ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت ⚖️【سال1402】

امروزه با توجه به ضررهای مالی سنگین به واسطه ی معامله های پرریسک، افراد زیادی به دنبال وکلای متخصص می باشند تا زیان های وارده را جبران نمایند. این دغدغه از ساکنین رشت مستثنی نیست، اگر ساکن رشت و درحال یافتن وکیلی ماهر در خصوص معاملات ملکی هستید، در این مقاله سعی کرده ایم 10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت را معرفی کنیم. با ما در مجله برترین وکیل همراه باشید.

بهترین وکیل ملکی در رشت کیست؟

مقصود از دعاوی ملک، دعوی است که موضوع آن درباره ی یک ملک و یا اختلافات به وجود آمده میان دو طرف قرارداد بابت ملک و اموال غیر منقول مانند زمین، آپارتمان، مغازه و … می باشد. از آنجایی که پرونده های ملکی از پیچیده ترین پرونده های موجود در دادگاه های رشت هستند، اغلب نیاز به یک وکیل خبره حس می شود.

بهترین وکیل ملکی در رشت

وکیل مدنظر شما باید تجربه و علم کافی در خصوص وکالت امور ملکی را داشته باشد تا مسیر این دعوی با سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسد، چرا که در این گونه معاملات اگر وقت تلف شود، موکل با ضررهای مالی بیشتری مواجه می گردد. برای بدست آوردن مطلوب ترین نتیجه خوب است که با بهترین وکیل ملکی در رشت آشنا شوید.

از خصوصیات وکیل ملکی متخصص، می توان به داشتن تجربه کافی در این نوع پرونده ها، قابل اعتماد بودن وی جهت این که شما قرار است مدارک و مستندات مربوط را به او بسپارید و مورد دیگر این که، وکیل مد نظر شما باید از سرعت عمل، فن بیان و نکته سنجی بالایی برخوردار باشد. اکنون اهتمام ورزیده ایم تا معرف 10 نفر از ماهرترین وکیل ملکی در رشت باشیم.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل رشت

جناب آقای محمد حسن فعال

جناب اقای محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، بیش از 16سال سابقه وکالت درخشان و موفق، یکی از وکلای خوب استان گیلان می باشند. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جزو بهترین وکلای رشت به حساب بیایند.

برخی از سوابق آقای محمد حسن فعال:

 • بیش از 16سال سابقه وکالت درخشان و موفق
 • دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان
 • عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان
 • عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره
 • عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان
 • بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان
 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، طلاق، خانواده، ملکی، شرکت ها، پرونده های مالیاتی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس: 09119341944

سرکار خانم سمیرا فرهادی نیا

سرکارخانم سمیرا فرهادی نیا

سرکار خانم فرهادی نیا از وکلای پایه یک دادگستری در رشت می باشند. ایشان دارای بیش از 13 سال سابقه کاری در حوزه پرونده های ملکی، تعزیرات، اعسار و … است. خانم فرهادی نیا موفق به اخذ پروانه وکالت خود در سال 1387 گردیده. ایشان مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته حقوق جزا و جرم شناسی دریافت کرده اند. با توجه به سابقه کاری و علم به روزی که در حوزه وکالت دارند می توانند شمارا درجهت تسریع روند پرونده یاری کنند.

آدرس دفتر: رشت، سیاهکل، خیابان امام، مجتمع تجاری نگین، طبقه دوم، واحد 29

شماره تماس: 09113474583

سرکارخانم مدینه باقرنیا

سرکارخانم مدینه باقرنیا

سرکار خانم باقر نیا وکیل پایه یک دادگستری در رشت هستند. ایشان دارای فعالیت های بسیاری در خصوص پرونده های مختلف حقوقی بوده اند. خانم باقرنیا دارای 19 سال سابقه کاری در امور حقوقی وکالت، مدرک کارشناسی فقه و حقوق اسلامی هستند. با توجه به تجربه وی و مواجهه با پرونده های ملکی بسیار، راهکار های مفیدی به موکلین خود ارائه می دهند که موجب رضایت آن ها گشته است. به سبب تبحر سرکارخانم باقر نیا، شما می توانید برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود از ایشان مشاوره بگیرید.

آدرس دفتر: رشت، بلوار شهید انصاری، نرسیده به سه راه دیلمان

شماره تماس: 09112355524

جناب آقای سید جلال آزاد بخت

جناب آقای سیدجلال آزادبخت

جناب آقای آزاد بخت وکیل پایه یک دادگستری در شهر رشت می باشند. ایشان در سال 1388 موفق به اخذ پروانه وکالت خود شدند ودارای 12سال سابقه در زمینه وکالت هستند. با توجه به این که پرونده های ملکی دارای پیچیدگی های خاص خود است تنها وکیلی مسلط بر قوانین و فن بیان بالا می تواند شما را در حل این مشکل یاری نماید. از آنجایی که آقای آزاد بخت دارای تجربه های موفقی در زمینه تمامی پرونده های حقوقی من جمله پرونده های ملکی دارند، می توانند مشاور خوبی برای شما باشند.

آدرس دفتر: رشت، اول حاجی آباد، بن بست طواف، ساختمان لادن، طبقه 1

تلفن تماس: 09111329824

جناب آقای محمد مهدی ترحمی

جناب آقای محمد مهدی ترحمی

جناب آقای ترحمی وکیل پایه یک دادگستری در شهر رشت مشغول به فعالیت هستند. ایشان موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته روابط بین الملل شده اند و در حال حاضر دانشجوی دکترای حقوق می باشند. با توجه به تخصص و مهارت آقای ترحمی در زمینه پرونده های حقوقی از جمله دعاوی ملکی، موفق گشته اند که بازخورد های مثبتی از موکلین خود دریافت کنند. جهت تسریع در روند کار خود، می توانید دعاوی ملکی خود را به جناب آقای ترحمی بسپارید.

آدرس دفتر: رشت، چهارراه میکاییل، روبه روی کلینیک فارابی، دفترحقوقی آقای ترحمی

شماره تماس: 09111302927

جناب آقای محمد رستمی سینه سر

محمد رستمی، وکیل دعاوی ملکی، اراضی، حقوقی، کیفری بوده و مشاور تخصصی در زمینه دعاوی ملکی، از خدمات وکالتی ایشان می‌توان به قراردادها، مشاوره حضوری و اخذ پرونده اشاره کرد. در سال 1398 موفق به دریافت پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری شد. کارشناس حقوق، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی د ر رشت است

آدرس دفتر: رشت، چله خانه، بالاتر از دادگستری، روبروی آژانس شهرام، ساختمان آدنیس

شماره تماس: 09114672878

جناب آقای احمد حیدری گلفزانی

جناب آقای احمد گلفزانی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و عضو کانون وکلای دادگشتری استان گیلان با بیش از چندین سال سابقه وکالت خود در زمینه های کیفری،حقوقی، خانواده در شهر رشت فعالیت می کند.

آدرس دفتر: رشت، خیابان مطهری، روبروی کلینیک فارابی، کوچه تقی زاده، ساختمان مهر، طبقه۳

شماره تماس: 09111368212

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی می توانند بر اساس معیارها و پارامتر های مختلفی تقسیم بندی شوند اما از مهم ترین آن ها می توان به 3 دسته، حقوقی، کیفری و ثبتی اشاره کرد. در ادامه به توضیح مختصری از هرکدام در سایت برترین وکیل می پردازیم.

دعاوی ملکی حقوقی، دارای بیش ترین پرونده ها در دادگاه ها است. برای این گونه دعاوی، پیش بینی قانونی در نظر گرفته شده است که با توجه به آن ها، تجزیه و تحلیل های در ارتباط با پرونده، به امور حقوقی آن پرداخته می شود.

چند تا از مهم ترین دعاوی ملکی حقوقی عبارت اند از:

 • دعوی فسخ قراردادها (مختص قرارداد های دارای نقض قانونی)
 • دعوی الزام تنظیم سند رسمی برای املاک
 • دعوی الزام به دریافت پایان کار (مختص ساختمان های تکمیل شده و مورد تایید کارشناس ساخت و ساز)

دعاوی ملکی کیفری، مربوط به کلاهبرداری، رسیدگی به تخلفات عمدی و ارتکاب جرم می باشد. اظهار سهل انگاری یا عدم اطلاع در این نوع پرونده ها مورد تایید قاضی نیست همچنین این گونه پرونده ها می توانند دارای شاکی خصوصی و یا مدعی العموم باشند. در کل مسبب این چنین دعاوی سودجویی و کلاهبرداری مجرم است.

بهترین وکیل ملکی در رشت

از مهم ترین دعاوی ملکی کیفری عبارت اند از:

 • دعوی خرد کردن املاک و ورود غیرمجاز به ملک دیگران
 • دعوی خیانت در امانت
 • دعوی جعل اسناد ملکی به نیت فریب و کلاهبرداری دیگران

دعاوی ملکی ثبتی، مربوط به تمامی اسنادی که با آن ها سروکار داریم می شود. زمانی این نوع دعاوی مطرح می شود که اسناد شامل توقیف و یا ابطال شده باشند. املاک مسکونی، تجاری، باغات و کشاورزی و صنعتی هرکدام دارای شرایط خاص خود هستند. با توجه به اهمیت این گونه اسناد اگر تخلفی در این مرحله ثبت به وجود آید باعث اختلافات حقوقی سنگینی می شود.

از مهم ترین دعاوی ملکی ثبتی عبارت اند از:

 • دعاوی ابطال سند رسمی (باطل شدن سند های رسمی)
 • دعوی افراز ملک
 • دعوی اجرای ثبت

لزوم استخدام وکیل در دعاوی ملکی و قراردادهای رشت

همان طور که می دانیم تنظیم قرارداد یکی از بنیادی و اساسی ترین اقدامات هر توافق است که اگر به درستی تنظیم نشود نمی توان انتظار داشت که مشکلاتی در آینده معاملات را تهدید نکنند. لذا تنظیم قرار داد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به ویژه که املاک همواره جزو ارزشمندترین قراردادها بوده اند و ریسک در این نوع امور جایز نیست چرا که در آینده ممکن است ضررهای مالی سنگینی دامن گیر شما گردد.

باتوجه به گردشگر بودن شهر رشت و معاملات ملکی که در زمینه باغات و ویلاها و … صورت می گیرد، بهتر است در حین تنظیم قرارداد خود با وکیلی متخصص مشورت نمایید تا از نظر حقوقی قرارداد خود را بیمه کنید و با هزینه کمتری از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری به عمل آورید. با پیچیدگی این گونه مسائل بهتر است انتخاب وکیل ملکی را یک اقدام هوشمندانه و اقتصادی در نظر بگیرید.

کلام آخر

از توجه شما تا آخرین این مقاله در سایت برترین وکیل سپاس گزاریم. در این مطلب سعی شد تا 10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت و انواع دعاوی ملکی معرف شما گردند، همچنین دلایل لزوم استخدام وکیل ملکی را ذکر کنیم. امید است بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در کامنت با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا