وکیل

10 تا از بهترین وکیل حقوقی تهران ⚖️【سال1402】

وکیل حقوقی فردی تحصیل کرده است که به مسائل قانونی و حقوقی جامعه خود آگاهی کامل دارد. و در واقع به نمایندگی از شخص حقیقی یا حقوقی در مسائل حقوقی او وارد می شود و در مراجع قضایی یا غیر قضایی از موکل دفاع می کند. بنابراین برای پرونده های حقوقی، باید از وکیل حقوقی متخصص کمک بگیریم. تهران کلانشهری است که روزانه مسائل حقوقی مختلفی برای ساکنین آن به وجود می آید. از این رو تصمیم گرفتیم برای حل مشکلات شما در این مقاله به معرفی بهترین وکیل حقوقی تهران بپردازیم برای اطلاعات بیشتر تا انتها در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل حقوقی تهران کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

بهترین وکیل حقوقی تهران کیست؟

وکیل حقوقی می تواند در تمامی مسائل حقوقی مشاوره و وکالت نماید. یکی از گرایشات اصلی حقوق، گرایش مربوط به روابط افراد می باشد و در زبان حقوقی به آن حقوق خصوصی می گویند. در تقسیم بندی وکلا بدون شک اولین آن وکیل حقوقی و کیفری است که وکیل حقوقی باتوجه به تخصصی که دارد می تواند به انواع دعاوی حقوقی بپردازد.

بهترین وکیل حقوقی تهران به مسائلی همچون دعاوی خانوادگی، خرید و فروش، اجاره، انعقاد عقود و معین و نامعین امور حسبی، امور مرتبط به شرکت ها، مطالبه ضرر و زیان، معاملات انجام شده بین اشخاص و … می پردازد. به طور کلی اینگونه می توان گفت که وکیل حقوقی خوب در تهران به دعاوی می پردازد که هیچگونه جنایت و جرمی در آنها رخ نداده است. یعنی مرتبط با روابط اجتماعی یا اقتصادی افراد است.

در دعاوی حقوقی به افرادی که مطالبه حق کرده اند خواهان می گویند و طرف مقابل را خوانده می نامند. دعاوی حقوقی ممکن است مالی یا غیرمالی باشند که وکیل حقوقی متخصص در تهران می تواند دفاعیات لازم برای احقاق حق موکل خود را انجام دهد.

در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی وکلای خبره در زمینه پرونده های حقوقی در تهران بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر درخصوص آدرس دفتر و شماره تماس وکلای متخصص، در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

جناب آقای مسعود محمدی

آقای مسعود محمدی وکیل حقوقی تهران

آقای محمدی وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص حقوقی در تهران هستند. دارای تحصیلات عالیه در مقطع کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تهران می باشند. مدیر دفتر حقوقی دادگران حامی و سابقه ای نزدیک به 20 سال در امر وکالت دارند. ایشان در دفتر وکالت خود به انواع دعاوی حقوقی از جمله دعاوی خانوادگی، دعاوی ملکی و قراردادها، دعاوی تجاری و شرکت ها، دعاوی اداری و کارگر و کارفرما و … رسیدگی می کنند.

آدرس دفتر: تهران، میدان گلها، بلوارگلها، عمارت هشت بهشت

شماره تماس: 02188019243

جناب آقای دکتر عباس تدین

آقای دکتر عباس تدین وکیل حقوقی تهران

آقای تدین وکیل پایه یک دادگستری در تهران و وکیل متخصص در امور حقوقی هستند. مدرک کارشناسی حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرده اند و بیش از 14 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف دارند. آقای تدین مدرس دانشگاه و استاد دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی تهران و پژوهشگر حوزه حقوق هستند. تالیف کتاب هایی همچون “تحصیل دلیل در آیین دادرسی کیفری”، ” قانون آیین دادرسی کیفری فرانسه”، “حقوق اجرای مجازات ها” و … را برعهده داشته اند.

آدرس دفتر: تهران، بزرگراه همت غرب، بعد از بلوار کبیری طامه، خیابان امام حسین، تقاطع بهار، شماره 19

شماره تماس: 02188582091

جناب آقای سید امیر آل محمد

 آقای سید امیر آل محمد وکیل حقوقی تهران

آقای آل محمد وکیل پایه یک دادگستری در تهران و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز تهران هستند. ایشان یکی از شرکای دفتر وکالت آل محمد و یکی از اعضای کمیسیون جوانان کانون وکلای مرکز می باشند. دارای بیش از 10 سال سابقه در حرفه وکالت دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، امور حسبی و … هستند. دارای تحصیلات در کارشناسی رشته حقوق، کارشناسی ارشد حقوق عمومی و در حال حاضر نیز دانشجوی دکترای حقوق عمومی هستند.

از سوابق کاری آقای آل محمد می توان به سابقه فعالیت در بانک آینده به عنوان مشاور حقوقی و فعالیت در چند شرکت خصوصی معتبر دیگر اشاره کرد. همینطور آقای آل محمد موفق به چاپ چندین مقاله در مجلات ایرانی و خارجی شده اند.

آدرس دفتر: تهران، فرمانیه، بلوار اندرزگو، مجتمع تجاری اداری سانا، طبقه سوم، واحد 317

شماره تماس: 02140220759

جناب آقای رضا شریفی اردانی

جناب آقای رضا شریفی اردانی

آقای شریفی اردانی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و وکیل متخصص حقوقی هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی می باشند و بیش از 6 سال سابقه وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری را دارند. از سوابق کاری ایشان می توان به سابقه فعالیت در شرکت های پیمانکاری و امور پیمان ها و اختلافات قراردادی به عنوان وکیل، وکیل سازمان هواپیمایی کشوری، نائب رئیس کار گروهی حقوقی اتاق بازرگانی اشاره کنیم.

آقای شریفی اردانی در زمینه پرونده های حقوقی، امور قراردادهای داخلی و بین المللی، وکالت در امور مهاجرت و اقامت، دعاوی خانوادگی، بیمه، مالیات، دعاوی کیفری و … قبول وکالت می نمایند.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، جنب پلیس دیپلمات، پلاک 26، طبقه چهارم، واحد 11

شماره تماس: 09129724226

سرکار خانم مهناز رجبی

خانم مهناز رجبی وکیل حقوقی تهران

خانم رجبی وکیل پایه یک دادگستری در تهران، متخصص در پرونده های حقوقی هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و سابقه ای بیش از 20 سال در حرفه وکالت دارند. رسیدگی به دعاوی خانوادگی، دعاوی ارث و میراث، سرپرست و قیم، دعاوی هویت قانونی، دعاوی کیفری همچون کلاهبرداری، جعل، تقلب، خیانت در امانت، دروغ، هتک هرمت، ایجاد مزاحمت، سرقت و … می پردازند.

آدرس دفتر: تهران، شاد آباد، میدان شاد آباد، نبش میدان، ساختمان نگین، طبقه 4، واحد 18

شماره تماس: 09123373036

دعاوی حقوقی چیست و وکیل حقوقی چه کاری انجام می دهد؟

دعاوی حقوقی آن دسته از دعاوی هستند که پس از مطرح شدن آن در دادگاه و صادر شدن حکم، حق و امکان استفاده از دستور آن حکم پیرامون دعوای مطرح شده به یکی از طرفین دعوی داده می شود، بنابراین هیچ گونه مجازات و جریمه ای برای طرفی که حکم به ضرر او نیست ندارد.

به عنوان مثال برای افراز ارثیه خانوادگی می توانیم شکایت کنیم و طرح دعوی نماییم تا به حقوق قانونی خود برسیم. در نهایت حق به یکی از طرفین داده می شود و مجازاتی برای فردی که حکم علیه اوست وجود ندارد. دعاوی حقوقی باتوجه به نوع آن متفاوت است و باید دادخواست ارائه شده به دادگاهی ارائه شود که دارای صلاحیت ذاتی و محلی است. مثلا دعاوی حقوقی خانوادگی همچون نفقه ی زوجه باید به دادگاه حقوقی برود و همینطور باید در دادگاه محل زندگی اشخاص طرح شود.

دعاوی حقوقی چیست و وکیل حقوقی چه کاری انجام می دهد؟

به طور کلی می توان گفت که وکیل حقوقی به دعاوی می پردازد که جنبه کیفری ندارند و هیچگونه جرم و جنایتی در آنها رخ نداده است. تمام افرادی که به نوعی با دعاوی حقوقی روبه می شوند باید به وکیل حقوقی مراجعه کنند تا از حقوق آنها در دادگاه دفاع کند. بهترین وکیل حقوقی تهران با روند پیگیری پرونده ها و قواعد دادگاه های حقوقی آشنایی کامل دارد و باتوجه به تجربه های پیشین خود، بهترین نتیجه را برای پرونده های حقوقی موکل خود به دست می آورد.

انواع تخصص وکیل حقوقی در تهران

وکیل حقوقی خانواده: یکی از پرونده هایی که وکیل حقوقی به آن رسیدگی می کند، دعاوی خانوادگی است. وکیل خانواده کسی است که در امور حقوقی و مقررات مرتبط به آنها دانش و تجربه کافی دارد. وکیل حقوقی خانواده از تمامی مسائلی که مربوط به خانواده می شود دفاع می کند.

وکیل حقوقی ملکی: وکیل ملکی در زمینه های انواع املاک اعم از بایر و غیر بایر اطلاعات نسبی حقوقی و غیرحقوقی دارد. در واقع وکیل حقوقی ملکی، فعالیت بسیاری در زمینه امور حقوقی و قضایی دارد.

وکیل حقوقی مهاجرت: وکیل مهاجرت فردی است که در زمینه تمامی موارد مرتبط به مهاجرت به کشورهای دیگر اطلاعات کامل دارد. همینطور اطلاعات کاملی از شرایط اخذ تابعیت از دولت های مطبوع دارد. وکیل حقوقی که در زمینه مهاجرت فعالیت می کند توانایی لازم برای دفاع از مهاجرین را نیز دارد.

وکیل حقوقی امور قراردادها: روزانه قراردادهای متعددی میان اشخاص بسته می شود، وکیل متخصص در این امور فردی است که اطلاعات جامع و کاملی را درمورد نحوه انعقاد قرارداد دارد و می تواند تا حدود زیادی از بروز خسارت ها و کلاهبرداری ها جلوگیری نماید.

انواع تخصص وکیل حقوقی تهران

وکیل حقوقی شرکت ها: شرکت های تجاری همچون شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های تضامنی، همینطور شرکت های غیرتجاری همچون شرکت های عام المنفه فرهنگی برای حل مسائل مربوط به خود به وکیلی نیاز دارند که متخصص و متبحر باشد. وکیل شرکت ها همان فردی است که می تواند به امور مربوط به شرکت ها و انواع اطلاعات مرتبط به آن ها بپردازد.

وکیل حقوقی چک و سفته: وکیلی که به امور مرتبط با انواع چک و سفته می پردازد. وکیل حقوقی که به امور چک می پرداد می تواند راجع به سفته ها و گواهی عدم پرداخت انواع چک و واخواست سفته ها و ظهرنویسان چک ها و حقوق و تکالیف مربوط به ظهرنویسان چک و سفته ها اطلاعات کافی داشته باشد.

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای مقاله بهترین وکیل حقوقی تهران همراه ما بودید. همانطور که در مقاله نیز اشاره کردیم، دعاوی حقوقی با دعاوی کیفری متفاوت هستند، در دعاوی کیفری هیچگونه جرم و جنایتی اتفاق نیافته است. اما این موضوع دلیلی نمی شود که افراد در پرونده های حقوقی به وکیل متخصص مراجعه نکنند. دعاوی حقوقی نیز همچون دعاوی کیفری پیچیدگی و قوانینی دارند که افراد عادی از آن ها بی اطلاع اند، از این رو برای کسب نتیجه مورد قبول بهتر است وکالت پرونده حقوقی خود را به وکیلی متخصص و متبحر در تهران بسپاریم.

وکلای متخصص بسیاری در تهران به پرونده های حقوقی می پردازند، بدون شک آوردن نام تمامی آن ها در این مقاله نمی گنجد. سعی کردیم تعدادی از آن ها را به همراه آدرس و شماره تماس معرفی کنیم تا دسترسی راحتی داشته باشید. امیدورام مطالب مورد توجه تان قرار گرفته باشد، اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی داریم برای ما کامنت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا