خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در تبریز ⚖️【سال1403】

مهریه همان مالی است که پس از جاری شدن خطبه ی عقد، به زن تعلق می گیرد. مطابق ماده 1082 قاون مدنی “به مجرد عقد، زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید”. پرونده های بسیاری برای مطالبه مهریه در دادگاه ها تشکیل می شود که تبریز یکی از این شهرها است. در ادامه مقاله قصد معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در تبریز را داریم، برای اطلاعات بیشتر در مورد آدرس دفتر و شماره تماس آنها در مجله حقوقی برترین وکیل ما را همراهی کنید.

بهترین وکیل مهریه در تبریز کیست؟

بهترین وکیل مهریه در تبریز کیست؟

برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در تبریز، نیاز به دقت و توجه بالایی داریم. مهریه یکی از پرونده هایی است که جنبه مالی بالایی برای زن دارد و زمانی که وکیل وکالت پرونده را از سوی زن برعهده می گیرد، باید از تمام دانش و توان خود جهت دفاع از حقوق موکل استفاده کند. مطالبه مهریه معمولا زمان جدایی و طلاق مطرح می شود و از سوی زوجه درخواست می گردد.

در بسیاری موارد مشاهده می شود که زوج از پرداخت آن امتناع می کند و به دنبال بهانه ای است که مهریه زوجه را نپردازد. نقش بهترین وکیل خانواده در تبریز در چنین مواقعی پررنگ می شود. اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، مطمئنا به دنبال وکیل مهریه در شهر تبریز می گردید.

مشاوره آسان با بهترین وکیل تبریز را از دست ندهید!

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

به همین سبب در این مقاله سعی کرده ایم بهترین وکیل مهریه در تبریز را معرفی کنیم تا آشنایی کاملی با آن ها داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد وکلای مهریه در تبریز همراه ما باشید:

لیست 10 تا از بهترین وکیل مهریه در تبریز را بشناسید! ⚖️

جواد صادقی

جناب آقای جواد صادقی

آقای صادقی یک از وکلای شناخته شده در تبریز هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، کارشناسی ارشد فقه و حقوق جزا، دارای دکتری حقوق جزا و جرم شناسی و پژوهشگر می باشند. کتاب های مختلفی از جمله جدول دیات، راهنمای عملی ثبت شرکت ها و … را تالیف نموده اند.

پذیرش انواع دعاوی مختلف در زمینه های حقوقی، کیفری، خانواده به خصوص مهریه، چک، سفته، دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب توسط ایشان انجام می شود.

آدرس دفتر: تبریز، سه راه امین، اول خیابان شریعتی شمالی، جنب بانک تجارت، طبقه اول باشگاه ایرانیان، واحد 1

شماره تماس: 09023132985

علیرضا دانشی

جناب آقای علیرضا دانشی

آقای دانشی وکیل پایه یک دادگستری در تیریز هستند. متخصص در دعاوی مهریه و دعاوی خانوادگی می باشند و سابقه ای بالا در زمینه پیگیری و حل دعاوی گوناگون دارند. موفق به کسب رتبه 4 اختبار کانون وکلا آذربایجان شرقی شده اند. سایر دعاوی که به صورت حرفه ای به آنها می پردازند شامل، دعاوی رایانه ای، دعاوی قاچاق، تعزیرات و مجازات های بازدارند، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، ارث و وصیت و … است.

کتاب واکاوی جرائم جنسی کودکان و نوجوانان، یکی از کتاب های تالیف شده به دست آقای دانشی است. همینطور ایشان موفق به دریافت مدرک بین المللی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در خصوص حقوق شده اند. از مهم ترین سوابق کاری آقای دانشی می توانیم به تدریس در دانشگاه پیام نور، فعالیت در شرکت آذر پی سهند و تی پی هلدینگ به عنوان وکیل اشاره کنیم.

آدرس دفتر: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، بالاتر از دادگستری، مجتمع وکلای دادگستری، طبقه 6

شماره تماس: 09149370237

رامین ملائی

جناب آقای ملائی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای آذربایجان شرقی، دارای تخصص در پرونده های خانواده (طلاق، مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت و … می باشد. پژوهشگر در زمینه های حقوق بشر و نویسنده مقالات حقوقی هستند. ارائه مشاوره و اعلام وکالت و تنظیم لوایح برای اشخاص بی بضاعت و اقشار کم درآمد یکی از خدمات ایشان است.

آدرس دفتر: تبریز، خیابان چهارراه منصور، ساختمان حریر 4، طبقه سوم دفتر وکالت رامین ملائی

شماره تماس: 09141022349

علی جاوید

وکیل مهریه در تبریز

جناب آقای علی جاوید، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه، دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تبریز، در سال ۱۳۸۱ تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته حقوق تمام کرده و به دلیل کسب رتبه برتر کشوری در کنکور سراسری از خدمت نظام وظیفه معاف شده است. وی همزمان با کار وکالت، وکیل و مشاور حقوقی نهادها و شرکت‌های مختلف دولتی و خصوصی بوده و از سال ۱۳۸۷ عضو هیئت علمی دانشگاه و ۱۲ سال سابقه مدیریت گروه حقوق در دانشگاه را دارد.

آدرس دفتر: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، مجتمع جزیره، طبقه 5، واحد 2

شماره تماس: 09141193504

هادی ابهریان ایرانق

جناب آقای هادی ابهریان وکیل پایه یک دادگستری با بیش از 6 سال سابقه موفق در این حوزه توانسته رضایت اکثریت موکلین خود را جذب کند. ایشان با فن بیان عالی و نفوذ کلام خود در تمامی حوزه ها علی الخصوص در حوزه ی مهریه سابقه ی درخشانی از خود ثبت کرده است. شما می توانید مراحل پرونده خود را با آسودگی خاطر و مطمئن از نتیجه ی اثر بخش به ایشان بسپارید.

آدرس: تبریز، نبش چهارراه مارالان، نبش سوپر زیتون، پلاک 132

شماره تماس: 09142234034

رضا حقیقی فرد

جناب آقای رضا حقیقی فرد وکیل پایه یک دادگستری، دارای مدرک کارشناسی ارشد در حوزه ی حقوق خصوصی می باشد. ایشان با تجربه ای بیش از 15 سال موفقیت خود را در تمامی زمینه های حقوقی به ثبت رسانده است. ایشان در تمامی حوزه های وکالت اعم از حقوقی، کیفری، خانواده مخصوصا مهریه بسیار کارآزموده می باشد.

آدرس: تبریز، خیابان اکبر زمانی، حافظ اول، پلاک 24

شماره تماس: 09143011262

مجید پورشکر

مجید پورشکر بهترین وکیل خانواده در تبریز

آقای مجید پورشکر وکیل پایه یک دادگستری در تبریز، مشاور حقوقی، مدارک تحصیلی ایشان، کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوص است و همینطور دارای سابقه وکالت بالا در انواع پرونده ها هستند.

برخی از تخصص آقای مجید پورشکر:

  • وکالت در انواع پرونده های خانواده: طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، حضانت فرزند و …
  • وکالت در انواع دعاوی کیفری: مواد مخدر، قتل، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، جعل، انتقال مال غیر، ضرب و جرح، دیه و …
  • وکالت تخصصی در انواع دعاوی حقوقی: تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها و ….
  • وکالت در دعاوی ملکی: خلع ید، اجرت المثل ایام تصرف، دستور تخلیه و …

آدرس دفتر: تبریز، هفده شهریور جدید، جنب بانک ملی، ساختمان میلاد، طبقه 6

شماره تماس: 09141180574


انواع مهریه کدام است؟

مهریه باتوجه به زمان تعیین و نحوه پرداخت و انواع زمان مطالبه به چند نوع تقسیم می شود:

مهر المسمی: ساده ترین نوع مهریه که در هنگام عقد تعیین می شود به آن مهرالمسمی می گویند. در تعیین مهر المسمی توافق بین زوجین شرط است. این مهر مقدار مال معینی است که با توافق طرفین در زمان عقد مشخص می گردد. نکته قابل توجهی که در این میان وجود دارد این است که در این نوع مهریه، زن فقط می تواند 110 سکه دریافت کند و برای بیشتر از آن باید اثبات کند که زوج توانایی پرداخت دارد.

مهر المثل: اگر میزان مهریه زن در عقدنامه مشخص نشده باشد و طرفین به توافقی در این زمینه نرسیده باشند و همینطور بین زوجین نزدیکی صورت گرفته باشد. برای زوجه مهر المثل تعیین می شود. در دو صورت دیگر زن مستق مهر المثل می شود:

به گفته بهترین وکیل طلاق در تبریز، مورد اول در صورتی که نکاح به درستی منعقد نشده باشد و یا شرایط لازم برای انعقاد را نداشته باشد و زوجه از این قضیه اطلاع نداشته باشد و با مرد نزدیکی کند. مورد دوم هم در صورتی است که مهریه در عقدنامه مشخص شده باشد اما ارزش مادی نداشته باشد. برای تعیین مهر المثل وضعیت زوجه مورد توجه قرار می گیرد و با در نظر گرفتن شان و وضعیت خانوادگی او مهر المثل محاسبه می گردد.

مهر المتعه: زمانی که مهریه در عقد دائم تعیین نشده باشد و شوهر قبل از نزدیکی و تعیین مهر، زن خود را طلاق بدهد زن مستحق دریافت مهر المتعه است. برای دریافت مهرالمتعه دو شرط وجود دارد. اول اینکه میزان مهریه در عقد نامه مشخص نشده باشد و شرط دوم این که پیش از ارتباط زناشویی از یکدیگر جدا شوند.

انواع مهریه کدام است؟

آیا مهریه بیش از 110 سکه قابل وصول است؟

یکی از حقوق مالی زوجه در ازدواج، مهریه می باشد که با جاری شدن صیغه عقد و در صورتی که زن مطالبه نماید، مرد موظف است که آن را پرداخت کند. طبق قانون که از شرع اسلام نشات گرفته، مهریه یک دین است که بر گردن مرد می باشد و او ملزم به پرداخت آن است. دو نوع مهریه وجود دارد که در زمان عقد مشخص می گردد، مهریه عندالمطالبه و مهریه عند الاستطاعه.

مهریه عندالمطالبه: مهریه ای است که هر زمان از سوی زن مطالبه شود، مرد موظف است که آن را پرداخت نماید.

مهریه عندالاستطاعه: مهریه ای است که در صورتی به زوجه پرداخت می شود که زوج توانایی مالی برای پرداخت آن را داشته باشد.

امروزه به دلیل مشکلات ناشی از پرونده های مربوط به مهریه، رویه های متفاوتی با قبل به لحاظ پرداخت مهریه پیش بینی شده است. مهریه تا 110 سکه که بر اساس آن، تنها به میزان 110 سکه از مهریه زن ضمانت اجرای کیفری را دارد و برای دریافت مهریه بیشتر از 110 سکه نمی توان زوج را به صورت کیفری تعقیب کرد، زیرا توان مالی زوج معیار دریافت مهریه بالای 110 سکه است و پرداخت مابقی آن مطابق نظر کارشناس و دادگاه تعیین می شود.

همینطور برای پیشبرد بهتر کارهای مربوط به دریافت مهریه می توانید به بهترین وکیل زن در تبریز مراجعه کنید. معمولا خانم ها ارتباط بهتری با هم جنس خود دارند و می توانند به راحتی مسائل مربوط به طلاق را با ایشان مطرح کنند. وکلای زن به دلیل دانش و آگاهی کاملی که از قوانین و حقوق هر شخصی دارند، بهترین راهکارها را برای موفقیت موکل انجام می دهند. ما در این مقاله تعدادی از وکلای حاذق در شهر تبریز را معرفی نمودیم. برای دریافت مشاوره در خصوص پرونده های مهریه می توانید با آنها مشاوره داشته باشید و وکالت پرونده را به آنان بسپارید.

 آیا مهریه بیش از 110 سکه قابل وصول است؟

کلام آخر

ممنون که تا این بخش از مقاله بهترین وکیل مهریه در تبریز همراه ما بودید. مهریه یکی از دعاوی رایج در دادگاه ها به خصوص در زمان طلاق زوجین می باشد. این پرونده ها پیچیدگی های خاص خود را دارند که برای موفقیت بهتر است با وکیلی خبره در ارتباط باشیم. امیدوارم مطالب موجود در مقاله برای تان مفید بوده باشد و وکیل مورد نظرتان را انتخاب کنید. در صورتی که سوال و انتقادی دارید آن را با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا