وکیل

10 تا از بهترین وکیل قم ⚖️【سال1402】

بهترین وکیل قم را می شناسید؟ آیا می دانید کدام وکلا بهترین خدمات را ارائه می دهند؟ ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا با وکلای شهر قم آشنا شوید و برای پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده و … از آن ها کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مقاله در سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

 بهترین وکیل قم

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

مهارت و دانش مورد نیاز برای حرفه وکالت

فردی که تحصیلات لازم و دوره کارآموزی را گذرانده و قصد دارد کار وکالت را به صورت حرفه ای آغاز کند باید توانایی کار گروهی را داشته باشد، شاید بسیاری از افراد تصور کنند که یک وکیل خوب تنها به دانش حقوقی نیاز دارد، در صورتی که وجود تحصیلات به تنهایی باعث موفقیت یک وکیل نمی شود. بهترین وکیل باید مهارت هایی مانند سخنوری در جمع را داشته باشد، بتواند متن دفاعیه را بنویسد و آن را در دادگاه ارائه دهد.

وکیل خوب در قم باید بتواند به افراد غیر متخصصی که به او مراجعه می کنند، قوانین و شرایط حل پرونده را به زبان ساده شرح دهد تا افراد عادی هم به خوبی متوجه اضاع پرونده و قوانین مربوط به آن شوند. همچنین وکیل باید پرونده ها را به صورت خلاقانه ای حل کند و برای هر پرونده چندین راه حل پیشنهاد دهد. همینطور نیاز است که دقت بالایی به جزئیات پرونده موکل داشته باشد.

معمولا فشار اکثر پرونده ها برای وکلا زیاد است، پس باید بهترین وکیل قم تحمل فشار کاری بالا را داشته باشد چرا که موفقیت وکلا به پیگیری های مستمر آن ها بستگی دارد. علاوه بر این ها یک وکیل باید مهارت هایی همچون جامعه شناسی، روانشناسی، انسان شناسی و … را بداند تا در صورت مواجهه با یکسری پرونده های خاص، درصد موفقیت بالایی داشته باشد.

 بهترین وکیل قم چه کسی است؟

بهترین وکیل قم چه کسی است؟

برای انتخاب بهترین وکیل قم باید بررسی های بسیاری انجام دهیم تا وکیلی مجرب و متخصص برای حل پرونده مورد نظر پیدا کنیم، وکلای مجرب بسیار زیادی در شهر قم فعالیت می کنند که انتخاب یک نفر از میان آن ها کار سختی خواهد بود. ما در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با تعدادی از آن ها آشنا کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما در برترین وکیل باشید تا 10 وکیل خوب در قم را معرفی کنیم.

جناب آقای دکتر محمد سلیمی افشارجقی

دکتر محمد سلیمی افشارجقی بیش از ده سال سابقه وکالت در امور حقوقی و کیفری و دارای دکترای حقوق خصوصی و دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری قم می باشد. از تخصص های ایشان میتوان به دعاوی خانواده، دادگاه انقلاب، جرائم مالی و اقتصادی، ملکی، کیفری، دیه، تصادف، پیمانکاری، قراردادها، حقوق تجاری و … اشاره کرد.

برخی دیگر از تخصص های دکتر محمد سلیمی افشارجقی:

 • وکیل آدم ربایی
 • وکیل ابطال اجراییه
 • وکیل ابطال سند
 • وکیل اثبات زوجیت
 • وکیل اخذ و مطالبه اجرت المثل
 • وکیل اخذ و مطالبه اجور معوقه
 • وکیل ارث
 • وکیل استفاده از سند مجعول
 • وکیل اعدام
 • وکیل اقدام مسلحانه یا احراق
 • وکیل الزام به تحویل مبیع
 • وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

برای اعطای وکالت به دکتر محمد سلیمی، یکی از وکلای خوب قم میتوانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

شماره تماس: 09127523247
آدرس: قم، خیابان هفت تیر، روبروی کوچه 44، پلاک 15، طبقه دوم

جناب آقای روح اله شمشیری

جناب آقای روح اله شمشیری

آقای شمشیری وکیل پایه یک دادگستری و دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلا می باشند. ایشان رشته حقوق جزا و جرم شناسی را تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده اند و در شهر قم به کار وکالت پرونده های مختلف می پردازند. بررسی پرونده های خانوده، ارث و میراث، دعاوی املاک، اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیر منقول، شهرداری، موجر و مستاجر، حق کسب و پیشه، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم، دعاوی مالی، تجاری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، فاکتور، رسید عادی و … از فعالیت های ایشان است.

آدرس دفتر: قم، بلوار صدوقی، بلوار فردوسی، بعد از خیابان شهید حسن پور، ساختمان شفق، واحد سوم، طبقه 3،

شماره تماس: 09128545840

جناب آقای رضا امیری زاده

جناب آقای رضا امیری زاده

آقای امیری زاده وکیل پایه یک دادگستری و دارای 16 سال سابقه در این زمینه هستند. ایشان یکی از وکلای فعال در شهر قم می باشند و سابقه های متفاوتی در حرفه های مختلف دارند که عبارت است از، 5 سال سابقه به عنوان وکیل در بانک سپه، 2 سال سابقه به عنوان وکیل در دفتر حمایت از ایثارگران، 8 سال فعالیت در دادگستری استان قم و 2 سال سابقه کار در دفتر موقوفه نصرت آباد زیر نظر اداره اوقاف در رزومه کاری خود دارند.

آدرس دفتر: قم، 55 متری عمار یاسر، بین کوچه 17 و 19، پلاک 8، طبقه فوقانی

شماره تماس: 09123532748

سرکار خانم اعظم حاتمی ورزنه

سرکار خانم اعظم حاتمی ورزنه

خانم اعظم حاتمی ورزنه وکیل پایه یک دادگستری شهر قم و مشاور حقوقی می باشند. ایشان کارشناس حقوق بوده و پروانه وکالت را از کانون وکلای دادگستری قم دریافت کرده اند. خانم حاتمی ورزنه چندین سال سابقه حرفه ای در زمینه وکالت دارند و مشاوره های بسیاری به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می دهند.

آدرس دفتر: قم، میدان مطهری، نبش خودپرداز بانک رفاه، طبقه فوقانی انجمن صنفی کامیونداران

شماره تماس: 09127482547

جناب آقای محسن برهانی

جناب آقای محسن برهانی

آقای برهانی وکیل پایه یک دادگستری و عضو هیات علمی دانشگاه تهران هستند. ایشان دانش آموخته حوزه علمیه قم و مشاور حقوقی در قم می باشند. تالیف کتاب های “درآمدی بر حقوق جزای عمومی”، “اخلاق و حقوق کیفری” و “درآمدی بر حقوق جزای عمومی واکنش در برابر جرم” را برعهده داشته اند و همینطور مقالات بسیاری در نشریات داخلی به چاپ رسانده اند.

آدرس دفتر: قم، خیابان شهید منتظری، نبش کوی 24، پلاک 2

شماره تماس: 09121510700

سرکار خانم غزاله جانثارقمی

غزاله جانثارقمی

خانم غزاله جانثارقمی وکیل پایه یک و مشاور حقوقی، در دعاوی حقوقی از قبیل (مطالبه وجه سند عادی، مطالبه وجه سفته و چک،  الزام به تنظیم سند رسمی، اثبات مالکیت، …)؛ دعاوی کیفری اعم از (رابطه نامشروع، درگیری مسلحانه، ربا، کلاهبرداری، خیانت در امانت، فروش مال غیر و ..)؛ دعاوی خانواده از قبیل(طلاق توافقی، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، طلاق غیابی، مطالبه و اجرای مهریه، مطالبه نفقه، اجرت المثل ایام زندگی مشترک، حضانت و سلب حضانت فرزند، الزام به تمکین، نشوز، اثبات رشد و… ) دارند. خدمات وکالتی وی مشاوره حضوری، مشاوره غیرحضوری و اخذ پرونده بوده و ایشان دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی میباشند.

شماره تماس: ۰۹۱۲۱۵۳۴۰۴۷

جناب آقای مهدی رمضانعلی

جناب آقای مهدی رمضانعلی

آقای رمضانعلی وکیل پایه یک دادگستری قم و دارای سابقه پروانه وکالت از قوه قضاییه هستند. ایشان تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی ادامه داده اند و در دعاوی خانواده و هویت قانونی تخصص کافی را دارند. سایر فعالیت های ایشان بررسی و قبول وکالت پرونده های اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیر منقول، املاک، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، جرایم ضد عفت و اخلاق عمومی، روابط نامشروع، لواط، تجاوز، شرب و خمر، دعاوی ارث و میراث، سرپرست و قیم و … است.

آدرس دفتر: قم، میدان سعدی، ابتدای بلوار نیروی هوایی، جنب بانک ملت، طبقه فوقانی گالری فرش پارسا

شماره تماس: 09126524931

جناب آقای حامد منفرد

جناب آقای حامد منفرد

ایشان وکیل پایه یک دادگستزی قم و مشاور حقوقی هستند که سابقه ای بیشتر از 13 سال در زمینه وکالت دارند. آقای منفرد از وکلای مجرب و دارای پروانه از مرکز وکلای قوه قضاییه می باشند که موفق به حل و بررسی پرونده های حقوقی مختلفی در این شهر شده اند. ایشان آمادگی ارائه مشاوره و وکالت در پرونده های حقوقی (تقسیم ماترک و عندالزوم فروش آن، تقسیم ارث و … )، کیفری (کلاهبرداری، جعل سند، خیانت در امانت، روابط نامشروع و … )، دعاوی ملکی، خانواده و … را دارند.

آدرس دفتر: قم، میدان سعدی، ابتدای بلوار نیروی هوایی، جنب بانک سینا، پلاک 5، زیرزمین

شماره تماس: 09127583978

جناب آقای علیرضا قاسمی

جناب آقای علیرضا قاسمی

آقای علیرضا قاسمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در قم هستند که رشته حقوق را تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده اند. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری قم بوده و آماده پیگیری و بررسی دعاوی مختلف می باشند. پرونده هایی که توسط ایشان پذیرفته می شود شامل دعاوی خانواده (انواع طلاق، درخواست طلاق از سوی مرد، درخواست طلاق از سوی زن، مهریه، نفقه و … )، دعاوی کیفری، ثبتی، ملکی (الزام به تنظیم سند، خلع ید، فک رهن و … ) و … است.

آدرس دفتر: قم، فلکه جهاد، خیابان باجک 2، طبقه فوقانی، بانک اقتصاد نوین، پلاک 643

شماره تماس: 09128528320

جناب آقای مهدی پیشوایی

جناب آقای مهدی پیشوایی

آقای مهدی پیشوایی وکیل پایه یک دادگستری با 12 سال سابقه کاری می باشند که موفق به بررسی بیش از 800 پرونده حقوقی و کیفری شده اند. فعالیت به عنوان وکیل و مشاور حقوقی تعاونی ناشران، مسئول کانون حقوقی آستان قدس رضوی در قم، عضو انجمن آیین دادرسی ایران، همکاری با شرکت های تجاری علوم و تحقیقات و فناوری در زمینه داوری و … از سوابق کاری ایشان است.

آدرس دفتر: قم، انتهای دورشهر، میدان رسالت، حاشیه زیرگذر عطاران، برج سفید، طبقه 4، واحد 413

وکیل با مشاور حقوقی چه تفاوتی دارد؟

وکیل فردی است که علاوه بر تحصیلات دانشگاهی در زمینه حقوق، به مدت 2 سال دوره کارآموزی نزد وکیل سرپرست را گذرانده باشد. در حالی که مشاور حقوقی فقط تحصیلات دانشگاهی در زمینه مورد نظر را دارد، بنابراین می تواند به راحتی در سازمان های مختلفی به عنوان مشاور حقوقی فعالیت خود را آغاز کند.

وکیل با مشاور حقوقی چه تفاوتی دارد؟

تفاوت دیگری که وکیل و مشاور حقوقی دارد این است که وکیل نمی تواند در سازمان یا شرکتی به صورت رسمی استخدام شود بنابراین ناگزیر است دفتر شخصی داشته و در آن جا فعالیت کند، در حالی که مشاوران حقوقی این امکان را دارند تا در این مراکز استخدام شوند.

علاوه بر این ها وکلا چند مسئولیت دارند که آن ها را از مشاوران حقوقی متمایز می کند به عنوان مثال وکیل باید توضیحات شفافی به سوالات موکل خود ارائه دهد، بهترین راه ها را برای حل پرونده او پیدا کند، توصیه هایی برای بهبود وضعیت پرونده به موکل بگوید، از جلسات دادگاه یادداشت برداری انجام داده و راه حل هایی به روز، برای بهتر شدن روند پرونده داشته باشد. تمامی این مسئولیت ها کار وکیل را از یک فرد که فقط مشاور حقوقی است متمایز می کند.

کلام آخر

تشکر می کنم از تمام افرادی که تا انتهای مقاله بهترین وکیل قم همراه ما بودند. در این مقاله برای آشنایی بیشتر شما با وکلایی که در شهر قم فعالیت می کنند، تعدادی از آن ها را معرفی کردیم تا انتخاب راحتی داشته باشید. در ادامه مقاله توضیح دادیم که وکیل چه مهارت هایی باید داشته باشد و تفاوت وکیل و مشاور حقوقی در چیست. امیدورام این مطالب برای شما مفید بوده و شما را در انتخاب وکیل یاری کند، در صورتی که سوال، انتقاد و پیشهادی دارید، برای ما کامنت کنید.

مهارت های مورد نیاز برای وکیل کدام است؟

بهترین وکیل قم باید امین و رازدار باشد، توانایی کار گروهی و مهارت سخنوری داشته باشد، قانون را به افرا غیر متخصص به زبانی ساده شرح دهد، تحمل فشار کاری و پیچیدگی پرونده ها را داشته باشد و …

آیا وکیل با مشاور حقوقی تفاوت دارد؟

بله، وکیل فردی است که علاوه بر تحصیلات، دوره کارآموزی وکالت را گذرانده، اما مشاوره حقوقی صرفا تحصیلات لازمه را دارد و تنها به کار مشاوره می پردازد.

حق الوکاله بهترین وکیل قم چقدر است؟

میزان حق الوکاله متفاوت است و به پیچیدگی های پرونده بستگی دارد، همچنین وکلایی که تجربه و تخصص بالایی داشته باشند، نسبت به وکلای کم تجربه حق الوکاله بیشتری دریافت می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا