کیفریوکیل

10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت ⚖️【سال1403】✅

وکیل کیفری در واقع به وکیلی می گویند که به صورت تخصصی به پذیرش و بررسی پرونده های مربوط به جرم و جنایت می پردازد. پیگیری پرونده های کیفری، پیچیدگی های خاص خود را دارد که از عهده ی ما خارج است. وکیل کیفری خوب در رشت کاملا به قوانین، روند پیگیری پرونده در دادگاه کیفری یک و دو آگاه است و بهترین راهنمایی را به موکل خود ارائه می کند. تلاش کردیم تا در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت را معرفی کنیم، جهت کسب اطلاع از وکلای خبره این شهر در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل کیفری در رشت کیست؟

لزوم توجه به فن بیان و تخصص وکیل کیفری در رشت

هر وکیلی در مقطعی از عمر کاری خود با این واقعیت روبرو می‌شود که در برخی از دعاوی خاص اعم از حقوقی یا کیفری دارای بازدهی و توانمندی بیشتری است. باید توجه داشته باشید که تحصیلات بهترین وکیل کیفری در رشت و نیز تجربه او در حل و فصل دعاوی مختلف نیز در شکل‌گیری تخصص وی تاثیرگذار بوده است. در صورتی که تمایل دارید برای اثبات جرم و یا تبرئه خود یک وکیل کاربلد و خبره را به خدمت بگیرید باید در ابتدا تخصص وکیل مورد نظر را به طور کامل بررسی کنید زیرا در صورت مراجعه به وکلای متخصص در زمینه دعاوی کیفری شانس شما برای کسب پیروزی در مسیر دادرسی افزایش پیدا می‌کند.

بدیهی است که فضای کاری یک وکیل متخصص در زمینه طلاق کاملاً متفاوت از وکیلی است که سال‌های زیادی را صرف رسیدگی به دعاوی کیفری کرده و در این راه تجربیات قابل اتکایی را به دست آورده است. یکی دیگر از عواملی که می‌بایست در زمان انتخاب وکیل برای رسیدگی به دعاوی کیفری به آن توجه داشته باشید فن بیان وکیل مورد نظر است. برای اثبات جرم و یا تبرئه موکل در خصوص دعاوی مطرح شده لازم است وکیل دفاعیات موثری را در دادگاه ارائه دهد.

فن بیان یک وکیل کیفری در واقع به منزله ابزار او برای کسب پیروزی است. احاطه وکیل بر روی مواد قانونی نمی‌تواند به تنهایی برای دستیابی به موفقیت کافی باشد. دانش حقوقی یک وکیل کیفری در صورتی موکل را به سمت پیروزی حرکت می‌دهد که حقوقدان مورد نظر فن بیان قوی برای منتقل کردن آن به افراد درگیر در پرونده را در اختیار داشته باشد. در صورتی که پیش از استخدام بهترین وکیل رشت با او ملاقات داشتید باید توانایی وی در ارائه مفاهیم حقوقی را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

بهترین وکیل کیفری در رشت کیست؟

تمام افراد ساکن رشت ممکن است در طول زندگی خود به هر دلیلی با مسایل و مشکلات کیفری درگیر شوند، که در این صورت باید به وکیل کیفری مراجعه کرد. اما بهترین وکیل کیفری در رشت را چگونه می توان انتخاب کرد؟ وکیل خوب برای دعاوی کیفری باید پروانه وکالت پایه یک دادگستری داشته و در گذشته چندین پرونده کیفری را با موفقیت حل کرده باشد. پرونده های کیفری باید به سرعت و با دقت تمام پیگیری شوند و کمی کوتاهی در آنها موجب شکست و تغییر مسیر پرونده می شود.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

به همین جهت تصمیم داریم تا تعدادی از وکلای شهر رشت که به پیگیری دعاوی کیفری می پردازند را معرفی کنیم. همراهمان باشید:

معرفی 10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت سال 1403!

محمد حسن فعال

محمد حسن فعال بهترین وکیل کیفری در رشت

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، بیش از 19 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، یکی از وکلای خوب استان گیلان می باشند. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جزو بهترین وکلای رشت به حساب بیایند.

برخی از تخصص آقای محمدحسن فعال:

 • تخصص دعاوی ملکی و حقوقی: اثبات مالکیت، خلع ید، تخلیه، اجرت المثل ایام تصرف، الزام به تنظیم سند رسمی ، الزام به اخذ پایان کار، اخذ صورتمجلس تفکیکی، تقسیم ماترک و الزام به فروش مال مشاعی، مطالبه سهم الارث، تخلیه املاک تجاری ومسکونی، اثبات مالکیت بطرفیت ادارات وسازمان ها ازجمله اثبات مالکیت اراضی غیرملی ومنابع طبیعی و تعدیل وافزایش اجاره بها ملک تجاری .وکالت ایرانیان خارج از کشور و …
 • مطالبه اسناد تجاری: چک، سفته و رسیدعادی کتبی، اثبات صلح سرقفلی، مطالبه اجاره معوقه، اعلام بطلان معامله و بطلان فروشنامه، رجوع ازهبه، بطلان صلح نامه عادی، ابطال وکالت نامه، فسخ قرارداد وتایید فسخ معامله و قراردادهای خصوصی فیمابین اشخاص حقیقی و حقوقی، ابطال رای داور و موسسات داوری، اعتراض به رای کمیسیونهای ماده ۱۰۰ شهرداری ها و سایر سازمانها واعتراض به برگ تشخیص ادارات منابع طبیعی و اثبات مالکیت و ابطال سند، اصلاح سند، رفع تصرف، ممانعت ازحق و مزاحمت ملکی (دعاوی ثلاثه) و …
 • قبول پرونده ها و دعاوی کیفری: جرایم قتل، جرایم پزشکی، جرایم رایانه ای و فضای مجازی مربوط به پلیس فتا و جرایم سایبری، کلاهبرداری، فروش مال غیر، انتقال مال غیر، انتقال منافع مال غیر (اجاره مال غیر)، خیانت در امانت اموال و اسناد تجاری، جعل و استفاده از سند مجعول عادی و رسمی، اختلاس، ارتشاء و رباخواری، رابطه نامشروع، مواد مخدر، شرب خمر (نگهداری ومصرف مشروبات الکلی وموادمخدر )، اتهام اخذ رشوه تو سط کارمندان دولتی ویا اشخاص نظامی، اتهامات جرایم سیاسی و امنیتی، تصرف عدوانی و …
 • قبول پرونده در دعاوی خانواده: طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، انحصار وراثت، تحریر ترکه، مهر و موم ترکه، تقسیم ترکه و …
 • قبول وکالت پرونده در دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری

جناب آقای محمدحسن فعال دارای سوابق ذیل نیز می باشد:

 • دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان
 • بازرس هیات مدیره دوره سوم مرکزوکلا قوه قضائیه استان گیلان
 • عضو کمیسون های بازرسی، معاضدت و وکالت تسخیری، فرهنگی ادوار مختلف مرکز وکلا استان گیلان و مشاور حقوقی شرکتها و گروه صنعتی پارس خزر ، …

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14
حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

شماره تماس وکیل محمد حسن فعال09119341944
آدرس دفتر: رشت، خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول


فاطمه آذریون

فاطمه آذریون بهترین وکیل کیفری در رشت

خانم فاطمه آذریون وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای گیلان به شماره ۱۱۹۴، مشاور حقوقی، دارای بیش از 10 سال سابقه کاری و یکی از وکلای متخصص رشت در وکالت انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و … می باشند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده و از سوابق شان می توان به دبیر کمیسیون ارزیابی شکایات کانون وکلا و مشاور حقوقی شرکتها اشاره کنیم.

برخی از تخصص ایشان:

 • دعاوی خانواده: مهریه، نفقه، طلاق، تمکین و …
 • دعاوی تجاری: ثبت شرکتهای تجاری، قراردادهای مالی و …
 • مطالبه اسناد تجاری: چک، سفته، رسید دعاوی و …
 • دعاوی کیفری: کلاهبرداری، قتل، انتقال مال غیره خیانت در امانت، افتراء، توهین، ضرب و جرح و غیره)
 • دعاوی ملکی: اثبات مالکیت، خلع ید، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به اخذ پایان کار و صورت مجلس تفکیکی و …
 • پرونده های شهرداری: تخلفات ساختمانی، تخریب، کمیسیون ماده ۱۰۰، کمیسیون ماده 77
 • موفقیت در ۹۰ درصد پرونده ها با مشاوره تخصصی و وکالت تخصصی
 • بررسی و پیگیری پرونده به صورت متعدد و همراهی موکل تا زمان صدور حکم قطعی
 • جمع آوری ادله محکم به نفع موکل برای گرفتن نتیجه عادلانه در دعاوی
 • ارائه لایحه دفاعیه قوی و موثر و کاربردی جهت (اخذ حقوق تضییع شده موکل)

شماره تماس: 09113174185

قبل از انجام هر پرداختی، از مشاوره تلفنی رایگان خانم فاطمه آذریون (همه روزه از ساعت 9 الی 21) بهره مند شوید.


زینب اله بداشتی سیاهکلرودی

زینب اله بداشتی سیاهکلرودی بهترین وکیل رشت

خانم زینب اله بداشتی سیاهکلرودی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی و دارای بیش از یک دهه سابقه وکالت درخشان می باشند. باتوجه به آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه ای که به کار خود دارند موجب شده تا رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورند.

برخی از تخصص خانم زینب اله دشتی سیاهکلرودی:

 • دعاوی خانوادگی: طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه
 • دعاوی کیفری: مواد مخدر، قتل، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، جعل و …
 • دعاوی ملکی: خلع ید، اجرت المثل ایام تصرف، دستور تخلیه و …
 • دعاوی ثبتی و …

خانم اله بداشتی دارای پرونده های موفق زیادی است که با پشتکار خود به نتیجه مثبت رسانده و با همین تبحر بالا جز بهترین وکلای رشت بحساب می آیند. از خدمات وکیل اله بداشتی می توان به اخذ پرونده، مشاوره حضوری، غیر حضوری، نوشتن اوراق قضایی، قرارداد است که مشاوره ایشان با تعیین وقت قبلی و هزینه میباشد.

آدرس دفتر: رشت، میدان لاکانی، بلوار آیت اله ضیابری، نرسیده به تقاطع سام، روبروی فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، ساختمان مهر، طبقه 3، واحد 6

شماره تماس: 09112432604

غفور اکبرپور

جناب آقای غفور اکبرپور

آقای اکبرپور وکیل پایه یک دادگستری و قاضی بازنشسته در استان رشت هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق می باشند و 35 سال سابقه قضاوت و بیش از 5 سال سابقه وکالت در پرونده های کیفری(جعل، فروش مال غیر، کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، سرقت حدی، چک بلامحل، تصرف عدوانی، جرایم رایانه ای، روابط نامشروع، زنا و …)، خانواده، حقوقی، ملکی، ثبتی، تجاری، چک و سفته، منابع طبیعی، امور اراضی و کشاورزی و … دارند.

درس دفتر: رشت، حاجی آباد، بن بست رز، ساختمان مهر

شماره تماس: 09111311474

غلامرضا رشاد

جناب آقای غلامرضا رشاد

آقای رشاد وکیل پایه یک دادگستری در رشت و متخصص در پرونده های کیفری (جعل، فروش مال غیر، کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، سرقت حدی، چک بلامحل، تصرف عدوانی، جرایم رایانه ای، روابط نامشروع، زنا و …) هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی می باشند.

سابقه ای بیش از 15 سال در حرفه وکالت دارند و به پیگیری انواع دعاوی کیفری، خانوادگی، ملکی، امور و دعاوی ثبتی و حقوقی، اسناد تجاری، دعاوی چک و سفته می پردازند. از دیگر فعالیت ایشان ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور است. آقای رشاد عضو هیات مدیره دوره سوم مرکز وکلای استان گیلان و رئیس هیات مدیره دوره چهارم مرکز وکلای استان گیلان را در رزومه خود دارند.

آدرس دفتر: رشت، خیابان لاکانی، نبش صندوق عدالت، بالاتر از بانک صادرات، پلاک ۹۷، طبقه 2

شماره تماس: 0911149746

عبدالغفار حاجی پور

جناب آقای عبدالغفار حاجی پور

آقای حاجی پور وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی کیفری (قتل، سرقت، جعل، کلاهبرداری، درگیری، اسیدپاشی، فروش مال غیر و …) شهر رشت هستند. ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور یکی از خدمات آقای حاجی پور است. سایر پرونده هایی که می پذیرند شامل پرونده های مربوط به دعاوی خانوادگی (طلاق، طلاق توافقی، مهریه نفقه، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه و …)، اسناد تجاری، چک، سفته و … است.

آدرس دفتر: رشت، گلسار، صابرین، اول بلوار نماز، انتهای پل، ساختمان رویال، طبقه 2

شماره تماس: 09111317415

سارا اخوان صابری

سرکار خانم سارا اخوان صابری

خانم صابری یکی از برترین وکلای پایه یک دادگستری در رشت و متخصص در دعاوی کیفری هستند. دارای تحصیلات کارشناسی حقوق از دانشگاه گیلان و کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از علوم و تحقیقات گیلان می باشند. سابقه‌ای بیش از 6 سال در حرفه وکالت و پیگیری انواع دعاوی کیفری، خانوادگی، حقوقی، ملکی و … دارند.

از جمله پرونده هایی که می پذیرند شامل دعاوی انتخاباتی، دعاوی پزشکی، جرایم رایانه ای، دعاوی سیاسی، دعاوی مطبوعاتی، دعاوی راهنمایی و رانندگی، شهرداری، محیط زیست، مطالبه خسارت، موجر و مستاجر، و … است.

آدرس دفتر: رشت، خیابان امام خمینی، فلکه بانک ملی، جنب ساختمان پارک علم و فناوری، طبقه 3

شماره تماس: 09112408801

ابوطالب اصغری جیرهنده

جناب آقای وکیل پایه یک دادگستری و نایب رییس کمیسیون پارلمانی کانون وکلای گیلان، مدرس دانشگاه، دانشجوی دکتری حقوق، دریافت پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری گیلان، و جزء یکی از بهترین وکلای رشت به حساب می آیند.  ایشان با وکالت در پرونده های کیفری با موضوعات ( کلاهبرداری، جعل، استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت ،سرقت، فروش مال غیر و …)

 پرونده های ملکی مانند (الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و…) فعالیت می کنند.

آدرس دفتر: رشت، چهارراه گلسار، خیابان سعدی، نرسیده به سه راه معلم روبه روی بانک ملت

شماره تماس: 09113321550

ابوذر امامی شیجانی

جناب آقای ابوذر امامی وکیل پایه یک دادگستری ،از سال 1391 از مشاورین حقوقی موسسه اعتباری ملل می باشد. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرمشناسی از دانشگاه شهید بهشتی اخذ کرده و همچنین دانشجوی دکتری حقوق جزا و جرمشناسی دانشگاه مازندران می باشد. اقای امامی از بهترین وکلای کیفری رشت بوده و در زمینه جرایم رایانه ای و اینترنتی شامل جعل داده، کلاهبرداری اینترنتی، هک و مواد مخدر و قاچاق شامل قاچاق و مصرف مواد مخدر، توزیع مواد مخدر، قاچاق کالا و ارز و … پرونده قبول می کند.

آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، چهارراه شهید بهشتی، عمارت نور، واحد ۷

شماره تماس: 09111308842


انواع دادگاه های کیفری

با درنظر گرفتن قوانین کیفری که در سال های گذشته تصویب شده و همینطور انواع دادسراهای تخصصی، دادگاه های کیفری و یا جزایی باتوجه به جرایمی که در صلاحیت آنها قرار دارد، انواع مختلفی دارند. به این ترتیب هیچ دادگاهی نمی تواند به جرایمی که در صلاحیت دادگاه دیگر است رسیدگی نماید. در ادامه به انواع دادگاه های کیفری می پردازیم:

دادگاه کیفری یک: این دادگاه یکی از مهم ترین انواع دادگاه های کیفری است که در مرکز هر استانی قرار دارد. نحوه رسیدگی به دعاوی در دادگاه کیفری یک، در قانون آیین دادرسی کیفری، جداگانه مشخص شده. طبق ماده 302 قانون آیین دادرسی کیفری، موارد صدور رای در دادگاه کیفری یک مشخص شده و جرایمی که در ادامه گفته می شود، جزو صلاحیت های دادگاه کیفری یک است:

 • جرایم سیاسی و مطبوعاتی
 • جرایمی که مجازات آنها اعدام است.
 • جرایمی که مجازات آنها حبس ابد است.
 • جرایمی که مجازات آنها مجازات تعزیری درجه چهار و بالاتر است.
 • جرایمی که مجازات قانونی آنها قطع عضو و جنایات عمدی علیه تمامین جسمانی که دیه آنها به اندازه ثلث دیه کامل یا بیشتر از آن است.

دادگاه کیفری دو: دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به تمامی دعاوی کیفری و جرایم را دارد به جز جرایمی که به صورت مشخص در صلاحیت مرجع کیفری دیگری قرار گرفته است. بنابراین در صورتی که عمل مجرمانه ای شامل هیچ کدام از دادگاه های کیفری نباشد، موضوع به دادگاه کیفری دو ارجاع داده می شود. همچون جرایم و تخلفات رانندگی، شرب و خمر، توهین و … .

دادگاه انقلاب: در دادگاه انقلاب رسیدگی به جرایم براساس نوع جرم است. طبق ماده 303 قانون آیین دادرسی کیفری، جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، محاربه و افساد فی‌الارض، بغی، تبانی و اجتماع علیه جمهوری اسلامی ایران یا اقدام مسلحانه یا احراق، تخریب و اتلاف اموال به منظور مقابله با نظام، توهین به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام رهبری، تمام جرایم مربوط به مواد مخدر، روان‌گردان و پیش ‌سازهای آن و قاچاق اسلحه، مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل توسط دادگاه انقلاب پیگیری می شود.

دادگاه اطفال و نوجوانان: در شرایطی که جرم توسط فردی انجام شود که سن کمتر از 18 سال دارد، پرونده به دادگاه اطفال و نوجوانان ارجاع می شود تا رسیدگی های لازم به عمل آید.

دادگاه های نظامی و روحانیت: در صورتی که ارتکاب جرم در حین انجام وظیفه بوده باشد برای بررسی های لازم به دادگاه های نظامی و روحانیت ارجاع می شود.

معرفی 10 وکیل کیفری خوب در رشت

نقش وکیل رشت در پرونده های کیفری

پرونده های کیفری معمولا با جان، مال و حیثیت افراد ارتباط دارند. همین موضوع سبب پیچیدگی حل چنین پرونده هایی می شود. طبیعتا افراد عادی اطلاعات کاملی از قوانین و نحوه رسیدگی به دعاوی کیفری را ندارند. بنابراین حضور وکیل در پرونده های کیفری نقش موثری دارد. معمولا در پرونده های کیفری افراد تنها یک بار می توانند طرح دعوا کنند و تمامی اظهارات در پرونده فرد ثبت می شود.

نقش وکیل در پرونده های کیفری به خصوص در زمینه طرح شکایت است. اگر از همان ابتدا به بهترین وکیل کیفری در رشت مراجعه کنیم، وکیل باتوجه به دانش و سابقه ای که دارد، بهترین دعوا را طرح می کند به صورتی که نتیجه دادگاه به نفع موکل باشد. همینطور وکیل خبره در دعاوی کیفری می تواند با بررسی هایی که بر روی پرونده انجام می دهد، مستندات و مدارک لازم که به نفع موکل است را به دادگاه ارائه دهد.

با مطالعه این مقاله به طور کامل با مشکلات پیگیری پرونده های کیفری بدون وکیل آشنا شدیم. مطمئنا اطلاعاتی که ما در مورد قانون داریم به اندازه وکلا نیست. بنابراین برای موفقیت در دعاوی کیفری می توانید از وکلای معرفی شده در این مقاله کمک بگیرید.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت

کلام آخر

سپاس گزارم که تا این بخش از مقاله بهترین وکیل کیفری در رشت ما را همراهی کردید. پرونده های کیفری حساسیت بالایی دارند و هر فردی توانایی پیگیری آنها را ندارد، بنابراین ضروری است که وکلای خبره در پرونده های کیفری شهر رشت را بشناسیم تا در صورت نیاز به آنها مراجعه کنیم. ما لیستی از وکلای متخصص در دعاوی کیفری را معرفی کردیم تا شما انتخاب راحتی داشته باشید. امیدوارم مطالب گفته شده مفید بوده باشد و توانسته باشید وکیل مورد نظرتان را انتخاب کنید. لطفا سوالات، انتقادات و پیشنهاداتتان را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا