خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل نفقه در تهران ⚖️【سال1402】

نفقه یکی از موضوعات مهم پرونده های مربوط به خانواده و طلاق است. امروزه در دادگاه ها و مراجع قضایی تهران، پرونده های بسیاری در زمینه نفقه مطرح می شود. نفقه از حقوق مالی زن است که قانون به او داده است و به عهده ی مرد است که بعد از عقد، نفقه زن را بپردازد. آیا می دانید نفقه چیست و شامل چه چیزهایی می شود؟ همراه ما در برترین وکیل تا بیشتر در مورد نفقه بگوییم و بهترین وکیل نفقه در تهران را معرفی کنیم.

بهترین وکیل نفقه در تهران

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل خانواده در تهران

بهترین وکیل نفقه در تهران کیست؟

مطابق ماده 1106 قانون مدنی “در عقد دائم، نفقه زن بر عهده ی شوهر است”. نفقه فقط در عقد دائم به زن تعلق می گیرد، مطابق ماده 1113 قانون مدنی “در ازدواج موقت زن حق نفقه ندارد”. شرایط مختلفی ممکن است به وجود بیاید که مرد از پرداخت نفقه شانه خالی کند و زن در تنگا قرار بگیرد. در این صورت نیاز دارد تا با وکیلی خبره در این زمینه مشاوره ای داشته و وکالت پرونده نفقه را به ایشان بسپارد.

بهترین وکیل نفقه در تهران فردی است که در دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، نفقه و … تخصص دارد. او می تواند باتوجه به تجاربی که در وکالت پرونده های نفقه پیشین کسب نموده، بهترین راهکار را برای پیشبرد پرونده انجام دهد. اگر در تهران زندگی می کنید و به دنبال وکیل نفقه برای دفاع از حقوق خود هستید، ما سعی کردیم تا وکلایی متخصص و حاذق در امور نفقه را معرفی کنیم در وبسایت برترین وکیل ما را همراهی بفرمایید.

سرکار خانم فاطمه یعقوبی

سرکار خانم فاطمه یعقوبی

خانم یعقوبی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در دعاوی نفقه هستند. ساقه ای بیش از 10 سال در حرفه وکالت دارند. ایشان به دعاوی مربوط به خانواده، درخواست طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، حضانت فرزند و تمکین می پردازند و خدمات تخصصی خود را به صورت مشاوره حقوقی به متقاضیان ارائه می دهند.

آدرس دفتر: تهران، فلکه دوم صادقیه، مجتمع طلا، طبقه 5، واحد 4

شماره تماس: 02144974361

جناب آقای دکتر محمد تقی زاده

جناب آقای دکتر محمد تقی زاده وکیل نفقه تهران

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.
تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی نفقه زوجه و فرزند مشترک می باشد.
همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج، طلاق به درخواست زوجه، مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.
صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.
ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.
در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.
جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:
نشانی دفتروکالت:
تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک116، ساختمان خانه سبز، طبقه دوم، واحد4
تلفن همراه دکتر تقی زاده جهت اخذ مشاوره تلفنی: 09121722464
شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری : 0218612722802186129690

سرکار خانم رویا کرامتی

سرکار خانم رویا کرامتی

خانم کرامتی وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند. فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی و یکی از اعضای فعال جامعه داوران ایران می باشند. حوزه فعالیت خانم کرامتی روی تمامی پرونده های مربوط به دعاوی خانواده، نفقه، طلاق، مهریه، ارث، ملکی، خلع ید، تصرف عدوانی و … است.

سوابق خانم کرامتی را در زیر لیست کرده ایم:

 • وکالت علیه بانک ها و موسسات مالی که تخلف داشته اند
 • وکالت در بانک شهر برای بیش از 100 پرونده کیفری و حقوقی
 • وکالت در دعاوی علیه شهرداری ها

آدرس دفتر: تهران، خیابان پیروزی، روبروی مترو نبرد، طبقه فوقانی بانک توسعه تعاون

شماره تماس: 09356549017

سرکار خانم شیما زندجو

سرکار خانم شیما زندجو

خانم زندجو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند. بیش از 10 سال سابقه کار حرفه ای در وکالت دارند و تلاش می کنند تا بهترین نتیجه را برای پرونده موکلین رقم بزنند. انواع مشاوره حقوقی و تخصصی به افراد حقیقی و حقوقی ارائه می دهند. خانم زندجو در زمینه دعاوی ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی، اسناد شرکت های تجاری، حقوقی و … فعالیت می کنند.

سوابق خانم زندجو را در زیر لیست کرده ایم:

 • پیگیری دعاوی پیمانکاری، معاملات تجاری، بازرگانی
 • پیگیری و قبول دعاوی مربوط یه موجر و مستاجر
 • پیگیری دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه
 • پیگیری دعاوی مربوط به امور بانکی و شهرداری ها، تعزیرات و گمرک و …
 • پیگیری دعاوی کیفری و جزایی، جعل و کلاهبرداری، فروش و انتقال مال غیر، قتل و …
 • و …

آدرس دفتر: تهران، نارمک، خیابان آیت، پایین تر از میدان نبوت، بین خیابان چمن غربی و خیابان شهید قاسم زاده، پلاک 350، ساختمان اسپیدار، طبقه 5، واحد 14

شماره تماس: 09122088738

سرکار خانم مرجانه فشنگچی

خانم مرجانه فشنگچی

خانم فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستند. در حرفه وکالت سابقه ای بیش از 15 سال کسب نموده اند و به پیگیری و بررسی پرونده های تمکین، نفقه، طلاق و … رسیدگی می کنند. موفق به کسب رتبه دو رقمی آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز تهران هستند.

از جمله سوابقی که در سال های وکالت کسب نموده اند شامل:

 • وکالت در شرکت بوژنه
 • وکالت در شرکت های اوریفلیم پرشیا
 • شرکت سهامی خاص آجر ماشینی رومان
 • شرکت سهامی خاص آجر ماشینی رومان
 • وکالت در مجتمع های مسکونی اکباتان
 • و …

آدرس دفتر: تهران، جنت آباد مرکزی، پلاک 78، واحد 2

شماره تماس خانم فشنگچی: 02144899341

جناب آقای افشین مرادی

جناب آقای افشین مرادی

آقای مرادی وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند. از تخصص های ایشان در امور خانواده، نفقه، تمکین، مهریه، طلاق و … است. ایشان آماده ارائه خدمات متنوع به متقاضیان می باشند؛ همینطور اشراف کاملی به تمامی مباحث فقهی و اصولی دارند. پرونده های پذیرفته شده را به صورت مستمر پیگیری می کنند و از وکلای با مسئولیت هستند. تسلط کاملی هم بر قوانین دارند و حق الوکاله منصفانه ای دریافت می کنند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان مطهری، خیابان غفاری، خیابان فجر، پلاک 53، طبقه 4

شماره تماس: 09129530855

سرکار خانم هدی محمدی

سرکار خانم هدی فرخی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 15 سال سابقه وکالت و عضو کانون وکلای مرکز در حوزه دعاوی خانواده و نفقه به صورت تخصصی فعالیت می کنند و به عنوان یکی از بهترین وکیل نفقه در تهران معرفی می شوند ایشان در سایردعاوی حقوقی، کیفری و ملکی نیز سابقه فعالیت دارند.

آدرس دفتر: تهران، پاسداران، خیابان دولت، نبش کوچه سلیمی، ساختمان سپیدار، پلاک 46، واحد 9

شماره تماس: 09123574655

سرکار خانم میترا اردانی

سرکار خانم میترا اردانی وکیل پایه دادگستری و مشاوره حقوقی با بیش از چندین سال سابقه وکالت در زمینه تمامی موارد اعم از خانوادگی، تجاری، کیفری و حقوقی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد و افراد می توانند با توجه به نوع پرونده و مشکل حقوقی و حوزه قضایی خود به سرکار خانم میترا اردانی مرا جعه کنند.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، چهارراه سرو، بلوار پاکنژاد، نبش بوستان ششم(جنب پلیس دیپلمات)، پلاک ۲۵، طبقه ۴، واحد ۱۱

شماره تماس: 09123662276

جناب آقای قاسم نخعی پور

وکیل نفقه در تهران

جناب آقای قاسم نخعی پور وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و عضو کانون وکلا دادگستری مرکز و دارای دکترای حقوق می باشند و در دعاوی های مختلف وکالت مانند خانواده، کیفری، ملکی، طلاق، ثبتی، تجاری و غیره تخصص بسیار خوبی دارد. ایشان راه و روش های بسیار خوب و کاربردی را به موکلینش ارائه می دهد و به عنوان یکی از بهترین وکیل در صادقیه توسط مردم شناخته شده است.

آدرس دفتر: تهران، فلکه دوم صادقیه، انتهای بلوار فردوس، خیابان بهار، پلاک 18طبقه 1

شماره تماس: 09153619155

انواع نفقه چیست و چگونه محاسبه می شود؟

نفقه انواع متعددی دارد مانند نفقه زوجه، نفقه فرزند و نفقه خویشاوندان و اقارب. مطابق قانون مدنی ایران و فقه اسلامی در مورد پرداخت نفقه زن، در صورتی که زن از طبقه ثروتمند باشد، شوهر موظف است نفقه او را متناسب با وضعیت زوجه بپردازد. همینطور اگر زن خدمتکار داشته، ملزم است برای او خدمتکار نیز استخدام کند.

نفقه زوجه: همان پولی است که مرد در جهت تامین نیازهای زن و فرزندان خود باید بپردازد.

انواع نفقه چیست و چگونه محاسبه می شود؟

نفقه اقارب: نفقه ای است که فرد به پدر و مادر و فرزندان خود در صورت نیازمند بودن باید بپردازد. اقارب شامل افرادی است که با شما نسبت فامیلی در سطح عمودی دارند، مانند پدر، مادر، فرزند و یا نوه.ئتعریف دقیقی از نفقه اقارب در قانون مدنی وجود ندارد. اما مطابق ماده 1204 قانون مدنی “نفقه اقارب عبارت است از مسکن و البسه و غذا و اثاث منزل به اندازه رفع حاجت با در نظر گرفتن درجه استطاعت منفق”.

نفقه فرزندان: نفقه فرزندان در ابتدا به عهده ی پدر است. در صورتی که پدر فوت شده باشد یا استطاعت مالی در پرداخت نفقه نداشته باشد، پرداخت نفقه به عهده ی جد پدری است. در شرایطی هم که اجداد پدری در قید حیات نباشند، پرداخت نفقه فرزند به عهده ی مادر می باشد.

نفقه چیست؟ و در چه شرایطی به زن تعلق می گیرد؟

در اثر ازدواج تکالیفی برای مرد و زن ایجاد می شود، نفقه یکی از تکالیفی است که به عهده ی مرد بوده و باید به زن پرداخت شود. منظور از پرداخت نفقه همان برطرف نمودن نیازهای متعارف و ابرومندانه زن در زندگی است. نفقه شامل تمام نیازهای متعارف و متناسب با شان زن است.

مطابق ماده 1107 قانون مدنی، نفقه شامل نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن می باشد. مانند مسکن، پوشاک، خوراک، اثاثیه منزل، هزینه های درمان و حتی خادم در صورتی که زن عادت به داشتن خادم دارد یا به علت مریضی به خادم نیاز پیدا می کند.

نفقه چیست؟ و در چه شرایطی به زن تعلق می گیرد؟

شرایطی که نفقه به زن تعلق می گیرد را در زیر لیست کرده ایم:

 • عقد دائم: در عقد موقت، نفقه ای به زن تعلق نمی گیرد مگر اینکه در زمان عقد موقت شرط کرده باشند. اما در عقد دائم بدون اینکه شرطی باشد، پرداخت نفقه به عهده ی شوهر است.
 • تمکین زوجه: در صورتی که زن تمکین کند، نفقه به او تعلق می گیرد. به عبارتی استحقاق زن به نفقه مشروط به تمکین است. در صورتی که زوجه دلیلی برای عدم تمکین نداشته باشد و تحت هیچ شرایطی حاضر به تمکین از شوهر نشود، طبق قانون نفقه ای به او تعلق نخواهد گرفت.

گاهی اثبات عدم تمکین برای زوجه بسیار دشوار می شود. زیرا باید دلایلی که برای عدم تمکین ارائه می دهد در دادگاه اثبات شده و قاضی پرونده تایید کند. در این شرایط نیاز دارد تا با بهترین وکیل تمکین در تهران در ارتباط بوده و وکالت پرونده را به ایشان بسپارد.

کلام آخر

دعاوی مربوط به نفقه به وفور در دادگاه ها مشاهده می شود. برای موفقیت در چنین پرونده هایی لازم است تا با وکیل متخصص در دعاوی نفقه مشاوره ای داشته و وکالت پرونده را به ایشان بسپاریم. ما در این مقاله تعدادی از بهترین وکیل نفقه در تهران را به همراه آدرس و شماره تماس معرفی کردیم تا انتخاب راحتی داشته باشید. خوشحال می شویم سوالات و انتقادات تان را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا