مهاجرت

0 تا 100 مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا ✈️【سال1403】⚖️

استرالیا در سال اخیر تبدیل به یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرین شده است. امروزه دولت استرالیا روش های مختلفی را برای مهاجرت قانونی به این کشور تعیین کرده است. یکی از روش های مهاجرت به استرالیا، ازدواج است. اگر به دنبال ازدواج با یک فرد که اقامت دائم استرالیا را دارد و یا اینکه شهروند این کشور محسوب می شود، هستید می توانید به راحتی ویزا دریافت کرده و در این کشور اقامت کنید. در این مقاله سعی داریم اطلاعات کاملی در خصوص مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا به شما ارائه دهیم تا به این روش بتوانیم به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ بگوییم. از شما درخواست می کنیم تا انتهای مقاله در مجله حقوقی برترین وکیل با ما همراه باشید.

روش های مختلف برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

افرادی زیادی وجود دارند که به دنبال ازدواج با یک شهروند استرالیایی هستند. باید دقت داشته باشیم که روش های گوناگونی برای مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا وجود دارد. یکی از این روش ها که شما با استفاده از آن می توانید ویزای استرالیا را دریافت کرده و مهاجرت قانونی به این کشور داشته باشید، ازدواج است. مهاجرت به استرالیا با ازدواج به روش های مختلفی صورت می گیرد که در ادامه مقاله سعی داریم به تشریح مهم ترین آن ها بپردازیم:

ویزای نامزدی استرالیا( ساب کلاس 300)

ویزای ساب کلاس 300 مخصوص آن دسته از متقاضیان است که در خارج از کشور استرالیا حضور دارند و می خواهند با فردی که اقامت دائم استرالیا را دارد یا شهروند این کشور است، ازدواج نمایند. برای دریافت اقامت استرالیا از طریق ازدواج به مدت 9 ماه پس از ورود به خاک استرالیا فرصت دارید تا برای ویزای پارتنر 820 و 801 اقدام نمایید. ویزای ساب کلاس 300 که به ویزای نامزدی نیز مشهور است نوعی اقامت موقت 9 ماهه را برای فرد متقاضی به همراه خواهد داشت.

فرد می تواند با دریافت ویزای نامزدی استرالیا به مدت 9 ماه در استرالیا اقامت پیدا کرده و در این کشور به کار و تحصیل نیز مشغول باشد. هر چند نمی توان مدت زمان دقیقی را برای دریافت ویزای ساب کلاس 300 اعلام کرد اما تجربه نشان داده است که متقاضیان می توانند در مدت 14 تا 18 ماه به این ویزا دسترسی پیدا کرده و آن را اخذ نمایند. فرد پیش از درخواست برای این ویزا لازم است از تمامی قوانین و مقررات استرالیا در خصوص اعطای این نوع از ویزا اطلاع حاصل نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

شرایط اخذ ویزای نامزدی استرالیا (ساب کلاس 300)

لازم است فرد در هنگام درخواست برای ویزای نامزدی استرالیا شرایط و ضوابطی را به همراه داشته باشد. در صورت عدم آگاهی از این شرایط و مقررات ممکن است درخواست شما از سوی دولت استرالیا رد شده و در مهاجرت به این کشور ناکام بمانید. مهم ترین شرایط اخذ ویزای ساب کلاس 300 به شرح زیر است:

 • متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج باید دقت داشته باشند که در این خصوص محدودیت سنی وجود دارد. برای دریافت ویزای ساب کلاس 300 زوجین می بایست حداقل 18 سال داشته باشند.
 • ویزای ساب کلاس 300 استرالیا فقط برای آن دسته از افرادی صادر خواهد شد که قصد ازدواج با یک شهروند استرالیا یا نیوزلند را داشته باشند. همچنین می توان برای ازدواج با فردی که اقامت دائم استرالیا را نیز دارد اقدام نمود.
 • امکان ازدواج از راه دور در استرالیا وجود ندارد. برای این کار لازم است دو طرف همدیگر را ملاقات کرده و از نزدیک یکدیگر را بشناسند.
 • لازم است فرد پس از دریافت اقامت 9 ماهه در استرالیا به صورت قطعی ازدواج کند.
 • لازم است فرد در دوره 9 ماهه اقامت خود در استرالیا تمامی مدارک و مستندات لازم را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد.
 • فرد نباید هیچ گونه منع قانونی برای ازدواج در استرالیا داشته باشد. زیرا در این صورت درخواست او رد خواهد شد. برای مثال فرد نباید دارای سابقه طلاقی باشد که از نظر دولت استرالیا نامعتبر است.
 • لازم است فرد متقاضی دارای سلامت جسمانی، سلامت عقل و حسن اخلاق و شخصیت باشد.

ویزای 820 و 801 استرالیا

در بالا اشاره کردیم که فرد متقاضی می تواند با دریافت ویزای نامزدی به مدت 9 ماه در این کشور اقامت یافته و در این مدت با نامزد خود ازدواج نماید. در صورتی که موفق به دریافت ویزای ساب کلاس 300 شده باشید و در این کشور با نامزد خود ازدواج کرده باشید می توانید به طور همزمان برای دریافت ویزای 820 استرالیا نیز اقدام کنید. پس از طی کردن مراحل قانونی و اخذ ویزای 820 استرالیا لازم است دو سال در این کشور با همسر خود زندگی مشترک داشته باشید.

پس از پایان دو سال زندگی مشترک در استرالیا به همراه همسر خود، شرایط کلی زندگی شما و همسرتان از سوی دولت استرالیا ارزیابی خواهد شد. در صورت واجد الشرایط بودن می توانید در این مرحله برای دریافت ویزای 801 استرالیا اقدام نمایید. با دریافت ویزای 801 استرالیا قادر خواهید بود اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. البته گاهی اوقات می توانید این دو ویزای اقامت موقت و دائم استرالیا را به صورت همزمان دریافت نمایید. در صورت دو سال زندگی مشترک و تولد فرزند می توانید برای دریافت همزمان این دو ویزا اقدام کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

ویزای 309 و 100 استرالیا

این نوع از ویزا مخصوص آن دسته از مهاجرین است که در خارج استرالیا تصمیم به ازدواج با پارتنر خود دارند. ویزای 309 استرالیا امکان اقامت موقت را برای متقاضیان مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا فراهم می کند و تا زمانی که اقامت دائم به شخص اعطا گردد اعتبار دارد. روند درخواست و دریافت این نوع از ویزا ممکن است به مدت 13 تا 18 ماه به طول بیانجامد. برای دریافت ویزای 309 استرالیا دولت این کشور شما را از لحاظ سلامت جسمانی و روانی مورد ارزیابی قرار می دهد.

علاوه بر آزمایش سلامت جسمانی و روانی، متقاضی می بایست در کشور مبدا هیچ گونه سوء پیشینه ای نیز نداشته باشد. ویزای 100 استرالیا امکان اقامت دائم را برای متقاضیان فراهم می کند. در ابتدا لازم است برای دریافت هر دو ویزا اقدام کنید. با ویزای 309 اقامت موقت اخذ خواهید کرد و سپس با استفاده از ویزای 100 استرالیا اقامت خود را دائمی خواهید کرد. دلیل فاصله افتادن در دریافت ویزای موقت 309 و ویزای دائمی 100 این است که دولت استرالیا تمایل دارد شما در این زمان ارتباط نزدیک تری با شرایط زندگی در این کشور برقرار کنید.

برای دریافت ویزای دائم استرالیا لازم است دو سال در کنار همسر خود زندگی مشترک داشته باشید. علاوه بر این لازم است شخصیت دو طرف مورد ارزیابی قرار بگیرد تا مشخص شود رابطه صمیمانه ای با یکدیگر دارند. ویزای 100 استرالیا فقط به افراد تک همسر اعطا می گردد و روند دریافت آن ممکن است بین 19 تا 39 ماه به طول بیانجامد. برای دریافت ویزای 309 و 100 استرالیا لازم است از قوانین و مقررات این کشور اطلاع کاملی داشته باشید تا درخواست شما توسط دولت رد نشود.

مدارک و مستندات لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

کشور استرالیا مانند سایر کشورهای دنیا از متقاضیان مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا یک سری از مدارک را درخواست می کند. در صورت تکمیل نبودن مدارک درخواست شده توسط اداره مهاجرت این کشور، درخواست اخذ ویزای شما رد خواهد شد. از این رو، لازم است تلاش ویژه ای برای جمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز داشته باشید و در این مسیر از مشاوره های لازم با وکلای متخصص در این زمینه بهره مند شوید. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای کسب اقامت استرالیا به شرح زیر است:

 • شناسنامه
 • کارت ملی متقاضی
 • گذرنامه متقاضی
 • دو قطعه عکس
 • سند اثبات تغییر نام در صورت اقدام برای این کار
 • اظهارنامه قانونی یک شاهد پشتیبان در رابطه با درخواست ویزای ازدواج احتمالی یا ویزای پارتنر
 • اثبات واقعی و تداوم رابطه
 • گواهی ازدواج در صورت متاهل بودن
 • گواهی طلاق و یا فوت همسر قبلی( در صورت ازدواج مجدد)
 • گواهی عدم سوء پیشینه قضایی

مزایای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

متقاضیانی که به دنبال ازدواج با یک تبعه استرالیایی یا مقیم این کشور هستند می توانند با دریافت انواع ویزای ازدواج به این کشور مهاجرت کنند و در آن اقامت داشته باشند. در صورتی که اسپانسر فرد متقاضی یک شهروند استرالیایی یا مقیم این کشور یا شهروند نیوزلندی باشد، مزایای بیشماری پیش روی فرد مهاجر قرار خواهد گرفت. البته دریافت هر یک از این مزایای شرایط خاص خود را دارد. یکی از مزایای مهم مهاجرت به استرالیا که می توانید پس از دریافت ویزای این کشور به آن دست پیدا کنید، سیستم درمانی مدیکار است.

کشور استرالیا یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه بهداشت و درمان است. این کشور توانسته زیرساخت های قابل توجهی را در این زمینه فراهم کند. از این رو متقاضیان مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا می توانند در صورت دارا بودن شرایط مورد نیاز از سیستم های طراحی شده توسط دولت استرالیا بهره مند شوند. سیستم های درمانی مدیکار استرالیا امکانات خاصی را برای مهاجرین پس از دریافت انواع ویزای نامزدی و ازدواج این کشور فراهم کرده است که مزایای بسیاری را پیش روی متقاضیان قرار می دهد.

شاید مهم ترین دغدغه مهاجرینی که از طریق ازدواج به استرالیا سفر می کنند مباحث مربوط به اشتغال باشد. باید دقت داشته باشید که دولت استرالیا امکان اشتغال را برای دریافت کنندگان ویزای ازدواج این کشور فراهم کرده است. مهم ترین مزیت مهاجرینی که از طریق ازدواج وارد این کشور شده اند این است که هیچ گونه محدودیتی از بابت انتخاب کارفرما برای آن ها وجود ندارد. فرد مهاجر که قصد کار در استرالیا را دارد می بایست به تمامی تعهدات شغلی خود پایبند بوده و در جهت منافع شغلی خود قدم بردارد.

در صورتی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را داشته باشید می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. علاوه بر این امکان تحصیل برای مهاجرین در استرالیا فراهم شده است. مراکز آموزشی بسیار معتبری در کشور استرالیا آماده پذیرش متقاضیان است. همچنین شما می توانید از طریق ازدواج از برخی پرداخت های اجتماعی خاص بهره مند شوید. دقت داشته باشید که پس از دریافت اقامت دائم استرالیا، مهاجرین می توانند تحت شرایط خاصی برای اخذ شهروندی و تابعیت استرالیا نیز اقدام کنند.

همینطور روشی دیگری برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد و آن مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا است، برای اطلاعات بیشتر درباره ی روش ها و شرایط این نوع مهاجرت، روی لینک کلیک کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

چه عواملی باعث رد شدن درخواست ویزای ازدواج می شود؟

هر یک از کشورهای دنیا برای اعطای ویزا و قبول مهاجر قوانین و مقررات خاص خود را دارند. این کشورها دقت ویژه ای بر روی اجرای صحیح قوانین مهاجرتی خواهند داشت. کشور استرالیا نیز از مقوله جدا نیست. لازم است تمامی مدارک و اطلاعاتی که در اختیار دولت استرالیا قرار می دهید صحیح و به روز باشد. در غیر این صورت درخواست شما توسط اداره مهاجرت استرالیا رد خواهد شد. در ادامه سعی داریم به بررسی مهم ترین عواملی بپردازیم که ممکن است مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را به مخاطره بیندازد:

تناقض در اطلاعات و مدارک مربوط به ازدواج

لازم است در ارائه اطلاعات و مدارک مربوط به همسر غیر استرالیایی به این نکته توجه داشته باشید که کلیه مستندات می بایست یکسان بوده و هیچ تناقضی با یکدیگر نداشته باشند. دولت استرالیا حساسیت ویژه ای بر روی ازدواج صوری دارد و هر گونه اطلاعات غلط باعث می شود تا چنین تصور شود که ازدواج غیر واقعی بوده است. از این رو، لازم است در ارائه اطلاعات مربوط به زمان ملاقات زوجین، زمان و مکان خواستگاری، تاریخ ازدواج و اطلاعات از این جنس نهایت دقت را به خرج دهید.

به روز نبودن اطلاعات و مدارک ارائه شده

گاهی ممکن است در طی گذر زمان شرایط مربوط به زوجین تغییر کند. در این صورت لازم است تمامی اطلاعات خود را به روز نگه دارید. به روز نگه داشتن اطلاعات تا زمان ارائه مدارک مربوط به اداره مهاجرت استرالیا برای دریافت ویزا می بایست ادامه داشته باشد. دقت داشته باشید که به روز نبودن مدارک و اطلاعات مربوط به معنای نقص در مدارک است و همین موضوع می تواند عواقب ناگواری را برای فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج به همراه داشته باشد.

شواهد و توضیحات ناکافی

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج لازم است مقامات مسئول را متقاعد کنید که ازدواج شما غیر صوری است. یکی از عوامل مهم در اثبات این ادعا این است که توضیحات و شواهد کافی در خصوص رابطه به اداره مهاجرت ارائه دهید. یکی از اشتباهات رایج در این زمینه، توضیح مختصر در خصوص کیفیت رابطه است. لازم است زوجین اطلاعات مفصلی در خصوص چند و چون آشنایی و نامزدی با پارتنر خود را در اختیار دولت استرالیا قرار دهند تا در نهایت درخواست آن ها پذیرفته شود.

برای این کار لازم است حداقل یک هفته را صرف تهیه پیش نویس نامه توصیف رابطه کنید تا در نهایت بتوانید متنی قابل اتکا را به مقامات مسئول ارائه دهید. لازم است نامه را حداقل در سه صفحه تحریر کنید. در متن نامه لازم است به طور مفصل در خصوص نحوه آشنایی با شریک زندگی خود توضیح ارائه دهید. هر گونه داده های زمانی نظیر درج تاریخ دقیق آشنایی و تاریخ دقیق ازدواج می تواند متن نامه ارائه شده به اداره مهاجرت استرالیا را پخته تر کرده و در نتیجه کلی تاثیرگذار باشد.

ضعف در متن نامه ارائه شده توسط شهود

یکی از رایج ترین اشتباهات در مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا، متن ضعیف شاهدها در فرم‌های ۸۸۸ هست. نحوه بیان رابطه و اشاره به موارد مهم مندرج در فرم ۸۸۸ بسیار در روند بررسی ضروری است. دولت استرالیا همواره توجه خاصی به نامه ارائه شده از سوی شهود رابطه دارد و هم خوانی اطلاعات مطرح شده از سوی شاهدان را با یکدیگر مورد ارزیابی قرار می دهد. از این رو، لازم است در تنظیم متن نامه نگارش شده توسط شاهدان توضیحات لازم به طور دقیق لحاظ شود.

ارائه شواهد و مستندات نامربوط با رابطه

همواره به این نکته دقت داشته باشید که تنها لازم است اطلاعاتی را به مقامات مسئول در دولت استرالیا ارائه دهید که به طور مستقیم باعث اثبات رابطه واقعی شما و همسرتان می شود. پیش از ارسال مدارک مربوط باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا مستندات ارائه شده کمکی به روند رسیدگی به پرونده مهاجرتی شما خواهد کرد یا خیر؟ لازم به ذکر است که گاهی ارائه توضیحات نامربوط در خصوص رابطه باعث انحراف ذهنی مقامات شده و چه بسا تاثیر بدی بر روی نتیجه درخواست شما داشته باشد.

صادق نبودن با اداره مهاجرت استرالیا

بیان عوامل کلیدی مانند هرگونه محکومیت کیفری جزئی، میزان رابطه یا یک دوره جدا شدن از شریک زندگی خود و مواردی از این جنس کاملا الزامی به نظر می رسد. در واقع لازم است با اداره مهاجرت صادق باشید و هر آن چیزی که لازم است دولت استرالیا در خصوص گذشته شما بداند را در اختیار آن ها قرار دهید. هر گونه فرار از بیان اطلاعات از این جنس و مخفی کردن بخشی از گذشته باعث می شود تا درخواست شما رد شده و شما نتوانید به اهدافی که از پیش تعیین کرده اید دست پیدا کنید.

ضرورت استفاده از وکیل در مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

هر یک از کشورهای جهان قوانین و مقررات خاص خود را برای پذیرش مهاجرین دارند. این قوانین و مقررات ممکن است بسته به شرایط و نیازهای هر کشوری به صورت جداگانه تصویب شود. از این رو، دولت ها توجه ویژه ای بر صحت اجرای قوانین مهاجرتی دارند. لازم است برای مهاجرت به هر کشوری در سطح جهان از قوانین و ضوابط آن اطلاع کامل داشته باشید تا بتوانید بدون دردسر به اهداف خود دست پیدا کنید. هر گونه عدم اطلاع از قوانین ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

عموم مردم دانش حقوقی لازم در خصوص اطلاع از قوانین مهاجرتی استرالیا را ندارند. بنابراین لازم است پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا با یک وکیل مجرب و خبره در این زمینه مشورت کنید. مشاوره های وکیل باعث می شود تا مسیر بیش از پیش هموار شود. همچنین دقت داشته باشید که روش های مختلفی برای دریافت ویزای استرالیا از طریق ازدواج وجود دارد. وکیل مهاجرتی می تواند با بررسی شرایط متقاضی بهترین راهکار برای کسب اقامت استرالیا را به وی معرفی کند.

اهمیت مشاوره با وکیل در زمینه مهاجرت زمانی مشخص می شود که بدانید در سال های اخیر رد درخواست ویزای ازدواج در استرالیا بیش از رد شدن هر نوع ویزای دیگری بوده است. این آمار نشان می دهد که مراجعه به یک وکیل نه تنها یک توصیه مهم، بلکه یک ضرورت است. وکیل مهاجرتی به شما کمک می کند کلیه مدارک مربوط را به دقت جمع آوری کرده و به گونه ای اقدام کنید که دچار کمترین تنش با قانون شیود. علاوه بر این استخدام وکیل مهاجرتی باعث تسریع در کسب نتیجه مطلوب می شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با پیچ و خم های مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا آشنا کنیم. در ابتدا سعی کردیم انواع ویزای نامزدی و ازدواج برای کسب اقامت در استرالیا را مورد بررسی قرار داده و به تشریح هر یک از آن ها بپردازیم. همچنین به مهم ترین مزایای مهاجرت به استرالیا با استفاده از ویزای ازدواج پرداختیم. همچنین تلاش کردیم عواملی را مورد بررسی قرار دهیم که وجود آن ها ممکن است دریافت ویزای استرالیا از طریق ازدواج را با اختلال ایجاد نماید. در پایان نیز ضرورت استفاده از یک وکیل ماهر در بحث مهاجرت را گوشزد نمودیم. اکنون از شما درخواست می کنیم که تجربیات و نظرات خود در خصوص مطالب مطرح شده در مطلب بالا را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

با دریافت ویزای نامزدی می توان چند ماه در استرالیا اقامت کرد؟

با ویزای ساب کلاس 300 می توان به 9 ماه اقامت موقت دست پیدا کرد.

برای مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا، داشتن چه شرایطی الزامی است؟

شرایط زیادی مورد نیاز است. لازم است فردی که قصد ازدواج با او را دارید، شهروند استرالیا، مقیم دائم این کشور و یا شهروند نیوزلند باشد. علاوه بر این لازم است واقعی بودن رابطه به مقامات مسئول اثبات شود.

آیا امکان کسب شهروندی کانادا از طریق ازدواج وجود دارد؟

در ابتدا لازم است برای ویزای موقت اقدام کنید. پس از آن به شما ویزای اقامت دائم در استرالیا اعطا خواهد شد و پس از اثبات صوری نبودن رابطه می توانید برای شهروندی استرالیا نیز اقدام کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 5 =

دکمه بازگشت به بالا