کیفریوکیل

10 تا از بهترین وکیل دیه در شیراز ⚖️【سال1402】

در قانون هیچ شخصی حق آسیب رساندن به جسم دیگری را ندارند، در غیر این صورت باید دیه اعضای آسیب دیده را بپردازد. دیه یا خون بها مال معینی است که برای مجازات مجرمانی که به صورت عمدی یا غیر عمدی صدماتی را به بدن فردی وارد کرده اند تعیین می شود. در بسیاری مواقع مجرمان از پرداخت دیه امتناع می ورزند و از طرفی فرد مقابل به دنبال دستیابی به حقوق قانونی خود می باشد. در چنین شرایطی هر دو باید به وکیل دیه مراجعه کنند تا پیگیری پرونده آنها را در دست بگیرد. در ادامه سعی داریم به معرفی 10 تا از بهترین وکیل دیه در شیراز بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

 بهترین وکیل دیه در شیراز کیست؟

بهترین وکیل دیه در شیراز کیست؟

مطابق ماده 448 قانون مجازات اسلامی، دیه به معنی مال معینی است که شرع مقدس به دلیل جنایات غیرعمدی بر نفس، عو یا منفعت یا جنایات عمدی در مواردی که امکان قصاص به هر دلیلی وجود ندارد، تعیین شده است.

شاید برخی از افراد تصور کنند که دیه فقط در پرونده هایی که قتلی صورت گرفته باشد مطرح می شود، در صورتی که این طور نیست. دیه می توادن در حادثه تصادف، درگیری های خیابانی و خانوادگی و … اتفاق بیفتد. لذا هر گونه آسیبی که به جسم فردی وارد شود به اندازاه ای که جراحت برداشته است، دیه دارد. مقدار دیه در قانون مشخص شده است و از میزان دقیق آن وکیل دیه مطلع است.

دریافت دیه و تشخیص آن بسیار پیچیده است اما بهترین وکیل کیفری در شیراز که سابقه وکالت در پرونده های دیه را دارد، به واسطه دانش و تجارب خود می تواند مبلغ دیه را به صورت حدودی تعیین کند. باتوجه به تجربه ای که وکیل دیه در شیراز دارد، پرونده را در سریع ترین زمان ممکن حل و فصل می کند.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه قصد داریم به معرفی 10 تا از بهترین وکیل دیه در شیراز بپردازیم. برای اطلاع از آدرس و شماره تماس وکلای خبره ما را در مجله حقوقی برترین وکیل همراهی کنید.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل دیه در شیراز!

ابراهیم سرور

آقای ابراهیم سرور وکیل پایه یک داگستری در شیراز، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و وکیل متخصص در پرونده های مرتبط با دیه در شهر شیراز می باشند. مشاوره و قبول وکالت در زمینه امور حقوقی، کیفری، خانواده و … توسط ایشان پذیرفته می شود.

آدرس دفتر: شیراز، معالی آباد، نبش کوچه 3

صمد صادقی

صمد صادقی وکیل دیه در شیراز

آقای صمد صادقی از وکلای پایه یک دادگستری در شیراز و وکیل متخصص در دعاوی دیه هستند. ایشان عضو کانون وکلا و وکیل خبره در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی، ثبتی و … می باشند.

آدرس دفتر: شیراز، بلوار میرزای شیرازی، تاچارا، جنب رستوران زیتون، مجتمع پزشکی ابن سینا، همکف واحد 3

شماره تماس: 09177141095

ندا طاهری

ندا طاهری وکیل دیه در شیراز

خانم ندا طاهری وکیل پایه یک دادگستری شیراز، مشاور حقوقی و دارای بیش از 10 سال سابقه وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده می باشند. ایشان با سابقه درخشان خود در پرونده های دعاوی کیفری، ملکی (تملک اپارتمان ها، موجر و مستاجر، ابطال اجرائیه ثبتی)، موفق شده اند یکی از وکیل های خوب در شیراز محسوب شوند.

آدرس دفتر: شیراز، قصرالدشت، آسیاب قوامی، جنب سازمان انتقال خون، ساختمان ارسلان طبقه 5 و 6

شماره تماس: 09177399656

علیرضا جاهدجاه

علیرضا جاهدجاه

آقای علیرضا جاهدجاه وکیل پایه یک دادگستری در شیراز، مشاور حقوقی، دارای مدرک کارشناسی حقوق و یکی از وکلای متخصص در دعاوی کیفری و دیه می باشند. بیش از 15 سال در وکالت انواع دعاوی حقوقی و کیفری سابقه دارند و از سوابق ایشان می توان به فعالیت در دادگاه های نظامی فارس، همکاری با موسسات و بانک ها به عنوان وکیل و … اشاره کرد.

آدرس دفتر: شیراز، بلوار زند، روبروی 20 متری سینما سعدی، طبقه دوم، داروخانه دکتر بینایی

شماره تماس: 09179169651

سهراب اژدهاکش

سهراب اژدهاکش وکیل دیه در شیراز

آقای سهراب اژدهاکش وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر شیراز هستند. ایشان عضو کانون وکلا و از وکلای خبره در پرونده های کیفری به خصوص دیه می باشند.

آدرس دفتر: شیراز، بلوار دکتر شریعتی (معالی آباد)، نرسیده به کوچه 25، ساختمان جوام

شماره تماس: 09173168442

دیه چیست و چه مدارکی برای اخذ آن نیاز است؟

دیه مالی است که در جنایت های غیر عمد و همینطور در جنایات عمدی در صورتی که به هر دلیلی امکان قصاص وجود نداشته باشد از سوی دادگاه تعیین می شود. فرد مجرم نیز موظف است دیه تعیین شده را به فرد و یا خانواده فرد آسیب دیده بپردازد. به دیه ای که مقدار آن در قانون مشخص نشده باشد، ارش می گویند. میان ارش باتوجه به خسارات وارد شده و نظر کارشناس تعیین می شود. دیه مقدر نیز به دیه گفته می شود که میزان آن در شرع مشخص شده است.

در مواقعی که قصاص جایز و یا ممکن نیست همچون در جنایات شبه عمد، خطای محض و جنایات عمد، اگر مجنی علیه یا ولی دم درخواست دیه کنند، باید به آنها دیه پرداخت شود. در مواقعی که قاتل از ورثه مقتول می باشد، اگر قتل عمدی بوده باشد از اموال و دیه فرد فوت شده ارث نمیبرد، در صورتی هم که خطای محض یا شبه عمد باشد از دیه مقتول ارث نمی برد. در صورتی که وارثی برای مقتول نباشد، مقام معظم رهبری وارث است.

مدارکی برای دریافت دیه مورد نیاز است و باید به دفاتر قضایی ارائه شود:

 • برگه از دادنامه
 • برگه گزارش مرجع انتظامی
 • برگه نظر پزشکی قانونی
 • پرداخت هزینه های دادرسی
 • کارت ملی برای احراز هویت

شما می توانید برای عدم حضور در دادگاه و حل هرچه سریع تر پرونده در شهر شیراز، از وکیل دیه در این شهر کمک بگیرید. بهترین وکیل دیه در شیراز، به قوانین و شرایط رسیدگی به پرونده های دیه مسلط می باشد و با آگاهی از روند دادرسی پرونده در دادگاه، به موکل کمک می کند تا سریع تر به حقوق خود برسد.

تعیین مقادیر دیه توسط وکیل دیه در شیراز

تعیین مقادیر دیه توسط وکیل دیه در شیراز

مقادیر دیه متفاوت هستند و در شرع و قانون مجازات کشور ما، مقدار دیه متفاوت است. بهترین وکیل دیه در شیراز تنها شخصی است که بهتر از ما در این زمینه اطلاعات دارد و راهنمایی های لازم را ارائه می دهد. به گفته بهترین وکیل شیراز مقدار دیه قتل در ابتدای هر سال توسط رئیس قوه قضاییه و نظر مقام رهبری اعلام می شود:

 • دیه قتل زن نصف دیه مرد است
 • دیه فرد خنثای ملحق به مرد، برابرا با دیه مرد
 • دیه فرد خنثی ملحق به زن، برابر با دیه زن
 • دیه زن و دیه خنثای مشکل، برابر با نصف دیه زن به علاوه نصف دیه مرد است.
 • در جنایاتی که مجنی علیه مرد نباشد، معادل تفاوت دیه تا سقف دیه مرد از صندوق تامین خسارت های بدنی پرداخت می شود.
 • دیه شخص متولد از زنا در صورتی که هر دو یا یکی از والدین او مسلمان باشد، مانند مسلمان است و وارث او در صورتی که همسر و فرزند نداشته باشد و زنا با رضایت دو طرف بوده باشد، مقام رهبری است. یا اگر یکیاز طرفین شک داشته و اکراه شده باشد همان طرف یا اقوام او وارث دیه خواهند بود.
 • دیه در ماه های حرام (محرم، رجب، ذی القعده و ذی الحجه) یا در محدوده ی حرم مکه، چه عمدی بوده باششد و چه غیرعمدی، علاوه بر پرداخت دیه نفس، یک شوم دیه نیز به آن افزوده می شود.
 • سقط جنین اگر پس از پیدایش روح در بدن بوده باشد، شامل حکم تغلیظ دیه است.

کلام آخر

دیه یکی از موضوعات مهم برای افرادی است که در صانحه و یا درگیری آسیب دیده اند و به دنبال راهی برای دریافت حق و حقوق خود می باشند. همینطور افرادی نیز به ناحق محکوم به پرداخت دیه می شوند که برای اثبات آن به وکیل متخصص نیاز دارند. شهر شیراز به عنوان یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت وکلای متخصص بسیاری دارد که ما به معرفی تعدادی از آن ها در این مطلب پرداختیم. ممنون که تا انتهای مقاله بهترین وکیل دیه در شیراز همراه ما بودید، لطفا نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا