وکیل

10 تا از بهترین وکیل رشت ⚖️【سال1402】

ما در این مقاله سعی داریم اطلاعات مفیدی را درباره ی بهترین وکیل رشت در اختیارتان قرار دهیم. وکیل در لغت به معنی جانشین، نماینده می باشد که به موجب عقد وکالت از طرف شخص حقوقی و حقیقی برای انجام کاری مامور می شود. عقد وکالت یکی از عقود معینه در قانون مدنی است و یکی از عقود جایز به شمار می آید. اگر دنبال وکیل خوب در رشت هستید ما را در سایت برترین وکیل همراهی کنید.

بهترین وکیل رشت

ویژگی بهترین وکیل رشت

به طور کلی هر فردی که با دیگری قرارداد وکالت امضا کرده باشد، می تواند تحت عنوان مفهوم وکیل شناسایی شود. برای انتخاب یک وکیل راه های زیادی وجود دارد. شما می توانید از توصیه های اطرافیان خود که درگیر مسایل حقوقی مشابه با شما دارند کمک بگیرید یا می توانید از سایت های مختلف مانند برترین وکیل، وکیل نزدیک به محل سکونت خود را انتخاب کنید. در هر حال شما برای انتخاب یک شخص برای وکالت، نیاز دارید که ویژگی های یک وکیل خوب را بدانید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

ویژگی بهترین وکیل رشت

ویژگی هایی که در این قسمت به آن اشاره می کنیم چند نمونه از مهم ترین خصوصیات یک وکیل کارکشته می باشد که می توانند به شما در پیروزی در پرونده های حقوقی خودتان به شما کمک کند. اولین و مهم ترین ویژگی یک وکیل، امین و رازداری وی می باشد. دومین ویژگی او ریز بینی و دقت بالای او می باشد. سومین ویژگی رک و صادق بودن او است، چهارمین ویژگی روابط اجتماعی بالا و همچنین اطلاعات به روز داشتن وی می باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

بهترین وکیل رشت کیست؟

انتخاب و داشتن یک وکیل با مهارت و تخصص کافی می تواند شما را در رسیدن به نتیجه ی مطلوب یاری نماید. یک وکیل زمانی بهترین است که خود را جای موکلش قرار دهد و شرایطش را درک کند و با پیچیدگی های پرونده های حقوقی آشنا باشد و همچنین دارای عزت نفس و اعتماد به نفس بالایی باشد و در کنار دانش وکالتی یک روانشناس خوب هم باشد. در ادامه ی مقاله به ۱۰ مورد از بهترین وکیل در رشت می پردازیم.

محمد حسن فعال

محمد حسن فعال وکیل رشت

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، بیش از 17سال سابقه وکالت درخشان و موفق، یکی از وکلای خوب استان گیلان می باشند. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جز بهترین وکلای رشت به حساب بیایند.

برخی از سوابق آقای محمد حسن فعال:

 • بیش از 17سال سابقه وکالت درخشان و موفق
 • دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان
 • عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان
 • نائب رئیس کمیسون فرهنگی مرکز وکلا قوه قضائیه استان گیلان
 • عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره
 • عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان
 • بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان
 • مشاور حقوقی شرکت‌ها از قبیل شرکتهای گروه صنعتی پارس خزر در استان گیلان و تهران
 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، طلاق، خانواده، ملکی، شرکت ها، پرونده های مالیاتی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت، خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس: 09119341944

داریوش صالحی

داریوش صالحی بهترین وکیل گیلان

داریوش صالحی وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی، دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری رشت به شماره 876 و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران می باشد. اعتقاد ایشان بر حفظ حقوق موکل با تکیه بر علمی ترین دفاع توامان با حفظ رعایت اخلاق حرفه ای است که توانسته اند کارنامه درخشانی از خود برجای گذارند. بررسی سوابق و حکم های دریافتی در پرونده های مهم موئد این مهم است. عمده تخصص ایشان به شرح ذیل بوده و اگر شما به دنبال وکیل معتمد و با تجربه در شهر رشت هستید می توانید با تعیین وقت و همانگی به دفتر اشان مراجعه و اعطای وکالت نمایید.

حوزه فعالیت وکیل پایه یک داریوش صالحی عبارتند از :

 • پرونده های ملکی مانند: (الزام له تحویل ملک، خلع ید، الزام به تنظیم سند رسمی، ، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و …)
 • پرونده های حقوقی من الجمله: (چک، سفته، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه، الزام به تنظیم سند رسمی، سرقفلی، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …)
 • پرونده های کیفری با موضوعات (جعل، استفاده از سند مجعول، کلاهبرداری، خیانت در امانت، شرب خمر، مواد مخدر، سرقت، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و..)
 • پرونده های خانواده از جمله: (مهریه، تمکین،ترک انفاق، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق از سوی زوج یا زوجه،طلاق توافقی، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

برای اعطای وکالت و مشاوره به وکیل پایه یک آقای داریوش صالحی یکی از وکلای خوب رشت می توانید با شماره های ذیل تماس و تعیین وقت نمایید.

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14( الزاما با تعیین وقت قبلی )
حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 17

شماره تماس: 09115000134
آدرس دفتر: رشت، میدان لاکانی (دفاع مقدس)، ابتدای بلوار حافظ، بالای بانک رفاه، عمارت لاکانی، طبقه دوم، واحد 6

محمد مهدی ترحمی

جناب آقای محمد مهدی ترحمی

یکی از بهترین وکیل رشت جناب آقای محمد مهدی ترحمی می باشد. دارای مدرک کارشناس مقطع کارشناسی ارشد روابط بین المللی از دانشگاه گیلان هستند. یکی از وکیل های پایه یک و دارای سابقه ی وکالت در بانک شهر، وکالت در دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت و … دعاوی ملکی مانند انحصار وراثت و تقسیم ارث، فسخ و ابطال معاملات و قراردادها، اسناد و تحویل و تنظیم سند رسمی املاک و خسارت آن، داوری و ابطال رای داور و اختلاف قراردادی و … دعاوی کیفری مانند جعل، خیانت در امانت، آدم ربایی، سرقت، کلاهبرداری، ضرب و جرح مواد مخدر و بسیاری دیگر در این پرونده های خوش درخشیده است.

آدرس دفتر: رشت، چهار راه میکائیل، روبروی کلینیک فارابی، طبقه ی دوم، پلاک 313

شماره تماس: 09111302927

محمد تقی صدیقی چافجیری

جناب آقای محمد تقی صدیقی چافجیری

جناب آقای چافجیری یکی دیگر از وکیل های رشت هستند. دارای مدرک کارشناسی حقوق و سابقه ی پروانه وکالت از قوه ی قضاییه دارند. جناب آقای چافجیری متخصص درپرونده های دعاوی خانواده و هویت قانونی و دعاوی مالی و تجاری و دعاوی املاک بسیار هستند.

آدرس دفتر: رشت، خیابان مطهری، روبروی بادی اله، کوچه ی دودکار، ساختمان پارس، طبقه ی اول

شماره تماس: 09111359171

ابوذر امامی شیجایی

جناب آقای ابوذر امامی شیجایی

جناب آقای ابوذر امامی شیجایی یکی از وکیل های پایه یک داد گستری می باشد و در پرونده های دعاوی حقوقی و کیفری بسیار متبحر می باشند. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه شهید بهشتی، دانشجوی دکترای حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه مازندران هستند. دارای سابقه ی فعالیت در سمت مشاور حقوقی موسسه ی اعتباری ملل در سال 1391 می باشند.

آدرس دفتر: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، چهار راه شهید بهشتی، عمارت نور، واحد هفت

شماره تماس: 09111308842

سعید عابدیان

جناب آقای سعید عابدیان

جناب آقای سعید عابدیان دارای سابقه ی پروانه وکالت از قویه قضاییه و دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی می باشند. آقای عابدیان متخصص در پروند های دعاوی جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، خیانت در امانت و …دعاوی مالی و تجاری مانند چک، داوری، قراردادها و ….دعاوی املاک مانند اختلاف در مالکیت، خرید فروش اموال غیر منقول، املاک و … هستند.

آدرس دفتر: رشت، بلوار معلم، میدان مادر، بعد از استانداری، روبروی کوچه ی نیایش، ساختمان 110، طبقه ی پنجم، واحد 14

شماره تماس: 09124369569

مجتبی سلیمانی قرابائی

جناب آقای مجتبی سلیمانی قرابائی

جناب آقای مجتبی سلیمانی قرابائی وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد می باشد. دارای سابقه ی پروانه وکالت از قویه ی قضاییه و رتبه 79 مرکز وکلا را اخذ نموده اند. جناب آقای مجتبی سلیمانی قرابائی در زمینه های دعاوی خانواده، دعاوی حقوقی بسیار متخصص و زبده می باشند.

آدرس دفتر: رشت، خیابان 17 شهریور، بیمارستان امیرالمومنین، بالای مبل محمودی، ساختمان امیر پویان، طبقه ی دوم شرقی

شماره تماس: 09114274009

محمد خوش پسند

جناب آقای محمد خوش پسند

جناب آقای محمد خوش پسند وکیل و مشاور حقوقی می باشند و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزاء و جرم شناسی هستند و همچنین دارای سابقه ی پروانه ی وکالت از قویه قضاییه می باشد.

آدرس دفتر: استان گیلان، رشت، خیابان امام خمینی، خیابان بحر العلوم، روبروی بازار رضا، عمارت علی، طبقه ی اول

شماره تماس: 09111487698

فائزه محمدی

سرکار خانم فائزه محمدی

یکی از بهترین وکیل های پایه یک دادگستری که در شهر رشت است، سرکار خانم فائزه محمدی می باشد. سرکار خانم محمدی دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی می باشد و در بسیار از زمینه ها در این حوزه خوش درخشیده است. از جمله سوابق ایشان وکیل شرکت بیمه، بانک و … می توان اشاره کرد.

آدرس دفتر: رشت، سنگر، روبه روی دادگاه سنگر

شماره تماس: 09115009021

حسن احمدی

حسن احمدی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری رشت می‌ باشد. در دعاوی خانواده، دعاوی ملکی (الزام به فک رهن و سند های ضمانتی، الزام تنظیم سند رسمی ‌برای املاک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، جعل، خیانت در امانت، …)، دعاوی حقوقی وکیفری پرونده‌ های موکوله به وی را به نتیجه موکل پسند به پایان رسانده است و این نتیجه مثبت باعث رضایت موکلین از ایشان شده است.

آدرس دفنر: خیابان اشرفی اصفهانی، انتهای خ تیراژه، مجتمع مسکونی ماهان، پلاک آ، طبقه ٨، واحد٣١

شماره تماس: 09126179626

باران نوروزی

سرکار خانم باران نوروزی وکیل رشت

سرکار خانم باران نوروزی، وکیل پایه یک دادگستری رشت و مشاور حقوقی، کارشناسی حقوق از دانشگاه گیلان، عضو اصلی کمیسیون روابط عمومی و کمیسیون حقوق زنان و خانواده در دوره یازدهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری گیلان، که از سال 1393 عضو کانون وکلا شده و در حال حاضر 7 سال سابقه درخشان در زمینه وکالت دارد. باران نوروزی با پشتکار و علاقه فراوان به حرفه خود توانسته است رضایت صد در صدی موکلین خود را به دست آورد و جزء بهترین وکلای رشت باشد.

آدرس دفتر: رشت، چهارراه گلسار، بلوار انصاری، روبروی بانک سپه، نبش کوچه مسعود، جنب مبل ایران، عمارت پدر، طبقه ۵، واحد ۷

شماره تماس: 09111386201

در این راستا بخوانید: بهترین وکیل ایران

تفاوت وکیل پایه یک و دو

تمامی وکلایی که دارای پروانه ی وکالت پایه یک و دو دادگستری هستند، می توانند به انجام فعالیت هایی در زمینه امور حقوقی بپردازند. اما تفاوت وکلا در برخی موارد محسوس می باشد. این تفاوت ها شامل موارد زیر می باشد.

اولین تفاوت وکیل پایه یک و دو ، طبق قانون وکلا، وکیل پایه یک دادگستری اجازه دارد در تمامی محاکم حقوقی و کیفری بدون محدودیت حضور داشته باشد و در سراسر کشور به فعالیت در امور حقوقی بپردازد. ولی وکیل پایه دو فقط حق شرکت در آن دسته از جرایم کیفری را دارد که به جرایم تعزیری می پردازد.

البته ناگفته نماند که جرایم تعزیری برای فعالیت وکیل پایه دو، تنها جرایمی می باشد که حبس کمتر از 10 سال، جزای نقدی و شلاق داشته باشند. دیگر تفاوت وکیل پایه یک و دو ، وکیل پایه دو در محاکم حقوقی که دارای پرونده های مالی کمتر از پنجاه میلیون تومان باشند و خواسته ی غیر مالی دارند، به جز طلاق، نکاح، نفسی نسب، اثبات نسب و … اجازه ی حضور دارند.

همه ی وکیل هایی که از طریق کانون وکلای دادگستری به گرفتن پروانه ی وکالت اقدام می نمایند، باید به مدت 2 سال به کارآموزی در این رشته بپردازند. علاوه بر آن می توانند زیر نظر وکیل سرپرست خود در پرونده ی حقوقی اقدام به دفاع از موکل خود نماید.

در طی این دو سال باید تایید صلاحیت علمی و گزینش های مربوطه را در خصوص پروانه وکالت خود کسب نماید، تا موفق به اخذ وکالت پایه گردند. این مسئله در تفاوت وکلا هیچ تاثیری ندارد، زیرا هر دو پروانه وکالت باید شرایط کار آموزی را انجام دهند.

کالم آخر

بسیار از شما همراهان گرامی سپاس گزارم که تا این قسمت از مقاله ما را همراهی نموده اید. ما در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا اطلاعات جامعی را درباره ی بهترین وکیل رشت و همچنین تفاوت وکیل پایه یک و دو دادگستری را در اختیارتان قراردهیم. لطفا نظرات و پیشنهادهای خود را در قالب کامنت برای ما ارسال کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا