مهاجرت

مهاجرت به فرانسه + بررسی کامل هزینه ها✈️【آپدیت2024】⚖️

هر ساله تعداد زیادی از افراد، فرانسه را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت در نظر می گیرند. کشور فرانسه را می توان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی شمار آورد که مهاجران زیادی را برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک و… در خود جای داده است. مهم نیست که قصد مهاجرت به فرانسه از کدام روش قانونی را دارید، بلکه مهم این است که اطلاعات خود را در این زمینه به میزان قابل توجهی افزایش دهید تا بتوانید قدم های مثبت تری را در این زمینه بردارید و در کمترین زمان ممکن به خواسته های خود دست پیدا کنید. در این مقاله سعی داریم به بررسی ابعاد مختلف مهاجرت به فرانسه بپردازیم. پس تا انتها ما را همراهی کنید.

چگونه به فرانسه مهاجرت کنیم؟

همواره یکی از سوالات مهمی که ذهن افراد متقاضی برای مهاجرت به فرانسه را به خود مشغول می دارد این است که چگونه می توانیم به فرانسه مهاجرت کنیم؟ باید اشاره داشته باشیم که پاسخ به این سوال قدری سخت و پیچیده به نظر می رسد. چرا که مهاجرت یک فرآیند تخصصی به شمار می آید که بهره مندی از دانش حقوقی و تجربیات لازم از جمله پیش نیازهای قدم برداشتن در این مسیر است. یکی از مهم ترین موضوعاتی که می تواند شما را در این مسیر یاری کند کسب اطلاعات حقوقی در این زمینه است.

امروزه دولت فرانسه روش های مختلفی را برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است. لازم است در ابتدا شرایط خود را به کمک یک وکیل مطمئن و خبره در نظر بگیرید تا با استفاده از تجربیات او بتوانید بهترین مسیر و راهکار برای مهاجرت خود را بیابید. نمی توان بهترین روش برای مهاجرت را اعلام داشت. چرا که هر روش مخصوص دسته ای از مهاجرانی است که شانس بالاتری برای دریافت ویزا در آن زمینه را دارند. پس از انتخاب روش مهاجرت، لازم است روال قانونی آن را طی نمایید.

مهاجرت به فرانسه

روش های مهاجرت به فرانسه

امروزه دولت فرانسه روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور معرفی کرده است. در ابتدا لازم است ذکر کنیم که با دنبال نمودن هر یک از این روش ها می توانید به اقامت دائم فرانسه دست پیدا کنید. همچنین افراد واجد الشرایط می توانند پس از گذشت چند سال به تابعیت فرانسوی نیز دست پیدا کنند. در ادامه سعی داریم به معرفی مهم ترین روش های اخذ ویزای فرانسه اشاره داشته باشیم و هر یک از موارد را در حد توان خود تشریح نماییم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

یکی از مرسوم ترین روش ها برای مهاجرت به فرانسه تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. در ابتدا لازم به ذکر است که تمامی افراد بسته به رشته تحصیلی خود می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های فرانسه ادامه تحصیل دهند. برای این کار لازم است در ابتدا فرد از دانشگاه مد نظر خود پذیرش دریافت کرده و سپس در آزمون های ورودی آن به قبولی دست پیدا کند. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر جهان مهاجرت تحصیلی به فرانسه را تجربه می کنند.

دقت داشته باشید که تحصیل در تمامی مقاطع و دانشگاه های فرانسه دارای شرایط و ضوابط خاص خود است. در هر صورت لازم است که فرد برای تجربه کردن مهاجرت موفق از این شرایط آگاهی کامل داشته باشد. علاوه بر این لازم است تا فرد مدارک و مستندات لازم برای تحصیل را جمع آوری کرده و در زمان مقرر به دانشگاه مورد نظر تحویل نماید. لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاه های فرانسه تنها اقامتی موقت را به همراه خواهد داشت و فرد می تواند در این زمان فارغ التحصیل شود.

باید دقت داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های فرانسه نمی تواند به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت دائم این کشور شود و برای دستیابی به این منظور لازم را مراحلی را دنبال نمایید. پس از پایان تخصیلات در مقاطع مختلف هر یک از دانشجویان سه راه را پیش روی خود دارند. راه اول این است که فرد به کشور خود باز گردد. راه دوم نیز ادامه تحصیل در صورت تمایل است. راه سومی که پیش روی دانشجویان است و افراد بیشتری به آن تمایل دارند، یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی است.

در صورتی که فرد به ادامه تحصیل در کشور فرانسه تمایل داشته باشد، ویزای او مجددا تمدید شده و او می تواند مجددا به اقامت موقت فرانسه دست پیدا کند. اما در صورتی که فرد موفق به یافتن شغل مناسب شود می تواند در صورت دارا بودن شرایط به اقامت دائم و حتی تابعیت کشور فرانسه دست پیدا کند. پس از پایان تحصیلات، دولت فرانسه اجازه حضور 12 ماهه به دانشجویان فارغ التحصیل در این کشور را می دهد. متقاضیان فرصت دارند در این زمان به یافتن شغل مورد نظر خود مشغول باشند.

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

یکی دیگر از روش هایی که هر ساله تعداد زیادی از مهاجران را جذب فرانسه می کند، کار و یافتن فرصت های شغلی مناسب در این کشور است. در این روش لازم است تا فرد متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق یک کارفرمای معتبر در کشور فرانسه پیشنهادی را برای کار در حوزه ای مشخص دریافت نماید. در این صورت است که برای فرد ویزای جاب آفر صادر خواهد شد. دقت داشته باشید که تخصص و رزومه کاری قوی فرد می تواند در یافتن شغل مناسب تاثیر به سزایی داشته باشد.

در ابتدا اولویت دولت فرانسه بر این است تا نیروی کاری مورد نظر را از مردم بومی کشور خود جذب نماید. در صورتی که گزینه مناسب برای کار مورد نظر پیدا نشد، ترجیح کارفرما و دولت فرانسه بر این است تا این فرصت در اختیار مردم حاضر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار بگیرد. در پایان اگر شخص مناسب و نیروی کار متخصصی در زمینه شغلی مناسب پیدا نشد، نوبت به مردم سایر کشورهای دنیا می رسد که با ارائه دادن مدارک و سوابق کاری شانس خود را برای مهاجرت به فرانسه امتحان کنند.

لازم به ذکر است که مهاجرت کاری به فرانسه و اخذ ویزای کشور فرانسه از این طریق می تواند اقامت موقت سه ساله ای را برای فرد متقاضی به همراه داشته باشد. در صورتی که فرد پس از پایان یافتن مدت اعتیار ویزا همچنان در فرانسه مشغول به کار باشد می تواند این مهلت را با طی نمودن مراحلی تمدید نماید. همچنین اگر فرد به مدت پنج سال در فرانسه مشغول به کار باشد و در تمام این مدت مالیات مورد نظر را در زمان مقرر پرداخت نماید و مشکلات امنیتی و کیفری ایجاد نکرده باشد می تواند به اقامت دائم و حتی تابعیت فرانسه برسد.

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه با سرمایه گذاری

یکی از گران ترین روش ها برای مهاجرت به فرانسه سرمایه گذاری می باشد. این روش به بودجه قابل توجهی توجهی نیاز دارد و بدیهی است که برای افراد عادی که شرایط های مورد نظر را در اختیار ندارند به هیچ عنوان مناسب نیست. در واقع در این روش مهاجرتی اصلی ترین نقش در دریافت اقامت شما را میزان پول و سرمایه ای ایفا می کند که به کشور فرانسه منتقل می کنید. به روش های مختلفی می توان به فرانسه مهاجرت کرد. هر یک از این روش ها برای دسته ای از سرمایه گذاران مناسب می باشد.

از جمله مهم ترین روش های سرمایه گذاری در کشور فرانسه می توان به ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری در بازار بورس فرانسه، خرید اوراق مشارکت و خود حمایتی فرانسه اشاره نمود. یکی دیگر از روش های مهاجرت که می تواند شما را به اقامت در این کشور نزدیک کند، مهاجرت از طریق تمکن مالی به فرانسه است. در این روش لازم است فرد متقاضی اثبات نماید که تمکن مالی لازم برای گذران زندگی در فرانسه بدون داشتن کسب و کار مناسب را در اختیار دارد.

در انواع روش های سرمایه گذاری در فرانسه می توانید پس از گذشت پنج سال به اقامت دائم و در نتیجه شهروندی فرانسه برسید و در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهید. البته باید دقت داشته باشیم که سرمایه گذاری در فرانسه پیچیده تر از آن چیزی است که تصور آن را می کنیم. برای این کار لازم است در خصوص مسائل مختلف از جمله مباحث مالی اطلاعات و تخصص لازم در اختیار داشته باشید. بهتر است پیش از هر گونه تصمیم با یک وکیل خبره و کاربلد در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه مشورت کنید.

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در فرانسه

همان طور که اشاره نمودیم ثبت شرکت یکی از راه های مهم سرمایه گذاری و در نهایت مهاجرت به فرانسه به شمار می آید. راه های زیادی برای ثبت شرکت در فرانسه وجود دارد. هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را در اختیار دارد. لازم است در ابتدا اطلاعات خود را در خصوص ثبت شرکت در فرانسه به میزان قابل توجهی افزایش داده و سپس در این زمینه اقدام نمایید. چرا که این روش مخصوص کارآفرینان و افرادی است که در این زمینه تخصص های لازم را دارند.

این روش مهاجرت به فرانسه مخصوص آن دسته از متقاضیانی است که در کشور مبدا دارای شرکت و کسب و کار مخصوص به خود هستند و اکنون تمایل دارند تا مشابه شرکت خود را در کشور فرانسه ثبت نمایند و ادامه اهداف خود را در کشور دیگری دنبال نمایند. راه اندازی استارتاپ های نوین نیز از دیگر روش هایی است که افراد واجد الشرایط می توانند برای مهاجرت به این کشور از آن بهره مند شوند. در این روش لازم است یک بیزینس پلن قوی و نقشه راه منظم داشته باشید.

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک می باشد. دولت فرانسه مقرر کرده است که اتباع خارجی می توانند در این کشور بدون هیچ گونه محدودیتی به خرید ملک پرداخته و در زمان حضور در فرانسه در آن سکونت پیدا کنند. افرادی که برای اخذ اقامت فرانسه نسبت به خرید ملک اقدام می کنند، می توانند ملک مورد نظر را اجاره داده و هر ماه درآمد قابل توجهی از ملک خریداری شده کسب نمایند. به هر حال این روش نیز از روش های مرسوم برای مهاجرت به فرانسه است.

برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک لازم است که فرد از تمامی محلات و شهرهای فرانسه اطلاعات جامعی در اختیار داشته باشد تا بتواند علاوه بر خرید یک ملک با قیمتی مناسب، محله آرامی را برای زندگی خود انتخاب نماید. صرف خرید ملک نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم فرانسه شود. برای این کار لازم است تمکن مالی مناسبی برای گذران زندگی در فرانسه داشته باشید. لازم است فرد مستندات و مدارک مورد نظر برای اثبات این موضوع را به ادارات مربوطه ارائه دهد.

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

یکی از روش های پر خطر برای فرانسه پناهندگی می باشد. باید دقت داشته باشید که این روش کاملا غیر قانونی به شمار می آید و به هیچ عنوان به هیچ یک از مخاطبان سایت پیشنهاد نمی شود. هر ساله تعداد زیادی از افراد به دلیل مناسب نبوده روش های انتقال به فرانسه جهت پناهندگی جان خود را از دست می دهند. این روش پر خطر و نا مناسب برای مهاجرت به فرانسه مخصوص آن دسته از افرادی است که جان آن ها به دلیل عقاید سیاسی، فرهنگی، دینی، مذهبی، نژادی در کشور خودشان در خطر می باشد.

هزینه مهاجرت به فرانسه

لازم به ذکر است که مهاجرت به تمامی کشورهای جهان با هزینه هایی همراه است. مهاجرت به فرانسه نیز از این مقوله جدا نیست. در واقع لازم است تا شما برای مهاجرت به این کشور و کسب اقامت هزینه ای را مد نظر قرار دهید. در بالا اشاره داشتیم که روش های زیادی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که هر یک از افراد می توانند بسته شرایطی که در اختیار دارند یکی از آن ها را انتخاب نمایند. هزینه مهاجرت در هر یک از این روش ها با دیگری متفاوت است.

باید دقت داشته باشید که فرانسه از جمله گران ترین کشورهای اروپایی به شمار می آید و به هیچ عنوان کشور ارزانی به شمار نمی آید. لازم است پیش از هر گونه اقدام این موضوع را مد نظر قرار دهید. برای مهاجرت به فرانسه چقدر پول لازم است؟ پاسخ به این سوال بستگی به روش مهاجرت و نیز شرایط افراد مختلف دارد. لازم است در این مورد نیز با یک وکیل با تجربه و خبره در زمینه مهاجرت مشورت کنید تا با برآورد شرایط هر شخص، هزینه های لازم را به متقاضی اعلام دارد.

مهاجرت به فرانسه

مزایای مهاجرت به فرانسه

در بالا به مهم ترین روش های مهاجرت به کشور فرانسه اشاره داشتیم و سعی کردیم هر یک را به اختصار توضیح دهیم. باید اشاره داشته باشیم که تمامی افراد جدای از اینکه کدام روش را برای مهاجرت انتخاب کرده اند پس از کسب اقامت در کشور فرانسه با مزایای مختلفی رو به رو می شوند. در ادامه سعی داریم به برخی از امتیازات و مزایای مهاجرت به فرانسه اشاره داشته باشیم :

 • نرخ بیکاری یکی از مهم ترین معیارها برای سنجش مهاجرت کاری به فرانسه به شمار می آید. در کشور فرانسه نرخ بیکاری بسیار پایین است. معنای این آمار این است که افراد شانس بالایی برای یافتن شغل در این کشور دارند و وضعیت مهاجرت کاری به این کشور مطلوب است.
 • سیستم آموزشی در کشور فرانسه بسیار پیشرفته و توسعه یافته است. شما می توانید شرایط مناسبی از جانب علم آموزی در کشور فرانسه داشته باشید و وضعیت مهاجرت تحصیلی در این کشور بسیار مناسب می باشد.
 • فرانسه از جمله کشورهای اروپایی است که از اقتصادی پیشرفته و توسعه یافته برخوردار است و می توانید با اقامت در این کشور زندگی متفاوتی را تجربه نمایید.
 • در صورت داشتن تخصص می توان در این کشور شغل مناسب با درآمدهای قابل قبول به دست آورد. همین موضوع رفاه در زندگی آینده شما را تضمین می کند.
 • اکثر دانشگاه های فرانسه دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند. شما با مهاجرت به این کشور می توانید از امکانات ویژه آموزشی فرانسه بهره مند شوید.
 • در روش های مهاجرتی فرانسه امکان به همراه بردن خانواده در صورت واجد الشرایط بودن مهیا شده است و همین موضوع را می توان یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت به فرانسه در نظر گرفت.
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس با کیفیت و بین المللی فراهم شده است.
 • فرانسه از جمله کشورهای زیبای جهان به شمار می آید. می توانید با مهاجرت به این کشور از دیدن مناظر زیبا و توریستی این کشور نهایت لذت را ببرید.
 • باید دقت داشته باشید که فضای نژاد پرستی در کشور فرانسه بسیار پایین است و همواره شاهد رفتارهای مناسبی با مهاجران از سوی مردم بومی هستیم. این موضوع در مهاجرت از اهمیت بالایی برخوردار است و جزو مزیت های مهاجرت به فرانسه به شمار می آید.
مهاجرت به فرانسه

مدارک مورد نیاز برای انواع روش های مهاجرت به فرانسه

دقت داشته باشید که در انواع روش های مهاجرت به فرانسه نیاز است تا فرد مدارک و مستنداتی را به ادارات مربوطه ارائه دهد. هر گونه نقص در مدارک ممکن است فرد را با خسارت هایی رو به رو کند و او را از اهداف تعیین شده دور نماید. بهتر است در جمع آوری مدارک در انواع روش های مهاجرتی از تجربیات یک وکیل خبره استفاده کنید. در ادامه به مهم ترین مدارک مورد نیاز در انواع مسیرهای مهاجرتی اشاره خواهیم داشت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری فرانسه:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار با حداقل یک صفحه خالی برای ویزا
 • تصویر رنگی با پس زمینه سفید
 • دعوتنامه از کسب و کار یا کمپانی فرانسوی
 • مدارک تحصیلی و حرفه‌ای مرتبط با موضوع کار
 • کپی قرارداد کاری
 • مدارک تاییدیه سابقه کار
 • مدارک مالی نشان‌دهنده توانایی تامین هزینه‌های زندگی و اقامت در فرانسه

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار با حداقل یک صفحه خالی برای ویزا
 • تصویر رنگی با پس زمینه سفید
 • نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی فرانسوی
 • مدارک تحصیلی (مدرک دیپلما یا مدارک تحصیلی مرتبط)
 • مدارک مالی نشان‌دهنده توانایی تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در فرانسه

در صورتی که تمامی اعضای خانواده قصد مهاجرت به فرانسه دارند، مدارک زیر ممکن است موردنیاز باشد:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار با حداقل یک صفحه خالی برای ویزا
 • تصویر رنگی با پس زمینه سفید برای هر فرد
 • اثبات رابطه خانوادگی (تولد، ازدواج و …)
 • مدارک مالی نشان‌دهنده توانایی تامین هزینه‌های زندگی و اقامت برای همه اعضای خانواده

در صورتی که قصد دارید از طریق سرمایه‌گذاری به فرانسه مهاجرت کنید، مدارک زیر موردنیاز است:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار با حداقل یک صفحه خالی برای ویزا
 • تصویر رنگی با پس زمینه سفید
 • برنامه سرمایه‌گذاری و اطلاعات درمورد پروژه یا شرکتی که قصد سرمایه‌گذاری دارید
 • مدارک مالی نشان‌دهنده منابع مالی لازم برای انجام پروژه یا سرمایه‌گذاری
 • مدارک مرتبط با تجربه حرفه‌ای و مدیریت در حوزه پروژه یا شرکت مرتبط
مهاجرت به فرانسه

ضرورت مراجعه به وکیل برای مهاجرت به فرانسه

دقت داشته باشید که قوانین و مقررات مهاجرتی کشور فرانسه دارای پیچیدگی و جزئیات بسیاری است. در صورت عدم آگاهی از این قوانین ممکن است فرد با خسارت های جبران ناپذیری رو به رو شده و به کلی اهداف او از دست برود. بنابراین بهره مندی از دانش حقوقی در زمینه مهاجرت به فرانسه الزامی به نظر می رسد. در این بین می توان با مراجعه به وکیل خبره و متخصص در زمینه مهاجرت، احتمال کسب موفقیت در پرونده های مهاجرت را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

همان طور که اشاره کردیم روش های مهاجرتی بسیاری وجود دارد. از سوی دیگر مهاجرت به کشورهای مختلفی در دسترس متقاضیان است. وکیل می تواند با بررسی شرایط متقاضیان، بهترین روش برای مهاجرت را در اختیار آن ها قرار دهد و مطلوب ترین مقصد مهاجرت را تعیین نماید. در صورتی که پیش از این درخواست دریافت ویزای شما با شکست رو به رو شده است، می توانید با اعتماد به بهترین وکیل مهاجرت در تهران مجدد مدارک لازم را جمع آوری کرده و شانس خود را مجددا امتحان کنید

مهاجرت به فرانسه

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا آن جایی که ممکن است شما را با چند و چون مهاجرت به فرانسه آشنا کنیم. در ابتدا روش های مختلف مهاجرت به این کشور اعم از مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و… را مورد بررسی قرار دهیم و در انتهای مقاله نیز مزایای مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار دادیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که تجربیات خود در این زمینه را با مخاطبان برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

بهترین روش برای مهاجرت به فرانسه؟

برای هر شخص بسته به شرایطی که دارد ممکن است متفاوت باشد.

هزینه های زندگی در کشور فرانسه چقدر است؟

به طور کلی فرانسه از جمله کشورهای گران اروپا محسوب می شود.

آیا با تحصیل در فرانسه می توان به اقامت دائم رسید؟

اگر پس از فارغ التحصیلی، فرد در شغل مناسب استخدام شود، این امکان وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا