ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت ⚖️【سال1402】✅

امروزه با توجه به ضررهای مالی سنگین به واسطه ی معامله های پرریسک، افراد زیادی به دنبال وکلای متخصص می باشند تا زیان های وارده را جبران نمایند. این دغدغه از ساکنین رشت مستثنی نیست، اگر ساکن رشت و درحال یافتن وکیلی ماهر در خصوص معاملات ملکی هستید، در این مقاله سعی کرده ایم 10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت را معرفی کنیم. با ما در مجله برترین وکیل همراه باشید.

بهترین وکیل ملکی در رشت

مشاوره حقوقی با وکیل ملکی رشت برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل ملکی در رشت یکی از میانبرهای مهم برای دسترسی به معدن تجربیات وکیل است. تمام تجربیاتی که وکیل ملکی در طی سال‌های متمادی به دست آورده از راه مشاوره حقوقی به فرد منتقل می‌شود و او می‌تواند از این تجربیات برای دستیابی به اهدافی که در سر دارد استفاده کند. در جلسات مشاوره حقوقی شما می‌توانید سوالات خود را بدون واسطه از وکیل بپرسید و برای آنها پاسخ‌هایی کارآمد و منطقی دریافت کنید.

اما در پاسخ به این سوال که مشاوره حقوقی برای کدام دسته از افراد مناسب‌تر است باید بگوییم که تمامی افراد درگیر در پرونده‌های ملکی می‌توانند اقدام به دریافت مشاوره حقوقی کنند به این شکل ضعف‌های حقوقی خود را جبران نمایند. دعاوی ملکی بسیار پیچیده هستند و هرگونه اقدام غلط در پرونده‌هایی از این جنس می‌تواند افراد را با خسارت‌های مالی جبران ناپذیری روبرو کند. مشاوره حقوقی با وکیل در زمینه پرونده‌های ملکی می‌تواند دانش حقوقی موکل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

هزینه‌ای که لازم است برای دریافت مشاوره حقوقی پرداخت کنید بسیار کمتر از زمانی است که قصد استخدام یک وکیل و اعطای وکالت به آن را دارید. بنابراین اگر توانایی مالی شما به اندازه استخدام وکیل ملکی نیست می توانید با دریافت مشاوره حقوقی این ضعف را جبران کنید. از طرف دیگر اگر تا حدودی با حقوق ملکی آشنایی دارید  می‌توانید از طریق مشاوره حقوقی بر دانش خود افزوده و مهیای حضور در محاکم قضایی شوید. علاوه بر این باید اشاره داشته باشیم که مشاوره حقوقی می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی کند.

بهترین وکیل ملکی در رشت کیست؟

مقصود از دعاوی ملک، دعوی است که موضوع آن درباره ی یک ملک و یا اختلافات به وجود آمده میان دو طرف قرارداد بابت ملک و اموال غیر منقول مانند زمین، آپارتمان، مغازه و … می باشد. از آنجایی که پرونده های ملکی از پیچیده ترین پرونده های موجود در دادگاه های رشت هستند، اغلب نیاز به یک وکیل خبره حس می شود.

بهترین وکیل رشت باید تجربه و علم کافی در خصوص وکالت امور ملکی را داشته باشد تا مسیر این دعوی با سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسد، چرا که در این گونه معاملات اگر وقت تلف شود، موکل با ضررهای مالی بیشتری مواجه می گردد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

برای بدست آوردن مطلوب ترین نتیجه خوب است که با بهترین وکیل ملکی در رشت آشنا شوید.

لیست 10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت ⚖️ + شماره تلفن ☎️️ و آدرس

محمد حسن فعال

محمد حسن فعال بهترین وکیل ملکی در رشت

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، بیش از 19 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، یکی از وکلای خوب استان گیلان می باشند. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جزو بهترین وکلای رشت به حساب بیایند.

قبول پرونده های قتل، مواد مخدر، ملکی (زمین و آپارتمان مسکونی و مغازه) و قاچاق کالا و تعزیرات و دعاوی سهم الارث، تقسیم ماترک، فروش اموال مشاعی، تخلیه و خلع ید، اجرت المثل، دعاوی دادگاه نظامی، دیوانعالی کشور و دیوان عدالت اداری.

برخی از سوابق آقای محمد حسن فعال:

 • بیش از 19 سال سابقه وکالت درخشان و موفق
 • بازرس هیئت مدیره و عضو کمیسیون های بازرسی، معاضدت و وکالت تسخیری
 • نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مرکز وکلا قوه قضائیه استان گیلان
 • مشاور حقوقی شرکت های گروه صنعتی پارس خزر
 • دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان
 • عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان
 • عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره
 • عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان
 • بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان
 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، طلاق، خانواده، ملکی، شرکت ها، پرونده های مالیاتی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس: 09119341944

داریوش صالحی

داریوش صالحی بهترین وکیل ملکی در رشت

داریوش صالحی وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی، دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری رشت به شماره 876 و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران می باشد. اعتقاد ایشان بر حفظ حقوق موکل با تکیه بر علمی ترین دفاع توامان با حفظ رعایت اخلاق حرفه ای است که توانسته اند کارنامه درخشانی از خود برجای گذارند. بررسی سوابق و حکم های دریافتی در پرونده های مهم موئد این مهم است. عمده تخصص ایشان به شرح ذیل بوده و اگر شما به دنبال وکیل معتمد و با تجربه در شهر رشت هستید می توانید با تعیین وقت و همانگی به دفتر اشان مراجعه و اعطای وکالت نمایید.

حوزه فعالیت وکیل پایه یک داریوش صالحی عبارتند از :

 • پرونده های ملکی مانند: (الزام له تحویل ملک، خلع ید، الزام به تنظیم سند رسمی، ، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و …)
 • پرونده های حقوقی من الجمله: (چک، سفته، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه، الزام به تنظیم سند رسمی، سرقفلی، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …)
 • پرونده های کیفری با موضوعات (جعل، استفاده از سند مجعول، کلاهبرداری، خیانت در امانت، شرب خمر، مواد مخدر، سرقت، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و..)
 • پرونده های خانواده از جمله: (مهریه، تمکین،ترک انفاق، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق از سوی زوج یا زوجه،طلاق توافقی، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

برای اعطای وکالت و مشاوره به وکیل پایه یک آقای داریوش صالحی یکی از وکلای خوب رشت می توانید با شماره های ذیل تماس و تعیین وقت نمایید.

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14( الزاما با تعیین وقت قبلی )
حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 17

شماره تماس: 09115000134
آدرس دفتر: رشت، میدان لاکانی (دفاع مقدس)، ابتدای بلوار حافظ، بالای بانک رفاه، عمارت لاکانی، طبقه دوم، واحد 6

حسین خوشنود زرگر

حسین خوشنودزرگر بهترین وکیل رشت

آقای حسین خوشنود زرگر وکیل پایه یک دادگستری رشت، عضو کانون وکلای دادگستری گیلان، با بیش از ۲۶ سال سابقه فعالیت حقوقی و قاضی سابق دادگستری می باشند.

برخی از تخصص آقای حسین خوشنود زرگر:

 • دعاوی مختلف اعم از دعاوی ملکی و حقوقی، اثبات مالکیت؛ اثبات وقوع عقد بیع؛ الزام به تنظیم سند رسمی؛ تقسیم ترکه و ارث؛ رفع تصرف؛ اجرت المثل ایام تصرف؛ الزام به تحویل مبیع،ابطال سند رسمی؛ خلع ید؛ وصول مطالبات اسناد تجاری؛ چک؛ سفته؛ تخلیه اماکن مسکونی و تجاری؛
 • دعاوی روابط موجر و مستاجر؛ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی، ابطال مبایعه نامه و فسخ قرارداد، اعتراض به برگ تشخیص اراضی منابع طبیعی، دعاوی مربوط به مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، دعاوی در صلاحیت مراجع داوری و ابطال آن؛ اختلافات قرادادی و الزام متعهد آن
 • کلیه دعاوی حقوقی خانواده اعم از طلاق ،نفقه ،مهریه
 • دعاوی ثبتی؛ دعاوی کیفری با اهمیت بالا همچون قتل. ادم ربایی. کلاهبرداری. جعل و استفاده از سند مجعول، انتقال مال غیر و امثال آن

آدرس دفتر: رشت؛ خیابان معلم.بعد از میدان مادر. ابتدای فاز دو. عمارت دنیا(بالای فروشگاه موسیقی ماهور) طبقه اول واحد ۲

شماره تماس: 09113326706 – 09128893550

سمیرا فرهادی نیا

سرکارخانم سمیرا فرهادی نیا

سرکار خانم فرهادی نیا از وکلای پایه یک دادگستری در رشت می باشند. ایشان دارای بیش از 13 سال سابقه کاری در حوزه پرونده های ملکی، تعزیرات، اعسار و … است. خانم فرهادی نیا موفق به اخذ پروانه وکالت خود در سال 1387 گردیده. ایشان مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته حقوق جزا و جرم شناسی دریافت کرده اند. با توجه به سابقه کاری و علم به روزی که در حوزه وکالت دارند می توانند شمارا درجهت تسریع روند پرونده یاری کنند.

آدرس دفتر: رشت، سیاهکل، خیابان امام، مجتمع تجاری نگین، طبقه دوم، واحد 29

شماره تماس: 09113474583

مدینه باقرنیا

سرکارخانم مدینه باقرنیا

سرکار خانم باقر نیا وکیل پایه یک دادگستری در رشت هستند. ایشان دارای فعالیت های بسیاری در خصوص پرونده های مختلف حقوقی بوده اند. خانم باقرنیا دارای 19 سال سابقه کاری در امور حقوقی وکالت، مدرک کارشناسی فقه و حقوق اسلامی هستند. با توجه به تجربه وی و مواجهه با پرونده های ملکی بسیار، راهکار های مفیدی به موکلین خود ارائه می دهند که موجب رضایت آن ها گشته است. به سبب تبحر سرکارخانم باقر نیا، شما می توانید برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود از ایشان مشاوره بگیرید.

آدرس دفتر: رشت، بلوار شهید انصاری، نرسیده به سه راه دیلمان

شماره تماس: 09112355524

سید جلال آزاد بخت

جناب آقای سیدجلال آزادبخت

جناب آقای آزاد بخت وکیل پایه یک دادگستری در شهر رشت می باشند. ایشان در سال 1388 موفق به اخذ پروانه وکالت خود شدند ودارای 12سال سابقه در زمینه وکالت هستند. با توجه به این که پرونده های ملکی دارای پیچیدگی های خاص خود است تنها وکیلی مسلط بر قوانین و فن بیان بالا می تواند شما را در حل این مشکل یاری نماید. از آنجایی که آقای آزاد بخت دارای تجربه های موفقی در زمینه تمامی پرونده های حقوقی من جمله پرونده های ملکی دارند، می توانند مشاور خوبی برای شما باشند.

آدرس دفتر: رشت، اول حاجی آباد، بن بست طواف، ساختمان لادن، طبقه 1

تلفن تماس: 09111329824

محمد مهدی ترحمی

جناب آقای محمد مهدی ترحمی

جناب آقای ترحمی وکیل پایه یک دادگستری در شهر رشت مشغول به فعالیت هستند. ایشان موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته روابط بین الملل شده اند و در حال حاضر دانشجوی دکترای حقوق می باشند. با توجه به تخصص و مهارت آقای ترحمی در زمینه پرونده های حقوقی از جمله دعاوی ملکی، موفق گشته اند که بازخورد های مثبتی از موکلین خود دریافت کنند. جهت تسریع در روند کار خود، می توانید دعاوی ملکی خود را به جناب آقای ترحمی بسپارید.

آدرس دفتر: رشت، چهارراه میکاییل، روبه روی کلینیک فارابی، دفترحقوقی آقای ترحمی

شماره تماس: 09111302927

محمد رستمی سینه سر

محمد رستمی، وکیل دعاوی ملکی، اراضی، حقوقی، کیفری بوده و مشاور تخصصی در زمینه دعاوی ملکی، از خدمات وکالتی ایشان می‌توان به قراردادها، مشاوره حضوری و اخذ پرونده اشاره کرد. در سال 1398 موفق به دریافت پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری شد. کارشناس حقوق، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی د ر رشت است

آدرس دفتر: رشت، چله خانه، بالاتر از دادگستری، روبروی آژانس شهرام، ساختمان آدنیس

شماره تماس: 09114672878

احمد حیدری گلفزانی

جناب آقای احمد گلفزانی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و عضو کانون وکلای دادگشتری استان گیلان با بیش از چندین سال سابقه وکالت خود در زمینه های کیفری،حقوقی، خانواده در شهر رشت فعالیت می کند.

آدرس دفتر: رشت، خیابان مطهری، روبروی کلینیک فارابی، کوچه تقی زاده، ساختمان مهر، طبقه۳

شماره تماس: 09111368212


محمدتقی صدیقی چافجیری

جناب آقای محمدتقی صدیقی چافجیری وکیل پایه یک دادگستری، به شماره پروانه وکالت ۲۶۰۲۸ در این حوزه فعالیت می کند. ایشان با چندین سال تجربه ی موفق، بصورت تخصصی در حوزه دعاوی ملکی و اراضی پرونده قبول می کند و به ارائه ی مشاوره میپردازد. ناگفته نماند که آقای صدیقی پرونده های موفق در دیگر حوزه ها نیز دارد و مشاوره های بسیار موفقی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند.

آدرس: رشت – خیابان مطهری – روبروی بادی اله – کوچه دودکار – ساختمان پارس – طبقه ۱

شماره تماس: 09111359171

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی می توانند بر اساس معیارها و پارامتر های مختلفی تقسیم بندی شوند اما از مهم ترین آن ها می توان به 3 دسته، حقوقی، کیفری و ثبتی اشاره کرد. در ادامه به توضیح مختصری از هرکدام در سایت برترین وکیل می پردازیم.

دعاوی ملکی حقوقی، دارای بیش ترین پرونده ها در دادگاه ها است. برای این گونه دعاوی، پیش بینی قانونی در نظر گرفته شده است که با توجه به آن ها، تجزیه و تحلیل های در ارتباط با پرونده، به امور حقوقی آن پرداخته می شود.

چند تا از مهم ترین دعاوی ملکی حقوقی عبارت اند از:

 • دعوی فسخ قراردادها (مختص قرارداد های دارای نقض قانونی)
 • دعوی الزام تنظیم سند رسمی برای املاک
 • دعوی الزام به دریافت پایان کار (مختص ساختمان های تکمیل شده و مورد تایید کارشناس ساخت و ساز)

دعاوی ملکی کیفری، مربوط به کلاهبرداری، رسیدگی به تخلفات عمدی و ارتکاب جرم می باشد. اظهار سهل انگاری یا عدم اطلاع در این نوع پرونده ها مورد تایید قاضی نیست همچنین این گونه پرونده ها می توانند دارای شاکی خصوصی و یا مدعی العموم باشند. در کل مسبب این چنین دعاوی سودجویی و کلاهبرداری مجرم است.

بهترین وکیل ملکی در رشت

از مهم ترین دعاوی ملکی کیفری عبارت اند از:

 • دعوی خرد کردن املاک و ورود غیرمجاز به ملک دیگران
 • دعوی خیانت در امانت
 • دعوی جعل اسناد ملکی به نیت فریب و کلاهبرداری دیگران

دعاوی ملکی ثبتی، مربوط به تمامی اسنادی که با آن ها سروکار داریم می شود. زمانی این نوع دعاوی مطرح می شود که اسناد شامل توقیف و یا ابطال شده باشند. املاک مسکونی، تجاری، باغات و کشاورزی و صنعتی هرکدام دارای شرایط خاص خود هستند. با توجه به اهمیت این گونه اسناد اگر تخلفی در این مرحله ثبت به وجود آید باعث اختلافات حقوقی سنگینی می شود.

از مهم ترین دعاوی ملکی ثبتی عبارت اند از:

 • دعاوی ابطال سند رسمی (باطل شدن سند های رسمی)
 • دعوی افراز ملک
 • دعوی اجرای ثبت

لزوم استخدام وکیل در دعاوی ملکی و قراردادهای رشت

همان طور که می دانیم تنظیم قرارداد یکی از بنیادی و اساسی ترین اقدامات هر توافق است که اگر به درستی تنظیم نشود نمی توان انتظار داشت که مشکلاتی در آینده معاملات را تهدید نکنند. لذا تنظیم قرار داد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به ویژه که املاک همواره جزو ارزشمندترین قراردادها بوده اند و ریسک در این نوع امور جایز نیست چرا که در آینده ممکن است ضررهای مالی سنگینی دامن گیر شما گردد.

باتوجه به گردشگر بودن شهر رشت و معاملات ملکی که در زمینه باغات و ویلاها و … صورت می گیرد، بهتر است در حین تنظیم قرارداد خود با وکیلی متخصص مشورت نمایید تا از نظر حقوقی قرارداد خود را بیمه کنید و با هزینه کمتری از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری به عمل آورید. با پیچیدگی این گونه مسائل بهتر است انتخاب وکیل ملکی را یک اقدام هوشمندانه و اقتصادی در نظر بگیرید.

کلام آخر

از توجه شما تا آخرین این مقاله در سایت برترین وکیل سپاس گزاریم. در این مطلب سعی شد تا 10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت و انواع دعاوی ملکی معرف شما گردند، همچنین دلایل لزوم استخدام وکیل ملکی را ذکر کنیم. امید است بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در کامنت با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا