مهاجرت

روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا ✈️【آپدیت2024】⚖️

در سال های اخیر کانادا توانسته جایگاه خود را به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت به ثبات برساند. روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر فرد بسته به شرایطی که در اختیار دارد می تواند بهترین آن ها را برگزیند. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از امن ترین روش ها برای مهاجرت به این کشور و کسب اقامت آن است. از این موضوع آگاه هستیم که مهاجرت و سرمایه گذاری در یک کشور دیگر می تواند تا چه اندازه ای دلهره آور باشد. از این رو تلاش داریم با آگاهی دهی در این زمینه شما را در رسیدن به مقصودتان یاری کنیم. برای یافتن جواب های منطقی درباره سوال هایتان در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا تا انتهای مقاله در مجله حقوقی برترین وکیل با ما همراه باشید.

چرا باید کشور کانادا را برای سرمایه گذاری انتخاب کرد؟

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا لازم است اطلاعات جامعی درباره معایب و مزایای آن کسب نمایید تا بتوانید با خیالی آسوده و با اطلاعاتی جامع تر تصمیم خود را عملی کرده و به سرانجام برسانید. مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا به شرح زیر استک

اقتصاد قوی: کشور کانادا داری اقتصاد قدرتمندی است. تمامی شاخص های اقتصادی در این کشور گویای این است که تمامی شرایط برای یک سرمایه گذاری در این کشور مهیا است. این کشور در سال های اخیر یکی از مرفه ترین و با ثبات ترین کشورهای دنیا بوده است و این نکته را می توان یکی از مزایای سرمایه گذاری در کانادا قلمداد کرد. اقتصادی قوی کشور کانادا موقعیتی را فراهم می کند تا تمامی کسب و کارها بتوانند بدون هیچ دغدغه ای به کار خود ادامه داده و به سوددهی لازم دست پیدا کنند.

امکان دسترسی به نیروی ماهر: کشور کانادا بیشترین تعداد تحصیل کرده ها در مقاطع دانشگاهی در سطح جهان را دارد و همین موضوع باعث شده است تا کسب و کارها برای استخدام به نیروهای متخصص دسترسی بیشتری داشته باشند. در واقع استفاده از کارگران ماهر و کاربلد با مدارک تحصیلی عالی این امکان را فراهم می کند تا کسب و کارها رونق پیدا کنند و شما بتوانید با خیالی ساده در بخش های مختلف مشاغل کانادا به سرمایه گذاری بپردازید و شانس خود برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا را امتحان کنید.

ثبات سیاسی: بر کسی پوشیده نیست که ثبات سیاسی و اقتصادی می تواند نقش موثری بر رشد کسب و کارها و جذب سرمایه گذار داشته باشد. کشور کانادا را می توان یکی از با ثبات ترین کشورهای جهان در موضوعات سیاسی به شمار آورد. این مسئله این امکان را برای سرمایه گذار فراهم می کند تا بدون هیچ گونه دغدغه ای بر روی کار خود متمرکز شده و اهداف خود در کشور کانادا را دنبال نماید.

نرخ های مالیاتی مناسب: کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکا نرخ مالیات کمتری را از کسب و کارها اخذ می نماید. همین موضوع باعث می شود تا سود سرمایه گذاران از راه اندازی کسب و کار در کانادا به میزان قابل توجهی بالا باشد. در واقع نرخ مالیات در کانادا رقابتی است. گذشته از این دولت کانادا طرح های تشویقی متنوعی را برای مالیات در استان های مختلف کانادا در نظر گرفته است که شما بسته به شرایطی که دارید می توانید از آن ها بهره مند شوید.

سیستم حمل و نقل: کانادا دارای سیستم حمل و نقل پیشرفته ای است. مجموعه ای از بنادر، راه آهن، کریدورهای زمینی و هوایی در این کشور وجود دارد که در هر زمان و مکانی آماده جا به جا کردن محصولات تولید شده در کارخانه ها و نیز مواد اولیه برای تداوم چرخ صنعت است. صاحبان کسب و کار و افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند باید به این مهم به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های سرمایه گذاری در این کشور نگاه کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری لازم است شرایط مناسب را فراهم کرده و سپس شانس خود را برای 0مهاجرت به این کشور بسنجید. مهم ترین شرایط مورد نیاز برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا به شرح زیر است:

 • دولت کانادا برنامه های متنوعی را برای سرمایه گذاری در این کشور در نظر گرفته است. بسته به اینکه در کدام یک از برنامه های سرمایه گذاری قصد مشارکت دارید، مبلغ مورد نیاز شما متغیر است. معمولا میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا از 150 هزار دلار تا 800 هزار دلار است.
 • یکی از شرایط مهم برای مهاجرت به کانادا این است که باید حداقل 1.5 میلیون دلار سرمایه خالص در اختیار داشته باشید. البته در برخی از برنامه های سرمایه گذاری ممکن است رقم بیشتری مورد نیاز باشد.
 • برای سرمایه گذاری در کشور کانادا لازم است سابقه و تجربه مدیریتی یا کسب و کار در اختیار داشته باشید. تجربه و سابقه کاری به نوع برنامه سرمایه گذاری بستگی دارد.
 • یکی از شروط مهم مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی به دولت کانادا است.
 • متقاضیان مهاجرت به کانادا به همراه خانواده خود لازم است در تست های پزشکی کشور کانادا شرکت کرده و گواهی امنیت دریافت نمایند.
 • برنامه های گوناگون سرمایه گذاری در کانادا ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشند. ممکن است شروط برخی از آن ها سرمایه گذاری در استان های خاصی از کانادا باشد.
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا

به طور کلی می توان از طریق فدرال و استانی در کانادا به سرمایه گذاری پرداخت؛ اما دولت کانادا از سال های قبل سرمایه گذاری فدرال در کانادا را بسته است؛ زیرا بر این عقیده بوده است که در دراز مدت سودی برای کشور به همراه نداشته است. در حال حاضر لاین استارتاپ جایگزین آن شده است. دقت داشته باشید که با سرمایه گذاری در کانادا می توانید به اقامت دائم این کشور برای خود و خانواده تان دست پیدا کنید. مهم ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا به شرح زیر است.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی

سرمایه گذاری استانی یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت در این کشور است. همه ساله استان های مختلف کانادا بسته به شرایط و نیازهایی که دارند، پیشنهاد هایی را مطرح کرده و در اختیار متقاضیان قرار می دهند تا افراد بسته به پتانسیل خود بتوانند در این استان ها سرمایه گذاری کنند. برنامه سرمایه گذاری کانادا از طریق روش های استانی در واقع نوعی پیشنهاد برای دسترسی به سود و زندگی در استان مذکور است. روش سرمایه گذاری در استان های مختلف ممکن است کاملا متفاوت باشد.

در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی، فرد متقاضی در صورت واجد الشرایط بودن می تواند مدارک خود را به مقامات کانادایی ارائه داده و در صورت پذیرش در این کشور اقامت کرده و به همراه خانواده اش از امکان تحصیل، کار، خدمات درمانی و… بهره مند شوند. استان کبک و بریتیش کلمبیا در مقایسه با سایر استان های کانادا از شهرت بیشتری برای سرمایه گذاری برخوردار هستند. رشد اقتصادی بریتیش کلمبیا و شرایط آسان برای اخذ اقامت در کبک از مزایای سرمایه گذاری است.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استارتاپ ها

کشور کانادا در سال گذشته توانسته رتبه سوم راه اندازی کسب و کارهای استارتاپی در دنیا را از آن خود کند. در واقع ویزای استارتاپ یکی از مطمئن ترین روش هایی است که اداره مهاجرت کانادا برای دریافت اقامت در این کشور اعلام کرده است. در این روش افرادی که ایده های خلاقانه و با پتانسیل بالایی دارند می توانند به سادگی جذب کشور امارات شده و به سادگی اقامت دائم این کشور را کسب نمایند. دولت کانادا با جذب صاحبان کسب و کارهای نو به دنبال رشد اقتصادی و بهبود شرایط این کشور است.

کسب و کارهایی که از طریق سرمایه گذاری استارتاپ در کانادا راه اندازی می شوند، معمولا در حوزه تکنولوژی مشغول به فعالیت هستند؛ اما ممکن است این کسب و کارها در حوزه های دیگر نیز فعالیت داشته باشند. برای اخذ ویزای استارتاپ لازم است فرد متقاضی اعتماد یکی از سازمان های مورد تایید برای اداره مهاجرت کانادا را جلب نماید. همچنین لازم است فرد متقاضی به زبان انگلیسی و یا فرانسوی مسلط بوده و سرمایه خالص مطرح شده در قوانین را در اختیار داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

اگر صاحب کسب و کار و یا شرکتی باشید و قصد راه اندازی آن در کانادا را داشته باشید می توانید از طریق ثبت شرکت به این کشور مهاجرت کرده و موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شوید. ممکن است کسب و کار شما قنادی و یا تعمیرگاه خودروهای لوکس باشد. یا اینکه شرکت تولید محتوایی را مدیریت کنید. در تمامی این موارد می توانید از طریق ثبت شرکت برای اخذ ویزا اقدام کنید. در واقع اگر خودتان قصد مدیریت چنین شرکتی را بر عهده بگیرید، شانس خود برای دریافت اقامت کانادا را افزایش خواهید داد.

برای این کار لازم است در قدم اول یک واحد تجاری و یا شرکت در کانادا راه اندازی کنید. پس از راه اندازی شرکت لازم است به اداره مربوطه در کانادا اثبات کنید که حضور خودتان در شرکت به عنوان مدیر کاملا الزامی است. پس از تایید، اداره مهاجرت برای شما ویزای کاری صادر خواهد کرد. اگر متاهل باشید، همسرتان نیز قادر خواهد بود تقاضای ویزای کار کند. همچنین فرزندان زیر 18 سال نیز از حق تحصیل برخرودار خواهند بود. شما باید در شرکت خود کار کرده ولی همسرتان می تواند در همه نوع کاری مشغول باشد.

مهاجرت به کانادا از آلمان روش دیگری است که برخی از مهاجران آن را انتخاب می کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره ی این نوع مهاجرت روی لینک کلیک نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

خرید واحد تجاری و یا شرکت، یکی از روش های مرسوم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است. در روش قبلی اشاره کردیم که فرد می تواند با ثبت شرکت به اقامت کانادا دست پیدا کند؛ اما باید اشاره کنیم که در این روش فرد اقدام به خرید یک واحد تجاری و یا یک کسب و کار می کند. در واقع فرد مهاجر پس از خرید بیزینس علاوه بر راه اندازی کسب و کار می تواند به اقامت دائم در کشور کانادا نیز دست پیدا کند و شانس خود برای داشتن یک زندگی مرفه را به کار بگیرد.

در این روش لازم است از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشید. ممکن است کسب و کارها قیمت های متنوعی داشته باشند. در واقع قصد دارید یک کسب و کار آماده را خریداری کنید و بدیهی است که باید هزینه زیادی را در این خصوص بپردازید. بسته به سود دهی واحد تجاری، ممکن است این قیمت ها متغیر باشد؛ اما طبق آن چیزی که از شواهد پیداست برای این کار لازم است حداقل مبلغی در حدود 100 هزار دلار در کانادا هزینه کنید تا بتوانید علاوه بر مالکیت یک شرکت، اقامت دائم کانادا را نیز در اختیار بگیرید.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

این روش از مهاجرت در بین ورزشکاران و هنرمندان بسیار مرسوم است. برنامه خود اشتغالی در واقع ویزایی است که هنرمندان دریافت کرده و از طریق آن به کشور کانادا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را به دست می آورند. در واقع اگر در زمینه های فرهنگی، ورزشی و هنری مشغول به فعالیت هستید می توانید موفق به دریافت ویزای خود اشتغالی شده و شانس خود را برای کسب اقامت کانادا امتحان کنید. برای دریافت این ویزا لازم است در پنج سال اخیر حاقل پنج سال سابقه کار حرفه ای داشته باشید.

یکی از شرایط مهم برای دریافت ویزای خود اشتغالی این است که توانایی و علاقه لازم برای حضور در برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی کانادا را داشته باشید. همچنین لازم است امتیاز کافی در سیستم خود اشتغالی را کسب کرده باشید. داشتن تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا حداقل برای 6 ماه از دیگر شروط لازم برای کسب اقامت به این روش است. در واقع این شیوه از مهاجرت به کانادا مخصوص سلبریتی ها و افراد مشغول به فعالیت های هنری و فرهنگی است و برای عموم جامعه کارساز نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

این روش از مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری مخصوص آن دسته از افرادی است که روحیه کارآفرینی دارند و در ایران نیز سابقه کارآفرینی داشته اند و می توانند به اقتصاد کانادا نیز کمک کنند. در واقع دولت کانادا تمایل دارد کارآفرین هایی که می توانند با فعالیت های خود باعث رشد اقتصادی در این کشور شوند را جذب نماید. در صورت دارا بودن شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی، می توانید از حمایت های مادی و معنوی دولت کانادا برخوردار شده و ایده خود را به بهترین شکل عملی کنید.

برای مرکز استان و شهرهای بزرگ علاوه بر اینکه کسب و کار شما باید متناسب با آن شهر باشد، مبلغ سرمایه گذاری شما نیز باید بیشتر باشد. علاوه براین، جدا از میزان سرمایه‌گذاری دو سال فرصت دارید ثابت کنید که طرح شما به رشد اقتصادی کانادا کمک می‌ کند. در صورتی که فرد متقاضی بعد از گذشت دو سال موفق به راه اندازی کسب و کار مناسب نشود و یا اینکه کمکی به اقتصاد کانادا نکند، ممکن است دولت کانادا تمامی اموال او را ضبط نموده و حمایت های خودش از فرد مهاجر را متوقف کند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

دقت داشته باشید که هیچ گونه برنامه مهاجرتی در کانادا از طریق خرید ملک وجود ندارد. در واقع شما با خرید ملک در کانادا به هیچ عنوان موفق به اخذ اقامت این کشور نخواهید شد. در قوانین و مقررات مهاجرتی کشور کانادا هیچ اشاره ای به این مورد نشده است و لازم است در این خصوص آگاهی به خرج دهید تا اسیر تبلیغات برخی از سود جویان و کلاهبرداران این حوزه نشوید. لازم است شرایط خود را در نظر گرفته و یکی از روش های بالا را برای سرمایه گذاری در کشور کانادا انتخاب نمایید.

بهترین روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کدام است؟

در بالا به شش روش از مهم ترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری اشاره کردیم. نمی توان هیچ کدام از روش های بالا را به عنوان بهترین روش مهاجرت به کانادا در نظر گرفت. دقت داشته باشید که افراد برای مهاجرت و کسب اقامت دارای شرایط متفاوتی هستند. در واقع هر یک از متقاضیان داستان خود را دارد و نمی توان برای همه نسخه یکسانی را تجویز نمود؛ بنابراین هر یک از روش های بالا برای یک سری از افراد با شرایط های خاص مناسب خواهند بود و برای مابقی کارایی ندارند.

با در نظر گرفتن تمامی این تفاسیر می توان توصیه هایی در این زمینه داشت:

 • اگر در ایران سابقه مدیریتی یا مالکیت کسب و کاری را در اختیار داشته اید، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استانی به شما توصیه می شود.
 • در صورتی که ایده خلاقانه و یا طرح تجاری خاصی در اختیار دارید که به رشد اقتصادی کانادا کمک خواهد کرد، سرمایه گذاری از طریق استارتاپ به شما پیشنهاد می گردد.
 • اگر مالک یک کسب و کار هستید و می خواهید اهداف خود را در کانادا دنبال کنید، مهاجرت از طریق ثبت شرکت به شما توصیه می گردد.
 • در صورتی که تمکن مالی مناسبی دارید و می توانید یک واحد تجاری در کانادا خریداری کنید، مهاجرت از طریق خرید بیزینس برای شما مناسب تر است.
 • چنانچه هنرمند و یا ورزشکار حرفه ای هستید می توانید از طریق مهاجرت با ویزای خود اشتغالی اقدام نمایید.
 • در صورتی که کارآفرین بوده و می توانید با کسب و کار خود برای چند نفر اشتغال زایی کنید، مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی بهترین روش برای شما است.
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

ضرورت استفاده از وکیل در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

هر یک از کشورها در سطح جهان دارای قوانین و مقررات مهاجرتی خاص خود هستند. برای مهاجرت به کشورهای دیگر لازم است از این قوانین و مقررات اطلاع کامل کسب نماییم تا دچار عواقب ناگوار نشویم. عموم جامعه از چنین دانشی بی بهره هستند. برای تسهیل در فرآیند مهاجرت و تسریع در انجام کارها لازم است روی آگاهی و دانش مهاجرتی وکیل مجرب و کاربلد حساب باز کنیم.

کشور کانادا نیز مانند سایر کشورهای جهان روش های خاص خود را برای اعطای اقامت به متقاضیان دارد. وکیل مهاجرتی به شما کمک می کند تا اطلاعات کاملی در خصوص کیفیت زندگی در این کشور کسب نمایید و بتوانید تصمیم درست تری را اتخاذ نمایید. به علاوه وکیل می تواند شرایط شما را در نظر گرفته و بهترین روش برای مهاجرت به کانادا را به فرد متقاضی پیشنهاد دهد.

هر یک از روش های سرمایه گذاری در کانادا مخصوص یک دسته از متقاضیان است. هر یک از مراجعه کنندگان بسته به شرایطی که دارند، می توانند شانس خود در یکی از روش های نام برده را امتحان کنند. وکیل به دلیل آگاهی از شرایط متقاضی و نیز اطلاع از وضعیت کسب و کارها در کشور کانادا می تواند فرد را در رسیدن به اهدافش یاری کند و از بروز خسارات احتمالی و تحت تاثیر قرار گرفتن آینده فرد جلوگیری به عمل بیاورد.

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا اطلاعات جامعی در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا در اختیار شما قرار دهیم. در ابتدا سعی کردیم دلایل و مزایای سرمایه گذاری در کانادا را مورد بررسی قرار دهیم و در ادامه شرایط کسب اقامت در این کشور را تشریح نمودیم. در این مقاله به شش روش مرسوم برای مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری پرداختیم و هر یک را به اختصار توضیح دادیم. در پایان ضرورت استفاده از وکیل برای مهاجرت به کانادا را گوشزد کردیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که نظرات و تجربیات خود را با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

آیا امکان آیا امکان کسب اقامت کانادا با خرید ملک وجود دارد؟

خیر! هیچ برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک در کانادا وجود ندارد.

کدام روش مهاجرتی برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

نمی توان چنین سوالی را پاسخ گفت. بسته به شرایط ممکن است یکی از روش ها مناسب فرد متقاضی باشد.

آیا با سرمایه گذاری در کانادا به اقامت دائم خواهیم رسید؟

با سرمایه گذاری در کانادا به روش های مختلف می توانید اقامت دائم کانادا را برای خود و اعضای خانواده تان کسب نمایید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید.

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا