مهاجرت

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات و دبی ✈️【سال1403】⚖️

کشور امارات در سالیان اخیر توانسته ثبات اقتصادی قابل قبولی داشته باشد و خود را به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه خاورمیانه معرفی کند. ویژگی های اقتصادی و تجاری این کشور سبب شده است تا افراد زیادی از سراسر جهان تمایل خود برای سرمایه گذاری در این کشور را اعلام کرده و به دنبال کسب اقامت امارات باشند؛ اما کسب اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری دارای شرایط و ضوابط خاصی است که تنها با اطلاع دقیق از آن ها می توان برای مهاجرت اقدام نمود. از این رو، در این مقاله سعی داریم شما را با چگونگی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات (دبی) آشنا کنیم. در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

انواع روش های سرمایه گذاری در کشور امارات

کشور امارات یکی از کشورهای در حال توسعه در خاورمیانه است. در سال های اخیر ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور در سطح منطقه مثال زدنی بوده است و همین ثبات امکانی را فراهم کرده است که توسعه زیر ساخت ها در امارات به شکل باور نکردنی در حال رشد باشد. همه ساله تعدادی زیادی از مهاجرین برای اقامت در این کشور به سمت سرمایه گذاری روی می آورند. امروزه می توان با استناد به قوانین مهاجرتی امارات در بخش های گوناگون این کشور سرمایه گذاری نمود.

به طور کلی مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری می تواند در بخش های خرید ملک، ثبت شرکت، صندوق های سرمایه گذاری و کارآرینی صورت بپذیرد. هر یک از انواع سرمایه گذاری در امارات با پیچ و خم های خاص خود همراه هستند و لازم است در این خصوص اطلاعات حقوقی بالایی داشته باشید. در ادامه سعی می کنیم هر یک از انواع مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار دهیم تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند.

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک

خرید ملک در امارات و به خصوص شهر دبی را می توان یکی از روش های پر سود برای سرمایه گذاری دانست. باید دقت داشته باشید که بازار املاک و مستقلات امارات در سالیان اخیر توانسته از رشد قابل قبولی برخوردار باشد. ساخت و ساز با کیفیت در کنار مالیات های منصفانه عواملی بوده اند که در رشد سرمایه گذاری از خرید ملک توسط اروپایی ها و آمریکایی ها تاثیرگذار بوده اند. بانک های این کشور نیز تحت شرایطی به خریداران ملک در امارات متحده عربی وام اعطا می کنند.

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات (دبی) باید اطلاع داشته باشند که تنها در برخی از مناطق امارات امکان خرید ملک برای مهاجرین وجود ندارد و در بقیه مناطق از جمله دبی می توان برای خرید مسکن و املاک اقدام نمود. برای خرید ملک در امارات و کسب اقامت دو ساله در این کشور لازم است حداقل سرمایه یک میلیون درهمی در اختیار داشته باشید و پس از اطلاع از قیمت ها برای خرید ملک اقدام نمایید. این روش سرمایه گذاری را می توان به صرفه ترین راه برای مهاجرت به امارات در نظر گرفت.

مهاجرت به امارات از طریق ثبت نام در صندوق های سرمایه گذاری

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات (دبی) با ثبت نام در صندوق های سرمایه گذاری نیز می توانند به کسب اقامت امارات دست پیدا کنند. لازم است فرد برای ورود به بازار سرمایه امارات از طریق خرید سهام و اوراق قرضه حداقل دارای 21 سال سن باشد. همچنین لازم است مهاجری که قصد اقامت در امارات از طریق سرمایه گذاری را دارد با اصول اولیه بازار گردانی و حضور موفق در بورس آشنا باشد تا بتواند به سوددهی امیدوار باشد.

دقت داشته باشید که کشور امارات از ثبات اقتصادی پایداری برخوردار است و توسعه این کشور به خصوص در سال های اخیر امکانی را فراهم کرده است تا بازار سرمایه در این کشور نیز به عنوان راهی مطمئن برای سرمایه گذاری مهاجرین در دسترس باشد. برای شروع فرد متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات (دبی) باید یک حساب معاملاتی با یک کارگزار ثبت‌شده در یکی از صرافی‌های دبی، باز کند. پس‌ازآن به فرد یک شماره سرمایه گذاری تعلق می‌گیرد.

مهاجرت به امارات از طریق صندوق های سرمایه گذاری

مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در امارات یکی از امن ترین راه ها برای سرمایه گذاری و کسب اقامت است. دقت داشته باشید که شهر دبی منطقه آزاد است و همین مسئله یک مزیت برای ثبت شرکت محسوب می شود؛ زیرا فرد می تواند مالکیت صد در صدی بر کسب و کار خود داشته باشد و دیگر نیازی به مشارکت یک تبعه نیست. بر طبق آمار شهر دبی توانسته رتبه اول ثبت شرکت در منطقه و رتبه شانزدهم در سطح جهان را به خود اختصاص دهد و این نکته به خودی خود گویای توجه دولت امارات به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است.

برای ثبت شرکت، لازم است متقاضی در گام نخست از اداره مهاجرت امارات مجوزهای لازم برای ثبت شرکت را دریافت نماید. البته در بعضی دیگر از مناطق کشور امارات، ثبت شرکت حتما نیاز به شریک محلی دارد و بیش از ۴۹ درصد از سهام یک شرکت محلی نباید به سرمایه‌گذار خارجی تعلق بگیرد. پس از ثبت شرکت فرد با توجه به نوع شرکت خود می‌تواند برای خود و اعضای خانواده‌ اش ویزای اقامتی دریافت نماید.

مهاجرت به امارات از طریق کارآفرینی

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات (دبی) می توانند با کارآفرینی در این کشور نیز موفق به کسب اقامت امارات شوند. در واقع اگر کسب و کار خلاقانه ای داشته باشید، دولت امارات از ایده شما استقبال کرده و امکانی را فراهم می کند تا بتوانید بیزینش خود را در امارات متحده عربی راه اندازی نمایید. بر اساس قانون مهاجرتی امارات متحده عربی به کار آفرینان و اعضای خانواده آن ها در صورت واجد شرایط بودن، اقامت پنج ساله امارات تعلق می گیرد.

در ابتدا لازم است برنامه خلاقانه تان مورد تایید دولت امارات قرار بگیرد و در صورت تایید تمامی امکانات لازم برای راه اندازی و رشد آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت. علاوه بر این شما می توانید محل کار مورد نظرتان را نیز خودتان انتخاب نمایید. البته بسته به اینکه موضوع کسب و کار خلاقانه شما چیست، برای راه اندازی آن و کسب اقامت امارات به حداقل 500 هزار درهم نیاز دارید.

کارآفرینی در امارات

ویزای طلایی امارات و امکان دریافت آن از طریق سرمایه گذاری

در سال 2019 دولت امارات از سیستمی تحت عنوان ویزای طلایی رونمایی کرد. ویزای طلایی به سرمایه گذاران خارجی این امکان را می دهد تا بدون نیاز به حامی مالی بتوانند کسب و کار خود را به طور صد در صد در امارات اداره کرده و از اقامت طولانی مدت این کشور بهره مند شوند. با دریافت این ویزا مهاجرین می توانند به مدت پنج تا ده سال در امارات اقامت داشته باشند. پس از پایان این زمان ویزای آن ها به طور خودکار تمدید خواهد شد.

متقاضیان مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری پس از دریافت ویزای طلایی می توانند در کشور امارات متحده عربی اقامت طولانی مدت داشته باشند. همچنین امکانی فراهم شده است تا متقاضیان با دریافت ویزای طلایی امارات بتوانند در این کشور کار کرده و ادامه تحصیل بدهند. در صورتی که قصد مهاجرت به امارات را دارید لازم است اطلاعات خود درباره مباحث مختلف در این زمینه را افزایش دهید تا با سرمایه گذاری مطمئن موفق به اقامت پنج ساله و ده ساله شوید.

شرایط اخذ اقامت در امارات از طریق سرمایه گذاری

در بالا اشاره کردیم که متقاضیان مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری می توانند موفق به دریافت ویزای طلایی امارات شوند. همچنین اشاره کردیم که با دریافت ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری در بخش های مختلف امارات، مهاجرین می توانند اقامت پنج ساله و ده ساله در امارات متحده عربی را تجربه نمایند. حال لازم است به تفکیک درباره شرایط اخذ اقامت پنج ساله و ده ساله کمی توضیح ارائه دهیم.

چنانچه متقاضیان قصد اقامت ده ساله در امارات را داشته باشند لازم است با شرایط خاص این امکان آشنا شوند. برای اقامت ده ساله در امارات لازم است در صندوق های سرمایه گذاری این کشور سرمایه گذاری کرده یا از طریق ثبت شرکت و شراکت در سهام یک شرکت اقدام نمایید؛ زیرا در این شرایط است که قوانین مهاجرت امارات شما را مستلزم دریافت اقامت ده ساله این کشور می داند.

علاوه بر این متقاضیان مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری می توانند با خرید ملک در این کشور و کارآفرینی موقعیتی را فراهم کنند که در نهایت موفق به اقامت پنج ساله این کشور شوند. دقت داشته باشید که حداقل هزینه لازم برای ثبت شرکت، شراکت در شرکت و صندوق سرمایه گذاری که به اقامت ده ساله منجر خواهد شد، حداقل 10 میلیون درهم امارات است. همچنین شما برای خرید ملک و کارآفرینی و کسب اقامت پنج ساله لازم است حداقل 5 میلیون درهم سرمایه داشته باشید و در این بخش ها سرمایه گذاری کنید.

شرایط اخذ اقامت امارات

مزایای مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

شهر دبی به مرکز اقتصادی کشور امارات تبدیل شده است و سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی و علمی این کشور راه را برای مهاجرت خود هموار سازند. کشور امارات محل اتصال آسیا، آفریقا و اروپا است و همین مسئله باعث می شود تا جذابیت های سرمایه گذاری در این کشور بالا برود. مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در امارات به شرح زیر است:

  • دولت امارات شرایطی را فراهم کرده است که متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور، اقامت پنج ساله و ده ساله دریافت نمایند. پس از پایان این مدت نیز اقامت آن ها به صورت خودکار تمدید خواهد شد.
  • اگر قصد مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که از طریق سرمایه گذاری در این کشور شما می توانید امکان تحصیل و کار را نیز برای خویش فراهم نمایید.
  • در این روش مهاجرت به امارات، امکان همراهی خانواده نیز وجود دارد. این مسئله ممکن است دغدغه بسیاری از سرمایه گذاران را برطرف کرده باشد و یکی از مزیت های مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری محسوب می شود.
  • با سرمایه گذاری در امارات، صد در صد مالکیت مشاغلی که در این کشور ایجاد می کنید با شما است و هرگز نمی توان روی این امکان فوق العاده چشم پوشید.
  • بر اساس گزارش های سایت org، امارات متحده عربی رتبه اول منطقه را در راحتی سرمایه گذاری دارد. این نتیجه گیری بر اساس پارامترهایی مانند سهولت راه اندازی کسب و کار، مجوزهای رسیدگی، ثبت ملک و غیره به دست آمده است. در واقع شما متقاضیان عزیز برای مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری کار چندان سختی در پیش نخواهید داشت و این یک مزیت مهم است.
  • شاید یکی از مهم ترین دغدغه های سرمایه گذاران برای مهاجرت به کشوری دیگر، بحث مالیات بر درآمد باشد. ساکنان کشور امارات معاف از پرداخت مالیات بر درآمد هستند و این مسئله را می توان مهم ترین مزیت مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری در نظر گرفت.
  • میزان رشد اقتصادی در کشور امارات در سال های اخیر بالا بوده است و همین موضوع باعث می شود تا سرمایه گذاری در این کشور با ایمنی بیشتری همراه باشد. از سوی دیگر قیمت انرژی در این کشور در مقایسه با درآمد بسیار پایین است.
  • هزینه های گمرکی در این کشور بسیار معقول است و صاحبان کسب و کارها که قصد ایجاد شرکت در این کشور را دارند می توانند به این موضوع به عنوان یک مزیت خاص نگاه داشته باشند. همچنین در برخی از مناطق آزاد این کشور هیچ نیازی به پرداخت گمرکی نیست.

سرمایه گذاری در شهر دبی

دبی یکی از امن ترین شهرهای جهان است که به دلیل جاذبه های توریستی هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند. این شهر دارای شرکت های چند ملیتی بسیاری است و توانسته تبدیل به قطب اقتصادی امارات و خاورمیانه شود؛ اما لازم است ابتدا اطلاعات دقیقی درباره نحوه سرمایه گذاری در این کشور کسب کنید تا بتوانید با دیدی بازتر در بخش های مختلف این شهر سرمایه گذاری کنید تا علاوه بر رسیدن به سودی سرشار، موفق به کسب اقامت این کشور نیز شوید. در ادامه مهم ترین بخش های دبی برای سرمایه گذاری موفق و ایمن را به شما معرفی خواهیم کرد.

اگر قصد مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری را دارید، بازار بورس شهر دبی یکی از بهترین راه ها است. سرمایه گذاری در بازار سرمایه دبی مخصوص آن دسته از مهاجرین است که قدرت ریسک دارند. دقت داشته باشید که بازار سرمایه شهر دبی با حداقل ریسک در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. برای این کار لازم است ابتدا سرمایه گذار خارجی با یک کارگزار بورسی از طریق صرافی ها قرارداد امضا کرده و با حداقل کاغذ بازی به اهداف خود دست پیدا کنند. امروزه تعداد زیادی از مهاجرین از این طریق توانسته اند موفق به کسب اقامت شوند.

امروزه سرمایه گذاری در شهر دبی با خرید ملک نیز امکان پذیر است. جمعیت این شهر در حال افزایش است و چنین به نظر می رسد که با خرید ملک در این شهر توریستی علاوه بر دستیابی به سود قابل توجه می توانید قدم های مثبتی را برای اقامت در این کشور نیز بردارید. متقاضیان با خرید ملک در شهر دبی می توانند موفق به کسب اقامت پنج ساله شوند و امکان تحصیل و کار را نیز برای خود فراهم نمایند. در سال های اخیر خرید ملک در دبی یکی از محبوب ترین راه ها برای سرمایه گذاری در نزد مهاجرین بوده است.

دبی رتبه 1 منطقه‌ای و شانزدهم جهانی را در جهت ساده‌سازی ثبت شرکت و راه اندازی کسب‌وکار کسب کرده است. به‌طورکلی راه‌اندازی و دریافت مجوز برای یک شرکت منطقه آزاد آسان‌تر است و محدودیت‌های تجارت مانند بقیه مناطق نیست. دقت داشته باشید که شهر دبی منطقه آزاد محسوب می شود و مهاجرین با ثبت شرکت در این شهر می توانند بدون شراکت مالک محلی، مالکیت صد در صدی کسب و کار خود را به دست بیاورند. از سوی دیگر توسعه این شهر باعث شده تا شرکت های بین المللی زیادی در این شهر بدون هیچ دغدغه ای مشغول به کار باشند.

سرمایه گذاری در شهر دبی

آیا تابعیت امارات از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟

در صورتی که قصد مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری را دارید باید به این نکته تسلط داشته باشید که مهاجرین در این کشور تنها از طریق تولد و یا ازدواج با یک تبعه اماراتی می توانند موفق به کسب تابعیت این کشور شوند. البته اعطای تابعیت به متقاضیان تحت شرایط بسیار خاصی اعطا می شود و به هیچ عنوان نمی توان از طریق سرمایه گذاری به آن دست پیدا کرد. مهاجرین از طریق سرمایه گذاری تنها می توانند به اقامت پنج ساله یا ده ساله در این کشور برسند که شرایط آن نیز در بالا ذکر شد. همچنین پس از پایان زمان اقامت در امارات، این مهلت به طور خودکار تمدید خواهد شد.

بهترین روش سرمایه گذاری در امارات کدام است؟

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم روش های زیادی برای مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. اینکه بتوان یک روش واحد را به عنوان بهترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اعلام کرد، غیرممکن است؛ زیرا افراد بسته به شرایط و میزان سرمایه ای که در اختیار دارند می توانند راه مناسب خود را برگزینند. برای این کار لازم است در ابتدا مطالعات کاملی بر روی روش های مختلف مهاجرتی انجام شود تا فرد دچار خسارات سرشار نشود. می توان شرایطی را ترسیم نمود تا به افراد در تعیین روش مهاجرت کمک کند.

در صورتی که قصد مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری را دارید، باید در ابتدا میزان سرمایه خود را در نظر بگیرید. در صورتی که میزان سرمایه شما است، بهترین راه برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می تواند خرید ملک و ثبت نام در بازار سرمایه کشور امارات باشد. لازم به ذکر است که برای خرید ملک در امارات حداقل نیاز به یک میلیون درهم دارید. در صورتی که تمایلی به سکونت در آپارتمان خریداری شده نداشته باشید می توانید از طریق اجاره آن درآمد قابل قبولی کسب نمایید.

لازم به ذکر است که اجاره ملک در امارات و شهر دبی بسیار بالا است و فرد می تواند از طریق خرید ملک علاوه بر کسب اقامت امارات به سود نیز برسد. خرید سهام نیز با مبلغ کم امکان‌پذیر بوده و به علت ثبات اقتصادی امارات، سرمایه گذاری امنی است. البته اگر به فکر درآمد بالاتر و آینده روشن‌تر در بلند مدت هستید، قطعا ثبت شرکت و کارآفرینی مناسب شما خواهد بود. البته باید دقت داشته باشید که ثبت شرکت و کارآفرینی نیازمند داشتن تخصص و مهارت است و برای عموم مهاجرین توصیه نمی شود.

بهترین روش برای مهاجرت به امارات از طری سرمایه گذاری

ضرورت استفاده از یک وکیل برای مهاجرت به امارات

دقت داشته باشید که مهاجرت به هر کشوری دارای پیچیدگی های خاص خود است. برای این کار لازم است از قوانین و مقررات کشور مقصد اطلاع کامل داشته باشید و روش های مختلف برای مهاجرت را نیز مورد بررسی قرار دهید. هر گونه اشتباه در تصمیم گیری می تواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته و آینده ای ناگوار را به فرد مهاجر تحمیل کند. از این رو لازم است موضوع مهاجرت را به صورت اصولی و حرفه ای مورد بررسی قرار دهید و از تصمیم های احساسی اجتناب نمایید.

دولت امارات قوانین خاصی را برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است. یک وکیل مهاجرتی از این قوانین اطلاع کامل دارد و پیچ و خم ها و تبصره های مربوط به آن را نیز مورد مطالعه قرار داده است. او همچنین تغییرات قوانین را نیز برای ارائه راهکار مد نظر قرار می دهد. وکیل مهاجرت به شما کمک می کند تا با بررسی شرایط، بهترین روش برای مهاجرت به امارات را انتخاب کرده و از مزیت های خاص آن بهره مند شوید. از این رو، مشورت با یک حقوقدان مسلط به امور مهاجرتی برای کسب اقامت امارات الزامی است.

کلام آخر

در این مطلب شما را با چند و چون مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات (دبی) آشنا کردیم. همچنین انواع روش های سرمایه گذاری در امارات را برشمردیم و شرایط هر یک را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه به مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در امارات اشاره نمودیم و در پایان بهترین روش برای سرمایه گذاری در امارات را معرفی کردیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که تجربیات خود در این زمینه را با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا