کیفریوکیل

10 تا از بهترین وکیل کیفری تهران ⚖️【سال1402】

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین وکیل کیفری تهران بپردازیم. به طور کلی دعاوی که فردی به مراجع قضایی مراجعه می کند تا وقوع جرمی را که باعث شده جان، مال و آبرو شخصی خدشه دار شود دعاوی کیفری می گویند. در این شرایط باید به وکیلی که در زمینه پرونده های کیفری تخصص و مهارت کافی دارد مراجعه کنید تا درصد موفقیت بالایی داشته باشید. برای افرادی که به وکیل کیفری نیاز دارند سعی کردیم در این مقاله لیستی از وکلای کیفری که در تهران فعالیت می کنند را معرفی کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ها در سایت برترین وکیل ما را همراهی بفرمایید.

دعاوی کیفری و مراحل رسیدگی به آن چگونه است؟

مطلب پیشنهادی: بهترین موسسه حقوقی تهران

برخی از مهم ترین وظایف یک وکیل کیفری در جدول زیر لیست شده است:

✅ تنظیم شکواییه تنظیم شکواییه باید توسط یک وکیل مجرب و کاردان انجام شود.
⚖️ حضور در دادگاهحضور در دادگاه و رسیدگی به روند پرونده بجای موکل است.
📜 رسیدگی به پروندهپیگیری به صورت مدام پرونده موکل خویش
❤️ تسلط بر تمام قوانینوکیل کیفری خبره بر تمامی قوانین کیفری آگاه می باشد.
👩‍⚖️ دانش و تخصص بالاوکیل کیفری باید اطلاعات جامع و به‌روزی داشته باشد.

دعاوی کیفری و مراحل رسیدگی به آن چگونه است؟

شکایت کیفری به درخواست فرد خسارت دیده مطرح می شود تا قانون فردی را که مرتکب فعلی شده مجازات کند پس می توان گفت که دعاوی کیفری در مورد افعالی مطرح می شود که موضوع آن مرتبط با انجام جرمی است. در دعاوی کیفری منشا ایجاد حق از جرم و جنایت سرچشمه می گیرد در صورتی که دعاوی خانواده و حقوقی در اثر امور اسناد، قراردادها، طلاق و … ایجاد می شود.

موضوع بعدی حکم دعاوی کیفری است که به گفته بهترین وکلای پایه یک دادگستری تهران محدود به جبران خسارت مالی، شلاق، جزای نقدی، حبس و … است که البته به نظر قاضی هم بستگی دارد. مثلا اگر فردی کلاهبرداری کرده، علاوه بر حبس باید جزای نقدی هم بپردازد، تمام اموال و دارایی مال باخته باید به او بازگردانده شود.

طرح شکایت: اولین مرحله در دعاوی کیفری طرح شکایت کیفری است که برای انجام آن خود شخص و یا وکیل او باید اقدام به ثبت شکوائیه کیفری کند تا در مراحل بعدی این شکایت به دادسرا و شعبه مربوطه ارجاع شود.

رسیدگی به شکایت در دادسرا: در دادسرا قاضی، بازپرس یا دادیار، اقدام به بررسی موضوع و تحقیق در مورد آن می کنند و در صورت احراز ارتکاب جرم، با صدور قرار مجرمیت، پرونده مربوطه را به دادستان ارسال می کنند تا اظهار نظر او را دریافت کنند. در این صورت اگر دادستان با قرار مجرمیت موافق بود، پرونده را به دادگاه کیفری صالح ارسال می کند.

رسیدگی در دادگاه کیفری: در دادگاه کیفری صالح به طرفیت دعوا ابلاغیه ای فرستاده می شود تا در دادگاه حضور داشته باشند و اظهارات وارده را بشنوند و دفاعیات خود را ارائه دهند تا در نهایت قاضی رای نهایی را صادر کند.

اجرای رای قاضی: اگر قاضی رای محکومیت کیفری را صادر نمود باید بعد از صدور رای قطعی، پرونده برای اجرای حکم به واحد اجرای احکام دادسرا ارسال گردد تا تحت نظارت قاضی اجرا شود.

بهترین وکیل کیفری در تهران کیست؟

بهترین وکیل کیفری تهران چه کسی است؟

برای انتخاب بهترین وکیل کیفری تهران باید تمامی جوانب را بسنجید و وکیلی را انتخاب کنید که سابقه و مهارت کافی در حل پرونده های کیفری را داشته باشد. مطمئنا این کار زمان زیادی از شما بگیرد به همین دلیل در این مقاله وکلای مجربی را معرفی می کنیم که دعاوی کیفری را به بهترین شکل حل می کنند. در ادامه مقاله همراه ما در مجله برترین وکیل باشید تا 10 وکیل کیفری در تهران را معرفی کنیم.

جناب آقای دکتر احمد زهره وند

دفتر وکالت دکتر احمد زهره وند با تیمی مجرب سالیان سال در شمیرانات تهران نیاوران اقدام به فعالیت در زمینه پرونده های حقوقی و کیفری و خانواده و قبول و انجام انواع پرونده در زمینه املاک، جرایم و دعاوی کیفری، دعاوی ملکی، حقوقی، خانواده و انجام مشکلات و امور ایرانیان خارج کشور می باشد.

از سوابق ایشان می توان به وکالت در پرونده های شرکت های دولتی و خصوصی و تدریس حقوق ثبت اسناد و املاک و تالیف کتب مختلف حقوقی و وکالت و مشاوره تخصصی در پرونده های مختلف اشاره نمود.

اقداماتی که در دفتر وکالت ایشان انجام می گردد:

 • وکالت تخصصی در پرونده های ملکی
 • وکالت تخصصی در پرونده های کیفری
 • وکالت تخصصی در پرونده های خانواده
 • وکالت تخصصی در پزونده شرکت های تجاری
 • وکالت در پرونده های کارگر و کارفرمایی و قراردادکار
 • وکالت در قراردادهای پیمانکاری
 • مشاوره و تنظیم انواع دادخواست های حقوقی و کیفری
 • تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی
 • تنظیم دادخواست تحویل مبیع
 • تنظیم شکوائیه کلاهبرداری
 • تنطیم شکواییه انتقال مال غیر
 • مشاوره حقوقی و کیفری آنلاین
 • مشاوره حقوقی و کیفری
 • وکیل ایرانیان خارج از کشور

ویژگی های دفتر وکالت دکتر احمد زهره وند:

 • سالیان سال فعالیان در عرصه های وکالتی و سوابق و نتایج درخشان
 • دارای تیم مجرب و زبده و قضات سابق دادگستری و وکلای نخبه در عرصه های حقوقی
 • اعتماد کامل موکلین به جهت سوابق درخشان و حسن سوابق این دفتر
 • پیگیری مداوم و مستمر پرونده ها و ارائه گزارش به موکل
 • اکثر موکلین معرفی شده توسط موکل های سابق بوده که همین امر نشان از اعتماد و توانایی بالای این مجموعه دارد
 • دلسوز و پیگیر بودن پرونده های موکل
 • صداقت در بیان و رفتار سالیان سال فعالیان در عرصه های وکالتی
 • مسلط به قوانین و مقررات روز کشور

شماره تماس: 09121305919
آدرس دفتر: تهران، نیاوران، سه راه یاسر، ابتدای خیابان عمار، بن بست راز، پلاک ۳۵ واحد ۲۰

جناب آقای دکتر امین گلریز

آقای دکتر امین گلریز، یکی از بهترین وکلای شهر تهران می باشند. نامبرده فارغ‌التحصیل رتبه‌ی یک دکتری بوده و در سوابق خود عضویت در هیئت علمی دانشگاه، سابقه‌ی قضاوت، رتبه دوم کارآموزی قضاوت تهران، نگارش کاملترین شرح قانون مجازات اسلامی در 4 جلد را دارا هستند. همچنین نگارش چندین مقاله‌ی علمی – پژوهشی و وکالت در پرونده‌های مهم از دیگر افتخارات ایشان است.

جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با تعیین وقت قبلی با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09120899917
شماره تماس دفتر: 22732919-021
آدرس دفتر دکتر امین گلریز: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی، نبش بن‌بست یکم، پلاک ۲، طبقه ۲

جناب آقای دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده وکیل کیفری تهران

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه کیفری دو، دادگاه کیفری یک، دادگاه نظامی و دیوان عالی کشور از جمله در جرایم به شرح زیر می باشد :

ضرب و جرح عمدی، تهدید، توهین، افتراء، خیانت در امانت، سرقت، جعل، استفاده از سند مجعول، کلاهبرداری، فروش مال غیر، تحصیل مال از طریق نامشروع، تصرف عدوانی، مزاحمت و ممانعت از حق، تخریب و اتلاف اموال، قتل عمد و قتل غیرعمد، رابطه نامشروع و اعمال منافی عفت، مزاحمت بانوان، جرایم سیاسی، ارتشاء، اخاذی، صدور چک بلامحل، مشروبات الکلی، مواد مخدر، جرایم سایبری و رایانه ای، سرقت و مفقودی چک، فریب در ازدواج، افساد فی الارض، خرید مال مسروقه، بی احتیاطی در رانندگی منجر به صدمه یا فوت، گواهی خلاف واقع، اخلال در نظام اقتصادی کشور، اسید پاشی، قماربازی، رباخواری، توهین به مقدسات، ایراد صدمات بدنی، معامله به قصد فرار از دین، تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها، تجاوز به عنف، تبانی برای بردن مال غیر، جرایم نظامی، شهادت کذب و دروغ، اخلال در نظم و آسایش عمومی، تمرد نسبت به مامور دولت، آدم ربایی، جرایم نظام پزشکی، محاربه، جاسوسی، تصرف در اموال دولتی، غصب عناوین و مشاغل، قذف، تفخیذ، زنا، لواط، مزاحمت تلفنی، جرایم علیه اطفال، تهدید به قتل و کلیه جرایم کیفری

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

نشانی دفتر وکالت: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک116، ساختمان خانه سبز، طبقه دوم، واحد4

تلفن همراه جهت اخذ مشاوره تلفنی: 09121722464
شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری: 02186127228 02186129690

جناب آقای محمد مومن زاده

جناب آقای محمد مومن زاده

آقای مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری تهران و از اعضای کانون وکلای دادگستری مرکز می باشند. فعالیت های ایشان در پرونده های کیفری، ملکی، حقوقی، خانواده، ارثی و … است. از موفقیت های تحصیلی ایشان کسب رتبه برتر در آزمون ورودی وکالت، قضاوت و ارشد است. علاوه بر این ایشان مدرک کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی را از دانشگاه سراسری قم دریافت کرده اند.

آدرس دفتر: تهران، عباس آباد، خیابان علی اکبر، کوچه فرهاد، پلاک 24، واحد 7

شماره تماس: 09124464865

جناب آقای مسعود اسلامی مهر

جناب آقای مسعود اسلامی مهر

آقای مسعود اسلامی از وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی از کانون وکلای مرکز هستند، در زمینه وکالت 20 سال سابقه داشته و در این سال ها موفق به ارائه خدمات حقوقی، تجاری و جزایی شده اند.

سوابق ایشان:

 • سابقه وکالت در دیوان عدالت اداری
 • سابقه وکالت در دیوان عالی کشور
 • تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی
 • داوری در تمام قراردادهای داخلی میان اشخاص و شرکت ها
 • تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قراردادهای تجاری و بازرگانی
 • سابقه وکالت در کمیسیون های ماده 100 شهرداری و کمیسیون های مالیاتی
 • وکالت در تمام زمینه های ملکی، حقوقی، خانواده، طلاق، سرقفلی، مصادره اموال، اختلافات پیمانکاری، قاچاق کالا و ارز، کلاهبرداری، جرایم مواد مخدر و …

آدرس دفتر آقای اسلامی مهر: تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق شمالی، خیابان شهید دامغانی، شماره 38، واحد 2

شماره تماس: 02126413766

جناب آقای مهرداد نادعلی

جناب آقای مهرداد نادعلی

آقای نادعلی عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و وکیل پایه یک دادگستری تهران هستند. تخصص ایشان در زمینه پرونده های کیفری، حقوقی، دادگاه انقلاب دیوان عالی، دیوان عدالت اداری و شهرداری ها هستند. آقای نادعلی 4 سال سابقه مدیریت حقوقی و 8 سال سابقه وکالت دارند.

فعالیت های ایشان در زمینه کیفری شامل چک، جعل و استفاده از سند مجهول، خیانت در امانت، کلاهبرداری، توهین، ضرب و جرح و … است و هم چنین در زمینه حقوقی شامل چک، وصول مطالبات، خلع ید، تنظیم قراردادها، توقیف اموال می باشد.

آدرس دفتر: تهران، اشرفی اصفهانی شمال، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491، طبقه 2

شماره تماس: 09126233591

جناب آقای مرتضی احمدپور

جناب آقای مرتضی احمدپور

آقای احمدپور از موفق ترین وکلای پایه یک دادگستری تهران می باشند که پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری مرکز دریافت کرده اند و در زمینه وکالت چندین سال سابقه حرفه ای دارند. تخصص ایشان در زمینه های کیفری، حقوقی و ثبتی است.

سوابق شغلی ایشان:

 • وکیل و مدیر حقوقی شرکت های بزرگ پیمانکاری گرید 1 کشور
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت ساختمانی سازه پردازان سدید کویر
 • مدیر حقوقی شرکت های سازه پردازان سمنان و شرکت تجهیزات پزشکی آرسین افرا طب و …
 • وکیل پایه یک دادگستری، دیوان عالی کشور، دیوان عدالت اداری
 • قبول دعاوی ایرانیان خارج از کشور

آدرس دفتر: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، مابین خیابان وفا آذر و علی حسینی، پلاک 308، واحد 20، طبقه 4

شماره تماس: 02144061092

جناب آقای سید سپهر میرحسینی

جناب آقای سید سپهر میرحسینی

آقای میرحسینی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز تهران هستند و موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد حقوق مالکیت فکری از دانشگاه علامه طباطبایی شده اند. فعالیت های ایشان روی پرونده های کیفری، تجاری، ملکی و خانواده است و همچنین مشاوره های تخصصی در زمینه تنظیم و ارائه قراردادها به متقاضیان ارائه می دهند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان آیت اله کاشانی، بلوار فردوس شرق، بین احمدی و زمانی، جنب شیرینی فروشی روژان، پلاک 43، واحد 7 و 8

شماره تماس: 09128481161

جناب آقای سعید ستوده پارسا

جناب آقای سعید ستوده پارسا

آقای ستوده پارسا وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی حقوق خصوصی و متخصص در دعاوی کیفری و ارز دیجیتال می باشند. آقای ستوده پارسا در پرونده های موکلین خود بسیار پیگیر بوده و دلسوزانه تلاش می کنند تا نتیجه موفقیت آمیز کسب شود. از بهترین سوابق کاری ایشان می توان به پرونده قتل در آسانسور، پرونده سرقت مسلحانه با 69 شاکی در تهران، پرونده سرقت مسلحانه در خیابان صادقیه، قبول وکالت تعدادی از متهمان پرونده الکس (قاچاق دختران به دبی و مالزی) و … اشاره نمود.

آدرس دفتر: تهران، شهرک انقلاب، خیابان هاشمی نژاد، کوچه هفتم، پلاک 606

شماره تماس: 09123763528

سرکار خانم مونا ترابی

خانم مونا ترابی

سرکار خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری یکی از موفق ترین وکلای ایرانی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و دارای بیش از ٧ سال سابقه کاری در پرونده های حقوقی و کیفری با بکارگیری حقوقدانان و وکلای متبحر درکلیه زمینه های حقوقی و کیفری با داشتن سوابق موفق در این زمینه با ارایه مشاوره و قبول وکالت با بهره گیری از وکلای متخصص قادر خواهد بود رسیدن به بهترین نتیجه را برای موکلین تسهیل نماید.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، سروغربی نرسیده به میدان کتاب، پلاک 129، طبقه 5، واحد 505

شماره تماس: 09121979750

انواع دادگاه کیفری در تهران

برخلاف امور و دعاوی حقوق، دعاوی کیفری انواع و اقسام مختلفی دارند و با توجه به نوع و شخصیت مجرم به دادگاه ها ارسال می شوند. انواع دادگاه های کیفری شامل دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو، انقلاب، نظامی، روحانیت، اطفال و نوجوانان می باشد.

دادگاه کیفری یک: در این دادگاه ها به جرایمی که مجازات آن ها اعدام، حبس ابد، حبس تعزیری بیشتر از 10 سال، جرائم سیاسی و مطبوعاتی و جرایمی که باید دیه بیش از نصف دیه کامل به شاکی پرداخت گردد، رسیدگی می شود.

دادگاه کیفری دو: این دادگاه به دادگاه عمومی هم مشهور است. اگر عمل مجرمانه ای صورت گرفت که شامل هیچ کدام از دادگاه های دیگر نبود، آن را برای رسیدی به دادگاه کیفری دو ارجاع می کنند مانند جرایم توهین، شرب خمر، تخلفات رانندگی و … .

انواع دادگاه کیفری در تهران

دادگاه انقلاب: رسیدگی به جرائم در دادگاه انقلاب بر اساس نوع جرم است بنابراین طبق ماده 303 قانون آیین دادرسی کیفری جرایمی همچون محاربه و افساد فی الارض، تبانی و اجتماع علیه جمهوری اسلامی ایران، بغی، اقدام مسلحانه یا احراق، اتلاف و مقابله با نظام، توهین به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر، قاچاق اسلحه و مهمات، جرایم مواد مخدر و روان گردان ها در دادگاه انقلاب بررسی می شوند.

دادگاه های نظامی و روحانیت: رسیدگی به جرایم در این دادگاه ها با توجه به شخصیت مجرم است. اگر ارتکاب جرم در زمان انجام وظیفه باشد در هر یک از این دو دادگاه قابل طرح و رسیدگی است.

دادگاه اطفال و نوجوانان: اگر کسی که مرتکب جرمی شده سن کمتر از 18 سال داشته باشد، پرونده او برای رسیدگی به دادگاه اطفال و نوجوانان ارجاع می شود.

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای مقاله بهترین وکیل کیفری تهران همراه ما بودید، ما در این مقاله به توضیح دعاوی کیفری و مراحل رسیدگی به آن ها پرداختیم و هم چنین گفتیم که چند نوع دادگاه کیفری وجود دارد و هر کدام به چه پرونده هایی رسیدگی می کنند. امیدوارم با مطالعه این مقاله، وکیل مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید لطفا برای ما کامنت نمایید.

ویژگی های وکیل متخصص در امور کیفری چیست؟

بهترین وکیل کیفری تهران باید تخصص و سابقه کافی در زمینه پرونده های کیفری را داشته باشد، صادق بوده و وجدان کاری داشته و صلاح موکل در پرونده برای او مهم باشد.

اصلی ترین وظایف وکیل کیفری چیست؟

وکیل کیفری مشاوره های لازم را به موکل خود ارائه می دهد و او را راهنمایی می کند تا مدارک لازم برای دفاعیه خود را جمع آوری کند همچنین در برخی موارد این کار را وکلا به عهده می گیرند.

دعاوی کیفری شامل چه جرایمی هستند؟

به طور کلی دعاوی کیفری با دعاوی حقوقی تفاوت دارند. جرایم علیه اموال و حقوق مالی اشخاص، جرایم مربوط به مواد مخدر و مشروبات الکلی، جرایم و تخلفات رانندگی، جرایم علیه تمامیت جسمانی اشخاص و …

3.4/5 - (7 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا