کیفریوکیل

10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت ⚖️【سال1402】✅

وکیل کیفری در واقع به وکیلی می گویند که به صورت تخصصی به پذیرش و بررسی پرونده های مربوط به جرم و جنایت می پردازد. پیگیری پرونده های کیفری، پیچیدگی های خاص خود را دارد که از عهده ی ما خارج است. وکیل کیفری خوب در رشت کاملا به قوانین، روند پیگیری پرونده در دادگاه کیفری یک و دو آگاه است و بهترین راهنمایی را به موکل خود ارائه می کند. تلاش کردیم تا در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت را معرفی کنیم، جهت کسب اطلاع از وکلای خبره این شهر در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل کیفری در رشت کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل رشت

بهترین وکیل کیفری در رشت کیست؟

تمام افراد ساکن رشت ممکن است در طول زندگی خود به هر دلیلی با مسایل و مشکلات کیفری درگیر شوند، که در این صورت باید به وکیل کیفری مراجعه کرد. اما بهترین وکیل کیفری در رشت را چگونه می توان انتخاب کرد؟ وکیل خوب برای دعاوی کیفری باید پروانه وکالت پایه یک دادگستری داشته و در گذشته چندین پرونده کیفری را با موفقیت حل کرده باشد.

پرونده های کیفری باید به سرعت و با دقت تمام پیگیری شوند و کمی کوتاهی در آنها موجب شکست و تغییر مسیر پرونده می شود.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

به همین جهت تصمیم داریم تا تعدادی از وکلای شهر رشت که به پیگیری دعاوی کیفری می پردازند را معرفی کنیم. همراهمان باشید.

محمد حسن فعال

آقای محمد حسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، بیش از 16سال سابقه وکالت درخشان و موفق، یکی از وکلای خوب استان گیلان می باشند. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جز بهترین وکلای رشت به حساب بیایند.

برخی از سوابق آقای محمد حسن فعال:

 • بیش از 16سال سابقه وکالت درخشان و موفق
 • دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان
 • عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان
 • عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره
 • عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان
 • بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان
 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، طلاق، خانواده، ملکی، شرکت ها، پرونده های مالیاتی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس دفتر: رشت، خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس09119341944

غفور اکبرپور

جناب آقای غفور اکبرپور

آقای اکبرپور وکیل پایه یک دادگستری و قاضی بازنشسته در استان رشت هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق می باشند و 35 سال سابقه قضاوت و بیش از 5 سال سابقه وکالت در پرونده های کیفری(جعل، فروش مال غیر، کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، سرقت حدی، چک بلامحل، تصرف عدوانی، جرایم رایانه ای، روابط نامشروع، زنا و …)، خانواده، حقوقی، ملکی، ثبتی، تجاری، چک و سفته، منابع طبیعی، امور اراضی و کشاورزی و … دارند.

درس دفتر: رشت، حاجی آباد، بن بست رز، ساختمان مهر

شماره تماس: 09111311474

غلامرضا رشاد

جناب آقای غلامرضا رشاد

آقای رشاد وکیل پایه یک دادگستری در رشت و متخصص در پرونده های کیفری (جعل، فروش مال غیر، کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، سرقت حدی، چک بلامحل، تصرف عدوانی، جرایم رایانه ای، روابط نامشروع، زنا و …) هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی می باشند.

سابقه ای بیش از 15 سال در حرفه وکالت دارند و به پیگیری انواع دعاوی کیفری، خانوادگی، ملکی، امور و دعاوی ثبتی و حقوقی، اسناد تجاری، دعاوی چک و سفته می پردازند. از دیگر فعالیت ایشان ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور است. آقای رشاد عضو هیات مدیره دوره سوم مرکز وکلای استان گیلان و رئیس هیات مدیره دوره چهارم مرکز وکلای استان گیلان را در رزومه خود دارند.

آدرس دفتر: رشت، خیابان لاکانی، نبش صندوق عدالت، بالاتر از بانک صادرات، پلاک ۹۷، طبقه 2

شماره تماس: 0911149746

عبدالغفار حاجی پور

جناب آقای عبدالغفار حاجی پور

آقای حاجی پور وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی کیفری (قتل، سرقت، جعل، کلاهبرداری، درگیری، اسیدپاشی، فروش مال غیر و …) شهر رشت هستند. ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور یکی از خدمات آقای حاجی پور است. سایر پرونده هایی که می پذیرند شامل پرونده های مربوط به دعاوی خانوادگی (طلاق، طلاق توافقی، مهریه نفقه، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه و …)، اسناد تجاری، چک، سفته و … است.

آدرس دفتر: رشت، گلسار، صابرین، اول بلوار نماز، انتهای پل، ساختمان رویال، طبقه 2

شماره تماس: 09111317415

داریوش صالحی

جناب آقای داریوش صالحی

آقای صالحی وکیل پایه یک دادگستری در شهر رشت و حاذق در پرونده های کیفری می باشند. دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق اقتصاد از دانشگاه تهران و عضو هیات علمی رسمی و دائمی کانون وکلای دادگستری گیلان هستند و سابقه ای بیش از 6 سال در حرفه وکالت کسب نموده اند.

پرونده هایی که می پذیرند شامل: پرونده های حقوقی، ملکی، خلع ید، اثبات مالکیت، رفع تصرف عدوانی، پروندهای ثبتی، اثبات مالکیت، قرادادها، املاک مشاع، ارث، پرونده های خانواده (طلاق، مهریه، فسخ نکاح، جهیزیه،نفقه، اثبات حجر، سرپرستی، نحله ایام زوجیت و …) و دعاوی کیفری (جعل، فروش مال غیر، کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، سرقت حدی، چک بلامحل، تصرف عدوانی، جرایم رایانه ای، روابط نامشروع، زنا و …) است.

آدرس دفتر: رشت، میدان لاکانی، ابتدای بلوار حافظ، جنب بانک رفاه، عمارت لاکانی، طبقه 2، واحد 6

شماره تماس: 09115000134

سارا اخوان صابری

سرکار خانم سارا اخوان صابری

خانم صابری یکی از برترین وکلای پایه یک دادگستری در رشت و متخصص در دعاوی کیفری هستند. دارای تحصیلات کارشناسی حقوق از دانشگاه گیلان و کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از علوم و تحقیقات گیلان می باشند. سابقه‌ای بیش از 6 سال در حرفه وکالت و پیگیری انواع دعاوی کیفری، خانوادگی، حقوقی، ملکی و … دارند.

از جمله پرونده هایی که می پذیرند شامل دعاوی انتخاباتی، دعاوی پزشکی، جرایم رایانه ای، دعاوی سیاسی، دعاوی مطبوعاتی، دعاوی راهنمایی و رانندگی، شهرداری، محیط زیست، مطالبه خسارت، موجر و مستاجر، و … است.

آدرس دفتر: رشت، خیابان امام خمینی، فلکه بانک ملی، جنب ساختمان پارک علم و فناوری، طبقه 3

شماره تماس: 09112408801

ابولطالب اصغری جیرهنده

جناب آقای وکیل پایه یک دادگستری و نایب رییس کمیسیون پارلمانی کانون وکلای گیلان، مدرس دانشگاه، دانشجوی دکتری حقوق، دریافت پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری گیلان، و جزء یکی از بهترین وکلای رشت به حساب می آیند.  ایشان با وکالت در پرونده های کیفری با موضوعات ( کلاهبرداری، جعل، استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت ،سرقت، فروش مال غیر و …)

 پرونده های ملکی مانند (الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و…) فعالیت می کنند.

آدرس دفتر: رشت، چهارراه گلسار، خیابان سعدی، نرسیده به سه راه معلم روبه روی بانک ملت

شماره تماس: 09113321550

انواع دادگاه های کیفری

با درنظر گرفتن قوانین کیفری که در سال های گذشته تصویب شده و همینطور انواع دادسراهای تخصصی، دادگاه های کیفری و یا جزایی باتوجه به جرایمی که در صلاحیت آنها قرار دارد، انواع مختلفی دارند. به این ترتیب هیچ دادگاهی نمی تواند به جرایمی که در صلاحیت دادگاه دیگر است رسیدگی نماید. در ادامه به انواع دادگاه های کیفری می پردازیم:

دادگاه کیفری یک: این دادگاه یکی از مهم ترین انواع دادگاه های کیفری است که در مرکز هر استانی قرار دارد. نحوه رسیدگی به دعاوی در دادگاه کیفری یک، در قانون آیین دادرسی کیفری، جداگانه مشخص شده. طبق ماده 302 قانون آیین دادرسی کیفری، موارد صدور رای در دادگاه کیفری یک مشخص شده و جرایمی که در ادامه گفته می شود، جزو صلاحیت های دادگاه کیفری یک است:

 • جرایم سیاسی و مطبوعاتی
 • جرایمی که مجازات آنها اعدام است.
 • جرایمی که مجازات آنها حبس ابد است.
 • جرایمی که مجازات آنها مجازات تعزیری درجه چهار و بالاتر است.
 • جرایمی که مجازات قانونی آنها قطع عضو و جنایات عمدی علیه تمامین جسمانی که دیه آنها به اندازه ثلث دیه کامل یا بیشتر از آن است.
معرفی 10 وکیل کیفری خوب در رشت

دادگاه کیفری دو: دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به تمامی دعاوی کیفری و جرایم را دارد به جز جرایمی که به صورت مشخص در صلاحیت مرجع کیفری دیگری قرار گرفته است. بنابراین در صورتی که عمل مجرمانه ای شامل هیچ کدام از دادگاه های کیفری نباشد، موضوع به دادگاه کیفری دو ارجاع داده می شود. همچون جرایم و تخلفات رانندگی، شرب و خمر، توهین و … .

دادگاه انقلاب: در دادگاه انقلاب رسیدگی به جرایم براساس نوع جرم است. طبق ماده 303 قانون آیین دادرسی کیفری، جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، محاربه و افساد فی‌الارض، بغی، تبانی و اجتماع علیه جمهوری اسلامی ایران یا اقدام مسلحانه یا احراق، تخریب و اتلاف اموال به منظور مقابله با نظام، توهین به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام رهبری، تمام جرایم مربوط به مواد مخدر، روان‌گردان و پیش ‌سازهای آن و قاچاق اسلحه، مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل توسط دادگاه انقلاب پیگیری می شود.

دادگاه اطفال و نوجوانان: در شرایطی که جرم توسط فردی انجام شود که سن کمتر از 18 سال دارد، پرونده به دادگاه اطفال و نوجوانان ارجاع می شود تا رسیدگی های لازم به عمل آید.

دادگاه های نظامی و روحانیت: در صورتی که ارتکاب جرم در حین انجام وظیفه بوده باشد برای بررسی های لازم به دادگاه های نظامی و روحانیت ارجاع می شود.

نقش وکیل رشت در پرونده های کیفری

پرونده های کیفری معمولا با جان، مال و حیثیت افراد ارتباط دارند. همین موضوع سبب پیچیدگی حل چنین پرونده هایی می شود. طبیعتا افراد عادی اطلاعات کاملی از قوانین و نحوه رسیدگی به دعاوی کیفری را ندارند. بنابراین حضور وکیل در پرونده های کیفری نقش موثری دارد. معمولا در پرونده های کیفری افراد تنها یک بار می توانند طرح دعوا کنند و تمامی اظهارات در پرونده فرد ثبت می شود.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت

نقش وکیل در پرونده های کیفری به خصوص در زمینه طرح شکایت است. اگر از همان ابتدا به بهترین وکیل کیفری در رشت مراجعه کنیم، وکیل باتوجه به دانش و سابقه ای که دارد، بهترین دعوا را طرح می کند به صورتی که نتیجه دادگاه به نفع موکل باشد. همینطور وکیل خبره در دعاوی کیفری می تواند با بررسی هایی که بر روی پرونده انجام می دهد، مستندات و مدارک لازم که به نفع موکل است را به دادگاه ارائه دهد.

با مطالعه این مقاله به طور کامل با مشکلات پیگیری پرونده های کیفری بدون وکیل آشنا شدیم. مطمئنا اطلاعاتی که ما در مورد قانون داریم به اندازه وکلا نیست. بنابراین برای موفقیت در دعاوی کیفری می توانید از وکلای معرفی شده در این مقاله کمک بگیرید.

کلام آخر

سپاس گزارم که تا این بخش از مقاله بهترین وکیل کیفری در رشت ما را همراهی کردید. پرونده های کیفری حساسیت بالایی دارند و هر فردی توانایی پیگیری آنها را ندارد، بنابراین ضروری است که وکلای خبره در پرونده های کیفری شهر رشت را بشناسیم تا در صورت نیاز به آنها مراجعه کنیم. ما لیستی از وکلای متخصص در دعاوی کیفری را معرفی کردیم تا شما انتخاب راحتی داشته باشید. امیدوارم مطالب گفته شده مفید بوده باشد و توانسته باشید وکیل مورد نظرتان را انتخاب کنید. لطفا سوالات، انتقادات و پیشنهاداتتان را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا