مهاجرت

مهاجرت به انگلیس + بررسی روش های مهاجرت ✈️【آپدیت2024】⚖️

هر ساله هزاران نفر از مهاجران کشور انگلیس را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند. این کشور را می توان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان به شمار آورد. قوانین و مقررات کشور بریتانیا باعث شده است تا مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و… به صورت قانونی در این کشور انجام شود. برای مهاجرت به انگلیس رقابت سنگینی در بین متقاضیان حکم فرما است و تنها آن دسته از افراد می توانند در این مسیر به موفقیت دست پیدا کنند که اطلاعات جامع تری در این زمینه کسب کرده باشند. در این مقاله سعی داریم در حد امکان هر آن چیزی که لازم است برای اخذ ویزای انگلستان در اختیار داشته باشید را در قالب متن به شما ارائه دهیم.

ساختار اقتصادی انگلیس

اقتصاد انگستان را بر اساس تولید ناخالص ملی می توان پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا به شمار آورد. اقتصاد بریتانیا مبتنی بر بازار آزاد است. دولت بریتانیا به خصوص در سال های اخیر در تلاش بوده است تا میزان صادرات این کشور به سایر کشورهای جهان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و سیاست های پولی منظمی را بر این کشور حکم فرما سازد. شهر لندن پایتخت انگلستان را می توان پس از نیویورک آمریکا به عنوان دومین قطب مالی دنیا به شمار آورد و این نکته بسیار مهم در تصمیم گیری های مهاجرتی است.

باید دقت داشته باشید که بخش اصلی اقتصاد انگلیس را خدمات تشکیل می دهد و هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین در بخش های مختلف این کشور وارد بازار کار می شوند. قرن هفدهم انگلستان پایه گذاری انقلاب صنعتی در سطح جهان شد و پس از آن صنعت در این کشور به میزان قابل توجهی رشد کرد. امروزه تعداد زیادی از کارخانجات بین المللی در این کشور مشغول به کار هستند و تولیدات آن ها نقش مهمی در سبد صادراتی این کشور خواهد داشت. اقتصاد پیشرفته از عوامل محبوبیت مهاجرت به انگلیس است.

مهاجرت به انگلیس

خدمات درمانی و رفاهی در کشور انگلیس

پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت به انگلیس لازم است اطلاعات جامعی در خصوص خدمات درمانی و رفاهی در این کشور داشته باشید. چنین اطلاعاتی به شما کمک خواهد کرد تا با دیدی جامع تر در این مسیر قدم بردارید. به طور کلی می توان گفت که تمامی شهروندان انگلیس و نیز افرادی که در این کشور موفق به اقامت دائم شده اند می توانند از پوشش درمانی همگانی دولتی بهره مند شوند. بودجه مورد نیاز برای اجرای این طرح با استفاده از مالیات هایی است که از مردم اخذ می گردد.

از نظر خدمات درمانی کشور انگلستان در رتبه ششم دنیا قرار دارد و این یک آمار فوق العاده برای کشوری است که قصد مهاجرت به آن را دارید. علاوه بر پوشش درمانی دولتی، تعداد زیادی از شرکت ها و موسسات بهداشتی و درمانی در کشور انگلستان مشغول به کار هستند که افراد و شهروندان این کشور را تحت پوشش خدمات درمانی قرار می دهند. علاوه بر مواردی که در اینجا ذکر شد لازم است در جریان باشید که وضعیت بهداشتی و نیز سطح علمی و پزشکی در بریتانیا سرآمد است.

انواع روش های مهاجرت به انگستان

هر یک از کشورها در جهان قوانین و مقررات خاص خود را برای پذیرش مهاجران دارند. در انگلستان نیز قوانینی به تصویب رسیده است که هر یک از متقاضیان مهاجرت به انگلیس می توانند با مطالعه آن ها یکی از روش های قانونی را برای مهاجرت و اقامت در کشور بریتانیا انتخاب نمایند. دقت داشته باشید روشی که برای مهاجرت به انگلستان انتخاب می کنید می بایست متناسب با پتانسیل و شرایط شما باشد. در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین روش های مهاجرت به این کشور خواهیم پرداخت.

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلیس را می توان مرسوم ترین روش مهاجرتی به شمار آورد. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان در مقاطع مختلف به دانشگاه های معتبر انگلستان و به خصوص شهر لندن مهاجرت می کنند و در این کشور به علم آموزی مشغول می شوند. برای مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل در مقاطع مختلف اعم از مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری لازم است افراد برای دریافت ویزای Tier 4 اقدام نمایند. دریافت این نوع ویزا اقامتی موقت را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت.

نمی توان به طور دقیق در باره هزینه تحصیل در انگلیس سخن به میان آورد. بسته به اینکه کدام یک از دانشگاه های انگلستان را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید و یا اینکه قصد علم آموزی در کدام رشته تحصیلی را دارید می بایست هزینه های متفاوتی را پرداخت نمایید؛ اما چیزی که می توان به طور دقیق درباره مهاجرت تحصیلی به انگلیس بیان کرد این است که تحصیل در این کشور به میزان قابل توجهی گران است. این وضعیت زمانی جالب تر می شود که بدانید تحصیل در دانشگاه های آلمان تقریبا رایگان می باشد.

این درست است که تحصیل در انگلستان بسیار گران می باشد اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که هر ساله انگلیس بورسیه و کمک هزینه های بسیاری را برای دانشجویان مستعد بین المللی در نظر می گیرد. در واقع با دریافت این کمک هزینه ها می توانید دغدغه خود در خصوص هزینه های تحصیل در بریتانیا را نیز برطرف کنید. شهر لندن رتبه پنجم جهان از نظر اقبال عمومی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های واقع در آن را به خود اختصاص داده است که آماری جالب به نظر می رسد.

مهاجرت کاری به انگلستان

یکی دیگر از روش های مهاجرت به انگلیس که از قضا بسیار نیز در بین مهاجرین مرسوم است دریافت ویزای کاری این کشور می باشد. دولت انگلیس در تلاش است تا هر ساله تعداد زیادی از متخصصین و نیروی کار ماهر را جذب بخش های مختلف اقتصادی و بازار کار این کشور نماید و به این شکل انواع ویزای کار را برای متقاضیان در نظر گرفته است. رقابت سنگینی برای مهاجرت کاری به انگلیس وجود دارد و سطح علمی، رزومه کاری و موارد دیگر در قبول درخواست شما موثر است.

در صورتی می توان برای دریافت ویزای کاری انگلستان اقدام نمود که با استفاده از یک کارفرمای مستقر در انگلستان یک پیشنهاد کاری مناسب دریافت کرده باشید. درخواست متقاضیان کار در انگلستان در سیستم امتیاز دهی مورد بررسی قرار می گیرد. ویزای کاری نیروی ماهر انگلستان که آن را با نام ویزای کاری عمومی نیز می شناسند از جمله مرسوم ترین روش های مهاجرت به این کشور به شمار می آید.

علاوه بر ویزای کاری نیروی ماهر روش های دیگری نیز برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد. ویزای کاری موفق، ویزای نوآوری، ویزای استارت آپی و ویزای استعداد جهانی همگی از جمله روش های مهاجرت کاری به انگلیس به شمار می آیند که برای دریافت هر یک از آن ها لازم است از قوانین و ضوابطی که در این خصوص وجود دارد اطلاع حاصل نمایید. استفاده از تجربیات وکیل خبره و مجرب می تواند در این زمینه منجر به کسب موفقیت و مهاجرت بدون دردسر به انگلیس شود.

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگستان

ویزای سرمایه گذاری در انگلستان که از آن با نام Tier نیز یاد می شود یکی از سخت ترین راه ها برای مهاجرت سرمایه گذاری در جهان به شمار می آید. یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور انگلستان خرید اوراق قرضه می باشد. برای این کار لازم است فرد سرمایه ای در حدود دو میلیون پوند در اختیار داشته باشد تا در نهایت به درخواست او برای کسب اقامت در انگلستان ترتیب اثر داده شود. در این روش پس از پنج سال اقامت موقت در انگلیس می توانید موفق به کسب اقامت دائم این کشور شوید.

این واقعیت است که افراد برای سرمایه گذاری در انگستان به سرمایه بسیار زیادی نیاز دارند و راه طولانی پیش روی آن ها است؛ اما باید این نکته را نیز مد نظر قرار دهیم که مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین روش ها برای کسب اقامت دائم این کشور به شمار می آید. بدیهی است که این روش تنها مخصوص آن دسته از افرادی است که از سرمایه قابل توجهی برخوردار هستند. این افراد می توانند علاوه بر به دست آوردن سودی قابل توجهی، زندگی همراه با رفاه را نیز تجربه کنند.

مهاجرت نخبگان، مشاهیر و هنرمندان به انگلستان

کشور انگلستان نیز مانند سایر کشورهای جهان برنامه های ویژه ای را برای جذب مشاهیر، نخبگان علمی، هنرمندان و ورزشکاران در اختیار دارد. در واقع هر یک از افرادی که به نوعی مشهور هستند و می توانند بار علمی، هنری، ورزشی، فرهنگی و… کشور انگلیس را به میزان قابل توجهی افزایش دهند می توانند شامل این نوع از روش مهاجرتی به انگستان شوند. بدیهی است که این روش مهاجرتی به انگلیس نیز تنها برای افراد خاصی از جامعه امکان پذیر می باشد و عمومی نیست.

هر یک از افراد که شامل حال دریافت این نوع ویزای مهاجرتی به انگلیس می شوند لازم است قوانین خاص خود را در این خصوص مطالعه کنند و از جزئیات آن کسب تکلیف نمایند. توضیح در خصوص تمامی شرایط و ضوابط مربوط به این روش مهاجرت از حوصله مقاله خارج است و لازم است افراد با مراجعه به یک وکیل مجرب و متخصص در زمینه مهاجرت، مشاوره های لازم را دریافت کرده و اقدامات کافی در این خصوص را به انجام برسانند تا در نهایت موفق به کسب موفقیت در این زمینه شوند.

برای مثال شرایط مهاجرتی برای یک موسیقی دان کاملا متفاوت از یک نخبه علمی است. هر یک از این افراد لازم است اطلاعات جامعی در خصوص روش مهاجرتی خود کسب نمایند و اقدامات لازم در این خصوص را به انجام برسانند. دقت داسته باشید که فرد مهاجر لازم است در کشور خود و یا سطح بین المللی شناخته شده باشد تا با درخواست او موافقت شود. گذشته از این لازم است فرد به دولت انگلیس اثبات نماید که توانایی تامین هزینه های زندگی خود از طریق حرفه هنری، ورزشی و… خود را دارد.

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت از طریق ازدواج به انگلستان

یکی دیگر از روش هایی که می تواند مهاجرت به انگلیس را تضمین نماید، ازدواج می باشد. برای این کار لازم است فردی که برای ازدواج انتخاب کرده اید، شهروند و یا مقیم دائمی این کشور باشد. تنها در این صورت است که با درخواست اقامت شما در کشور انگلستان موافقت می شود. علاوه بر این دولت انگلیس همواره حساسیت بالایی بر صوری نبودن ازدواج های صورت گرفته دارد. برای این کار لازم است مدارکی را در اختیار مقامات این کشور قرار دهید که این موضوع را به اثبات برساند.

علاوه بر موارد ذکر شده لازم است که فرد خارجی متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج به بریتانیا از سلامت عقلانی کافی برخوردار باشد. همچنین لازم است که فرد به ادارات مربوطه انگلیس اثبات نماید که توانایی مالی مناسبی برای عهده دار شدن زندگی و تامین هزینه های مربوط به آن دارد. در صورت گذشتن دو سال از اقامت دو نفر در انگلستان، فرد مهاجر می تواند برای اقامت دائم این کشور نیز درخواست ارسال نماید. در صورت واجد الشرایط بودن زوجین با درخواست فرد موافقت خواهد شد.

بنا بر آن چیزی که در قوانین کشور انگلیس ذکر شده است، افراد با دریافت ویزای ازدواج انگلستان می توانند به این کشور سفر کرده و اقامتی شش ماهه در آن داشته باشند. در این مدت مرد و زن متقاضی می توانند از نظر قانونی ازدواج نمایند. دریافت این ویزا هزینه چندان بالایی ندارد و پس از پایان مدت اعتبار آن فرد مهاجر ملزم است کشور انگستان را ترک نماید. اقامت طولانی تر در انگلیس با ویزای خانوادگی انگلیس میسر می شود. همچنین برای ازدواج در انگلیس محودیت سنی 18 سال وجود دارد.

مهاجرت به انگستان از طریق تولد فرزند

کشورها معمولا برای تولد فرزند از دو قاعده خون یا خاک استفاده می نمایند. کشور انگلیس قانون خون را برای تولد فرزندان در نظر گرفته است. معنی این قانون چنین است که در صورت تولد فرزند در این کشور نمی توان به اخذ تابعیت او امید داشت. در صورتی فرزند متولد شده می تواند موفق به اخذ شهروندی انگلستان شود که والدین او تابعیت این کشور را در اختیار داشته باشند. دقت داشته باشید که اخذ تابعیت انگلیس برای فرزندان تنها تا 18 سالگی امکان پذیر است و پس از آن این امکان از میان خواهد رفت.

از جمله کشورهایی که از قانون خاک برای اعطای شهروندی استفاده می کنند می توان به کانادا اشاره کرد. صرف تولد فرزند در خاک کانادا می تواند تابعیت این کشور را برای او به همراه داشته باشد؛ اما در مقابل کشورهایی مانند انگلستان و آلمان از قاعده خون برای اعطای شهروندی استفاده می نمایند و در این صورت فرزند متولد می بایست به طور قطع دارای والدینی با تابعیت انگلیسی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می بایست با وکیل خبره و متخصص در زمینه مهاجرت مشورت نمایید.

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت از طریق پناهندگی به انگستان

باید دقت داشته باشیم که پناهندگی همواره یکی از روش های خطرناک برای مهاجرت به انگلیس به شمار می آید و به هیچ عنوان به متقاضیان پیشنهاد نمی شود. علاوه بر اینکه افراد لازم است با سفری طولانی و خطرناک خود را به این کشور برسانند، لازم است مدت زمان زیادی از عمر خود را نیز در کمپ های پناهجویی بگذرانند. لازم به ذکر است که پناهندگی غیر قانونی در کشور انگلستان نمی تواند به هیچ عنوان برای شما مناسب باشد و هرگز شما را به خواسته ها و اهدافتان نخواهد رساند.

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلیس

کشور انگلیس برای اعطای اقامت دائم و تابعیت به افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند، قوانین خاصی را در نظر گرفته است. برای دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور انگلیس لازم است متقاضیان سالیان مشخصی را در این کشور سکونت داشته باشند. هر یک از افراد بسته به شرایط و روشی که برای مهاجرت به انگلیس انتخاب می نماید پس از مدت زمان مشخصی می تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نماید. برای مثال در مهاجرت از طریق ازدواج پس از دو سال می توان برای اقامت دائم پیش قدم شد.

اقامت دائم انگلیس همواره یکی از مهم ترین اهداف مهاجران به شمار می آید. برای دریافت اقامت دائم و تابعیت انگلستان لازم است که فرد درآمد کافی برای اداره زندگی خود در زمان اقامت موقت خود داشته باشد. علاوه بر این لازم است که فرد تراکنش های مالی شفافی را در کشور انگلیس تجربه کرده باشد. علاوه بر این لازم است فرد متقاضی به طور منظم مالیات های خود را پرداخت نماید تا بتواند شانس بالایی برای اخذ اقامت و تابعیت کشور انگلیس داشته باشد.

متقاضیان اخذ تابعیت انگلستان می توانند تنها یک سال پس از دریافت اقامت دائم این کشور به این هدف نیز دست پیدا کنند. برای این کار لازم است در ابتدا از قوانین و مقررات بریتانیا در خصوص تابعیت اطلاع کامل داشته باشید و واجد الشرایط دریافت آن به شمار بیایید. لازم به ذکر است که اخذ اقامت دادم و تابعیت انگلستان با دشواری هایی همراه است و لازم می باشد برای آن مدارکی به مقامات مربوطه تحویل داده شود. شما می توانید در تمامی مراحل آن روی تجربیات یک وکیل کاربلد حساب ویژه ای باز کنید.

مهاجرت به انگلیس

لزوم مراجعه به وکیل برای مهاجرت به انگلیس

باید دقت داشته باشیم که کشور انگلستان از قوانین و مقررات ویژه ای برای پذیرش مهاجران برخوردار است. هر گونه عدم اطلاع از این قوانین می تواند افراد را از دستیابی به اهداف مهاجرتی شان باز دارد. عدم بهره مندی از دانش حقوقی در این زمینه می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد و آینده فرد را به کلی نابود سازد. از سوی دیگر کسب اطلاع از تمامی جزئیات از عهده عموم جامعه خارج است و در این شرایط مراجعه به یک وکیل متخصص الزامی به نظر می رسد.

بهترین وکیل مهاجرت در تهران با تجربه و دانشی که در زمینه مهاجرتی در اختیار دارد می تواند شرایط و پتانسیل افراد را در نظر بگیرد و بهترین روش برای اخذ ویزا را در اختیار آن ها قرار دهد. در این صورت است که احتمال قبول درخواست افراد برای مهاجرت به انگلیس به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده و می توانند در مدت زمان کمی به اهداف تعیین شده دست پیدا کنند. همچنین وکیل می تواند شما را در جمع آوری مدارک و مستندات مورد نیاز برای اخذ ویزا یاری نماید و تا زمان رسیدن به نتیجه همراه شما باشد.

مهاجرت به انگلیس

کلام آخر

از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه تشکر می کنیم! در این مقاله سعی کردیم شما را با چند و چون مهاجرت به انگلیس آشنا کنیم تا بتوانید با دیدی جامع تر قدم در این راه بردارید. در ابتدا تلاش کردیم اطلاعات مفیدی در خصوص شرایط اقتصادی و درمانی انگلیس به عنوان عوامل موثر در تصمیم گیری مهاجران به شما ارائه دهیم. پس از آن نیز به انواع روش های مهاجرت و اخذ ویزای انگلستان نظیر ویزای تحصیلی، ونیزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و… اشاره داشتیم. در پایان نیز شرایط اخذ اقامت و تابعیت انگلیس را تشریح نمودیم. اکنون از شما درخواست می کنیم که تجربیات و نظرات خود در خصوص مهاجرت به بریتانیا را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

مدت زمان لازم برای اخذ تابعیت انگلیس چقدر است؟

بسته به اینکه از کدام یک از روش های مهاجرتی برای اقامت در انگلستان استفاده کرده باشید مدت زمان اخذ تابعیت شما می تواند متغیر باشد؛ اما به طور معمول پس از گذشت پنج تا شش سال اقامت در کشور انگلستان می شود تابعیت دریافت نمود.

آیا اعضای خانواده ام نیز می توانند با من به انگلستان مهاجرت کنند؟

نمی توان پاسخ دقیقی به این سوال داد. چرا که پاسخ به این سوال به میزان زیادی به روش مهاجرتی شما بستگی دارد. در برخی از روش ها امکان همراهی خانواده وجود دارد و در برخی دیگر نمی توان خانواده را به همراه آورد.

شرایط تحصیل در انگلستان مناسب است؟

کشور انگلیس دارای دانشگاه های معتبر و سیستم آموزشی با کیفیتی است. شما می توانید در دانشگاه های معتبر این کشور در تمامی مقاطع ادامه تحصیل نمایید و مدرک معتبر دریافت کنید؛ اما نکته ای که لازم است در این خصوص بدانید این است که هزینه تحصیل در انگلیس در مقایسه با سایر رقبا، قدری بالا است.

5/5 - (1 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 2 =

دکمه بازگشت به بالا