خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل خانواده در مشهد ⚖️【سال1401】

بهترین وکیل خانواده در مشهد باید فردی متخصص و مجرب باشد که بتواند به انواع دعاوی خانواده اعم از طلاق، نفقه، مهریه، تقسیم ارث و دارایی، وصیت نامه و … رسیدگی کند. دعاوی خانواده معمولا بسیار حساس هستند و نیاز است وکیلی مجرب و کارکشته وکالت آن را برعهده بگیرد تا روند پرونده به درستی پیش رود. مهم ترین وظیفه وکیل خانواده خوب در مشهد دفاع از حقوق موکل در دادگاه است، او باید تمام تلاش خود را برای احقاق حق موکل انجام دهد.

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که در دعاوی خانواده نیازی به وکیل نیست، در صورتی که چنین نیست و این پرونده ها بار روانی بالایی به فرد وارد می کنند به طوری که شخص نمی تواند تصمیمات درست بگیرد. از این جهت در این مقاله تصمیم گرفتیم برای راحتی افرادی که به دنبال وکیل خانواده هستند، لیستی از وکلای شهر مشهد را جمع آوری و معرفی کنیم. برای آشنایی با آن ها تا انتهای مقاله در وب سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ایران

وکیل خانواده به چه دعاوی رسیدگی می کند؟

وکیل خانواده فردی است که تحصیلات خود را در رشته حقوق به اتمام رسانیده و بعد از قبولی در آزمون وکالت، تجارب و اطلاعاتی را هم در 2 سال دوره کارآموزی کسب نموده است. وکلای پایه یک دادگستری می توانند در تمامی دعاوی حضور داشته باشند اما این خودِ وکلا هستند که تعیین می کنند به طور ویژه به پرونده های خاصی رسیدگی کنند.

وکیل خانواده به چه دعاوی رسیدگی می کند؟

بنابراین وکیل برحسب علاقه و یا سوابقی که کسب کرده، ترجیح می دهد به عنوان مثال وارد دعاوی خانواده شود. پرونده هایی که مربوط به وکیل خانواده می شود شامل:

 • انواع طلاق
 • ازدواج اجباری
 • حضانت فرزند
 • نسب و عزل قیم
 • اثبات واقعه نکاح
 • تهیه مسکن مستقل
 • رفع ممنوع الخروجی
 • مطالبه و استرداد جهیزیه
 • عدم توافق و نفاهم اخلاقی
 • اجازه ازدواج مجدد برای زوج
 • عدم توافق در مسائل جنسی
 • مطالبه مهریه و اجرای مهریه
 • مطالبه نفقه اقارب و نزدیکان
 • شروط ضمن عقد نکاح و ازدواج
 • دادخواست ممنوع الخروجی فرزند
 • الزام به تمکین زوجه و اثبات نشوز
 • نامزدی و خسارت های برهم زدن آن
 • مطالبه نفقه و هزینه های زندگی زوجه
 • و …

بهترین وکیل خانواده در مشهد کیست؟

بسیاری از افراد که در مشهد زندگی می کنند به دنبال بهترین وکیل خانواده در مشهد هستند. وکیل باید ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشد که او را از دیگر وکلا متمایز نماید. وکیل خانواده باید فردی با سابقه در پرونده های خانواده باشد، حداقل چند پرونده را در زمینه طلاق، مهریه، نفقه، ارث و میراث و … پیگیری کرده باشد و بتواند راهنمایی های لازم را به موکل خود ارائه دهد.

بهترین وکیل خانواده در مشهد کیست؟

به عنوان مثال اگر بهترین وکیل مشهد که متخصص در دعاوی خانواده است، پرونده ای با عنوان مهریه در دست داشت، در صورتی که مهریه از جانب زوج پرداخت نشود باید اموال و دارای او را به دادگاه معرفی کند و تقاضای توقیف اموال زوج را بدهد. بدین ترتیب وکیل می تواند حساب بانکی و سایر دارایی های او را مسدود سازد تا دادگاه رسیدگی های لازم را انجام دهد.

ما به نوبه خود تلاش کردیم تا وکلای مجرب و متخخص در دعاوی خانواده را معرفی کنیم. به این ترتیب دسترسی شما به آن ها راحت تر می شود. وکلایی که تلاش شده در این مقاله معرفی شوند در حرفه خود از بهترین ها هستند. در ادامه با 10 وکیل خانواده خوب در مشهد آشنا می شوید در مجله برترین وکیل ما را همراهی بفرمایید.

جناب آقای فرهاد حسینی مقدم

آقای فرهاد حسینی مقدم

آقای حسینی مقدم وکیل پایه یک دادگستری مشهد و دارای بیش از 9 سال سابقه در حرفه وکالت می باشند. آقای حسینی مقدم موفق به پیگیری و حل بیش از 1000 پرونده در زمینه های خانواده، کیفری و حقوقی شده اند. آقای حسینی مقدم از وکلایی هستند که تلاش می کنند میان موکل و طرف دعوی، صلح و سازش ایجاد شود و برای این کار از فنون خود کمک می گیرند و تمام تلاش خود را می کنند تا نتیجه پرونده به نفع موکل تمام شود. ایشان در شهر مشهد به علت تعهد کاری بالا و اخلاق کاری، محبوب هستند.

آدرس دفتر: مشهد، بین فرامرز عباسی 19 و 21، مجتمع خاتم، طبقه 3، واحد 15

شماره تماس: 09155003417

جناب آقای علی ابراهیمی مهر

جناب آقای علی ابراهیمی مهر

آقای علی ابراهیمی مهر وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی در مشهد هستند، ایشان کار وکالت را از سال 1393 آغاز کرده اند و به صورت تخصصی روی پرونده های خانواده، کیفری، شرکتی، ثبتی، حقوقی و … فعالیت می کنند. از دیگر فعالیت های ایشان می توان به ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور اشاره نمود که تمام تلاش خود را می کنند تا به بهترین شکل انجام شود. ایشان از وکلایی هستند که اگر ببینند نتیجه پرونده به نفع موکل نخواهد بود، در ابتدا می گویند تا مراجعه کننده متحمل هزینه های سنگین نشود.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی 3، پلاک 27، طبقه 2، واحد 5

شماره تماس: 09151186862

سرکار خانم الناز سادات مدنیان

سرکار خانم الناز مدنیان، کارشناس ارشد حقوق خصوصی که در زمینه خانواده و مشاوره حقوقی تخصص داشته و وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی می‌باشد. از خدمات وکالتی وی می‌توان به اخذ پرونده، مشاوره حضوری و غیر حضوری، نوشتن اوراق قضایی و غیره اشاره کرد. خانم مدنیان در تمامی زمینه‌ها پرونده داشته ولی عمده پرونده‌های وی مربوط به دعاوی خانواده می‌باشد به این خاطر می‌توان وی را در زمره بهترین وکلای خانواده در مشهد قرار داد.

آدرس دفتر: مشهد، وکیل‌آباد یازدهم، نبش جلال آل احمد دوم

شماره تماس: 09154006453

جناب آقای ابوالفضل علیزاده مقدم

جناب آقای ابوالفضل علیزاده مقدم

آقای علیزاده مقدم وکیل پایه یک دادگستری و دارای بیش از 13 سال سابقه در حرفه کالت می باشند. ایشان موفق به پیگیری و بررسی بیش از 3000 پرونده در دعاوی حقوقی، خانواده، کیفری، شهرداری، ثبتی، امور مربوط به شهرداری ها و … شده اند. ایشان یکی از وکلای متعهد هستند و قبل از قبول پرونده ای، تلاش می کنند تا صلح و سازش را میان طرفین دعوا ایجاد کنند و در مراحل بعدی که سازشی ایجاد نشود، تمام دانش و تجارب خود را به کار می گیرند تا از حقوق موکل خود دفاع کنند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی 3، پلاک 27، طبقه 2، واحد 5

شماره تماس: 09151170211

جناب آقای رضا حسینی برج

 آقای رضا حسینی برج

آقای حسینی برج از وکلای باسابقه در دعاوی خانواده هستند. کارشناس ارشد حقوق خصوصی بوده و بیش از 10 سال سابقه وکالت در پرونده های گوناگون را دارند. فعالیت های اصلی ایشان روی پرونده های خانواده، امور کیفری، حقوقی، ثبتی و شرکتی است. طلاق، طلاق توافقی، جهیزیه و استرداد آن، مطالبه مهریه، نفقه، تمکین زوجه، حضانت فرزند و … از جمله دعاوی است که توسط آقای حسینی برج پیگیری و بررسی می گردد.

آدرس دفتر: مشهد، بزرگمهر شمالی، پلاک 17، طبقه 2، واحد 201

شماره تماس: 09153104004

جناب آقای حمید رضا گوهریان

آقای حمید رضا گوهریان

آقای گوهریان وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری، قراردادها و اسناد هستند. ایشان دکتری حقوق خصوصی دارند و یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد واحد شهر مشهد هستند. تمام تلاش آقای گوهریان این است تا پرونده را در زمانی سریع به نتیجه مطلوب برسانند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، بین سجاد 13 و 15، پلاک 209، واحد 8

شماره تماس: 09153102208

جناب آقای رحیم باغبان

جناب آقای رحیم باغبان

ایشان از وکلای پایه یک دادگستری مشهد هستند که بیش از 30 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف دارند. آقای باغبان استادیار دانشگاه بوده و نویسنده 3 مقاله خارجی و 7 مقاله داخلی می باشند. وکیل پایه یک و مشاور حقوقی شرکت های تجاری بوده اند. 30 سال به عنوان استادیار پایه 19 دانشکده حقوق دانشگاه آزاد مشهد از دیگر سوابق درخشان آقای باغبان است. ایشان همچنین نویسنده کتاب های قراردادهای تجاری بین المللی، اصول و قواعد مهم و مسئولیت شرکت های چند ملیتی بوده اند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار سجاد، چهارراه بزرگمهر، ساختمان 110، واحد 116

شماره تماس: 09151135550

سرکار خانم حانیه گیلانی

سرکار خانم حانیه گیلانی

خانم حانیه گیلانی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور امور خانواده و طلاق هستند. ایشان مشاوره هایی در زمینه های مختلف به متقاضیان ارائه می دهند و کمک می کنند تا موکل در پرونده به نتیجه مطلوب برسد. معمولا در پرونده های خانواده موکلین با وکیل خانم ارتباط بهتری دارند، خانم حانیه گیلانی یک از وکلایی هستند که می توانید در دعاوی خانواده به ایشان مراجعه نمایید.

آدرس دفتر: مشهد، بین فرامرز عباسی 19 و 21، مجتمع خاتم، طبقه 1، واحد 1

شماره تماس: 09155002417

جناب آقای عباس شیخ الاسلامی

جناب آقای عباس شیخ الاسلامی عضو هیات علمی حقوق جزا و کیفر شناسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مشهد، حقوقدان، دانشیار پایه 18، وکیل پایه یک دادگستری، مدیر مسئول مجله وکیل مدافع و عضو هیات تحریر نشریات حقوقی است. این شخص متخصص و با سابقه در امور وکالت خانوادگی، حرفه عالی دارد و با صبر و صداقت پرونده‌های مختلف را بررسی می‌کند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار مدرس، مجتمع خاتم، واحد 44

شماره تماس: 09153148848

جناب آقای جواد پور احمدی مشهدی

جناب آقای جواد پور احمدی مشهدی نیز به عنوان یکی بهترین وکلا خانواده در مشهد به شمار می‌رود. این مشاور حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری، برخورد بسیار صمیمانه‌ای با موکلان خود دارد و بسیار مسئولیت پذیر است که همین امر موجب رضایت چندین برابری موکلان از او شده است. وکیل جواد پور احمدی مشهدی با 14 سال سابقه در زمینه وکالت، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و همچنین حقوق قضایی از دانشگاه آزاد مشهد است.

آدرس دفتر: مشهد، میدان راهنمایی، به طرف سه راه فلسطین، ساختمان برلیان

شماره تماس: 09155059582

نکات مهم در انتخاب وکیل خانواده

وکیل خانواده فردی است که به پرونده های خانواده رسیدگی می کنند و ممکن است وارد پرونده های طلاق، پرداخت نفقه، حمایت از فرزند، فرزند خواندگی، ازدواج و … هم شود. بنابراین باید توانایی و دانش لازم را داشته باشد. در ادامه چند ویژگی وکلای خانواده را توضیح می دهیم.

نکات مهم در انتخاب وکیل خانواده
 • یک وکیل خانواده باید تخصص های لازم را برای حل دعاوی خانواده، طلاق، نفقه، مهریه، حضانت فرزندان و … را داشته باشد.
 • چنانچه وکیلی که انتخاب می کنید توانایی های لازم را نداشته باشد، ممکن است در پرونده شکست بخورید. بنابراین قبل از وکالت جلسه ای مشاوره با وکیل داشته باشید و تحقیقات لازم را انجام دهید.
 • وکیل خانواده باید با موکل خود صادق باشد و جزئیات پرونده را به موکل شرح دهد. زیرا مهم است که موکل اطلاعاتی در مورد نتیجه پرونده خود داشته باشد.
 • سعی کنید وکیلی که انتخاب می کنید سابقه داشته و در دعاوی مشابه، وکالت کرده باشد. تجربه ای که وکیل در سایر دعاوی به دست می آورد در بهبود روند پرونده های بعدی بسیار اهمیت دارد.

کلام آخر

سپاس گزارم از تمام افرادی که تا انتهای مقاله بهترین وکیل خانواده در مشهد همراه ما بودند. در این مقاله در مورد حوزه فعالیت های وکیل خانواده و نکات مهم برای انتخاب وکیل توضیحاتی را ارائه دادیم. وکلایی که به دعاوی خانواده رسیدگی می کنند باید توانایی و دانش کافی داشته باشند، معمولا موکل در چنین دعاوی فشار روانی بالایی را متحمل می شود، در این جا تبحر و تخصص وکیل خانواده بسیار مهم است. امیدوارم توانسته باشیم در این مقاله شما را در انتخاب وکیل یاری کنیم. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی در خصوص مقاله دارید برای ما کامنت نمایید.

لزوم مراجعه به وکیل خانواده چیست؟

در دعاوی خانواده فشار روانی بالایی به افراد وارد می شود. بهترین وکیل خانواده در مشهد با تجربه ای که در دعاوی خانواده کسب کرده است، راهکارهای مناسبی برای حل پرونده ارائه می دهد.

آیا در دعاوی خانواده باید وکیل و موکل در دادگاه حضور داشته باشند؟

خیر، همواره نیاز نیست مگر زمانی که قاضی درخواست حضور موکل را بدهد. زیرا زمانی که وکالت پرونده را به وکیل می سپاریم، او به نمایندگی از ما در دادگاه حاضر می شود و تمامی کارها بر عهده ی او است.

حق الوکاله وکیل خانواده چه قدر است؟

میزان حق الوکاله وکیل خانواده به موارد بسیاری بستگی دارد، پیچیدگی های پرونده، سابقه و تجارب وکیل، فاصله وکیل تا دادگاه و … روی میزان حق الوکاله تاثیرگذار است.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا