ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در مشهد⚖️【سال1402】

بهترین وکیل ملکی در مشهد را می شناسید؟ دعاوی ملکی از مهم ترین و حساس ترین پرونده ها در مشهد هستند زیرا بروز یک اشتباه کوچک در مسیر پرونده، باعث تغییر روند پرونده شده و موجب می شود یکی از طرفین به ناحق ضرر کند. از این رو باید در انتخاب وکیل ملکی دقت بالایی داشته باشیم، به همین دلیل در این مقاله تلاش کرده ایم تعدادی وکیل ملکی که در شهر مشهد فعالیت می کنند را معرفی کنیم برای آشنایی با آن ها همراه ما باشید.

ویژگی های مهم وکیل ملکی

ویژگی های مهم وکیل ملکی

دعاوی ملکی یک از دعاوی بزرگ و حساس به حساب می آیند، معمولا در این عاوی فردی به ناحق متحمل ضرر مالی سنگینی می شود و برای جبران آن و دفاع از حق و حقوق خود، به دنبال وکیل ملکی خوب در مشهد است. دعاوی ملکی جزو آن دسته از پرونده ها هستند که برای دفاع باید از قانون، آیین نامه و مقررات مربوط به املاک اطلاعات کاملی داشته باشیم، که تمام افراد این توانایی و دانش را ندارند پس به دنبال بهترین وکیل مشهد هستند که در دعاوی ملکی تخصص کافی داشته باشد. اما در انتخاب وکیل ملکی باید به چند نکته توجه شود تا نتیجه دادگاه در زمان کمی به نفع شما تمام شود.

تخصص وکیل در زمینه املاک: دعاوی ملکی بسیار متنوع هستند و برای حل این مشکلات لازم است تا وکیل تخصص، دانش و مهارت کافی برای حل آن را داشته باشد و مشکلات مربوط به آن را شناسایی کند. یک وکیل ملکی باید بتواند شرایط موجود را بسنجد و در سریع ترین زمان ممکن آن را بررسی کند.

آشنایی با تبصره های ملکی: نکته بعدی که در انتخاب وکیل ملکی مهم است، توجه به آشنا بودن وکیل با قوانین و تبصره های مربوط به پرونده های ملکی است. با توجه به بیشتر شدن دعاوی ملکی، قوانین جدیدی برای حل چنین پرونده هایی وضع شده است که باید وکیل ملکی به تمامی آن ها آگاه باشد و از حقوق موکل خود دفاع کند.

توانایی حل مشکلات به وجود آمده: موضوع دیگر که اهمیت زیادی دارد، توانایی وکیل در حل مشکلاتی است که در روند پرونده می تواند به وجود بیاید. بنابراین یک وکیل ملکی خوب در مشهد باید راه حل های مناسبی برای حل مشکلات ارائه دهد و توانایی های لام را برای حل پرونده در زمان کم داشته باشد.

بهترین وکیل ملکی در مشهد چه کسی است؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ایران

بهترین وکیل ملکی در مشهد چه کسی است؟

برای انتخاب وکیل ملکی خوب در مشهد باید به نکاتی که در ابتدای مقاله گفتیم توجه کنید، سعی کنید از وکلایی برای پرونده ملکی استفاده کنید که در زمینه دعاوی مربوط به املاک، زمین، باغ و … تجربه وکالت داشته باشد. هر چند که دانش و آگاهی از قوانین مربوط به املاک مهم است اما سابقه وکالت در چنین پرونده هایی و روبه رو شدن وکیل با آن ضروری تر است. وکیل با حضور در دادگاه و حل چنین پرونده هایی، تخصص و مهارت کافی را کسب کرده و بهترین انتخاب برای دعاوی ملکی می شود.

دعاوی ملکی شامل فسخ قرارداد، اخذ دستور فروش ملک مشاع، افراز و تقسیم املاک مشاع، اخذ به شفعه، خلع ید، تخلیه، اراضی موات، رفع ممانعت از حق، رفع مزاحمت از حق، دعاوی مربوط به شهرداری و منابع طبیعی، تجویز انتقال منافع، مطالبه حق سرقفلی، مطالبه حق کسب و پیشه و تجارت، اخذ پایان کار، الزام به فک رهن، دعاوی مربوط به موقوفات، مطالبه اجرت المثل، تعدیل اجاره بها، تنفیذ مبایعه نامه و … است.

جناب آقای رضا طالبی

جناب آقای رضا طالبی

آقای طالبی وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی ملکی هستند. ایشان در پرونده های اثبات مالکیت و الزام به تنظیم سند رسمی ویژه املاک طلاق و وقفی، تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی، انجام وکالت و بررسی دعاوی تجاری، دعاوی کیفری، کلاهبرداری، خیانت در امانت، قاچاق کالا و ارز و … تخصص و مهارت کافی دارند و می توانند بهترین نتیجه را برای موکل خود رقم بزنند.

سایر فعالیت های ایشان در زمینه دعاوی مربوط به سند سجلی، رفع ممنوعیت از خدمات سند سجلی، تشکیک در تابعیت، صدور یا احیاء شناسنامه، دریافت گواهی ولادت برای اتباع افغانی و صدور شناسنامه آن ها و … می باشد.

آدرس دفتر: مشهد، خیابان معلم، قبل از معلم 36، پلاک 982، واحد 3

شماره تماس: 09155682014

جناب آقای محمدعلی سهرابی مهر

جناب آقای محمدعلی سهرابی مهر

آقای سهرابی مهر وکیل پایه یک دادگستری مشهد و عضو کمیسیون های کانون وکلای دادگستری می باشند. از تخصص های ایشان می توان به انجام وکالت در دعاوی ملکی، کیفری، حقوقی، خانواده، ارث و میراث، جرایم پزشکی، رایانه ای، دعاوی مربوط به بانک ها و مسائل قراردادها و … اشاره کرد. ایشان در حال حاضر در مقطع دکتری حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در حال تحصیل هستند.

سوابق:

 • عضو کمیسیون آموزش کانون وکلای خراسان
 • مدرس دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی
 • عضو کمیسیون مجامع و ارتباطات کانون وکلای خراسان
 • از اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی کانون وکلای دادگستری خراسان هستند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، بین سجاد 19 و 21، پلاک 259

شماره تماس: 09153112214

جناب آقای مرتضی توکل نژاد

جناب آقای مرتضی توکل نژاد

آقای مرتضی توکل نژاد وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی در مشهد هستند. آقای توکل نژاد بر روی پرونده های ملکی، کیفری، خانواده، حقوقی و … فعالیت می کنند. ارائه مشاوره رایگان به صورت تلفنی و حضوری یکی از فعالیت هایی است که توسط ایشان انجام می شود. همچنین ایشان یکی از وکلای با مهارت سخنوری بالا در مشهد محسوب می شوند.

سوابق:

 • پیگیری دعاوی طلاق، استرداد جهیزیه، نفقه، مهریه و …
 • انجام وکالت در زمینه پرونده های مواد مخدر، شرب و خمر، فروش مال غیر و …
 • پیگیری دعاوی ابطال سند، الزام به تنظیم سند رسمی، فک رهن و پیش فروش آپارتمان و …

آدرس دفتر: مشهد، طالقانی شرقی، حد فاصل میدان شهید و خیابان 17 شهریور، کوچه مرتضوی، داخل کوچه 38

شماره تماس: 09153214956

جناب آقای مهدی عطاریان شاندیز

مهدی عطاریان شاندیز دارای مدرک کارشناسی حقوق و شماره پروانه 22916 از قوه قضایی بوده و در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده، تخصص زیادی دارد. آقای عطاریان هم در لیست بهترین وکلا ملکی در مشهد جایگاه ویژه‌ای دارد و توانسته شهرت زیادی در این زمینه به دست آورد.

سوابق:

 • دارای شماره پروانه 22916 از قوه قضایی
 • دارای مدرک کارشناسی حقوق
 • متخصص در دعاوی خانواده مانند طلاق، نفقه، حضانت، تمکین

آدرس دفتر: مشهد، بلوار شفا، شفا 28، پلاک 99 (جنب دادگاه خانواده)

شماره تماس: 09155587200

جناب آقای هاشم اندرزیان

جناب آقای هاشم اندرزیان

آقای اندرزیان وکیل پایه یک دادگستری در مشهد و متخصص در دعاوی ملکی هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه دولتی اصفهان بوده و با سابقه ای که در زمینه وکالت دعاوی ملکی به دست آورده اند، موکل خود را راهنمایی می کنند. آقای اندرزیان موفق به کسب رتبه 14 آزمون ورودی وکالت در سال 1392 شده اند همچنین در آزمون سراسری رتبه 114 را به دست آورده اند.

سوابق:

 • فعالیت در دعاوی کیفری، حقوقی، خانواده و …
 • فعالیت در زمینه دعاوی ملکی، فک رهن، الزام یه تنظیم سند رسمی، ابطال سند و …

آدرس دفتر: مشهد، چهارراه فرامرز عباسی، نرسید به فرامرز 1، مجتمع بهارستان، طبقه دوم، واحد 1\202

شماره تماس: 09152055986

جناب آقای ابوالفضل علیزاده مقدم

ابوالفضل علیزاده مقدم، وکیل پایه یک دادگستری مشهد و مشاور حقوقی، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده و در مدت بیش از 14 سال فعالیت حقوقی خود توانسته به عنوان یک وکیل ملکی مشهد و مسئولیت‌پذیر نسبت به موکلین خود شناخته شود.

 • وکالت در دعاوی خانوادگی در مشهد و تهران
 • تقاضای صدور گواهی انحصار وراثت
 • دعاوی مرتبط با رابطه کرگر و کارفرما

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد بزرگمهر شمالی 3 پلاک 27 طبقه 2 واحد 5

شماره تماس: 09120783511

جناب آقای علی ابراهیمی مهر

جناب آقای علی ابراهیمی مهر

آقای ابراهیمی مهر از وکلای متخصص در دعاوی ملکی مشهد هستند که بیش از 10 سال سابقه حرفه ای در این زمینه داشته و بالغ بر 100ها پرونده در زمینه های مختلف را بررسی نموده اند. مدرک ایشان کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی است و بر روی پرونده های کیفری، خانواده، حقوقی و ملکی فعالیت می کنند.

سوابق:

 • انجام امور مربوط به ایرانیان خارج از کشور
 • انجام قراردادهایایرانیان خارج از کشور که به وکیل نیاز دارند.
 • انجام وکالت دعاوی ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی، شرکتی و …

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی 3، پلاک 27، طبقه 2، واحد 5

شماره تماس: 09151186862

جناب آقای فرهاد حسینی مقدم

جناب آقای فرهاد حسینی مقدم

آقای حسینی مقدم وکیل پایه یک دادگستری در مشهد و متخصص در دعاوی ملکی هستند. ایشان در حرفه وکالت سابقه ای بیش از 8 سال دارند و عضو رسمی کانون وکلای خراسان می باشند.

سوابق:

 • قبول وکالت دعاوی خانواده
 • قبول پرونده های حقوقی و کیفری
 • قبول وکالت پرونده اهی مربوط به دعاوی ملکی، الزام به تنظیم سند رسمی و …

آدرس دفتر: مشهد، بین فرامرز عباسی 19 و 21، مجتمع خاتم، طبقه 3، واحد 15

شماره تماس: 09155003417

سرکار خانم حمیده نجاتی

سرکار خانم حمیده نجاتی

خانم حمیده نجاتی از وکلای ملکی متخصص در مشهد هستند. ایشان یکی از وکلای با سابقه بوده و مهارت کافی در حل دعاوی مربوط به املاک را دارند. به طوری که در مشهد نامدار هستند. خانم نجاتی پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری مشهد دریافت نموده اند و در تمامی پرونده های ملکی می کوشند تا حقوق موکل پایمال نشود.

سوابق:

 • حل پرونده های ملکی متعدد در مشهد
 • ارائه مشاوره به افرادی که مشکلات ملکی دارند.

آدرس دفتر: مشهد، نبش ابن سینای 3\2، ساختمان 46، طبقه 3، واحد 9

شماره تماس: 09155191421

جناب آقای سعید عابدیان

جناب آقای سعید عابدیان، وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی بوده و دارای سابقه درخشانی درانواع دعاوی ملکی است. سعید عابدیان در زمینه ملک با دادن مشاوره به موکلین و مراجعه کنندگان خود، مسیر درست رسیدن به نتیجه مثبت را به ایشان نشان می‌دهد. وکیل عابدیان با سابقه 15 ساله خویش در زمینه وکالت توانسته با کسب تجربه، دانش، مهارت در زمینه انواع دعاوی بخصوص دعاوی ملکی تخصص زیادی بدست آورد.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد ، چهارراه بزرگمهر ، مجتمع تجاری ایران زمین ، طبقه پنجم ، واحد ۵۰۳

شماره تماس: 09158070164

انواع دعاوی ملکی در مشهد

مسکن یکی از بخش های مهم سرمایه گذاری است، هر چند که بسیاری از مردم در آرزوی خرید خانه اند، اما برخی از افراد سرمایه گذاری خود را در زمینه املاک انجام می دهند و ممکن است برخی اوقات مشکلاتی در این خصوص به وجود آید، در برخی موارد وجود افراد کلاهبردار که ملکی را به چند نفر می فروشند و یا حتی ممکن است ملک فرد دیگر را بدون اطلاع مالک اصلی با جعل سند به دیگری فروخته و فرار کنند.

در این شرایط باید به بهترین وکیل مشهد مراجعه کنید که در خصوص دعاوی ملکی تخصص و دانش کافی دارد. اما دعاوی ملکی به چند دسته تقسیم می شوند که شامل:

انواع دعاوی ملکی در مشهد

دعاوی ملکی حقوقی: حجم بسیاری از پرونده ها مربوط به دعاوی ملکی حقوقی است. برای تمام دعاوی حقوقی ملکی، قانون وجود دارد و قاضی با بررسی پرونده و وجود این قوانین، حکم را صادر می کند. مهم ترین دعاوی حقوقی ملکی الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، الزام تنظیم سند رسمی برای املاک مربوطه و … است.

دعاوی ملکی کیفری: به طور کلی دعاوی کیفری مربوط به ارتکاب جرم است و عدم شناخت قوانین باعث برائت مجرم نمی شود. برای حل دعاوی کیفری می توان به وکیل ملکی خوب در مشهد مراجعه کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش، جعل، خیانت در امانت، خرید و فروش معامله معارض و … از مهم ترین دعاوی ملکی کیفری هستند.

دعاوی ثبتی ملکی: تقریبا در زمینه دعاوی ملکی، پرونده های ثبتی و حقوقی در یک حوزه هستند و نمی توان آن ها را از هم جدا کرد. تعدادی از مهم ترین دعاوی ثبتی ملکی عبارتند از ابطال سند رسمی به دلایل مختلف، ابطال سند مالکیت معارض، ابطال اجرائیه ی ثبتی برای املاک مربوطه، ابطال ساز و کار و مراحل ثبتی کمیسیون های مختلف ثبتی، افراز ملک، اجرای ثبت و … است.

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای مقاله بهترین وکیل ملکی در مشهد همراه ما بودید. در این مقاله به معرفی وکلای ملکی شهر مشهد پرداختیم. همانطور که در مقاله هم اشاره کردیم، دعاوی ملکی بسیار حساس و پیچیده هستند و لازم است از یک وکیل متخصص برای بررسی آن کمک بگیرید، وکیل ملکی باید ویژگی هایی داشته باشد که در مقاله تعدادی از آن ها را توضیح دادیم. امیدوارم توانسته باشیم شما را در انتخاب وکیل کمک کنیم. در صورتی که سوال انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

برای چه دعاوی می توان به وکیل ملکی مراجعه کرد؟

برای پرونده های مربوط به باغ، زمین، املاک، امور مربوط به شهرداری ها، سند و قولنامه و … می توان به بهترین وکیل ملکی در مشهد مراجعه کرد.

نقش وکیل در دعاوی ملکی چیست؟

وکیل با دانشی که از قوانین ملکی دارد و طبق تجربه ای که در این سال ها کسب کرده تلاش می کند تا حق موکل زنده شده و به او برسد. همچنین در صورت نیاز، اسناد و مدارک مورد نیاز را جمع آوری می کند.

حق الزحمه وکیل ملکی چطور تعیین می شود؟

معمولا حق الوکاله وکلای ملکی با توجه به ارزش ملک و زمانی است که وکیل روی پرونده می گذارد، تعیین می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا