مهاجرت

مهاجرت از طریق اسپانسر فامیلی به استرالیا ✈️【سال1403】⚖️

ثبات اقتصادی و سیاسی موجود در کشور استرالیا باعث شده است تا این کشور در سال های اخیر یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرین محسوب شود. هر ساله تعداد زیادی از افراد از روش های مختلفی که دولت استرالیا برای دریافت ویزا اعلام کرده است به این کشور مهاجرت می کنند و آینده خود را در آن دنبال می نمایند. شاید یکی از آشنایان و اقوام شما نیز در استرالیا اقامت داشته باشد و شما نیز به دنبال مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی باشید. از این رو، در این مقاله سعی داریم هر آن چیزی که لازم است درباره مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی بدانید را بی کم و کاست در اختیار شما قرار دهیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مقدمه ای در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

کشور استرالیا توانسته پس از ایالات متحده آمریکا و کانادا نام خود را به عنوان سومین کشور محبوب برای مهاجرین بر سر زبان ها بیندازد. ثبات اقتصادی و سیاسی، رفاه مثال زدنی، شرایط آب و هوایی بسیار مناسب، شرایط شغلی و درآمد های خاص، استانداردهای آموزشی و تحصیلی، موقعیت مناسب برای سرمایه گذاری و اشتغال، جاذبه های طبیعی خارق العاده و… باعث شده است تا هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین برای اقامت در این کشور درخواست ویزا داده و اقدامات لازم در ای خصوص را انجام دهند.

روش های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. هر یک از روش های مهاجرت به استرالیا در شرایط خاصی امکان پذیر است و هر فرد برای درخواست ویزا می بایست شرایط خود را در نظر گرفته و از روش مناسب خود اقدام نماید. یکی از روش های مرسوم برای مهاجرت به استرالیا، اسپانسر فامیلی است. در واقع این روش مخصوص آن دسته از افرادی است که یکی از اعضای خانواده و یا اقوام درجه یک آن ها در استرالیا سکونت دارد و فرد نیز به دنبال کسب اقامت استرالیا از طریق اقوام خود می باشد.

قوانین مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی در سال های اخیر دچار تغییراتی شده است. از این رو لازم است برای دریافت بدون دردسر ویزا از قوانین جدید اطلاع حاصل کرده و از بروز خسارات احتمالی جلوگیری کنید. گذشته از این هم فرد متقاضی و هم اسپانسر وی که یکی از اقوام درجه یک او محسوب می شود می بایست دارای شرایط خاصی باشند تا درخواست آن ها مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا قرار بگیرد؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه باشید تا اطلاعات جامعی در این خصوص کسب نمایید.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

در میان ویزاهای مهاجرتی به کشور استرالیا نامی از دید ویزای اسپانسر فامیلی برده نشده است. منظور از ویزای اسپانسر فامیلی همان ویزای 491 استرالیا است که در شاخه فامیلی با این نام مشغول شده است. برای دریافت این ویزا لازم است فرد متقاضی شرایطی را در اختیار داشته باشد تا به درخواستش توسط اداره مهاجرت استرالیا رسیدگی شود. فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی می بایست حداقل 50 امتیاز از جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا کسب نماید.

علاوه بر شرط بالا، فامیل فرد متقاضی می بایست در یکی از مناطق رجینال استرالیا سکونت داشته باشد. منظور از رجینال آن دسته از ایالات و مناطقی از استرالیا است که کم جمعیت هستند. علاوه بر این رشته فرد متقاضی می بایست در گروه MLTSSL وجود داشته باشد تا بتواند وارد سیستم امتیاز شماری شما و درخواست خود را به انجام برساند. پس از طی کردن این مرحله است که فرد برای مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی با متقاضیان دیگر برای دریافت ویزا و اقامت استرالیا به رقابت خواهد پرداخت.

یکی دیگر از شروط لازم برای اسپانسر این است که جزو اقوام درجه یک متقاضی باشد. این اقوام نزدیک شامل فرزند، پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ، مادربزرگ، دایی، عمو، عمه، خاله، دختر خاله، پسرخاله، دخترعمو، پسر عمو، دختر دایی، پسر دایی، دختر عمه، پسر عمه است. در صورتی که اسپانسر مورد نظر دارای تمامی شرایط لازم باشد، می تواند از نظر قانونی خود را به عنوان اسپانسر فامیلی شما برای اسکیل ورکر معرفی کرده و پلی برای مهاجرت فرد متقاضی به استرالیا محسوب شود.

تنها شخصی می تواند به عنصر اسپانسر فامیلی از نظر قوانین استرالیا محسوب شود که شهروند این کشور باشد و یا اینکه توانسته باشد اقامت دائم استرالیا به دست بیاورد. در صورتی که یکی از اقوام شما در استرالیا اقامت موقت داشته باشد هرگز نمی تواند برای اسپانسری اقدام نماید. همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی یکی از شروط لازم برای مهاجرت به استرالیا از این روش است. سن، مدرک تحصیلی، تسلط به زبان انگلیسی، سابقه کار و… امتیاز و به تبع آن شانس شما برای دریافت ویزای 491 را افزایش خواهد داد.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

نحوه دریافت ویزای ساب کلاس 491

در بالا به طور کامل توضیح دادیم که مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی تنها از طریق دریافت ویزای ساب کلاس 491 استرالیا امکان پذیر است. در واقع این ویزا یکی از سه نوع ویزای مهارت و تخصص در شرایطی خاص برای متقاضیان صادر می گردد. دقت داشته باشید که فرد متقاضی با دریافت این ویزا می تواند به صورت موقتی و به مدت پنج سال در استرالیا اقامت داشته باشد. البته این نکته را نیز می بایست مد نظر قرار داد که ویزای ساب کلاس 491 تحت شرایطی قابل تبدیل به اقامت دائم است.

لازم به ذکر است که ویزای ساب کلاس 491 استرالیا از سال 2019 جایگزین ویزای 489 استرالیا شده است و تنها امکان مهاجرت به مناطق رجینال یا کم جمعیت استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی را فراهم می کند. اداره مهاجرت هر ساله لیست کاملی از نیازهای شغلی مناطق مختلف استرالیا را اعلام می کند. در گام نخست می بایست کد شغل مرتبط با رشته تحصیلی و سابقه کار فرد متقاضی را از میان لیست اعلام شده انتخاب نمود. لازم است لیست شغل های اعلام شده در منطقه محل سکونت اسپانسر بررسی شود.

در ادامه لازم است مدارک مورد نظر را به سازمان مربوطه ارسال کنید تا در سازمان های دولتی سوابق تحصیلی و سابقه کاری شما به دقت مورد ارزیابی قرار بگیرد و صحت آن ها برای دولت استرالیا مشخص شود. در پایان این مرحله و پس از انجام ارزیابی های لازم است که مشخص می شود درخواست فرد برای دریافت ویزا تایید یا رد شده است. در صورت پذیرفته شدن درخواست فرد متقاضی می بایست نسبت به پر کردن فرم EOI و دریافت اسپانسر خانوادگی اقدام کند تا سایر مراحل دریافت ویزا بدون مشکل انجام شود.

دقت داشته باشید که فردی از اقوام که قرار است اسپانسری شما را قبول نماید می بایست بالای 18 سال سن داشته باشد و در یکی از مناطق کم جمعیت از کشور استرالیا سکونت داشته باشد. میزان سکونت او باید به اندازه ای باشد که از نظر عرف مورد تایید قرار بگیرد. همچنین این شخص می بایست به دولت استرالیا تعهد دهد که تا دو سال حمایت مالی از فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی را انجام خواهد داد و توان مالی وی برای ارائه چنین تعهدی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایا و معایب ویزای ساب کلاس 491 برای مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

در بالا تلاش کردیم به طور کامل شرایط متقاضی و اسپانسر مورد نظر برای دریافت ویزای ساب کلاس 491 استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم. دریافت ویزای اسپانسر فامیلی استرالیا با مزیت هایی همراه است که مهاجرین را برای دریافت این نوع از ویزا ترغیب می کند. مهم ترین مزایا و معایب ویزای ساب کلاس 491 به شرح زیر است:

 • فرد مهاجر می تواند با دریافت ویزای ساب کلاس 491 به صورت آزادانه در مناطق مختلف رجینال و کم جمعیت استرالیا تغییر مکان دهد.
 • یکی از مهم ترین دغدغه های مهاجرینی که قصد ورود به استرالیا را دارند، برخورداری از بیمه درمانی است؛ زیرا در صورت عدم بهره مندی از بیمه درمانی، هزینه های بهداشت و درمان در کشور استرالیا به صورت سرسام آوری افزایش پیدا می کند. با دریافت ویزای ساب کلاس 491 فرد مهاجر می تواند از بیمه درمانی استرالیا بهره مند شود.
 • اگر چه ویزای ساب کلاس 491 که برای مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی صادر می شود، نوعی ویزای موقت به شمار می آید، اما می توان با دریافت این ویزا پس از سه سال برای دریافت ویزای دائم استرالیا اقدام نمود و اقامت دائم این کشور را در مدت زمان کوتاهی به دست آورد.
 • با دریافت این نوع از ویزا شخص متقاضی می تواند در کاری منطبق با رشته تحصیلی خود کار پیدا کرده و درآمد قابل توجهی نیز داشته باشد.
 • با دریافت ساب کلاس 491 برای مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی قادر خواهید بود به همراه همسرتان به طور تمام وقت به کار در استرالیا بپردازید و محدودیتی از لحاظ ساعت کاری نخواهید داشت.
 • مدت زمان صدور این ویزا بسیار کوتاه است و شما در بازه زمانی سه ماهه پس از دریافت دعوت نامه می توانید به استرالیا مهاجرت کنید. در واقع می توان گفت ساب کلاس 491 یکی از سریعترین ویزاها برای کسب اقامت موقت استرالیا است.
 • دقت داشته باشید که فرزندان افرادی که موفق به دریافت این نوع ویزا شده اند می توانند به صورت رایگان در یکی از مدارس دولت موجود در مناطق کم جمعیت تحصیل نمایند و این موضوع یکی از مهم ترین مزایای ویزای ساب کلاس 491 استرالیا محسوب می شود.
 • در این نوع از ویزا، فرد اسپانسر به دولت استرالیا تعهد می دهد که تا دو سال حمایت مالی از فرد مهاجر داشته باشد. در واقع توانایی فرد اسپانسر به حدی است که می تواند حمایت مالی از اقوام خود انجام دهد و هیچ گونه نگرانی از بابت هزینه های زندگی در استرالیا به این روش وجود ندارد.
 • تردد در مناطق پر جمعیت و غیر رجینال استرالیا تنها پس از کسب اقامت دائم از طریق ساب کلاس 491 امکان پذیر است و تا پیش از آن فرد متقاضی تنها می تواند در مناطق رجینال بدون محدودیت تردد داشته باشد. این موضوع را می توان یکی از معایب مهم در نظر گرفت.
 • افرادی که از طریق اسپانسر فامیلی و با دریافت ویزای ساب کلاس 491 به استرالیا مهاجرت می کنند مجبور به دریافت سقف مشخصی از حقوق به صورت سالانه هستند. همین محدودیت در دریافت حقوق را می توان به عنوان یکی از مهم ترین معایب مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی به شمار آورد.

شرایط اقامت دائم در استرالیا از طریق ویزای اسپانسر فامیلی

در مطالب ذکر شده در بالا به صراحت اعلام کردیم که متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طرق اسپانسر فامیلی تنها می توانند از طریق ویزای ساب کلاس 491 اقدام نمایند. این ویزا نوعی اقامت موقت پنج ساله را برای مهاجرین به همراه خواهد داشت؛ اما نکته مثبت در این زمینه این است که افراد می توانند در صورت واجد الشرایط بودن، برای دریافت اقامت دائم استرالیا نیز اقدام نمایند. برای این کار قوانین مهاجرتی استرالیا شروطی را تعیین نموده است که سعی داریم در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره داشته باشیم:

 • برای درخواست اقامت دائم می بایست حداقل سه سال از اقامت فرد در استرالیا گذشته باشدتا شرایط لازم برای اقامت دائم در این کشور را داشته باشد.
 • سه سال اقامت فرد می بایست در مناطق کم جمعیت و به اصطلاح رجینال استرالیا سپری شده باشد و در این مناطق به انجام کار و زندگی مشغول بوده باشد.
 • ویزای ساب کلاس 491 پنج سال اعتبار دارد. لازم است برای درخواست ویزای اقامت دائم در کشور استرالیا حداقل سه سال از این پنج سال اعتبار ویزا را کار کرده باشید.
 • می بایست فرد متقاضی اقامت دائم استرالیا حداقل سه سال از پنج سال زمان اعتبار ویزای خود حداقل حقوق تعیین شده توسط دولت استرالیا را دریافت کرده باشد. به درخواست آن دسته از متقاضیانی که حقوق آن ها در سال کمتر از حد تعیین شده بوده است، ویزای اقامت دائم تعلق نمی گیرد.
 • لازم نیست سه سال مشغول بودن فرد به کار به صورت متوالی باشد. بلکه تنها نیاز است فرد سه سال از پنج سال زمان اعتبار ویزای ساب کلاس 491 را مشغول به کار باشد؛ اما می بایست فرد حداقل در تمامی ماه های یک سال مشغول به کار بوده باشد. برای مثال لازم است فردکار خود را از ماه جولای شروع کرده و در جولای نیز به پایان برساند.

تغییرات قوانین مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

تا پیش از سال 2019 متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی می بایست برای دریافت ویزای ساب کلاس 489 استرالیا درخواست می دادند؛ اما تغییرات قوانین از آن سال باعث شده است تا ساب کلاس 491 جایگزین شده و عمر نسخه قدیمی تر ویزای اسپانسر فامیلی استرالیا به پایان برسد. در واقع فرد متقاضی می توانست در گذشته با دریافت ویزای ساب کلاس 489 نوعی اقامت موقت در استرالیا را تجربه کرده و به مدت چهار سال در این کشور سکونت داشته باشد.

در واقع ویزای ساب کلاس 489 استرالیا برای اسپانسری افراد دارای 10 امتیاز کمک می کرد. در ویزای ساب کلاس 489 نیز لازم بود فرد متقاضی در مناطق رجینال و کم جمعیت استرالیا سکونت داشته باشد. برای اقامت دائم با استفاده از این نسخه منسوخ شده ویزای اسپانسر فامیلی فرد پس از دو سال اقامت در استرالیا و یک سال کار در این کشور می توانست برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد و پس از تکمیل مراحل موجود به این مهم دست پیدا کرده و یا درخواست او توسط اداره مهاجرت رد می شد.

تغییرات قوانین مهاجرتی کشور استرالیا باعث شده است تا امروز افراد و مهاجرین برای اسپانسر فامیلی از نسخه جدیدتر ویزای استرالیا استفاده نمایند. شرایط ویزای ساب کلاس 491 کاملا متفاوت از نسخه قدیمی تر آن است. می توان گفت که شرایط رسیدن به اقامت دائم استرالیا در ویزای ساب کلاس 491 قدری سخت تر شده است. در ویزای ساب کلاس 491 لازم است فرد پنج سال در مناطق رجینال و کم جمعیت استرالیا اقامت داشته باشد و سه سال از زمان اعتبار ویزای خود را کار کرده و حقوق مناسب کسب نموده باشد.

لزوم استفاده از وکیل در مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

دقت داشته باشید که تمامی کشورهای جهان قوانین و مقررات سخت گیرانه ای را برای پذیرش مهاجرین تصویب کرده اند. این قوانین ممکن است بسته به شرایط و نیازهای هر کشوری تصویب شده و با کشورهای دیگر کاملا متفاوت باشد. همچنین ممکن است این قوانین بنا به دلایلی در طی سال ها دچار تغییر شده و شرایط مهاجرت را به کلی تغییر دهند. دانش حقوقی و اطلاع کافی از قوانین و مقررات برای مهاجرت به کشور دیگر کاملا الزامی است و از بروز خسارات و عواقب ناگواری جلوگیری می کند.

کشور استرالیا نیز از این موضوع جدا نیست. استرالیا قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجرین دارد. برای مهاجرت به استرالیا لازم است اطلاعات خود در خصوص تغییرات قوانین را نیز افزایش دهیم. یک وکیل مجرب و شاخص در زمینه مهاجرت می تواند در این راه در کنار شما باشد. او می تواند شرایط متقاضیان را بسنجد و بهترین راه را در اختیار آن ها قرار دهد. او همچنین می تواند تغییرات قوانین و نقش آن ها برنامه های مهاجرتی مختلف را به مراجعه کننده گوشزد نموده و پیشنهاد خود را ارائه دهد.

دقت داشته باشید که هر ساله تعداد زیادی از درخواست های مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی توسط دولت این کشور بنا به ناقص بودن پرونده و عوامل دیگر رد می شود. وجود یک وکیل مهاجرتی به شما کمک خواهد کرد تا دقت و سرعت خود در تکمیل پرونده مهاجرتی را افزایش داده و با کمترین تنش و اقدامات غلط موفق به کسب ویزای ساب کلاس 491 استرالیا شوید. همچنین در صورتی که درخواست متقاضی برای ویزای اسپانسر فامیلی رد شده باشد، می تواند را مراجعه به وکیل، نقص های پرونده را برطرف و مجددا با کسب مشاوره از وکیل اقدام نماید.

کلام آخر

از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما تشکر می کنیم! در این مقاله سعی کردیم بسته به توان مان اطلاعات جامعی در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی در اختیار شما قرار دهیم تا از این طریق به سوالات شما در این خصوص پاسخ گفته باشیم. همچنین مهم ترین شرایط اخذ ویزای ساب کلاس 491 را مورد ارزیابی قرار داده و در ادامه مهم ترین تغییرات قوانین در خصوص این ویزا در مقایسه با نسخه قدیمی تر را مورد ارزیابی قرار دادیم. همچنین تلاش کردیم مهم ترین مزایای ویزای اسپانسر فامیلی را مورد بررسی قرار داده و نحوه اخذ اقامت دائم را نیز بررسی کنیم. اکنون که به پایان مقاله رسیده ایم از شما دعوت می کنیم که اگر تجربه یا نظری در خصوص مهاجرت به استرالیا دارید آن را در قسمت دیگاه با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

آیا با دریافت ویزای ساب کلاس 491 از طریق اسپانسر می توان در سایر مناطق استرالیا نیز تردد کرد؟

بله! اما اقامت شما طبق قانون می بایست در منطقه رجینال و کم جمعیتی باشد که برای آن ویزای موقت دریافت کرده اید. تغییر مکان شما در مناطق کم جمعیت و رجینال استرالیا بلا مانع است.

آیا امکان کسب اقامت دائم از طریق اسپانسر فامیلی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که ویزای ساب کلاس 491 که از طریق اسپانسر فامیلی صادر می شود تنها اقامت موقت پنج ساله را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت؛ اما مهاجرین می توانند پس از سه سال و با داشتن شرایط خاص، اقامت دائم استرالیا را دریافت نمایند.

بهترین روش مهاجرت به استرالیا کدام است؟

با در نظر گرفتن همه جوانب از جمله نرخ صدور ویزا به ویژه برای ایرانیان و در واقع شانس بیشتر، آینده مهاجرتی مطلوب‌تر از بابت افزایش دانش و تجربه و در نتیجه موقعیت‌های بهتر برای ورود به جامعه و بازار کار، انعطاف سنی برای رنج وسیعی از سن‌های مهاجرتی فرد، سهولت پروسه مهاجرت، اخذ اقامت و شهروندی و… در حال حاضر مهاجرت تحصیلی بهترین روش ممکن برای مهاجرت به استرالیا می ‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم. اگر سوال و نظری درباره مقالات دارین حتما ازم بپرسین:)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا