ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در مشهد ⚖️【سال1403】

بهترین وکیل ملکی در مشهد را می شناسید؟ دعاوی ملکی از مهم ترین و حساس ترین پرونده ها در مشهد هستند زیرا بروز یک اشتباه کوچک در مسیر پرونده، باعث تغییر روند پرونده شده و موجب می شود یکی از طرفین به ناحق ضرر کند. از این رو باید در انتخاب وکیل ملکی دقت بالایی داشته باشیم، به همین دلیل در این مقاله تلاش کرده ایم تعدادی وکیل ملکی که در شهر مشهد فعالیت می کنند را معرفی کنیم برای آشنایی با آن ها در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

ویژگی های مهم وکیل ملکی

وکیل ملکی کیست؟


وکیل ملکی به شخصی اطلاق میگردد که علاوه بر آشنایی با تمامی حوزه ها ی حقوقی و قضایی، تخصص خاصی در حل گره پرونده های حقوقی مربوط به املاک و مستغلات دارند. این وکلا بر تمامی قوانین سابق و به روز شده تسلط کامل و آشنایی داشته و به واسطه ی همین اطلاعات می توانند در زمینه های مختلف حقوقی اعم از خرید و فروش، ثبت سند، ارث، رهن و اجاره، تصرف عدوانی و تخلیه و همچنین در شاخه های خلع ید و مزاحمت پرونده های موکلین خود را به نحو احسن در مسیر درست هدایت کرده و به نتیجه ی مورد نظر برساند.

وکیل ملکی به علت اشراف بالا به مسائل ملکی و آشنایی کامل با قانون و مقررات حوزه ملکی برای اثبات مالکیت شما در رابطه با اموال غیرمنقول کار می کند. عنوان غیر منقول به اموالی گفته می شود که امکان جابه جایی در آن نداشته باشد. این املاک می توانند در داخل و یا خارج محدوده شهری قرار گرفته باشد و یا جزء املاک تجاری و غیر تجاری و مسکونی باشد که وکیل برای اثبات حقوق شما در آن پرونده را اخذ کند.

لازم به ذکر است که دعاوی ملکی تنها به یک شکل نبوده و اشکال مختلفی دارد برای مثال دعاوی ملکی به سه دسته تقسیم می شود:

 • دعاوی ملکی حقوقی
 • دعاوی ملکی ثبتی
 • دعاوی ملکی کیفری
 • هرکدام از این موارد دارای زیر شاخه های متفاوتی می باشد که در دادگاه های متفاوت رسیدگی می شود و وکیلی که این پرونده را اخذ می کند باید آشنایی لازم را به قوانین خاص آن موضوع داشته باشد. آشنایی و تسلط وکیل به زیرشاخه مربوطه باعث می شود که طبیعتا پرونده شما با سرعت هرچه بیشتر حل و فصل گردد و از طرفی پرونده شما با برآورد هزینه کمتری به نتیجه برسد. زیرا تخصص وکیل ملکی شما زمینه ساز شرایطی می گردد که شما از طرح شکوائیه های بی مورد و غیر ضروری بی نیاز شوید چرا که وکیل ملکی با تجربه ای که دارد به خوبی کوتاهترین راه ها را برای حصول نتیجه شناسایی کرده است.


کمک و نقش مثبت وکلای ملکی تنها به حل مشکل محدود نمی شود بلکه شما می توانید در تمامی مراحل اعم از قبل عقد قرارداد، حین معامله، و پس از معامله از وکیل ملکی خود کمک طلب کنید. وکیل ملکی می تواند قبل از معامله شما را در استعلام ملک مربوطه راهنمایی کرده و از هرنوع تقلب و کلاهبرداری ممانعت کند. همچنین حین معامله بر نحوه تنظیم سند نظارت کرده و یک معامله امن را برای شما فراهم می کند.
چنانچه تحت هرگونه شرایط شما در این مراحل نتوانستید سرمایه خود را حفظ کنید و در خطر کلاهبرداری قرار گرفتید می توانید در مرحله طرح شکایات و دادگاه روی کمک یک وکیل ملکی خبره حساب باز کنید.

ویژگی های مهم وکیل ملکی در مشهد

دعاوی ملکی یک از دعاوی بزرگ و حساس به حساب می آیند، معمولا در این دعاوی فردی به ناحق متحمل ضرر مالی سنگینی می شود و برای جبران آن و دفاع از حق و حقوق خود، به دنبال بهترین وکیل مشهد است. دعاوی ملکی جزو آن دسته از پرونده ها هستند که برای دفاع باید از قانون، آیین نامه و مقررات مربوط به املاک اطلاعات کاملی داشته باشیم، که تمام افراد این توانایی و دانش را ندارند پس به دنبال بهترین وکیل ملکی مشهد هستند که تخصص کافی داشته باشد. اما در انتخاب وکیل ملکی باید به چند نکته توجه شود تا نتیجه دادگاه در زمان کمی به نفع شما تمام شود.

تخصص وکیل در زمینه املاک: دعاوی ملکی بسیار متنوع هستند و برای حل این مشکلات لازم است تا وکیل تخصص، دانش و مهارت کافی برای حل آن را داشته باشد و مشکلات مربوط به آن را شناسایی کند. یک وکیل ملکی باید بتواند شرایط موجود را بسنجد و در سریع ترین زمان ممکن آن را بررسی کند.

آشنایی با تبصره های ملکی: نکته بعدی که در انتخاب وکیل ملکی مهم است، توجه به آشنا بودن وکیل با قوانین و تبصره های مربوط به پرونده های ملکی است. با توجه به بیشتر شدن دعاوی ملکی، قوانین جدیدی برای حل چنین پرونده هایی وضع شده است که باید وکیل ملکی به تمامی آن ها آگاه باشد و از حقوق موکل خود دفاع کند.

توانایی حل مشکلات به وجود آمده: موضوع دیگر که اهمیت زیادی دارد، توانایی وکیل در حل مشکلاتی است که در روند پرونده می تواند به وجود بیاید. بنابراین یک وکیل ملکی خوب در مشهد باید راه حل های مناسبی برای حل مشکلات ارائه دهد و توانایی های لام را برای حل پرونده در زمان کم داشته باشد.

بهترین وکیل ملکی در مشهد چه کسی است؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل حقوقی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد کیست؟

برای انتخاب وکیل ملکی خوب در مشهد باید به نکاتی که در ابتدای مقاله گفتیم توجه کنید، سعی کنید از وکلایی برای پرونده ملکی استفاده کنید که در زمینه دعاوی مربوط به املاک، زمین، باغ و … تجربه وکالت داشته باشد. هر چند که دانش و آگاهی از قوانین مربوط به املاک مهم است اما سابقه وکالت در چنین پرونده هایی و روبه رو شدن وکیل با آن ضروری تر است. وکیل با حضور در دادگاه و حل چنین پرونده هایی، تخصص و مهارت کافی را کسب کرده و بهترین انتخاب برای دعاوی ملکی می شود.

دعاوی ملکی شامل فسخ قرارداد، اخذ دستور فروش ملک مشاع، افراز و تقسیم املاک مشاع، اخذ به شفعه، خلع ید، تخلیه، اراضی موات، رفع ممانعت از حق، رفع مزاحمت از حق، دعاوی مربوط به شهرداری و منابع طبیعی، تجویز انتقال منافع، مطالبه حق سرقفلی، مطالبه حق کسب و پیشه و تجارت، اخذ پایان کار، الزام به فک رهن، دعاوی مربوط به موقوفات، مطالبه اجرت المثل، تعدیل اجاره بها، تنفیذ مبایعه نامه و … است.

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل ملکی در ایران را از دست ندهید!

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

به همین سبب در این مقاله سعی کرده ایم بهترین وکیل ملکی در مشهد را معرفی کنیم تا آشنایی کاملی با آن ها داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد وکلای ملکی در مشهد همراه ما باشید:

10 تا از بهترین وکیل ملکی در مشهد را بشناسید! ⚖️

علیرضا قدیری

علیرضا قدیری وکیل ملکی در مشهد

علیرضا قدیری وکیل پایه یک دادگستری، فارغ التحصیل دانشگاه تهران، با بیش از 25 سال سابقه وکالت در پرونده های مهم، یکی از بهترین وکلای مشهد، عضو رسمی کانون وکلای استان خراسان و رییس هیئت مدیره موسسه حقوقی نیک دادفران می باشد.

ایشان سابقه حضور در هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان را بعنوان عضو اصلی داشته و مسئولیت های مختلفی را در آن ارگان به عهده داشته است، از جمله: بازرس هیأت مدیره و نماینده ویژه کانون وکلا در اتحادیه سراسری کانونهای وکلا ی کشور (اسکودا). همچنین ایشان مسئولیت کارگروه آموزش و تحقیقات شورای پیشگیری از وقوع جرم مشهد و نیز مسئولیت کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون وکلا و عضویت در کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری خراسان را در کارنامه خود دارا می باشد.

موفقیت ایشان در تربیت و سرپرستی تعداد بی شماری از کارآموزان وکالت و تدریس علوم حقوقی در مراکز علمی و سابقه مدیریت آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی حقوق ثبت خراسان از جمله فعالیتهای ایشان می باشد. علیرضا قدیری سالهای متمادی دبیر انجمن جرم شناسی منطقه شرق کشور بوده است و انجام فعالیتهای علمی در حوزه جزائی در کارنامه ایشان می درخشد. همچنین موفقیت های قابل توجهی در پیروزی پرونده های مهم داشته اند که قابل تحسین می باشد.

حوزه فعالیت حقوقی وی: امورملکی، امور حقوقی، کیفری، ثبتی و خانواده می باشد.

مراجعه به ایشان یعنی بهره مندی از دانش حقوقی بعلاوه تجربه سالیان وکالت که باعث اطمینان خاطر افراد و موکلین خواهد شد. جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09155909549
آدرس دفتر: مشهد، خیابان امام خمینی، مقابل سه راه دارایی، امام خمینی ۲۸، برج اداری مرمر


مرتضی رشیدیان یزد

مرتضی رشیدیان یزد بهترین وکیل ملکی در مشهد

آقای مرتضی رشیدیان یزد وکیل پایه یک دادگستری، مدرس دانشگاه، مشاور حقوقی، دارای 16 سال سابقه فعالیت حقوقی و یکی از وکلای متخصص در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و … می باشند.

برخی از سوابق و تخصص ایشان:

 • مشاور حقوقی بانک سپه، مشاور حقوقی شرکت ملی پتروشیمی، مشاور حقوقی اداره آب، وکیل شهرداری مشهد
 • تخصص در دعاوی ملکی، امور اراضی، دعاوی تجاری، تنظیم قراردادها، مشاور حقوقی شرکت ها، دعاوی علیه نهاد های دولتی و عمومی، شهرداری، منابع طبیعی، اوقاف

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره آقای مرتضی رشیدیان یزد، با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09155044899
آدرس دفتر:
مشهد، خیابان احمدآباد، احمدآباد 21، مجتمع تجاری توحید، طبقه چهارم، واحد 405


رضا حسینی برج

 رضا حسینی برج بهترین وکیل مشهد

وکیل “رضا حسینی برج” وکیل پایه یک دادگستری مشهد یکی از بهترین وکلای مشهد با 15 سال سابقه کار وکالت هستند که بصورت حرفه ای در امور حقوقی ،کیفری،خانواده ،ثبت شرکت ها وکالت می‌نمایند و بیش از ۷۰۰۰پرونده موفق با رضایتمندی فراوان داشته اند.

پرونده های تخصصی ایشان عبارتند:

 • خانواده: طلاق توافقی ۳روز
 • طلاق ایرانیان خارج کشور ۳روز
 • ثبت طلاق، ثبت ازدواج ۳روز‌
 • ملاقات فرزند ۳روز
 • جهیزیه ۳روز
 • نفقه ۲۰روز
 • تمکین ۲۰روز
 • طلاق یکطرفه زوج، زوجه ۴۵روز(حداقل)

تنظیم دادخواست در ۱روز

 • تخصصی حقوقی: [ الزام به تنظیم سند، اثبات مالکیت، شهرداری و کمیسیون ماده ۱۰۰ ،الزام به تحویل ملک، خلع ید، ابطال سند، تصرف عدوانی، قرارداد مشارکت، لیزینگ خودرو، سند خودرو، اراضی ملی، ستاد اجرایی فرمان امام ]

تخصصی:

 • دیه [ تصادفات، فوت، خسارات]
 • چک، سفته ۳روز
 • تخلیه ۳روز
 • انحصار وراثت، ارث، وصیت ۳روز
 • ثبت شرکت، ثبت برند ۳روز

تنظیم شکوائیه در ۱روز

 • تخصصی کیفری: [ سرقت، کلاهبرداری، جرایم پزشکی، توهین و تهدید، خیانت در امانت، رابطه نامشروع، قمار، جرایم رایانه ی، رمز ارز، قتل ، پولشویی ، قاچاق کالا، شرب خمر، اختلاس، ضرب و جرح ]

وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور

تلفن همراه: 09156024004
تلفن دفتر: 05137600011
آدرس دفتر:
مشهد، بلوار سجاد، سجاد۶، جنب پیتزا نوشین، پلاک۲۲۰
سایت: lawyermashhad.com

جهت اعطای وکالت، مشاوره حضوری یا تلفنی با آقای رضا حسینی برج، می‌توانید از طریق شماره تماس بالا با ایشان در ارتباط باشید.


دکتر علی حاجی زاده نداف

دکتر علی حاجی زاده نداف بهترین وکیل ملکی در مشهد

آقای علی حاجی زاده نداف وکیل پایه یک دادگستری در شهر مشهد و وکیل متخصص در حوزه دعاوی ملکی در مشهد هستند. بیش از 16 سال سابقه وکالت در پرونده های گوناگون را دارند. ایشان جزو وکلای اطمینان ریاست محترم قوه قضاییه و دارای مجوز وکالت در پرونده های امنیتی هستند. از سوابق آقای دکتر تدریس حقوق مالکیت فکری در دانشگاه است. دارای مدارک کارشناسی حقوق، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و دکترای حقوق خصوصی می باشند. رسیدگی به پرونده های کیفری، ملکی، خانوادگی از تخصص های شان است.

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره آقای دکتر علی حاجی زاده نداف، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن دفتر: 05132281494
تلفن همراه: 09155131865
آدرس دفتر:
مشهد، چهار طبقه، مدرس ۸، ساختمان 121، طبقه دوم، واحد سوم


محسن کتولی

محسن کتولی بهترین وکیل ملکی در مشهد

جناب آقای محسن کتولی وکیل پایه یک دادگستری و عضو مرکز وکلای قوه قضاییه خراسان رضوی می‌باشند و سابقه تدریس در دانشگاه را داشته و بیش از 10 سال نیز سابقه کار و فعالیت مستقیم در حوزه دعاوی ملکی را دارد.

ایشان به جهت تسلط بر قوانین و رویه های موجود در دادگاه ها یکی از موفق ترین وکلای مشهد در دعوای حقوقی و به ویژه دعاوی ملکی می‌باشند. آقای محسن کتولی از یک تیم حقوقی قوی و شناخته شده ای در مشهد بهره می‌برد که این موضوع باعث شده بیش از 95 درصد پرونده ها را با موفقیت به اتمام برساند.

دعاوی ملکی زیر از تخصص های ایشان است:

 • خلع ید
 • اثبات مالکیت
 • تصرف عدوانی
 • کمیسیون ماده 100 شهرداری
 • پیش فروش ملک و قرارداد مشارکت
 • الزام به تنظیم سند رسمی، افراز ملک، ملک مشاع

« وکالت از ایرانیان خارج از کشور و پیگیری دعاوی ایشان در ایران نیز از دیگر تخصص های وکیل پایه یک محسن کتولی می‌باشد»

“سازندگان و مالکین محترمی که قصد تنظیم قرارداد مشارکت و یا پیش فروش ساختمان را دارند نیز میتوانند از مشاوره تخصصی ایشان بهره مند شوند”

جهت اعطای وکالت و بهره‌مندی از مشاوره با ایشان و تعیین وقت ملاقات می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید:

شماره تماس: 09155218544
آدرس دفتر: مشهد، بلوار وکیل آباد و همچنین در شهرک غرب می‌باشد.
مشاهده پروفایل وکیل


بهجت کبیری

بهجت کبیری بهترین وکیل ملکی مشهد

سرکار خانم بهجت کبیری وکیل خبره و مشاور حقوقی پایه یک دادگستری با بیش از 13 سال سابقه وکالت در مشهد یکی از وکلا نام دار می باشد.ایشان با تبحر و تخصص لازمه در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی وکالت می پذیرد و در محضر دادگاه در راستای قوانین وکالت و ارائه ادله محکمه پسند از موکلش در برابر ظلم دفاع می کند. از دیگر ویژگی های ایشان می توان به 5 سال سابقه کار در شورای حل اختلاف و اخلاق نیکو فن بیان شیوا اشاره کرد.

شماره تماس: 09155240465
آدرس دفتر: خراسان رضوی، مشهد، بلوار سجاد، بهارستان ۲، مجتمع پویا، طبقه ۳، واحد ۱۰

سید احمد مقدم حسینی

سید احمد مقدم حسینی بهترین وکیل ملکی در مشهد

سید احمد مقدم حسینی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای سابقه وکالت بیش از 18 سال و یکی از وکلای خانواده در مشهد هستند. ایشان دارای مدارک کارشناسی حقوق قضایی و کارشناسی فقه و مبانی حقوق می باشند و سابقه تدریس در دانشکده حقوق دانشگاه آزاد مشهد و دانشکده الهیات مشهد را دارند.

از جمله خدمات ایشان:

 • وکالت در کلیه دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، مصادره اموال، وصیت و ارث، دعاوی شهرداری، کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی
 • وکالت در دعاوی خانواده: طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزندان،وصیت

شماره تماس: 09151108441
آدرس دفتر: مشهد، نبش سناباد ۴۲، ساختمان ۷۷، طبقه دوم

خدیجه ذاکر

خدیجه ذاکر بهترین وکیل ملکی در مشهد

خانم خدیجه ذاکر وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی و از موفق ترین وکلای کانون خراسان رضوی می باشند. ایشان با سابقه قریب به 10 ساله در پرونده های حقوقی، خانواده و کیفری توانسته اند در جهت خدمت و حل مشکلات بسیاری از مردم یاری رسان باشند.

خانم ذاکر از نخبگان و رتبه های برتر آزمونهای ورودی وکالت بوده است و دوره های متعدد آموزشی تخصصی در زمینه های طلاق ،داوری ،قرارداد نویسی ‌و ….را نیز گذرانده اند.

اما در کنار سوابق درخشان و نتایج موفق حرفه ای و‌ رزومه معتبر وی، آن چه ایشان را به عنوان وکیل متمایز ‌ می‌کند، حسن رفتار، پاسخگویی و‌ پیگیری مسولانه ایشان در قبال موکلان می باشد و همین امر درصد رضایتمندی و اطمینان خاطر موکلان ایشان را بسیار بالا برده است.

قبول وکالت ‌و مشاوره های تخصصی در زمینه های مختلف از جمله:

 • دعاوی ملکی شامل رفع تصرف عدوانی، خلع ید، الزام به تنظیم سند رسمی ملک، تخلیه، اختلافات قراردادی در خرید و‌ فروش ملک و‌اجاره، خسارات تاخیر تحویل ‌و …
 • مسایل مربوط به ارث‌، وصیت، تقسیم ترکه، انحصار وراثت و …
 • پرونده های خانواده شامل: طلاق، حضانت، مهریه، نفقه و …
 • پرونده های کیفری: رابطه نامشروع، خیانت در امانت، کلاهبرداری و ….

شماره تماس: 09303849858
آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد

رضا طالبی

جناب آقای رضا طالبی

آقای طالبی وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی ملکی هستند. ایشان در پرونده های اثبات مالکیت و الزام به تنظیم سند رسمی ویژه املاک طلاق و وقفی، تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی، انجام وکالت و بررسی دعاوی تجاری، دعاوی کیفری، کلاهبرداری، خیانت در امانت، قاچاق کالا و ارز و … تخصص و مهارت کافی دارند و می توانند بهترین نتیجه را برای موکل خود رقم بزنند.

سایر فعالیت های ایشان در زمینه دعاوی مربوط به سند سجلی، رفع ممنوعیت از خدمات سند سجلی، تشکیک در تابعیت، صدور یا احیاء شناسنامه، دریافت گواهی ولادت برای اتباع افغانی و صدور شناسنامه آن ها و … می باشد.

آدرس دفتر: مشهد، خیابان معلم، قبل از معلم 36، پلاک 982، واحد 3

شماره تماس: 09155682014

مرتضی توکل نژاد

جناب آقای مرتضی توکل نژاد

آقای مرتضی توکل نژاد وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی در مشهد هستند. آقای توکل نژاد بر روی پرونده های ملکی، کیفری، خانواده، حقوقی و … فعالیت می کنند. ارائه مشاوره رایگان به صورت تلفنی و حضوری یکی از فعالیت هایی است که توسط ایشان انجام می شود. همچنین ایشان یکی از وکلای با مهارت سخنوری بالا در مشهد محسوب می شوند.

سوابق:

 • پیگیری دعاوی طلاق، استرداد جهیزیه، نفقه، مهریه و …
 • انجام وکالت در زمینه پرونده های مواد مخدر، شرب و خمر، فروش مال غیر و …
 • پیگیری دعاوی ابطال سند، الزام به تنظیم سند رسمی، فک رهن و پیش فروش آپارتمان و …

آدرس دفتر: مشهد، طالقانی شرقی، حد فاصل میدان شهید و خیابان 17 شهریور، کوچه مرتضوی، داخل کوچه 38

شماره تماس: 09153214956

مهدی عطاریان شاندیز

مهدی عطاریان شاندیز دارای مدرک کارشناسی حقوق و شماره پروانه 22916 از قوه قضایی بوده و در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده، تخصص زیادی دارد. آقای عطاریان هم در لیست بهترین وکلا ملکی در مشهد جایگاه ویژه‌ای دارد و توانسته شهرت زیادی در این زمینه به دست آورد.

سوابق:

 • دارای شماره پروانه 22916 از قوه قضایی
 • دارای مدرک کارشناسی حقوق
 • متخصص در دعاوی خانواده مانند طلاق، نفقه، حضانت، تمکین

آدرس دفتر: مشهد، بلوار شفا، شفا 28، پلاک 99 (جنب دادگاه خانواده)

شماره تماس: 09155587200


انواع دعاوی ملکی در مشهد

مسکن یکی از بخش های مهم سرمایه گذاری است، هر چند که بسیاری از مردم در آرزوی خرید خانه اند، اما برخی از افراد سرمایه گذاری خود را در زمینه املاک انجام می دهند و ممکن است برخی اوقات مشکلاتی در این خصوص به وجود آید، در برخی موارد وجود افراد کلاهبردار که ملکی را به چند نفر می فروشند و یا حتی ممکن است ملک فرد دیگر را بدون اطلاع مالک اصلی با جعل سند به دیگری فروخته و فرار کنند.

در این شرایط باید به مشاور حقوقی در مشهد مراجعه کنید که در خصوص دعاوی ملکی تخصص و دانش کافی دارد. اما دعاوی ملکی به چند دسته تقسیم می شوند که شامل:

دعاوی ملکی حقوقی: حجم بسیاری از پرونده ها مربوط به دعاوی ملکی حقوقی است. برای تمام دعاوی حقوقی ملکی، قانون وجود دارد و قاضی با بررسی پرونده و وجود این قوانین، حکم را صادر می کند. مهم ترین دعاوی حقوقی ملکی الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، الزام تنظیم سند رسمی برای املاک مربوطه و … است.

دعاوی ملکی کیفری: به طور کلی دعاوی کیفری مربوط به ارتکاب جرم است و عدم شناخت قوانین باعث برائت مجرم نمی شود. برای حل دعاوی کیفری می توان به وکیل ملکی خوب در مشهد مراجعه کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش، جعل، خیانت در امانت، خرید و فروش معامله معارض و … از مهم ترین دعاوی ملکی کیفری هستند.

دعاوی ثبتی ملکی: تقریبا در زمینه دعاوی ملکی، پرونده های ثبتی و حقوقی در یک حوزه هستند و نمی توان آن ها را از هم جدا کرد. تعدادی از مهم ترین دعاوی ثبتی ملکی عبارتند از ابطال سند رسمی به دلایل مختلف، ابطال سند مالکیت معارض، ابطال اجرائیه ی ثبتی برای املاک مربوطه، ابطال ساز و کار و مراحل ثبتی کمیسیون های مختلف ثبتی، افراز ملک، اجرای ثبت و … است.

شما با پذیرفتن مقدار محدودی حق الوکاله این مزیت را ایجاد می کنید از پرداخت مبالغ اضافی گزاف دیگر راحت شوید. چون در صورت عدم تسلط به دعاوی حقوقی و ملکی و … مجبورید روش های متعدد را بصورت آزمون و خطا امتحان کنید تا بالاخره در یک مورد موفق شوید و این مسئله علاوه بر هزینه زمان زیادی را نیز از شما میگیرد؛ در صورتی که با اخذ وکیل دیگر دچار چنین سردرگمی هایی نمی شوید و با خیالی آسوده می توانید مراحل رسیدگی به پرونده را به دست وکیل بسپارید و از نتیجه مثبت آن اطمینان داشته باشید.


از طرفی هیچ شخصی نمی تواند به تمامی قوانین و مقررات های حقوقی آشنایی داشته باشد از همین روی مشورت با یک وکیل پایه یک دادگستری خبره استرس شما را بابت اشتباهات احتمالی کاهش می دهد و یا حضور حداقل یک مشاور حقوقی می تواند خطر از دست دادن سرمایه خود را به دلیل نا آگاهی از قوانین به صفر برساند و کمک شایانی به شما بکند.

در شرایط اخذ وکیل یا مشاور حقوقی حداقل بازدهی که می توانید داشته باشد افزایش آگاهی شما نسبت به روند رسیدگی و نتیجه احتمالی دادگاه است و این آگاهی باعث می شود در شرایط خاص تصمیمات درستی بگیرید. وکیل پایه یک دادگستری درباره ارائه ی به موقع اسناد و مستنداتی به دادگاه اطلاع کامل داشته و تا حد زیادی پرونده را به موفقیت نزدیک می کند.

انواع دعاوی ملکی در مشهد

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای مقاله بهترین وکیل ملکی در مشهد همراه ما بودید. در این مقاله به معرفی وکلای ملکی شهر مشهد پرداختیم. همانطور که در مقاله هم اشاره کردیم، دعاوی ملکی بسیار حساس و پیچیده هستند و لازم است از یک وکیل متخصص برای بررسی آن کمک بگیرید، وکیل ملکی باید ویژگی هایی داشته باشد که در مقاله تعدادی از آن ها را توضیح دادیم. امیدوارم توانسته باشیم شما را در انتخاب وکیل کمک کنیم. در صورتی که سوال انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

برای چه دعاوی می توان به وکیل ملکی مراجعه کرد؟

برای پرونده های مربوط به باغ، زمین، املاک، امور مربوط به شهرداری ها، سند و قولنامه و … می توان به بهترین وکیل ملکی در مشهد مراجعه کرد.

نقش وکیل در دعاوی ملکی چیست؟

وکیل با دانشی که از قوانین ملکی دارد و طبق تجربه ای که در این سال ها کسب کرده تلاش می کند تا حق موکل زنده شده و به او برسد. همچنین در صورت نیاز، اسناد و مدارک مورد نیاز را جمع آوری می کند.

حق الزحمه وکیل ملکی چطور تعیین می شود؟

معمولا حق الوکاله وکلای ملکی با توجه به ارزش ملک و زمانی است که وکیل روی پرونده می گذارد، تعیین می شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا