وکیل

10 تا از بهترین وکیل تبریز ⚖️【سال1402】

ما در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی را درباره ی بهترین وکیل تبریز در اختیارتان قرار دهیم. در ابتدا به موضوع وکیل می پردازیم. وکیل به شخصی گفته می شود که بعد از تحصیل در رشته ی حقوق، در یکی از آزمون های وکالت برگزار شده توسط کانون وکلا یا قوه ی قضائیه شرکت کرده و بعد از قبولی در آزمون، دوره ی کارآموزی وکالت را با موفقیت به سر انجام رسانده است. وکیل در لغت به معنی نماینده یا جانشین می باشد که از طرف شخص دیگر (حقوقی یا حقیقی) برای انجام کاری مأمور شده باشد. لازم به ذکر است یک وکیل امکان انجام کارهای تجارت ندارد. شهر تبریز به علت تراکم زیاد جمعیت نیاز به وکیل در هر حوزه ای دارد اگر به دنبال وکیل خوب در تبریز هستید ما را در سایت برترین وکیل همراهی کنید.

بهترین وکیل تبریز

مقاله پیشنهادی: بهترین وکیل ایران

وکالت و انواع آن

وکالت در لغت به معنای واگذار کردن، اعتماد و تکیه کردن است. طبق ماده 656 قانون مدنی، وکالت به معنی عقد جایزی است که به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام امری نایب یا جانشین خود قرار می دهد. وکالت دهنده را موکل و وکالت گیرنده را وکیل می نامند. وکالت هفت نوع می باشد اعم از وکالت مقید، وکالت مطلق، وکالت غیر قضایی، قضایی،وکالت ساده، وکالت بلاعزل، وکالت تام الاختیار. در وکالت مقید، موکل طی عقد قراردادی، انجام امور خاص و مقیدی را به وکیل می سپارد و وکیل تنها اختیار انجام کار مشخصی را دارد. در وکالت مطلق، موکل به وکیل اجازه ی انجام تمام امور مربوط به قرارداد فی ما بین را می دهد.

در وکالت قضایی، انجام امور قضایی موکل که به دانش و تخصص کافی نیاز دارد، به وکیل دادگستری سپرده می شود. در وکالت غیر قضایی، شخص پیگیری امور اداری خود را به فرد دیگری می سپارد. در وکالت ساده، برکناری وکیل از انجام امور سپرده شده به او در زمان دلخواه توسط موکل. وکالت بلاعزل یعنی وکالتی که موکل حق فسخ قرارداد و عزل وکیل را ندارد. در وکالت تام الاختیار وکیل برای اجرای هر یک از امور مشخص شده به وی نیاز به اجازه ی موکل خود ندارد.

بهترین وکیل تبریز کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

بهترین وکیل تبریز کیست؟

یک وکیل خبره و کار بلد باید ویژگی هایی داشته شد که بتوان به او اعتماد و مسئولیت انجام امور مشخص شده را به او سپارد. در ادامه به چند ویژگی یک وکیل خبره و کاربلد اشاره می کنیم. یک وکیل خوب قبل از پذیزفتن یک پرونده، ابتدا جلسه ای را ترتیب می دهد تا با موکل خود درباره ی پرونده مفصلا صحبت کند و تمامی اسناد و مدارک ارائه شده را جزء به جزء با حوصله بررسی و نتایج احتمالی از طرح دعوا، به وجود خواهد آمد را با او در میان می گذارد. یک وکیل خبره و کارآمد باید به روز و اطلاعات آپدیت داشته باشد و صرفا به دانش چند سال قبل خود اکتفا نکند. همچنین یک وکیل باید امین و امانت دار باشد و اطلاعات و اتفاقات موکل خود را حتی بعد از اتمام پرونده پیش هیچ فردی افشا نکند.

ما در این مقاله از تمام ویژگی های وکلا چند مورد مهم را در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه به معرفی ۱۰ مورد از بهترین وکیل تبریز می پردازیم همراه ما در وب سایت برترین وکیل باشید.

جناب آقای محمد رضا شیدایی

جناب آقای محمد رضا شیدایی

جناب آقای شیدایی یکی از وکلای تبریز می باشد که عضو کانون وکلای دادگستری و همچنین وکیل پایه یک دادگستری می باشند و همچنان در این حوزه در حال فعالیت هستند. آقای شیدایی در زمینه های کیفری و حقوقی بسیار متبحر هستند مانند، جرایم علیه شخصیت و هویت شامل افترا، توهین، اظهارات خلاف واقع و … و جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب و … می باشد.

آدرس دفتر: تبریز، خیابان امام، نرسیده به آبرسان، جنب کلینیک پاستور، ساختمان خاوران، طبقه ی چهارم

شماره تماس: 09143114404

جناب آقای علی سایبان

جناب آقای علی سایبان

یکی یگر از وکیل های پایه یک دادگستری تبریز که همچنان در حال فعالیت در این حوزه می باشد جناب آقای علی سایبان می باشد. آخرین مدرک وی کارشناسی حقوق می باشد. آقای سایبان در زمینه های دعاوی مالی، تجاری، قرارداد ها، مناقصات، دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیر منقول، املاک، شرکت ها و مالکیت معنوی مانند اختلافات شرکا و هیئت مدیره، برند و علامت تجاری و … بسیار متخصص می باشند.

آدرس دفتر: مرند، هفت تیر غربی، روبروی داروخانه خورشید

شماره تماس: 09144913348

جناب آقای سعید پور الوار

جناب آقای سعید پور الوار

آقای پورالوار یکی از بهترین وکیل های پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلا دادگستری هستند و بسیار در این زمینه متخصص می باشند. ایشان درپرونده های دعاوی حقوقی و کیفری در حال فعالیت هستند.

آدرس دفتر: تبریز، ولیعصر فروغی، خیابان شیخ محمد، ساختمان خیابانی، طبقه ی اول

شماره تماس: 09144001948

سرکار خانم مینا علوی

سرکار خانم مینا علوی، وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای دادگستری تبریز و مشاور حقوقی، با مدرک کارشناسی ارشد در حقوق خصوصی، همچنین با 11 سال سابقه کاری در زمینه وکالت در پرونده هایی نظیر، دعاوی خانواده، دعاوی ارث و تقسیم سهم الارث، دعاوی بانکی، امور ثبت شرکت ها و برند، حقوق کسب و کار، و فعالیت های شرکت های تجاری و … را دارد.

آدرس دفتر: تبریز، خیابان امام خمینی، چهار راه منصور، روبروی برج ابریشم، ساختمان باراما، طبقه 3، واحد 1

شماره تماس: 09143172852

جناب آقای محسن حدیثی

جناب آقای محسن حدیثی

مدرک تحصیلی وی کارشناس ارشد حقوق خصوصی و وکیل پایه یک دادگستری هستند. جناب آقای حدیثی دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، مناقصات، و .. و دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، دعاوی املاک شامل اختالف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیر منقول، منابع طبیعی، ثبت اسناد و املاک، حق کسب و پیشه و … جزو تخصص های وی به شمار می رود.

آدرس دفتر: تبریز، چایکنار جنوبی، بالا تر از پل سنگی، روبروی پمپ بنزین، ساختمان ال کاپی، طبقه ی سوم

شماره تماس: 09141006994

جناب آقای رضا داوری

جناب آقای رضا داوری

آقای رضا داوری یکی دیگر از وکیل های پایه یک دادگستری می باشد و همچنان در حال فعالیت در این حوزه هستند. اخرین مدرک اخذ شده تحصیلی توسط وی دکترا می باشد. تخصص جناب آقای داوری در دعاوی حقوقی و کیفری می باشد.

آدرس دفتر: تبریز، آبرسان، ساختمان 911، طبقه ی سوم

شماره تماس: 09143161997

جناب آقای افشین محمد پوراصل

جناب آقای افشین محمد پوراصل

جناب آقای محمد پور اصل وکیل پایه یک داد گستری می باشد. تخصص وی در اسناد رسمی و تجاری، تملک آپارتمان ها، خانواده، شهرداری، عقود و معاملات، مطالبه ی خسارات/ف مطالبه ی وجه، ملکی، موجر و مستاجر، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده و … می باشد.

آدرس دفتر: ماکو، روبروی دادگستری

شماره تماس: 09143868452

جناب آقای رسول زارع

جناب آقای رسول زارع

یکی دیگر از بهترین وکیل های پایه یک دادگستری آقای رسول زارع می باشد و در زمینه های دعاوی حقوقی و کیفری (جرایم) خانواده، ثبتی متخصص هستند.

آدرس دفتر: تبریز، بلوار آزادی، نبش چهارراه مارالان، پلاک 132، طبقه ی دوم

شماره تماس: 09141068611

جناب آقای مجید پورشکر

جناب آقای مجید پورشکر، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، وکالت در دعاوی حقوقی، جزائی، ثبتی، خانواده کارشناسی ارشد حقوق خصوصی ، مشاور چند شرکت خصوصی از سوابق کاری ایشان است. خانواده، انحصار وراثت، کیفری (جرائم)، ملکی، قراردادها، وصول مطالبات، شرکت‌ها، روابط کار و کارگری، اسناد رسمی، داوری از تخصص‌های این وکیل کارکشته و ماهر می‌باشد که توانسته با بیانی شیوا و آشنایی به قانون رضایت موکل را بدست بیاورد. وی در سال 1394 موفق به اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری شده است.

آدرس دفتر: تبریز،17شهریور جدید، روبروی بانک گردشگری، ساختمان افرا، طبقه1

شماره تماس: 09141180574

جناب آقای علیرضا دانشی

جناب آقای علیرضا دانشی، وکیل پایه یک دادگستری تبریز، دارای رتبه 4 اختبار کانون وکلای آذربایجان شرقی، با بیش از 300 پرونده موفق، جز وکلای خبره تبریز می‌باشد. ایشان مولف کتاب (واکاوی جرائم جنسی کودکان و نوجوانان) و همچنین موفق به کسب مدرک بین المللی از دانشگاه سن‌پترزبورگ روسیه در سال 1392 شده است. از مهمترین تخصص‌های وکیل علیرضا دانشی می‌توان به داوری، دعاوی رایانه‌ای، دعاوی قاچاق، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، ارث و وصیت، مهاجرتی، دعاوی پیمان اشاره کرد.

آدرس دفتر: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، مجتمع وکلای دادگستری، طبقه 6

شماره تماس: 09144892734

ویژگی وکیل پایه یک دادگستری

طبق قانون وکالت مصوب ۱۳۱۵، لایحه ی استقلال کانون وکلای مصوب ۱۳۳۳ و قانون کیفیت اخذ پروانه دادگستری مصوب ۱۳۷۶، وکلای دادگستری برای اینکه بتوانند در همه ی امور حقوقی، جهت مشاوره ی حقوقی، تنظیم دادخواست و لایحه برای موکل خود اعلام وکالت نمایند، باید دارای پروانه ی وکالت دادگستری از مرجع ذی صلاح و قانونی باشد.

تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو

این پروانه با دو عنوان متفاوت به متقاضی پروانه وکالت اعطا می شود که به آن پروانه وکالت دادگستری پایه یک و پایه دو می گویند. برای انجام امور حقوقی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری نیاز به این دو پروانه می باشد.

از جمله مهم ترین ویژگی های وکیل پایه یک دادگستری آگاهی و تسلط کافی به قوانین و مقررات و به روز بودن اطلاعات حقوقی وی می باشد تا بتواند به راحتی برای مشکل های پیش آمده برای پرونده های خود را با استفاده از اطلاعات به روز خود، حل کند. از دیگر ویژگی های وکیل پایه یک دادگستری می توان به حافظ اسرار موکل بودن اشاره کرد. او باید برای محافظت از اسرار موکل خود تمام تلاش خود را به کار گیرد.

کلام آخر

ما در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات جامع و مفیدی درباره ی بهترین وکیل تبریز، انواع وکالت و ویژگی های آن ها در اختیارتان قرار دهیم. امیدوارم این مقاله برای شما بزرگواران مفید و کارآمد باشد. ممنونم از شما همراهان گرامی که تا این لحظه ما را همراهی کردید. لطفا نظرات و پیشنهادهای خود را جهت ارتقا و بهبود این مقاله برای ما کامنت کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا