مهاجرت

اقامت امارات و دبی با خرید ملک + هزینه و شرایط ✈️【سال1403】⚖️

امارات یکی از کشورهای در حال توسعه در خاورمیانه است که در سال های اخیر توانسته ثبات اقتصادی و سیاسی قابل قبولی را داشته باشد. ایرانیان از گذشته به این کشور عربی مهاجرت داشته اند و امروزه نیز مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مرسوم برای کسب اقامت در این کشور است. به صرفه ترین راه برای سرمایه گذاری در امارات متحده عربی، خرید ملک است. در این مطلب سعی داریم اطلاعات جامعی درباره اخذ اقامت امارات با خرید ملک در اختیار شما قرار دهیم تا شاید به این شکل به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ گفته باشیم. در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

اقامت امارات با خرید ملک به چه صورت است؟

کشور امارات متحده عربی یکی از کشورهای در حال توسعه در خاورمیانه است که در سال های اخیر توانسته سرمایه گذاران زیادی را به سوی مرزهای خود جذب نماید. در واقع روش های زیادی برای کسب اقامت امارات وجود دارد که سرمایه گذاری نیز یکی از این روش ها است. راه های زیادی برای سرمایه گذاری و کسب اقامت امارات وجود دارد. کارآفرینی، حضور در صندوق های سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خرید ملک جزو مهم ترین روش های مهاجرت به امارات هستند.

از میان روش های رایج برای سرمایه گذاری، اخذ اقامت امارات با خرید ملک جزو به صرفه ترین ها است؛ زیرا در این روش شما می توانید با خرید یک ملک به ارزش حداقل یک میلیون درهم موفق به کسب اقامت امارات متحده عربی شوید. همچنین در این روش شما می توانید برای اعضای خانواده خود نیز ویزا دریافت کنید. البته لازم است اعضای خانواده شرایط تعیین شده از سوی دولت امارات را دارا باشند. در ادامه مطلب به بررسی کامل این موضوع خواهیم پرداخت.

امکان خرید ملک در تمامی مناطق کشور امارات وجود ندارد. دولت امارات مناطقی از دبی و شهرهای دیگر این کشور را برای خرید ملک توسط افراد مهاجر معرفی کرده است. در واقع شما با خرید یک آپارتمان در کشور امارات می توانید علاوه بر اقامت دبی با خرید ملک، سود سرشاری را نیز به خود اختصاص دهید. علاوه بر رشد ارزش قیمت ملک در امارات، در صورتی که شما تمایل چندانی به سکونت در آپارتمان خریداری شده نداشته باشید می توانید با اجاره دادن آن از منافع مادی اش منتفع شوید.

خوش ساخت بودن املاک در شهر دبی باعث شده است تا مهاجرین زیادی از کشورهای اروپایی و آمریکایی تمایل داشته باشند در این کشور اقامت کرده و سرمایه گذاری نمایند. وقتی از ملک در امارات صحبت می کنیم تمامی انواع آن مد نظر است. در واقع شما بسته به نوع زندگی و سرمایه ای که در اختیار دارید می توانید تصمیم بگیرید که در آپارتمان، ویلا، خانه شهری و یا یک پنت هاوس لاکچری در بالاترین طبقات یک برج زندگی نمایید. در همه حالات شما موفق به کسب اقامت امارات خواهید شد.

اقامت امارات با خرید ملک

چه مناطقی از دبی برای خرید ملک مناسب هستند؟

در بالا اشاره کردیم که دولت امارات تنها بخش های خاصی از این کشور را برای خرید ملک و سرمایه گذاری توسط مهاجرین معرفی کرده است. دبی از محلات و مناطق مختلفی تشکیل شده است که پیش از انتخاب آپارتمان و کسب اقامت امارات با خرید ملک می بایست تحقیقات کاملی در خصص آن ها انجام دهید. از مهم ترین بخش های دبی برای خرید ملک می توان به مرکز شهر دبی، دبی مارینا، پالم جمیرا و جمیرا بیچ رزیدنس اشاره کرد. شما بسته به بودجه و سلیقه خود می توانید در یکی از این مناطق ملک خریداری کنید.

قیمت ملک در کشور امارات به عواملی مختلفی نظیر مکان ملک، اندازه ملک، نوع ملک و… بستگی دارد؛ اما پیش از هر گونه اقدام برای خرید ملک و املاک در کشور امارات باید تحقیقات کاملی در خصوص نحوه زندگی و هزینه های جاری برای داشتن یک زندگی حداقلی در دبی اطلاعات کسب کنید. لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در شهر دبی بسیار بالا است و شما برای اینکه بتوانید در این کشور زندگی نرمالی را تجربه کنید می بایست از تمکن مالی و وشعیت شغلی خوبی برخوردار باشید.

شروط لازم برای خرید ملک در امارات

دقت داشته باشید که اصلی ترین شرط برای خرید ملک در امارات این است که فرد مهاجر سرمایه ای معادل به یک میلیون درهم داشته باشد. در واقع حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید یک آپارتمان کوچک در شهر دبی یک میلیون درهم است و املاک دیگر قیمتی بالاتر از این مقدار دارند. از سوی دیگر برای کسب اقامت امارات با خرید ملک تنها به مبلغی که در قرارداد ملک ثبت شده است توجه می شود و ارزش فعلی ملک در نظر گرفته نمی شود. از این رو لازم است ملک در زمان خرید ارزشی معادل یک میلیون درهم داشته باشد.

دقت داشته باشید که اگر نوسانات بازار باعث بالاتر رفتن ارزش ملک شود، نمی توانید آن را به عنوان مبنای ارزش گذاری ملک برای کسب اقامت در نظر بگیرید. برای مثال اگر ارزش یک ملک در سند 600 هزار درهم ثبت شده باشد و پس از نوسانات قیمت آن به بالای یک میلیون درهم رسیده باشد باز فرد نمی تواند اقامت امارات را به دست بیاورد. همچنین در صورتی که دو ملک به ارزش 500 هزار درهم داشته باشید و مجموع ارزش آن ها یک میلیون درهم باشد، باز هم نمی توان برای کسب اقامت دبی با خرید ملک اقدام نمود.

دقت داشته باشید که مدت زمان اقامت در امارات تا حد زیادی به مبلغ ملکی که خریداری می شود بستگی دارد. منظور ارزش ملک در قرارداد است که مبنای اصلی برای اعطای اقامت از سوی دولت امارات محسوب می شود. مدت زمان اقامت امارات با خرید ملک می تواند از 2 تا 10 سال متغیر باشد. در اینجا لازم است ذکر شود که افراد به هیچ عنوان با خرید ملک در امارات نمی توانند به اقامت دائم و کسب تابعیت این کشور امیدوار باشند. تابعیت امارات تنها از طریق ازدواج و در شرایط خاص ممکن است.

افرادی که از طریق خرید ملک به دنبال کسب اقامت امارات هستند می بایست به این نکته توجه داشته باشند که به هیچ عنوان نمی توانند برای انجام کار در امارات پیش قدم شوند. البته این افراد تنها می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنند. البته به تازگی قانونی توسط دولت امارات به تصویب رسیده است که مهاجرینی که با خرید ملک اقدام به اقامت در امارات نموده اند می توانند پس از گذشت دو سال برای دریافت پاسپورت اماراتی نیز اقدام نمایند.

در صورتی که قصد مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک را دارید می بایست این نکته را مد نظر قرار دهید که کسب اقامت دبی با خرید ملک مسکونی ممکن است. در واقع شما در صورتی می توانید به کسب اقامت امارات امید داشته باشید که آپارتمان، ویلا، پنت هاوس و یا هر نوع دیگری از ملک مسکونی را خریداری کرده باشد. با خرید زمین کشاورزی و ملک تجاری هرگز نمی توان به کسب اقامت این کشور امیدوار بود.

شروط مهاجرت به امارات

انواع ویزای اعطا شده با خرید ملک در امارات

در بالا اشاره کردیم که خرید ملک یکی از روش های مرسوم برای کسب اقامت در امارات متحده عربی است. در واقع پس از خرید ملک در امارات، دو نوع ویزا برای فرد صادر می شود. ویزای نوع اول اعتباری دو تا ده ساله دارد که این مدت بر اساس قیمت ملک تعیین می گردد. ویزای نوع دوم نیز اعتباری شش ماهه دارد و فرد می تواند با آن چند بار به کشور امارات وارد شود. این مدت در پاسپورت فرد مهاجر قید می گردد.

در واقع اگر ارزش ملک مورد نظر بین یک تا پنج میلیون درهم باشد، میزان اقامت دبی با خرید ملک دو ساله برای فرد مهاجر در نظر گرفته می شود. اگر ارزش ملک در قرارداد مبلغی بین پنج تا ده میلیون درهم باشد، فرد می تواند برای پنج سال در امارات اقامت کند و اگر ارزش ملک خریداری شده بالاتر از ده میلیون درهم باشد به فرد مهاجر اقامتی ده سال اعطا می شود. همچنین مدت زمان اعتبار اقامت در صورت عدم فروش ملک به دیگری قابل تمدید است.

در هر دو نوع ویزا می توان تحت شرایطی خاص برای اعضای خانواده سرمایه گذار نیز ویزای همراه دریافت کرد. دریافت ویزای همراه برای افراد زیر 18 سال بدون دردسر خاصی انجام می شود؛ اما برای افراد با سن 18 تا 21 سال لازم است در ابتدا وابستگی آن ها به خانواده برای دولت امارات محقق شود تا بتوان برای آن ها ویزا دریافت نمود. لازم است پیش از هر گونه اقدام برای انتخاب آپارتمال و دریافت اقامت امارات با خرید ملک اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید.

برای خرید ملک در امارات باید چه مراحلی را طی نماییم؟

دقت داشته باشید که تمامی کشورهای دنیا برای فروش ملک به افراد خارجی قوانین و مقررات سخت گیرانه ای را وضع کرده اند. در کشور امارات سرمایه گذاری از طریق خرید ملک ممکن است و این کار به ساده ترین شکل ممکن قابل انجام است. لازم است برای این کار با روال خرید ملک در امارات آشنا بوده و اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهید. مراحل مختلف برای اقامت امارات با خرید ملک به شرح زیر است:

دریافت ویزای توریستی: در ابتدا لازم است فرد سرمایه گذار ملک مورد نظر خود را انتخاب نماید. اندازه و نوع ملک انتخابی تا حد زیادی به بودجه و سلیقه فرد باز می گردد. دقت داشته باشید که خرید ملک باید در مناطقی انجام شود که دولت امارات خرید و فروش آن ها را برای مهاجرین خارجی آزاد کرده است. پس از انجام تحقیقات لازم و انتخاب ملک مورد نظر لازم است فرد برای ورود به امارات ویزای توریستی دریافت نماید تا بتواند امورات لازم برای انتقال سند را انجام دهد.

انتقال سند: پس از صادر شدن ویزای توریستی لازم است فرد در کمترین زمان ممکن خود را به امارات رسانده و مقدمات لازم برای خرید ملک را فراهم سازد. در این مرحله لازم است فرد صحبت های پایانی برای انتقال سند را انجام داده و به جمع بندی های نهایی در این خصوص برسد. سپس فرد با در دست داشتن مدارک مورد نظر می تواند برای انتقال سند اقدام نماید و کار خرید ملک را نهایی نماید.

دریافت ویزا: پس از قطعی شدن معامله خرید ملک و انتقال سند مذکور وقت آن فرا می رسد که برای دریافت ویزا و کسب اقامت دبی با خرید ملک اقدام نمایید. در این شرایط لازم است فرد با در دست داشتن اوراق شناسایی، سند ملک، گواهی سوء پیشینه و پاسپورت به اداره مهاجرت امارات مراجعه کرده و درخواست خود مبنی بر دریافت ویزار را ثبت نماید. تنها دو هفته پس از درخواست ویزا صادر خواهد شد.

مراحل خرید ملک در امارات

مزایای اقامت در امارات با خرید ملک

اقامت امارات با خرید ملک دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • دقت داشته باشید که در صورت خرید ملک در امارات و کسب اقامت این کشور، مهاجرین می توانند در زمینه ثبت شرکت نیز اقدام نمایند و مشغول به کار باشند. به دلیل رشد اقتصادی در کشور امارات و توسعه روز افزون سرمایه گذاری خارجی در این کشور می توان به صراحت گفت که آینده شغلی در امارات متحده عربی بسیار مطلوب است و شما دغدغه ای از این بابت نخواهید داشت.
 • کشور امارات توانسته است زیر ساخت های رفاهی متنوعی را در اختیار ساکنین خود قرار دهد. افراد در صورت سکونت در این کشور زیبا، از امکانات تفریحی، بهداشتی، فرهنگی، گردشگری، آموزشی و… بهره مند شوند و از داشتن یک زندگی مرفه لذت ببرند.
 • با اندکی جستجو می توانید املاک بسیاری در امارات را مشاهده نمایید که با قیمتی معقول به فروش می رسند. در واقع شما می توانید با خرید ملک در امارات متحده عربی، علاوه بر ایجاد راهی برای سرمایه گذاری مطمئن، از داشتن یک آپارتمان یا ویلای با قیمت مناسب نیز استفاده کنید.
 • در بالا به انواع ویزا اشاره داشتیم و گفتیم در صورت خرید ملک بسته به قیمت آن مدت اقامت تعیین می گردد. مدت اقامت امارات با خرید ملک قابل تمدید است و این نکته یکی از مزایای مهم سرمایه گذاری در امارات است.
 • متقاضیان مهاجرت به امارات با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور می توانند نسبت به بازگشایی حساب بانکی در امارات اقدام نمایند. در واقع امکان بازگشایی حساب بانکی و انجام تراکنش های لازم برای مهاجرین در نظر گرفته شده است.
 • برای مهاجرینی که از طریق خرید ملک توانسته اند اقامت این کشور را به دست بیاورند امکان دریافت گواهی نامه رانندگی نیز فراهم شده است. در واقع متقاضیان می توانند در امارات از خودروی شخصی خود استفاده نمایند.
 • با دریافت اقامت دبی با خرید ملک شما می توانید نسبت به بیمه خود و اعضای خانواده تان اقدام نمایید؛ اما باید دقت داشته باشید که بیمه در امارات خصوصی است و قیمت بسیار بالایی دارد.
 • مهاجرین می توانند با خرید ملک در امارات از امکاناتی نظیر داشتن سیم کارت شخصی و اوراق شناسایی کشور امارات بهره مند شوند.
 • یکی از مزایای مهم اقامت امارات با خرید ملک در این است که اعضای خانواده می توانند در مدارس و دانشگاه های مطرح کشور امارات مشغول به تحصیل شوند. امروزه سطح دانشگاه های امارات قابل قبول است و شما می توانید با مراجعه به سایت وزارت علوم از دانشگاه های مورد تایید این کشور مطلع گردید.
 • دولت امارات بخش های گسترده ای از سیستم کسب و کار و سرمایه گذاری این کشور را معاف از مالیات کرده است. در واقع شما با سرمایه گذاری در این کشور می توانید سود بیشتری را در اختیار داشته باشید.
 • امنیت در کشور امارات در سطح بالایی است. به گونه ای که در شهر دبی علی رغم اینکه تعداد زیادی از مهاجرین زندگی می کنند، خبری از سرقت و جنایت آشکاری نیست و شما می توانید در چنین محیط امن و آرامی زندگی لذت بخشی را داشته باشید.
 • در صورتی که موفق به اخذ اقامت امارات با خرید ملک شوید، می توانید بدون نیاز به دریافت ویزا به 121 کشور جهان مسافرت کید و این یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک است.
مزایای اقامت امارات با خرید ملک

آیا خرید ملک در امارات منجر به اخذ اقامت دائم در این کشور می شود؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم افراد با خرید ملک در امارات می توانند از ویزای شش ماهه و یا دو ساله بهره مند شوند. دقت داشته باشید که مدت زمان اعتبار ویزا بر اساس قیمت ملک خریداری شده تعیین می شود. همچنین پس از پایان مهلت اعتبار ویزای اعطا شده لازم است افراد با در دست داشتن اوراق شناسایی نسبت به تمدید اعتبار ویزاها اقدام نمایند. لازم به ذکر است که تمدید اعتبار ویزا با دریافت مبلغی از سوی اداره مهاجرت همراه است.

در واقع افراد با خرید ملک در امارات دارای نوعی از اقامت موقت می شوند. متاسفانه بارها در تبلیغات موسسات مهاجرتی دیده شده است که اعلام می کنند متقاضیان می توانند با خرید ملک موفق به اخذ پاسپورت و اقامت امارات شوند. این گفته کاملا اشتباه و فقط برای بازارگرمی است. همچنین لازم به ذکر است که با دریافت اقامت امارات با خرید ملک شما و اعضای خانواده تان به هیچ عنوان حق انجام کار در امارات را نخواهید داشت و این نیز واقعیتی است که موسسات مهاجرتی از گفتن آن اجتناب می کنند.

همچنین باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که تابعیت کشور امارات در شرایط بسیار خاصی به مهاجرین اعطا می گردد و شما از طریق خرید ملک به هیچ عنوان مشمول دریافت آن نخواهید شد. برای دریافت تابعیت کشور امارات لازم است از طریق ازدواج با یک تبعه اماراتی اقدام نمایید. دولت امارات پس از سه سال از مدت ازدواج، شرایط را به خوبی مورد مطالعه قرار می دهد و در صورتی که از عدم صوری بودن ازدواج مطمئن گردد تحت شرایط بسیار خاص تابعیت را اعطا می کند.

اقامت امارات با خرید ملک

لزوم استفاده از وکیل برای کسب اقامت امارات با خرید ملک

کشورهای مختلف برای پذیرش مهاجر دارای قوانین و مقررات سفت و سختی هستند که توسط دولت آن کشور تعیین می گردند. برای مهاجرت به کشورهای مختلف جهان لازم است از این قوانین و ضوابط اطلاع کامل داشته باشیم و همواره تغییرات قانونی را تحت رصد قرار دهیم تا بتوانیم راه مناسب برای مهاجرت به کشور مقصد را پیدا کرده و اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهید؛ اما عموم مردم اطلاع کاملی از چهارچوب های قانونی در زمینه مهاجرت به کشورهای گوناگون را ندارند

یک وکیل مهاجرتی دانش آموخته رشته حقوق در یکی از دانشگاه های مطرح کشور است. او به دلیل تحصیلاتی که داشته توانسته است اطلاعات خود درباره مهاجرت به کشورها را به روز نگه دارد و راهگشای متقاضیان باشد. گذشته از این او تجربه بالایی در زمینه مهاجرت و کسب اقامت دارد و می تواند امور لازم برای مهاجرت به امارات را با بالاترین دقت انجام دهد. علاوه بر این، وکیل مهاجرتی با روال و فرآیند مهاجرت آشنایی کامل دارد و می تواند این امور را تسریع نماید.

در صورتی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت امارات با خرید ملک را دارید لازم است پیش از هر گونه اقدامی با یک وکیل مهاجرتی خبره به بحث و گفتگو بپردازید و نظر او را جویا شوید. او شرایط و اهداف شما را مورد بررسی قرار می دهد و بهترین راهکار برای مهاجرت را به شما پیشنهاد می کند. با رعایت دستور العمل های وکیل برای مهاجرت می توانید از بروز خسارات احتمالی در امان باشید و از بروز تنش های گوناگون در این زمینه اجتناب نمایید.

ضرورت استفاده از یک وکیل

کلام آخر

از اینکه تا پایان با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم! در این مطلب تلاش کردیم اطلاعات جامعی درباره اخذ اقامت امارات و دبی با خرید ملک در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه تلاش کردیم به تشریح شرایط لازم برای کسب اقامت امارات بپردازیم و مراحل انجام آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این تلاش کردیم مهم ترین مزایای مهاجرت به امارات را برشمریم و در پایان نیز ضرورت استفاده از یک وکیل مجرب و خبره در امور مهاجرت را گوشزد نمودیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که اگر تجربه سفر یا اقامت در امارات را دارید، نظرات و پیشنهادات خود را با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا