وکیل

10 تا از بهترین وکیل چک در تهران ⚖️【سال1402】

اکثر معاملات در بازار از طریق اسنادی نظیر چک و سفته انجام می شود. مشکلی که در این میان وجود دارد عدم نقدینگی و نیز رکود اقتصادی در بازار است. در برخی مواقع، به دلیل عدم موجودی کافی، چک ها در زمان مقرر نقد نمی شوند و مشکلاتی برای افراد به وجود می آید که برای پیگیری و بررسی آن به وکیل متخصص در امور چک نیاز داریم. ما در ادامه مقاله سعی کرده ایم تا 10 تا از بهترین وکیل چک در تهران را معرفی کنیم. در برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل چک در تهران کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل سفته در تهران

بهترین وکیل چک در تهران کیست؟

طبق تعریف قانون تجارت “چک نوشته ای است که به موجب آن، صادر کننده وجوهی را که نزد محال علیه دارد، کلا با بعضا مسترد و یا به دیگری واگذار می کند”، به زبان ساده تر چک نوشته ای است که به موجب آن صادر کننده می تواند تمام و یا قسمتی از پولی را که نزد بانک دارد پس بگیرد و یا به فرد دیگری واگذار کند. بهترین وکیل چک در تهران، فردی است که اقدامات حقوقی موثری برای وصول وجه چک انجام می دهد. عدم پشتوانه مالی برای صادر کننده مشکل آفرین می شود و در این شرایط نیاز است که با وکیلی متخصص و حاذق در ارتباط باشیم.

در برخی از مواقع مشاهده می شود که چک به دیگری منتقل شده، در این صورت شرایط حقوقی پیگیری مطالبات چک متفاوت است که وکیل چک متخصص و کارکشته به خوبی آن را پیگیری می کند. چناچه مشکلاتی در خصوص چک دارید و به دنبال وکیلی می گردید که کارهای وکالت پرونده و پیگیری آن را به او واگذار نمایید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا 10 تا از وکیل متخصص چک در تهران را معرفی کنیم.

جناب آقای نورالدین کریمی

آقای نورالدین کریمی، سابقه وکالت حرفه‌ای در دعاوی بانکی، اجراییه ثبتی و مزایده، دعاوی بورس، چک و سفته و دعاوی ملکی را داراست.

رزومه و سوابق حرفه وکالت:

 • وکیل پایه یک دادگستری مرکز (شهر تهران)
 • سابقه وکالت در تمامی دعاوی بانکی اعم از ریالی و ارزی ( از جمله ابطال اجراییه، ابطال سند
  رهنی- ابطال مزایده- دستور موقت برای عملیات اجرایی- ابطال نرخ سود مازاد بانکی- ابطال سند
  انتقال اجرایی، رفع تعهدات ارزی و غیره…) برای اشخاص حقیقی و حقوقی
 • سابقه وکالت در هیأت داوری سازمان بورس و اوراق بهادار ( اخذ گواهی عدم سازش از کمیته
  سازس- تقدیم دادخواست در هیأت داوری- رفع فریز و توثیق سهام- شکایت از کارگزاری ها و آشنایی
  دفاع از دعاوی مطروحه در هیأت داوری بورس وغیره….)
 • سایقه وکالت در عاوی اسناد تجاری(چک- سفته) و دعاوی ملکی
 • سابقه کارشناسی در معاونت حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار
 • سابقه کارشناسی در معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری

سوابق تحصیلی:

 • دانش‌پژوه دکتری حقوق خصوصی
 • فوق لیسانس حقوق خصوصی
 • موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد: تبیین اصول حاکم بر معاملات بورس
 • فوق لیسانس حقوق حمل و نقل تجاری
 • موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد: تأثیر رویه های بانکی بر شرایط حاکم بر صدور اسناد حمل دریایی

تلفن همراه: 645-9999-0937
نشانی دفتر:
 میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4 واحد 406

جناب آقای فرهاد فرزادی

جناب آقای فرهاد فرزادی

آقای فرهاد فرزادی یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری در تهران می باشند. در زمینه تمامی دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، ملکی و … تخصص و تبحر کافی دارند. رسیدگی به پرونده های مربوط به چک و مشکلات آن، یکی از تخصص های ایشان است. آقای فرزادی یکی از وکلای شناخته شده می باشند که بارها به عنوان کارشناس مسائل حقوقی مهمان برنامه های مختلف تلویزیون بوده اند.

آدرس دفتر: تهران، شریعتی، خواجه عبداله انصاری، پلاک 107، طبقه 9a

شماره تماس: 09121229442

جناب آقای علی عبدی

جناب آقای علی عبدی

آقای عبدی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در امور مربوط به چک، چک برگشتی، استرداد لاشه چک، چک بلامحل و … می باشند. دیگر تخصص آقای عبدی پیگیری و بررسی پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده، دعاوی املاک و اراضی، امور حسبی،دعاوی مربوط به شرکت هاو دعاوی مربوط به ارگان های دولتی است. همچنین اخذ کد اقتصادی، ثبت اختراع، نقل و انتقال نام و علامت تجاری، انحلال شرکت های تجاری، اخذ کارت بازرگانی و … از فعالیت های دیگر آقای عبدی است.

آدرس دفتر: تهران، میدان ونک، نرسیده به چهارراه جهان کودک، پلاک 53، طبقه 3

شماره تماس: 02188671120

جناب آقای عباس اسدی

جناب آقای عباس اسدی

آقای اسدی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و مشاور حقوقی هستند. متخصص در امور پرونده های چک می باشند و آمادگی ارائه مشاوره حقوقی و پیگیری پرونده ها در زمینه های مختلف را دارند. زمینه کاری آقای اسدی در پذیرش پرونده های حقوقی، کیفری، ملکی، چک، خانواده مهریه، انحصار وراثت و … است.

آدرس دفتر: تهران، فلکه دوم تهرانپارس، خیابان فرجام، پلاک 77، واحد 8

شماره تماس: 02177740376

جناب آقای موسی ذبحی

جناب آقای موسی ذبحی

آقای دبحی وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستند. در زمینه چک و کلیه دعاوی مربوط به آن تخصص دارند. رسیدگی و پیگیری پرونده های مربوط به چک برگشتی، چک بلامحل، تامین خواسته چک، چک حقوقی و چک کیفری و … از جمله فعالیت های ایشان در حوزه پیگیری چک می باشد.

آدرس دفتر: تهران، پاسداران، بالاتر از سه راه ضرابخانه، خیابان گل نبی، برج زمرد، طبقه 12، واحد 122

شاره تماس: 02122896058

جناب آقای کیومرث نهاردانی

جناب آقای کیومرث نهاردانی

آقای نهاردانی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در دعاوی چک می باشند. عضو کانون وکلای دادگستری مرکز تهران هستند و متخصص در دعاوی مربوط به چک، چک برگشتی، چک بلامحل و … می باشند. دیگر تخصص های آقای نهاردانی در پرونده های مربوط به جرایم اینترنتی، بین الملل، دعاوی خانواده، دعاوی ملکی، کیفری، مالیات، ثبت اسناد، دعاوی بیمه، جرایم علیه اشخاص، جرایم علیه اموال، اجرای احکام، قراردادها و … است.

آدرس دفتر: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، نرسیده به میدان شهر زیبا، روبروی تعاونی سازمان آب، بلوک 2، پلاک 5، زنگ 33

شماره تماس: 09122643949

جناب آقای محمدرضا مهری

جناب آقای مهری وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند و دوره های غیر آکادمیک در خارج از کشور را گذرانده اند و همچنین تسلط کاملی در قوانین بین المللی دارند. ایشان وکالت ایرانی های مقیم خارج از کشور را قبول کرده و از تخصص خود برای حل مشکل آن ها استفاده می کنند. آقای مهری از سال 1378 در سمت های مختلفی فعالیت داشته اند و می توان گفت یکی از وکلای باتجربه تهران محسوب می شوند.

آدرس دفتر: تهران، میدان ونک، گاندی جنوبی، خیابان 14، پلاک 14، واحد 9

شماره تماس: 09121281014

جناب آقای مهدی نائینی

جناب آقای مهدی نائینی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز وی دارای کارشناسی ارشد حقوق خصوصی می باشد و همینطور وی به صورت تخصصی در زمینه های نظیر چک، سفته، خلع ید، استرداد وجه، دعاوی کیفری نظیر کلاهبرداری، سرقت، دعاوی مربوط جرائم منافی عفت عمومی نظیر زنا، لواط، شرب خمر، دعاوی خانواده نظیر طلاق، نفقه، مهریه، حضانت یا دعاوی ثبتی از جمله دعاوی مربوط املاک و اسناد، ثبت شرکت ها و ثبت علائم تجاری، همچنین دعاوی مربوط به املاک و زمین ها و اموال غیر منقول و دیگر دعاوی مطروح در دادگاه ها فعالیت می کنند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از چهار پارک وی، روبرو فرشته، جنب بانک صادرات، پلاک 2714، طبقه دو

شماره تماس: 09126761537

جناب آقای محمدرضا دهقان

جناب آقای محمدرضا دهقان وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با بیش از یک دهه سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، ثبتی متشکل از وکلای پایه یک دادگستری و قضات بازنشسته در راستای تامین منافع و احقاق حقوق موکلین گرامی آماده خدمت رسانی می باشد. وی با سابقه درخشان خود و تاسیس موسسه خویش توانسته است یکی از بهترین وکیل های چک در تهران محسوب شود.

آدرس دفتر: ستارخان، بین صحرایی و فیاض، پلاک 836، طبقه دوم، واحد 6

شماره تماس: 09124069602

مزایای وصول چک توسط وکیل متخصص در تهران چیست؟

وصول برخی از چک ها در شرایطی از توان افراد معمولی خارج است و وکیل متخصص در امور چک این مسئله را به خوبی حل می کند. مشاوره با وکیل هم موجب می شود تا اطلاعاتی که در مورد حقوق و قوانین چک نداریم، به دست آوریم. از دیگر مزیت های وجود وکیل چک در پرونده ها شامل:

عدم نیاز به حضور موکل در دادگاه: با داشتن وکیل و اعطای وکالت معتبر به ایشان، دیگر نیازی به حضور شما در دادگاه نمی باشد. برای پیگیری این پرونده ها باید مراحل دادرسی شامل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، دادگاه، دایره واخواست، اجرای احکام، اجرای ثبت و … طی شود که وکیل متخصص در امور چک تمامی اینها را به نیابت از موکل انجام می دهد.

معرفی 10 وکیل چک در تهران

حل سریع پرونده: مشغله هایی که افراد دارند موجب می شود تا پیگیری و رسیدگی به پرونده چک برای آنها طولانی شود. اما کمک گرفتن از وکیلی که اطلاعات حقوقی بالایی در این زمینه دارد موجب حل سریع پرونده های مالی و به خصوص چک می شود. بهترین وکیل چک در تهران به صورت دقیق و کامل به مواد قانونی و فرآیند دادرسی آشناست و می داند که از چه راهی سریع ترین و بهترین نتیجه برای موکل به دست می آید.

احقاق حقوق موکل: داشتن وکیل در پرونده های برگشت و وصول چک، موجب می شود تا علاوه بر مبلغ چک برگشتی، خسارت تاخیر آن هم مطالبه شود. در واقع وکیل چک خوب در تهران این اطمینان را به موکل می دهد که علاوه بر وصول چک، خسارت دیرکرد آن و سایر مبالغی که ممکن است در قراردادهای فی مابین درج شده باشد را وصول نماید.

همه چیز در مورد قانون جدید چک در سال ۱۴۰۱

از ماه فروردین سال 1400، قانونی برای چک تعیین گردید که مطابق آن، تنها دسته چک های جدید از طریق شعب بانک قابل توزیع هستند. همچنین اگر این چک ها در سامانه صیاد ثبت نشوند، هیچگونه اعتباری ندارند. در این قانون آمده است که صادر کننده چک باید اطلاعات درج شده بر روی برگه چک را عیناً در سامانه صیاد وارد کند.

همه چیز در مورد قانون جدید چک در سال ۱۴۰۱

اگر چک برگشتی نباشد و در صورت وجود شرایط دیگر، به او اجازه ثبت داده می شود. البته توجه کنید که در این مرحله هنورگز چک صادر نشده است، بلکه باید گیرنده نیز کد ۱۶ رقمی را در سامانه وارد کند و سپس تطابق اطلاعات سامانه و مندرجات چک را تایید کند. در این مرحله است که صدور چک تکمیل می شود و هرگز قابل اصلاح نخواهد بود.

در قانون جدید چک مزیتی وجود دارد و آن این است که چنانچه چک برگشت بخورد، صاحب چک این امکان را دارد تا سریعا توسط مراجع قضایی برای صدور اجراییه درخواست دهد. این قانون موجب افزایش سرعت وصول چک برگشتی می شود و مورد دیگر اینکه تمامی حساب های بانکی صادر کننده چک نیز باداشت می گردد.

کلام آخر

پیگیری پرونده های مربوط به اسناد تجاری همچون چک، نیازمند حضور یک وکیل خبره است. پیچیدگی هایی در بررسی دعاوی مختلف چک وجود دارد که وکلا به آنها آگاه تر هستند. در مقاله بهترین وکیل چک در تهران به معرفی وکلای خبره و حاذق در این دعاوی پرداختیم، امیدوارم توانسته باشیم شما را در انتخاب وکیل یاری کنیم. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا