ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در مشهد ⚖️【سال1402】

بهترین وکیل ملکی در مشهد را می شناسید؟ دعاوی ملکی از مهم ترین و حساس ترین پرونده ها در مشهد هستند زیرا بروز یک اشتباه کوچک در مسیر پرونده، باعث تغییر روند پرونده شده و موجب می شود یکی از طرفین به ناحق ضرر کند. از این رو باید در انتخاب وکیل ملکی دقت بالایی داشته باشیم، به همین دلیل در این مقاله تلاش کرده ایم تعدادی وکیل ملکی که در شهر مشهد فعالیت می کنند را معرفی کنیم برای آشنایی با آن ها در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

ویژگی های مهم وکیل ملکی

ویژگی های مهم وکیل ملکی در مشهد

دعاوی ملکی یک از دعاوی بزرگ و حساس به حساب می آیند، معمولا در این دعاوی فردی به ناحق متحمل ضرر مالی سنگینی می شود و برای جبران آن و دفاع از حق و حقوق خود، به دنبال بهترین وکیل مشهد است. دعاوی ملکی جزو آن دسته از پرونده ها هستند که برای دفاع باید از قانون، آیین نامه و مقررات مربوط به املاک اطلاعات کاملی داشته باشیم، که تمام افراد این توانایی و دانش را ندارند پس به دنبال بهترین وکیل ملکی مشهد هستند که تخصص کافی داشته باشد. اما در انتخاب وکیل ملکی باید به چند نکته توجه شود تا نتیجه دادگاه در زمان کمی به نفع شما تمام شود.

تخصص وکیل در زمینه املاک: دعاوی ملکی بسیار متنوع هستند و برای حل این مشکلات لازم است تا وکیل تخصص، دانش و مهارت کافی برای حل آن را داشته باشد و مشکلات مربوط به آن را شناسایی کند. یک وکیل ملکی باید بتواند شرایط موجود را بسنجد و در سریع ترین زمان ممکن آن را بررسی کند.

آشنایی با تبصره های ملکی: نکته بعدی که در انتخاب وکیل ملکی مهم است، توجه به آشنا بودن وکیل با قوانین و تبصره های مربوط به پرونده های ملکی است. با توجه به بیشتر شدن دعاوی ملکی، قوانین جدیدی برای حل چنین پرونده هایی وضع شده است که باید وکیل ملکی به تمامی آن ها آگاه باشد و از حقوق موکل خود دفاع کند.

توانایی حل مشکلات به وجود آمده: موضوع دیگر که اهمیت زیادی دارد، توانایی وکیل در حل مشکلاتی است که در روند پرونده می تواند به وجود بیاید. بنابراین یک وکیل ملکی خوب در مشهد باید راه حل های مناسبی برای حل مشکلات ارائه دهد و توانایی های لام را برای حل پرونده در زمان کم داشته باشد.

بهترین وکیل ملکی در مشهد چه کسی است؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل حقوقی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد کیست؟

برای انتخاب وکیل ملکی خوب در مشهد باید به نکاتی که در ابتدای مقاله گفتیم توجه کنید، سعی کنید از وکلایی برای پرونده ملکی استفاده کنید که در زمینه دعاوی مربوط به املاک، زمین، باغ و … تجربه وکالت داشته باشد. هر چند که دانش و آگاهی از قوانین مربوط به املاک مهم است اما سابقه وکالت در چنین پرونده هایی و روبه رو شدن وکیل با آن ضروری تر است. وکیل با حضور در دادگاه و حل چنین پرونده هایی، تخصص و مهارت کافی را کسب کرده و بهترین انتخاب برای دعاوی ملکی می شود.

دعاوی ملکی شامل فسخ قرارداد، اخذ دستور فروش ملک مشاع، افراز و تقسیم املاک مشاع، اخذ به شفعه، خلع ید، تخلیه، اراضی موات، رفع ممانعت از حق، رفع مزاحمت از حق، دعاوی مربوط به شهرداری و منابع طبیعی، تجویز انتقال منافع، مطالبه حق سرقفلی، مطالبه حق کسب و پیشه و تجارت، اخذ پایان کار، الزام به فک رهن، دعاوی مربوط به موقوفات، مطالبه اجرت المثل، تعدیل اجاره بها، تنفیذ مبایعه نامه و … است.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

به همین سبب در این مقاله سعی کرده ایم بهترین وکیل ملکی در مشهد را معرفی کنیم تا آشنایی کاملی با آن ها داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد وکلای ملکی در مشهد همراه ما باشید:

10 تا از بهترین وکیل ملکی در مشهد را بشناسید! ⚖️

علیرضا قدیری

علیرضا قدیری وکیل ملکی در مشهد

علیرضا قدیری وکیل پایه یک دادگستری، فارغ التحصیل دانشگاه تهران، با بیش از 25 سال سابقه وکالت در پرونده های مهم، یکی از بهترین وکلای مشهد، عضو رسمی کانون وکلای استان خراسان و رییس هیئت مدیره موسسه حقوقی نیک دادفران می باشد.

ایشان سابقه حضور در هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان را بعنوان عضو اصلی داشته و مسئولیت های مختلفی را در آن ارگان به عهده داشته است، از جمله: بازرس هیأت مدیره و نماینده ویژه کانون وکلا در اتحادیه سراسری کانونهای وکلا ی کشور (اسکودا). همچنین ایشان مسئولیت کارگروه آموزش و تحقیقات شورای پیشگیری از وقوع جرم مشهد و نیز مسئولیت کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون وکلا و عضویت در کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری خراسان را در کارنامه خود دارا می باشد.

موفقیت ایشان در تربیت و سرپرستی تعداد بی شماری از کارآموزان وکالت و تدریس علوم حقوقی در مراکز علمی و سابقه مدیریت آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی حقوق ثبت خراسان از جمله فعالیتهای ایشان می باشد. علیرضا قدیری سالهای متمادی دبیر انجمن جرم شناسی منطقه شرق کشور بوده است و انجام فعالیتهای علمی در حوزه جزائی در کارنامه ایشان می درخشد. همچنین موفقیت های قابل توجهی در پیروزی پرونده های مهم داشته اند که قابل تحسین می باشد.

حوزه فعالیت حقوقی وی: امورملکی، امور حقوقی، کیفری، ثبتی و خانواده می باشد.

مراجعه به ایشان یعنی بهره مندی از دانش حقوقی بعلاوه تجربه سالیان وکالت که باعث اطمینان خاطر افراد و موکلین خواهد شد. جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09155909549
آدرس دفتر: مشهد، خیابان امام خمینی، مقابل سه راه دارایی، امام خمینی ۲۸، برج اداری مرمر

مصطفی زمان زاده

مصطفی زمان زاده بهترین وکیل ملکی در مشهد

آقای مصطفی زمان زاده، وکیل پایه یک دادگستری مشهد و مشاور حقوقی، دانش آموخته دانشگاه فردوسی مشهد و دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و در مدت بیش از ۱۷ سال فعالیت حقوقی، اجرایی و انتظامی خود توانسته با همکاری گروهی از نخبگان، اساتید دانشگاه و قضات و افسران بازنشسته به عنوان وکیلی متخصص و متعهد در شهر مشهد، شهر نیشابور و سایر شهرهای استان و کشور و فردی مسئولیت‌پذیر نسبت به امورات موکلین شناخته شود

برخی از اقدامات ایشان در خصوص پیگیری تخصصی و حرفه ای دعاوی ملکی و ثبتی عبارتند از:

 • دعوای خلع ید مشاعی و مفروزی
 • دعوای الزام به تحویل ملک
 • دعوی الزام تنظیم سند رسمی ‌برای املاک
 • دعوی الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی
 • دعوی تقسیم یا درخواست دستور فروش املاک فروش
 • دعوی الزام به دریافت پایان کار
 • دعوای رفع تصرف عدوانی
 • دعوی اعلام بطلان قرارداد
 • دعوی درخواست دریافت مطالبه‌‌ اجرت المثل ایام تصرف
 • دعوی تنفیذ فسخ قراردادها
 • دعوی تعدیل میزان اجاره بها بر اساس عرف جامعه
 • دعوی ابطال سند رسمی
 • دعوی ابطال اجرائیه‌‌ ثبتی املاک
 • دعوی ابطال سند مالکیت معارض
 • دعوی افراز ملک
 • انواع دعاوی ملکی اجرای ثبت
 • دعوی توقیف عملیات اجرایی

برای ارتباط و یا مشاوره حضوری با بهترین وکیل ملکی در مشهد می توانید با وقت قبلی به آدرس محل کار ایشان به نشانی زیر مراجعه فرمایید:

تلفن دفتر: 05137662321
تلفن همراه: 09155976367

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، نرسیده به چهارراه بزرگمهر، مجتمع افرا، طبقه چهارم واحد ۴۰۴

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج بهترین وکیل ملکی در مشهد

آقای رضا حسینی برج، وکیل پایه یک دادگستری با سابقه ی ۱۰ ساله در شهر مشهد، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه مشهد می‌باشد.

وکالت فوری با موضوعات:

 • اثبات مالکیت
 • تصرف عدوانی (تصرف، ممانعت، مزاحمت)
 • شهرداری، کمیسیون ماده 100
 • اجاره، سرقفلی
 • ضمانت، وقف، رهن
 • پیش فروش ملک، قرارداد مشارکت
 • تعزیرات، مزایده، مناقصه
 • الزام به تنظیم سند رسمی، افراز ملک، ملک مشاع
 • خلع ید، پایان کار
 • وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور

شما می‌توانید برای مشاوره تخصصی و حرفه‌ای با وکیل پایه یک دادگستری “رضاحسینی برج” از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

شماره وکیل مشهد: 09156024004
شماره دفتر: 05137600011
آدرس دفتر:
 خراسان رضوی، مشهد، بلوار سجاد، چهارراه بهار، سجاد6 (جنب پیتزا نوشین)، پلاک220، طبقه 1
حضور در دفتر با هماهنگی قبلی

خدیجه ذاکر

خدیجه ذاکر بهترین وکیل ملکی در مشهد

خانم خدیجه ذاکر وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی و از موفق ترین وکلای کانون خراسان رضوی می باشند. ایشان با سابقه قریب به 10 ساله در پرونده های حقوقی، خانواده و کیفری توانسته اند در جهت خدمت و حل مشکلات بسیاری از مردم یاری رسان باشند.

خانم ذاکر از نخبگان و رتبه های برتر آزمونهای ورودی وکالت بوده است و دوره های متعدد آموزشی تخصصی در زمینه های طلاق ،داوری ،قرارداد نویسی ‌و ….را نیز گذرانده اند.

اما در کنار سوابق درخشان و نتایج موفق حرفه ای و‌ رزومه معتبر وی، آن چه ایشان را به عنوان وکیل متمایز ‌ می‌کند، حسن رفتار، پاسخگویی و‌ پیگیری مسولانه ایشان در قبال موکلان می باشد و همین امر درصد رضایتمندی و اطمینان خاطر موکلان ایشان را بسیار بالا برده است.

قبول وکالت ‌و مشاوره های تخصصی در زمینه های مختلف از جمله:

 • دعاوی ملکی شامل رفع تصرف عدوانی، خلع ید، الزام به تنظیم سند رسمی ملک، تخلیه، اختلافات قراردادی در خرید و‌ فروش ملک و‌اجاره، خسارات تاخیر تحویل ‌و …
 • مسایل مربوط به ارث‌، وصیت، تقسیم ترکه، انحصار وراثت و …
 • پرونده های خانواده شامل: طلاق، حضانت، مهریه، نفقه و …
 • پرونده های کیفری: رابطه نامشروع، خیانت در امانت، کلاهبرداری و ….

شماره تماس: 09303849858
آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد

رضا طالبی

جناب آقای رضا طالبی

آقای طالبی وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی ملکی هستند. ایشان در پرونده های اثبات مالکیت و الزام به تنظیم سند رسمی ویژه املاک طلاق و وقفی، تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی، انجام وکالت و بررسی دعاوی تجاری، دعاوی کیفری، کلاهبرداری، خیانت در امانت، قاچاق کالا و ارز و … تخصص و مهارت کافی دارند و می توانند بهترین نتیجه را برای موکل خود رقم بزنند.

سایر فعالیت های ایشان در زمینه دعاوی مربوط به سند سجلی، رفع ممنوعیت از خدمات سند سجلی، تشکیک در تابعیت، صدور یا احیاء شناسنامه، دریافت گواهی ولادت برای اتباع افغانی و صدور شناسنامه آن ها و … می باشد.

آدرس دفتر: مشهد، خیابان معلم، قبل از معلم 36، پلاک 982، واحد 3

شماره تماس: 09155682014

مرتضی توکل نژاد

جناب آقای مرتضی توکل نژاد

آقای مرتضی توکل نژاد وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی در مشهد هستند. آقای توکل نژاد بر روی پرونده های ملکی، کیفری، خانواده، حقوقی و … فعالیت می کنند. ارائه مشاوره رایگان به صورت تلفنی و حضوری یکی از فعالیت هایی است که توسط ایشان انجام می شود. همچنین ایشان یکی از وکلای با مهارت سخنوری بالا در مشهد محسوب می شوند.

سوابق:

 • پیگیری دعاوی طلاق، استرداد جهیزیه، نفقه، مهریه و …
 • انجام وکالت در زمینه پرونده های مواد مخدر، شرب و خمر، فروش مال غیر و …
 • پیگیری دعاوی ابطال سند، الزام به تنظیم سند رسمی، فک رهن و پیش فروش آپارتمان و …

آدرس دفتر: مشهد، طالقانی شرقی، حد فاصل میدان شهید و خیابان 17 شهریور، کوچه مرتضوی، داخل کوچه 38

شماره تماس: 09153214956

مهدی عطاریان شاندیز

مهدی عطاریان شاندیز دارای مدرک کارشناسی حقوق و شماره پروانه 22916 از قوه قضایی بوده و در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده، تخصص زیادی دارد. آقای عطاریان هم در لیست بهترین وکلا ملکی در مشهد جایگاه ویژه‌ای دارد و توانسته شهرت زیادی در این زمینه به دست آورد.

سوابق:

 • دارای شماره پروانه 22916 از قوه قضایی
 • دارای مدرک کارشناسی حقوق
 • متخصص در دعاوی خانواده مانند طلاق، نفقه، حضانت، تمکین

آدرس دفتر: مشهد، بلوار شفا، شفا 28، پلاک 99 (جنب دادگاه خانواده)

شماره تماس: 09155587200

هاشم اندرزیان

جناب آقای هاشم اندرزیان

آقای اندرزیان وکیل پایه یک دادگستری در مشهد و متخصص در دعاوی ملکی هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه دولتی اصفهان بوده و با سابقه ای که در زمینه وکالت دعاوی ملکی به دست آورده اند، موکل خود را راهنمایی می کنند. آقای اندرزیان موفق به کسب رتبه 14 آزمون ورودی وکالت در سال 1392 شده اند همچنین در آزمون سراسری رتبه 114 را به دست آورده اند.

سوابق:

 • فعالیت در دعاوی کیفری، حقوقی، خانواده و …
 • فعالیت در زمینه دعاوی ملکی، فک رهن، الزام یه تنظیم سند رسمی، ابطال سند و …

آدرس دفتر: مشهد، چهارراه فرامرز عباسی، نرسید به فرامرز 1، مجتمع بهارستان، طبقه دوم، واحد 1\202

شماره تماس: 09152055986

سعید عابدیان

جناب آقای سعید عابدیان، وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی بوده و دارای سابقه درخشانی درانواع دعاوی ملکی است. سعید عابدیان در زمینه ملک با دادن مشاوره به موکلین و مراجعه کنندگان خود، مسیر درست رسیدن به نتیجه مثبت را به ایشان نشان می‌دهد. وکیل عابدیان با سابقه 15 ساله خویش در زمینه وکالت توانسته با کسب تجربه، دانش، مهارت در زمینه انواع دعاوی بخصوص دعاوی ملکی تخصص زیادی بدست آورد.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد ، چهارراه بزرگمهر ، مجتمع تجاری ایران زمین ، طبقه پنجم ، واحد ۵۰۳

شماره تماس: 09158070164

مجید وفایی شعرباف

مجید وفایی شعرباف وکیل وشماور پایه یک دادگستری مشهد

آقای مجید وفایی شعرباف وکیل و مشاور حقوقی پایه یک دادگستری در مشهد با بیش از 14 سال سابقه وکالت در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی فعالیت دارد. ایشان پرونده های متعددی در زمینه دعوی خلع ید، تنظیم سند رسمی و … را به آسانی و با تبحر خاص به موفقیت رسانده است. او به مراجعیه به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی مشاوره ارائه می دهد.

آدرس دفتر: مشهد، مدرس ۴، ساختمان مدیران، واحد ۹

شماره تماس: ۰۹۱۵۳۱۷۴۸۶۶


انواع دعاوی ملکی در مشهد

مسکن یکی از بخش های مهم سرمایه گذاری است، هر چند که بسیاری از مردم در آرزوی خرید خانه اند، اما برخی از افراد سرمایه گذاری خود را در زمینه املاک انجام می دهند و ممکن است برخی اوقات مشکلاتی در این خصوص به وجود آید، در برخی موارد وجود افراد کلاهبردار که ملکی را به چند نفر می فروشند و یا حتی ممکن است ملک فرد دیگر را بدون اطلاع مالک اصلی با جعل سند به دیگری فروخته و فرار کنند.

در این شرایط باید به مشاور حقوقی در مشهد مراجعه کنید که در خصوص دعاوی ملکی تخصص و دانش کافی دارد. اما دعاوی ملکی به چند دسته تقسیم می شوند که شامل:

دعاوی ملکی حقوقی: حجم بسیاری از پرونده ها مربوط به دعاوی ملکی حقوقی است. برای تمام دعاوی حقوقی ملکی، قانون وجود دارد و قاضی با بررسی پرونده و وجود این قوانین، حکم را صادر می کند. مهم ترین دعاوی حقوقی ملکی الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، الزام تنظیم سند رسمی برای املاک مربوطه و … است.

دعاوی ملکی کیفری: به طور کلی دعاوی کیفری مربوط به ارتکاب جرم است و عدم شناخت قوانین باعث برائت مجرم نمی شود. برای حل دعاوی کیفری می توان به وکیل ملکی خوب در مشهد مراجعه کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش، جعل، خیانت در امانت، خرید و فروش معامله معارض و … از مهم ترین دعاوی ملکی کیفری هستند.

دعاوی ثبتی ملکی: تقریبا در زمینه دعاوی ملکی، پرونده های ثبتی و حقوقی در یک حوزه هستند و نمی توان آن ها را از هم جدا کرد. تعدادی از مهم ترین دعاوی ثبتی ملکی عبارتند از ابطال سند رسمی به دلایل مختلف، ابطال سند مالکیت معارض، ابطال اجرائیه ی ثبتی برای املاک مربوطه، ابطال ساز و کار و مراحل ثبتی کمیسیون های مختلف ثبتی، افراز ملک، اجرای ثبت و … است.

انواع دعاوی ملکی در مشهد

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای مقاله بهترین وکیل ملکی در مشهد همراه ما بودید. در این مقاله به معرفی وکلای ملکی شهر مشهد پرداختیم. همانطور که در مقاله هم اشاره کردیم، دعاوی ملکی بسیار حساس و پیچیده هستند و لازم است از یک وکیل متخصص برای بررسی آن کمک بگیرید، وکیل ملکی باید ویژگی هایی داشته باشد که در مقاله تعدادی از آن ها را توضیح دادیم. امیدوارم توانسته باشیم شما را در انتخاب وکیل کمک کنیم. در صورتی که سوال انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

برای چه دعاوی می توان به وکیل ملکی مراجعه کرد؟

برای پرونده های مربوط به باغ، زمین، املاک، امور مربوط به شهرداری ها، سند و قولنامه و … می توان به بهترین وکیل ملکی در مشهد مراجعه کرد.

نقش وکیل در دعاوی ملکی چیست؟

وکیل با دانشی که از قوانین ملکی دارد و طبق تجربه ای که در این سال ها کسب کرده تلاش می کند تا حق موکل زنده شده و به او برسد. همچنین در صورت نیاز، اسناد و مدارک مورد نیاز را جمع آوری می کند.

حق الزحمه وکیل ملکی چطور تعیین می شود؟

معمولا حق الوکاله وکلای ملکی با توجه به ارزش ملک و زمانی است که وکیل روی پرونده می گذارد، تعیین می شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا