خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل طلاق در تهران【سال1401】

در این مقاله می خواهیم به معرفی بهترین وکیل طلاق در تهران بپردازیم و 10 نفر از آن ها را معرفی کنیم. دلایل بسیاری وجود دارد که موجب طلاق می شود مهم ترین آن ها عدم تفاهم، ناسازگاری زوجین، خیانت، مشکلات مالی، بدرفتاری و اعتیاد زوج و موارد بسیار دیگر است. تهران به عنوان شهری پرجمعیت آمار طلاق بالایی هم دارد که اولین کار برای انتخاب وکیل شناخت سوابق او است. ما در این مقاله لیستی از وکلای پایه یک دادگستری که متخصص در دعاوی خانواده هستند معرفی کردیم. برای اطلاعات بیشتر همراه ما در سایت برترین وکیل باشید.

 بهترین وکیل طلاق در تهران

انواع طلاق و قوانین آن در کشور

طلاق یک پرونده حقوقی است و برای حل آن باید از بهترین وکیل خانواده در تهران کمک گرفت و وکالت طلاق را به او واگذار کرد زیرا پرونده طلاق نیاز به پیگیری های قضایی، اداری و حقوقی دارد و بسیار پیچیده است و افراد عادی از عهده ی آن بر نمی آیند. وکلای خانواده به دلیل تجربه ای که دارند، درصد موفقیت بالایی در دفاع از موکل خود دارند و در تمامی مراحل دادگاه به جای موکل حاضر می شوند تا به پرونده طلاق او رسیدگی کنند. طلاق به سه صورت، طلاق توافقی، طلاق از طرف مرد و طلاق از طرف زن درخواست می شود.

طلاق توافقی: در صورت رضایت مرد و زن برای جدایی است که می توانند از بهترین وکیل تهران برای پیشبرد قانونی کارها استفاده کنند. در طلاق توافقی زن و مرد باید برای جدایی، مهریه و نفقه به توافق برسند، به این صورت که یا از طرف زن بخشیده شود و یا اینکه مقدار آن برای پرداخت از طرف مرد مشخص گردد.

طلاق از طرف مرد: در کشور ما حق طلاق با مرد است یعنی هر زمان و بدون هیچ دلیلی، با پرداخت مهریه، نفقه و اجرت المثل ایام زوجیت می تواند همسر خود را طلاق دهد. همانطور که گفتیم دادگاه با پرداخت حقوق از طرف مرد به زن، درخواست طلاق مرد را قبول می کند در این بین اگر مرد توان پرداخت یکجا نداشته باشد، از طرف دادگاه پرداخت مهریه و نفقه قسط بندی می شود.

طلاق از طرف زن: طلاق به درخواست زن بسیار پیچیده است، اگر زن در زمان عقد حق طلاق را از مرد نگرفته باشد، راه سختی دارد پس برای موفقیت باید وکالت کارهای طلاق را به وکیل طلاق خوب در تهران بسپارد. در این پرونده اگر زن بتواند یکی از شروط 12 گانه که در سند ازدواج ثبت شده را به دادگاه ثابت کند، یک قدم به طلاق نزدیک تر می شود.

دیگر انواع طلاق شامل طلاق بائن، طلاق خلع بائن، طلاق مبارات بائن و طلاق رجعی است.

بهترین وکیل طلاق در تهران چه کسی است؟

برخی از مهم ترین وظایف وکیل طلاق در جدول زیر لیست شده است:

📜 پیگیری پروندهپیگیری تمام مراحل پرونده و جلسات دادگاه
👪 برقراری صلحبرقراری صلح در طرفین برای برقراری کانون خانواده
❤️ آگاه نمودن موکلتعقیب و ردجویی دقیق مراحل دادرسی پرونده و آگاه نمودن موکل خود
⚖️ حضور در دادگستریحضور به موقع وکیل در جلسات دادرسی که نشان از وقت شناسی وی دارد
👩‍⚖️ مشاوره حقوقی دادن مشاوره های حقوقی و آگاه نمودن موکل خویش

بهترین وکیل طلاق در تهران چه کسی است؟

مهم است برای انجام پرونده های طلاق به وکلایی مراجعه کنید که در این زمینه فعالیت می کنند و تجربه کافی دارند. طلاق یکی از پرونده های پیچیده است که موفقیت آن به تبحر وکیل بستگی دارد. در ادامه مقاله بهترین وکیل طلاق در تهران قصد داریم تا 10 نفر از آن ها را معرفی کنیم. همراه ما در مجله برترین وکیل باشید.

مطلب پبشنهادی: بهترین وکیل ایران

جناب آقای احمد زهره وند

جناب آقای احمد زهره وند

آقای زهره وند متخصص در زمینه پرونده های خانواده، طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزند و هم چنین پرونده های کیفری، ملکی، قراردادی، کلاهبرداری و … هستند. ایشان از وکلای پایه یک دادگستری تهران و به مراجعه کنندگان مشاوره های حقوقی ارائه می دهند.

آدرس دفتر: تهران، نیاوران، خیابان شهید باهنر، سه راه یاسر، ابتدای عمار، بن بست راز، پلاک 35، واحد 20

شماره تماس: 09121305919

جناب آقای مجتبی محمدی

جناب آقای مجتبی محمدی

آقای مجتبی محمدی وکیل پایه یک دادگستری مرکز هستند و در زمینه پرونده های خانواده، طلاق، دریافت حضانت فرزند، مهریه، کلاهبرداری، سرقت، قاچاق و … فعالیت می کنند.

آدرس دفتر: تهران، شهرک غرب، کوچه عباس اناری، پلاک 17، واحد 10

شماره تماس: 09126095750

سرکار خانم مونا ترابی

سرکار خانم مونا ترابی

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

ایشان در زمینه های حقوقی زیر فعالیت می کنند:

  • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، طلاق، طلاق توافقی، نفقه، مهریه، حضانت فرزند و …
  • وکالت در تمام دعاوی کیفری مانند کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، قاچاق کالا و ارز، مطالبه دیه، پولشویی، قتل، جرایم رایانه ای، جرائم پزشکی و …

آدرس دفتر خانم ترابی: تهران، ظفر، مصدق شمالی، خیابان دامغانی 11، پلاک 38، واحد 2

شماره تماس: 09121979750

سرکار خانم حمیرا پارسا

سرکار خانم حمیرا پارسا

خانم پارسا از متخصص های انجام پرونده های طلاق، نفقه، مهریه و خانواده هستند و به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در حال فعالیت اند. سایر مواردی که خانم پارسا قبول می کنند دعاوی کیفری، حقوقی ملکی و وصول مطالبات دعاوی است. از ویژگی های ایشان می توان به ارائه مشاوره تلفنی اشاره کنیم که از طریق واتساپ انجام می شود تا به طور دقیق اطلاعات حقوقی را در اختیار شما قرار دهد.

آدرس دفتر: تهران، یوسف اباد، خیابان اسدآبادی، نبش فتحی شقاقی، برج هنر، پلاک 22، واحد 14

شماره تماس: 09123666928

جناب آقای اکبر فتح الهی نوشهر

جناب آقای اکبر فتح الهی نوشهر

آقای فتح الهی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری تهران با بیش از 20 سال سابقه می باشند. ایشان از وکلای خانواده، طلاق، نفقه و … هستند و یکی از محققین پراگماتیسم و فلسفه حقوق هستند. تحصیلات ایشان حقوق عمومی است و عضو مشاور اداره معاضدت کانون وکلا مرکز می باشند. مقالات متعددی در روزنامه ابتکار توسط ایشان نوشته شده است.

آدرس دفتر: تهران، بالاتر از میدان ونک، روبه روی پارک ملت، نبش کوچه پروین

شماره تماس: 09121463248

سرکار خانم الهام صادقی تجریشی

سرکار خانم الهام صادقی تجریشی

خانم صادقی فوق لیسانس حقوق خصوصی و عضو جامعه جرم شناسی ایران و از بهتری وکلای پایه یک دادگستری تهران می باشند. پرونده هایی که ایشان قبول می کنند شامل دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، نفقه، دعاوی کیفری، ثبتی، قراردادها و … است.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، خیابان 32، پلاک 116، طبقه 4، واحد 9

شماره تماس: 02188517032

جناب آقای سید مجید اصفهانی روحانی

جناب آقای سید مجید اصفهانی روحانی

آقای مجید روحانی اصفهانی از وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی وکالت دعاوی خانواده، طلاق، تجاری بازرگانی و ملکی، تنظیم دادخواست و لوایح حقوقی، تنظیم قراردادهای بین المللی هستند. فعالیت های ایشان در پرونده های خانواده شامل، نامزدی و خسارت ناشی از آن، جهیزیه، مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت و … است. ایشان در دفتر وکالت خود با بهره گیری از اساتید خبره و کاربلد در حال خدمت رسانی به موکلین خود هستند.

آدرس دفتر: تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان بهروز، پلاک 17، طبقه 3، واحد 31

شماره تماس: 02122275858

سرکار خانم ندا اقوامی

سرکار خانم ندا اقوامی

سرکار خانم ندا اقوامی وکیل پایه یک دادگستری تهران و با مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی، یکی از وکلای برتر در دعاوی خانواده، طلاق، نفقه، مهریه، اجرت المثل و … محسوب می شوند. سایر تخصص های ایشان در زمینه شرکت ها، قراردادها، ارث، امور حسبی، تجاری (چک، سفته و … ) است.

آدرس دفتر: تهران، اشرفی اصفهانی، سیمون بلوار، نبش خیابان زارع، پلاک 4، مجتمع استاد شهریار، طبقه 2 جنوبی

شماره تماس: 09124585704

جناب آقای حمید میرزایی منفرد

جناب آقای حمید میرزایی منفرد

آقای منفرد وکیل پایه یک دادگستری در تهران و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز هستند. ایشان کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی را دارند و تخصص های لازم در حل تمامی دعاوی را کسب کرده اند. تخصص های ایشان در پذیرش دعاوی خانواده، طلاق، کیفری، مواد مخدر، دعاوی ملکی، ثبتی و … است.

آدرس دفتر: تهران، میرداماد، نبش خیابان نفت جنوبی، پلاک 268، واحد 1

شماره تماس: 09120314480

مزایای داشتن حق طلاق برای زن

طبق ماده 1133 قانون مدنی و شرع حق طلاق به مرد داده شده اما مرد می تواند این حق را به همسر خود یا فرد دیگری مانند پدر، دوست و یا فرد دیگری وکالت دهد که در اصطلاح به آن حق طلاق گفته می شود. در این بین اگر مرد وکالت بلاعزل طلاق به زن بدهد، همچنان حق طلاق مرد پابرجاست و می تواند برای طلاق اقدام کند. زن می تواند حق طلاق را زمان عقد به عنوان شروط ضمن عقد در سند ازدواج بنویسد و یا این که بعد از عقد به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و حق طلاق را از شوهر خود بگیرد.

اما داشتن حق طلاق برای زن چه مزیتی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر زن حق طلاق داشته باشد می تواند اقدام به طلاق توافقی کند، همانطور که در مقاله های دیگر گفتیم، طلاق از طرف زن بدون داشتن حق طلاق بسیار دشوار و پیچیده است و گاهی موجب آزار روحی و روانی زن می شود پس با وکالت طلاقی که از همسر خود گرفته در یک دهم زمان موفق به گرفتن طلاق توافقی می شود و در هر زمان و بدون حضور شوهر خود می تواند با کمک یک وکیل طلاق خوب در تهران، به راحتی طلاق خود را بگیرد.

مزیت بعدی حق طلاق برای زن، طلاق توافقی بدون حضور شوهر (زوجه) است، در این روش به این دلیل که زوجه وکالت طلاق را از زوج گرفته پس می تواند به دادگاه مراجعه کند و از طرف زوج وکیل گرفته و پروژه طلاق را بدون حضور زوج به راحتی پیش ببرد.

اما نکته ای در این میان وجود دارد که باید به آن توجه شود، اگر زوج وکالت بلاعزل به زوجه بدهد، باز هم می تواند نسبت به طلاق اقدام کند، همچنین وکالت طلاق زوجه می تواند مشروط یا معلق باشد به این معنی که وکالت طلاق مطلق ندارد و در این شرایط زن نمی تواند مراحل طلاق را به سرعت پیش ببرد، به عبارت دیگر شرط گذاشتن ارزش وکالت طلاق یا همان حق طلاق را کم می کند. نکته بعدی در وکالت طلاق این است که مراقب باشید سر دفتر دار به عمد یا به سهو ننویسد که حق طلاق به زوجه داده شد، زیرا این عبارت کاملا عامیانه و غلط است و حق طلاق مرد قابل واگذاری نیست و فقط می تواند وکالت آن را به زوجه یا فرد دیگری بدهد.

مزایای داشتن حق طلاق برای زن

کلام آخر

ممنونم از این که همراه ما تا انتهای مقاله بهترین وکیل طلاق در تهران بودید. همانطور که می دانید بیشترین پرونده های خانواده که در دادگاه ها وجود دارد مربوط به درخواست طلاق از طرف زوج، زوجه و یا طلاق توافقی است. سعی کردیم در این مقاله وکلای متخصص در دعاوی طلاق را معرفی کنیم که بتوانید انتخاب راحتی داشته باشید. امیدوارم توانسته باشم شما را در انتخاب وکیل مورد نظرتان یاری کنم. لطفا نظرات خود را برای ما کامنت نمایید.

نقش وکیل طلاق در پرونده طلاق چیست؟

بهترین وکیل طلاق در تهران به دلیل تخصص و تجربه ای که در پرونده های طلاق و مهریه داشته است، بهترین راه حل ها را برای موفقیت بیشتر موکل خود ارائه می دهد.

دلایل زن برای درخواست طلاق چیست؟

اثبات خیانت شوهر، اثبات یکی از شروط 12 گانه ضمن عقد اگر مرد امضا کرده باشد، ازدواج مجدد بدون اجازه همسر اول، کتک زدن و توهین به زن به طوری که ادامه زندگی برای زن سخت باشد، داشتن حق طلاق و …

شرایط طلاق از طرف مرد چگونه است؟

با توجه به این که حق طلاق با مرد است، او می تواند بدون دلیل همسر خود را طلاق دهد اما باید مهریه، نفقه و اجرت المثل همسر خود را در صورت درخواست زن به او بپردازد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

زینب رحمانی

زینب رحمانی هستم نویسنده در مجله برترین وکیل، من در این وبسایت سعی در معرفی وکلای ایران و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات تان را با من به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا