مهاجرت

مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک 🏠【سال 1403】⚖️

کشور استرالیا از زمان های گذشته تا کنون همواره جزوء محبوب‌ ترین مقاصد برای مهاجرت ایرانیان بوده است. چرا که جزء کشورهای درجه یک دنیا، دوازدهمین اقتصاد برتر جهان و از نظر دموکراسی و شاخص توسعه انسانی به ترتیب بر رتبه‌ های نهم و هشتم جهان تکیه زده است و هیچ‌ فردی بدش نمی‌ آید در چنین کشوری زندگی کند. مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک در سال های اخیر بسیار افزایش یافته است. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که اقامت موقت و دائم کشور استرالیا را دارند، از این موضوع مطلع نیستند که می توانند برای دریافت وام خرید مسکن از بانک های استرالیایی اقدام کنند. در ادامه مقاله توضیحاتی بیشتری در اختیارتان قرار می دهیم لذا خواهشمندم تا پایان مقاله در وب سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک

بسیاری از کشورهای پیشرفته در سرتاسر دنیا که مقصد ایده آلی برای متقاضیان مهاجرت هستند، امکان ارائه امتیاز اقامت دائم و مهاجرت از طریق خرید ملک، برای متقاضیان خود فراهم کرده اند. مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک یکی از ایمن ترین روش ها جهت سرمایه گذاری در این کشور پیشرفته است خصوصا برای کسانی که به تازگی قدم در خاک استرالیا گذاشته اند.

مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک

ممکن است برخی افراد اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا کنند، اما می توان از طریق مشورت با وکلای مهاجرتی به بهترین شکل در این مسیر قدم برداشت. جهت مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک باید شرایط متفاوتی درنظر گرفته شود. برای این کار داشتن منبع مالی کافی برای خرید ملک، داشتن پس انداز برای تامین هزینه های زندگی در این کشور واجب و ضروری است. مسئله مهمی که می بایست به آن توجه شود این است که شما برای خرید ملک در استرالیا باید هزینه های هنگفتی پرداخت کنید و در قوانین مهاجرتی جدید، اقامت استرالیا از طریق خرید ملک ممکن است اما به متقاضیان اقامت دائم تعلق نمی گیرد.

اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک به چه شکل است؟

اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک به تنهایی امکان پذیر نیست، بلکه برای اخذ این اقامت می بایست یک سری شرایط ویژه ای برای متقاضیان فراهم باشد تا بتوانند مشمول اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک شوند. همچنین خرید ملک در استرالیا می تواند به اخذ ویزای استرالیا و اخذ اقامت دائم نیز کمک بسیار زیادی کند. مسئله مهمی که می بایست به آن اشاره شود این است که افرادی که اقامت دائم استرالیا را ندارند، برای خرید ملک باید از سازمانی به نام کمیته رسیدگی به سرمایه گذارهای خارجی (FIRB) مجوز مورد نظر خود را دریافت کنند.

در واقع مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک نیازمند مشورت کردن با یک وکیل امور ملکی معتبر و بین المللی می باشد و برای انجام این پروسه ی مهم باید تحقیقات کاملی در این زمینه انجام داده شود تا احتمال ریسک به حداقل رسانده شود. خرید ملک چه در استرالیا و چه در کشورهای دیگر اگر به شکل آگاهانه انجام شود، می تواند بسیار سودمند باشد و اگر عجولانه و بدون تحقیق انجام گیرد، می تواند ضرر و زیان های جبران ناپذیری را رقم بزند.

اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک به چه شکل است؟

مراحل خرید ملک در استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک نیاز است یک سری مراحل و قوانین در زمان خرید ملک مورد توجه قرار گیرد که برخی از آنها عبارت است از:

گام اول: با قوانین رایج استرالیا آشنا شوید: تمامی مهاجران باید تلاش کنند تا زبان انگلیسی را بیاموزند تا بتوانند اقامتگاه خود را راحت‌ تر انتخاب کنند. به عنوان مثال واحدهای آپارتمان‌ در استرالیا به عنوان فلت (Flat) شناخته می‌ شوند، در حالی که اصطلاح (house) برای خانه‌ های بزرگ با فضای باز کاربرد دارد. آپارتمان‌ هایی با یک اتاق به عنوان (آپارتمان استودیویی) یا (استودیو) مشهور هستند و واحد (Unit) برای توصیف آپارتمان‌ های بزرگی که جدا از هم هستند اما در بلوک‌ های ساختمانی ساخته شده‌ اند، به کار می رود.

گام دوم: خانه مدنظر خود را انتخاب کنید: زمانی که در استرالیا هستید، زمانی را برای جست و جو در محله‌ های مختلف شهر اختصاص دهید. مناطق مختلف ممکن است قیمت اجاره مختلفی داشته باشند، در نتیجه ارزش آن را دارد که گزینه‌ های خود را در بدو ورود بررسی کنید. هر محله را از نظر امکانات رفاهی، حمل و نقل و دیگر موارد بررسی و ارزیابی کنید. شما می‌ توانید از اینترنت، روزنامه یا حتی آژانس‌ های املاک برای جستجوی مسکن استفاده کنید.

گام سوم: از ملک مدنظر بازدید کنید: زمانی که چندین خانه مدنظر خود را پیدا کردید، زمان آن رسیده است که تماس بگیرید و یک برنامه بازدید از ملک تنظیم کنید. آژانس‌ های املاک و مستغلات اغلب املاک اجاره‌ ای را مدیریت می‌ کنند. با آژانس تماس بگیرید تا برای بازدید برنامه ریزی کند. مشاوران املاک در استرالیا ملکی را بدون اینکه مستاجر شخصاً آن را مشاهده کرده باشد اجاره نمی‌دهند. ممکن است بیش از یک نفر و به طور همزمان از یک فخانه بازدید کنند. بنابراین، تمام مدارک خود را تهیه کنید تا در صورت انتخاب خانه، قرارداد را امضا کنید.

مراحل خرید ملک در استرالیا

گام چهارم: مدارک اجاره را ارائه کنید: مدارک و اسناد مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک عبارت است از:

 • مدارک هویتی (باید 100 امتیاز را برآورده کند)
 • گواهی درآمد (صورت حساب بانکی در سه ماه گذشته)
 • پیش پرداخت (در صورت عدم عقد قرارداد به شما بازگردانده می‌ شود)
 • مراجع برای تایید (اگر صاحبخانه قبلی ندارید یا آن فرد در خارج از کشور هستند، کارفرما می‌تواند شما را تایید کند)
 • جزییات استخدام (اعم از حقوق، محل کار و سایر موارد)
 • قراردادهای اجاره قبلی

گام پنجم: قرارداد اجاره را امتیاز کنید: در کشور استرالیا هیچ قانونی وجود ندارد که تعیین کند بیعانه چقدر باید باشد. با این وجود از فرد متقاضی خواسته می‌ شود که مقداری بیعانه را که به عنوان اوراق قرضه شناخته می‌ شود، به مالک ملک تحویل دهید. به طور معمول بیعانه به اندازه 4 تا 6 هفته مبلغ اجاره است. بیعانه جهت محافظت از مالک در برابر هرگونه آسیب وارده به فضا یا قبوض پرداخت نشده تحویل گرفته می‌ شود. در نتیجه بسیار مهم است که قبل از نقل مکان، ملک را برای هر گونه آسیب بررسی کنید.

یک آپارتمان غیر مبله ممکن است بعضی از وسایل مانند ماشین لباسشویی، خشک کن و یخچال را داشته باشد اما معمولاً چیزی بیشتر از این موارد را نخواهد داشت. مطمئن شوید که این وسایل سالم هستند. اگر آپارتمان  مبله است، کلیه وسائل موجود را از نظر کیفیت و سلامت فهرست کنید تا بعداً مالک مدعی نشود. برخلاف برخی کشورها، بیعانه توسط یک نهاد مستقل متعلق به دولت نگهداری می‌ شوند. معمولا یک قرارداد اجاره باید شامل موارد زیر باشد:

 • دوره اجاره
 • مبلغ بیعانه
 • آدرس محل اجاره
 • لیست تمام لوازم خانگی
 • نام تمام مستاجرین در قرارداد
 • تاریخ و امضا همه طرفین قرارداد
 • شرایط اضافی مانند وجود حیوان خانگی
 • مبلغ اجاره به علاوه نحوه و زمان پرداخت آن
 • چه کسی هزینه تامین و استفاده از آب را پرداخت می‌ کند
 • نام، آدرس، شماره تلفن و شماره ثبت مشاور املاک (در صورت وجود)
 • نام، آدرس و شماره تلفن صاحبخانه (در صورت عدم وجود مشاور املاک)
انواع ملک در کشور استرالیا

انواع ملک در کشور استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک باید با انواع ملک و املا استرالیا آشنا باشد که برخی از آنها عبارتند از:

 • داپلکس: به آن دسته از اماکن مسکونی که توسط دیواری مشترک به دو مسکن جداگانه تقسیم بندی شده اند، اصطلاحا داپلکس گفته می شود. این ساختمان بر روی تکه زمینی بزرگ قرار داشته و هر مسکن دارای ورودی و باغچه ای جداگانه می باشد.
 • خانه شهری: به طور کلی خانه های شهری که در مجتمع ها یافت می شوند شامل خانه یا زمین های خصوصی هستند که هیچ خانه ای در بالا یا پایین آن وجود ندارد. یکی از نشانه های بارز این خانه ها این است که آن ها با یک یا چند خانه دیگر به یکدیگر متصل هستند.
 • واحد یا آپارتمان: هر ساختمان متشکل از واحدهایی می باشد که به خودی خود کامل هستند. این آپارتمان ها زمین خصوصی ندارند و اغلب دارای ورودی یا پلکان مشترک می باشند. آپارتمان هایی که یک اتاق دارند نیز به عنوان استودیو نامیده می شوند.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت از طریق اسپانسر فامیلی به استرالیا

نکات مهم خرید ملک در استرالیا

از آنجا که مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است باید برای موفقیت در این امر به تمامی نکات توجه دقیقی داشت در ادامه برخی از این مسائل را برای شما شرح می دهیم.

 • تحقیق کنید: قبل از هر چیزی، تحقیق کافی در مورد بازار ملک در منطقه‌ای که قصد دارید خرید کنید، انجام دهید. اطلاعاتی در مورد قیمت‌ها، محله‌ها و تقاضا و عرضه ملک در آن منطقه جمع آوری کنید.
 • اعتبار بانکی: قبل از شروع فرایند خرید، مطمئن شوید که اعتبار بانکی خود را بررسی کرده و میزان قرض مورد نیاز را تعیین کرده‌اید. همچنین، بهتر است با یک مشاور مالی مشورت کنید تا در مورد گزینه‌های تامین مالی مانند وام مسکن یا سرمایه گذاری در املاک در استرالیا راهنمایی کند.
 • بازدید از ملک: پیش از خرید، بهتر است حضور در بازدیدها و دیدارهای مربوطه را در نظر بگیرید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا ملک را به صورت حضوری ببینید و همچنین با مالک یا نماینده ملک صحبت کنید و سوالات خود را مطرح کنید.
 • وکیل یا مشاور حقوقی: در فرایند خرید یک ملک در استرالیا، بهتر است از خدمات یک وکیل یا مشاور حقوقی مجرب استفاده کنید. آنها می‌توانند به شما در مورد مسائل قانونی مربوط به خرید و تملک ملک در استرالیا راهنمایی کنند و همچنین از شما در مورد قراردادها و مدارک مورد نیاز راهنمایی کنند.
 • نقشه‌های آینده: قبل از خرید، بهتر است نقشه‌های آینده را در نظر بگیرید. این شامل بررسی طرح‌های شهرسازی، پروژه‌های ساخت و ساز یا توسعه آینده منطقه است. این ممکن است تأثیری بر ارزش و استفاده از ملک در آینده داشته باشد.

مهمترین نکته این است که در هنگام خرید یک ملک در استرالیا، بهتر است از خدمات یک مشاور ملکی مجرب استفاده کنید. آنها می‌توانند به شما در مورد همه جزئیات و مسائل مربوط به خرید و تملک ملک در استرالیا راهنمایی کنند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک آشنا کنیم. در ابتدا سعی کردیم شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین به توضیح مراحل خرید ملک در استرالیا پرداختیم. اکنون از شما عزیزان خواهشمندم که تجربیات و نظرات خود در خصوص مطالب مطرح شده در مقاله را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان وب سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا