خانوادهوکلا

10 تا از بهترین وکیل نفقه در تهران ⚖️【سال1403】

نفقه یکی از موضوعات مهم پرونده های مربوط به خانواده و طلاق است. امروزه در دادگاه ها و مراجع قضایی تهران، پرونده های بسیاری در زمینه نفقه مطرح می شود. نفقه از حقوق مالی زن است که قانون به او داده است و به عهده ی مرد است که بعد از عقد، نفقه زن را بپردازد. آیا می دانید نفقه چیست و شامل چه چیزهایی می شود؟ همراه ما در برترین وکیل تا بیشتر در مورد نفقه بگوییم و بهترین وکیل نفقه در تهران را معرفی کنیم.

بهترین وکیل نفقه در تهران

بهترین وکیل نفقه در تهران کیست؟

به گفته بهترین وکیل نفقه در تهران و مطابق ماده 1106 قانون مدنی “در عقد دائم، نفقه زن بر عهده ی شوهر است”. نفقه فقط در عقد دائم به زن تعلق می گیرد، مطابق ماده 1113 قانون مدنی “در ازدواج موقت زن حق نفقه ندارد”. شرایط مختلفی ممکن است به وجود بیاید که مرد از پرداخت نفقه شانه خالی کند و زن در تنگا قرار بگیرد. در این صورت نیاز دارد تا با وکیلی خبره در این زمینه مشاوره ای داشته و وکالت پرونده نفقه را به ایشان بسپارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره آسان از بهترین وکیل خانواده در تهران  کلیک کنید!

بهترین وکیل نفقه در تهران فردی است که در دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، نفقه و … تخصص دارد. او می تواند باتوجه به تجاربی که در وکالت پرونده های نفقه پیشین کسب نموده، بهترین راهکار را برای پیشبرد پرونده انجام دهد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

اگر در تهران زندگی می کنید و به دنبال وکیل نفقه برای دفاع از حقوق خود هستید، ما سعی کردیم تا وکلایی متخصص و حاذق در امور نفقه را معرفی کنیم در وبسایت برترین وکیل ما را همراهی بفرمایید:

لیست 10 تا از بهترین وکیل نفقه در تهران ⚖️ + آدرس و تلفن ☎️️

زهره رستگار

خانم زهره رستگار وکیل نفقه در تهران

خانم زهره رستگار وکیل پایه یک دادگستری و دارای 23 سال سابقه درخشان و موفق در زمینه وکالت می باشند. وکالت پرونده های متعدد حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و دعاوی علیه بانک ها را برعهده داشته اند که با فن بیان و آشنایی با قوانین و پشتکار فراوان در این زمینه و از همه مهمتر تجربه چندین ساله در حوزه وکالت، توانسته اند رضایت مراجعه کنندگان را جلب کنند.

برخی از سوابق و خدمات خانم زهره رستگار:

 • انجام امور گمرکی
 • وکالت در دیوان عالی کشور
 • وکیل سازمان های دولتی، خصوصی، شرکت های دارویی و بانک های متعدد
 • دارای گواهینامه Epc مهارت کافی در تنظیم انواع قراردادها از جمله قراردادهای مشارکتی و پیمانکاری
 • وکالت در دعاوی کیفری من جمله: خیانت در امانت، کلاهبرداری جرایم اقتصادی، مواد مخدر و مشروبات الکلی، جعل، سرقت، تحصیل مال نامشروع، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، جرایم پزشکی، شرب و خمر و …
 • وکالت در دعاوی حقوقی من جمله: چک، سفته، اجرت المثل، مطالبات بانکی، دعاوی علیه بانک ها، الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی علیه بانک ها، الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی مربوط به سرقفلی، تنفیذ بیع، فسخ مبایعه نامه، کلیه دعاوی ملکی، دعاوی ورشکستگی، تخلیه و …
 • وکالت در دعاوی خانواده من جمله: انواع طلاق، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، طلاق توافی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه و …

برای اعطای وکالت به زهره رستگار وکیل باسابقه تهران، با شماره های زیر هماهنگ و تعیین وقت نمایید:

شماره تماس: 09121722840
شماره تماس دفتر: 02144141581
آدرس دفتر: تهران، خیابان ناصر حجازی، فردوس غرب، بین ورزی و پروانه، ساختمان نگار، پلاک 435، طبقه 3، واحد 2


رویا کرامتی

سرکار خانم رویا کرامتی

خانم کرامتی وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند. فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی و یکی از اعضای فعال جامعه داوران ایران می باشند. حوزه فعالیت خانم کرامتی روی تمامی پرونده های مربوط به دعاوی خانواده، نفقه، طلاق، مهریه، ارث، ملکی، خلع ید، تصرف عدوانی و … است.

سوابق خانم کرامتی را در زیر لیست کرده ایم:

 • وکالت علیه بانک ها و موسسات مالی که تخلف داشته اند
 • وکالت در بانک شهر برای بیش از 100 پرونده کیفری و حقوقی
 • وکالت در دعاوی علیه شهرداری ها

آدرس دفتر: تهران، خیابان پیروزی، روبروی مترو نبرد، طبقه فوقانی بانک توسعه تعاون

شماره تماس: 09356549017


دکتر محمد تقی زاده

جناب آقای دکتر محمد تقی زاده وکیل نفقه تهران

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.
تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی نفقه زوجه و فرزند مشترک می باشد.
همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج، طلاق به درخواست زوجه، مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.
صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.
ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.
در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.
جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:
نشانی دفتروکالت:
تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک116، ساختمان خانه سبز، طبقه دوم، واحد4
تلفن همراه دکتر تقی زاده جهت اخذ مشاوره تلفنی: 09121722464
شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری : 0218612722802186129690


جواد شاهسوند اینانلو

جواد شاهسوند اینانلو بهترین وکیل نفقه در تهران

آقای جواد شاهسوند اینانلو وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی به شماره پروانه وکالت 31581 کانون وکلای دادگستری مرکز، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، دانش آموخته حقوق خصوصی دانشگاه علامه طباطبایی تهران و دارای سابقه حقوقی بالا در وکالت انواع دعاوی ملکی، خانواده، کیفری و … می باشند.

برخی از تخصص آقای جواد شاهسوند اینانلو:

 • دعاوی ملکی
 • دعاوی خانواده: ازدواج، طلاق، مهریه، نفقه، حضانت و…
 • دعاوی کیفری مانند: کلاهبرداری، جعل، تخریب، توهین، قذف و …
 • چک، سفته، مطالبات و قراردادهای مالی و …

شماره تماس: 09126984620
جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات آقای جواد شاهسوند اینانلو، با شماره بالا تماس بگیرید.


فریبا عبادپور

فریبا عبادپور بهترین وکیل نفقه در تهران

خانم فریبا عبادپور وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، مشاور حقوقی، دارای تحصیلات کارشناس ارشد حقوق خصوصی و یکی از وکلای خبره در وکالت انواع دعاوی می باشند. ایشان بیش از 10 سال سابقه وکالت دارند و پیگیری انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، تنظیم لایحه دادخواست، تنظیم قرارداد و … را می پذیرند.

برخی از تخصص های ایشان:

 • کیفری (مواد مخدر، قتل، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، جعل، انتقال مال غیر، ضرب و جرح، دیه و …)
 • حقوقی (تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها، مطالبه وجه چک و ….)
 • ملکی (خلع ید، اجرت المثل ایام تصرف، دستور تخلیه و…)
 • خانواده (طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه و …)

آدرس دفتر: تهران، خیابان مطهری، میرزای شیرازی، پلاک۲۱۰، طبقه اول، واحد۲

شماره تماس: 09122948042 

شیما زندجو

سرکار خانم شیما زندجو

خانم زندجو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند. بیش از 10 سال سابقه کار حرفه ای در وکالت دارند و تلاش می کنند تا بهترین نتیجه را برای پرونده موکلین رقم بزنند. انواع مشاوره حقوقی و تخصصی به افراد حقیقی و حقوقی ارائه می دهند. خانم زندجو در زمینه دعاوی ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی، اسناد شرکت های تجاری، حقوقی و … فعالیت می کنند.

سوابق خانم زندجو را در زیر لیست کرده ایم:

 • پیگیری دعاوی پیمانکاری، معاملات تجاری، بازرگانی
 • پیگیری و قبول دعاوی مربوط یه موجر و مستاجر
 • پیگیری دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه
 • پیگیری دعاوی مربوط به امور بانکی و شهرداری ها، تعزیرات و گمرک و …
 • پیگیری دعاوی کیفری و جزایی، جعل و کلاهبرداری، فروش و انتقال مال غیر، قتل و …
 • و …

آدرس دفتر: تهران، نارمک، خیابان آیت، پایین تر از میدان نبوت، بین خیابان چمن غربی و خیابان شهید قاسم زاده، پلاک 350، ساختمان اسپیدار، طبقه 5، واحد 14

شماره تماس: 09122088738

افشین مرادی

جناب آقای افشین مرادی

آقای مرادی وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند. از تخصص های ایشان در امور خانواده، نفقه، تمکین، مهریه، طلاق و … است. ایشان آماده ارائه خدمات متنوع به متقاضیان می باشند؛ همینطور اشراف کاملی به تمامی مباحث فقهی و اصولی دارند. پرونده های پذیرفته شده را به صورت مستمر پیگیری می کنند و از وکلای با مسئولیت هستند. تسلط کاملی هم بر قوانین دارند و حق الوکاله منصفانه ای دریافت می کنند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان مطهری، خیابان غفاری، خیابان فجر، پلاک 53، طبقه 4

شماره تماس: 09129530855

میترا اردانی

سرکار خانم میترا اردانی وکیل پایه دادگستری و مشاوره حقوقی با بیش از چندین سال سابقه وکالت در زمینه تمامی موارد اعم از خانوادگی، تجاری، کیفری و حقوقی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد و افراد می توانند با توجه به نوع پرونده و مشکل حقوقی و حوزه قضایی خود به سرکار خانم میترا اردانی مرا جعه کنند.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، چهارراه سرو، بلوار پاکنژاد، نبش بوستان ششم(جنب پلیس دیپلمات)، پلاک ۲۵، طبقه ۴، واحد ۱۱

شماره تماس: 09123662276

قاسم نخعی پور

وکیل نفقه در تهران

جناب آقای قاسم نخعی پور وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و عضو کانون وکلا دادگستری مرکز و دارای دکترای حقوق می باشند و در دعاوی های مختلف وکالت مانند خانواده، کیفری، ملکی، طلاق، ثبتی، تجاری و غیره تخصص بسیار خوبی دارد. ایشان راه و روش های بسیار خوب و کاربردی را به موکلینش ارائه می دهد و به عنوان یکی از بهترین وکیل در صادقیه توسط مردم شناخته شده است.

آدرس دفتر: تهران، فلکه دوم صادقیه، انتهای بلوار فردوس، خیابان بهار، پلاک 18طبقه 1

شماره تماس: 09153619155


انواع نفقه و نحوه محاسبه آن در سال 1403!

نفقه انواع متعددی دارد مانند نفقه زوجه، نفقه فرزند و نفقه خویشاوندان و اقارب. مطابق قانون مدنی ایران و فقه اسلامی در مورد پرداخت نفقه زن، در صورتی که زن از طبقه ثروتمند باشد، شوهر موظف است نفقه او را متناسب با وضعیت زوجه بپردازد. همینطور اگر زن خدمتکار داشته، ملزم است برای او خدمتکار نیز استخدام کند.

نفقه زوجه: همان پولی است که مرد در جهت تامین نیازهای زن و فرزندان خود باید بپردازد.

نفقه اقارب: نفقه ای است که فرد به پدر و مادر و فرزندان خود در صورت نیازمند بودن باید بپردازد. اقارب شامل افرادی است که با شما نسبت فامیلی در سطح عمودی دارند، مانند پدر، مادر، فرزند و یا نوه.ئتعریف دقیقی از نفقه اقارب در قانون مدنی وجود ندارد. اما مطابق ماده 1204 قانون مدنی “نفقه اقارب عبارت است از مسکن و البسه و غذا و اثاث منزل به اندازه رفع حاجت با در نظر گرفتن درجه استطاعت منفق”.

کسب اطلاعات بیشتر از: بهترین وکیل مهریه در تهران

نفقه فرزندان: نفقه فرزندان در ابتدا به عهده ی پدر است. در صورتی که پدر فوت شده باشد یا استطاعت مالی در پرداخت نفقه نداشته باشد، پرداخت نفقه به عهده ی جد پدری است. در شرایطی هم که اجداد پدری در قید حیات نباشند، پرداخت نفقه فرزند به عهده ی مادر می باشد.

انواع نفقه چیست و چگونه محاسبه می شود؟

نفقه چیست؟ و در چه شرایطی به زن تعلق می گیرد؟

در اثر ازدواج تکالیفی برای مرد و زن ایجاد می شود، نفقه یکی از تکالیفی است که به عهده ی مرد بوده و باید به زن پرداخت شود. منظور از پرداخت نفقه همان برطرف نمودن نیازهای متعارف و ابرومندانه زن در زندگی است. نفقه شامل تمام نیازهای متعارف و متناسب با شان زن است.

مطابق ماده 1107 قانون مدنی، نفقه شامل نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن می باشد. مانند مسکن، پوشاک، خوراک، اثاثیه منزل، هزینه های درمان و حتی خادم در صورتی که زن عادت به داشتن خادم دارد یا به علت مریضی به خادم نیاز پیدا می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین وکیل تهران

شرایطی که نفقه به زن تعلق می گیرد را در زیر لیست کرده ایم:

 • عقد دائم: در عقد موقت، نفقه ای به زن تعلق نمی گیرد مگر اینکه در زمان عقد موقت شرط کرده باشند. اما در عقد دائم بدون اینکه شرطی باشد، پرداخت نفقه به عهده ی شوهر است.
 • تمکین زوجه: در صورتی که زن تمکین کند، نفقه به او تعلق می گیرد. به عبارتی استحقاق زن به نفقه مشروط به تمکین است. در صورتی که زوجه دلیلی برای عدم تمکین نداشته باشد و تحت هیچ شرایطی حاضر به تمکین از شوهر نشود، طبق قانون نفقه ای به او تعلق نخواهد گرفت.

گاهی اثبات عدم تمکین برای زوجه بسیار دشوار می شود. زیرا باید دلایلی که برای عدم تمکین ارائه می دهد در دادگاه اثبات شده و قاضی پرونده تایید کند. در این شرایط نیاز دارد تا با بهترین وکیل نفقه در تهران در ارتباط بوده و وکالت پرونده را به ایشان بسپارد.

نفقه چیست؟ و در چه شرایطی به زن تعلق می گیرد؟

کلام آخر

دعاوی مربوط به نفقه به وفور در دادگاه ها مشاهده می شود. برای موفقیت در چنین پرونده هایی لازم است تا با وکیل نفقه مشاوره ای داشته و وکالت پرونده را به ایشان بسپارید. ما در این مقاله تعدادی از بهترین وکیل نفقه در تهران را به همراه آدرس و شماره تماس معرفی کردیم تا انتخاب راحتی داشته باشید. خوشحال می شویم سوالات و انتقادات تان را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم. اگر سوال و نظری درباره مقالات دارین حتما ازم بپرسین:)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا