کیفریوکلا

10 تا از بهترین وکیل دیه در تهران ⚖️【سال1403】

وکیل دیه فردی است که به دعاوی مربوط به دیه و مطالبه آن می پردازد. فرآیند دادرسی کیفری مطالبه دیه در جنایات غیرعمدی، با شکایت شاکی آغاز می شود. مطمئنا شاکیان چنین پرونده هایی در تهران به دنبال وکیل خوب دیه هستند تا مراحل مطالبه دیه به درستی پیش برود. ما در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از بهترین وکیل دیه در تهران آشنا می کنیم. برای اطلاع بیشتر در مورد آدرس و شماره تماس آنها، ما را در مجله برترین وکیل همراهی بفرمایید.

بهترین وکیل دیه در تهران چه کسی است؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل قتل در تهران

بهترین وکیل دیه در تهران چه کسی است؟

دیه یکی از موضوعات مهم پرونده های کیفری است که نیاز به رسیدگی های درست و اصولی دارد. اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، مطمئنا به دنبال بهترین وکیل دیه در تهران می گردید. پرونده های دیه ممکن است در اثر تصادفات رانندگی، نزاع خیابانی و حتی قتل اتفاق بیفتند. هر آسیبی که به فردی وارد شود و به جسم او خسارت برساند، قابلیت پیگیری و اخذ دیه دارد. برای پیگیری این کار بهتر است از بهترین وکیل تهران که در این حوزه سابقه داشته کمک بگیریم و وکالت پرونده را به او واگذار کنیم. همچنین در صورت وجود ضرب و جرح می توانید به بهترین وکیل ضرب و جرح در تهران مراجعه نمایید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

دیه قوانینی دارد که ما از تمامی آن بی اطلاع هستیم. هر ساله نرخ دیه در حال تغییر است و به مقدار آن افزوده می شود. در ایران نرخ دیه انسان معادل نرخ روز 100 شتر سالم است. اگر در تهران هستید برای اطلاعات بیشتر در مورد دیه و شرایط آن می توانید به بهترین وکیل دیه در تهران مراجعه کنید. ما در ادامه تلاش کردیم تعدادی از آن ها را که در حرفه خود متخصص هستند معرفی کنیم.

لیست 10 تا از بهترین وکیل دیه در تهران ⚖️ + آدرس و تلفن ☎️️

آرزو درویشوند

آرزو درویشوند وکیل دیه در تهران

خانم آرزو درویشوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران میباشند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه علم و فرهنگ و رتبه ۲۰ اختبار کانون وکلای داد گستری مرکز هستند. دارای مدرک کسب و کار در دعاوی مالی و بورسی از دانشگاه خوارزمی و مرکز حقوقی بین المللیHCLA هلند و نیز دارای مدرک رسمی حقوقی از کانون وکلای دادگستری مرکز میباشند. همچنین ایشان دارای تالیفات و مقالات حقوقی هستند.

تخصص ایشان در زمینه پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده، مواد مخدر، اداره کار و شهرداری ها میباشد. سابقه کاری درخشان وی و مهارت کافی با توجه به تعدد پرونده های مربوطه، از ویژگی های این وکیل متخصص به شمار می رود.

برخی از تخصص ایشان:

  • دعاوی کیفری: کلاهبردای، قتل، رابطه نامشروع، جعل و استفاده از سند مجعول، انتقال مال غیر، چک بلامحل، توهین، تهدید، افترا رشا و ارتشا، اختلاس، خیانت در امانت، سرقت دیه، جرایم رایانه ای، ضرب و جرح
  • دعاوی ملکی: شامل تنظیم سند، ابطال قرارداد، فسخ قرارداد، دعاوی مربوط به قولنامه و مبایعه نامه، تخلیه ملک تجاری مسکونی اداری، اختلافات پیمانکاری، خلع ید، رفع تصرف، مطالبه خسارت، مطالبه وجه، هبه، اجاره و …
  • امور مربوط به شرکت های تجاری اعم از دعاوی مرتبط با شرکت ها، قراردادهای پیمانی، ورشکستگی، مطالبه چک و سفته و …
  • دعاوی خانواده: شامل طلاق از ناحیه زوج، طلاق از ناحیه زوجه، طلاق توافقی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه زوجه، مطالبه نفقه فرزند، حضانت، ملاقات، ارث و وصیت و انحصار وراثت و فرزندخواندگی و سرپرستی و …
  • قراردادها
  • امور تجاری
  • چک و وصول مطالبات
  • ورشکستگی

آدرس دفتر: بلوار سعادت آباد، ٣٤ غربی، پلاك ٨٠، طبقه سوم، واحد 5

شماره تماس: 09121722401 – 09216521694

دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده وکیل دیه تهران

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان اخذ و وصول دیه ناشی از تصادفات رانندگی و ضرب و جرح عمدی و قصور پزشکی می باشد.

ایشان پرونده های متعدد در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 32 ( راهور ) تهران، دادسرای عمومی وانقلاب ناحیه 26 ( امور پزشکی ) تهران، دادگاه کیفری دو تهران و دادگاه تجدیدنظر استان تهران در خصوص دیه دارند.

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

نشانی دفتر وکالت: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک116، ساختمان خانه سبز، طبقه دوم، واحد4

تلفن همراه جهت اخذ مشاوره تلفنی: 09121722464
شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری: 02186127228 02186129690


هدی فرخی

سرکار خانم هدی فرخی

خانم فرخی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در امور کیفری، مطالبه دیه، تصادفات، قتل، سرقت و … هستند. ایشان عضو کانون وکلای مرکز تهران و مشاور حقوقی می باشند. خانم فرخی به تمامی دعاوی مربوط به پرونده های کیفری، حقوقی، ملکی و خانواده رسیدگی می کنند.

آدرس دفتر: تهران، پاسداران، خیابان دولت، نبش کوچه سلیمی، ساختمان سپیدار، پلاک 46، واحد 9

شماره تماس: 09123574655

مسعود اسلامی مهر

جناب آقای مسعود اسلامی مهر

آقای اسلامی مهر وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در امور مطالبه دیه و جرایم مربوط به تصادفات و قتل هستند. ایشان دارای سابقه ای بیش از 20 سال در حرفه وکالت بوده و به تمامی دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی، ملکی و … می پردازند.

آقای اسلامی مهر در سال های وکالت خود موفق شده اند خدمات حقوقی، تجاری و جزایی متعددی ارائه دهند. آقای اسلامی مهر سابقه وکالت در دیوان عدالت اداری را دارند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق شمالی، خیابان شهید دامغانی، شماره 38، واحد 2

شماره تماس: 02126413766

دکتر راحله امیری

سرکار خانم دکتر راحله امیری

خانم دکتر امیری از وکلای متخصص در امور دیه هستند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری در تهران و آشنا به انواع پرونده های حقوقی و حقیقی می باشند. همچنین ایشان تلاش می کنند تا پرونده هایی را که در دست دارند در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسانند. خانم امیری عضو کمیسیون جوانان کانون وکلای مرکز تهران هم هستند.

خانم دکتر امیری از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی فارغ التحصیل شده اند. همینطور دانشجوی دکترای حقوق جزا و جرم شناسی در دانشگاه تهران می باشند. مشاوره حقوقی توسط خانم دکتر امیری به صورت حضوری و تلفنی برای متقاضیان انجام می شود.

آدرس دفتر: تهران، پاسداران، بوستان دهم، پلاک 121، طبقه 4، واحد 10

شماره تماس: 09121113724

علی مهری

جناب آقای علی مهری

وکیل پایه یک دادگستری در تهران و مشاور حقوقی هستند. آقای امیری عضو رسمی مرکز وکلای قوه قضاییه و آماده ارائه مشاوره و قبول وکالت ایرانیان داخل و خارج از کشور به صورت تخصصی می باشند. از جمله دعاوی که توسط آقای مهری پذیرفته می شود، دعاوی کیفری، مطالبه دیه، کلاهبرداری، خیانت در امانت، تصادفات، تصرف عدوانی، آدم ربایی، توهین و افترا و … است.

رسیدگی به پرونده های حقوقی، مشارکت در ساخت، قراردادها، مطالبه خسارت، مطالبه وجه، اخذ گواهی انحصار وراثت، الزام به تنظیم سند رسمی، اجاره و …، دعاوی خانواده، درخواست طلاق، مهریه، نفقه و …، دعاوی امور حسبیه، تغییر نام، محجوریت، حکم رشد، نصب قیم، تحریر ترکه، عزل قیم و … توسط آقای مهری انجام می شود.

آدرس دفتر: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان 14، پلاک 14، طبقه 4، واحد 9

شماره تماس: 09123465419

منا محمدی سام

سرکار خانم منا محمدی سام وکیل پایه یک دادگستری، بیش از 12 سال فعالیت حقوقی و دارای سابقه قضایی می باشند. سال اخذ پروانه وکالت 90/3 از کانون وکلای دادگستری در شهر همدان را دارد. فعالیت در دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم، دعاوی اموال منقول شامل خودرو، ماشین آلات، وسایل و لوازم، اشیاء گرانبها و جواهرات و … را دارد.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به همت، بالاتر از پارک ساعی، کوچه 34، پلاک 4

شماره تماس: 09124126404

احمد قنبرپور

جناب آقای احمد قنبرپور وکیل پایه یک دادگستری، دارای مدرک دکتری حقوق کیفری و جرم‌شناسی از دانشگاه تهران با بیش از 20 سال سابقه وکالت حرفه‌ای و مشاوره حقوقی، مشاوره‌ ی حقوقی به نهادها و شرکت های معتبر عمومی و خصوصی؛ نظیر شرکت نفتی توتال فرانسه، نورترن تراست، دی وان میلانو، پولیفورم، تیری موگلر، سازمان صدا و سیما، گروه صنعتی گلرنگ و … ، مسلط به زبان انگلیسی، عضویت در کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری مرکز، عضو پیوسته انجمن حقوق شناسی ایران، عضویت در نهاد شورایاری شهر تهران، بخشی ار تخصص های وی می باشد.

تخصص ها:

• دارای مدرک دکتری حقوق کیفری و جرم‌شناسی از دانشگاه تهران
• بیش از ۲۰سال سابقه وکالت حرفه‌ای و مشاوره حقوقی
• مشاوره‌ی حقوقی به نهادها و شرکت های معتبر عمومی و خصوصی
• عضویت در کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری مرکز
• عضویت در انجمن ایرانی حقوق بین الملل کیفری

آدرس دفتر: تهران، خیابان دکتر فاطمی، ابتدای خیابان رهی معیری، پلاک ۱۰، واحد‌ های ۹ و ۱۰

شماره تماس: 02188983460

احمد یعقوبی

جناب آقای احمد یعقوبی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، رتبه ۲۷ کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، کارشناس ارشد عمران و مدیریت ساخت می باشند. قبول کلیه دعاوی از جمله دعاوی کیفری (توهین، تهدید، ضرب و جرح، دیه، خیانت درامانت، کلاهبرداری، جعل، تصرف عدوانی و …) تهیه و تنظیم اوراق قضایی (لوایح، دادخواست، شکواییه، اظهارنامه، اقرارنامه، تعهدنامه، تفاهم نامه و انواع قرارداد مدنی و تجاری، قرارداد اجاره، تنظیم بیع نامه، صلح نامه و …) به صورت تخصصی فعالیت می کنند.

آدرس دفتر: تهران، بین ونک و چهارراه جهان کودک

شماره تماس: 09123619280

آذین طالبی

سرکار خانم آذین طالبی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در منطقه جردن، با داشتن پروانه وکالت صادره از سوی کانون وکلای دادگستری با بیش از 12 سال سابقه وکالت و دفاع از حق و همچنین ایشان با به‌ کارگیری درست از تخصص توانسته با درصد بالای رضایتمندی موکلین، خود را در زمره گزیده‌ای از وکلای برتر قرار دهد.

وکیل آذین طالبی سابقه وکالت در دعاوی حقوقی از قبیل (مطالبه وجه سند عادی، مطالبه وجه سفته و چک، الزام به تنظیم سند رسمی، اثبات مالکیت، فسخ معامله، ابطال سند مالکیت، دستور فروش مال مشاع و …)؛ دعاوی کیفری اعم از (رابطه نامشروع، درگیری مسلحانه، ربا، کلاهبرداری، خیانت در امانت، فروش مال غیر و ..) دارند.

آدرس دفتر: تهران، بلوار آفریقا (جردن)، خیابان ناهید غربی، پلاک 17

شماره تماس: 09122989050


با بهترین وکیل ایران بیشتر آشنا شویم.

انواع دیه در قانون و اسلام

دیه مالی است که در جنایات غیرعمدی بر جان و جسم افراد وارد می شود و همینطور در جنایات عمدی زمانی که قصاص صورت نگیرد، دیه مقتول به اولیای دم پرداخت می شود. دیه از دو جهت تقسیم بندی می شود، اول این که جنایت بر عضو وارد شود یا بر اعضا و منافع و دیگری اینکه مقدار آن در قانون مشخص شده است یا خیر.

انواع دیه عبارتند از دیه مقدر و دیه غیر مقدر یا ارش که در ادامه هر کدام را بیشتر توضیح می دهیم:

  • دیه مقدر، دیه ای است که میزان دیه عضو یا منفعت آن، در قانون تعیین شده است.
  • دیه غیر مقدر یا ارش، دیه ای است که قانون میزان مشخصی برای دیه عضو یا منفعت آن تعیین نکرده باشد. در این صورت میزان دیه با توجه به نظر پزشکی قانونی و تایید قاضی مشخص می شود.
وکیل دیه در تهران

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل قصاص در تهران

دیگر انواع دیه که مقدار آن در قانون مشخص شده است:

دیه قتل: زمانی که در اثر جنایت عمدی یا غیرعمدی، فردی جان خود را از دست بدهد، دیه قتل به اولیای دم تعلق می گیرد. دیه قتل زمانی به اولیای دم داده می شود که از حکم قصاص بگذرند. همینطور دیه قتل در ماه های حرام نسبت به دیگر ماه ها بیشتر است.

دیه اعضای بدن: در صورتی که آسیب به یکی از اعضای بدن فرد وارد شود، دیه اعضای بدن به او تعلق می گیرد. در قانون برای اغلب اعضای بدن، دیه مشخصی تعیین شده است که مطابق آن محاسبه می شود. اگر اعضایی از بدن دیه مقدر نداشته باشد، برای آن عضو، ارش معین خواهد شد. (ارش دیه ای است که مقدار آن در قانون مشخص نشده است).

دیه منافع اعضاء: در صورتی که آسیبی که به فرد وارد می شود موجب از دست دادن منفعت یکی از اعضای بدن شود، به آن دیه منافع اعضاء می گویند. مثلا فردی که منفعت شنیدن را از دست می دهد اما گوش او سالم است، باید دیه آن را با توجه به کسرهای دیه پیش بینی شده دریافت کند.

دیه جراحات: زمانی که فردی مرتکب جنایتی بر دیگری شود و بر اثر آن، خراشی بر سر، صورت و اعضای بدن او وارد شود و یا بخشی از بدن او کبود شود، دیه جراحات وارده باید از سوی متهم پرداخت گردد.در صورتی که در تصادفات رانندگی مجروح شوید می توانید به بهترین وکیل تصادفات رانندگی در تهران مراجعه کنید.

مزایای سپردن وکالت پرونده دیه به وکیل

مزایای واگذاری وکالت پرونده به وکیل دیه

وصول دیه با کمک گرفتن از وکیل متخصص در امور دیه مزایای بی شماری دارد. مشاوره و دریافت کمک از بهترین وکیل دیه در تهران بسیار باصرفه است. وکلایی که به صورت تخصصی به امور کیفری و دیه می پردازند، علم و آگاهی کاملی از قوانین دیه در کشور دارند و همواره اطلاعات خود را به روز نگه می دارند.

زمانی که وکیل بر پرونده دیه وارد شود، به دلیل تسلطی که بر جو دادگاه دارد، به خوبی مطلع است که از چه راه هایی می تواند از موکل خود دفاع کند. همینطور او به میزان دیه در سال جدید آگاه است. وکیل خبره در امور وصول دیه، به راحتی می تواند در مقابل هر پرسش قاضی، دلایل محکمه پسندی در دفاع از حقوق موکل خود ارائه دهد.

در مواردی که وکیل دیه وکالت پرونده را برعهده داشته باشد، می تواند زمان پرداخت دیه را به حداقل برساند. ممکن است افرادی که در تهران به دنبال انجام کارهای وصول دیه هستند، تصور کنند که گرفتن وکیل دیه، هزینه بالایی دارد اما در واقع این طور نیست. عدم آگاهی و کمک نگرفتن از وکیل دیه باعث می شود تا متحمل ضررهای مالی زیادی شویم. همینطور عدم مراجعه به وکیل دیه موجب طولانی تر شدن پروسه بررسی پرونده در دادگاه می شود.

کلام آخر

سپاس گزارم که تا این بخش از مقاله همراه ما بودید. خسارت های بدنی و دیه یکی از موضوعاتی است که به فراوانی در دادگاه های تهران یافت می شود. تلاش کردیم تا 10 نفر از بهترین وکیل دیه در تهران را به همراه آدرس و شماره تماس معرفی کنیم. امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم شما را در انتخاب بهترین وکیل تهران در امور دیه کمک کنیم. در صورتی که انتقاد و پیشنهادی دارید، لطفا در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا