مهاجرت

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا + شرایط✈️【سال1403】⚖️

کشور استرالیا در سال های اخیر تبدیل به یکی از مقصدهای جذاب برای مهاجرین ایرانی تبدیل شده است. ثبات اقتصادی و سیاسی در کشور استرالیا باعث شده است تا هر ساله تعداد زیادی از سرمایه گذاران از سراسر جهان به این کشور مهاجرت کنند. مهاجرین بسته به نوع سرمایه گذاری خود می توانند از انواع ویزای این کشور برای کسب اقامت استفاده نمایند. فرد متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا می بایست اطلاعات جامعی در خصوص نحوه اخذ ویزا، چگونگی سرمایه گذاری، مدارک و شرایط مورد نیاز و مراحل مختلف ارائه درخواست کسب نماید تا در این مسیر بتواند قدم های مثبتی بردارد. در این مقاله سعی داریم هر آن چیزی که برای مهاجرتاز طریق سرمایه گذاریبه استرالیا به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم. پس تا انتهای مقاله در مجله حقوقی برترین وکیل با ما همراه باشید.

انواع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

امروزه روش های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. هر یک از افراد بسته به شرایطی که در اختیار دارد می تواند سریع ترین راه برای کسب ویزای سرمایه گذاری در استرالیا را برگزیده و مقدمات و مراحل مورد نیاز برای آن را طی نماید. دقت داشته باشید که هر گونه بی اطلاعی از قوانین و مقررات در این حوزه می تواند عواقب ناگواری به همراه داشته باشد. به طور کلی با در نظر گرفتن موقت یا دائم بودن زمان سرمایه گذاری می توان از طریق روش های درج شده در مقاله برای دریافت ویزا اقدام نمود.

ویزای نوآوری تجاری و سرمایه‌ گذاری موقت ساب کلاس 188

ویزای ساب کلاس 188 استرالیا در واقع مخصوص آن دسته از متقاضیان است که دنبال یک برنامه کاری موقت در این کشور هستند. افراد می توانند با دریافت این ویزا در استرالیا کارآفرینی کرده، در زمینه مورد نظر سرمایه گذاری کرده و یا اینکه در یک پروژه شغلی خاص مشارکت نمایند. صاحبان کسب و کارها، تاجران و مدیران اجرایی با سابقه درخشان که نوعی کار موقتی دارند می توانند از طریق این نوع ویزا برای اقامت در استرالیا استفاده کنند. روش های مختلف دریافت ویزای ساب کلاس 188 در ادامه تشریح خواهد شد:

  • نوآوری تجاری Business Innovation stream:

این نوع از ویزا مخصوص آن دسته از متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری است که مهارت های تجاری و مدیریتی لازم برای اداره یک کسب و کار در استرالیا را در اختیار دارند. برای دریافت این نوع ویزای سرمایه گذاری موقت لازم است در جدول امتیازبندی مهاجرت به استرالیا حداقل امتیاز 65 را اخذ نمایید. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری به این روش محدودیت سنی وجود دارد. تنها افراد زیر 55 سال واجد الشرایط دریافت اقامت استرالیا خواهند بود.

برای دریافت این ویزا می بایست مدارکی را در اختیار اداره مهاجرت استرالیا قرار دهید که اثبات کند در کسب و کاری که حداقل 40 درصد از مالکیت آن را در اختیار داشته اید، توانسته اید به موفقیت های تجاری چشمگیری دست پیدا کنید و مهارت های لازم برای اداره آن را داشته اید. در این روش لازم است حداقل سرمایه تجاری معادل 800 هزار دلار استرالیا در اختیار داشته باشید و گردش مالی شرکت مورد نظر عددی بین 400 تا 500 دلار استرالیا باشد. همچنین دقت داشته باشید که داشتن مدرک زبان انگلیسی(آیلتس حداقل 4.5) الزامی است.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
  • ویزای سرمایه‌ گذاری Investor stream:

برای سرمایه گذاری در استرالیا به این روش، لازم است فرد متقاضی حداقل سرمایه ای معادل 1.5 میلیون دلار استرالیا در اختیار داشته باشد. با استفاده از این ویزای موقت افراد در زیر ساخت های تجاری حاضر در مناطق و ایالت های استرالیا حضوری فعال خواهد داشت. علاوه بر این لازم است فرد متقاضی دارای سه سال سابقه درخشان در زمینه سرمایه گذاری تجاری و یا مدیریتی در کشور مبدا باشد. تمامی شرایط این نوع از ویزا به جز مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری مانند مورد قبلی است که به توضیح آن پرداختیم.

  • ویزای سرمایه‌ گذاری قابل ملاحظه Significant Investor stream:

این نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا مخصوص آن دسته از متقاضیان است که از توان مالی بیشتری برای سرمایه گذاری در استرالیا برخوردار هستند. درخواست برای این نوع از ویزای سرمایه گذاری به حداقل 5 میلیون دلار سرمایه نیاز دارد. این نوع ویزا سرمایه گذاری موقت بوده و شرایط خاص خود را دارد. لازم است فرد سرمایه گذار به مدت چهار سال در ایالت تعیین شده از سوی دولت استرالیا زندگی کرده و در تمامی این مدت کسب و کاری که فرد راه اندازی کرده است پا بر جا بماند.

تنها تفاوت این نوع از ویزا با سایر ویزاهایی که در بالا به تشریح هر یک از آن ها پرداختیم در این است که فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری با اقدام از این طریق هیچ نیازی به سابقه درخشان در زمینه های تجاری ندارد. در واقع فرد بدون هیچ گونه سابقه ای در زمینه سرمایه گذاری می تواند ویزای سرمایه گذاری دریافت کرده و علاوه بر دستیابی به سود قابل توجه، اقامت موقت استرالیا را نیز دریافت می کند. سایر شرایط این ویزا با ویزاهای نوع قبل کاملا مشابه است.

  • ویزای سرمایه‌ گذاری ممتاز Premium Investor stream:

ویزای سرمایه گذاری ممتاز نیز یکی از انواع مختلف ویزای سرمایه گذاری در کشور استرالیا است. این نوع از ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می گردد که توسط دولت استرالیا انتخاب می شوند و هدف آن ها سرمایه گذاری در بخش های تجاری استرالیا و بخش های انسان دوستانه است. در این روش نیز به فرد اقامت موقت استرالیا اعطا می گردد. همچنین باید این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که شرایط عمومی دریافت ویزای ممتاز به مانند شرایط ذکر شده در سایر ویزاها است.

  • ویزای کارآفرینی Entrepreneur stream:

ویزای کارآفرینی مخصوص آن دسته از متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری است که برنامه مشخصی برای کارآفرینی در استرالیا هستند و قصد دارند برنامه های خود را در این کشور اجرایی کرده و علاوه بر دریافت سود مناسب به اقامت این کشور نیز دست پیدا کنند. در ابتدا لازم است فرد EOI خود را ثبت نموده و منتظر بماند تا برنامه ارائه شده از سوی وی توسط یکی از ایالت های استرالیا انتخاب شده و مورد تایید قرار بگیرد و از وی برای گرفتن ویزای کارآفرینی استرالیا دعوت شود.

این افراد می بایست ایده های خلاقانه خود را در استرالیا دنبال کرده و اجرایی نمایند. در واقع ایده های خلاقانه شما می بایست به تجاری سازی کالا یا خدمات منجر شود و نوعی از تجارت نوین را در استرالیا پایه گذاری کند. علاوه بر این لازم است با موسسات مجاز حاضر در استرالیا، برای حمایت مالی 500 هزار دلاری همکاری داشته باشید. این نوع از ویزا نیز نیازمند دریافت مدرک زبان انگلیسی است. حداقل مدرک زبان آیلتس 6 در ویزای کارآفرینی مورد نیاز است.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

ویزای نوآوری تجاری و سرمایه‌ گذاری دائم ساب کلاس 888

این نوع از ویزا موجب اخذ اقامت دائم برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا می شود. ویزای نوآوری تجاری و سرمایه گذاری دائم مخصوص آن دسته از متقاضیانی است که از قبل توانسته با روش های مختلف ویزای ساب کلاس 188 اقامت موقت استرالیا را اخذ نموده و اکنون به فکر تغییر آن هستند. امکان ارتقای ویزای ساب کلاس 188 در تمامی روش های مختلف آن که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، وجود دارد و فرد مهاجر می تواند با این ویزا اقامت خود را به دائم تغییر دهد.

در صورتی که متقاضیان موفق به کسب ویزای ساب کلاس 444 و 457 استرالیا شده اند با داشتن شرایطی خاص می توانند برای دریافت ویزای 888 نیز درخواست ارسال کنند. فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری قادر خواهد بود با دریافت این نوع از ویزا علاوه بر کسب اقامت دائم کشور استرالیا از خدمات بیمه درمانی در این کشور نیز برخوردار شود. مهم ترین روش های دریافت ویزای 888 به شرح زیر است:

  • نوآوری تجاری Business Innovation stream:

این ویزا مخصوص آن دسته از متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری است که پیش از این موفق به اخذ ویزای ساب کلاس 188 شده اند و اکنون به دنبال اقامت دائم استرالیا هستند. اعتبار این ویزا برای سفر به داخل و خارج از استرالیا پنج سال است اما پس از پایان یافتن اعتبار، مهاجر می تواند برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام نماید. شرایط عمومی دریافت ویزی ساب کلاس 888 استرالیا به مانند ویزای نوآوری تجاری ساب کلاس 188 است.

برای دریافت ویزای ساب کلاس 888 از این روش می بایست در دو سال گذشته سهام مالکیت دو کسب و کار را در استرالیا داشته و آن ها را اداره کرده باشید تا با درخواست شما موافقت شود. علاوه بر این فرد متقاضی دریافت ویزای دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری می تواند در یکی از پست های مدیریتی کسب و کار خود مشغول به کار باشد. پرداخت های مالیاتی فرد متقاضی در سال های گذشته نقش موثری در بررسی اعطای ویزای نوآوری تجاری ساب کلاس 888 استرالیا خواهد داشت.

  • ویزای سرمایه‌ گذاری Investor stream:

ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس 888 استرالیا مخصوص آن دسته از متقاضیانی است که پیش از این توانسته اند ویزای سرمایه گذاری موقت ساب کلاس 188 دریافت نموده و اکنون به دنبال دائمی کردن اقامت خود در این کشور هستند. برای این کار لازم است فرد چهار سال پیش از درخواست ویزا در استرالیا سرمایه گذاری داشته باشد. همچنین لازم است حداقل دو سال از چهار سال را در استرالیا زندگی کرده باشد. مابقی شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس 888 به مانند ویزای موقت آن است.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
  • ویزای سرمایه‌ گذاری قابل ملاحظه Significant Investor stream:

دارندگان ویزای سرمایه‌ گذاری موقت که همچنان توسط ایالت مربوطه nomination آن ها مورد تایید قرار گرفته است و همچنان در کشور استرالیا به اداره کسب و کار خود مشغول هستند، شرایط لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری قابل ملاحظه ساب کلاس 888 را در اختیار دارند. علاوه بر این کلیه مهاجرین متقاضی می بایست از شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم برخوردار باشند. سایر شرایط دریافت ویزای ساب کلاس 888 با نوع موقت آن مشابه است.

  • ویزای سرمایه‌ گذاری ممتاز Premium investor stream:

این نوع از ویزای سرمایه گذاری استرالیا مخصوص آن دسته از متقاضیان مهاجرت به استرالیا است که یک سال از اقامت موقت آن ها با استفاده از ویزای ممتاز موقت استرالیا می گذرد. همچنین لازم است در پایان این یک سال همچنان تاییدیه های دولتی پا بر جا باقی مانده باشد و از طرفی سرمایه گذاری فرد در بخش های مورد نظر همچنان با قدرت در حال انجام باشد. برای دریافت ویزای ساب کلاس 888 و کسب اقامت دائم، فرد متقاضی می بایست قصد ادامه سرمایه گذاری در استرالیا را داشته باشد.

  • ویزای کارآفرینی Entrepreneur stream:

متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری که پیش از این توانسته اند با کارآفرینی در این کشور به ویزای موقت ساب کلاس 188 دست پیدا کنند، در صورت داشتن تمامی شرایط مورد نیاز برای کسب ویزای ساب کلاس 888 نیز اقدام نمایند و به اقامت دائم استرالیا برسند. لازم است در زمان درخواست برای ویزای دائم استرالیا، فرد کارآفرین همچنان در استرالیا به فعالیت های تجاری مشغول باشد و تمامی مولفه های لازم برای موفقیت در کار خود را دارا باشد.

استخدام دو کارمند از میان شهروندان یا افراد مقیم استرالیا، جلب حمایت مالی، همکاری با یک دانشگاه، ادغام فعالیت های کارآفرینانه با سایر حوزه های تجاری و… از جمله مهم ترین فاکتورهایی هستند که دولت استرالیا با استفاده از آن ها موفقیت کسب و کار فرد کارآفرین را مورد ارزیابی قرار می دهد. دقت داشته باشید که فعالیت های کارآفرینانه در استرالیا در حوزه معاملات املاک و مستقلات، خرید بنگاه های اقتصادی و نمایندگی های آن ها و استخدام کارگران انجام می شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

متقاضیان می توانند با خرید ملک در استرالیا سرمایه گذاری کرده و اقامت این کشور را به دست بیاورند. امروزه ساختمان های زیبایی در استرالیا ساخته شده است و صنعت ساختمان سازی به خصوص در سال های اخیر توانسته در این کشور رشد قابل توجهی داشته باشد. در واقع خرید ملک یکی از کم دردسر ترین روش ها برای مهاجرت به استرالیا است. این ریسک بسیار پایینی دارد و با استفاده از آن نگرانی از بابت سرمایه خود نخواهید داشت و می توانید در شرایطی به سود نیز دست پیدا کنید.

با خرید ملک در استرالیا می توان به اقامت موقت این کشور دست پیدا کرد. علاوه بر این می توان برای همسر و فرزندان زیر 18 سال در این روش سرمایه گذاری ویزا دریافت نمود و همین موضوع را می توان به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های خرید ملک در استرالیا در نظر گرفت. بانک های استرالیایی در صورت واجد الشرایط بودن متقاضی به دارندگان ملک مسکونی در استرالیا وام های کم بهره اعطا می کنند که خبر خوبی برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک است.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در استرالیا

روش های مختلفی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا وجود دارد. ثبت شرکت در استرالیا یکی از مهم ترین راه های سرمایه گذاری در این کشور است که همه ساله تعداد زیادی از مهاجرین به این روش راه استرالیا را در پیش گرفته و در آن به اقامت دست پیدا می کنند. امروزه تعداد زیادی از شرکت های بین المللی در استرالیا مشغول به کارهای تجاری و اقتصادی هستند که همین موضوع نشان می دهد که سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت تا چه اندازه موفقیت آمیز بوده است.

البته باید به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که در مسیر ثبت شرکت در استرالیا سختی های بسیاری پیش پای متقاضیان قرار گرفته است. برای ثبت شرکت در استرالیا می بایست دو نفر از اعضای آن به طور قطع شهروندی استرالیا را در اختیار داشته باشند و یا اینکه اقامت دائم استرالیا را اخذ نموده باشند. همین موضوع مانعی پیش روی سرمایه گذاری به این روش است. با ثبت شرکت در استرالیا قادر خواهید بود اقامت چهار ساله دریافت کنید و اعضای خانواده خود را نیز از طریق اخذ ویزا به همراه داشته باشید.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در استرالیا

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا که دولت استرالیا نیز تاکید ویژه ای بر روی جذب مهاجر از این طریق داشته است، خرید اوراق قرضه می باشد. در ابتدا باید گفته شود که اوراق قرضه در واقع به منزله وامی است که مردم یک کشور به دولت خود پرداخت می کنند و در ازای آن دولت سودی را در اختیار آن ها قرار می دهد. در بسیاری از کشورهای جهان می توان با خرید اوراق قرضه و سرمایه گذاری از این طریق به اقامت این کشورها دست پیدا کرد.

در کشور استرالیا نیز می توان این راه را برای سرمایه گذاری برگزید و با خرید مبلغ معینی از اوراق قرضه به اقامت موقت این کشور دست پیدا کرد. یکی از مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در استرالیا این است که می توانید بدون دردسر خاصی و فقط به دلیل داشتن سرمایه قابل توجه به سود مشخصی دست پیدا کنید. دقت داشته باشید که در سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه می توان به اقامت موقت رسید و همچنین امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده نیز فراهم شده است.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

ضرورت استفاده از وکیل برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

تمامی کشورهای دنیا قوانین و مقررات مهاجرتی خاص خود را برای پذیرش مهاجرین تصویب کرده اند. این قوانین ممکن است طبق نیازها و شرایطی که در کشور مقصد حکم فرما است به تصویب رسیده باشد. بهره مندی از دانش حقوقی لازم و آگاهی از قوانین و مقررات مهاجرتی هر کشوری می تواند اولین قدم برای اقدام به مهاجرت و اخذ ویزا باشد. هر گونه عدم آگاهی در این زمینه می تواند فرد را با خسارات جبران ناپذیری همراه سازد و عواقب ناگوار آن آینده فرد متقاضی را تحت تاثیر قرار دهد.

بهترین وکیل مهاجرت در تهران دارای تجربه و آگاهی لازم در این زمینه است و می تواند شرایط مراجعه کننده را از همه جوانب آن مورد بررسی قرار داده و در پایان بهترین روش برای مهاجرت را در اختیار او قرار دهد. دقت داشته باشید که شکست در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا که ممکن است به هر دلیلی اتفاق بیفتد، ممکن است به نابودی سرمایه شما منجر شود. گذشته از این، ممکن است تمامی رویاهای فرد مهاجر برا شروع زندگی تازه را بر هم بزند.

همین موضوع، اهمیت مشاوره با یک وکیل مجرب و خبره در زمینه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا را نشان می دهد. هر ساله تعداد زیادی از درخواست های سرمایه گذاری در استرالیا توسط اداره مهاجرت این کشور رد می شود و از این رو، لازم است به کمک یک حقوقدان آگاه این مسیر را با دقت و سرعت بیشتری طی کرده و ریسک ریجکت شدن ویزا را کاهش دهید. همچنین در صورت رد شدن درخواست می توان با کمک وکیل ایرادات را برطرف نمود و مجددا اقدام کرد.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم شما را با هر آن چیزی که برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا به آن نیاز دارید، آشنا کنیم. در ابتدا انواع ویزای سرمایه گذاری دائم و موقت استرالیا را مورد بررسی قرار دادیم و انواع روش های اخذ آن را تشریح نمودیم. در انتهای مقاله نیز روش های سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه را بررسی کردیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که تجربیات و نظرات خود در این زمینه را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

شرایط دریافت پاسپورت استرالیایی از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟

برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت استرالیا باید ابتدا ویزای دائم استرالیا را دریافت کنید. چنانچه چهار سال در کشور استرالیا اقامت داشته باشید و یک سال آن هم با ویزای دائم باشد، میتوانید برای شهروندی این کشور اقدام کند. البته می تواند اقامت چهار ساله فرد به صورت پیوسته نباشد.

انتقال سرمایه از ایران به استرالیا به چه صورت انجام می شود؟

انتقال سرمایه به استرالیا از طریق صرافیهایی که در ایران و استرالیا ثبت شده اند به راحتی امکان پذیر است. مبلغ ریالی وجه به حساب صرافی در ایران واریز میشود و در عرض چند روز کاری، معادل دلاری وجه به حساب متقاضی در استرالیا به صورت قانونی واریز خواهد شد.

آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای سرمایه گذاری در استرالیا الزامی است؟

خیر! داشتن مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری الزامی نیست؛ اما در صورتی که در زمان اعطای ویزای سرمایه گذاری شما و اعضای بالاتر از 18 سال خانواده تان مدرک آیلتس حداقل 4.5 نداشته باشید لازم است پس از پرداخت مبلغ قابل توجه برای شرکت در کلاس های آمادگی زبان انگلیسی آماده شوید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید.

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا