مهاجرت

مهاجرت به امارات (دبی) ✈️ + روش های مهاجرت ⚖️【سال1403】

افراد ممکن است تحت شرایط مختلفی اقدام به مهاجرت نمایند. معمولا هر شخص از زندگی و نحوه آن توقعاتی دارد که گاهی رسیدن به این اهداف و تحقق خواسته ها جز با مهاجرت امکان پذیر نیست. رفاه بیشتر، آینده فرزندان، تجربه زندگی در کشوری جدید، مسائل اقتصادی، یافتن کار مناسب، مسائل فرهنگی و… از مهم ترین دلایل مهاجرت به شمار می آیند. امارات متحده عربی در طی سال های اخیر توانسته خود را از نظر اقتصادی و جاذبه های گردشگری در حد و اندازه ای قرار دهد که امروزه یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرین محسوب می شود. در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط و چگونگی مهاجرت به امارات آشنا کنیم. سعی داریم در این مقاله از مجله حقوقی برترین وکیل به تمامی سوالات شما در خصوص مهاجرت به این کشور پاسخ دهیم.

معرفی کشور امارات

در صورتی که قصد مهاجرت به امارات را دارید، لازم است ابتدا اطلاعات مختصری درباره آب و هوا، آداب و رسوم، فرهنگ، کار، غذاها و… آن کسب کنید. کشور امارات در غرب آسیا و در حاشیه خلیج فارس واقع شده است. پایتخت آن ابوظبی و پرجمعیت ترین شهر آن که تبدیل به قطب اقتصادی منطقه شده دبی نام دارد. زبان مردم امارات عربی است. آن طور که اعلام شده است واحد پول امارات درهم است.

امارات در سال های اخیر به خصوص از نظر اقتصادی و تجاری توانسته است جا پای خود را در خاورمیانه محکم کند. کشور امارات از نظر وسعت کوچک است اما در سال های اخیر توانسته خود را به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران معرفی کند. این کشور دارای شهرهای مدرن و ساختمان های سر به فلک کشیده است. اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید باید بدانید که آب و هوای آن بیابانی است. در نتیجه زمستان های آن برای زندگی بسیار مطبوع، اما تابستان های آن بسیار گرم و آفتابی است.

بهترین زمان برای سفر به امارات از فصل دسامبر تا فوریه است. مذهب رسمی کشور امارات اسلام است و حدود 90 درصد از مردم این کشور مسلمان هستند. این کشور از نظر زمانی حدود نیم ساعت از تهران عقب تر است. نرخ بیکاری در امارات بسیار پایین و دارای رقمی در حدود 4 درصد است که آماری مطلوب به نظر می رسد. کشور امارات یکی از توسعه یافته ترین کشورهای عربی محسوب می شود و بیشتر صادرات آن را نفت تشکیل می دهد.

امارات بیشتر درآمد خود را از فروش نفت و گاز تامین می کند ولی حضور گردشگر نیز توانسته به درآمدهای ارزی این کشور بیفزاید. ذکر این نکته ضروری است که اقتصاد امارات دومین اقتصاد جهان عرب محسوب می شود. بیشترین صادرات این کشور به ژاپن، کره جنوبی و تایلند است. بیشترین واردات امارات را وسایل و تجهیزات حمل و نقل و غذا تشکیل می دهد و بیشترین واردات آن از کشور چین انجام می شود.

برج خلیفه مشهورترین جاذبه گردشگری امارات است که مجموعا در 163 طبقه گرد هم آمده است. پارک آبی آتلانتیس یکی دیگر از جاذبه های گردشگری امارات متحده عربی است که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. بیشتر وسعت این کشور را شن زارهای کویری تشکیل داده است اما بافت شهری در آن به میزان قابل توجهی پیشرفته است.

معرفی کشور امارات

با شهر دبی بیشتر آشنا شوید

حتما شما نیز بارها و بارها نام شهر زیبای دبی با آن برج های سر به فلک کشیده اش را شنیده اید. حتما چندین بار در فضای مجازی تصاویر دل فریبی از آسمان خراش های موجود در شهر دبی را دیده اید. حتما در ذهن هر کدام از شما تصویر خاصی از شهر دبی نقش بسته است. اکنون سعی داریم اندکی شما را با حال و هوای شهر دبی آشنا کنیم تا بسنجید که تصورات شما تا چه اندازه درست بوده است. پس اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید با ما همراه باشید.

شهر دبی در حاشیه خلیج همیشگی فارس واقع شده است و در سال های اخیر توانسته خود را به عنوان قطب اصلی تجارت و سرمایه گذاری خارجی در غرب آسیا مطرح کند؛ بنابراین شهر دبی می تواند اقامتگاه مطمئنی برای آن دسته از مهاجرینی باشد که قصد دارند از مواهب اقتصادی خوب امارات لذت ببرند و سرمایه گذاری مورد قبولی در این کشور داشته باشند.

علاوه بر اقتصاد، امنیت جانی و مالی نیز معیار مورد اتکایی برای انتخاب شهر مورد اقامت است. هیچ کس دوست ندارد در کشوری زندگی کند که جرم و جنایت، دزدی و زورگیری در آن بیداد می کند. امارات از نظر امنیت در رتبه 61 جهان قرار دارد؛ یعنی رتبه ای بهتر از آمریکا، آرژانتین، گرجستان و حتی عمان. چه بسا امنیت شهر دبی به دلیل شهروندان چند ملیتی آن باشد؛ زیرا آن ها خوب می دانند در صورت هر گونه جرم و جنایتی فورا اخراج شده و حق زندگی در امارات را از دست می دهند.

شهر دبی مملو از مجتمع های ورزشی و تفریحی است و اعضای خانواده می توانند با حضور در این تفریحگاه ها اوقات خوشی را در کنار یکدیگر سپری کنند. همچنین مراکز خرید و مال های بزرگ موجود در شهر دبی باعث شده است تا محیط شهری و بافت آن همچون نگینی در ریگ زارهای امارت بدرخشد. تمامی این مزایا باعث شده است تا مهاجرت به امارات علاوه بر ایرانیان نظر مساعد شهروندان سایر کشورها را نیز به خود جلب کند. از این رو امارات را می توان کشور مهاجرین نامید.

آشنایی با شهر دبی

انواع روش های مهاجرت به امارات

برای مهاجرت به دبی و سایر شهرهای امارات لازم است از روش های گوناگون آن اطلاع حاصل کنید. برای مهاجرت به این کشور راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به شرح کامل هر کدام از آن ها می پردازیم. لازم است متقاضیان مهاجرت به این کشور در حاشیه خلیج فارس این مطالب را با دقت بخوانند تا متوجه شوند شرایط آن ها با کدام یک از روش های مهاجرت منطبق است تا از آن طریق اقدام نمایند. در واقع با این راهکار می توان آسان ترین راه برای مهاجرت به امارات را یافت.

مهاجرت به امارات از طریق کار:

باید متقاضیان مهاجرت به دبی به این نکته توجه داشته باشند که کشور امارات از آمار بیکاری پایینی برخوردار است. همواره این کشور در تلاش بوده است تا تعدادی از مهاجرین را برای انجام فعالیت های مختلف جذب نماید. در مقابل هدف اصلی بسیاری از مهاجرین نیز این است تا با اقامت در کشور مقصد بتوانند کاری برای خود دست و پا نمایند. گفتنی است که فرد متقاضی مهاجرت از طریق کار باید در اولین قدم مجوز کار در این کشور را تامین کند.

برای مهاجرت به امارات برای کار لازم است ابتدا کارفرما یا مدیر شرکتی واقع در امارات از شما برای همکاری در سازمان خود دعوت به عمل آورد. در این صورت است که شما می توانید مجوز کار را تامین کنید و سپس به فکر بازگشایی حساب بانکی، اجاره مسکن و خرید خودرو در امارات متحده عربی باشید. در واقع کارفرما از شما برای اقامت در دبی و سایر شهرهای این کشور حمایت می کند.

در واقع کارفرما یا شرکتی که در نظر دارد شما را استخدام نمای، موظف است که کلیه مدارک مربوطه را که شامل اصل و کپی گذرنامه، فرم درخواست کار، عکس، مجوز اشتغال صادر شده توسط وزارت کار و سایر مدارکی را که برای استخدام لازم است را ارسال کند تا فرآیند مهاجرت بی اشکال انجام شود.

مزایای مهاجرت به امارات

حقوق و مزایا در امارات به چه صورت است؟

به این نکته توجه داشته باشید که ساعات کاری در کشور امارات بین 40 تا 48 ساعت در هفته متغیر است. میزان ساعت کاری در کشور امارات توسط وزارت کار تعیین می شود. نمی توان به طور دقیق درباره میزان حقوق در کشور امارات اظهار نظر کرد. زیرا شرکت های مختلف بسته به نوع فعالیت و ساعت کاری حقوق تعیین می کنند و تجویز نسخه ای واحد دور از ذهن است. اما می توان این نکته را گوشزد کرد که در امارات حقوق قابل قبولی به مهاجرین پرداخت می شود و نباید از این نظر دغدغه ای داشت.

کشور امارات همواره نگاه ویژه ای بر روی مهاجرین از راه کار داشته است. از این رو، کارفرمایان همواره تلاش دارند تا نیازهای اولیه کارگران و کارمندان خود را به بهترین شکل برطرف سازند. ممکن است در هر دوره بسته های حمایتی به کارگران تعلق بگیرد. همچنین این امکان وجود دارد که مبلغی به عنوان هزینه مسکن به کارگران پرداخت شود. کارگران در شرکت های اماراتی به طور قطع بیمه خواهند شد و نباید نگرانی از بابت آینده خود داشته باشند.

مهاجرت به امارات از طریق کار

معایب مهاجرت به امارات از طریق کار

باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که اگر موفق شوید در شهر دبی مشغول به کار شوید و حتی در زمانی که ویزای کاری خود را دریافت کرده اید، نمی توانید به اقامت بلند مدت در این کشور امید چندانی داشته باشید. این مسئله را می توان یکی از بزرگترین معایب مهاجرت به دبی از طریق کار در نظر گرفت. پس لازم است پیش از هر گونه تصمیم برای اقامت در دبی باید معایب آن را نیز مد نظر قرار دهید.

شما با حضور پنج ساله در کشورهای اروپایی می توانید به اقامت دائم در این کشورها امیدوار باشید. حتی شما می توانید پس از گذشت این مدت برای گرفتن پاسپور خود اقدام کنید؛ اما در شهر دبی اوضاع به این روال نیست. در واقع مهاجرینی که برای کار به امارات مهاجرت کرده اند لازم است هر چند وقت یکبار برای تمدید ویزای کار خود پیش قدم شوند و خبری از اقامت مادام العمر نیست!

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری:

شما متقاضیان گرامی می توانید با سرمایه گذاری در بخش های مختلف امارات، مهاجرت به این کشور را بیش از هر زمان دیگری در دسترس ببینید. بسیاری از افراد در صدد هستند تا با سرمایه گذاری در زیرساخت های کشور امارات، مقدمات مهاجرت به امارات را فراهم سازند. این کشور در زمینه سهولت انجام کارها در رتبه های اول دنیا قرار دارد. شرکت امارات در حد فاصل بین شرق و غرب قرار دارد و می تواند پلی برای برقراری ارتباط بین آسیا، آفریقا، امریکا و اروپا باشد.

انواع روش های سرمایه گذاری در امارات

در بالا اشاره کردیم که یکی از روش های مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در امارات می تواند از روش های مختلفی امکان پذیر باشد. در ادامه سعی داریم شما را با چند نمونه سرمایه گذاری در امارات برای کسب اقامت آشنا می کنیم:

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک برای مهاجرت به امارات

حتما شما نیز تبلیغات مختلف برای کسب اقامت در امارات متحده عربی با خرید ملک مسکونی را دیده اید. دولت امارات این امکان را فراهم کرده است که متقاضیان بتوانند با خرید منزل مسکونی در این کشور برای کسب اقامت این کشور اقدام نمایند. شما عزیزان می توانید با خرید ملکی به ارزش 5 میلیون درهم در یکی از شهرهای این کشور، به مدت پنج سال اقامت امارات را کسب کنید.

البته باید به این نکته توجه داشت که افراد پس از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در امارات به مدت سه سال نمی توانند سرمایه خود را برداشت کنند. پس از مدت سه سال به مهاجر امکان دسترسی و دخل و تصرف در آن داده می شود. همچنین شما با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در امارات می توانید به مدت محدود برای اعضای خانواده خود نیز اقامت کسب کنید.

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت برای مهاجرت به امارات

سرمایه گذاران عزیز در این روش بدون اسپانسر می توانند برای کسب اقامت امارات اقدام نمایند. در این روش کافی است فرد سرمایه گذار شرکتی را در امارات به ثبت برساند. لازم است هزینه اولیه فرد برای ثبت چنین شرکتی 10 میلیون درهم باشد. همچنین فرد سرمایه گذار می تواند برای ثبت شرکت در شهر دبی با یکی از تبعه های اماراتی شراکت کند. با این روش سرمایه گذار می تواند به مدت 10 سال اقامت در کشور امارات را کسب نمایند.

سرمایه گذاری از طریق ویزای بازنشستگی برای مهاجرت به امارات

کسب ویزای بازنشستگی یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری برای مهاجرت به دبی است. در این روش فرد مقیم امارات که سنی بالاتر از 55 سال دارد می تواند برای اخذ ویزای بازنشستگی اقدام نماید. لازم است فرد مبلغ ماهانه 30 هزار درهم از حقوق بازنشستگی یا سرمایه خود را برای این کار در نظر بگیرد. همچنین لازم است فرد سرمایه گذارد.

همچنین در صورتی که فرد در امارات حساب بانکی به میزان یک میلیون درهم داشته باشد یا اینکه ملک متعلق به وی در امارات ارزشی معادل با دو میلیون درهم داشته باشد، می تواند برای اخذ ویزای بازنشستگی اقدام نماید. باید به این نکته توجه داشته که ویزای بازنشستگی هر پنج سال یکبار تمدید خواهد شد. متقاضیان بسته به شرایط خود می توانند یکی از روش های بالا را انتخاب کنند…

مهاجرت به امارات از طریق ادامه تحصیل:

یکی دیگر از روش های مهاجرت به امارات از طریق تحصیل است. مهاجرت از طریق تحصیل با روش ها و شرایط خودش همراه است و سعی داریم به تشریح هر کدام از آن ها بپردازیم. باید دقت داشته باشید که می توان در امارات برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف اعم از مهدکودک، ابتدایی، دبیرستان و تحصیلات عالی اقدام کرد. همچنین لازم است برای تحصیل به زبان عربی یا انگلیسی تسلط کامل داشته باشید. به علاوه هزینه تحصیل در هر مقطع با دیگری متفاوت است.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های امارات را دارند می توانند برای گرفتن ویزای دانشجویی این کشور پیش قدم شوند. البته باید به این نکته توجه داشت که برای اخذ ویزای دانشجویی لازم است دانشجو در کشور امارات ساکن باشد. دانشجویان برجسته در هر رشته و زمینه ای می توانند از مزایای ویزای بلند مدت امارات که برای مدت پنج سال صادر می شود استفاده کنند و در مدت این سال ها برای کسب علم در مراکز آموزشی امارات متحده عربی اقدام نمایند.

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

شرایط اخذ ویزای دانشجویی برای مهاجرت به امارات

باید این نکته را مد نظر قرار داد که ویزای دانشجویی در اختیار آن دسته از دانشجویانی قرار می گیرد که در دانشگاه تحصیل کرده و دانشجوی کالج باشند. برای کسب ویزای دانشجویی فرد باید نامه رسمی از دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن دارد را در اختیار داشته باشد. همچنین لازم است دانش آموزان در صدد کسب گواهی تحصیل برآیند.

گفتنی است که ویزای دانشجویی امارات که یکی از روش های مهاجرت به امارات است، تنها برای مدت یک سال صادر می شود؛ اما دانشجویان می توانند با پایان تاریخ ویزای خود، مجددا اعتبار آن را تمدید نمایند. رسیدگی به ویزا و تمدید آن از طریق اداره امور اقامت و اتباع خارجی انجام می شود. ذکر این نکته ضروری است که اشتغال در یکی از دانشگاه های کشور امارات به معنی اخذ ویزای این کشور نیست. در واقع دانشجویان باید از شرایط و ضوابط دانشگاه مورد تحصیل خود مطلع باشند.

دانشجویان برای کسب ویزای دانشجویی باید شرایطی نظیر چک امنیتی، تست آمادگی جسمانی پزشکی و تایید GDRFA را نیز تامین کنند. همچنین لازم به ذکر است که دانش آموزان زیر 18 سال که قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف آموزشی امارات متحده عربی را دارند باید از طریق ویزای اقامتی والدین خود برای مهاجرت به دبی اقدام نمایند؛ زیرا دولت امارات اجازه نمی دهد که فرزندان بالای 18 سال از حمایت های مالی والیدن خود بهره مند شوند مگر در مواقع خاصی که استثنا است.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج:

یکی از روش های قانونی برای مهاجرت به امارات، ازدواج است. اگر چه این روش در موارد خاصی به کار می آید اما پرداختن به آن خالی از لطف نیست. قوانین اکثر کشورهای جهان به این صورت است که اگر فردی با یک تبعه خارجی ازدواج کند می تواند اقامت دائم آن کشور را برای همسر خود اخذ نماید؛ اما در مورد قوانین امارات متحده عربی قدری ماجرا متفاوت است. در ادامه به تشریح قوانین حاکم بر مهاجرت از طریق ازدواج می پردازیم:

  • ازدواج زن اماراتی با مرد خارجی: در صورتی که زن اماراتی تصمیم داشته باشد با یک مرد خارجی ازدواج کند، به مرد تنها اقامت تعلق می گیرد و خبری از اعطای تابعیت به مرد نیست!
  • ازدواج مرد اماراتی با زن خارجی: قانونی بودن این ازدواج باید برای دولت امارات محرز شود. در صورتی که سه سال از ازدواج مرد اماراتی با زن خارجی بگذرد، به شرط ابطال اقامت، دولت به زن تابعیت اماراتی اعطا می کند.
  • قوانین طلاق: در صورتی که فردی با یک اماراتی ازدواج کرده باشد و تصمیم بگیرد از او طلاق بگیرد، تابعیت اماراتی تبعه خارجی لغو خواهد شد.
مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

مزایای مهاجرت به دبی

افراد معمولا به کشوری مهاجرت می کنند که توانایی برطرف کردن خواسته های زندگی آنان در تمامی جوانبش را داشته باشد. کشور امارات همان طور که گفته شد جزو امن ترین کشورهای منطقه غرب آسیا است و شما در هنگام زندگی در امارت های مختلف این کشور به هیچ عنوانی احساس ناامنی نخواهید کرد. با مهاجرت به امارات دیگر لازم نیست نگرانی بابت سرقت از منزل، سرقت خودرو، تهدید جانی، ضرب و جرح و موارد این چنینی داشته باشید و این امنیت مزیت بزرگی برای مهاجرین است.

سطح بهداشت عمومی یک کشور نیز از اولویت های مهاجرین است. در واقع افراد سعی دارند در کشوری اقامت کنند که علاوه بر امکانات پزشکی، دارای معابر و بافت شهری تمیز و آراسته باشد. کشور امارات برای رفاه حال مهاجرین و شهروندان سعی داشته تا مجهزترین مراکز بهداشتی و بیمارستان ها را تدارک ببیند که همه روزه در حال خدمت رسانی به بیماران باشند. همچنین اگر قدمی در سطح شهر دبی بزنید به زودی درخواهید یافت که با یک کشور تمیز و سرشار از آرامش رو به رو هستید.

کیفیت آب و هوای یک کشور ارتباط مستقیمی با مهاجر پذیری آن دارد. امارات متحده عربی دارای آب و هوایی گرم و خشک است؛ اما اگر از دود و آلودگی موجود در هوای کلان شهرهای ایران خسته شده اید، می توانید از این مسئله آسوده خاطر باشید که با مهاجرت به دبی می توانید از هوای سالم و تازه بهره مند شوید. این هوای سالم می تواند سلامتی شما را نیز تضمین کند.

شما پس از مهاجرت به امارات می توانید از ضمانت سرمایه خود اطمینان حاصل نمایید. در امارات متحده عربی زیرساخت های بسیاری هست که شما می توانید با سرمایه گذاری در بخش های مختلف آن علاوه بر ضمانت اصل سرمایه خود از مواهب اقتصادی آن نیز بهره مند شوید. در واقع امارات متحده عربی قادر است آسودگی شما در مسائل اقتصادی را به همراه داشته باشد.

کشور امارات از نظر گردشگری یکی از کشورهای سرآمد در خاورمیانه است. هر ساله تعداد زیادی از توریست ها برای دیدن جاذبه های دبی و سایر شهرهای امارات به این کشور سفر می کنند. شما می توانید با مهاجرت به امارات همواره از رو به رو شدن با چنین جاذبه های گردشگری لذت ببرید و از زندگی کردن در چنین کشور زیبایی نهایت استفاده را ببرید.

بهترین وکیل مهاجرت به امارات

بهترین وکیل مهاجرت به امارات

اکثر کشورها برای مهاجرت قوانین و مقرراتی دارند که لازم است فرد مهاجر پیش از هر گونه اقدامی این قوانین و مقررات را مطالعه نماید تا بتواند بهترین راهکار را در پیش بگیرد. عدم آگاهی از قوانین و ضوابط هر کشوری ممکن است به از دست رفتن برنامه های شما برای مهاجرت منجر شود. کشور امارات نیز قوانین مهاجرتی خاص خود را دارد. اکثر این قوانین از جزئیات و پیچیدگی های خاص خود برخوردار هستند که گاهی فهم آن ها برای عموم مردم دور از ذهن است.

یک وکیل مهاجرتی کاربلد و مجرب از قوانین و مقررات حاکم بر مهاجرت به کشور امارات آگاه است. بهترین وکیل مهاجرت در تهران می تواند تمامی شرایط فردی که قصد مهاجرت به امارات دارد را بررسی کرده و بهترین راهکار را به او پیشنهاد دهد. یک وکیل مهاجرتی از مراحل کسب اقامت و تابعیت اطلاعات کامل دارد و می تواند این کار را با سرعت و دقت بالاتری انجام دهد. او می تواند تمامی مدارک شما را مورد بررسی قرار دهد و بهترین راه برای مهاجرت اعم از تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه گذاری را به شما پیشنهاد دهد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با مهم ترین مزایای مهاجرت به امارات آشنا کنیم. همچنین تلاش کردیم اطلاعات مختصری درباره نحوه زندگی در امارات به شما ارائه دهیم تا با دانش بیشتری برای مهاجرت به دبی اقدام نمایید. در پایان نیز تلاش ما بر این بود تا روش های مختلف مهاجرت نظیر کاری، تحصیلی، ازدواج و سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار دهیم. اکنون که به پایان مقاله رسیده ایم از شما دعوت می کنیم تا تجربیات خود از سفر به امارات و اقامت در آن را با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا