مهاجرت

مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان ✈️【سال1403】⚖️

استرالیا و آلمان هر دو کشورهایی هستند که از اقتصاد بسیار قدرتمندی برخوردار می باشند و از لحاظ شاخص های اجتماعی نیز در رتبه های برتر جهان جای دارند. در این مقاله قصد داریم این دو کشور را بر اساس شاخص هایی گوناگونی نظیر شرایط کار و استخدام، سیستم بهداشت و درمان، شرایط مسکن و … مورد مقایسه قرار دهیم. کشور استرالیا و آلمان از نظر بسیاری از جنبه ها دارای شرایط فوق العاده ای می‌ باشند. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان در اختیارتان قرار می دهیم. لذا خواهشمندم تا پایان مقاله در وب سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

شرایط استخدام در دو کشور استرالیا و آلمان

شرایط استخدام در استرالیا: اقتصاد استرالیا دقیقا مشابه کشور آلمان، بر بخش خدمات این کشور استوار است و 65 درصد از تولید ناخالص داخلی استرالیا توسط بخش خدمات این کشور تامین می‌ گردد. سایر بخش‌ های اصلی استخدامی این کشور شامل بخش‌ های کشاورزی، معدن، تولید، دارایی، گردشگری، رسانه، آموزش و تدارکات هستند. نرخ بیکاری در کشور استرالیا با اختلاف کمی نسبت به آلمان 5.9 درصد است اما در مقیاس کلی هنوز میزان نرخ بیکاری بسیار کم است. بسیاری از متقاضیانی که خواهان مهاجرت به این کشور هستند، تصمیم به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا می گیرند.

در پاسخ به این سوال که مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان اینگونه می توان گفت که فرهنگ کار در استرالیا کاملا برعکس آلمان است. معاشرت در حین کار در استرالیا مشکلی ندارد و انجام آن پس از ساعت اداری حتی تشویق می‌ شود. متوسط زمان کار استرالیا حداکثر 38 ساعت کار در هفته است که نسبت به آلمان کمی بیشتر است.

شرایط استخدام در دو کشور استرالیا و آلمان

شرایط استخدام در آلمان: اقتصاد کشور آلمان بر اساس سیستم بازار اجتماعی آن می‌ چرخد. بخش‌ های اصلی اقتصادی این کشور شامل بخش‌ های خدمات، ساخت و ساز، جنگلداری، صنعت، کشاورزی و معدن است. اکثر مردم دنیا اقتصاد آلمان را به واسطه نیروی کار واجد شرایط و زیرساخت‌ های توسعه‌ یافته آن می‌ شناسند. در حال حاضر کشور آلمان از نرخ بیکاری بسیار پایین 3.9 درصد برخوردار می باشد. نکته بسیار مهمی که در کشور آلمان باید در نظر گرفت این است که فرهنگ کار در این کشور بسیار سخت است اما اگر بخواهیم مثبت فکر کنیم با کار در آلمان، تعادل خوبی بین زندگی و کار کارمندان در آلمان وجود دارد. چون متوسط ​​زمان کار آنها در طول هفته 35 ساعت در هفته است.

تفاوت وضعیت آب و هوایی در دو کشور آلمان و استرالیا

شرایط آب و هوایی آلمان: دانستن شرایط آب و هوایی از دیگر موارد مهم و تاثیرگذار در جواب به این سوال که مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان، می باشد. وسیع بودن کشور آلمان، آب و هوای آن را در مناطق مختلف متفاوت کرده است. اما به صورت کلی آب و هوای عمومی آلمان معتدل است. ماه‌ های زمستان در غرب کشور یخبندان و در شرق متعادل‌ تر است. شرایط آب و هوایی در آلمان در طول روز متفاوت است، اگرچه ممکن است به اندازه استرالیا بی‌ ثبات نباشد، اما بهتر است برای محافظت از سرما و باران، همیشه لباس گرم همراه خود داشته باشید.

شرایط آب و هوایی استرالیا: خب استرالیا به دلیل اینکه وسعت زیادی در مناطق مختلف دارد، بنابراین مناطقی با آب و هوای متفاوتی دارد. به طور مثال، آب و هوای یک منطقه کیمبرلی که دردر شمال غربی وجود دارد، بسیار گرم است اما در عوض آب و هوای کوه‌ های برفی جنوب بسیار سرد است. به علت وسعت زیادی که این کشور دارد، در این صورت، تقویم فصلی ثابتی در این قاره وجود ندارد. در کل می‌ توان اینگونه نتیجه گرفت، که آب و هوای استرالیا معتدل و مساعد است.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا بهتر است یا آلمان؟

اگر بخواهیم راجب سیستم آموزش در دو کشور آلمان و استرالیا صحبت کنیم باید گفت که در سطح قابل توجه و خوبی قرار دارد و به همین علت افراد زیادی به قصد ادامه تحصیل، به این کشور ها مهاجرت می کنند. به عنوان مثال مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا بسیار رایج می باشد. این دو کشور چون از قدرت و اهمیت فراوانی برخوردار هستند، مورد توجه دولت ها قرار می گیرد. همین امر باعث شده تا تصمیم گیری در مورد مهاجرت کردن به استرالیا بهتر است یا آلمان برای افراد کمی سخت به نظر برسد .

مهاجرت تحصیلی به استرالیا بهتر است یا آلمان؟

اگر علت اصلی شما برای مهاجرت، تحصیل در دانشگاه هایی با رتبه بندی بالا باشد، دانشگاه های استرالیا نسبت به دانشگاه های آلمان از رتبه بندی بهتری برخوردار هستند، اما باید دانست که هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا بسیار بالا است. شهریه تحصیل در دانشگاه های استرالیا در مقطع کارشناسی در حدود 15 تا 36 هزار دلار در سال است که این رقم در مقایسه با دانشگاه های دولتی آلمان که تقریبا به شکل رایگان هستند و میانگین هزینه 600 یورو در سال دارند، بسیار قابل توجه است. البته برخی از دانشگاه های خصوصی آلمان که به زبان انگلیسی به ارائه دروس می پردازند دارای شهریه می باشند، اما مبلغ این شهریه باز هم نسبت به دانشگاه های استرالیا کمتر است.

تفاوت وضعیت حمل و نقل در استرالیا و آلمان

وضعیت حمل و نقل آلمان: کشور آلمان یکی از کشور هایی است که سیستم حمل و نقل قوی و بروزی دارد. منطقی به نظر می رسد برای کشوری که اقتصاد آن فقط متکی شده به نیروی کار، داشتن یک سیستم حمل و نقل قوی ضروری است. حمل و نقل عمومی در آلمان نه تنها در شهرهای بزرگ خدمات خود را ارائه می دهند، بلکه شهرهای کوچک نیز از این سیستم حمل و نقل برخوردارند. هزینه بلیط، زمانبندی و جزئیات سیستم حمل و نقل در آلمان را می توانید در وب سایت رسمی مربوط به این کشور پیدا کنید.

شیوه های حمل و نقل در آلمان شامل، راه آهن مسافربری حومه ای، مترو زیرزمینی، ترامبن (تراموا)، حمل و نقل ریلی سبک، اتوبوس و تاکسی می باشد. هزینه بلیط قطار یک طرفه در آلمان 4014 دلار است، در حالی که بلیط قطار ماهانه در حدود 108.53 دلار می شود. شروع تعرفه تاکسی 5.43 دلار با 2.95 دلار برای یک کیلومتر اول می باشد. برای هر لیتر بنزین 2.11 دلار در آلمان باید بپردازید.

تفاوت وضعیت حمل و نقل در استرالیا و آلمان

وضعیت حمل و نقل استرالیا: استرلیا نیز از سیستم حمل و نقل خوبی برخوردار است. اما با این وجود،رانندگی با ماشین شخصی بیشترین روش حمل و نقل در این کشور است و تعداد کسانی که با اتومبیل های شخصی خود استفاده می کنند، برای رفت و آمد در حال افزایش می باشد. بعد از استفاده از ماشین شخصی مواردی همچو قطار، پیاده روی و اتوبوس از دیگر روش های حمل و نقل در استرالیا است. تمام شهرهای استرالیا دارای شبکه اتوبوسرانی عمومی و خطوط قطار کم هزینه هستند.

جالب است بدانید تاکسی هایی در سراسر آلمان هستند، که فعالیت می کنند. خطوط قطاری که در استرالیا موجود است، شامل ریلی سبک، شبکه های ریلی مسافربری، تراموا و ترانزیت سریع می شود. در استرالیا قیمت کرایه ها نسبت به آلمان بسیار پایین تر است. بلیت یک طرفه در استرالیا 3.93 دلار می باشد. یک کیلومتر سواری تاکسی در استرالیا 2.17 دلار است.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت به کانادا از آلمان

تفاوت سیستم بهداشت و درمان در استرالیا و آلمان

سیستم بهداشت و درمان در آلمان: سیستم مراقبت های بهداشتی در آلمان به صورت چند منظوره و دو پرداخته است که متشکل از دو نوع بیمه درمانی قانونی و بیمه درمانی خصوصی می باشد. سیستم بهداشت و درمان می تواند یکی از راه های پاسخگوی، سوال مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان باشد. در آلمان کارمندان و کارگرانی که درآمدشان کمتر از میزان مشخص شده باشد، به صورت خودکار از سمت دولت به آنها بیمه درمانی قانونی با نرخ های تعیین شده تعلق می گیرد. هزینه بیمه آنها از طریق مشارکت مشترک کارفرما و کارمند تسویه حساب می شود.

سیستم بهداشت و درمان در استرالیا: مدیکر، طرح بیمه بهداشت عمومی همگانی در کشور استرالیا می باشد. طرح این بیمه به این صورت است که به عنوان یک بیمار در بیمارستان های عمومی خدمات درمانی رایگان یا یارانه ای برای بینایی سنجی، دندانپزشکی و روانشناسی دریافت می کنید. حوزه استفاده از سیستم مراقبت های بهداشتی توسط دولت استرالیا برای شهروندان استرالیایی و مهاجرانی که از خارج از کشور با ویزای موقت و یا دائم مهاجرت می کنند، تنظیم می شود. مواردی مانند نیازها، استحقاقات و انتظارات درمانی مهاجران تحت تأثیر بسیاری از شرایط از جمله جنسیت، درجه وضعیت سلامتی، سن و محل زندگی متغیر می باشد.

مزایای تابعیت در کشور استرالیا و آلمان

از مزایای تابعیت در کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

 • داشتن حق رای
 • استحقاق برای داشتن مجوز کار
 • دریافت تابعیت آلمان برای کودکانتان
 • امکان کاندیدا شدن برای مناصب عمومی
 • دریافت حمایت مالی برای تحصیل در یک موسسه دولتی
 • دسترسی به مزایای بهداشتی، بازنشستگی و بیکاری استرالیا
 • دسترسی به مزایای بهداشتی، بازنشستگی و بیکاری استرالیا
 • امکان درخواست تابعیت همسر پس از سه سال زندگی در آلمان
 • حق سفر در سراسر اتحادیه اروپا، سوئیس و انگلستان بدون نیاز به درخواست ویزا
مزایای تابعیت در کشور استرالیا و آلمان

از مزایای تابعیت در کشور استرالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

 • عدم دیپورت شدن
 • امکان داشته حق رای
 • دریافت اقامت نیوزیلند
 • توانایی اخذ فرزندخواندگی
 • توانایی کار برای دولت فدرال
 • داشتن حق پاسپورت استرالیایی
 • امکان بازپرداخت هزینه تحصیل
 • امکان بازپرداخت هزینه تحصیل
 • دسترسی به امکانات کنسولی استرالیا
 • کودکان شما شهروند استرالیا خواهند شد
 • امکان کاندیدا شدن برای مناصب سازمانی و شرکت های دولتی
 • امکان داشتن نمایندگی کشور استرالیا برای مسابقات بین المللی ورزشی

مزایای کمک گرفتن از یک وکیل برای مهاجرت به استرالیا یا آلمان

به طور کلی به فردی که در حوزه انجام امورات مهاجرت، وکالت شما را بر عهده می‌ گیرد، بهترین وکیل مهاجرت در تهران گفته می‌ شود. به همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت دارند می‌ توانند به دنبال یک وکیل مهاجرتی که دارای دانش کافی و تسلط بالایی بر قوانین مهاجرت است، باشند. آن‌ ها می‌ توانند با او مذاکره کنند، اطلاعات پرونده خود را با او درمیان بگذارند و ادامه مسیر را به او بسپارند. در نتیجه کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی خبره و متخصص می‌ تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

طبیعی است که افراد مهاجر برای یافتن شغل خوب و قانونی در مقایسه با افراد ساکن کشور مقصد، با سختی های زیادی رو به رو شوند. اما یک وکیل حرفه ای می تواند در روند درخواست کار، جستجوی فرصت های شغلی و… به شما کمک کند.

کلام آخر

استرالیا و آلمان هر دو مقاصد محبوب برای افرادی هستند که به دنبال مهاجرت می باشند. هر دو کشور مزایای بی‌ شماری از جمله شرایط بهداشت و درمان، فرصت‌های شغلی و ثبات اجتماعی و سیاسی دارند. با این حال، مهم است که قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت، از وضعیت و شرایط مهاجرت به این دو کشور آگاه باشید. در این مقاله توضیحاتی درباره اینکه مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان در اختیارتان قرار دادیم، لذا خوهشمندم نظریات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هشت =

دکمه بازگشت به بالا