مهاجرت

مهاجرت به هلند + روش های مهاجرت به هلند✈️【آپدیت2024】⚖️

هلند یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپا به شمار می آید. اگر چه مهاجرت به این کشور از سوی ایرانیان با استقبال چشمگیری مواجه نشده است، اما هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت از سراسر جهان هلند را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند و ادامه رویاهایشان را در این کشور زیبا و توسعه یافته دنبال می نمایند. دولت هلند روش های قانونی بسیاری را برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری جزو مهم ترین روش های اخذ ویزای هلند به شمار می آیند. تجربه کردن یک مهاجرت موفق در گرو کسب اطلاعات دقیق و جامع است. از این رو در این مقاله سعی داریم شما را با ابعاد مختلف مهاجرت به هلند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

روش های مهاجرت به هلند

امروزه از روش های مختلفی می توان به هلند مهاجرت نمود و ویزای این کشور را دریافت کرد. شاید بتوان گفت که مهاجرت تحصیلی ارزان ترین روش مهاجرت به هلند محسوب می شود. در عین حال متقاضیان می توانند از طریق کارآفرینی نیز به این کشور مهاجرت کرده و از امکانات ویژه این کشور بهره مند شوند. در عین حال باید به این نکته توجه داشته باشید که با استفاده از روش های مختلف مهاجرتی نمی توان تابعیت کشور هلند را به دست آورده و این موضوع به شرایط مختلفی بستگی دارد.

به جرئت می توان گفت که در تمامی روش های مهاجرت به هلند امکانی برای دریافت پاسپورت این کشور وجود دارد. لازم است برای مهاجرت به هلند در ابتدا شرایط و پتانسیلی که در اختیار دارید را در نظر بگیرید و سپس روش مناسب برای اخذ ویزا را انتخاب نمایید. همچنین لازم است پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت از قوانین و مقررات مصوب شده در این کشور اطلاع حاصل کنید. در ادامه سعی داریم شما را با مهم ترین روش های مهاجرت به هلند آشنا نماییم.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

دولت هلند در نظر دارد تا در سال های پیش رو تعداد زیادی از سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف زیر ساختی جذب این کشور کنند. این کار می تواند علاوه بر اینکه زندگی سرشار از رفاه و آرامشی را برای سرمایه گذاران از سراسر جهان فراهم کند، اقتصاد کشور هلند را نیز بهبود ببخشد. روش های قانونی بسیاری توسط دولت هلند برای سرمایه گذاری در این کشور اعلام شده است. خرید ملک، کارآفرینی و ثبت شرکت مهم ترین آن ها هستند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی

این نوع از مهاجرت مخصوص آن دسته از افرادی است که ایده هایی نوآورانه در اختیار دارند. داشتن ایده خلاقانه به تنهایی نمی تواند مهاجرت شما به کشور هلند را تضمین کند. در این مرحله لازم است سود آور بودن طرح کلی خود را برای وزارت بازرگانی و اقتصادی هلند به اثبات برسانید. با دریافت ویزای نوآفرینی هلند می توان تمامی اعضای خانواده خود را نیز به همراه آورد و برای آنان نیز اقامت هلند را اخذ نمود. این مورد را می توان یکی از مهم ترین مزایای ویزای کارآفرینی به شمار آورد.

پس از ورود فرد به کشور هلند و عزم او برای راه اندازی ایده خلاقانه در این کشور، دولت هلند امکانی را فراهم می کند تا شخص ایده پرداز بتوانید از مشاوره های حرفه ای در مسیر استارتاپ خود بهره مند شود. همچنین این امکان فراهم شده است که فرد قادر باشد علاوه بر راه اندازی کسب و کار خود در کشور هلند، مدرک دانشگاهی بیزینس نیز دریافت نماید. در واقع این مشاوره به شخص کمک خواهد کرد تا احتمال سود اوری کسب و کار راه اندازی شده خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از روش های مرسوم برای سرمایه گذاری در کشور هلند به شمار می آید. یکی از تفاوت های مهم که در خرید ملک در هلند با اکثر کشورهای جهان وجود دارد این است که خرید ملک در هلند به هیچ عنوان نمی تواند باعث اخذ اقامت توسط فرد سرمایه گذار شود؛ اما باید دقت داشته باشیم که در روش های دیگر سرمایه گذاری در کشور هلند ملزم به خرید ملک برای سکونت در این کشور هستید. به هر حال قوانین مهاجرتی کشور هلند اجازه خرید ملک در این کشور به اتباع بیگانه را داده است.

مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از روش های سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور به شمار می آید. برای ثبت شرکت در هلند در ابتدا لازم است سرمایه خود را به کشور هلند منتقل کنید. پس از آن لازم است نام تجاری مناسبی را برای شرکت خود انتخاب نمایید. در مرحله بعدی لازم است موضوع و نوع فعالیت شرکت خود را برای مقامات مسئول در کشور هلند تشریح نمایید. لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در هلند در ابتدا به شما اقامتی موقت تعلق می گیرد و پس از تایید می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

مهاجرت به هلند

مهاجرت کاری به هلند

مهاجرت کاری به هلند نیز یکی از مرسوم ترین روش های اخذ ویزا در این کشور می باشد. هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان به این روش عازم این کشور شده و رویاهای خود را در آن جست و جو می کنند. برای این کار لازم است که فرد متقاضی مهاجرت به هلند یک پیشنهاد کاری متناسب با تخصصی که در اختیار دارد را از یک کارفرمای هلندی دریافت نماید. در صورتی که فرد مورد تایید کارفرمای مورد نظر قرار گرفت، می تواند برای اخذ اقامت و ویزای هلند اقدام نماید.

مهاجرت کاری به هلند می تواند امکانات بسیاری را برای نیروی کار متخصص به همراه داشته باشد. در واقع لازم است که فرد برای مهاجرت کاری به هلند نوعی از جاب آفر را از سوی کمپانی و کارفرمای مورد نظر دریافت نماید. نرخ بیکاری در کشورهای مختلف به خوبی بازگو کننده شرایط شغلی در آن کشور می باشد. به این معنی که اگر نرخ بیکاری در کشوری پایین باشد، متقاضیان می توانند امید بیشتری به یافتن کار مناسب در آن ها داشته باشند. باید اشاره داشته باشیم که نرخ بیکاری در هلند نزدیک به 4 درصد است.

نرخ بیکاری پایین در کشور هلند باعث شده است تا افراد شرایط مناسبی برای یافتن شغل در این کشور داشته باشند. در واقع نرخ بیکاری در کشور هلند از شرایط اقتصادی مطلوب آن خبر می دهد. در واقع نرخ بیکاری در کشور هلند یکی از پایین ترین آمارها در سطح اروپا به شمار می آید و افراد نباید دغدغه ای از بابت یافت شغل متناسب با رشته تحصیلی خود داشته باشند. در ابتدا اقامتی پنج ساله برای نیروی کار در این کشور در نظر گرفته می شود و پس از پایان این مدت به افراد واجد الشرایط اقامت دائم ارائه می شود.

مهاجرت به هلند از طریق تولد فرزند

هلند یک کشور زیبا و پیشرفته در اروپا است که بسیاری از مردم آرزوی زندگی در آن را دارند. اگر شما هم به فکر مهاجرت به هلند هستید، باید بدانید که راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. یکی از راه های مهاجرت به هلند، تولد فرزند در این کشور است. معمولا کشورها برای اعطای تابعیت به فرزندان متولد شده در کشورشان از دو قاعده خون یا خاک استفاده می کنند. هلند از قانون خاک در این زمینه پیروی می کند.

اگر فرزند شما در خاک هلند به دنیا بیاید، به طور خودکار تابعیت هلند را دریافت خواهد کرد. این بدان معناست که فرزند شما می تواند از تمام حقوق و مزایای شهروندان هلند برخوردار شود. از جمله مهم ترین حقوقی که فرزند متولد شده در خاک هلند می تواند از آن ها بهره مند شود امکان تحصیل، امکان کار و زندگی در کشور هلند می باشد. هر ساله تعداد زیادی از افراد برای تولد فرزند به این کشور مهاجرت می کنند.

البته برای اینکه فرزند شما بتواند تابعیت هلند را دریافت کند، باید شرایط خاصی را داشته باشد. این شرایط عبارتند از:

 • فرزند باید در خاک هلند به دنیا بیاید.
 • مادر یا پدر فرزند باید شهروند هلند باشند یا حداقل پنج سال قبل از تولد فرزند در هلند اقامت داشته باشند.
 • فرزند باید در طی یک سال پس از تولد، در اداره ثبت احوال هلند ثبت نام شود.

اگر فرزند شما این شرایط را داشته باشد، می تواند تابعیت هلند را دریافت کند و به طور خودکار شهروند هلند محسوب شود. مهاجرت به هلند از طریق تولد یک راه آسان و سریع برای اخذ تابعیت این کشور است. اگر شما هم علاقه مند به این روش مهاجرت هستید، باید با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید تا از شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام فرزند خود در اداره ثبت احوال هلند آگاه شوید.

مهاجرت به هلند

مهاجرت تحصیلی به هلند

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند به این کشور مهاجرت کرده و در دانشگاه های معتبر آن مشغول به تحصیل می شوند. باید اشاره داشته باشیم که سیستم آموزشی کشور هلند یکی از پیشرفته ترین سیستم های تحصیلی در سطح جهان می باشد. شاید بتوان گفت که شیوه تحصیلی مطلوب در این کشور اصلی ترین عامل در جذب دانشجویان نخبه در سال های اخیر بوده است. در این کشور دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای مشغول به جذب دانشجویان می باشند.

باید دقت داشته باشیم که هزینه های تحصیل در کشور هلند بسیار پایین است. در واقع این موضوع را می توان یکی از مزایای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل به شمار آورد. علاوه بر این هزینه های زندگی در کشور هلند پایین می باشد و از این لحاظ سرآمد سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. همچنین باید به این موضوع توجه داشته باشید که تمامی متقاضیان می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی هلند به علم آموزی بپردازند. در واقع محدودیتی از این بابت برای مهاجران تحصیلی وجود ندارد.

برای کسب اطلاع از هزینه های تحصیل در کشور هلند می بایست نوع دانشگاه و رشته تحصیلی را مد نظر قرار داد. علاوه بر این شهریه دانشگاه برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت می باشد. هر ساله دولت هلند مبلغ قابل توجهی را به عنوان بورسیه در اختیار متقاضیان قرار می دهد. برای این کار لازم است از ابتدای فوریه تا ابتدای ماه می برای دریافت این نوع از کمک هزینه تحصیل نام نویسی کرد. البته باید دقت داشته باشید که رقابت برای دریافت بورسیه بالا می باشد.

مهاجرت به هلند از طریق ویزای همراه

یکی دیگر از روش های مهاجرت به هلند اخذ ویزای همراه می باشد. این نوع از مهاجرت مخصوص آن دسته از متقاضیانی است که همسر آن ها اقامت دائم و یا تابعیت کشور هلند را در اختیار دارد. مهاجرت به کشورهای اروپایی مانند هلند از طریق ویزای همراه یا “Residence Permit for Purpose of Stay” یک فرآیند کاملاً چالش ‌برانگیز و پیچیده است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت مشخصی در هلند اقامت کنید و در حین آن به فعالیت‌های خاصی مشغول شوید.

مهاجرت به هلند

مهاجرت از طریق ازدواج به کشور هلند

یکی دیگر از روش های مهاجرت به هلند ازدواج با شخصی است که اقامت دائم هلند و یا شهروندی این کشور را در اختیار دارد. در اینجا باید به این نکته اشاره داشته باشیم که دو نوع ویزای نامزدی و ازدواج در کشور هلند موجود می باشد. باید دقت داشته باشیم که دولت هلند همواره توجه ویژه ای بر روی واقعی بودن ازدواج های صورت گرفته دارد. برای این کار لازم است فرد مستندات و مدارک مناسبی را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد تا صوری نبودن رابطه را به اثبات برساند.

یکی از شرایط مهمی که دولت هلند به آن حساسیت ویژه ای نشان می دهد این است که می بایست حداقل دو سال از زمان آشنایی دو طرف برای درخواست ازدواج بگذرد. هر گونه مدرکی که می تواند واقعی بودن رابطه دو طرف را به اثبات برساند می تواند در این زمینه راهگشا باشد. برای مثال اگر عکس و یا فیلمی از زمان آشنایی خود و یا سفری که با نامزد خود در اختیار دارید می تواند شما را در رسیدن به ویزای ازدواج هلند یاری کند. باید در جمع آوری این گونه مدارک و مستندات دقت ویژه ای به خرج دهید.

در صورتی که شرایط فرد برای دریافت ویزای هلند فراهم باشد به او اقامتی نود روزه اعظا می گردد. فرد متقاضی در این مدت وظیفه دارد تا ازدواج خود را در کشور هلند با تبعه این کشور رسمی نماید. در صورتی که ازدواج فرد مهاجر با تبعه هلندی در خارج از این کشور صورت گرفته باشد، در ابتدا لازم است که زوجین برای مقامات مسئول در این کشور اثبات نمایند که ازدواج آن ها کاملا رسمی بوده است. مورد دیگری که دولت هلند بر روی آن تاکید دارد تمکن مالی زوجین برای زندگی در هلند می باشد.

مهاجرت به هلند

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند

یکی از مراحل مهم برای مهاجرت به هلند تهیه و ارائه مدارک مورد نیاز است. دقت داشته باشید که هر گونه نقص در مدارک و یا صحیح نبودن مدارک ارائه شده می تواند رد شدن درخواست ویزا را به همراه داشته باشد. از این رو لازم است پیش از هر گونه اقدام برای جمع آوری مدارک و مستندات با یک وکیل متخصص مشورت کنید.

برای مهاجرت به این کشور، مدارک مورد نیاز ممکن است بسته به نوع ویزای مورد نظر و هدف مهاجرت تفاوت داشته باشد. در ادامه مدارک معمولاً مورد نیاز برای مهاجرت به هلند را آورده‌ام.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به هلند:

 • کپی از پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 • رزومه یا CV با تجربه‌های کاری.
 • نامه پیشنهادی از کارفرما یا شرکت در هلند.
 • گواهی اشتغال از شرکت هلندی.
 • گواهی سوابق تحصیلی و حرفه‌ای.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند:

 • کپی از پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 • گواهی از پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی در هلند.3 گواهی سوابق تحصیلی قبلی.
 • مدارک مالی برای تأیید قابلیت تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت اعضای خانواده از طریق ویزای همراه:

 • کپی از پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار برای خود و افراد خانواده.
 • شواهد ارتباط خانوادگی مانند شناسنامه، ازدواج و غیره
 • گواهی‌های تحصیلی و شغلی افراد خانواده.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در هلند:

 • کپی از پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 • دلایل و برنامه سرمایه‌گذاری.
 • مدارک مربوط به منبع مالی و توانایی سرمایه‌گذاری.

توجه داشته باشید که این لیست ممکن است بسته به نوع ویزا، تغییرات قوانین و مقررات مهاجرتی و توصیه‌ های سفارت یا کنسولگری هلند تغییر کند. قبل از آغاز فرآیند مهاجرت، بهتر است اطلاعات خود را از منابع رسمی و به‌روز مطالعه کنید و در صورت امکان با مشاوران مهاجرت یا وکلای حقوقی مشورت نمایید.

مهاجرت به هلند

لزوم مراجعه به وکیل برای مهاجرت به هلند

هر گونه اقدام غلط در زمینه مهاجرت می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. مهاجرت یک مسئله حقوقی است و در صورت عدم آگاهی از قوانین و مقررات مربوط به اخذ ویزای کشور مقصد ممکن است فرد نتواند به اهدافی که تعیین کرده است دست پیدا کند. برای جلوگیری از عواقب ناگوار در زمینه مهاجرت و بر باد رفتن تمامی زحمات انجام شده لازم است به یک وکیل خبره و مجرب در زمینه مهاجرت مراجعه کنید و به کمک او دانش حقوقی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

بهترین وکیل مهاجرت در تهران متخصص در زمینه مهاجرت می تواند شرایط و پتانسیل افراد را مورد بررسی قرار دهد و با توجه به همین شرایط افراد بهترین روش مهاجرت را به آن ها پیشنهاد دهد. او همچنین می تواند خواسته های شما را در نظر گرفته و کشور مناسب برای مهاجرت را پیشنهاد دهد. گذشته از این وکیل با مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به روش های مختلف آشنایی کامل دارد. آشنایی وکیل با روال قانونی انجام کارها باعث می شود تا رسیدن به مقصود با دقت و سرعت بالاتری انجام شود.

در صورتی که یکبار برای مهاجرت به هلند و یا هر کشور دیگری تلاش کرده اید و در این مسیر شکست خورده اید، می توانید به کمک یک وکیل کاربلد و خبره نقص های خود را جبران کرده و مجددا شانس خود را برای اخذ ویزا امتحان کنید. تهیه مدارک نیز یکی از مهم ترین مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به شمار می آید. در صورت ناقص بودن مدارک با درخواست شما به طور جدی مخالفت می شود. یک وکیل به دلیل تجربه بالایی که دارد نیز می تواند به شما در جمع آوری مدارک مورد نیاز کمک کند.

مهاجرت به هلند

کلام آخر

از اینکه تا پایان مقاله صبوری به خرج دادید و همراه ما بودید از شما تشکر می کنیم! در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در خصوص چند و چون مهاجرت به هلند در اختیار شما قرار دهیم. در ابتدا تلاش کردیم تمامی روش های مهاجرت به این کشور اعم از مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و… را مورد بررسی قرار دهیم. در انتهای مقاله نیز مدارک مورد نیاز برای انواع روش های مهاجرتی را تشریح نموده و ضرورت مراجعه به وکیل را گوشزد نمودیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که اگر تجربه ای در این خصوص دارید آن را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

چگونه می توان ویزای کار هلند را دریافت کرد؟

برای درخواست ویزای کار در هلند، شما باید توسط یک کارفرما در هلند استخدام شوید. کارفرما باید ابتدا مجوز کار از اداره کار و ویزا از دولت هلند درخواست کند. پس از تأیید، شما می‌توانید درخواست ویزا را از سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خودتان انجام دهید.

چگونه می توان ویزای تحصیلی هلند را دریافت نمود؟

برای تحصیل در هلند، باید در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر در هلند پذیرفته شوید. پس از اخذ پذیرش، می‌توانید برای ویزای تحصیلی درخواست دهید. پس از آن لازم است مراحلی را برای اخذ ویزای تحصیلی هلند طی نمایید و مدارکی را به ادارات مربوطه ارائه دهید.

چگونه می توان اقامت دائم هلند را به دست آورد؟

ابتدا لازم است به یکی از روش های قانونی به هلند مهاجرت کرده و در این کشور اقامت موقت به دست آورید. در برخی از روش ها پس از گذشت مدت زمانی مشخص با داشتن شرایط مورد نیاز می توانید به اقامت دائم هلند برسید.

5/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا