کیفریوکیل

10 تا از بهترین وکیل دیه در تبریز ⚖️【سال 1403】

جسم انسان حساس و آسیب پذیر است و وارد شدن برخی صدمات به آن جبران ناپذیر می باشد. افرادی که به جسم دیگران صدمه وارد می کنند و موجب نقص عضو و یا مرگ آنها می شوند در قانون مجرم شناخته شده و مجازات خواهند شد. قانون در این باره مجازاتی را با توجه به میزان صدمات در نظر گرفته که وکیل متخصص دیه اطلاعات کاملی از آن دارد. لذا در ادامه به معرفی 10 تا از بهترین وکیل دیه در تبریز می پردازیم تا راهنمایی های بیشتر را از وکیل متخصص دریافت کنید. لطفا در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل دیه در تبریز کیست؟

بهترین وکیل دیه در تبریز کیست؟

یکی از مهمترین موضوعاتی که در پرونده های کیفری دیده می شود، مبحث دیه و دریافت آن است. شاید تصور بسیاری از شما این باشد که دیه همواره به پرونده های قتل ارتباط دارد، در صورتی که اگر فردی هرگونه آسیب به جسم شخص دیگری وارد کند که موجب نقص عضو آن شود، باید دیه آن عضو را بپردازد. نرخ دیه اعضای مختلف بدن متفاوت است.

همینطور مبلغ دیه در ماه های حرام بیشتر محاسبه می شود، لذا بهترین وکیل تبریز که در پرونده های دیه تخصص دارد، از نرخ دیه اعضای مختلف بدن و شرایط پرداخت آن در ماه های مختلف سال آگاهی کامل دارد و می تواند مبلغ دیه را به صورت دقیق تخمین بزند. بهترین وکیل دیه در تبریز، به واسطه سال ها فعالیت خود در حوزه پرونده های دیه به خوبی می تواند از حقوق شما دفاع کند.

مشاوره آسان با بهترین وکیل تبریز را از دست ندهید!

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در این مقاله برای راحتی شما تمام تلاشمان را کرده ایم تا 10 وکیل دیه در تبریز را معرفی کنیم. در ادامه همراه ما در مجله برترین وکیل باشید تا در مورد سوابق و آدرس وکلا بیشتر بگوییم.

لیست 10 تا از بهترین وکیل دیه در تبریز را بشناسید! ⚖️

ایران مشرفی

ایران مشرفی وکیل دیه و تبریز

خانم ایران مشرفی وکیل پایه یک دادگستری در شهر تبریز و از وکلای با سابقه بالا در انواع دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده و … هستند. ایشان دارای تحصیلات کارشناسی حقوق قضایی و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی می باشند. رسیدگی به پرونده های دیه و مطالبه خسارت و … از جمله فعالیت های ایشان در طول 15 سال سابقه کاری است است.

آدرس دفتر: تبریز، چایکنار، اول خیابان فارابی، ساختمان 90، طبقه 1، واحدB

شماره تماس: 09143261745

مهدی وطن زاده

مهدی وطن زاده وکیل دیه در تبریز

آقای مهدی وطن زاده وکیل پایه یک دادگستری در تبریز، عضو کانون وکلا، تحصیل کرده مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و دارای سابقه بالا در پیگیری انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و … می باشند. از وکلای متخصص در رسیدگی به پرونده های دیه هستند. از سوابق ایشان می توان به مشاور حقوقی شهرداری تبریز و تدریس در دانشگاه اشاره کرد.

آدرس دفتر: تبریز، مرند، خیابان شریعتی، روبروی بازار نمونه، کوچه جان آقا، ساختمان 14

شماره تماس: 09143030268

مهرداد یخچالی شتربانی

مهرداد یخچالی شتربانی وکیل دیه در تبریز

آقای مهرداد یخچالی شتربانی وکیل پایه یک دادگستری در تبریز و وکیل متخصص در پرونده های دیه هستند. ایشان تحصیل کرده رشته کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق و تجارت بین الملل و دارای بیش از 4 سال سابقه کار در انواع دعاوی حقوقی و کیفری می باشند.

آدرس دفتر: تبریز، خیابان امام، میدان قطب، بالاتر از مسجد سالار شهیدان، ساختمان سایه، طبقه 5/1

شماره تماس: 09143174063

سید آرش خرم نیا

سید آرش خرم نیا وکیل دیه در تبریز

آقای خرم نیا وکیل پایه یک دادگستری در تبریز، عضو کانون وکلا، دارای تحصیلات کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد مجموعه حقوق و دارای بیش از 4 سال سابقه در حوزه وکالت انواع دعاوی می باشند. حوزه فعالیت ایشان در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، قصاص، دیه، دعاوی اقتصادی، اسناد رسمی و تجاری و … است.

آدرس دفتر: تبریز، خیابان فارابی (چایكنار)، اول زیرگذر جنوبی آبرسان، جنب کلانترکوچه، ساختمان وکلا، پلاک 9، طبقه B3

شماره تماس: 09141151874

روزبه نایبی

روزبه نائبی وکیل دیه در تبریز

آقای نایبی وکیل پایه یک دادگستری در تبریز، دارای تحصیلات کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و از وکلای متخصص در پرونده های کیفری، دیه، کلاهبرداری، جعل، خیانت در امانت، دعاوی ملکی، مالی و … هستند. ایشان دارای سابقه بیش از 3 سال در امر وکالت دعاوی مختلف می باشند.

آدرس دفتر: تبریز، شریعتی جنوبی، نرسیده به تقاطع 17 شهریور، طبقه فوقانی قنادی نیاگارا

شماره تماس: 09143301750

انواع دیه

مطابق قانون مجازات اسلامی در ایران، دیه به 4 دسته تقسیم می شود حکه در ادامه به توضیحات هر کدام می پردازیم:

  • دیه قتل

چنانچه در اثر جراحات وارده و با حادثه ای فردی فوت کند، مبلغ دیه کامل در همان سال برای متوفی تعیین می شود. در واقع دیه برای جنایات غیرعمدی بر نفس، عضو یا منفعت با جنایات عمدی در مواردی است که امکان قصاص وجود ندارد. نرخ دیه کامل انسان در سال 1402 در ماه های غیرحرام 900 میلیون تومان تعیین شده و در ماه های حرام 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است.

  • دیه اعضای بدن

زمانی که قتلی صورت نگرفته باشد و دیه صرفا برای اعضاب یدن محاسبه شود در ابتدا باید به تک یا جفت بودن اعضای بدن و شدت جراحات توجه کرد. اگر عضوی که دچار آسیب شده تک باشد و در بدن جفتی نداشته باشد، یک دیه کامل حساب می شود اما اگر یک جفت از آن در بدن وجود داشته باشد شامل نصف دیه کامل خواهد شد. لذا اگر هر دو عضو از بین برود یک دیه کامل خواهد داشت. مبلغ دیه اعضای مختلف بدن متفاوت است.

  • دیه منافع اعضاء

این نوع دیه برای مواقعی محاسبه می شود که آسیب وارد شده به فردی بعضی از حواس او را از بین ببرد یا موجب ایجاد اختلال شود. مثلا اگر اسیب وارد شده شنوایی، بویایی یا چشایی فرد را از بین ببرد، دیه منافع اعضاء برای او محاسبه می شود. بهترین وکیل کیفری در تبریز از میزان دیه منافع اعضا به خوبی اطلاع دارد.

  • دیه جراحات

دیه جراحات برای مواقعی است که آسیب وارد شده موجب نقص عضو و یا اختلال در آن عضو نشده باشد و صرفا کبودی، خراشیدگی یا تورم ایجاد شده باشد. در برخی مواقع ممکن است جراحات این چنینی توسط پزشکان انجام شده باشد که در این خصوص می توانید به بهترین وکیل قصور پزشکی در تهران مراجعه کنید.

انواع دیه

مهلت پرداخت دیه

مهلت پرداخت دیه به نوع جراحات و عمد و غیرعمد بودن آن بستگی دارد و در دادگاه مشخص می شود، لذا به منظور جلوگیری از بروز مشکلاتی بهتر است دیه در زمانی که تعیین شده پرداخته شود. در ادامه به مهلت پرداخت انواع دیه می پردازیم:

  • دیه حوادث و جنایات عمدی فقط یک سال مهلت پرداخت دارند.
  • دیه حوادث و جنایات غیرعمدی تا دو سال مهلت پرداخت دارند.
  • اگر خطای محض باعث جراحت شده باشد مهلت پرداخت دیه تا 3 سال است.

در شرایط خاصی امکان قسط بندی دیه وجود دارد و اگر مهلت پرداخت دیه 2 یا 3 سال باشد، فردی که باید دیه را بپردازد می تواند آن را در دو یا سه مرحله و در طول سال بپردازد. اطلاعات بیشتر درباره ی قسط بندی دیه را می توانید در جلسه مشاوره از بهترین وکیل دیه در تبریز جویا شوید.

کلام آخر

در قانون برای جبران خسارات بدنی مبلغی تحت عنوان دیه تعیین شده است که در جرایم عمدی و غیر عمدی و همینطور در ماه های حرام و غیر حرام مبلغ آن متفاوت است. اطلاعات کامل و به روز از میزان دیه را وکیل متخصص دیه می داند. در این مقاله به معرفی تعدادی از بهترین وکیل دیه در تبریز پرداختیم تا در صورت نیاز به وکیل، دسترسی سریعی داشته باشید. ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید، لطفا نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا