خانوادهوکلا

10 تا از بهترین وکیل ارث در شیراز⚖️+آدرس و شماره☎️️【سال1403】

مرگ برای تمامی افراد وجود دارد اما مهمترین موضوع، رسیدگی به اموال فرد فوت شده است. ارث و میراث و انحصار وراثت یکی از دعاوی است که در دادگاه ها و شوراهای حل اختلاف دیده می شود. برخی از خانواده ها در تقسیم این اموال با مشکلاتی روبه رو می شوند در اینجا بهتر است بررسی های بیشتر توسط فرد متخصصی انجام شود. وکیل ارث و انحصار وراثت شخصی است که به خوبی به این امور آشنایی دارد. در ادامه سعی داریم به معرفی 10 تا از بهترین وکیل ارث در شیراز بپردازیم، لطفا در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز کیست؟

بهترین وکیل ارث در شیراز کیست؟

وکیل متخصص در دعاوی خانواده به ویژه انحصار وراثت در زمینه رسیدگی به این پرونده ها فعالیت می کند لذا اطلاعات دقیقی نسبت به ما در این موضوع دارد. وکیل متخصص می تواند پس از مرگ افراد، رسیدگی به امور مالی فرد فوت شده را در چارچوب قانون حل نماید و سهم الارث هر یک از وراث را به صورت عادلانه تقسیم کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره آسان از بهترین وکیل خانواده در شیراز  کلیک کنید!

اکثر افراد زمانی به بهترین وکیل ارث شیراز و متخصص در انحصار وراثت مراجعه می کنند که یکی از وراث حقوق آنان را پایمال نموده و یا راضی به انحصار وراثت نمی باشد. در این شرایط وکیل رسیدگی های لازم را انجام می دهد و با بررسی مدارک موجود به موکل کمک می کند تا به حقوق قانونی خود برسد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

لذا برای اینکه انتخاب راحتی داشته باشد و بتوانید به سرعت به وکلای متخصص در دعاوی خانواده دسترسی داشته باشد قصد داریم تا 10 تا از وکیل ارث و انحصار وراثت خوب در شیراز را معرفی کنیم همراه ما باشید.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل ارث در شیراز!

کاظم قائدی

کاظم قائدی بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز

منابع طبیعی از جمله ثروت‌های هر کشور است که برای محافظت از آن‌ها باید قوانین حقوقی را به درستی تدوین کرد. علاوه بر آن، برای پیگیری این قوانین، باید با بهترین وکیل منابع طبیعی مشورت کرد. آقای کاظم قائدی وکیل پایه یک دادگستری با بیش از 10 سال سابقه تخصصی فعالیت در پروندهای حقوقی و بصورت خاص در حوزه منابع طبیعی و امور اراضی است که می‌تواند با ارائه ادله محکم به قاضی پرونده، از حقوق شما دفاع کرده و مشکلات حقوقی را حل نماید.

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره آقای کاظم قائدی، با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09171014394
آدرس 1: شیراز، معالی آباد
آدرس 2: شیراز، صدرا، بلوار دانش، نبش دلگشا، ساختمان (by)، طبقه 4، واحد22

سمیه افراسیابی

سمیه افراسیابی وکیل ارث در شیراز

خانم افراسیابی وکیل پایه یک دادگستری در شیراز هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد فقه و حقوق با 18 سال سابقه کار مفید در حوزه مسائل حقوقی و کیفری، یکی از بهترین وکلای شیراز می باشند. ایشان توانسته اند 90 درصد پروندهای موکلینشان را، با موفقیت به سرانجام برسانند. خانم افراسیابی در اکثر موارد، با لایحه ی مستند و قانونی دفاع میکنند و در نوشتن لایحه خبره هستند و ایشان در اخذ حق الوکاله منصف با توجه به اوضاع و احوال موکل به صورت اقساطی هم حق الوکاله اخذ می‌کنند.

خانم افراسیابی در موارد ذیل قبول وکالت می‌کنند:

 • وکالت در دعاوی حقوقی: اعم از مطالبه وجه، اثبات مالکیت، انتقال و الزام به تنظیم سند رسمی، اثبات رابطه شراکت و تقسیم مال مشاع، الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید و ادخال ید، الزام به تحویل مبیع، فسخ معامله و استرداد ثمن، ابطال سند، تخلیه، انحصار ورثه و تقسیم ترکه و …
 • قبول وکالت در دعاوی خانوادگی: مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، حضانت، الزام به تمکین ، استرداد جهیزیه ، طلاق یکطرفه از جانب زوج یا زوجه، طلاق توافقی، اعسار، ملاقات با فرزند و …
 • وکالت در دعاوی کیفری: سرقت، آدم‌ربایی، رابطه نامشروع، تجاوز به عنف، مواد مخدر، قتل، ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق، توهین و فحاشی، افترا، ضرب و جرح، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت و … وکالت در دعاوی تصادفات و اخذ دیه و پیگیری پرونده در اداره بیمه

برای اعطای وکالت به خانم افراسیابی یکی از بهترین و حرفه ای ترین وکلای شیراز می توانید از طریق آدرس و شماره تماس زیر با ایشان ارتباط برقرار نمایید:

شماره تماس: 09027003205 – 0917790320509173047420
مشاوره به صورت حضوری و تلفنی با هماهنگی قبلی انجام می‌پذیرد.
آدرس دفتر وکالت:
 بلوار مدرس، فلکه گل سرخ، بلوار شیرودی، روبه رو دادگاه کیفری قدوسی، ساختمان ماهان (قنادی دلسا) طبقه اول، واحد یک، دفتر وکالت افراسیابی

آناهیتا آزادی

آناهیتا آزادی بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز

خانم آناهیتا آزادی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، متخصص در دعاوی حقوقی و کیفری می باشند. پیگیری مستمر پرونده، بررسی دقیق، صبوری و همدردی با موکل از ویژگی های ایشان به حساب می آید. وی با تکیه بر دانش حقوقی و تسلط مکفی بر قوانین در محضر دادگاه جهت رسیدگی به حقوق موکلین خود ایفای نقش می کند، لازم به ذکر است بگوییم خانم آناهیتا آزادی پرونده های متعددی را در زمینه ارث به موفقیت رسانده است.

برخی از تخصص خانم آناهیتا آزادی:

 • قبول وکالت در دعاوی خانوادگی:مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، حضانت، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، طلاق یک طرفه از طرف زوج‌ یا زوجه، طلاق توافقی، اعسار، ملاقات با فرزند و …
 • قبول وکالت در دعاوی کیفری: سرقت، ادم ربایی، رابطه نامشروع، تجاوز به عنف، ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق، توهین و فحاشی، جعل اسناد، خیانت در امانت، وکالت در دعاوی تصادفات و اخذ دیه و پیگیری پرونده در اداره بیمه
 • قبول وکالت در دعاوی حقوقی: اعم از هرگونه مطالبه وجه

شماره تماس: 09171075463
آدرس دفتر: شیراز، معالی آباد، نبش کوچه ۳۱، ساختمان اوتانا ۲، طبقه ۳، واحد ۳۰۱

افسانه راستی

افسانه راستی بهترین وکیل شیراز

افسانه راستی، وکیل پایه یک دادگستری شیراز، دارای 12 سال سابقه فعالیت در حوزه وکالت، عضو کانون وکلای استان فارس، با شماره پروانه ثبتی 34260، دارای پرونده‌های موفق بسیاری در تمام دعاوی حقوقی می‌باشد. خانم افسانه راستی به عنوان یک وکیل خبره شیراز در زمینه وکالت، قبل از قبول یک پرونده، جلسه مشاوره‌ای با موکل تشکیل داده و اسناد و مدارک ارائه شده را به خوبی بررسی و نتایج احتمالی از نتیجه پرونده و تصمیم قاضی دادگاه را با موکل در میان می‌گذارد تا مراجعه کننده بتواند تصمیم درست راجب طرح دعوا یا عدم طرح دعوا بگیرد.

همچنین ایرانیان ساکن خارج از کشور برای تمام موارد حقوقی خود می‌توانند با وکیل راستی ارتباط برقرار کرده و از خدمات این وکیل معروف و پرتجربه شیراز در زمینه‌های حقوقی بهره ببرند. وکیل راستی، به عنوان یک وکیل حرفه‌ای و باتجربه، آماده ارائه خدمات وکالتی در انواع دعاوی می باشد که در ادامه به شرح مواردی از آن می پردازیم.

برخی از خدمات خانم افسانه راستی:

 • خانواده ( طلاق از طرف مرد، طلاق به درخواست زوجه، طلاق توافقی در کمترین زمان ممکن، طلاق غیابی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، اجرت المثل ایام زوجیت، ملاقات و حضانت فرزند و… )
 • دعاوی کیفری من الجمله: ( کلاهبرداری، پرونده های چک بلامحل، سرقت و جعل، استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت و فروش مال غیر، روابط نامشروع و … )
 • دعاوی حقوقی همانند (اثبات مالکیت، الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، تصرف عدوانی، اعتراض شخص ثالث، حق کسب و پیشه، مطالبه وجه چک و سفته، ابطال و فسخ قراردادها، الزام به انجام تعهدات قراردادی در شیراز و …)

شماره تماس: 09173083407
آدرس دفتر: شیراز، چهارراه ملاصدرا، کوچه 24 قصرالدشت، طبقه دوم بانک پاسارگارد، واحد 5
ساعت کاری: روزهای زوج ساعت 16 تا 19:30 حضور در دفتر با هماهنگی قبلی

اشرف پورعمران

اشرف پورعمران بهترین وکیل ارث در شیراز

خانم اشرف پورعمران وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضاییه، مدیر موسسه حقوقی عدل افروز اعتماد شیراز، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و دارای سابقه 14 سال کار وکالت در شهر شیراز و استان فارس می باشند.

برخی از تخصص خانم اشرف پورعمران وکالت در دعاوی زیر می باشد:

 • دعاوی خانواده: از جمله طلاق، مطالبه مهریه، حضانت فرزند، نفقه، اجرت المثل و …
 • دعاوی کیفری: ازجمله، قتل، آدم ربایی، زنای محصنه، سرقت، اختلاس، ارتشا، کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع و …
 • دعاوی حقوقی: ازجمله، چک وسفته، پرونده های اوقافی، اختلافات ملکی، سرقفلی و حق کسب و پیشه، اعتراض به آگهی منابع ملی، اثبات مالکیت، قراردادها، امورثبتی و …
 • دعاوی امور حسبی: حصر وراثت، مهر و موم ترکه متوفی، تقسیم ترکه و …

آدرس دفتر: شیراز، خیابان قصرالدشت، کوچه 24، طبقه دوم بانک پاسارگارد، واحد 5

شماره تماس: ۰۹۱۷۱۲۸۴۳۵0

سید محمدمهدی رئیس زاده

سید محمدمهدی رئیس زاده وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز

جناب آقای رئیس زاده یکی از وکلای با سابقه شهر شیراز، تحصیل کرده مقطع کارشناسی مدیریت دولتی و کارشناسی علوم مهندسی هستند. داراری بیش از 30 سال سابقه در حرفه وکالت و وکیل متخصص در ارث و انحصار وراثت در شیراز می باشند. وکالت در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، تجاری و صنعتی، تجاری و صنعتی، تنظیم قراردادهای شراکت در امور حقوقی و … تخصص دارند و همینطور از وکلای حاذق دیوان عدالت اداری محسوب می شوند.

آدرس دفتر: شیراز، خیابان پوستچی، خیابان سدجمال الدین، طبقه فوقانی قنادی گلها، طبقه 3

شماره تماس: 09173047184

فاطمه زارع

فاطمه زارع بهترین وکیل خوزستان

سرکار خانم فاطمه زارع یکی دیگر از وکلای مجرب و شناخته شده در استان خوزستان می باشند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی هستند. سرکار خانم زارع با پیگیری دقیق و سریع در کوتاه ترین برهه زمانی ممکن پرونده شما را به بهترین صورت به اتمام می رساند و شهرت ایشان به عنوان بهترین وکیل از تعداد بالای پرونده های موفق ایشان نشات می گیرد.

برخی از سوابق و حوزه های تخصصی:

 • دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • اخذ پرونده های حقوقی، نوشتن اوراق قضایی و ارائه مشاوره های حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در دعاوی شفعه، دعاوی تصرف عدوانی، دعاوی خلع ید، ممانعت از حق و مزاحمت، دعاوی مربوط به اثبات مالکیت و اثبات اصل حق ارتفاق و انتفاع، دعاوی سرقفلی و حق کسب و پیشه، دعاوی تخلیه عین مستاجره
 • متخصص در حوزه دعاوی ملکی، دعاوی کیفری، دعاوی خانواده، ارث و میراث، مواد مخدر، دیوان عدالت اداری، ثبت و احوال، اسناد رسمی و تجاری، قاچاق کالا و ارز، موجر و مستاجر، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، تملک اپارتمان‌ها، اعسار و …

آدرس دفتر: فارس، مرودشت، خیابان سعدی، روبروی رسالت، مجتمع وکلای پایه یک، طبقه 1، دفتر وکالت فاطمه زارع

شماره تماس: 09173281355

کریم مویدی

کریم مویدی وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز

جناب آقای مویدی وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای دادگستری در شهر شیراز، تحصیل کرده مقطع کارشناسی حقوق قضایی و وکیل متخصص در دعاوی مختلف از جمله ارث و انحصار وراثت، دعاوی کیفری، دعاوی کارگر و کارفرما، ابطال معامله، مطالبه خسارت و … هستند. بیش از 17 سال سابقه فعالیت در حرفه وکالت دارند و تجارب ارزشمندی را کسب نموده اند. از سوابق آقای مویدی می توان به فعالیت در دفتر حقوقی و قضایی ایثارگران فارس، شرکت محصولات غذایی دادفر به عنوان وکیل اشاره کرد.

آدرس دفتر: شیراز، چهارراه ملاصدرا، نبش خیابان بعثت، ساختمان وکلا، طبقه سوم

بهمن هاشمی

بهمن هاشمی وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز

آقای هاشمی وکیل پایه یک دادگستری شیراز، تحصیلکرده مقطع کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم، دارای بیش از 14 سال سابقه در زمینه دعاوی حقوق، ملکی، کیفری، خانواده، امور ثبتی، قراردادهای مشارکت، مشارکت و مکاتبات اداری، تنظیم لوایح حقوقی و … هستند. ایشان مشاور بیش از 10 شرکت بزرگ مهندسی و فنی در منطقه عسلویه بوده اند. خدماتی که توسط آقای هاشمی به موکلین ارائه می شود شامل ارائه مشاوره تلفنی و حضوری رایگان، حفظ اطلاعات موکل، دریافت حق الوکاله منصفانه، ارتباط مستمر و مستقیم با موکل می باشد.

آدرس دفتر: شیراز، نبش چهارراه سینما سعدی، ساختمان افشار، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 09173057114

بهرام نوشدخت فارس

بهرام نوشدخت فارس وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز

جناب آقای بهرام نوشدخت فارس وکیل پایه یک دادگستری در شیراز، تحصیل کرده مقطع دکترای حقوق خصوصی و وکیل متخصص در پرونده های ارث و انحصار وراثت هستند. دارای بیش از 12 سال سابقه وکالت و مدرس دانشگاه های آزاد و پیام نور می باشند. همینطور بیش از 30 مقاله علمی و 3 جلد کتاب حقوقی را تالیف نموده اند.

آدرس دفتر: شیراز، فرهنگ شهر، ایستگاه ۱۴، روبروی رستوران شاورما، ساختمان قائم، طبقه دوم واحد 201

شماره تماس: 09177039859


تقسیم ارث و انحصار وراثت

زمانی که فردی فوت می کند برای شناسایی وراث او، انحصار وراثت انجام می دهند اما برخی از افراد بدون انجام انحصار وراثت تقسیم ارث را انجام می دهند که در صورت شناسایی درست وراث هیچ مشکلی ندارد. مطابق ماده 300 قانون مربوط به امور حسبی “اگر تعداد وراث بیشتر از یک نفر باشد، هر کدام از آنها می توانند برای تقسیم سهم خود به دادگاه مراجعه و دادخواست تنظیم کنند.” طبق همین ماده، ابتدا باید وراث مشخص گردد و سپس ارث و میراث تقسیم شود، لذا روش قانونی که برای تعیین وراث وجود دارد حصر وراثت است.

کسب اطلاعات بیشتر از: بهترین وکیل شیراز

برای تعیین وراث و انجام مراحل انحصار وراثت می توانید به تنهایی و یا به کمک وکیل این کار را انجام دهید. بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز با توجه به دانش و تجربه ای که دارد بهتر از هر شخصی به شما کمک کرده و مراحل انحصار وراثت و تقسیم ارث و میراث را سریع تر انجام می دهد. در این میان ممکن است برای برخی از شما این سوال پیش بیاید که هزینه وکیل برای انحصار وراثت چقدر است؟ باید گفت که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و در جلسه مشاوره با موکل توافق می شود.

سهم هر یک از وراث چقدر است؟

سهم هر یک از وراث چقدر است؟

در ابتدا بهتر است مروری بر وراث داشته بایم و به طور کامل بدانیم وراث چه کسانی هستند، به طور کلی ورثه به سه گروه تقسیم می شود:

 • طبقه اول: پدر، مادر، فرزند، نوه
 • طبقه دوم: پدربزرگ، مادر بزرگ، خواهر، برادر، خواهر متوفی و فرزندان آنها
 • طبقه سوم: عموها، عمه ها، دایی ها، خاله های متوفی و فرزندان آنها

اگر والدین فردی که فوت شده در قید حیات باشند، یک ششم از اموال به آنها تعلق می گیرد و مابقی میان فرزندان و همسر متوفی تقسیم می شود. در این میان سهم الارث همسر متوفی یک هشتم از اموال است که در ابتدا آن پرداخته شده و سپس سهم فرزندان تقسیم می شود.

چنانچه فردی که فوت شده فقط صاحب فرزند دختر و یا فقط پسر باشد، ارث به صورت مساوی میان آنها تقسیم می شود. اما اگر تعدادی از فرزندان دختر و تعدادی پسر باشند، سهم الارث فرزند پسر دوبرابر دختر محاسبه خواهد شد.

کسب اطلاعات بیشتر از: بهترین مشاور حقوقی در شیراز

به گفته بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز، وراث در سه طبقه بندی بالا قرار می گیرند که اگر افراد هر یک از طبقه وجود نداشته باشند، ارث به طبقه بعدی می رسد اما در صورت وجود حتی یکی از وراث در یک طبقه، ارثی به طبقه بعدی نخواهد رسید. به طور مثال اگر فقط یکی از وراث در طبقه اول وجود داشته باشد، طبقات دوم نمی توانند ادعای ارث کنند.

به این نکته توجه کنید که نوه زمانی از پدربزرگ ارث می برد که ورثه ای از خویشاوندان طبقه نسبی پدربزرگ وجود نداشته باشد. لذا در صورتی که متوفی فرزند داشته باشد، نوه ارثی نمی برد مگر در مواقعی که پدربزرگ در وصیتنامه قید کند که اموالی را به نوه ها بدهند.

کلام آخر

مسئله ارث و میراث و انحصار وراثت موضوعی است که با فوت افراد در هر خانواده ای مطرح می شود. در این میان انحصار وراثت و تقسیم ارث و میراث متوفی موضوعی است که فشار بسیاری به نزدیکان وارد می کند. ممکن است تعدادی از وراث خواهان تقسیم ارث باشند و تعدادی همکاری نکنند. بروز چنین مشکلاتی موجب ایجاد تنش در خانواده می شود. لذا برای هر چه بهتر انجام شدن مراحل تقسیم اموال متوفی بهتر است به وکیل متخصص مراجعه نمایید تا این مراحل به صورت قانونی و در کمترین زمان انجام شود. در مطلب بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در شیراز به معرفی وکلای شهر شیراز پرداختیم تا در صورت نیاز انتخاب راحتی داشته باشید. ممنون که تا انتها همراه ما بودید لطفا نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا