خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل خانواده در مشهد ⚖️【سال1402】

بهترین وکیل خانواده در مشهد باید فردی متخصص و مجرب باشد که بتواند به انواع دعاوی خانواده اعم از طلاق، نفقه، مهریه، تقسیم ارث و دارایی، وصیت نامه و … رسیدگی کند. دعاوی خانواده معمولا بسیار حساس هستند و نیاز است وکیلی مجرب و کارکشته وکالت آن را برعهده بگیرد تا روند پرونده به درستی پیش رود. مهم ترین وظیفه وکیل خانواده خوب در مشهد دفاع از حقوق موکل در دادگاه است، او باید تمام تلاش خود را برای احقاق حق موکل انجام دهد.

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که در دعاوی خانواده نیازی به وکیل نیست، در صورتی که چنین نیست و این پرونده ها بار روانی بالایی به فرد وارد می کنند به طوری که شخص نمی تواند تصمیمات درست بگیرد. از این جهت در این مقاله تصمیم گرفتیم برای راحتی افرادی که به دنبال وکیل خانواده هستند، لیستی از وکلای شهر مشهد را جمع آوری و معرفی کنیم. برای آشنایی با آن ها تا انتهای مقاله در وب سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

وکیل خانواده به چه دعاوی رسیدگی می کند؟

وکیل خانواده فردی است که تحصیلات خود را در رشته حقوق به اتمام رسانیده و بعد از قبولی در آزمون وکالت، تجارب و اطلاعاتی را هم در 2 سال دوره کارآموزی کسب نموده است. وکلای پایه یک دادگستری می توانند در تمامی دعاوی حضور داشته باشند اما این خودِ وکلا هستند که تعیین می کنند به طور ویژه به پرونده های خاصی رسیدگی کنند.

وکیل خانواده به چه دعاوی رسیدگی می کند؟

بنابراین وکیل برحسب علاقه و یا سوابقی که کسب کرده، ترجیح می دهد به عنوان مثال وارد دعاوی خانواده شود. پرونده هایی که مربوط به وکیل خانواده می شود شامل:

 • انواع طلاق
 • ازدواج اجباری
 • حضانت فرزند
 • نسب و عزل قیم
 • اثبات واقعه نکاح
 • تهیه مسکن مستقل
 • رفع ممنوع الخروجی
 • مطالبه و استرداد جهیزیه
 • عدم توافق و نفاهم اخلاقی
 • اجازه ازدواج مجدد برای زوج
 • عدم توافق در مسائل جنسی
 • مطالبه مهریه و اجرای مهریه
 • مطالبه نفقه اقارب و نزدیکان
 • شروط ضمن عقد نکاح و ازدواج
 • دادخواست ممنوع الخروجی فرزند
 • الزام به تمکین زوجه و اثبات نشوز
 • نامزدی و خسارت های برهم زدن آن
 • مطالبه نفقه و هزینه های زندگی زوجه
 • و …

بهترین وکیل خانواده در مشهد کیست؟

بسیاری از افراد که در مشهد زندگی می کنند به دنبال بهترین وکیل خانواده در مشهد هستند. وکیل باید ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشد که او را از دیگر وکلا متمایز نماید. وکیل خانواده باید فردی با سابقه در پرونده های خانواده باشد، حداقل چند پرونده را در زمینه طلاق، مهریه، نفقه، ارث و میراث و … پیگیری کرده باشد و بتواند راهنمایی های لازم را به موکل خود ارائه دهد.

بهترین وکیل خانواده در مشهد کیست؟

به عنوان مثال اگر بهترین وکیل مشهد که متخصص در دعاوی خانواده است، پرونده ای با عنوان مهریه در دست داشت، در صورتی که مهریه از جانب زوج پرداخت نشود باید اموال و دارای او را به دادگاه معرفی کند و تقاضای توقیف اموال زوج را بدهد. بدین ترتیب وکیل می تواند حساب بانکی و سایر دارایی های او را مسدود سازد تا دادگاه رسیدگی های لازم را انجام دهد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

ما به نوبه خود تلاش کردیم تا وکلای مجرب و متخصص در دعاوی خانواده را معرفی کنیم. به این ترتیب دسترسی شما به آن ها راحت تر می شود. وکلایی که تلاش شده در این مقاله معرفی شوند در حرفه خود از بهترین ها هستند. در ادامه با 10 وکیل خانواده خوب در مشهد آشنا می شوید در مجله برترین وکیل ما را همراهی بفرمایید.

علیرضا قدیری

علیرضا قدیری وکیل خانواده در مشهد

علیرضا قدیری وکیل پایه یک دادگستری، فارغ التحصیل دانشگاه تهران، با بیش از 25 سال سابقه وکالت در پرونده های مهم، یکی از بهترین وکلای مشهد، عضو رسمی کانون وکلای استان خراسان و رییس هیئت مدیره موسسه حقوقی نیک دادفران می باشد.

ایشان سابقه حضور در هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان را بعنوان عضو اصلی داشته و مسئولیتهای مختلفی را در آن ارگان به عهده داشته است، از جمله: بازرس هیأت مدیره و نماینده ویژه کانون وکلا در اتحادیه سراسری کانونهای وکلا ی کشور (اسکودا). همچنین ایشان مسئولیت کارگروه آموزش و تحقیقات شورای پیشگیری از وقوع جرم مشهد و نیز مسئولیت کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون وکلا و عضویت در کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری خراسان را در کارنامه خود دارا می باشد.

موفقیت ایشان در تربیت و سرپرستی تعداد بی شماری از کارآموزان وکالت و تدریس علوم حقوقی در مراکز علمی و سابقه مدیریت آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی حقوق ثبت خراسان از جمله فعالیتهای ایشان می باشد. علیرضا قدیری سالهای متمادی دبیر انجمن جرم شناسی منطقه شرق کشور بوده است و انجام فعالیتهای علمی در حوزه جزائی در کارنامه ایشان می درخشد. همچنین موفقیتهای قابل توجهی در پیروزی پرونده های مهم داشته اند که قابل تحسین می باشد.

حوزه فعالیت حقوقی وی: امورملکی، امور حقوقی، کیفری، ثبتی و خانواده می باشد که در حوزه خانواده در طی بیش از 20 سال فعالیت و صدها پرونده موفق ، مسائل پرونده های حقوقی خانوادگی را که شامل: طلاق و انحلال نکاح، مطالبه و اجرای مهریه، شروط ضمن عقد، اجازه ازدواج مجدد، حضانت فرزند، نفقه و … می باشد به نحوی شایسته حل نموده اند.

مراجعه به ایشان یعنی بهره مندی از دانش حقوقی بعلاوه تجربه سالیان وکالت که باعث اطمینان خاطر افراد و موکلین خواهد شد. جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09155909549
آدرس دفتر: مشهد، خیابان سناباد، نبش سناباد 42

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج بهترین وکیل خانواده در مشهد

آقای رضا حسینی برج، وکیل پایه یک دادگستری با سابقه ی ۱۰ ساله در شهر مشهد، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه مشهد می‌باشد.

وکالت فوری با موضوعات:

 • طلاق توافقی 7 روزه
 • مهریه 3 روزه
 • نفقه (معوقه، جاریه، کیفری) حداقل 20 روز
 • استرداد جهیزیه 3 روزه
 • حضانت فرزند (ملاقات) 1 روزه
 • اثبات زوجیت، اثبات طلاق
 • مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره قبل از طلاق
 • سرپرستی (طفل، محجور)
 • تمکین، تغییر جنسیت، ازدواج مجدد
 • وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور

شما می‌توانید برای مشاوره تخصصی و حرفه‌ای با وکیل پایه یک دادگستری “رضاحسینی برج” از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

شماره وکیل مشهد: 09156024004
شماره دفتر: 05137600011
آدرس دفتر:
 خراسان رضوی، مشهد، بلوار سجاد، چهارراه بهار، سجاد6 (جنب پیتزا نوشین)، پلاک220، طبقه 1
حضور در دفتر با هماهنگی قبلی

الناز سادات مدنیان

سرکار خانم الناز مدنیان، کارشناس ارشد حقوق خصوصی که در زمینه خانواده و مشاوره حقوقی تخصص داشته و وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی می‌باشد. از خدمات وکالتی وی می‌توان به اخذ پرونده، مشاوره حضوری و غیر حضوری، نوشتن اوراق قضایی و غیره اشاره کرد. خانم مدنیان در تمامی زمینه‌ها پرونده داشته ولی عمده پرونده‌های وی مربوط به دعاوی خانواده می‌باشد به این خاطر می‌توان وی را در زمره بهترین وکلای خانواده در مشهد قرار داد.

آدرس دفتر: مشهد، وکیل‌آباد یازدهم، نبش جلال آل احمد دوم

شماره تماس: 09154006453

ابوالفضل علیزاده مقدم

جناب آقای ابوالفضل علیزاده مقدم

آقای علیزاده مقدم وکیل پایه یک دادگستری و دارای بیش از 13 سال سابقه در حرفه کالت می باشند. ایشان موفق به پیگیری و بررسی بیش از 3000 پرونده در دعاوی حقوقی، خانواده، کیفری، شهرداری، ثبتی، امور مربوط به شهرداری ها و … شده اند. ایشان یکی از وکلای متعهد هستند و قبل از قبول پرونده ای، تلاش می کنند تا صلح و سازش را میان طرفین دعوا ایجاد کنند و در مراحل بعدی که سازشی ایجاد نشود، تمام دانش و تجارب خود را به کار می گیرند تا از حقوق موکل خود دفاع کنند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی 3، پلاک 27، طبقه 2، واحد 5

شماره تماس: 09151170211

حمید رضا گوهریان

آقای حمید رضا گوهریان

آقای گوهریان وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری، قراردادها و اسناد هستند. ایشان دکتری حقوق خصوصی دارند و یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد واحد شهر مشهد هستند. تمام تلاش آقای گوهریان این است تا پرونده را در زمانی سریع به نتیجه مطلوب برسانند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، بین سجاد 13 و 15، پلاک 209، واحد 8

شماره تماس: 09153102208

رحیم باغبان

جناب آقای رحیم باغبان

ایشان از وکلای پایه یک دادگستری مشهد هستند که بیش از 30 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف دارند. آقای باغبان استادیار دانشگاه بوده و نویسنده 3 مقاله خارجی و 7 مقاله داخلی می باشند. وکیل پایه یک و مشاور حقوقی شرکت های تجاری بوده اند. 30 سال به عنوان استادیار پایه 19 دانشکده حقوق دانشگاه آزاد مشهد از دیگر سوابق درخشان آقای باغبان است. ایشان همچنین نویسنده کتاب های قراردادهای تجاری بین المللی، اصول و قواعد مهم و مسئولیت شرکت های چند ملیتی بوده اند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، چهارراه بزرگمهر، ساختمان 110، واحد 116

شماره تماس: 09151135550

حانیه گیلانی

سرکار خانم حانیه گیلانی

خانم حانیه گیلانی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور امور خانواده و طلاق هستند. ایشان مشاوره هایی در زمینه های مختلف به متقاضیان ارائه می دهند و کمک می کنند تا موکل در پرونده به نتیجه مطلوب برسد. معمولا در پرونده های خانواده موکلین با وکیل خانم ارتباط بهتری دارند، خانم حانیه گیلانی یک از وکلایی هستند که می توانید در دعاوی خانواده به ایشان مراجعه نمایید.

آدرس دفتر: مشهد، بین فرامرز عباسی 19 و 21، مجتمع خاتم، طبقه 1، واحد 1

شماره تماس: 09155002417

عباس شیخ الاسلامی

جناب آقای عباس شیخ الاسلامی عضو هیات علمی حقوق جزا و کیفر شناسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مشهد، حقوقدان، دانشیار پایه 18، وکیل پایه یک دادگستری، مدیر مسئول مجله وکیل مدافع و عضو هیات تحریر نشریات حقوقی است. این شخص متخصص و با سابقه در امور وکالت خانوادگی، حرفه عالی دارد و با صبر و صداقت پرونده‌های مختلف را بررسی می‌کند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار مدرس، مجتمع خاتم، واحد 44

شماره تماس: 09153148848

جواد پور احمدی مشهدی

جناب آقای جواد پور احمدی مشهدی نیز به عنوان یکی بهترین وکلا خانواده در مشهد به شمار می‌رود. این مشاور حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری، برخورد بسیار صمیمانه‌ای با موکلان خود دارد و بسیار مسئولیت پذیر است که همین امر موجب رضایت چندین برابری موکلان از او شده است. وکیل جواد پور احمدی مشهدی با 14 سال سابقه در زمینه وکالت، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و همچنین حقوق قضایی از دانشگاه آزاد مشهد است.

آدرس دفتر: مشهد، میدان راهنمایی، به طرف سه راه فلسطین، ساختمان برلیان

شماره تماس: 09155059582

نکات مهم در انتخاب وکیل خانواده

وکیل خانواده فردی است که به پرونده های خانواده رسیدگی می کنند و ممکن است وارد پرونده های طلاق، پرداخت نفقه، حمایت از فرزند، فرزند خواندگی، ازدواج و … هم شود. بنابراین باید توانایی و دانش لازم را داشته باشد. در ادامه چند ویژگی وکلای خانواده را توضیح می دهیم.

نکات مهم در انتخاب وکیل خانواده
 • یک وکیل خانواده باید تخصص های لازم را برای حل دعاوی خانواده، طلاق، نفقه، مهریه، حضانت فرزندان و … را داشته باشد.
 • چنانچه وکیلی که انتخاب می کنید توانایی های لازم را نداشته باشد، ممکن است در پرونده شکست بخورید. بنابراین قبل از وکالت جلسه ای مشاوره با وکیل داشته باشید و تحقیقات لازم را انجام دهید.
 • وکیل خانواده باید با موکل خود صادق باشد و جزئیات پرونده را به موکل شرح دهد. زیرا مهم است که موکل اطلاعاتی در مورد نتیجه پرونده خود داشته باشد.
 • سعی کنید وکیلی که انتخاب می کنید سابقه داشته و در دعاوی مشابه، وکالت کرده باشد. تجربه ای که وکیل در سایر دعاوی به دست می آورد در بهبود روند پرونده های بعدی بسیار اهمیت دارد.

کلام آخر

سپاس گزارم از تمام افرادی که تا انتهای مقاله بهترین وکیل خانواده در مشهد همراه ما بودند. در این مقاله در مورد حوزه فعالیت های وکیل خانواده و نکات مهم برای انتخاب وکیل توضیحاتی را ارائه دادیم. وکلایی که به دعاوی خانواده رسیدگی می کنند باید توانایی و دانش کافی داشته باشند، معمولا موکل در چنین دعاوی فشار روانی بالایی را متحمل می شود، در این جا تبحر و تخصص وکیل خانواده بسیار مهم است. امیدوارم توانسته باشیم در این مقاله شما را در انتخاب وکیل یاری کنیم. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی در خصوص مقاله دارید برای ما کامنت نمایید.

لزوم مراجعه به وکیل خانواده چیست؟

در دعاوی خانواده فشار روانی بالایی به افراد وارد می شود. بهترین وکیل خانواده در مشهد با تجربه ای که در دعاوی خانواده کسب کرده است، راهکارهای مناسبی برای حل پرونده ارائه می دهد.

آیا در دعاوی خانواده باید وکیل و موکل در دادگاه حضور داشته باشند؟

خیر، همواره نیاز نیست مگر زمانی که قاضی درخواست حضور موکل را بدهد. زیرا زمانی که وکالت پرونده را به وکیل می سپاریم، او به نمایندگی از ما در دادگاه حاضر می شود و تمامی کارها بر عهده ی او است.

حق الوکاله وکیل خانواده چه قدر است؟

میزان حق الوکاله وکیل خانواده به موارد بسیاری بستگی دارد، پیچیدگی های پرونده، سابقه و تجارب وکیل، فاصله وکیل تا دادگاه و … روی میزان حق الوکاله تاثیرگذار است.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

زینب رحمانی، یکی از نویسندگان مجله حقوقی برترین وکیل هستم. سعی می کنم با انتشار مطالب حقوقی مختلف و معرفی وکلای برتر ایران، انتخاب وکیل را برای تان راحت کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا