مهاجرت

مهاجرت به کانادا از آلمان + شرایط و مزایا ✈️【سال1403】⚖️

امروزه کانادا یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای مهاجرین است. اگر چه کشور آلمان یکی از پنج اقتصاد برتر دنیا محسوب می شود، اما دلایل بسیاری وجود دارد که افراد تصمیم به مهاجرت از این کشور می گیرند. ممکن است برخی از مسائل مالی، نژاد و یا مالیات بالای کشور آلمان سبب شود که افرادی تصمیم بگیرند به کانادا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را کسب نمایند. در سال های اخیر حدود سه میلیون نفر از آلمانی ها به کانادا مهاجرت کرده اند و همین باعث شده است تا در صدد نوشتن این مقاله برآییم. در این مقاله از مجله حقوقی برترین وکیل سعی داریم شما را با چند و چون مهاجرت به کانادا از آلمان آشنا کنیم تا به این روش به سوالات متعدد شما در این خصوص پاسخ گفته باشیم.

دلایل مهاجرت به کانادا از آلمان چیست؟

شاید در نگاه اول این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا باید از کشوری اروپایی مانند آلمان به کشور سرد سیری مانند کانادا مهاجرت کرد و برای کسب اقامت آن اقدام نمود. در ابتدا باید به این نکته اشاره داشته باشیم که کشور کانادا یکی از مقاصد محبوب برای آلمانی ها محسوب می شود. به طوری در سال های اخیر حدود سه میلیون نفر از مردم آلمان به این کشور مهاجرت کرده و در استان های مختلفی نظیر ساسکاچوان، آلبرتا، یوکان، مانیتوبا، بریتیش کلمبیا سکونت گزیده اند و مشغول به زندگی هستند.

ممکن است افراد آلمانی برای دسترسی به کیفیت بالاتری از زندگی و امنیت پایدار تصمیم به مهاجرت کانادا از آلمان گرفته باشند. بنابراین اگر شما فردی ایرانی محسوب می شوید که در کشور آلمان مشغول به تحصیل یا کار هستید و تمایل دارید به کانادا مهاجرت نمایید بهتر است تا پایان مقاله با ما همراه بوده و مزیت های مهاجرت به کانادا از آلمان را با دقت مد نظر قرار دهید. کیفیت بالاتر زندگی در کانادا باعث شده است تا ایرانی های زیادی تصمیم بگیرند از کشوری با اقتصاد قوی مانند آلمان به کانادا مهاجرت کنند.

نرخ بیکاری در کانادا از آلمان بالاتر بوده و افراد برای گذران زندگی لازم است هزینه های بیشتری را در کانادا بپردازند. اما باید دقت داشته باشیم که مالیات در آلمان بسیار بالا است. همچنین شرایط زندگی برای نزادهای مختلف در آلمان چندان مهیا نیست. از سوی دیگر قیمت املاک و مستقلات در آلمان نسبت به کانادا بیشتر است. تمامی این موارد سبب می شود تا افراد تصمیم بگیرند تا تغییرات مهمی در زندگی خود ایجاد کرده و بقیه زندگی خود را در کشوری با وسعت کانادا سپری کنند.

دلایل مهاجرت به کانادا از آلمان

شرایط مهاجرت به کانادا از آلمان

دولت کانادا در سال های اخیر برنامه های متنوعی را برای مهاجر پذیری اعلام کرده است. امروزه روش های گوناگونی برای مهاجرت به کانادا از آلمان وجود دارد که می توان تعداد آن را بیش از صد مورد دانست. مهم ترین نکته ای که در خصوص مهاجرت به کانادا وجود دارد این است که دولت این کشور تفاوتی میان ملیت های مختلف برای کسب اقامت در این کشور قائل نیست. در واقع کانادا تنها واجد الشرایط بودن متقاضیان مهاجرت را مورد بررسی قرار می دهد.

از این رو، چنین برداشت می شود که شرایط مهاجرت به کانادا برای یک فرد ایرانی و فرد دیگری که در کشور آلمان زندگی می کنند کاملا یکسان است. نباید چنین تصور شود که اگر در آلمان سکونت داشته باشید، دولت کانادا تفاوتی در قبول درخواست مهاجرت شما قائل می شود. اما از این نکته نیز نمی توان غافل شد که در کشور آلمان می توانید دستیابی بهتری به فرصت های مهاجرتی به کانادا نظیر جاب آفر داشته باشید. در واقع تفاوت فقط در دسترسی به امکانات مهاجرتی است.

مهاجرت به کانادا از آلمان از طریق تحصیل

اگر دانشجو هستید و قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید این نکته را مد نظر قرار دهید که کشور آلمان جزو سه مقصد برتر مهاجرین برای تحصیل است. همچنین در سطح اروپا آلمان از لحاظ جذب دانشجویان بین المللی رتبه اول را به خود اختصاص داده است. شاید اصلی ترین دلیل محبوبیت تحصیل در آلمان، رایگان بودن هزینه های مربوط به آموزش در این کشور است. کشور آلمان برای تحصیل به زبان انگلیسی، موقعیت های مناسبی را فراهم کرده است. اما باز هم ممکن است افرادی تصمیم به مهاجرت به کانادا از آلمان به روش تحصیلی را داشته باشند.

کشور کانادا از شرایط مناسبی برای آموزش دانشجویان برخوردار است. امروزه دانشگاه های مطرحی در کانادا مشغول به فعالیت های علمی هستند. به نحوی که سه دانشگاه از دانشگاه های کانادا در لیست صد دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. دانشجویان با مهاجرت به کانادا می توانند علاوه بر استفاده از زیر ساخت های مناسب آموزشی، از کیفیت بالای زندگی در این کشور نیز بهره مند شوند. هزینه های زندگی در کشور کانادا بسیار کمتر از کشور آلمان است و شاید همین مورد یکی از دلایل علاقه مندی دانشجویان برای مهاجرت باشد.

باید دقت داشته باشید که امکان تحصیل رایگان در کانادا برخلاف آلمان وجود ندارد. در واقع دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه برای تحصیل در دانشگاه های کانادا هستند. کانادا جزو کشورهای گران برای تحصیل دانشجویان محسوب می شود. در صورتی که تمکن مالی مناسب برای ادامه تحصیل در این کشور را دارید، می بایست مراحل لازم برای کسب اقامت در این کشور را طی نمایید. از این رو، لازم است پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت تحصیلی، تحقیقات خود در این خصوص را کامل کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از آلمان از طریق کار

کشور کانادا بیش از صد روش را برای مهاجرت قانونی به این کشور در نظر گرفته است. در میان این روش ها، راه هایی نیز برای مهاجرت به کانادا از آلمان به شیوه تخصص شغلی نیز اعلام شده است. کشور کانادا همان طوری که در بالا نیز اشاره شد، تفاوتی در میان ملیت متقاضیان مهاجرت قائل نیست. بنابراین سختی کسب اقامت برای تمامی مراجعه کنندگان یکسان است. در ادامه سعی داریم چند روش مهم و کارآمد برای مهاجرت کاری به کانادا مورد بررسی قرار دهیم.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق جاب آفر: جاب آفر زمانی است که کارفرمایی برای انجام نوعی از کار در کانادا از متقاضیان واجد الشرایط دعوت به همکاری می نماید. برای استفاده از ویزای جاب آفر لازم است فرد متقاضی در انجام امور خواسته شده متخصص باشد. رزومه فرد متقاضی در جاب آفر به عنوان تخصص او در نظر گرفته می شود. برای استفاده از جاب آفر نیازمند دو سال سابقه کاری در شغل مورد نظر هستید. علاوه بر این فرد متقاضی می بایست تحصیلات آکادمیک و یا فنی حرفه ای داشته باشد و تسلط او بر زبان انگلیسی بالا باشد.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق اکسپرس انتری: در واقع می توان روش اکسپرس انتری را یکی از سریع ترین روش ها برای کسب اقامت دائم کانادا در نظر گرفت. اداره مهاجرت کانادا طی مدت شش ماه به پردازش اکسپرس انتری مشغول خواهد بود. در اکسپرس انتری هیچ نیازی به پیشنهاد شغلی نیست. در واقع اکسپرس انتری یک سیستم امتیاز دهی می باشد که در آن توجه ویژه ای به سن افراد، تحصیلات، سابقه کار، شرایط همسر و میزان تسلط به زبان می شود.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق اسکیل ورکر: با استفاده از روش اسکیل ورکر می توانید با یک سال سابقه کار در کمترین زمان ممکن به کسب اقامت کانادا دست پیدا کنید. با سابقه کاری در مشاغلی نظیر مدیریت تبلیغات، بازاریابی، مشاور مالی، مهندسی نرم افزار، کارشناسی آزمایشگاه و… می توانید از طریق اسکیل ورکر شانس خود برای مهاجرت به کانادا را امتحان کنید. ممکن است رسیدگی به روش مهاجرتی اسکیل ورکر به مدت شش ماه به طول بیانجامد و این زمان بسیار مناسبی برای مهاجرت است.

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت به کانادا از آلمان از طریق برنامه های استانی

استان های مختلف کشور کانادا از شرایط متفاوتی برخوردار هستند. ممکن است هر استان بسته به نوع اقتصاد تصمیم به جذب نیروی کار متخصص بگیرد. در برنامه های استانی در چهار بخش جذب دانشجو، سرمایه گذار، کارگر نیمه ماهر و کارگر ماهر نیروی کار جذب می گردد. اگر شما مقیم آلمان هستید و برای مهاجرت به کانادا تصمیم گرفته اید لازم است شرایط مهاجرتی خود به روش برنامه های استانی را نیز مورد بررسی قرار دهید تا شاید از این طریق بتوانید اقامت دائم کانادا را کسب نمایید.

مهاجرت به کانادا از آلمان از طریق سرمایه گذاری

در بیشتر روش های مهاجرت به کانادا از آلمان لازم است فرد مدرک تحصیلی مناسبی در اختیار داشته باشد و به زبان انگلیسی نیز مسلط باشد. اما اگر در کشور آلمان سکونت دارید و مدرک تحصیلی مناسبی در اختیار ندارید، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به شما پیشنهاد می شود. برای این کار لازم است پول مناسبی برای سرمایه گذاری در زیر ساخت های مختلف کانادا در اختیار داشته باشید. همچنین اگر ایده خلاقانه ای برای ایجاد کسب و کار در کانادا دارید می توانید از طریق کارآفرینی برای اقامت اقدام کنید.

دولت کانادا روش های مختلفی را برای سرمایه گذاری در این کشور در نظر گرفته است. لازم است در ابتدا میزان سرمایه خود را در نظر گرفته و با توجه به شرایطی که در اختیار دارید یکی از روش ها را انتخاب کرده و در پایان به اقامت کامل کانادا دست پیدا نمایید. در این روش می توانید علاوه بر اطمینان از سود دهی فراوان، اقامت دائم کانادا را برای همسر و فرزندان خود نیز به دست بیاورید. دقت داشته باشید که این نکته را می توان یکی از مزیت های سرمایه گذاری در کانادا به شمار آورد.

سرمایه گذاری در کانادا به دو روش فدرال و استانی انجام می شود. در روش فدرال برای سرمایه گذاری امکان زندگی و کار در تمامی استان های کانادا برای فرد سرمایه گذار در نظر گرفته شده است. اما دولت کاندا طبق قوانین تصویب شده، امکان کار و زندگی در استان خاصی را برای سرمایه گذاران از روش استانی در نظر گرفته است. شما بسته به سرمایه ای که در اختیار دارید می توانید شرایط مختلف برای سرمایه گذاری در این دو روش را بررسی کرده و بهترین تصمیم را بگیرید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از آلمان به روش اسپانسرشیپ

اگر شما در آلمان زندگی می کنید و یکی از اعضای نزدیک خانواده شما مقیم کانادا است و قصد پیوستن به او را دارید، مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ برای شما موثر است. در این روش باید اعضای درجه یک خانواده در کانادا تمکن مالی مناسبی برای حمایت از شما را در اختیار داشته باشند. لازم به ذکر است که متقاضیان کسب اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ نیازی به کسب مدرک زبان انگلیسی نخواهند داشت و این مسئله را می توان یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به این روش در نظر گرفت.

در روش اسپانسرشیپ نیازی نیست که فرد مهاجر تمکن مالی مناسبی برای اقامت در کانادا در اختیار داشته باشد. زیرا از نظر قانونی حمایت مالی از وی بر عهده نزدیکانش است و تمکن مالی اعضای خانواده مورد بررسی قرار می گیرد. علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از آلمان نیاز نیست که مدرک تحصیلی آکادمیک در اختیار داشته باشد. با استفاده از اسپانسرشیپ می توانید پس از گذشت سه سال به اقامت دائم کانادا برسید. همچنین امکان کار برای متقاضی مهاجرت نیز وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج برای آن دسته از افرادی که با یک شهروند کانادایی ازدواج می کنند فراهم شده است. در واقع اگر شما در آلمان زندگی می کنید و قصد ازدواج با یک شهروند کانادایی یا فردی که در این کشور مقیم است را دارید، این روش به شما توصیه می شود. امکان دستیابی به اقامت دائم کانادا با ازدواج فراهم شده است. در واقع در روش ازدواج لازم است افراد با ویزای اسپانسرشیپ برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند که شرح آن در بالا داده شد. البته ازدواج نباید صوری باشد زیرا بازرسان دولت کانادا در سال های زندگی به کنکاش موضوع خواهند پرداخت.

مهاجرت به کانادا از آلمان با تسلط به زبان فرانسوی

اگر در کشور آلمان مقیم هستید و در عین حال تسلط بالایی به زبان فرانسوی دارید، کشور کانادا پذیرای مهاجرت شما خواهد بود. دولت کانادا تمایل زیادی دارد تا زبان فرانسوی در این کشور گسترش پیدا کند. از این رو سعی در جذب مهاجرین مسلط به زبان فرانسوی دارد. بنابراین اگر واجد الشرایط مهاجرت به کانادا از طریق تسلط به زبان فرانسوی هستید و می خواهید در شهری به جز کبک سکونت داشته باشید، این روش به شما توصیه می گردد. در این روش نیز لازم است از طریق اکسپرس انتری اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تسلط به زبان فرانسوی

مهاجرت به کانادا از آلمان از طریق تولد فرزند

در صورتی که فرزند شما در کشور کانادا متولد شود می توانید برای او شهروندی کانادا را اخذ نمایید. خودتان نیز پس از گذشت هجده سال می توانید از طریق فرزندتان به روش اسپانسرشیپ برای اقامت در کانادا اقدام کنید. البته این روش از مهاجرت به کانادا از آلمان با هزینه هایی همراه است. در این روش لازم است مبلغی برای اخذ ویزا، سفر و هزینه های مربوط به زایمان در بیمارستان های کانادا بپردازید. برای مهاجرت به این روش لازم است از مراحل انتخاب بیمارستان و فرآیند قانونی آن اطلاع حاصل نمایید.

مهم ترین مزایای مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از توسعه یافته ترین کشورهای جهان است. متقاضیان می توانند با مهاجرت به کانادا از مزایای مختلفی در زندگی خود بهره مند شوند. در ادامه سعی داریم شما را با مهم ترین مزایای مهاجرت به کانادا آشنا کنیم:

  • ممکن است شما در آلمان زندگی کنید و از دستمزد خود راضی نباشید. در واقع دستمزد پایین یکی از مهم ترین دغدغه های کارگران در آلمان محسوب می شود. کشور کانادا همواره به کارگران دستمزد معقولی را پرداخت می کند و همین نکته را می توان یکی از مزیت های مهاجرت به کانادا از آلمان در نظر گرفت.
  • قوانین مهاجرتی در کانادا به گونه ای تصویب شده است که اعطای تابعیت و اقامت در سطح بالایی صورت می پذیرد. در واقع شما با مهاجرت به کانادا می توانید با گذشت مدت زمان کمی به تابعیت و اقامت بلند مدت این کشور دست پیدا کنید.
  • کشور کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان است. به ندرت اتفاق می افتد که در محل زندگی خود در این کشور شاهد جرم و جنایتی باشید. در واقع شما با زندگی در کانادا می توانید موقعیت مناسبی را برای رشد و بالندگی فرزندانتان فراهم کنید.
  • کانادا را می توان یک کشور چند فرهنگی به حساب آورد. در واقع اگر در آلمان با مشکلات نژادی عدیده ای رو به رو هستید، می توانید با مهاجرت به کانادا از موقعیت مطلوب تری بهره مند شوید و کیفیت زندگی خود را افزایش دهید.
  • همواره محیط زیست کانادا به عنوان یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شده است. شما با مهاجرت به کانادا می توانید از جاذبه های طبیعی نظیر رشته کوه ها، رودخانه های پر آب، تند راه های پوشیده از برف و اقیانوس های وسیع بهره مند شوید و لذت زندگی متفاوتی را به همراه داشته باشید.
  • بازار کار کانادا بسیار پویا است و در سال های اخیر توانسته طیف وسیعی از مشاغل را در خود جای دهد. امید می رود که افراد با هر تخصصی که در اختیار دارند بتوانند شغل مورد نظر خود را یافته و وارد بازار کار شوند.
  • سیستم آموزشی کانادایی با آخرین تکنولوژی های روز غرب منطبق است و در صورتی که فرزند داشته باشید، به هیچ عنوان نباید دغدغه ای از جانب آموزش آن ها داشته باشید؛ زیرا آموزش و پرورش در کانادا بسیار پیشرفت داشته است.
  • در صورتی که موفق به اخذ اقامت کانادا شوید، امید می رود که از خدمات درمانی رایگان بهره مند شده و پوشش بیمه ای قابل اعتمادی داشته باشید. این مسئله یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به کانادا است.
مزایای مهاجرت به کانادا از لمان

ضرورت استفاده از وکیل برای مهاجرت به کانادا از آلمان

معمولا کشورها برای پذیرش مهاجرین قوانین و مقررات خاص خود را دارند. این قوانین بر اساس شرایط مختلفی توسط دولت ها به تصویب می رسد. لازم است برای مهاجرت به کشورهای مختلف از قوانین و مقررات خاص هر کدام اطلاع حاصل کنید و با روند کسب اقامت در آن ها آشنایی کامل داشته باشید. هر گونه عدم اطلاع از قوانین و مقررات و عدم دانش کافی در این زمینه ممکن است فرد را با عواقب ناگواری رو به رو کرده و برای او خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

کشور کانادا نیز از این مقوله جدا نیست. این درست است که کشور کانادا در سال های اخیر مهاجرین زیادی را پذیرفته است. اما در این زمینه بسیار سخت گیر بوده و بر رعایت کامل قوانین تاکید ویژه ای دارد. از این رو، لازم است برای مهاجرت به کانادا از آلمان روی تجربه ها و مهارت های وکیل مهاجرتی حساب ویژه ای باز کنید. برای این کار لازم است بهترین وکلای مهاجرتی در آلمان را شناسایی کرده و پیش از هر گونه تصمیم برای اقدام در زمینه مهاجرت به آن ها مشورت کنید.

وکیل مهاجرتی مجرب و کاربلد از کیفیت زندگی در آلمان و کانادا مطلع است و می تواند اطلاعات دقیقی در این خصوص در اختیار شما قرار دهد و آینده شما در کانادا را به نوعی برای شما ترسیم کند. همچنین یک وکیل مهاجرتی از روش های مختلف برای مهاجرت به این کشور آگاه است و می تواند شرایط و پتانسیل شما و خانواده تان را به دقت مورد بررسی قرار دهد و در پایان مناسب ترین راه برای مهاجرت به کانادا را به شما پیشنهاد دهد و شما را در رسیدن به اهداف مهاجرتی تان یاری نماید.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم به تمامی سوالات شما درباره مهاجرت به کانادا از آلمان پاسخ بگوییم. در ابتدا تلاش کردیم دلایل مهاجرت به کانادا پس از اقامت در آلمان را مورد بررسی قرار دهیم و در ادامه مهم ترین روش های مهاجرت به کانادا را مورد بررسی قرار دادیم. در پایان نیز ضرورت استفاده از وکیل در بحث مهاجرت را گوشزد نمودیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که نظرات و تجربیات خود در خصوص اقامت کانادا را با ما به اشتراک بگذارید.

مهم ترین مزیت مهاجرت از آلمان به کانادا؟

پرداخت مالیات کمتر، زندگی با کیفیت بیشتر و استفاده از جاذبه های طبیعی جزو مهم ترین دلایل هستند.

چه روش هایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

شما می توانید از طریق کار، تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری و… به کانادا مهاجرت کنید.

سریع ترین روش برای مهاجرت به کانادا از آلمان کدام است؟

متقاضیان می توانند با استفاده از سیستم امتیاز دهی اکسپرس انتری در کمتر از شش ماه موفق به مهاجرت به کانادا از آلمان شوند.

3/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نه =

دکمه بازگشت به بالا