مهاجرت

مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا ✈️【سال1403】⚖️

آنچه که واضح و مشخص است کانادا و استرالیا در سال‌ های اخیر به مقاصد محبوبی برای مهاجران تبدیل شده اند و هر دو کشور ممکن است بیشتر از آنچه که تصور می کنید نقاط مشترک داشته باشند. این دو کشور دارای جمعیت کمی می باشند و انگلیسی زبان هستند. استرالیا و کانادا برای افراد متخصصی که خواهان مهاجرت به این دو کشور هستند، ایده‌ آل می باشند. چرا که به پیشرفت جوانب زندگی آنها از لحاظ تحصیلات، کار و اقامت بلند مدت کمک می‌ کنند. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا در اختیارتان قرار می دهیم. لذا خواهشمندم تا پایان مقاله در وب سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

امنیت مهاجران در استرالیا و کانادا چگونه است؟

بسیاری از اشخاصی که قصد مهاجرت از کشور زادگاه خود را دارند، پایین بودن امنیت جامعه و بالا بودن احتمال وقوع جرم و جنایت را به‌ عنوان دلایل مهم مهاجرت خود اعلام می کنند. در نتیجه پیش از هر اقدامی باید کشور مدنظر از نظر امنیت مورد بررسی قرار گیرد. برای آنکه متوجه شویم مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا، باید این معیار مهم را در‌نظر داشته باشیم. جهت مقایسه امنیت استرالیا و کانادا، نیاز است سطح جرم و جنایت در دو شهر بزرگ و اصلی ونکوور و ملبورن را ارزیابی کنیم.

امنیت مهاجران در استرالیا و کانادا چگونه است؟

شاخص سطح جرم به‌ طور‌کلی در ونکوور نسبت به ملبورن، 10 واحد کمتر است. علاوه‌ بر این، توهین‌ های قومیتی در ونکوور در سطح 18 قرار دارد و ملبورن در سطح 30. با‌ این‌ وجود هر دوی این شاخص‌ ها مقدار کمی را نشان می‌ دهند. تنها مشکلی که موجب نگرانی مهاجران در ونکوور می‌ شود، نگرانی از معتادان به مواد مخدر است که در سطح 69 قرار دارد. تمامی افرادی که خواهان مهاجرت به کانادا هستند، می بایست به سطح امنیت در این کشور توجه کنند.

جهت پاسخ به سوال مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا، ابتدا باید میزان مهاجر‌ پذیری این کشور‌ها مورد بررسی قرار گیرد. کانادا با جمعیتی بالغ‌ بر 37 میلیون نفر، بیشترین تنوع فرهنگی را در خود جای داده است و در‌واقع تعداد کانادایی‌ های اصیل نسبت به افراد مهاجر بسیار کمتر است. استرالیا نیز با 26 میلیون جمعیت، پراکندگی پایینی دارد. ولی از نظر مهاجر‌پذیری، کانادا در رتبه بالا‌تری جای گرفته است. راه‌ های مختلفی جهت دریافت ویزا و اقامت در کانادا وجود دارد به عنوان مثال مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا و راه های دیگر.

در کشور استرالیا نیز علاوه‌ بر روش‌ های تحصیلی یا پیشنهادهای کاری، مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری به استرالیا بسیار پرطرفدار است. کلیه افرادی که موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا می‌ شوند، آسان تر می‌ توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.

مهاجرت کاری به استرالیا و کانادا چگونه است؟

مهاجرت کاری به استرالیا و کانادا برای بسیاری از افراد یک فرصت عالی برای بهبود شرایط زندگی و کسب درآمد بهتر است. این دو کشور به عنوان مقصد مهاجرت برای بسیاری از افراد از سراسر جهان شناخته شده اند. برای مهاجرت کاریبه استرالیا، ابتدا باید معیارهای مهاجرتی مانند مهارت ها و تجارب شغلی و … را بر آورده کنید. در نهایت، مهاجرت کاری به استرالیا و کانادا نیازمند مطالعه دقیق و آشنایی با شرایط و الزامات مهاجرت در این دو کشور است. همچنین، مشاوره از وکلای مهاجرت مجرب و مطمئنی نیز می تواند در فرآیند مهاجرت شما به استرالیا و کانادا کمک کند.به همین دلیل افراد بسیار زیادی خواهان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا هستند تا بتوانند کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنند.

بر اساس آماری که از سایت‌ های کاریابی استرالیا در سال 2022 موجود است، در این سال حدود 157 هزار موقعیت شغلی داشته است که طیف گسترده ای از مشاغل را از کارگر مزرعه تا دستیار پرستار در بر می‌ گیرد. آمار موقعیت‌ های شغلی در کشور کانادا به مراتب چشم‌ گیرتر است. کانادا با دارا بودن حدود 460 هزار فرصت شغلی برای کارجویان، سرزمینی استثنایی به حساب می آید. جالب تر این که طیف فرصت‌ های شغلی کانادا بسیار متنوع‌ تر است و شامل پزشکی، کارگر مزرعه، پرستاری، نانوایی، متخصص آی‌ تی و یا حتی راننده کامیون می‌ شود.

مهاجرت کاری به استرالیا و کانادا چگونه است؟

فرصت های شغلی در کشور استرالیا و کانادا

هم کشور استرالیا و هم کانادا دارای نرخ بیکاری نسبتا پایین و اقتصاد بسیار قوی هستند و عمدتا افرادی که در رشته کاری خود مهارت دارند و همچنین تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارند، بعد از مدتی جست و جو کار مدنظر خود را پیدا می کنند. همچنین در توضیح این مسئله که مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا اینگونه می توان گفت که در هر دو کشور استرالیا و کانادا، شغل های فنی نظیر لوله کش، نجاری، برق کاری و … بسیار مطلوب و پر درآمد هستند و عمدتاافرادی که در این زمینه تخصص دارند، زمان زیادی بیکار نمی مانند.

بسیاری از افرادی هم که موفق به پیدا کردن کار تخصصی خود نمی شوند، با توجه به مخارج بالای زندگی به کارهای متفرقه نظیر فروشندگی و کار در رستوران رو می آورند. البته منطقی است که نرخ دستمزدهای هر دو کشور به نسبت مخارج زندگی در آنها مقایسه و در نظر گرفته شود و به طور کلی مخارج زندگی در استرالیا هم به مراتب بیشتر از کانادا است و نیاز است پیش از مهاجرت به کانادا، حتما مشاوره های حقوقی لازم را از بهترین وکیل مهاجرت به کانادا دریافت کنید تا بتوانید با در اختیار داشتن اطلاعات کافی، در این زمینه تصمیم گیری کنید.

مزایای مهاجرت به کشور استرالیا

جهت توضیح این سوال مبهم که مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا، نیاز است مزایای مهاجرت به استرالیا را شرح دهیم که عبارت است از:

 • سیستم بهداشتی باکیفیت: سیستم بهداشت و سلامت در کشور استرالیا بر پایه کیفیت فعالیت می‌ کند. بیمارستان‌ های دولتی و خصوصی مختلفی در استرالیا مجهز به آخرین زیرساخت‌ های پزشکی و باتجربه ترین کادر درمان هستند. همچنین شهروندان می‌ توانند انتخاب کنند که تحت پوشش بیمه دولتی قرار بگیرند یا بیمه بخش خصوصی. سیستم بیمه دولتی خدمات درمانی که مدیکر استرالیا نام دارد، می‌ تواند پاسخگوی نیازهای درمانی ساکنین استرالیا باشد.
 • نظام آموزشی باکیفیت: استرالیا یکی از کشورهایی است که دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان است. مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در استرالیا برای ارائه آموزش با کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی مشهور هستند وافراد بسیاری خواهان مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا هستند.
 • آزادی بیان: کلیه شهروندان استرالیا حق آزادی بیان دارند. بدین شکل که می‌ توانند در چهارچوب قانون نظرات خود را درباره سیاستمداران و دولت محلی،‌ ایالتی و فدرال به شکل کتبی یا شفاهی بیان کنند. گونه‌ های مختلف رسانه و مطبوعات نیز شامل حال این آزادی می‌ شوند.
 • امنیت: مردم کشور استرالیایی‌ معتقد هستند با استفاده از گفتگو می توانند تعارضات را برطرف کنند. در استرالیا پاسخ مردم به خشونت همواره منفی است و همواره صلح طلب هستند.
 • آزادی مذهب: استرالیا از مذهب رسمی برخوردار نمی باشد و استرالیایی‌ ها آزادند پیرو مذهب دلخواه خود باشند. باتوجه به این که دستورات مذهبی در استرالیا موضوعیت قانونی ندارند، دولت استرالیا موظف است با تمامی مردم یکسان و فارغ از عقاید مذهبی‌ شان برخورد کند.
 • مسکن و اقامتگاه‌ های مناسب: استرالیا هم برای سبک زندگی شلوغ شهری اقامتگاه‌ ها و آپارتمان‌ های مناسب با قیمت‌ هایی معقول و مناسب دارد،‌ هم برای آرامش‌ طلبان حومه‌ نشین خانه‌ هایی دلباز دارد که بتوانند از طبیعت زیبا و آرام محیط پیرامون لذت ببرند و همزمان به جمعی، احساس تعلق کنند. به همین دلیل افراد بسیاری خواهان مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک هستند.
مزایای مهاجرت به کشور استرالیا

معایب زندگی در کشور استرالیا

جهت توضیح این سوال مبهم که مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا، نیاز است معایب مهاجرت به استرالیا را شرح دهیم که عبارت است از:

 • مانعی به اسم زبان: زبان رسمی کشور استرالیا انگلیسی می باشد و مردمان زیادی از فرهنگ های مختلف در این کشور اقامت دارند. مردم برای ارتباط گیری با بومیان آن کشور میتوانند از برنامه های مترجم زبان استفاده کنند اما اگر قصد اقامت در این کشور را دارید حتما روی زبان انگلیسی کار کنید چرا که یکی از عوامل مهم واجد شرایط شدن مدرک زبان انگلیسی می باشد.
 • زندگی پر هزینه: کیفیت بالایی که در مزایای زندگی در استرالیا پیش تر گفته شد، قطعا ارزان نیست. قیمت خانه‌ ها و هتل‌ ها عمدتا بالاست. در سال‌ های گذشته قیمت انواع خوراک رو به گرانی رفته و شیب نمودار ارزانی بسیار کم است. همچنین لوازم منزل، پوشاک برند و حتی ماشین‌ها هم گران‌ قیمت هستند.
 • گران‌ بودن خدمات بهداشتی و بیمه: گران‌ بودن قیمت‌ها به خدمات بهداشتی و بیمه استرالیا هم انتقال یافته است. هزینه بیمه بخش خصوصی در استرالیا بالا است و شامل خدمات استفاده از آمبولانس نمی‌ شود. اگر مورد اورژانسی پیش بیاید پرداخت هزینه‌ ها ممکن است تبدیل به چالش شود.
 • سفرهای دشوار: به طور معمول سفر درون‌ شهری و برون‌ شهری در کشور استرالیا گران است. ضمنا چون در استرالیا فاصله ایالت‌ ها با هم بسیار زیاد است. به عنوان مثال برای سفر از سیدنی به ملبورن باید سفری حدودا ده ساعته داشته باشید. این سفر با هواپیما حدود یک ساعت طول می‌کشد. گرانی بنزین را هم به این فهرست اضافه کنید.

مزایا و معایب زندگی در کشور کانادا

 • کانادا کشوری چند فرهنگی: کانادا کشور فرصت‌ های دوم است. به همین علت است که این سرزمین میزبان مهاجرین مختلفی از کشورهای گوناگون است. دولت کانادا سیاست‌ های نسبتا آسانی نسبت به پذیرش مهاجرین دارد و شاید یکی از دلایلش کمبود نیروی مختصص است که تصمیم دارند از این طریق این نقص را جبران کنند. افرادی که به کانادا مهاجرت می‌کنند، معمولا می‌ توانند جامعه هم‌ طیف خود را پیدا کنند و تغییرات مثبتی در زندگی خود و اطرافیانشان رقم بزنند.
 • کانادا کشور فرصت‌ های شغلی: در حالی که تعدادی از کشورهای اروپایی قربانی کمبود فرصت‌ های شغلی شده‌ اند، کانادا همچنان خط مقدم فرصت‌ های شغلی طلایی را اشغال کرده است. در کانادا همیشه برای نیروهای متخصص و ماهر شغل مناسبی پیدا می‌ شود.
 • آب‌ و‌ هوای بسیار سرد: کانادا کشوری بسیار سردسیر است. باتوجه به محل زندگی‌ تان ممکن است مجبور باشید چند ماه از سال را به برف‌ روبی جاده‌ها و رانندگی در خیابان‌ های یخ‌ زده بگذرانید. البته کانادایی‌ ها مردمان خوش‌ گذرانی هستند و راه زندگی در فصول سرد را هم پیدا کرده‌اند. سرمای هوا مانع از فعالیت‌ های بیرون از منزل ساکنین کانادا مانند هاکی روی یخ و اسکی نمی‌ شود.
 • امنیت:کانادا از نظر امنیت حتی در نقاط شهری شلوغ هم کشور امنی به حساب می آید چرا که پلیس کانادا حرفه ای و محترم است و وظایف خودش را به خوبی انجام می دهد به همین دلیل نرخ بزهکاری بسیار کم است.
ضرورت مراجعه به یک وکیل برای مهاجرت به استرالیا یا کانادا

ضرورت مراجعه به یک وکیل برای مهاجرت به استرالیا یا کانادا

پرکردن صحیح مدارک مربوطه جهت مهاجرت به کشور استرالیا یا کانادا بخش مهمی از پرونده است که این مدارک اکثراً گسترده و پیچیده هستند و بدون کمک یک فرد متخصص در این کار فرصت های زیادی برای اشتباه کردن وجود دارد که کل برنامه شما را خراب کند. در نتیجه کمک گرفتن از بهترین وکیل مهاجرت در تهران می تواند مراحل صحیح برای پر کردن مدارک شمارا بدون اینکه اشتباهی رخ دهد که باعث شود شانس شما برای دریافت اقامت به خطر بیفتد، انجام دهد.

برای سهولت کارتان وکیل مهاجرتی میتواند تمامی تخصص های لازم را با رعایت و کنترل قوانین و مجوزها برای رسیدن به هدفتان به کار ببرد.

کلام آخر

استرالیا و کانادا هر دو مقاصد محبوب برای افرادی هستند که به دنبال مهاجرت می باشند. هر دو کشور مزایای بی‌ شماری از جمله شرایط امنیت جامعه، فرصت‌های شغلی و نظام آموزشی دارند. با این حال، مهم است که قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت، از وضعیت و شرایط مهاجرت به این دو کشور آگاه باشید. در این مقاله توضیحاتی درباره اینکه مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا در اختیارتان قرار دادیم، لذا خوهشمندم نظریات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا