مهاجرتنکات حقوقی

مهاجرت به کانادا + 10 روش مهاجرت،هزینه و… ✈️【آپدیت2024】⚖️

افراد ممکن است به دلیل نگرانی از آینده فرزندان، شرایط شغلی نامناسب، کیفیت زندگی و تفریح تصمیم به مهاجرت بگیرند. در این بین کشور کانادا را می توان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجران در نظر گرفت. روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که آگاهی از هر کدام آن ها برای کسب اقامت این کشور الزامی است. در این مطلب به بررسی کامل مهاجرت به کانادا و روش های آن می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

مهم ترین مزایای مهاجرت به کانادا

کانادا را می توان یکی از توسعه یافته ترین کشورهای جهان به حساب آورد. از این رو، افراد به مهاجرت به کانادا می توانند از مزایای بی شمار زندگی در این کشور بهره مند شوند و علاوه بر تامین نیازهای اولیه زندگی می توانند آینده درخشانی را برای خود و فرزندانشان به ارمغان بیاورند. مهم ترین مزایای مهاجرت به کانادا عبارت است از:

  • دستمزد پایین همواره یکی از دغدغه های کارگران است. در واقع دستمزد پایین باعث می شود تا کیفیت زندگی کارگران به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. مهاجرین در کانادا از دستمزد قابل قبولی بهره مند خواهند شد و می توانند با درآمد خود گذران زندگی کرده و حتی مبلغی در ماه را نیز پس انداز کنند.
  • با کار کردن در کشور امارات می توانید پس از گذشت چند سال خودرو و مسکن خریداری کنید و در صدد رفع نیازهای اولیه زندگی خود برآیید.
  • بازار کار کانادا بسیار پویا است و در سال های اخیر توانسته طیف وسیعی از مشاغل را در خود جای دهد. امید می رود که افراد با هر تخصصی که در اختیار دارّند بتوانند شغل مورد نظر خود را یافته و وارد بازار کار شوند.
  • در صورتی که موفق به اخذ اقامت کانادا شوید، امید می رود که از خدمات درمانی رایگان بهره مند شده و پوشش بیمه ای قابل اعتمادی داشته باشید. این مسئله یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به کانادا است.
  • سیستم آموزشی کانادایی با آخرین تکنولوژی های روز غرب منطبق است و در صورتی که فرزند داشته باشید، به هیچ عنوان نباید دغدغه ای از جانب آموزش آن ها داشته باشید؛ زیرا آموزش و پرورش در کانادا بسیار پیشرفت داشته است.
  • افراد تمایل به مهاجرت به کشوری را دارند که از نظر امنیتی سطح بالایی داشته باشد. کشور کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان است و شما در سطح جامعه با مشکلاتی نظیر سرقت، ضرب و جرح، باج گیری و… رو به رو نخواهید شد.
  • دولت امارات به هیچ عنوان مسئله ای در خصوص پذیرش نژاد، فرهنگ و ملیت های مختلف ندارد و تمامی مردم جهان می توانند به سادگی به این کشور مهاجرت کرده و زندگی متفاوتی را در آن تجربه نمایند.
  • در مهاجرت به کانادا لازم است این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که کشور کانادا دارای مناظر گردشگری و توریستی بسیار زیادی است. همچنین مهاجرین می توانند از امکانات تفریحی این کشور نیز بهره مند شوند و آخر هفته ای شاد را در کنار خانواده خود تجربه نمایند.
مزایای مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا کدام است؟

دولت کانادا از ثبات اقتصادی و سیاسی خاصی در سال های اخیر بهره برده است. این کشور با کاهش جمعیت رو به رو بوده است و دولت در نظر دارد تا این معضل را با پذیرش تعداد زیادی از مهاجران جبران نماید. هر ساله تعداد زیادی از مهاجران برای کار و سرمایه گذاری عازم این کشور می شوند. به گونه ای که در دو سال اخیر حدود یک میلیون نفر از سراسر جهان موفق به مهاجرت به کانادا شده است و روند مهاجر پذیری از سوی کانادا همچنان ادامه دارد.

امید می رود ایرانیانیان زیادی بتوانند به این کشور مهاجرت کنند و از امکانات خاص این کشور در بهبود شرایط زندگی خود استفاده کنند. برای این کار لازم است از روش های گوناگون مهاجرت به کانادا اطلاع حاصل کرد و با دقت بر روی شرایط خود، بهترین راه برای مهاجرت را انتخاب کرد و در این مسیر قدم برداشت. برای این کار لازم است از قوانین و مقررات کشور کانادا اطلاعات کافی در دست داشته باشید و شناخت خود از روال انجام امور مهاجرتی را در حد بالایی نگه دارید.

روش‌های کاری (مانند اسکیل ورکر، جاب آفر، اسکیل ترید، ICT، تجربه کانادایی)، برنامه‌های استانی، سرمایه‌گذاری (مانند استارتاپ، ثبت شرکت، خرید بیزینس، خوداشتغالی و کارآفرینی)، تحصیلی و ازدواج از جمله راه‌های مهاجرت به کانادا هستند. فرد متقاضی باید از قوانین حاکم بر هر کدام از این روش های مهاجرت به کانادا اطلاع کاملی داشته باشد تا بتواند مراحل مهاجرت را به بهترین شکل انجام داده و اهداف مد نظرش برسد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

کشور کانادا در نظر دارد تا تعداد زیادی از مهاجران را به دلیل تخصصی که دارند جذب نماید و آن ها را وارد بازار کار نماید؛ بنابراین متقاضیان مهاجرت به کانادا از شانس بالایی برای مهاجرت به کانادا از طریق برخوردار هستند. به طور کلی هفت روش برای مهاجرت به کاندا از طریق کار وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر: جاب آفر یا پیشنهاد کار زمانی است که کارفرما از فرد متقاضی برای انجام دادن کاری درخواست همکاری می کند. برای استفاده از مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر لازم است تخصص لازم در شغل مورد نظر را داشته باشید. در واقع رزومه شما در نقش تخصص شما ظاهر خواهد شد. همچنین لازم است دو سال سابقه کار در شغل مورد نظر را داشته باشید. همچنین لازم است متقاضی مهاجرت از طریق کار جاب آفر مدرک تحصیلی دانشگاهی یا فنی حرفه ای مرتبط با شغل مورد نظر داشته باشد و تسلط او بر زبان انگلیسی در حد بالایی باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار پس از تحصیل: در صورتی که مهاجر تحصیلات خود را در دانشگاه ها و یا مراکز فنی و حرفه ای کشور کانادا گذرانده باشد، این بهترین فرصت است تا پس از تحصیل وارد بازار کار شده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید و یک قدم به کسب اقامت کانادا نزدیک تر شود. اگر موفق به کسب این روش شوید تا سه سال نیازی به مجوز کار آزاد نخواهید داشت. همچنین ویزای شما تا 18 ماه دیگر تمدید می شود و برای ورود به بازار کار نیازی به جاب آفر نخواهید داشت.

مهاجرت به کانادار از طریق اکسپرس انتری: این روش مخصوص آن دسته از افرادی است که می خواهند در زمان بسیاری کمی به اقامت کانادا برسند. در واقع این سیستم به دنبال امتیازدهی به متقاضیان است. با استفاده از این روش می توانید تمامی پروسه مهاجرت به کانادا را به صورت آنلاین طی کرده و در کمتر از 9 ماه به این کشور مهاجرت کنید. در این روش مهاجرتی هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد اما متقاضیان با سن 20 تا 29 سال امتیاز بالاتری را دریافت می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر: این روش از مهاجرت به کانادا مخصوص آن دسته از متقاضیان است که سابقه یک ساله در کار دارند وی می خواهند در مدت زمان کمی به اقامت دائم کانادا برسند. اگر سابقه کاری در مدیریت تبلیغات، بازاریابی، مشاوره مالی، مهندسی نرم افزار، کارشناسی آزمایشگاهی و… دارید می توانید با استفاده از اسکیل ورکر برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. شانس پذیرش شما در این روش بسیار زیاد است و شما در مدت 6 ماه می توانید برای مهاجرت به کانادا پذیرفته شوید.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

شرایط زندگی در استان های مختلف کشور کانادا با یکدیگر متفاوت است. ممکن است هر یک از این استان ها بسته به رونق اقتصادی و کمبود نیروی کار دستور العمل هایی را برای مهاجر پذیری اعمال نمایند. این برنامه ها در چهار بخش جذب دانشجو، سرمایه گذار، کارگر نیمه ماهر و کارگر ماهر دسته بندی می شود. در واقع به مهاجرین این امکان داده می شود تا از طریق برنامه های استانی نیز بتوانند مهاجرت به کانادا را تجربه کرده و در این کشور سکونت داشته باشند.

اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی دارای مزیت های بسیاری است. شما در این روش می توانید تمامی مراحل ثبت درخواست را به صورت آنلاین انجام دهید. گذشته از این متقاضی در کمتر از 6 ماه می تواند به اقامت کشور کانادا برسد. در مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی بیش از 80 روش مهاجرتی در نظر گرفته شده است که شما بسته به شرایطی که در اختیار دارید می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا یکی از مرسوم ترین روش های کسب اقامت در این کشور است. امروزه دانشگاه های معتبری در سطح کانادا مشغول به فعالیت های آموزشی هستند که شما بسته به شرایط خود می توانید در یکی از آن ها تحصیل را شروع کنید. در صورتی که دیپلم دارید و یا اگر مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اید و یا حتی در صورتی که به دنبال بورسیه تحصیلی هستید، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های کانادا به شما پیشنهاد می شود.

مهاجرت از طریق تحصیل دارای مزایای بسیاری است. در این روش اخذ پذیرش برای تحصیل از دانشگاه های کانادایی بسیار ساده است. دانشجویان مهاجر می توانند در هنگام تحصیل به کار نیز مشغول باشند. همان طور که در بالا اشاره کردیم پس از پایان یافتن تحصیل، می توان وارد بازار کار شد و ویزای کاری دریافت نمود. در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را داشته باشید، می توانید همسر و فرزندانتان را نیز با خود به همراه ببرید. این مسئله یکی از مهم ترین مزیت ها است.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

در انواع مهاجرت ها می بایست مدرک تحصیلی و مدرک زبان مناسبی در اختیار داشته باشید. در صورتی که این مدارک را در اختیار ندارید، اما از پول مناسبی برای سرمایه گذاری در زیر ساخت های کانادا برخوردار هستید، می توانید از این روش به کانادا مهاجرت کنید. همچنین اگر ایده مناسبی برای ایجاد کسب و کار در کانادا دارید، می توانید به شرط خلاقانه بودن آن را به دولت کانادا ارائه دهید و از طریق کارآفرینی در مدت زمان کوتاهی به اقامت دائم کشور کانادا برسید.

امروزه انواع مختلفی از روش های سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد و شما می توانید با مشارکت در تمامی آن ها از اقامت دائم کانادا بهره مند شوید. در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری امکان به همراه داشتن فرزند و همسر نیز فراهم شده است. به دو روش فدرال و استانی می توان در کانادا سرمایه گذاری کرد. در روش فدرال شما در تمامی استان های کانادا می توانید کار و زندگی کنید؛ اما در روش استانی امکان کار و زندگی تنها در همان استان تعیین شده وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

این نوع از مهاجرت به کانادا مخصوص آن دسته از افرادی است که یکی از اعضای درجه یک خانواده شان در کانادا اقامت دائم دارد. در واقع اعضای درجه یک خانواده می بایست توانایی مالی مناسب برای حمایت از متقاضی مهاجرت را داشته باشند. در این روش می توان به اقامت دائم کانادا دست پیدا کرد. دقت داشته باشید متقاضیانی که به دنبال مهاجرت و کسب اقامت از این طریق هستند به هیچ عنوان نیازی به مدرک زبان انگلیسی نخواهند داشت و این از مزایای این راه مهاجرتی محسوب می شود.

در این روش فرد متقاضی هیچ نیازی به ارائه تمکن مالی خود به دولت کانادا ندارد؛ زیرا حمایت مالی از وی بر عهده اقوام درجه یک او قرار می گیرد. به علاوه در این روش برخلاف روش های دیگر مهاجرت هیچ نیازی نیست که فرد متقاضی مهاجرت مدرک تحصیلی خاصی داشته باشد. در مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ به فرد متقاضی اجازه کار در کانادا داده می شود؛ اما او می تواند کار نکند. دقت داشته باشید که شما در این روش مهاجرتی می توانید پس از سه سال به اقامت دائم کانادا برسید.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

در این روش از مهاجرت لازم است با فردی که اقامت دائم کانادا را کسب کرده و یا اینکه شهروند کانادا محسوب می شود ازدواج کنید تا موفق به مهاجرت شوید. فرد متقاضی می تواند با ازدواج به اقامت دائم کانادا برسد. افراد در این روش باید از طریق ویزای اسپانسرشیپ استفاده نمایند که در بالا به توضیح آن پرداختیم. ازدواج برای مهاجرت به کانادا باید کاملا واقعی باشد، زیرا در زمان زندگی مشترک بارها از سمت اداره مهاجرت کانادا مورد بازرسی قرار می گیرد تا واقعی بودن ازدواج اثبات شود.

مهاجرت به کانادا از طریق آشنایی به زبان فرانسه

دولت کانادا تمایل بسیاری دارد تا زبان فرانسه را در این کشور زنده نگه دارید؛ بنابراین اگر تسلط کافی به زبان فرانسه دارید و اینکه مایل هستید در شهری به جز کبک سکونت داشته باشید، این روش به شما پیشنهاد می شود. برای شرکت در این برنامه باید حتماً از طریق سیستم اکسپرس انتری و 4 برنامه استانی، اسکیل ورکر، اسکیل ترید و تجربه کانادایی اقدام کنید. پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت به کانادا با استفاده از این روش لازم است با بهترین وکیل مهاجرت به کانادا مشورت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

در صورتی که فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورید، شما نیز پس از 18 سال می توانید از طریق اسپانسرشیپ به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنید. این روش مناسب آن دسته از متقاضیانی است که تمایل دارند فرزندشان از امکانات کانادا برای رشد و بالندگی استفاده نماید. برای این کار لازم است هزینه های مربوط به ویزا، سفر، اقامت و بیمارستان به طور کامل پرداخته شود و پس از دریافت ویزای توریستی، بیمارستان مورد نظر برای انجام زایمان انتخاب شود.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

مهاجرت به کانادا از طریق اقامت در مناطق روستایی

کانادا یکی از پهناورترین کشورهای جهان است؛ اما به دلیل برخی از شرایط جوی و زیست محیطی بسیاری از مناطق آن کم جمعیت هستند. دولت امارات در نظر جبران برای جبران این نقص، برای افزایش جمعیت در این مناطق و تامین نیروی کار مناسب اقدام به پذیرش مهاجر نماید. دقت داشته باشید که احتمال دریافت جاب آفر در این مناطق بسیار زیاد است. ثبت درخواست اقامت در این روش کاملا آنلاین است. در این روش امکان اخذ مجوز کار آزاد برای همسر متقاضی نیز فراهم شده است.

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کار در استان کبک

این نوع از مهاجرت مخصوص آن دسته از افرادی است که تجربه کار در استان کبک دارند و یا اینکه فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های آن هستند. برای این کار فرد نیاز به مدرک زبان فرانسه، سابقه یک سال کار در کبک و یا تحصیل در این استان را دارد. همچنین لازم است تمکن مالی فرد در حد قابل قبولی باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

روش های فوق تعداد زیادی از مهاجرین را در بر می گیرد و اقدام از این طریق می بایست آخرین راه برای مهاجرت به کانادا باشد؛ زیرا این روش بسیار پر مخاطره و دارای ریسک است.

لزوم استفاده از وکیل در مهاجرت به کانادا

دقت داشته باشید که کشورهای مختلف دارای قوانین و مقررات خاص خود برای پذیرش مهاجر هستند. لازم است فرد متقاضی اطلاع کاملی از این قوانین داشته باشد تا بتواند قدم های مثبتی در این زمینه بردارد. یک وکیل متخصص مهاجرت به کانادا به شما کمک می کند تا با شناخت از قوانین با سرعت و دقت بالاتری فرآیند مهاجرت را طی کرده و به اهداف خود برسید. او همچنین با روال انجام کار مهاجرت به طور کامل آشنا است و می تواند با سهولت بیشتری در زمینه مهاجرت اقدام نماید.

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. وکیل مهاجرتی از این روش ها آگاهی کامل دارد و از شرایط خاص هر کدام اطلاع جامع دارد. او همچنین در تلاش است تا تغییرات قوانین را نیز تحت رصد قرار دهد. یک وکیل خبره در ابتدا شرایط شما را مورد بررسی قرار می دهد تا بتواند بهترین روش مهاجرت برای شما را انتخاب کرده و شما را در رسیدن به آن یاری نماید. او مسیرها و راهکارهایی را به موکل پیشنهاد می دهد که دچار کمترین تنش با قانون کشور مبدا و مقصد شود.

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

شاید اولین سوالی که ذهن متقاضیان مهاجرت به کانادا را به خود مشغول می کند، هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت و کسب اقامت در کانادا است. در گام نخست باید این نکته را توضیح دهیم که مهاجرت به این کشور ارزش هزینه کردن را دارد. در صورتی که شما به کانادا مهاجرت کنید از درآمد قابل قبولی برخوردار خواهید شد و می توانید از داشتن یک زندگی ایده آل لذت ببرید. با این حال لازم است در ابتدا اطلاعات جامعی در خصوص مهاجرت به کانادا به دست آورید تا دچار خسارات نشوید.

نمی توان رقم مشخصی را به عنوان هزینه مهاجرت به کانادا در نظر گرفت. بسته به اینکه مهاجرت از چه نوعی است و در چه شرایطی انجام می شود، هزینه های آن نیز متغیر است؛ اما در صورتی که تمکن مالی مناسبی برای مهاجرت ندارید، بهتر از هر اقدامی با وکیل مورد نظر در زمینه مهاجرت به کانادا مشورت کنید. به طور کلی می توان هزینه های مهاجرت به کانادا را به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد. هزینه های دولتی و هزینه های جانبی جزو این دسته بندی هستند.

هزینه های دولتی مهاجرت صرف انگشت نگاری، آزمایش های مدیکال، رسیدگی به پرونده مهاجرتی و… می شود. از سوی دیگر، شما لازم است هزینه ای را نیز صرف استخدام وکیل مهاجرت، ترجمه مدارک و… کنید که آن ها را به عنوان هزینه های جانبی دسته بندی خواهیم کرد. دقت داشته باشید که مهاجرت به کانادا از روش های مختلفی ممکن است به انجام برسد. هزینه مهاجرت در هر یک از این روش ها متغیر است و بهتر است در خصوص اطلاع از هزینه ها با یک وکیل معتبر در ارتباط باشید.

هزینه مهاجرت به کانادا

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم هر آن چیزی که برای مهاجرت به کانادا نیاز دارید را در قالب متن در اختیار شما قرار دهیم. همچنین تلاش کردیم مهم ترین مزایای مهاجرت و اقامت در کانادا را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه به انواع روش های مهاجرت به کانادا اشاره کردیم و هر کدام از آن ها را به دقت تشریح نمودیم. در پایان نیز ضرورت استفاده از وکیل در زمینه مهاجرت را گوشزد نمودیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که اگر تجربه یا نظری در این خصوص دارید، آن را با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا