طلاقوکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران ⚖️【سال1401】

بهترین وکیل مهریه در تهران، عنوان مقاله ای است که می خواهیم به آن بپردازیم. مهریه همان مالی است که بعد از عقد، شرعا و قانونا به زن می رسد یعنی اگر عندالمطالبه باشد، زوجه هر زمان که بخواهد باید از طرف زوج به او پرداخت شود، اما گاهی اوقات مشکلاتی به وجود می آید که شوهر آن را نمی پردازد و یا در زمان طلاق، زوجه نیاز دارد برای دریافت مهریه، از وکیل مجرب کمک بگیرد. در این مقاله برای کسانی که می خواهند مهریه و نفقه خود را به صورت قانونی دریافت کنند، سعی کرده ایم لیستی از وکلای مهریه که در حرفه خود متخصص و متبحر هستند را معرفی کنیم. برای اطلاعات بیشتر در سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

نقش وکیل در گرفتن مهریه

نقش وکیل در گرفتن مهریه

بهترین وکیل خانواده در تهران، پرونده های بسیاری را در مورد مهریه داشته است به همین دلیل مهارت بالایی در این زمینه دارند. مهریه مالی است که بعد از عقد به زوجه تعلق می گیرد و اگر عندالمطالبه باشد زوجه می تواند هر زمانی آن را از زوج درخواست کند و زوج موظف به پرداخت آن است. اگر عندالاستطاعه باشد زن باید ثابت کند که مرد توانایی مالی برای پرداخت آن را دارد. در اغلب موارد مهریه در زمان طلاق درخواست می شود و به این علت که خانم ها اطلاعات کاملی از مهریه و شرایط دریافت آن ندارند، بهتر است از وکیل مهریه خوب در تهران که در این زمینه فعالیت می کند کمک بگیرند.

زمانی که درخواست طلاق از طرف مرد باشد، موظف است طبق قانون کل مهریه زن را بپردازد و اگر طلاق از طرف زوجه در صورت کراهت از شوهر باشد از نوع طلاق خلع است و زوجه در مقابل مالی که به شوهر می دهد، می تواند طلاق بگیرد، معمولا این مال مقداری از مهریه است که از طرف زن بخشیده می شود، حتی می تواند بیشتر یا کمتر از مهریه هم باشد.

وظایف وکیل مهریه:

  • مهریه را در زمان کمی از مرد دریافت می کند
  • به سرعت اقدام به توقیف اموال مرد می کند.
  • نیازی به حضور زن در دادگاه نیست و تمام کارها را وکیل بر عهده می گیرد.
  • گرفتن کم جلب زوج در صورت عدم پرداخت مهریه از طرف مرد که نیاز به حضور زوجه نیست.
  • اگر مرد درخواست اعسار و ناتوانی مالی کند، وکیل مهریه با توجه به قوانینی که می داند، درخواست مرد را رد می کند.
بهترین وکیل مهریه در تهران چه کسی است؟

مقاله پیشنهادی: بهترین وکیل طلاق در تهران

بهترین وکیل مهریه در تهران چه کسی است؟

همان طور که گفتیم مهریه یکی از پرونده های مهمی است که باید برای موفقیت در آن از بهترین وکیل مهریه در تهران، کمک بگیرید. انتخاب وکلای برتر در میان تعداد زیادی از وکیل که در تهران وجود دارد کار سختی است و نیاز دارد که تحقیق و بررسی های زیادی انجام دهید. از این رو تلاش خودمان را کردیم تا برای راحت تر بودن شما دوستان گرامی، لیستی از 10 وکیل متخصص در زمینه مهریه را جمع آوری کرده و در سایت برترین وکیل برای شما معرفی کنیم.

جناب آقای محمد مومن زاده

جناب آقای محمد مومن زاده

آقای مومن زاده از بهترین وکلای مهریه در تهران هستند و آماده رسیدگی به انواع پرونده های خانواده، ارث و میراث، طلاق، مطالبه مهریه، نفقه و استرداد جهیزیه می باشند. بیشتر از 7 سال سابقه همکاری و مشاوره با شرکت ها و موسسات را دارند و رتبه برتر آزمون های ورودی وکالت، قضاوت و ارشد بوده اند و موفق شده اند مدرک کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی را از دانشگاه سراسری قم دریافت کنند.

آدرس دفتر: تهران، عباس آباد، خیابان علی اکبری، کوچه فرهاد، پلاک 24، طبقه 2، واحد 7

شماره تماس: 02186122587

سرکار خانم مهتاب مرادی

خانم مهتاب مرادی

خانم مرادی از متخصصین پرونده های مهریه هستند و انواع پرونده های خانواده، کیفری، حقوقی، ملکی، مالی، ثبتی، تجاری و تجارتی را قبول می کنند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری بوده به زوجه در دریافت مهریه از زوج کمک می کنند.

آدرس دفتر: تهران، جنت آباد جنوبی، بین خیابان پنجم و ششم، مجتمع تجاری اداری الماس، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 02146104277

جناب آقای محمدجواد خسرونوبری

آقای محمدجواد خسرونوبری

آقای محمد جواد خسرو نوبری وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز تهران هستند، ایشان در رزومه خود 10 سال سابقه همکاری با بانک ملی ایران را دارند و مدرک فوق لیسانس حقوق خصوصی خود را از دانشگاه تهران دریافت کرده اند. تخصص آقای خسرونوبری در زمینه پرونده های مهریه، خانواده، ملکی، ورشکستگی، بانکی، کیفری، جرایم رایانه ای و … است.

آدرس دفتر: تهران، یوسف آباد، خیابان هفتم، پلاک 27، طبقه 2، واحد 9

شماره تماس: 09124276467

سرکار خانم بهاره فیض

سرکار خانم بهاره فیض

خانم بهاره فیض دانش آموخته دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی هستند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز تهران می باشند. خانم فیض رتبه 30 کانون وکلا را به دست آورده اند و در زمینه پرونده های خانواده و امور قراردادی تخصص دارند. فعالیت ایشان در پرونده های طلاق از طرف زوجه، طلاق از طرف زوج، مطالبه مهریه، نفقه، حضانت و … و همچنین در زمینه پرونده های سرمایه گذاری، شرکت، نمایندگی، توزیع، قرارداد بیع، اجاره و … فعالیت می کنند.

آدرس دفتر: تهران، ظفر، خیابان مصدق شمالی، خیابان دامغانی یازدهم، پلاک 38، واحد 2

شماره تماس: 09124478815

سرکار خانم راحله امیری

سرکار خانم راحله امیری

خانم راحله امیری از وکلای متخصص و مجرب در پرونده های مهریه، نفقه، دعاوی خانوادگی، کیفری، ملکی، دعاوی ثبتی، و چک، کلاهبرداری و … هستند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و آشنا به تمامی قوانین حقوقی روز می باشند و توانایی انجام پرونده های حقوقی و حقیقی را در کم ترین زمان ممکن دارند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق از دانشگاه تهران بوده و در حال تحصیل در مقطع دکتری رشته حقوق جزا و جرم شناسی می باشند.

آدرس دفتر: تهران، پاسداران، بوستان 10، پلاک 121، طبقه 4، واحد 10

شماره تماس: 02122578022

سرکار خانم زهره محمدآبادی

خانم زهره محمد آبادی

خانم زهره محمد آبادی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلا می باشند. تخصص فعالیت ایشان در زمینه پرونده های خانواده، ملکی و ثبتی است، پرونده های مهریه، طلاق، نفقه، ارث و تقسیم ترکه توسط ایشان انجام می شود. خانم محمدآبادی موفق به کسب رتبه 21 قضاوت، رتبه 33 ارشد حقوق خصوصی دانشگاه تهران و رتبه 12 کانون وکلای دادگستری مرکز شده اند.

آدرس دفتر: تهران، نیاوران، خیابان شهید باهنر، بعد از مرکز خرید نارون، پلاک 62، واحد 9

شماره تماس: 02126135865

جناب آقای محمدحسین عندلیبی

جناب آقای محمدحسین عندلیبی

آقای عندلیبی وکیل پایه یک دادگستری و دارای 15 سال سابقه وکالت در دعاوی خانواده، کیفری، حقوقی و ملکی هستند. پرونده هایی که توسط ایشان پذیرفته می شود شامل دعاوی مهریه، نفقه، طلاق، حضانت، کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، قتل، چک، سفته و … است.

آدرس دفتر: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، نرسیده به خیابان مهران، ساختمان 75، واحد 4

شماره تماس: 09125082740

جناب آقای شاهین قیصری

جناب آقای شاهین قیصری

آقای شاهین قیصری وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای تهران و متخصص در دعاوی مهریه، طلاق و دعاوی خانوادگی هستند. ایشان علاوه بر دعاوی خانوادگی به پرونده های حقوقی، ملکی و کیفری هم می پردازند. ایشان سابقه ای بیش از 12 سال در حرفه وکالت دارند و در تمامی پرونده های حقوقی و کیفری سابقه وکالت داشته اند. از سوابق کاری آقای قیصری می توان به وکالت در شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی اشاره نمود. ایشان از وکلای متعهد به قسم نامه بوده و در جهت احقاق حق موکل تمام تلاش خود را می کنند.

آدرس دفتر: تهران، فلکه دوم صادقیه، خیابان مرودشت، پلاک 9، واحد 14

شماره تماس: 09126773436

جناب آقای حمیدرضا کاکاوند

حمیدرضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز 18 سال صابقه کاری در این زمینه را دارد و ده سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری را دارد. انجام دعاوی حقوقی به صورت گروهی در کلیه زمینه های حقوقی، ثبتی، کیفری، خانوادگی، ثبت احوال، ثبت اسناد، بیمه های کارگر و کارفرما، اعم از خدمات درمانی و تامین اجتماعی و…. و همینطور دارای کارشناسی حقوق بین الملل دانشگاه شهید بهشتی می باشد.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ایت اله کاشانی، بلوار فردوس شرق، بین احمدی و زمانی، جنب شیرینی روژان واحد 7 و 8

شماره تماس: 09121591023

ضمانت پرداخت مهریه به عهده چه کسی است؟

برخی از خانم ها با مشاهده وضعیت مالی ضعیف نامزد خود، در زمان عقد تقاضا دارند که در عقدنامه پدر شوهر یا هر شخص ثالثی، ضمانت پرداخت مهریه را قبول کند. پس شخص ثالث یا پدر شوهر باید در نکاحنامه ذکر کنند که ضمانت بخش مشخصی از مهریه و یا مهریه کامل را به عهده می گیرند.

طبق این ضمانت، ضامن موظف است در صورتی که شوهر توان پرداخت مهریه را نداشت، همان بخشی را که مشخص کرده بود به زوجه او بپردازد. پس ضمانت کردن مهریه به این معنی نیست که زوج از پرداخت آن معاف شده، بلکه زمانی که نتواند بپردازد باید به ضامن مراجعه کرد و مهریه زوجه را از او مطالبه نمود.

ضمانت پرداخت مهریه به عهده چه کسی است؟

اگر به ضامن یا پدرشوهر مراجعه شد و مهریه از طرف آن ها پرداخت نگردید و همچنین در صورت عدم اثبات ادعای اعسار از پرداخت یکجای مهریه و یا عدم پرداخت اقساطی مهریه، مطابق ماده 3 نحوه اجرای محکومیت های مالی، زوجه و یا وکیل او می تواند درخواست بازداشت ضامن را تا زمان پرداخت مهریه ارائه دهد.

نکته مهمی در این بین وجود دارد، این که زوجه می تواند به صورت هم زمان از زوج و ضامن درخواست مهریه نماید. اگر زوج ناتوان در پرداخت مهریه است، پرداخت آن به عهده ی ضامن است و اگر ضامن مدعی اعسار و ناتوانی از پرداخت مهریه ای که ضمانت کرده باشد، باید آن را در دادگاه صالح اثبات کند.

کلام آخر

از تمام کسانی که ما را تا انتهای مقاله بهترین وکیل مهریه در تهران همراهی کردند، سپاسگزارم. در این مقاله توضیح دادیم که وکیل مهریه چه نقشی دارد و اگر مرد توان پرداخت مهریه را نداشته باشد می توان در عقدنامه شخص ثالثی، پرداخت مهریه را ضمانت کند تا در آینده زوجه دچار مشکل نشود. همچنین برای راحتی شما در انتخاب وکیل مهریه، 10 نفر از بهترین وکلای پایه یک دادگستری تهران را معرفی کردیم. امیدوارم در این مقاله توانسته باشم شما را در انتخاب وکیل کمک کنم، اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت نمایید.

معایب مهریه عندالاستطاعه چیست؟

زمانی که مهریه عندالاستطاعه باشد، زوجه برای دریافت آن باید اثبات کند که زوج توان مالی برای پرداخت مهریه را دارد، در غیر این صورت باید به بهترین وکیل مهریه در تهران مراجعه کرده و وکالت پرونده را به او بدهد.

قانون مهریه 110 سکه چگونه است؟

اگر مهریه زوجه 110 سکه و یا کمتر باشد، زوج باید آن را به طور کامل بپردازد اما در صورتی که بیشتر باشد، طبق قانون باید 110 سکه را بپردازد و باقیمانده آن با توجه به وضعیت مالی زوج توسط دادگاه تعیین می شود.

آیا می توان از پدر شوهر درخواست مهریه کرد؟

از لحاظ قانونی مهریه به عهده ی زوج است و اگر پدر او توان مالی بالایی داشته باشد باز هم نمی توان از او درخواست کرد، مگر اینکه پدر شوهر در عقدنامه ضمانت پرداخت مهریه را بر عهده بگیرد.

5/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا