کیفریوکیل

10 تا از بهترین وکیل دیه در مشهد ⚖️【سال1403】

دیه یا خون بها، مبلغی است که در اثر کشتن انسان و یا نقص عضو و صدمه، به او و یا بازماندگان فرد باید پرداخته شود. دیه یک حق است و از قوانین اسلامی است. نحوه دریافت و چگونگی تعیین میزان دیه و یکی از موضوعات مهمی است که برای بسیاری از افرادی که در مشهد با پرونده های ضرب و جرح و قتل روبه رو هستند پیش می آید. در ادامه مقاله بهترین وکیل دیه در مشهد به معرفی تعدادی از وکلای خبره در این زمینه خواهیم پرداخت در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل دیه در مشهد کیست؟

بهترین وکیل دیه در مشهد کیست؟

بهترین وکیل کیفری در مشهد به سبب سال ها وکالت در پرونده های دیه، قتل، ضرب و جرح و امثال این ها، بهترین راه برای بررسی و به نتیجه رسیدن پرونده را به شما پیشنهاد می دهد. وکیل دیه در مشهد روند گرفتن دیه را به خوبی می داند و در این راه به شما کمک می کند تا به حقوق قانونی خود برسید.

از طرف دیگر، بهترین وکیل دیه در مشهد به خوبی از قوانین روز کشور و شرایط پرداخت دیه برای جایگزینی مجازات مرتکب آگاه است. لذا در این زمینه نیز می تواند به شما کمک شایانی کند و از مجازات های سنگین همچون اعدام، حبس و … جلوگیری نماید.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه مقاله همراه ما در مجله حقوقی برترین وکیل باشید تا 10 از بهترین وکیل دیه در مشهد را معرفی کنیم:

10 تا از بهترین وکیل دیه در مشهد را بشناسید! ⚖️

مریم جلالی

مریم جلالی بهترین وکیل دیه در مشهد

خانم مریم جلالی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با 10 سال سابقه از وکلای مجرب در شهر مشهد می باشند و به علت جلب رضایت تعداد بی شماری از موکلین، به یکی از بهترین وکلای مشهد تبدیل شده است. ایشان در حوزه دیه و تصادفات تبحر و تخصص دارند و در طول مدت فعالیت خود صداقت و حفظ منفعت موکلین را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

ایشان بر قوانین و جو دادگاه مسلط است و بهتر می‌ داند که چه چیزی را چه زمانی بگوید و چگونه از حقوق موکل خود دفاع کند.زمان مراجعه به دادگاه و پزشکی قانونی در پرونده های منجر به دریافت دیه از اهمیت بالایی برخوردار است. آگاه بودن از قوانین جدید وضع شده، به روز بودن، وقت شناسی، زیرکی و سخت کوشی از ویژگی های این وکیل دیه است.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار پیروزی، بین پیروزی ۷۸ و میدان اقبال لاهوری، پلاک۲۳۵۴، دفتر وکالت مریم جلالی

تلفن همراه: 09151176941

محمدرضا کمالی

محمدرضا کمالی وکیل مشهد

آقای محمدرضا کمالی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در مشهد، وکیل متخصص در پرونده های دیه هستند. تحصبلات ایشان کارشناسی ارشد حقوق قضایی و ادبیات فارسی است و در تمامی زمینه های حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده و … قبول پرونده می کنند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار هاشمیه 26، پشت بانک پاسارگاد، ساختمان صدرا، طبقه اول، واحد ۱

شماره تماس: 09153113943

دکتر مرتضی رشیدیان یزد

دکتر مرتضی رشیدیان یزد وکیل مشهد

آقای مرتضی رشیدیان یزد وکیل پایه یک دادگستری مشهد، عضو کانون وکلا، مدرس دانشگاه و وکیل متخصص در پرونده های دیه هستند. ایشان بیش از 15 سال سابقه فعال در زمینه های حقوقی، کیفر، خانواده، ملکی و … دارند. تحصبل کرده کارشناسی رشته حقوق قضایی، کارشناسی ارشد حقوق عمومی و دکترای حقوق عمومی می باشند. از سوابق مهم آقای رشیدیان بزد می توان به وکیل شهرداری مشهد، مشاور امور قراردادهای سازمان پتروشیمی، وکیل و مشاور حقوقی بانک سپه اشاره کرد.

آدرس دفتر: مشهد، خیابان احمدآباد، بین سه راه راهنمایی و میدان فلسطین، ساختمان مریم، طبقه سوم، واحد 302

شماره تماس: 09155044899

طیبه سادات آذری مهر

طیبه سادات آذری مهر وکیل مشهد

خانم طیبه سادات آذری مهر وکیل پایه یک دادگستری در شهر مشهد، مدرس دانشگاه و از وکلای باسابقه بالا در این شهر محسوب می شوند، دارای تحصیلات کارشناسی ارشد حقوق بین الملل و دارای بیش از 11 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف من جمله حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و … می باشند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار شفا، نبش شفا 32، پلاک 17

شماره تماس: 09153057650

حسن ترابی شاندیز

حسن ترابی شاندیز وکیل مشهد

آقای حسن ترابی شاندیز وکیل پایه یک دادگستری در شهر مشهد، دارای تحصیلات کارشماسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و وکیل متخصص در پرونده های کیفری، حقوقی، خانواده، اسناد رسمی و تجاری و … هستند. وکالت در دعاوی دیه یکی از فعالیت های ایشان است.

آدرس دفتر: مشهد ،بلوار مدرس، بین مدرس 8 و 10، ساختمان شماره 12، طبقه دوم، واحد ۱۱

شماره تماس: 09155134878

محمود جعفری زاوه

محمود جعفری زاوه وکیل مشهد

آقای محمود جعفری زاوه وکیل پایه یک دادگستری، دارای تحصیلات کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی و متخصص در پرونده های دیه می باشند. سایر تخصص های ایشان در زمینه دعاوی مالی، تجاری، قراردادها، اختلاف در مالکیت، شهرداری، جهاد کشاورزی و … است.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 36 و چهارراه دانشجو، پلاک 982 طبقه 2

شماره تماس: 09157101003


دیه چیست و چه تفاوتی با ارش دارد؟

یکی از مجازات هایی که قانون برای جنایات غیرعمد وارده بر اعضای بدن و جان افراد تعیین کرده، دیه است. مطابق ماده 17 قانون مجازات اسلامی ” دیه، اعم از مقدر و غیر مقدر، مالی است که در شرع مقدس، برای ایراد جنایت غیر عمدی بر نفس، اعضاء و منافع و یا جنایت عمدی، در مواردی که به هر جهتی، قصاص ندارد، به موجب قانون، مقرر می‌ شود”

طبق ماده 17، دیه در مواقعی پرداخته می شود که در جنایات غیرعمد، جراحت و صدمه ای به جسم فرد مقابل وارد شده و یا در جنایات عمدی که به هر دلیلی امکان قصاص وجود ندارد، دیه به مجنی علیه یا اولیای دم او پرداخت شود. مقدار دیه در قانون مشخص شده است و هر ساله مبلغ آن تغییر می کند لذا اطلاعات کامل از میزان دیه را می توانید از بهترین وکیل مشهد جویا شوید.

طبق ماده 449 قانون مجازات اسلامی، ارش دیه غیر مقدر است که میزان آ در شرع تعیین نشده است. لذا دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تاثیر آن بر سلامت مجنی علیه و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه مقدر و جلب نظر کارشناس، میزان آن را تعیین می کند.

میزان ارش باتوجه به مقدار جراحت و در نظر گرفتن دیه مقدر و همینطور جلب نظر کارشناس دادگستری تعیین می شود. بنابراین تفاوت دیه و ارش این است که مقدار دیه در قانون مشخص شده است در حالی که ارش میزان مشخصی در قانون ندارد.

دیه چیست و چه تفاوتی با ارش دارد؟

نحوه مطالبه دیه در مشهد

از طریق شرکت بیمه:

بیشترین نوع پرونده های مرتبط با تصادفات رانندگی، ضرب و جرح و … در شهر مشهد را مطالبه دیه به خود اختصاص داده است. انواع دیگر پرونده ها که به مطالبه دیه و پرداخت آن مربوط می شود در طبقات بعدی قرار می گیرند که شامل دیه حین کار، دیه قصور پزشکی، دیه نفس و … است. برای مطالبه دیه اگر بیمه وجود داشته باشد، پس از صدور حکم قضایی، پونده مطالبه دیه به اجرای احکام شعبه ارجاع داده می شود و پس از آن شرکت بیمه گزار موظف است مبلغ دیه را به شاکی بپردازد.

از طریق صندوق قوه قضاییه:

گاهی اوقات بیمه ای وجود ندارد که فرد خسارت و دیه را از آن دریافت کند. همینطور در صورتی که شخص ثالث به هر دلیلی غائب و یا متواری و یا مجهوال الهویه باشد، خسارت دیه به فرد شاکی از صندق ثوه قضاییه یا صندوق تامین خسارت جانی پرداخت می شود.

از طریق با توافق با طرف مقابل:

در برخی شرایط این امکان برای افراد وجود دارد که به جای قصاص با یکدیگر توافق کنند تا در زمان مشخصی مبلغی به عنوان دیه به شاکی پرداخته شود تا از قصاص صرف نظر نماید. به این نکته توجه کنید که اگر زمان مشخصی برای پرداخت تعیین نشود، متهم طبق قانون تا یک سال فرصت پرداخت دارد.

نحوه مطالبه دیه در مشهد

کلام آخر

نحوه محاسبه دیه و مطالبه آن، یکی از موضوعات مهمی است که افراد درگیر در پرونده های قتل، تصادفات رانندگی، ضرب و جرح، قصور پزشکی و … با آن درگیر هستند. مشاوره و کمک گرفتن از وکیل متخصص در پرونده های دیه بسیار راه گشاست، بهترین وکیل دیه در مشهد به واسطه سال ها فعالیت خود در این زمینه تجارب ارزشمندی دارد که برای پیگیری پرونده شما به کار می برد. در این مقاله برای راحتی شما در انتخاب وکیل، 10 تا از وکلای متخصص شهر مشهد را معرفی کردیم. ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید، لطفا نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هشت =

دکمه بازگشت به بالا