مهاجرت

مهاجرت به استرالیا + شرایط اخذ اقامت ✈️【سال1402】⚖️

کشور استرالیا را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت به شمار آورد. این کشور به دلیل شرایط ویژه ای که دارد در سال های اخیر توانسته مهاجرین زیادی را جذب خود کند. متقاضیان می توانند از روش های مختلفی نظیر تحصیل، ازدواج، کار، سرمایه گذاری و… موفق به کسب اقامت استرالیا شوند. در صورتی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارید یا به دنبال اقامت و تابعیت این کشور هستید، لازم است اطلاعات جامعی در خصوص آن به دست بیاورید. در این مقاله سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم. پس تا انتهای مقاله در ملجه حقوقی برترین وکیل با ما همراه باشید.

روش های مهاجرت به استرالیا

کشورهای مختلف بسته به نیاز و شرایطی که در اختیار دارند ممکن است روش های مختلفی را برای مهاجر پذیری به تصویب برسانند. در واقع لازم است فرد متقاضی آگاهی کاملی در خصوص روش های مهاجرت به استرالیا داشته باشد تا بتواند با توجه به شرایطی که در اختیار دارد، یکی از روش های قانونی مهاجرت را انتخاب کرده و از این طریق برای دریافت ویزا و اقامت کشور مقصد تلاش نماید. در ادامه مقاله تلاش داریم تا اطلاعات کاملی در خصوص انواع روش های کسب اقامت استرالیا به شما ارائه دهیم.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

کشور استرالیا به خصوص در سال های اخیر توانسته رشد علمی مناسبی را از خود نشان دهد. دانشگاه و آموزشگاه های معتبری در این کشور مشغول به فعالیت های علمی هستند که شما بسته به سطح دانش و سلیقه می توانید به انتخاب هر یک از آن ها بپردازید. کشور استرالیا در کنار کانادا، آلمان و آمریکا توانسته جایگاه بالایی در جذب مهاجرین تحصیلی داشته باشد و این کشور را می توان یکی از محبوب ترین مقاصد برای اقامت از طریق تحصیل به شما آورد. برای مهاجرت به این کشور نیاز به ویزای تحصیلی است.

برای دریافت ویزای استرالیا در ابتدا لازم است آموزشگاه و دانشگاه مورد نظر خود را پس از انجام تحقیقات لازم انتخاب کنید. پس از آن لازم است در دانشگاه مربوطه نام نویسی کرده و شهریه آن را به طور کامل پرداخت کنید. دقت داشته باشید که ارائه رسید پرداخت شهریه دانشگاه مورد نظر در دریافت ویزای استرالیا الزامی است. معمولا هزینه تحصیل در دانشگاه های استرالیا قدری زیاد است. از این رو، پیش از اقدام برای مهاجرت به استرالیا می بایست برآوردها در این زمینه به طور کامل انجام شود.

از مزیت های مهم تحصیل در دانشگاه های معتبر استرالیا این است که فرد می تواند بسته به مدت زمان تحصیل خود، 30 تا 60 روز پس از پایان دوره آموزشی خود در استرالیا اقامت داشته باشد و در این مدت به دنبال شغل متناسب با رشته تحصیلی خود بگردد. در صورت یافتن کار ویزای او تغییر شکل خواهد داد. همچنین دانشجویان حق چهل ساعت کار در هفته در هنگام تحصیل را خواهند داشت و محدودیتی برای دوره های آموزشی مجازی وجود ندارد. دقت داشته باشید که اگر ساعت کاری بیشتر از سقف تعین شده باشد ویزای تحصیلی فرد لغو می شود.

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا برای کار را می توان یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی در نظر گرفت. این کشور تمایل دارد تا کارگران ماهر و فعال را جذب بازار کار خود کند. جذب نیروی کار در کشور استرالیا از روش اسکیل ورکر انجام می شود. در واقع اسکیل ورکر یک سیستم امتیاز دهی است که برای کسب ویزای کاری استرالیا لازم است در آن حداقل نمره 65 را اخذ نمایید. دقت داشته باشید که با توجه به مدرک تحصیلی و میزان سابقه کاری که در اختیار دارید ممکن است نوع ویزای شما متفاوت باشد.

فارغ اتحصیلان رشته های دانشگاهی می توانند از موقعیت شغلی شایسته‌ای در استرالیا بهره مند شوند. کیفیت زندگی در شهرهای ملبورن، سیدنی و پرت بسیار بالا است و کارگران ماهر می توانند از طریق کار در این شهرها کیفیت زندگی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. دولت استرالیا روش های مختلفی را برای دریافت ویزای کاری استرالیا معرفی کرده است که متقاضیان بسته به شرایط خود می توانند یکی از روش های مختلف را انتخاب نمایند.

دو مورد از مهم ترین ویزای کاری استرالیا به شرح زیر است:

 • ویزای کاری 482 استرالیا:

این ویزا زمانی صادر می شود که کارفرمایی در استرالیا به دلیل کمبود نیروی کار به کارگران ماهر اعلام نیاز کند. دقت داشته باشید که زمان اعتبار این ویزای یک تا چهار سال است و شما می توانید از آن برای مهاجرت به استرالیا استفاده کنید و در این کشور به کار مشغول شوید. دریافت ویزای 482 استرالیا هیچ محدودیت سنی ندارد و متقاضیان در هر سن و سالی می توانند از آن استفاده نمایند. همچنین با اخذ این ویزا می توانید در صورت واجد الشرایط بودن به اقامت دائم استرالیا نیز دست پیدا کنید.

 • ویزای کاری 408 استرالیا:

این نوع از ویزای کار مخصوص افرادی است که قصد انجام کاری موقتی و کوتاه مدت در استرالیا را دارند. برای دریافت این نوع از اقامت لازم است حمایت کارفرما و مهارت لازم را در اختیار داشته باشید. معمولا افرادی که برای شرکت در یک کنفرانس به استرالیا سفر کرده اند و یا افرادی که در صنعت سرگرمی مشغول به کار هستند و همچنین افراد دانشگاهی که برای انجام تحقیقات به استرالیا دعوت شده اند، از این نوع ویزای کاری بهره مند خواهند شد.

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری نیز یکی از روش های موثر برای مهاجرت به استرالیا است. برای این کار لازم است حداقل سرمایه ای معادل 2.5 میلیون دلار استرالیایی در اختیار داشته باشید. مدت زمان اعتبار ویزای سرمایه گذاری در استرالیا پنج سال است و فرد متقاضی لازم است در تمام این مدت به فعالیت های تجاری مشغول باشد. با دریافت ویزای سرمایه گذاری قادر خواهید بود برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت این کشور را اخذ نمایید و همین مسئله را می توان به عنوان مزیت مهاجرت به این روش تلقی کرد.

برای شروع فرآیند سرمایه گذاری در استرالیا لازم است در ابتدا نهادهای دولتی این کشور، سازمان هایی را که به جذب سرمایه اعلام نیاز کرده اند را به شما معرفی کنند. علاوه بر این لازم است در آزمون های مربوطه حداقل نمره 65 اخذ نمایید. دقت داشته باشید که دولت استرالیا روش های مختلفی را برای سرمایه گذاری در این کشور اعلام کرده است که هر یک از متقاضیان می توانند با اتکا به شرایطی که دارند یکی از آن ها را انتخاب کرده و به اقامت استرالیا برسند:

 • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید ملک:

یکی از روش های مرسوم برای کسب اقامت استرالیا، خرید ملک در این کشور است. دقت داشته باشید ملک خریداری شده می بایست مسکونی باشد تا موفق به اخذ ویزا شوید. با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می توانید برای اعضای خانواده خود نیز ویزا دریافت کنید. علاوه بر این قادر خواهید بود از وام های کم بهره بانک های استرالیایی نیز بهره مند شوید. همچنین می توانید با اجاره دادن ملک خریداری شده، سود قابل توجهی را به دست آورید.

 • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق ثبت شرکت:

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا ثبت شرکت است. دقت داشته باشید که طبق قوانین می بایست دو نفر از سه نفر اعضای یک شرکت اقامت استرالیا را داشته باشند و همین موضوع قدری کار را سخت می کند. با استفاده از سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت قادر خواهید بود که اقامت چهار ساله استرالیا را به دست آورید و برای اعضای خانواده خود نیز ویزا دریافت کنید.

 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه:

اوراق قرضه به منزله وامی است که شما به دولت پرداخت می کنید و در ازای آن سود دریافت می نمایید. در کشورهای مختلفی می توان از طریق خرید اوراق قرضه کسب اقامت نمود. دولت استرالیا نیز در ازای خرید مبلغ معینی اوراق قرضه از این کشور به شما اقامت این کشور را اعطا خواهد نمود. با این روش علاوه بر دسترسی به سود معین می توانید ویزای سرمایه گذاری استرالیا را نیز دریافت کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به استرالیا و کسب اقامت این کشور، ازدواج با فردی است که تابعیت استرالیا دارد. برای این کار لازم است. با استفاده از ازدواج با یک شهروند استرالیایی می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. برای این کار لازم است به طور قطع ویزای موقت همراه را در اختیار داشته و در زمان درخواست برای این ویزا در کشور استرالیا حضور داشته باشید. ممکن است مدت زمان پردازش چنین ویزاهایی چندین ماه به طول بیانجامد و هزینه بالایی نیز خواهند داشت.

دقت داشته باشید که با گذشت تنها دو سال از دریافت ویزای موقت همراه، قادر خواهید بود برای دریافت ویزای دائم همراه استرالیا درخواست دهید. ویزای ساب کلاس 300 که به ویزای نامزدی نیز معروف است در واقع یک ویزای موقت است که به شما امکان می دهد برای ازدواج با شهروند استرالیا وارد این کشور شده و پس از آن برای دریافت ویزای دائم این کشور اقدام نمایید. هر یک از انواع ویزای ازدواج استرالیا دارای مدت‌زمان، شرایط و هزینه‌ی معینی هستند که لازم از درباره آن ها اطلاعات جامعی کسب کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

در صورتی که فرزندی در استرالیا متولد شود می تواند موفق به کسب ویزای این کشور شود. ویزای کودک متولد شده در استرالیا کاملا مشابه ویزای والدین او است. در واقع اگر شما از طریق تحصیل در دانشگاه های استرالیا موفق به اخذ ویزا شده اید، فرزند شما نیز دارای ویزای همراه تحصیلی خواهد شد؛ اما اگر شما و همسرتان دارای تابعیت استرالیا باشید و شهروندی این کشور را اخذ نموده باشید، فرزندتان نیز پس از تولد شهروند استرالیا محسوب می شود و تابعیت این کشور را خواهد داشت.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به استرالیا که به هیچ عنوان توصیه نمی شود پناهندگی است. دقت داشته باشید که پناهندگی در اصل روشی غیر قانونی برای مهاجرت به کشور استرالیا است و تحت شرایطی بسیار خاص دولت استرالیا با آن موافقت خواهد کرد. معمولا پناهندگی با مخاطراتی همراه است و دشواری هایی در پیش دارد که ممکن آینده فرد متقاضی را به طور کلی نابود کند. پناهجو ممکن است به دلایل نظیر شرایط آشفته کشور درجنگ، محدودیت های جنسیتی، نژادی و… تصمیم به پناهندگی بگیرد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

در بالا تلاش کردیم روش های مختلف برای مهاجرت به استرالیا را به شما ارائه دهیم. در هر یک از روش های نام برده به یک سری از مدارک نیاز دارید. بسته به اینکه از کدام روش برای کسب اقامت استرالیا استفاده می کنید، لازم است مدارک مربوطه را تهیه و ادارات مربوطه تحویل دهید؛

اما به طور کلی برای مهاجرت به استرالیا مدارک زیر مورد نیاز است:

 • گذرنامه
 • فرم تکمیل شده ویزای استرالیا
 • پرداخت هزینه ویزا
 • عکس بیومتریک
 • کارت شناسایی ملی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • مدارک خانوادگی (سند ازدواج یا طلاق و …)
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • مدارک مورد نیاز برای اقامت موقت: بسته به نوع ویزای شما این مدارک متفاوت است.
 • فرم‌های گیرنده مجاز (نماینده قانونی شما که در صورت عدم حضورتان می‌تواند مدارک شما را تایید کند)
 • رزرو محل اقامت
 • نامه از کارفرما (در صورت لزوم)
 • دعوت‌نامه (در صورت لزوم)
 • برنامه سفر (شامل بلیت‌های خریداری شده، مکان‌هایی که قصد سفر به آن را دارید و …)
مهم ترین مزایای مهاجرت به استرالیا

مهم ترین مزایای مهاجرت به استرالیا

دقت داشته باشید که در سال های اخیر کشور استرالیا توانسته نام خود را به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها در نزد مهاجرین مطرح نماید. مهاجرت به این کشور و کسب اقامت استرالیا دارای مزایای بسیاری است که مهم ترین آن ها به شریح زیر است:

 • دقت داشته باشید که کشور استرالیا در تمامی شاخص های اقتصادی دارای آمار بسیار مناسبی است و در واقع با مهاجرت به این کشور می توانید تجربه زندگی در یک کشور با ثبات را تجربه نمایید.
 • با مهاجرت به استرالیا می توانید رفاه زندگی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. کشور استرالیا دارای توسعه های لازم در زمینه اقتصاد، علم، فرهنگ و حمل و نقل است و شما می توانید نتیجه هر یک از این ها را در کیفیت زندگی خود احساس نمایید.
 • امنیت شغلی در استرالیا را می توان به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت در نظر گرفت. به نوعی که شما دیگر دغدغه ای از بابت آینده کاری خود نخواهید داشت.
 • آموزش در این کشور با ساختارهای غربی صورت می گیرد و با استانداردهای روز دنیا همراه شده است. با تحصیل در این کشور می توانید پایه های علمی خود را تقویت کرده و آینده کاری خود را بازسازی کنید.
 • سیستم درمانی گسترده و دولتی کشور استرالیا باعث شده است سطح بهداشت در این کشور بالا باشد.
 • در شهرهای مهم کشور استرالیایی با چندین فرهنگ مختلف رو به رو هستید و همین باعث می شود تا پذیرش مهاجر در بین مردم استرالیا نهادینه شده باشد.
 • مناظر طبیعی، ساختار جغرافیایی، نوع اقلیم و پوشش جانوری خارق‌العاده از مزایای کشور استرالیا به شمار می آید. همچنین شما با مهاجرت به استرالیا می توانید از مکان های تفریحی و گردشگری این کشور نهایت استفاده را داشته باشید و آخر هفته ای شاد را در کنار خانواده خود تجربه کنید.
 • مراکز خرید و مال های لاکچری همراه با اجناس متنوع از دیگر مزایای زندگی در استرالیا است. در واقع شما هیچ مشکلی در تامین نیازهای خود و دسترسی به محصولات مورد نیاز نخواهید داشت.

شرایط اخذ اقامت و شهروندی استرالیا

دقت داشته باشید که شرایط برای اخذ اقامت دائم استرالیا کاملا متفاوت از اخذ تابعیت این کشور است. فردی که توانسته است اقامت دائم استرالیا را اخذ نماید قادر است در این کشور زندگی کرده، به کار مشغول باشد و ادامه تحصیل بدهد. برای خروج چنین فردی از کشور لازم است ویزای اقامت دائم خود را به همراه داشته باشد. فردی که موفق به کسب اقامت دائم استرالیا شده است در بیشتر موارد حق رای ندارد. همچنین دریافت خدمات دولتی توسط وی به قوانین و مقررات مربوطه بستگی دارد.

پس از دریافت اقامت دائم استرالیا می توانید با آگاهی از قوانین و مقررات مهاجرتی، پس از گذشت چند سال برای دریافت تابعیت و شهروندی این کشور درخواست دهید. البته لازم است در زمان ارسال درخواست تابعیت در این کشور ساکن باشید و واجد الشرایط محسوب شوید. برای کسب تابعیت استرالیا نیاز است که چهار سال در این کشور از طریق ویزای اقامت دائم حضور داشته باشید. برای کسب شهروندی استرالیا باید به دولت این کشور ثابت کنید به کلیه قوانین احترام می گذارید و با وظایف خود به طور کامل آشنا هستید.

ضرورت استفاده از وکیل در مهاجرت به استرالیا

ضرورت استفاده از وکیل در مهاجرت به استرالیا

تمامی کشورها قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجرین دارند. این قوانین بر اساس نیاز و شرایطی که کشورها در آن حضور دارند، تصویب می شود. برای داشتن یک مهاجرت موفق لازم است از این قوانین و مقررات اطلاعات کامل داشته باشید و برای رسیدن به اهداف خود قم بردارید. در صورت عدم آگاهی از قوانین مهاجرتی کشور مقصد ممکن است خسارات جبران ناپذیری به شما تحمیل شود و عواقب ناگوار آن، آینده شما را به طور کامل تحت تاثیر قرار داده و شما را از مقصودتان دور کند.

کشور استرالیا نیز از این موضوع جدا نیست و قوانین و مقررات خاص خود را برای قبول مهاجرین دارد. لازم است برای مهاجرت به استرالیا، قوانین این کشور را به دقت مورد مطالعه قرار دهید؛ اما همواره قوانین پیچیدگی های خاص خود را دارند. از این رو، لازم است برای مهاجرت به استرالیا از یک وکیل کاربلد و خبره استفاده کنید. بهترین وکیل مهاجرت در تهران از کیفیت زندگی در کشور مقصد مطلع است و با روند قانونی ارسال درخواست اقامت آشنایی کامل دارد و می تواند انجام امور مربوط به دریافت ویزا را با سرعت و دقت بالایی به سرانجام برساند.

علاوه بر این باید دقت داشته باشید که روش های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا و کسب اقامت این کشور وجود دارد که در بالا به چند مورد از آن ها اشاره کردیم. هر یک از این روش های مهاجرت ممکن است با شرایط یکی از متقاضیان منطبق باشد. وکیل مهاجرتی به دلیل تجربه و دانشی که دارد می تواند شرایط متقاضی را به دقت مورد مطالعه قرار دهد و از بررسی های انجام شده، بهترین راهکار را به موکل خود برای دریافت ویزا پیشنهاد بدهد. بهتر است در این مسیر به یک وکیل توانا در امور مهاجرتی اعتماد کنید.

کلام آخر

از اینکه صبوری به خرج دادید و تا انتهای مقاله در کنار ما بودید از شما کمال تشکر را داریم! در این مقاله تلاش کردیم هر آن چیزی که درباره مهاجرت به استرالیا به آن نیازمند هستید را به اختصار توضیح دهیم. در ابتدا تلاش کردیم روش های مختلف کسب اقامت استرالیا را معرفی کرده و هر یک را در حد توان تشریح کنیم تا متقاضیان با دانش بیشتری روش متناسب با شرایط خود را انتخاب نمایند. همچنین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت را مورد بررسی قرار دادیم و نگاهی هم به مهم ترین مزایای اقامت در کانادا انداختیم. در پایان نیز ضرورت استفاده از یک وکیل مهاجرتی برای درخواست ویزای استرالیا را گوشزد نمودیم. از شما دعوت می کنیم که اگر تجربه یا نظری در این خصوص دارید، آن را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

از چه روش هایی می توان به استرالیا مهاجرت کرد؟

برای مهاجرت به استرالیا می‌توان از انواع روش‌های مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، ویزای مخصوص نخبگان، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ خانواده، مهاجرت از طریق تولد و پناهندگی اقدام کرد.

بهترین روش مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان کدام است؟

ممکن است بسته به شرایط متقاضیان، بهترین روش مهاجرت برای هر شخص متفاوت باشد؛ اما با توجه به نرخ ویزای صادر شده و کسب اقامت استرالیا می توان گفت مهاجرت تحصیلی بهترین روش مهاجرتی برای ایرانیان است.

آیا برای مهاجرت به استرالیا، مدرک زبان مورد نیاز است؟

متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا باید دانش خود در را در زبان انگلیسی به اثبات رسانند و نمره مورد نیاز در هر یک از آزمون‌های معتبر و بین‌المللی با توجه به روشی که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، متفاوت است.

5/5 - (3 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا