خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در تبریز ⚖️【سال1402】

مهریه همان مالی است که پس از جاری شدن خطبه ی عقد، به زن تعلق می گیرد. مطابق ماده 1082 قاون مدنی “به مجرد عقد، زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید”. پرونده های بسیاری برای مطالبه مهریه در دادگاه ها تشکیل می شود که تبریز یکی از این شهرها است. در ادامه مقاله قصد معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در تبریز را داریم، برای اطلاعات بیشتر در مورد آدرس دفتر و شماره تماس آنها در مجله برترین وکیل ما را همراهی کنید.

بهترین وکیل مهریه در تبریز کیست؟

بهترین وکیل مهریه در تبریز کیست؟

برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در تبریز، نیاز به دقت و توجه بالایی داریم. مهریه یکی از پرونده هایی است که جنبه مالی بالایی برای زن دارد و زمانی که وکیل وکالت پرونده را از سوی زن برعهده می گیرد، باید از تمام دانش و توان خود جهت دفاع از حقوق موکل استفاده کند. مطالبه مهریه معمولا زمان جدایی و طلاق مطرح می شود و از سوی زوجه درخواست می گردد.

در بسیاری موارد مشاهده می شود که زوج از پرداخت آن امتناع می کند و به دنبال بهانه ای است که مهریه زوجه را نپردازد. نقش وکیل مهریه در چنین مواقعی پررنگ می شود. اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، مطمئنا به دنبال وکیل مهریه در شهر تبریز می گردید. در ادامه این مطلب، تلاش کرده ایم تا 10 تا از بهترین وکیل مهریه در تبریز را معرفی کنیم.

جناب آقای مجید پورشکر

جناب آقای مجید پورشکر

آقای پورشکر وکیل پایه یک دادگستری در شهر تبریز و یکی از وکلای حاذق در خصوص پرونده های مهریه هستند. سابقه ای بیش از 6 سال در حرفه وکالت کسب نموده اند. فعال در زمینه های حقوقی، اسناد رسمی و تجاری، اعسار، تملک آپارتمان ها، دعاوی مربوط به شهرداری ها، دعاوی خانواده، مطالبه مهریه، طلاق، نفقه، حضانت فرزندان و … هستند.

آدرس دفتر: تبریز، 17 شهریور جدید، روبروی بانک گردشگری، ساختمان افرا، طبقه اول

شماره تماس: 09141180574

سرکار خانم خدیجه صمدی پاکچین

سرکار خانم خدیجه صمدی پاکچین

خانم صمدی پاکچین وکیل پایه یک دادگستری در تبریز و متخصص در پرونده های مهریه و دعاوی خانواده هستند. فعالیت های خانم صمدی علاوه بر دعاوی خانوادگی، در پرونده های مربوط به دعاوی حقوقی، اسناد رسمی و تجاری، تملک آپارتمان ها، دعاوی مربوط به شهرداری ها، موجر و مستاجر، مطالبه خسارت، مطالبه وجه و … است.

آدرس دفتر: تبریز، ولیعصر، فلکه نارنج، برج ارم، طبقه 6، واحد a

شماره تماس: 09144087197

جناب آقای جواد صادقی

جناب آقای جواد صادقی

آقای صادقی یک از وکلای شناخته شده در تبریز هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، کارشناسی ارشد فقه و حقوق جزا، دارای دکتری حقوق جزا و جرم شناسی و پژوهشگر می باشند. کتاب های مختلفی از جمله جدول دیات، راهنمای عملی ثبت شرکت ها و … را تالیف نموده اند.

پذیرش انواع دعاوی مختلف در زمینه های حقوقی، کیفری، خانواده به خصوص مهریه، چک، سفته، دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب توسط ایشان انجام می شود.

آدرس دفتر: تبریز، سه راه امین، اول خیابان شریعتی شمالی، جنب بانک تجارت، طبقه اول باشگاه ایرانیان، واحد 1

شماره تماس: 09023132985

جناب آقای علیرضا دانشی

جناب آقای علیرضا دانشی

آقای دانشی وکیل پایه یک دادگستری در تیریز هستند. متخصص در دعاوی مهریه و دعاوی خانوادگی می باشند و سابقه ای بالا در زمینه پیگیری و حل دعاوی گوناگون دارند. موفق به کسب رتبه 4 اختبار کانون وکلا آذربایجان شرقی شده اند. سایر دعاوی که به صورت حرفه ای به آنها می پردازند شامل، دعاوی رایانه ای، دعاوی قاچاق، تعزیرات و مجازات های بازدارند، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، ارث و وصیت و … است.

کتاب واکاوی جرائم جنسی کودکان و نوجوانان، یکی از کتاب های تالیف شده به دست آقای دانشی است. همینطور ایشان موفق به دریافت مدرک بین المللی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در خصوص حقوق شده اند. از مهم ترین سوابق کاری آقای دانشی می توانیم به تدریس در دانشگاه پیام نور، فعالیت در شرکت آذر پی سهند و تی پی هلدینگ به عنوان وکیل اشاره کنیم.

آدرس دفتر: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، بالاتر از دادگستری، مجتمع وکلای دادگستری، طبقه 6

شماره تماس: 09149370237

سرکار خانم فهیمه گوگردچی

سرکار خانم فهیمه گوگردچی

خانم گوگردچی وکیل پایه یک دادگستری در تبریز و دارای سابقه ای بیش از 17 سال در حرفه وکالت هستند. متخصص در پرونده های مربوط به مهریه می باشند. همینطور در زمینه های حقوقی، اعسار، امور ثبتی، تملک آپارتمان ها، خانواده، دعاوی مربوط به شهرداری ها و … تخصص دارند. سایر فعالیت های خانم گوگردچی روی پرونده های مربوط به تملک آپارتمان ها، عقود و معاملات، مطالبه خسارت، اجراییات، موجر و مستاجر، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده و … می باشد.

آدرس دفتر: تبریز، سه راه ولیعصر، اول سعدی، طبقه فوقانی بانک مهر اقتصاد، واحد 8

شماره تماس: 09141033788

سرکار خانم الهام میدانی

الهام میدانی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، دارای پروانه وکالت، با بیش از20 سال سابقه وکالت در انواع پرونده‌های خانوادگی، طلاق توافقی، مطالبه مهریه و حقوقی و کیفری و ملکی، از آنجائیکه وکالت در موضوعات خانوادگی خصوصا طلاق مهارت وکیل منتخب دارد لذا با توسل به دانش حقوقی و سابقه و تبحر وکیل سرکار خانم الهام میدانی، پیگیری پرونده‌های قضائی بدون ضرورت مراجعه حضوری به مراجع مربوطه، تسهیل و به نتیجه مطلوب دست می‌ یابید.

آدرس دفتر: تبریز، چهار راه آبرسان، ساختمان اسکان یک، روبروی داروخانه هلال احمر، طبقه 4

شماره تماس: 09143230071

جناب آقای رامین ملائی

جناب آقای ملائی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای آذربایجان شرقی، دارای تخصص در پرونده های خانواده (طلاق، مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت و … می باشد. پژوهشگر در زمینه های حقوق بشر و نویسنده مقالات حقوقی هستند. ارائه مشاوره و اعلام وکالت و تنظیم لوایح برای اشخاص بی بضاعت و اقشار کم درآمد یکی از خدمات ایشان است.

آدرس دفتر: تبریز، خیابان چهارراه منصور، ساختمان حریر 4، طبقه سوم دفتر وکالت رامین ملائی

شماره تماس: 09141022349

جناب آقای علی جاوید

وکیل مهریه در تبریز

جناب آقای علی جاوید، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه، دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تبریز، در سال ۱۳۸۱ تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته حقوق تمام کرده و به دلیل کسب رتبه برتر کشوری در کنکور سراسری از خدمت نظام وظیفه معاف شده است. وی همزمان با کار وکالت، وکیل و مشاور حقوقی نهادها و شرکت‌های مختلف دولتی و خصوصی بوده و از سال ۱۳۸۷ عضو هیئت علمی دانشگاه و ۱۲ سال سابقه مدیریت گروه حقوق در دانشگاه را دارد.

آدرس دفتر: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، مجتمع جزیره، طبقه 5، واحد 2

شماره تماس: 09141193504

انواع مهریه کدام است؟

مهریه باتوجه به زمان تعیین و نحوه پرداخت و انواع زمان مطالبه به چند نوع تقسیم می شود:

مهر المسمی: ساده ترین نوع مهریه که در هنگام عقد تعیین می شود به آن مهرالمسمی می گویند. در تعیین مهر المسمی توافق بین زوجین شرط است. این مهر مقدار مال معینی است که با توافق طرفین در زمان عقد مشخص می گردد. نکته قابل توجهی که در این میان وجود دارد این است که در این نوع مهریه، زن فقط می تواند 110 سکه دریافت کند و برای بیشتر از آن باید اثبات کند که زوج توانایی پرداخت دارد.

انواع مهریه کدام است؟

مهر المثل: اگر میزان مهریه زن در عقدنامه مشخص نشده باشد و طرفین به توافقی در این زمینه نرسیده باشند و همینطور بین زوجین نزدیکی صورت گرفته باشد. برای زوجه مهر المثل تعیین می شود. در دو صورت دیگر زن مستق مهر المثل می شود:

اول اینکه نکاح به درستی منعقد نشده باشد و یا شرایط لازم برای انعقاد را نداشته باشد و زوجه از این قضیه اطلاع نداشته باشد و با مرد نزدیکی کند. مورد دوم هم در صورتی است که مهریه در عقدنامه مشخص شده باشد اما ارزش مادی نداشته باشد. برای تعیین مهر المثل وضعیت زوجه مورد توجه قرار می گیرد و با در نظر گرفتن شان و وضعیت خانوادگی او مهر المثل محاسبه می گردد.

مهر المتعه: زمانی که مهریه در عقد دائم تعیین نشده باشد و شوهر قبل از نزدیکی و تعیین مهر، زن خود را طلاق بدهد زن مستحق دریافت مهر المتعه است. برای دریافت مهرالمتعه دو شرط وجود دارد. اول اینکه میزان مهریه در عقد نامه مشخص نشده باشد و شرط دوم این که پیش از ارتباط زناشویی از یکدیگر جدا شوند.

آیا مهریه بیش از 110 سکه قابل وصول است؟

یکی از حقوق مالی زوجه در ازدواج، مهریه می باشد که با جاری شدن صیغه عقد و در صورتی که زن مطالبه نماید، مرد موظف است که آن را پرداخت کند. طبق قانون که از شرع اسلام نشات گرفته، مهریه یک دین است که بر گردن مرد می باشد و او ملزم به پرداخت آن است. دو نوع مهریه وجود دارد که در زمان عقد مشخص می گردد، مهریه عندالمطالبه و مهریه عند الاستطاعه.

مهریه عندالمطالبه: مهریه ای است که هر زمان از سوی زن مطالبه شود، مرد موظف است که آن را پرداخت نماید.

مهریه عندالاستطاعه: مهریه ای است که در صورتی به زوجه پرداخت می شود که زوج توانایی مالی برای پرداخت آن را داشته باشد.

 آیا مهریه بیش از 110 سکه قابل وصول است؟

امروزه به دلیل مشکلات ناشی از پرونده های مربوط به مهریه، رویه های متفاوتی با قبل به لحاظ پرداخت مهریه پیش بینی شده است. مهریه تا 110 سکه که بر اساس آن، تنها به میزان 110 سکه از مهریه زن ضمانت اجرای کیفری را دارد و برای دریافت مهریه بیشتر از 110 سکه نمی توان زوج را به صورت کیفری تعقیب کرد، زیرا توان مالی زوج معیار دریافت مهریه بالای 110 سکه است و پرداخت مابقی آن مطابق نظر کارشناس و دادگاه تعیین می شود.

همینطور برای پیشبرد بهتر کارهای مربوط به دریافت مهریه می توانیم به وکلای خبره در این زمینه مراجعه کنیم و وکالت پرونده را به آن ها بسپاریم و یا مشاوره ای با انها داشته باشیم. وکلا به دلیل دانش و آگاهی کاملی که از قوانین و حقوق هر شخصی دارند، بهترین راهکارها را برای موفقیت موکل انجام می دهند. ما در این مقاله تعدادی از وکلای حاذق در شهر تبریز را معرفی نمودیم. برای دریافت مشاوره در خصوص پرونده های مهریه می توانید با آنها مشاوره داشته باشید و وکالت پرونده را به آنان بسپارید.

کلام آخر

ممنون که تا این بخش از مقاله بهترین وکیل مهریه در تبریز همراه ما بودید. مهریه یکی از دعاوی رایج در دادگاه ها به خصوص در زمان طلاق زوجین می باشد. این پرونده ها پیچیدگی های خاص خود را دارند که برای موفقیت بهتر است با وکیلی خبره در ارتباط باشیم. امیدوارم مطالب موجود در مقاله برای تان مفید بوده باشد و وکیل مورد نظرتان را انتخاب کنید. در صورتی که سوال و انتقادی دارید آن را با ما در میان بگذارید.

4/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا