وکیل

10 تا از بهترین وکیل بانکی در تهران ⚖️【سال1402】

بانک ها نقش پررنگی در اقتصاد کشور دارند، روزانه در تهران افراد بسیاری با بانک ها و موسسات مالی و اعتباری سروکار دارند. در برخی مواقع ممکن است مشکلاتی در حوزه بانکی و پولی به وجود بیاید که دفاع و بررسی آن به عهده وکیل متخصص در امور بانکی است. ما در ادامه این مطلب تعدادی از بهترین وکیل بانکی در تهران را معرفی می کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد آنها در مجله برترین وکیل همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

بهترین وکیل بانکی در تهران کیست؟

بهترین وکیل بانکی در تهران کیست؟

وکیل بانکی فردی است که متخصص در امور حقوقی مربوط به بانک ها و مسائل مربوط به آنها باشد. زمانی که میان بانک و مشتری دعوایی اتفاق بیفتد، باید برای مشاوره و واگذاری وکالت پرونده به وکیل متخصص در امور بانکی مراجعه نمود. وکیل خبره در این حوزه با دانش و تجاربی که از پرونده های پیشین کسب کرده، بهترین مشاوره را به موکل خود ارائه می دهد.

بهترین وکیل بانکی در تهران با تسلطی که به قراردادهای بانکی دارد و همینطور با ارائه مشاوره، اختلافات میان بانک و مشتریان را حل می کند. اگر با مشکلات بانکی مواجه شده اید، ما در این مقاله قصد معرفی تعدادی از وکلای بانکی در شهر تهران را داریم.

جناب آقای نورالدین کریمی

آقای نورالدین کریمی، سابقه وکالت حرفه‌ای در دعاوی بانکی، اجراییه ثبتی و مزایده، دعاوی بورس، چک و سفته و دعاوی ملکی را داراست.

رزومه و سوابق حرفه وکالت:

 • وکیل پایه یک دادگستری مرکز (شهر تهران)
 • سابقه وکالت در تمامی دعاوی بانکی اعم از ریالی و ارزی ( از جمله ابطال اجراییه، ابطال سند
  رهنی- ابطال مزایده- دستور موقت برای عملیات اجرایی- ابطال نرخ سود مازاد بانکی- ابطال سند
  انتقال اجرایی، رفع تعهدات ارزی و غیره…) برای اشخاص حقیقی و حقوقی
 • سابقه وکالت در هیأت داوری سازمان بورس و اوراق بهادار ( اخذ گواهی عدم سازش از کمیته
  سازس- تقدیم دادخواست در هیأت داوری- رفع فریز و توثیق سهام- شکایت از کارگزاری ها و آشنایی
  دفاع از دعاوی مطروحه در هیأت داوری بورس وغیره….)
 • سایقه وکالت در عاوی اسناد تجاری(چک- سفته) و دعاوی ملکی
 • سابقه کارشناسی در معاونت حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار
 • سابقه کارشناسی در معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری

سوابق تحصیلی:

 • دانش‌پژوه دکتری حقوق خصوصی
 • فوق لیسانس حقوق خصوصی
 • موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد: تبیین اصول حاکم بر معاملات بورس
 • فوق لیسانس حقوق حمل و نقل تجاری
 • موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد: تأثیر رویه های بانکی بر شرایط حاکم بر صدور اسناد حمل دریایی

تلفن همراه: 7714-710-0912
تلفن دفتر: 288652740- 021
نشانی دفتر:
میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4 واحد 406

جناب آقای یوسف حاجی اسفندیاری

جناب آقای یوسف حاجی اسفندیاری

آقای حاجی اسفندیاری وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در دعاوی بانکی و پولی می باشند. ایشان عضو کانون وکلا هستند و به تمامی دعاوی مربوط به پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی رسیدگی می کنند. آقای حاجی اسفندیاری آمادگی پذیرش دعاوی مربوط به بانک ها و قراردادهای بین مشتریان را دارند و بهترین خدمات را در این زمینه به موکلین خود ارائه می دهند.

آدرس دفتر: تهران، فرمانیه، اندرزگو، شماره 72

شماره تماس: 09123309332

جناب آقای مرتضی احمدپور

جناب آقای مرتضی احمدپور

آقای احمدپور وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در دعاوی پولی و بانکی هستند. ایشان پروانه وکالت را از کانون وکلای دادگستری مرکز تهران دریافت کرده اند و چندین سال در حوزه وکالت دعاوی مختلفی همچون خانواده، حقوقی، کیفری، ملکی و … فعالیت داشته اند. آقای احمدپور آمادگی پذیرش انواع دعاوی در دادگاه ها، دیوان عدالت اداری و دعاوی ایرانیان خارج از کشور را دارند.

رسیدگی به دعاوی چک، وصول مطالبات شرکت های ایرانی و خارجی، دعاوی بازرگانی و گمرکی، شهرداری ها، مشارکت در ساخت، سرقفلی، دعاوی پیمانکاران و مشاوران، فروش املاک مشاعی و … توسط آقای احمدپور انجام می شود.

برخی از سوابق آقای احمدپور:

 • وکیل و مدیر حقوقی در شرکت ساختمانی سازه پردازان سدید کویر
 • وکیل و مدیر حقوقی شرکت تجهیزات پزشکی آرسین افرا طب
 • وکیل و مدیر حقوقی در شرکت ساختمانی سازه پردازان سمنان
 • و …

آدرس دفتر: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، مابین خیابان وفا آذر و علی حسینی، پلاک 308، واحد 20، طبقه 4

شماره تماس: 09122731465

جناب آقای حمیدرضا کاکاوند

آقای حمیدرضا کاکاوند

آقای کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در دعاوی پولی و بانکی هستند. مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز تهران و دارای سابقه ای بیش از 18 سال در این حرفه می باشند. آقای کاکاوند به مدت 10 سال وکیل بانک صادرات بوده اند و تخصص های لازم در خصوص دعاوی بانکی و موسسات مالی و اعتباری را کسب نموده اند.

آقای کاکاوند دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی هستند و به کلیه دعاوی مربوط به خانواده، حقوقی، کیفری، ثبت احوال، ثبت اسناد، بیمه های کارگر و کارفرما و … می پردازند.

آدرس دفتر وکالت: تهران، خیابان آیت اله کاشانی، بلوار فردوس شرق، بین احمدی و زمانی، جنب شیرینی روژان، واحد 7 و 8

شماره تماس: 09121591023

جناب آقای مهرداد نادعلی

جناب آقای مهرداد نادعلی

آقای نادعلی وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در امور بانکی و پولی هستند. ایشان بیش از 15 سال سابقه وکالت و 7 سال سابقه مدیریت حقوقی دارند. آقای نادعلی رتبه 3 کارشناسی ارشد حقوق را به دست آورده اند. بررسی دعاوی که توسط ایشان به موکلین ارائه می شود شامل رسیدگی به پرونده های حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده و … در مراجع قضایی و اداری است.

آدرس دفتر: تهران، اشرفی اصفهانی شمال، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491، طبقه 2

شماره تماس: 09126233591

جناب آقای عباس نصری

جناب آقای عباس نصری

آقای نصری وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در دعاوی حقوقی و امور بانکی و پولی هستند. ایشان به مدت 20 سال وکیل دعاوی قراردادهای بانک صادرات ایران بوده اند. از دیگر سوابق ایشان:

 • فعالیت در مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی به مدت 15 سال
 • فعالیت در صندوق قرض الحسنه جعفریه به مدت 22 سال
 • فعالیت در شرکت گروه صنعتی بارز به مدت 17 سال
 • وکالت در کمیته امداد امام خمینی به مدت 5 سال
 • و …

آدرس دفتر: تهران، خیابان کارگر شمالی، کوچه 10، پلاک 71، طبقه 2

شماره تماس: 02188633695

جناب آقای محمدرضا مهری متانکایی

جناب آقای محمدرضا مهری، وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی، تحصیل مقدمات حقوق و فقه و گذراندن دوره‌های آموزشی و کارآموزی قضایی وکالت، برخی از ویژگی‌های محمدرضا مهری که از سال ۱۳۷۸ تا کنون در مناصب و سمت‌های گوناگون حقوقی فعالیت می‌نماید و همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی و غیر آکادمیک حقوقی و غیر حقوقی می‌باشد.

آدرس دفتر: تهران، میرداماد، خیابان شاه نظری خیابان 10 پلاک ۷ واحد 15

شماره تماس: 09121281014

سرکار خانم کتایون کیاسروش

سرکار خانم کتایون کیاسروش وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری شهر تهران می باشد که وی به صورت تخصصی در زمینه دعاوی ملکی همچون، دعوی الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، دعوای الزام به تحویل ملک، دعوی الزام تنظیم سند رسمی ‌برای املاک، دعوای خلع ید، دعوای رفع تصرف عدوانی و … که به صورت حضوری و هم غیر حضوری فعالیت می کنند.

آدرس دفتر: تهران، کارگر شمالی، کوچه دهم، پلاک ۷۱ ، طبقه اول

شماره تماس: 09133987439

جناب آقای دکتر محمد امیرنجات

جناب آقای دکتر امیرنجات وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری به مدت 9 سال به طور تخصصی در امور بانکی فعالیت دارند و ماهر و متخصص در قوانین خاص بانکی هستند. وی بیش از 10 سال سابقه وکالت دارند. آقای دکتر امیر نجات آشنایی کاملی به مقررات دولتی و آرا صادره در دیوان عدالت اداری دارند. ایشان به موضوعات دیوان عدالت اداری و تامین اجتماعی آگاه هستند.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، ضلع جنو شرقی چهارراه سرو، ساختمان مینیاتور، طبقه 5، واحد 13

شماره تماس: 09122888366

سرکار خانم افسانه اتابکی

سرکار خانم افسانه اتابکی وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی در شهر تهران می باشند. وی امروز پس از دفاع و حضور در 500 پرونده قضایی، وی را به وادی دفاع از بدهکاران بانکی رسانده است. تجربه وکالت در پرونده هایی با موضوعات مالی، تجاری و بازرگانی باعث شد پیشنهاد مشاوره حقوقی شرکت های زیر مجموعه هلدینگی فعال در زمینه معادن را در سال 1392 دریافت کند. با پذیرش این پیشنهاد تمرکز خود را به صورت تخصصی در زمینه موضوعات مالی، تجاری و بازرگانی قرار داد است.

آدرس دفتر: تهران، خیابان کارگر شمالی، کوچه ۱۰، پلاک ۷۱، طبقه دوم

شماره تماس: 09999982120

با بهترین وکیل مالیاتی در تهران بیشتر آشنا شویم.

ویژگی های وکیل متخصص در امور پولی و بانکی

آشنایی با رویه های قضایی بانکی: یک وکیل بانکی خوب در تهران باید به رویه های عملی و عرف های بانکی و تجاری آگاه باشد. در اکثر موارد، اختلاف هایی که میان صاحبان کسب و کارها و شرکت ها وجود دارد به دادگاه ختم می شود. وکیلی که به چنین دعاوی رسیدگی می کند، برای موفقیت در پرونده باید از قوانین بانکی اطلاع کافی داشته باشد و به طور کامل به رویه های قضایی دعاوی بانکی آشنا باشد.

ویژگی های وکیل متخصص در امور پولی و بانکی

تجربه کافی در دعاوی بانکی: پرونده های بانکی از حساسیت بالایی برخوردار هستند، وکیلی که رسیدگی به چنین دعاوی را برعهده می گیرد باید تجربه کافی در این زمینه ها را داشته باشد.

آشنایی با معلومات حقوقی و تجاری: وکیل بانکی برای حل پرونده های پولی و بانکی نیازمند آشنایی با مهارت ها و قوانین حقوقی است. یک وکیل بانکی خوب در تهران برای رسیدگی به دعوای یک شرکت تجاری باید با قوانین تجارت در مورد ضمانت از بدهکار بانکی یا ورشکستگی بدهکار بانکی و اسناد تجاری صادره به نفع بانک و … آشنا بوده و اطلاعات کافی داشته باشد.

مهم ترین دعاوی بانکی

اخذ تسهیلات در قبال وثیقه ملکی: یکی از عمده ترین دعاوی بانکی مربوط به اخذ تسهیلات و وام در قبال وثیقه ملکی در قالب قرارداد تسهیلاتی مضاربه، قرارداد مشارکت مدنی، قرارداد فروش اقساطی، جعاله، اجاره به شرط تملیک و … است. زمانی که مشتریان بانک از عهده ی پرداخت تسهیلات سود و بهره های نامتعارف آن برنیایند، وثیقه ملکی آنها به نفع بانک ضبط و تملک می شود و این کار از طریق اجرائیات ثبت و محاکم انجام می شود.

تخلفات در اجرائیات ثبت: مورد بعدی که از انواع دعاوی بانکی به حساب می آید، اشتباهات و تخلفاتی است که در اجرائیات ثبت و امور بعدی آن مانند نظریه کارشناسی ارزیاب ملک، ابلاغ و یا عدم ابلاغ نظریه کارشناسی ارزیاب، تشریفات مزایده و … اتفاق می افتد. این تخلفات حقوق مردم را در معرض تضییع قرار می دهد.

وکیل امور بانکی تهران

دعاوی مربوط به ضمانت نامه های بانکی، دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک ها، دعاوی ارزی، دعاوی عقود پیچیده بانکی، اشتباهات در محاسبه مبالغ خسارات تاخیر دیرکرد و سود بهره و … از مهم ترین دعاوی بانکی است که وکیل متخصص در امور بانکی به آنها رسیدگی می کند.

اشخاصی که به امور سازندگی املاک می پردازند، با ترهین ملک در بانک و اخذ تسهیلات، اقدام به فروش و انتقال ملک رهنی و آپارتمان های احداثی ملک رهنی می کنند. همین موضوع موجب شده تا پرونده های حقوقی، بانکی در محاکم قضایی شهر تهران افزایش یابد. رسیدگی به تمام این مشکلات بانکی و … از عهده ی وکیل متخصص در امور بانکی بر می آید.

کلام آخر

از اینکه تا بخش انتهایی مقاله بهترین وکیل بانکی در تهران همراه ما بودید، سپاس گزارم. تلاش کردیم تا تعدادی از وکلای شهر تهران را به همراه آدرس و شماره تماس معرفی کنیم تا انتخاب راحتی داشته باشید. امیدوارم که با مطالعه این مقاله، وکیل مورد نظرتان در امور پولی و بانکی را پیدا کنید. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید خوشحال می شویم برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا