ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی تهران【سال1401】⚖️

بهترین وکیل ملکی تهران عنوان مقاله ای است که می خواهیم به آن بپردازیم. افراد زیادی در زمینه املاک و مستقلات فعالیت می کنند و قراردادهای متعددی میان آن ها بسته می شود، در این میان اگر یکی از طرفین به تعهدات خود عمل نکند مشکلات ملکی به وجود می آید که برطرف کردن آن به عهده ی وکلای ملکی است. بنابراین توصیه می کنیم برای موفقیت و رسیدن به حقوق تان در این دعاوی، به وکیل ملکی خوب در تهران مراجعه نمایید. در این مقاله برای دسترسی راحت شما به وکلای ملکی، سعی کردیم لیستی از افراد متخصص و متبحر در پرونده های ملکی را جمع آوری کرده و معرفی کنیم. همراه ما در سایت برترین وکیل باشید.

مزیت دریافت مشاوره از وکیل ملکی چیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ایران

برخی از مهم ترین وظایف وکیل ملکی در جدول زیر لیست شده است:

📜 تنظیم سند رسمیتوانایی و تجربه در تنظیم سند رسمی را داشته باشد.
❤️ خلع یدبرای تسهیل و تسریع در رسیدگی به این پرونده وکیل ملکی گرفته می شود.
⚖️ تسلط بر قوانین ملکیوکیل ملکی باید بر تمامی قوانین ملکی باید تسلط کامل را داشته باشد.
🏠 تخلیه املاک استیجاریافرادی که در تخلیه املاک استیجاری دچار مشکل شدند برای تخلیه آن می توانند از یک وکیل ملکی کمک بگیرند.
👩‍⚖️ حضور در دادگاهیک وکیل ملکی خوب باید به موقع در دادگاه حضور داشته باشد.

مزیت دریافت مشاوره از وکیل ملکی چیست؟

یکی از معمول ترین دعاوی در ایران، دعاوی ملکی هستند در این بین بسیاری از افراد به قوانین ملکی آشنا نیستند و به همین جهت امکان احاقه حق خود را ندارند در این بین وکیل ملکی خوب در تهران به پیگیری دعاوی حقوقی و کیفری ملکی می پردازد، بنابراین باید تخصص و دانش کافی در زمینه املاک را داشته باشد به این صورت که به قوانین و آیین نامه های ملکی آشنا باشد و بتواند از حق و حقوق موکل خود دفاع کند. با توجه به گستردگی دعاوی ملکی می توان گفت که از پرونده های پیچیده هم محسوب می شوند.

خلع ید، تنظیم سند رسمی، تعدیل اجاره بها، ابطال قرارداد اجاره، کلاهبرداری، مطالبه اجرت المثل، تقسیم املاک مشاع، اخذ پایان کار، فسخ معامله، جعل سند، رفع مزاحمت از ملک و … از دعاوی ملکی است که بروز آن ضرر مالی سنگینی به صاحب ملک وارد می کند، برای حل آن نیاز است که از وکیل ملکی خوب در تهران که در زمینه پرونده های املاک فعالیت دارد کمک بگیرید.

در واقع تمامی وکلای پایه یک دادگستری می توانند در زمینه پرونده های ملکی وارد شوند اما باید توانایی و اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشند تا مشکلاتی که در خرید و فروش و … به وجود آمده است را به طور قانونی حل کرده و عدالت را برقرار کنند.

مزیت دریافت مشاوره از وکیل ملکی چیست؟

بهترین وکیل ملکی تهران کدام است؟

مطمئنا بسیاری از افراد به دنبال بهترین وکیل ملکی تهران هستند، در دعاوی ملکی معمولا به دلیل عدم شناخت قوانین و یا سهل انگاری که از سوی افراد ایجاد می شود، مشکلاتی به وجود می آید. بنابراین اگر در این زمینه با یک وکیل ملکی مشورت کنید کارهای ملکی به درستی و قانونی انجام می شود.

وکیل ملکی خوب در تهران شخصی است که در حوزه های ثبتی، کیفری و حقوقی تخصص های لازم را داشته باشد تا بتواند موکل خود را به درستی راهنمایی کند، با توجه به اهمیتی که وکیل ملکی دارد تصمیم گرفتیم لیستی 10 نفره از وکیل ملکی خوب در تهران را معرفی کنیم برای شناخت آن ها تا انتهای مقاله همراه ما در وب سایت برترین وکیل باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

جناب آقای مسعود اسلامی مهر

آقای مسعود اسلامی مهر

آقای مسعود اسلامی از وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی از کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 20 سال سابقه دارند و در این سال ها موفق شده اند تا خدمات حقوقی، تجاری و جزایی را به موکلین خود ارائه دهند.

سوابق ایشان عبارتند از:

 • سابقه وکالت در دیوان عالی کشور
 • سابقه وکالت در دیوان عدالت اداری
 • تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی
 • داوری در تمام قراردادهای داخلی میان اشخاص و شرکت ها
 • تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قرادادهای تجاری و بازرگانی
 • سابقه وکالت در کمیسیون های ماده 100 شهرداری و کمیسیون های مالیاتی
 • وکالت در تمام زمینه های ملکی، حقوقی، خانواده، طلاق، سرقفلی، مصادره اموال، اختلافات پیمانکاری، قاچاق کالا و ارز، کلاهبرداری، جرائم مواد مخدر و …

آدرس دفتر آقای اسلامی مهر: تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق شمالی، خیابان شهید دامغانی، شماره 38، واحد 2

شماره تماس: 02126413766

جناب آقای وحید اقتصادی

آقای وحید اقتصادی

آقای وحید اقتصادی از وکلای پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشند که بیشتر از 10 سال سابقه وکالت در زمینه قراردادهای مالی و ملکی از جانب اشخاص حقیقی و حقوقی را دارند.

سوابق ایشان عبارتند از:

 • ارائه خدمات وکالتی به اشخاص حقوقی مختلف مانند بانک شهر، شرکت کارگزاری کالای خاورمیانه، شرکت کشتیرانی سپیدریگ، شرکت مکران پروتئین حکیم، شرکت نوسازان ماهشهر و …
 • ارائه خدمات وکالتی به اشخاص حقیقی متعدد در دعاوی ملکی، مالی و قراردادی نزد محاکم دادگستری، دیوان عدالت اداری، سازمان تعزیرات حکومتی، دادسرای جرائم اقتصادی، هیئت داوری سازمان بورس، مراجع قضایی و شبه قضایی.

آدرس دفتر آقای اقتصادی: تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج تجاری اداری آسمان، طبقه 4 اداری، واحد 406

شماره تماس: 02188652740

جناب آقای امید شاه مرادی

آقای امید شاه مرادی

آقای امید شاه مرادی دارای پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای مرکز هستند و موفق شده اند رتبه 81 کانون وکلای مرکز را به دست آورند.

گواهینامه هایی که ایشان دریافت کرده اند:

 • گواهینامه پایان دوره داوری از مرکز آموزش بازرگانی
 • گواهینامه پایان دوره دوره نکات کاربردی چک از مرکز آموزش بازرگانی
 • گواهینامه پایان دوره بررسی قوانین شرکت های تجاری از دانشگاه تهران
 • گواهینامه پایان دوره مذاکره بازرگانی و دیپلماسی از مرکز آموزش بازرگانی مدیر عامل گروه وکلای عدل جویان

سوابق ایشان عبارتند از:

 • مشاور حقوقی و وکیل مجموعه اسپید جام پارسه
 • مشاور حقوقی و وکیل شرکت توسعه کشت ذرت
 • مشاور حقوقی و وکیل شرکت فن و ابتکار برتر آریانا
 • مشاور حقوقی و وکیل مجتمع مسکونی 542 واحدی بهاران
 • و …

آدرس دفتر آقای شاه مرادی: تهران، آریاشهر، بین فلکه اول و دوم صادقیه، ابتدای شهدای صادقیه جنوبی، جنب رستوران پاییز، پلاک 41، طبقه 4

شماره تماس: 09123939759

سرکار خانم مریم سلیمانی

خانم مریم سلیمانی

خانم سلیمانی از بهترین وکلای ملکی در تهران هستند که 17 سال سابقه وکالت دارند، ایشان در سال 1394 به عنوان برترین بانوی ایرانی در همایش چهره های ماندگار انتخاب شدند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز می باشند. فعالیت های حقوقی ایشان در زمینه پرونده های ملکی، چک، زمین، تعهدات قراردادی، مطالبات، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، تخریب و … است.

سوابق ایشان عبارتند از:

 • دارای تالیفات متعدد حقوقی
 • دارای گواهینامه های متعدد حقوقی
 • مدعو و سخنران حقوقی در مجموعه های مختلف

آدرس دفتر خانم سلیمانی: تهران، یوسف آباد، خیابان اسدآبادی، بین خیابان 10 و 12، پلاک 94، طبقه 4، واحد 14

شماره تماس: 09121908732

جناب آقای سروش سلامیان

آقای سروش سلامیان

آقای سروش سلامیان وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل هستند. ایشان بیش از 10 سال سابقه فعالیت حقوقی و تجاری دارند. حوزه ی تخصص ایشان در وکالت و داوری پرونده های ملکی، تجاری، تنظیم قراردادهای مختلف به دو زبان فارسی و انگلیسی، مشاوره به شرکت های بین المللی و ایرانی و انجام مذارکرات حقوقی و بازرگانی با طرف های خارجی و ایرانی است.

آدرس دفتر آقای سلامیان: تهران، خیابان ظفر شرقی، پلاک 218، واحد 1

شماره تماس: 02122227551

جناب آقای نورالدین کریمی

آقای نورالدین کریمی

آقای نور الدین کریمی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری تهران هستند و در دعاوی ملکی، دعاوی بانکی، بورس، اسناد تجاری و اجراییه های ثبتی سابقه حرفه ای دارند. ایشان دارای دو مدرک تحصیلی لیسانس حقوق از دانشگاه شهید چمران اهواز و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه شاهد تهران بوده و در حال دفاع رشته حقوق حمل و نقل تجاری در دانشگاه تهران می باشند.

سوابق ایشان عبارتند از:

 • وکالت در امور ارزی، بانکی و بورس
 • دارای سابقه 8 ساله در امور دعاوی بانکی و بورس
 • مدیر موسسه حقوقی بین المللی مهرآئین نامدار جاوید
 • کارشناسی در معاونت حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار

آدرس دفتر آقای کریمی: تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4، واحد 406

شماره تماس: 02188652740

جناب آقای محمد مومن زاده

آقای محمد مومن زاده

آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز هستند. ایشان در پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی، ارثی، خانواده و … فعالیت می کنند. آقای مومن زاده موفق شدند در آزمون ورودی وکالت، قضاوت، ارشد رتبه برتری کسب نمایند همچنین ایشان مدرک کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی را از دانشگاه سراسری قم دریافت کرده اند.

آدرس دفتر آقای مومن زاده: تهران، عباس آباد، خیابان علی اکبر، کوچه فرهاد، پلاک 24، واحد 7

شماره تماس: 02186122587

جناب آقای داوود چشمی

جناب آقای داوود چشمی

آقای داوود چشمی وکیل پایه یک دادگستری و دارای بیش از 20 سال سابقه در این زمینه هستند. همچنین مدیریت گروه وکلای حکمت را بر عهده دارند. در این سال ها موفق شده اند تعداد بیشماری پرونده های ملکی، کیفری، خانوادگی، تجاری، حقوقی، ثبتی و … را بر عهده بگیرند. سایر فعالیت های ایشان شامل تنظیم و انعقاد قراردادها، ارائه مشاوره و وکالت در دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری، ملکی و وکالت در دیوان عدالت اداری می باشد. آقای چشمی صدها مقاله در رابطه با حقوق و روانشناسی موفقیت و کسب و کار نوشته اند.

آدرس دفتر آقای چشمی: تهران، فلکه اول تهرانپارس، خیابان قانع (142 شرقی)، پلاک 39، واحد 5

شماره تماس: 09120170676

جناب آقای محمدرضا کامیار

جناب آقای محمدرضا کامیار

آقای کامیار وکیل پایه یک دادگستری مرکز تهران و عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری هستند که در زمینه وکالت بیش از 15 سال سابقه دارند. فعالیت های آقای کامیار روی پرونده های ملکی و دعاوی مربوط به املاک است ایشان موفق به دریافت مدرک دکترای حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس تهران شده اند. ایشان قاضی اسبق دادگستری تهران بوده اند. سایر سوابق کاری ایشان، مدیرعامل موسسه حقوقی امید آسیا، عضو شورای مرکزی جاودان، عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز، عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز و برنده جایزه اول و دارنده قلم بلورین جشنواره ششم مطبوعات شده اند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان آفریقا، خیابان ظفر شرقی، پلاک 259، طبقه اول جنوبی

شماره تماس: 09121273718

انواع مختلف دعاوی ملکی

به صورت کلی دعاوی ملکی به سه دسته حقوقی، کیفری و ثبتی تقسیم می شود که حل این مشکلات توسط وکیل ملکی خوب در تهران انجام می شود و از عهده ی یک فرد معمولی خارج است.

دعاوی ملکی حقوقی: این دعاوی حجم زیادی از پرونده های حقوقی دادگاه ها را به خود اختصاص داده که شامل دعاوی الزام تنظیم سند رسمی برای املاک، الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، الزام برای اخذ پایان کار ساختمان هایی که کار ساخت و ساز آن ها به اتمام رسیده و الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی برای ساختمان های دارای واحد مستقل و چندگانه، درخواست مطالبه اجرت المثل و … می باشد. در دعاوی حقوقی ارتکاب جرمی صورت نمی گیرد و مشکلات به وجود آمده به دلیل عدم شناخت و اطلاعات مردم است.

انواع مختلف دعاوی ملکی

دعاوی ملکی کیفری: دعاوی ملکی کیفری در رابطه با ارتکاب جرم اشخاص است و عدم آشنایی با قانون، مقررات، سهل انگاری و … به این پرونده ها مرتبط نیست. این دعاوی اغلب شاکیان خصوصی دارند که از آن ها کلاهبرداری یا سودجویی شده مانند جعل سند، کلاهبرداری در معاملات املاک، فروش ملک به یک یا چند نفر، فساد در معاملات دولتی، ورود غیرمجاز به ملک سایرین، تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون دریافت مجوز و … .

دعاوی ملکی ثبتی: به طور کلی دعاوی ثبتی و حقوقی املاک در یک حوزه قرار دارند. دعاوی ثبتی مربوط به بخش ثبت املاک و اسناد هستند که شامل باطل شدن سند مالکیت معارض، باطل شدن سند رسمی به دلایل مختلف، باطل شدن اجرائیه ثبتی برای املاک و … است.

شما همراهان گرامی می توانید برای پیگیری و حل پرونده های ملکی تان از میان لیست وکلای معرفی شده در این مقاله فردی را که مورد تایید تان است انتخاب کنید. وکلای ملکی به دلیل تجاربی که در این زمینه دارند، کمک می کنند تا پرونده به طور دقیق بررسی شود و در صورت نیاز اسناد و مدارکی را جمع آوری کرده و به دادگاه ارائه می دهند تا از موکل دفاع کنند.

کلام آخر

سپاس گزارم از این که تا انتهای مقاله بهترین وکیل ملکی تهران همراه ما بودید. در این مقاله توضیح دادیم دریافت مشاوره از وکیل ملکی چه مزیتی دارد و برای انتخاب راحت کسانی که در شهر تهران زندگی می کنند، 10 وکیل برتر که در حوز املاک تخصص دارند را معرفی کردیم و در بخش انتهایی مقاله در مورد انواع مختلف دعاوی ملکی توضیحاتی دادیم. امیدوارم مطالب گفته شده شما را در انتخاب وکیل ملکی یاری کند. چنانچه سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت نمایید.

چه افرادی باید به وکیل ملکی مراجعه کنند؟

تمامی افراد بدون هیچ محدودیتی برای دریافت مشاوره و حل مشکلات به وجود آمده در زمینه املاک می توانند به بهترین وکیل ملکی تهران مراجعه کنند.

حق الوکاله وکیل ملکی چقدر است؟

معمولا این هزینه در زمان عقد قرارداد بین وکیل و موکل توافق می شود و به عواملی مانند ارزش ملک مورد نظر و سابقه و تجارب وکیل بستگی دارد.

ویژگی هایی که وکیل ملکی باید داشته باشد؟

باید کاملا آشنا به قوانین ملکی بوده و تجربه کافی در زمینه پرونده های ملکی را به دست آورده باشند. قدرت سخنوری بالا داشته و بتواند اسناد و مدارک لازم برای پرونده را جمع آوری کند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

زینب رحمانی

زینب رحمانی هستم نویسنده در مجله برترین وکیل، من در این وبسایت سعی در معرفی وکلای ایران و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات تان را با من به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا