ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در تهران ⚖️【سال1402】

در تهران افراد بسیاری در زمینه املاک و مستقلات فعالیت می کنند و قراردادهای متعددی میان آن ها بسته می شود، لذا اگر یکی از طرفین به تعهدات خود عمل نکند مشکلات ملکی متعددی برای طرف مقابل به وجود می آید که برطرف کردن آن به تنهایی امکان پذیر نیست. توصیه می کنیم برای موفقیت و رسیدن به حقوق تان در این دعاوی، به وکیل ملکی خوب در تهران مراجعه کنید. در این مطلب برای دسترسی راحت شما به وکلای ملکی، سعی کردیم لیستی از بهترین وکیل ملکی در تهران را معرفی کنیم. برای اطلاع از آدرس و شماره تماس وکلا در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

مزیت دریافت مشاوره از وکیل ملکی چیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

بهترین وکیل ملکی تهران کیست؟

وکیل ملکی، وکیل پایه یک دادگستری است که به طور ویژه و تخصصی به پرونده های ملکی می پردازد و دانش به روزی در این زمینه دارد. لذا داشتن وکیلی متخصص در پروسه رسیدگی به پرونده های متعدد ملکی به شما کمک بزرگی می کند، سبب می شود بدون حضور در دادگاه و مراجع قضایی، پرونده توسط وکیل متخصص پیگیری و نتیجه مطلوب نظر شما حاصل شود.

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید مطمئنا به دنبال بهترین وکیل ملکی تهران می باشید تا از حقوق شما دفاع کند. معمولا در دعاوی ملکی به دلیل عدم شناخت قوانین و یا سهل انگاری که از سوی افراد ایجاد می شود، مشکلات متعددی به وجود می آید که حل آن را سخت تر می کند. بنابراین اگر در این زمینه با یک وکیل ملکی مشورت کنید دعاوی به وجود آمده به درستی و قانونی انجام می شود. وکیل ملکی خوب در تهران شخصی است که در حوزه های ملکی ثبتی، کیفری و حقوقی تخصص های لازم را دارد و شما را به درستی راهنمایی می کند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

با توجه به اهمیتی که وکیل ملکی دارد تصمیم گرفتیم لیستی 10 نفره از وکیل ملکی خوب در تهران را معرفی کنیم برای شناخت آن ها تا انتهای مقاله همراه ما در وب سایت برترین وکیل باشید.

مسعود اسلامی مهر

آقای مسعود اسلامی مهر وکیل تهران

آقای مسعود اسلامی مهر وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی از کانون وکلاء مرکز می باشند. با 22 سال سابقه کار وکالت و به عنوان رئیس هیأت مدیره مؤسسه حقوقی و داوری صلح صدرا افتخار دارند با اتکاء به تجربه طولانی در شرکت های متعدد دولتی و خصوصی و نیز انجام بسیاری از پرونده های قضایی خاص با ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی در دعاوی حقوقی و تجاری و پرونده های کیفری و به ویژه در امور ملکی همکاری نمایند. آقای اسلامی مهر، یکی از بهترین وکیل ملکی در تهران می باشند.

از جمله خدمات ایشان عبارتند از:

 • وکالت در کلیه دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، مصادره اموال، وصیت و ارث، دعاوی شهرداری، کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی
 • داوری در کلیه دعاوی ملکی و اختلافات قراردادی بین اشخاص حقیقی و نیز شرکت های تجاری و همچنین نظر به وجود داوری به عنوان یکی از مراجع رسیدگی کننده در زمینه حل و فصل اختلافات و ایجاد صلح و سازش فی مابین اشخاص در اختلافات ملکی و قراردادی و در جرائم قابل گذشت، خواه در دادگاه طرح شده یا نشده و در هر مرحله ای از رسیدگی که باشد.
 • وکالت و مشاوره در کلیه دعاوی شرکت های تجاری داخلی و خارجی و تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگان
 • وکالت در کلیه دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، مواد مخدر، سرقت، قتل، پولشویی، قاچاق کالا و ارز، جرائم رایانه ای، جرائم پزشکی، جعل اسناد و مشروبات الکلی
 • وکالت در کلیه مراجع قضایی اعم از دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور، کمیسیون های ماده صد شهرداری، کمیسیون های ماده 56 جنگل ها و مراتع و کمیسیون ماده 12 زمین شهری و وکالت در دادگاهای انقلاب اسلامی
 • وکالت در دعاوی خانواده: طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزندان

از مهمترین اهداف آقای اسلامی مهر به عنوان رییس موسسه حقوقی و داوری بین الملل صلح صدرا، ایجاد صلح و سازش بین اشخاص و انجام داوری در کلیه زمینه های حقوقی و تجاری می باشد.

برای اعطای وکالت به آقای مسعود اسلامی مهر، یکی از وکلای خوب تهران می توانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

تلفن همراه: 09121932428
تلفن تماس: 021264137660212641376302126413112
نشانی: تهران، خیابان مصدق (نفت) شمالی، خیابان دامغانی (یازدهم)، پلاک 38، واحد 2

محمد حاجیلو

آقای محمد حاجیلو از بهترین وکلای پایه یک دادگستری ، مشاور حقوقی و کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند که با داشتن سابقه کافی و درخشان، به موکلین خود در زمینه حقوقی و کیفری خدمات ارائه می دهند و به صورت تخصصی در زمینه پرونده های تجاری و ملکی در حال فعالیت هستند.

سوابق ایشان عبارت اند از:

 • وکیل متخصص در امور ملکی
 • وکیل متخصص در امور سرقفلی و حق کسب و پیشه
 • تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قرادادهای تجاری و بازرگانی
 • متخصص در امور تجاری و ورشکستگی
 • داوری در تمام قراردادهای داخلی میان اشخاص و شرکت ها
 • تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی
 • متخصص در جرایم اقتصادی
 • وکالت و مشاوره تخصصی در پرونده های مربوط اسناد تجاری
 • همچنین ارائه خدمات تخصصی در سایر امور حقوقی و کیفری اعم از : خانواده ، کلاهبرداری و جعل اسناد ، انحصار وراثت،مصادره و….

برای اعطای وکالت به آقای محمد حاجیلو، یکی از وکلای خوب تهران میتوانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

شماره تماس: 09121275588
شماره تماس دفتر: 28425688-021

آدرس دفتر آقای محمد حاجیلو: ظفر، خیابان مصدق شمالی، کوچه یازدهم (دامغانی)، پلاک 38 ، واحد 2

دکتر علیرضا صالحی فر

دکتر علیرضا صالحی فر وکیل ملکی در تهران

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

تخصص ایشان به ویژه در دعاوی ملکی، اراضی، مالی، تجاری، شرکت‌ها و … می باشد.
کارنامه علمی درخشان، حسن شهرت و تجربه عملی ایشان در پرونده های مطروحه در محاکم قضایی، منجر به کسب رضایتمندی موکلین گردیده است. دفتر وکالت دکتر علیرضا صالحی فر متعهد به ارائه بهترین و باکیفیت ترین خدمات حقوقی، جهت جلب رضایت کامل موکلین خود در سراسر کشور می باشد.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر علیرضا صالحی فر می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

شماره های تماس: 09120567300 09120567200 
آدرس دفتر: تهران، خیابان مطهری، کوچه مهرداد، نبش کوچه درفش، پلاک ۴ (ساختمان مهرداد)، طبقه ۴، واحد ۱۰

فرزانه آذربیک

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

پذیرش وکالت و مشاوره حقوقی در کلیه دعاوی توسط خانم آذربیک از قبیل:

 • دعاوی راجع به اموال غیر منقول (خلع ید، تخلیه، تصرف عدوانی، اسناد مالکیت معارض، قرارداد مشارکت، الزام به انجام تعهدات، الزام به تنظیم سند رسمی انتقال، سرقفلی، دستور فروش، افراز، تقسیم مال مشاع، اراضی موات، و…)
 • دعاوی راجع به اسناد تجاری (چک ،سفته )
 • دعاوی راجع به ارث و وصیت (انحصار وراثت، تقسیم ترکه، مهر و موم ترکه، فروش وتقسیم اموال وراثتی و …)
 • کلیه دعاوی ایرانیان خارج از کشور
 • دعاوی ملکی و تقسیم ارث اقلیت های مذهبی
 • دعاوی کیفری (کلاهبرداری-خیانت در امانت-انتقال مال ومنافع غیر-جعل واستفاده از مجعول، تحصیل مال از طریق نامشروع-ربا-چک بلامحل-جرایم پزشکی-قتل-دیه وتصادفات رانندگی.و…)
 • مشاوره، تنظیم و اصلاح امور راجع به قراردادهای داخلی

برای اعطای وکالت به خانم فرزانه آذربیک، یکی از وکلای خوب تهران میتوانید با اطلاعات زیر با ایشان در ارتباط باشید:

شماره تماس: 09122705997
شماره تماس: 09125937407
آدرس دفتر:
خیابان اصلی سعادت آباد، نبش خیابان سی و دوم، پلاک ۱۱۶، طبقه سوم، واحد شش

مونا ترابی

مونا ترابی وکیل تهران

مونا ترابی وكيل پايه یک دادگستری، عضو كانون وكلای مركز با بيش از ١٠ سال سابقه كار موفق در عرصه وكالت، از موفق ترين وكلای ايرانی، كارشناس ارشد حقوق خصوصی و مديريت موسسه حقوقی بين المللی عدالت آريايی با در اختيار داشتن مجموعه ای قوی و متبحر در پرونده های متعدد كيفری و ملكی و … افتخار دارد با ارائه خدمات حقوقی و جزايی و تجاری به كليه اشخاص اعم از حقيقی و حقوقی در موارد ذيل اقدام نمايد:

 1. وكالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از ملکی، سرقفلی، مصادره اموال، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، وصیت، ارث، خانوادگی، طلاق، اختلافات پیمانکاری، الزام به تنظیم سند، فسخ قرارداد، ابطال قرارداد، خلع ید
 2. وکالت در کلیه دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، قاچاق کالا وارز، جرم مواد مخدر، جرائم تعزیرات حکومتی پولشویی، مطالبه دیه، قتل، جرائم رایانه ای، جرائم پزشکی
 3. وکالت در دیوان عالی کشور
 4. داوری در کلیه قراردادهای داخلی بین اشخاص و شرکت ها
 5. وکالت در کمیسیون های ماده صد شهرداری و کمیسیون های مالیاتی
 6. تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قراردادهای تجاری و بازرگانی و کلیه قراردادهای داخلی و بین المللی

جهت اعطای وکالت به خانم ترابی یکی از وکلای خوب تهران و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس خانم ترابی: 09121979750
شماره تلفن دفتر وکالت: 22097090
آدرس دفتر وکالت:
1. سعادت آباد، سرو غربی، نرسيده به ميدان كتاب، پ١٢٩، ط٥، واحد ٥٠٥
2. ظفر، نفت(مصدق)شمالی، خيابان دامغانی(١١)، پ٣٨، واحد٢

دکتر امین گلریز

آقای دکتر امین گلریز، یکی از بهترین وکلای کشور می باشند. نامبرده فارغ‌التحصیل رتبه‌ی یک دکتری بوده و در سوابق خود عضویت در هیئت علمی دانشگاه، سابقه‌ی قضاوت، رتبه دوم کارآموزی قضاوت تهران، نگارش کاملترین شرح قانون مجازات اسلامی در 4 جلد را دارا هستند. همچنین نگارش چندین مقاله‌ی علمی – پژوهشی و وکالت در پرونده‌های مهم از دیگر افتخارات ایشان است.

جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با تعیین وقت قبلی با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09120899917
شماره تماس دفتر: 22732919-021
آدرس دفتر دکتر امین گلریز: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی، نبش بن‌بست یکم، پلاک ۲، طبقه ۲

بهاره فیض

بهاره فیض وکیل تهران

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات کیفری، ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

از جمله خدمات خانم بهاره فیض عبارتند از:

 • متخصص در دعاوی حقوقی در زمینه ملکی، تنظیم سند، ابطال قرارداد، فسخ قرارداد، دعاوی مربوط به قولنامه و مبایعه نامه، تخلیه ملک تجاری مسکونی اداری ، اختلافات پیمانکاری، خلع ید،رفع تصرف ،مطالبه خسارت، مطالبه وجه ، هبه، اجاره و ….
 • متخصص در دعاوی کیفری اعم از انتقال مال غیر، کلاهبرداری،اختلاس،ارتشا، خیانت در امانت، توهین، ضرب و جرح، دیه، قتل، سرقت، رابطه نامشروع ،پولشویی، قاچاق کالا و ارز،مطالبه دیه،جرایم رایانه ای، جرایم پزشکی …
 • متخصص در دعاوی خانواده اعم از طلاق از ناحیه زوج، طلاق از ناحیه زوجه، طلاق توافقی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه زوجه، مطالبه نفقه فرزند، حضانت، ملاقات، ارث و وصیت و فرزندخواندگی و سرپرستی و …
 • متخصص در تنظیم قرارداد ها اعم از قرارداد بیع، اجاره ، ارائه خدمات،شرکت، سرمایه گذاری، نمایندگی، پیمانکاری، توزیع، تولید، لایسنس و ..
 • متخصص در دعاوی تجاری اعم از دعاوی مرتبط با شرکت ها ، قراردادهای پیمانی،ورشکستگی، مطالبه چک و سفته و…

جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09124478815
آدرس:
تهران، خیابان وحید دستگردی(ظفر)، خیابان مصدق شمالی(نفت شمالی)، خیابان دامغانی(یازدهم)، پلاک38، واحد 2

دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده وکیل ملکی تهران

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های حقوقی، ملکی و قراردادی از جمله به شرح زیر می باشد :

خلع ید، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به فک رهن، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، الزام به اخذ پایان کار، ابطال قرارداد، فسخ قرارداد، انفساخ قرارداد، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، ابطال سند رسمی، ابطال اجرائیه، توقف عملیات، الزام به ایفای تعهد و کلیه دعاوی مرتبط با ملک

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

نشانی دفتر وکالت: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک116، ساختمان خانه سبز، طبقه دوم، واحد4

تلفن همراه جهت اخذ مشاوره تلفنی: 09121722464
شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری: 02186127228 02186129690

دکتر روح اله کریمی

دکتر روح اله کریمی وکیل ملکی در تهران

آقای دکتر روح اله کریمی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی در تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، استاد دانشگاه و دارای دکترای تخصصی حقوق خصوصی می باشند. آقای دکتر روح اله کریمی، یکی از بهترین وکیل ملکی در تهران می باشند.

برخی سوابق حرفه ای آقای دکتر روح اله کریمی عبارتند از:

 • قريب دو دهه وکالت تخصصي انواع دعاوی حقوقی و كيفری در کلیه مراجع قضایی بدوی و تجدیدنظر، دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری
 • وكيل و مشاور حقوقی شرکت های تجاری و صنعتي بزرگ كشور از سال ١٣٨٦ تاكنون
 • كسب آرای متعدد در انواع پرونده های حقوقی و كيفری به نفع موكل
 • تدریس دروس تخصصی حقوق در دانشگاه های استان تهران
 • مدرس كارگاه های آموزشی فنون دفاع در دادگاه و تكنيك های تنظيم دادخواست و شكواييه
 • نويسنده كتاب فنون سخنوری و دفاع در محاكم قضايی

برخی خدمات قابل ارائه در دفتر وکالت ایشان:

 • وکیل متخصص در پرونده های ملکی، ثبتی، مشاركت در ساخت، اراضی، زمين، ساختمان، آپارتمان
 • وكيل متخصص در پرونده های سرقفلی، حق کسب و پیشه و تجارت
 • وكيل متخصص در پرونده های تنظيم سند، ابطال سند، خلع يد، تحويل ملك، تخليه ملك تجاری و مسكونی، اجرت المثل و خسارات
 • وكيل متخصص در پرونده های ارث، تقسيم تركه و اختلاف بين وراث
 • وكالت پرونده های اختلاف با شهرداری، منابع طبيعی، جنگلها و مراتع، تغيير كاربری اراضی، اوقاف و ساير دعاوی ملكی
 • وكالت پرونده های فروش مال غير، جعل و كلاهبرداری، تصرف عدوانی و ساير جرايم ملكی

در دفتر وکالت ایشان، تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی نیز با هماهنگی و همکاری مستقیم دکتر روح اله کریمی، موکلین را در نیل به مقصود و احقاق حق یاری می کنند.

جهت اعطای وکالت و بهره‌مندی از مشاوره آقای دکتر روح اله کریمی می توانید با شماره های زیر با ایشان در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09123300507 – 09909390217
آدرس دفتر وکالت: تهران، میدان ونک، بین چهارراه آفریقا و گاندی شمالی، پلاک 59، طبقه 4، واحد 17

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی بهترین وکیل ملکی در تهران

دکتر مجتبی محمدی وکیل پایه یک دادگستری، دارای دکتری حقوق بین المللی و عضو کانون وکلای مرکز تهران، عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز، دارای مدرک وکالت بین المللی (IBA)، دارای مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگان ایران و دارای مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی می باشد.

مدارک و تخصص های ایشان عبارتند از:

 • مدرک وکالت کانون وکلای ایران
 • مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA)
 • مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی (زیر نظر دکتر ظریف)
 • تسلط کامل به امور شرکتها و قراردادها
 • تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
 • مهارت در مذاکرات بین المللی

برخی از سوابق شغلی ایشان عبارتند از:

 • مشاوره حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
 • مشاوره حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
 • مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
 • مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا
 • مدیر حقوقی شرکت سیمان شمال
 • مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان
 • مشاوره حقوقی هلدینگ سرمایه گذاری امید (بانک سپه)
 • مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک

آدرس دفاتر دکتر مجتبی محمدی وکیل پایه یک دادگستری:
1-سعادت آباد، بالاتر از ميدان كاج، خيابان١٢ (على اكبر)، پلاك ٤١، واحد ۴
تلفن همراه: ۰۹۱۲۱۲۱۲۱۳۳
تلفن تماس: 22093600  22093700
2-اتوبان ستاری، بلوار فردوس شرق، نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی، ‌ساختمان دفتر خدمات قضایی‌، ‌پلاک ۱۹۲، طبقه 5 و 12
تلفن تماس: 44969001 44969002

مزیت دریافت مشاوره از وکیل ملکی چیست؟

مزیت دریافت مشاوره از وکیل ملکی چیست؟

یکی از معمول ترین دعاوی در ایران، دعاوی ملکی هستند. در این بین بسیاری از افراد به قوانین ملکی آشنا نیستند و به همین جهت امکان احاقه حق خود را ندارند. وکیل املاک در تهران به پیگیری دعاوی حقوقی و کیفری ملکی می پردازد، بنابراین باید تخصص و دانش کافی در زمینه املاک را داشته باشد به این صورت که به قوانین و آیین نامه های ملکی آشنا بوده و بتواند از حق و حقوق موکل خود دفاع کند. با توجه به گستردگی دعاوی ملکی می توان گفت که از پرونده های پیچیده نیز محسوب می شوند.

خلع ید، تنظیم سند رسمی، تعدیل اجاره بها، ابطال قرارداد اجاره، کلاهبرداری، مطالبه اجرت المثل، تقسیم املاک مشاع، اخذ پایان کار، فسخ معامله، جعل سند، رفع مزاحمت از ملک و … از دعاوی ملکی است که بروز آن ضرر مالی سنگینی به صاحب ملک وارد می کند، برای حل آن نیاز است که از وکیل ملکی خوب در تهران که در زمینه پرونده های املاک فعالیت دارد کمک بگیرید.

در واقع تمامی وکلای پایه یک دادگستری می توانند در زمینه پرونده های ملکی وارد شوند اما باید توانایی و اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشند تا مشکلاتی که در خرید و فروش و … به وجود آمده است را به طور قانونی حل کرده و عدالت را برقرار کنند.

بهترین وکیل ملکی در تهران

هزینه وکیل ملکی در تهران چقدر است؟

معمولا وکیل پایه یک دادگستری در تهران توانایی وکالت در تمامی دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده و … را دارد. اما برخی از وکلا به صورت تخصصی در زمینه خاصی فعالیت می کنند و در آن زمینه دانش و اطلاعات خود را به روز می کنند. به عنوان مثال تعدادی از وکلای ملکی به هیچ عنوان در پرونده های خانوادگی قبول وکالت نمی کنند، زیرا تخصص آنها دعاوی ملکی است.

با توجه به تخصصی بودن دعاوی ملکی و پیچیدگی هایی که دارد، در بین افراد جامعه جا افتاده است که هزینه وکیل ملکی بسیار بالا می باشد. اما به هر میزان که پرونده ملکی تخصصی باشد هزینه وکیل نیز بالاتر می رود. اما در ازای کاری که وکیل ملکی برای پرونده انجام می دهد و موفقیتی که در دادگاه به دست می آورد، این هزینه برای شما کاملا قابل قبول خواهد بود. وکلای متخصص به دلیل دانش و تجربه چندین ساله خود به خوبی با روال پیگیری پرونده های ملکی آگاه اند و آن را در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب می رسانند.

حق الوکاله وکیل ملکی باتوجه به نوع پرونده ملکی و میزان پیچیدگی های آن افزایش می یابد. بهترین وکیل ملکی در تهران به ازای زمان و هزینه ای که برای رفت و آمد به دادگاه، تمبر مالیاتی و هزینه اقامت در محل دادگاه در صورتی که در شهر دیگری باشد صرف می کند، میزان حق الوکاله را نیز افزایش می دهد. در واقع این هزینه ها به دستمزد اصلی وکیل افزوده می شود.

انواع مختلف دعاوی ملکی

به صورت کلی دعاوی ملکی به سه دسته حقوقی، کیفری و ثبتی تقسیم می شود که حل این مشکلات توسط وکیل ملکی خوب در تهران انجام می شود و از عهده ی یک فرد معمولی خارج است.

دعاوی ملکی حقوقی: این دعاوی حجم زیادی از پرونده های حقوقی دادگاه ها را به خود اختصاص داده که شامل دعاوی الزام تنظیم سند رسمی برای املاک، الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، الزام برای اخذ پایان کار ساختمان هایی که کار ساخت و ساز آن ها به اتمام رسیده و الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی برای ساختمان های دارای واحد مستقل و چندگانه، درخواست مطالبه اجرت المثل و … می باشد. در دعاوی حقوقی ارتکاب جرمی صورت نمی گیرد و مشکلات به وجود آمده به دلیل عدم شناخت و اطلاعات مردم است.

انواع مختلف دعاوی ملکی

دعاوی ملکی کیفری: دعاوی ملکی کیفری در رابطه با ارتکاب جرم اشخاص است و عدم آشنایی با قانون، مقررات، سهل انگاری و … به این پرونده ها مرتبط نیست. این دعاوی اغلب شاکیان خصوصی دارند که از آن ها کلاهبرداری یا سودجویی شده مانند جعل سند، کلاهبرداری در معاملات املاک، فروش ملک به یک یا چند نفر، فساد در معاملات دولتی، ورود غیرمجاز به ملک سایرین، تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون دریافت مجوز و … .

دعاوی ملکی ثبتی: به طور کلی دعاوی ثبتی و حقوقی املاک در یک حوزه قرار دارند. دعاوی ثبتی مربوط به بخش ثبت املاک و اسناد هستند که شامل باطل شدن سند مالکیت معارض، باطل شدن سند رسمی به دلایل مختلف، باطل شدن اجرائیه ثبتی برای املاک و … است.

شما همراهان گرامی می توانید برای پیگیری و حل پرونده های ملکی تان از میان لیست وکلای معرفی شده در این مقاله فردی را که مورد تایید تان است انتخاب کنید. وکلای ملکی به دلیل تجاربی که در این زمینه دارند، کمک می کنند تا پرونده به طور دقیق بررسی شود و در صورت نیاز اسناد و مدارکی را جمع آوری کرده و به دادگاه ارائه می دهند تا از موکل دفاع کنند.

کلام آخر

سپاس گزارم از این که تا انتهای مقاله بهترین وکیل ملکی تهران همراه ما بودید. در این مقاله توضیح دادیم دریافت مشاوره از وکیل ملکی چه مزیتی دارد و برای انتخاب راحت کسانی که در شهر تهران زندگی می کنند، 10 وکیل برتر که در حوز املاک تخصص دارند را معرفی کردیم و در بخش انتهایی مقاله در مورد انواع مختلف دعاوی ملکی توضیحاتی دادیم. امیدوارم مطالب گفته شده شما را در انتخاب وکیل ملکی یاری کند. چنانچه سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت نمایید.

چه افرادی باید به وکیل ملکی مراجعه کنند؟

تمامی افراد بدون هیچ محدودیتی برای دریافت مشاوره و حل مشکلات به وجود آمده در زمینه املاک می توانند به بهترین وکیل ملکی تهران مراجعه کنند.

حق الوکاله وکیل ملکی چقدر است؟

معمولا این هزینه در زمان عقد قرارداد بین وکیل و موکل توافق می شود و به عواملی مانند ارزش ملک مورد نظر و سابقه و تجارب وکیل بستگی دارد.

ویژگی هایی که وکیل ملکی باید داشته باشد؟

باید کاملا آشنا به قوانین ملکی بوده و تجربه کافی در زمینه پرونده های ملکی را به دست آورده باشند. قدرت سخنوری بالا داشته و بتواند اسناد و مدارک لازم برای پرونده را جمع آوری کند.

4.8/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یک =

دکمه بازگشت به بالا