خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز ⚖️【سال1402】

مرگ برای تمامی افراد وجود دارد اما مهمترین موضوع، رسیدگی به اموال فرد فوت شده است. ارث و میراث و انحصار وراثت یکی از دعاوی است که در دادگاه ها و شوراهای حل اختلاف دیده می شود. برخی از خانواده ها در تقسیم این اموال با مشکلاتی روبه رو می شوند در اینجا بهتر است بررسی های بیشتر توسط فرد متخصصی انجام شود. وکیل ارث و انحصار وراثت شخصی است که به خوبی به این امور آشنایی دارد. در ادامه سعی داریم به معرفی 10 تا از بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز بپردازیم، لطفا در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز کیست؟

بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز کیست؟

وکیل متخصص در دعاوی خانواده به ویژه انحصار وراثت در زمینه رسیدگی به این پرونده ها فعالیت می کند لذا اطلاعات دقیقی نسبت به ما در این موضوع دارد. وکیل متخصص می تواند پس از مرگ افراد، رسیدگی به امور مالی فرد فوت شده را در چارچوب قانون حل نماید و سهم الارث هر یک از وراث را به صورت عادلانه تقسیم کند.

اکثر افراد زمانی به بهترین وکیل شیراز و متخصص در انحصار وراثت مراجعه می کنند که یکی از وراث حقوق آنان را پایمال نموده و یا راضی به انحصار وراثت نمی باشد. در این شرایط وکیل رسیدگی های لازم را انجام می دهد و با بررسی مدارک موجود به موکل کمک می کند تا به حقوق قانونی خود برسد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

لذا برای اینکه انتخاب راحتی داشته باشد و بتوانید به سرعت به وکلای متخصص در دعاوی خانواده دسترسی داشته باشد قصد داریم تا 10 تا از وکیل ارث و انحصار وراثت خوب در شیراز را معرفی کنیم همراه ما باشید.

اشرف پورعمران

اشرف پورعمران بهترین وکیل ارث در شیراز

خانم اشرف پورعمران وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضاییه، مدیر موسسه حقوقی عدل افروز اعتماد شیراز، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و دارای سابقه 14 سال کار وکالت در شهر شیراز و استان فارس می باشند.

برخی از تخصص خانم اشرف پورعمران وکالت در دعاوی زیر می باشد:

  • دعاوی خانواده: از جمله طلاق، مطالبه مهریه، حضانت فرزند، نفقه، اجرت المثل و …
  • دعاوی کیفری: ازجمله، قتل، آدم ربایی، زنای محصنه، سرقت، اختلاس، ارتشا، کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع و …
  • دعاوی حقوقی: ازجمله، چک وسفته، پرونده های اوقافی، اختلافات ملکی، سرقفلی و حق کسب و پیشه، اعتراض به آگهی منابع ملی، اثبات مالکیت، قراردادها، امورثبتی و …
  • دعاوی امور حسبی: حصر وراثت، مهر و موم ترکه متوفی، تقسیم ترکه و …

آدرس دفتر: شیراز، خیابان قصرالدشت، کوچه 24، طبقه دوم بانک پاسارگارد، واحد 5

شماره تماس: ۰۹۱۷۱۲۸۴۳۵0

سید محمدمهدی رئیس زاده

سید محمدمهدی رئیس زاده وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز

جناب آقای رئیس زاده یکی از وکلای با سابقه شهر شیراز، تحصیل کرده مقطع کارشناسی مدیریت دولتی و کارشناسی علوم مهندسی هستند. داراری بیش از 30 سال سابقه در حرفه وکالت و وکیل متخصص در ارث و انحصار وراثت در شیراز می باشند. وکالت در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، تجاری و صنعتی، تجاری و صنعتی، تنظیم قراردادهای شراکت در امور حقوقی و … تخصص دارند و همینطور از وکلای حاذق دیوان عدالت اداری محسوب می شوند.

آدرس دفتر: شیراز، خیابان پوستچی، خیابان سدجمال الدین، طبقه فوقانی قنادی گلها، طبقه 3

شماره تماس: 09173047184

فاطمه زارع

فاطمه زارع وکیل ارث و انصار وراثت در شیراز

خانم زارع وکیل پایه یک دادگستری در شیراز، تحصیل کرده مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و دارای بیش از 15 سال سابقه کار در وکالت دعاوی مختلف هستند. از جمله دعاوی که تخصص پیگیری آنها را دارند عبارتند از: ارث و میراث و وصیت، دعاوی بیمه، ثبت شرکت و برندها، دعاوی راهنمایی و رانندگی، دیوان عدالت اداری و … .

آدرس دفتر: شیراز، معالی آباد، نبش رهبرماه ساختمان بانک ملت، طبقه 2، واحد 6

شماره تماس: 09173281355

کریم مویدی

کریم مویدی

جناب آقای مویدی وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای دادگستری در شهر شیراز، تحصیل کرده مقطع کارشناسی حقوق قضایی و وکیل متخصص در دعاوی مختلف از جمله ارث و انحصار وراثت، دعاوی کیفری، دعاوی کارگر و کارفرما، ابطال معامله، مطالبه خسارت و … هستند. بیش از 17 سال سابقه فعالیت در حرفه وکالت دارند و تجارب ارزشمندی را کسب نموده اند. از سوابق آقای مویدی می توان به فعالیت در دفتر حقوقی و قضایی ایثارگران فارس، شرکت محصولات غذایی دادفر به عنوان وکیل اشاره کرد.

آدرس دفتر: شیراز، چهارراه ملاصدرا، نبش خیابان بعثت، ساختمان وکلا، طبقه سوم

بهمن هاشمی

بهمن هاشمی وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز

آقای هاشمی وکیل پایه یک دادگستری شیراز، تحصیلکرده مقطع کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم، دارای بیش از 14 سال سابقه در زمینه دعاوی حقوق، ملکی، کیفری، خانواده، امور ثبتی، قراردادهای مشارکت، مشارکت و مکاتبات اداری، تنظیم لوایح حقوقی و … هستند. ایشان مشاور بیش از 10 شرکت بزرگ مهندسی و فنی در منطقه عسلویه بوده اند. خدماتی که توسط آقای هاشمی به موکلین ارائه می شود شامل ارائه مشاوره تلفنی و حضوری رایگان، حفظ اطلاعات موکل، دریافت حق الوکاله منصفانه، ارتباط مستمر و مستقیم با موکل می باشد.

آدرس دفتر: شیراز، نبش چهارراه سینما سعدی، ساختمان افشار، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 09173057114

بهرام نوشدخت فارس

بهرام نوشدخت فارس وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز

جناب آقای بهرام نوشدخت فارس وکیل پایه یک دادگستری در شیراز، تحصیل کرده مقطع دکترای حقوق خصوصی و وکیل متخصص در پرونده های ارث و انحصار وراثت هستند. دارای بیش از 12 سال سابقه وکالت و مدرس دانشگاه های آزاد و پیام نور می باشند. همینطور بیش از 30 مقاله علمی و 3 جلد کتاب حقوقی را تالیف نموده اند.

آدرس دفتر: شیراز، فرهنگ شهر، ایستگاه ۱۴، روبروی رستوران شاورما، ساختمان قائم، طبقه دوم واحد 201

شماره تماس: 09177039859

تقسیم ارث و انحصار وراثت

زمانی که فردی فوت می کند برای شناسایی وراث او، انحصار وراثت انجام می دهند اما برخی از افراد بدون انجام انحصار وراثت تقسیم ارث را انجام می دهند که در صورت شناسایی درست وراث هیچ مشکلی ندارد. مطابق ماده 300 قانون مربوط به امور حسبی “اگر تعداد وراث بیشتر از یک نفر باشد، هر کدام از آنها می توانند برای تقسیم سهم خود به دادگاه مراجعه و دادخواست تنظیم کنند.” طبق همین ماده، ابتدا باید وراث مشخص گردد و سپس ارث و میراث تقسیم شود، لذا روش قانونی که برای تعیین وراث وجود دارد حصر وراثت است.

برای تعیین وراث و انجام مراحل انحصار وراثت می توانید به تنهایی و یا به کمک وکیل این کار را انجام دهید. بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز با توجه به دانش و تجربه ای که دارد بهتر از هر شخصی به شما کمک کرده و مراحل انحصار وراثت و تقسیم ارث و میراث را سریع تر انجام می دهد. در این میان ممکن است برای برخی از شما این سوال پیش بیاید که هزینه وکیل برای انحصار وراثت چقدر است؟ باید گفت که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و در جلسه مشاوره با موکل توافق می شود.

سهم هر یک از وراث چقدر است؟

سهم هر یک از وراث چقدر است؟

در ابتدا بهتر است مروری بر وراث داشته بایم و به طور کامل بدانیم وراث چه کسانی هستند، به طور کلی ورثه به سه گروه تقسیم می شود:

  • طبقه اول: پدر، مادر، فرزند، نوه
  • طبقه دوم: پدربزرگ، مادر بزرگ، خواهر، برادر، خواهر متوفی و فرزندان آنها
  • طبقه سوم: عموها، عمه ها، دایی ها، خاله های متوفی و فرزندان آنها

اگر والدین فردی که فوت شده در قید حیات باشند، یک ششم از اموال به آنها تعلق می گیرد و مابقی میان فرزندان و همسر متوفی تقسیم می شود. در این میان سهم الارث همسر متوفی یک هشتم از اموال است که در ابتدا آن پرداخته شده و سپس سهم فرزندان تقسیم می شود.

چنانچه فردی که فوت شده فقط صاحب فرزند دختر و یا فقط پسر باشد، ارث به صورت مساوی میان آنها تقسیم می شود. اما اگر تعدادی از فرزندان دختر و تعدادی پسر باشند، سهم الارث فرزند پسر دوبرابر دختر محاسبه خواهد شد.

به گفته بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز، وراث در سه طبقه بندی بالا قرار می گیرند که اگر افراد هر یک از طبقه وجود نداشته باشند، ارث به طبقه بعدی می رسد اما در صورت وجود حتی یکی از وراث در یک طبقه، ارثی به طبقه بعدی نخواهد رسید. به طور مثال اگر فقط یکی از وراث در طبقه اول وجود داشته باشد، طبقات دوم نمی توانند ادعای ارث کنند.

به این نکته توجه کنید که نوه زمانی از پدربزرگ ارث می برد که ورثه ای از خویشاوندان طبقه نسبی پدربزرگ وجود نداشته باشد. لذا در صورتی که متوفی فرزند داشته باشد، نوه ارثی نمی برد مگر در مواقعی که پدربزرگ در وصیتنامه قید کند که اموالی را به نوه ها بدهند.

کلام آخر

مسئله ارث و میراث و انحصار وراثت موضوعی است که با فوت افراد در هر خانواده ای مطرح می شود. در این میان انحصار وراثت و تقسیم ارث و میراث متوفی موضوعی است که فشار بسیاری به نزدیکان وارد می کند. ممکن است تعدادی از وراث خواهان تقسیم ارث باشند و تعدادی همکاری نکنند. بروز چنین مشکلاتی موجب ایجاد تنش در خانواده می شود. لذا برای هر چه بهتر انجام شدن مراحل تقسیم اموال متوفی بهتر است به وکیل متخصص مراجعه نمایید تا این مراحل به صورت قانونی و در کمترین زمان انجام شود. در مطلب بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز به معرفی وکلای شهر شیراز پرداختیم تا در صورت نیاز انتخاب راحتی داشته باشید. ممنون که تا انتها همراه ما بودید لطفا نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یک =

دکمه بازگشت به بالا