خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در اصفهان ⚖️【سال1402】

قانون مهریه از سال ها پیش در جامعه مقرر گشته است. از مهم ترین حقوق زن جهت عقد و تشکل خانواده، معین سازی مهریه می باشد. گاها با این که مطالبه مهریه از حقوق مسلم زوجه است اما در طی مسیر آن دچار مشکل می شود. اگر ساکن اصفهان هستید و قصد هموار کردن مسیر مطالبه خود را دارید، ما سعی کرده ایم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در اصفهان را در این مقاله معرفی کنیم. با ما در سایت برترین وکیل همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در اصفهان کیست؟

بهترین وکیل مهریه در اصفهان کیست؟

از اساسی ترین دغدغه های هر فرد در طی زندگی، گرفتن حق و حقوق خود می باشد که مهریه نیز از این قاعده مستثنی نیست. امروزه در دادگاه های اصفهان، همواره پرونده های ناموفق مطالبه مهریه به چشم می خورد، لذا برای تسریع کار و پیش بردن مطالبه آن به بهترین شکل ممکن، نیاز است از بهترین وکیل اصفهان کمک بگیرید. این اشخاص در سابقه کاری خود دارای پرونده های موفق فراوانی می باشند که به سبب سوادکاری، پیگیری، ذکاوت و زبردست بودن آن هاست. خوشبختانه اصفهان دارای وکلای حاذق و خبره فراوانی می باشد که می توانند شما را یاری نمایند.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

از آنجایی که تعدد وکیل موجب سردرگمی افراد می شود، به بررسی سوابق چند تا از بهترین وکیل مهریه در اصفهان می پردازیم تا بهترین انتخاب را در پیش بگیرید:

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل خانواده در اصفهان

زهرا حق شناس

زهرا حق شناس وکیل مهریه در اصفهان

خانم زهرا حق شناس وکیل پایه یک دادگستری، بنیانگذار و مدیر موسسه حقوقی بانوی عدالت آریا در اصفهان هستند. ایشان به عنوان بهترین وکیل زن در اصفهان دارای تخصص علمی و کاربردی در حوزه های مختلف می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های:

 • پرونده های ملکی الزام به تنظیم سند رسمی حکم تخلیه خلع ید تصرف عدوانی خسارت وجه التزام قراردادی و تنظیم قراردادها مطابق با موازین حقوقی از جمله تنظیم قرارداد های بیع و اجاره، شراکت، کارخانجات، مشارکت درساخت و …
 • دعاوی خانوادگی از جمله طلاق مهریه نفقه و اجرت المثل ایام زوجیت حضانت فرزندان فریب در ازدواج تجویز ازدواج مجدد اثبات نسب و … می باشد.

برخی از سوابق خانم حق شناس عبارتند از:

 • همکاری با شرکت ها و ارگان های خصوصی مختلف
 • دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • دارای گواهینامه نحوه تنظیم قراردادهای تجاری بین المللی
 • دارنده مدرک سمپوزیوم بین المللی حقوق داوری با مشارکت انجمن حقوق تطبیقی و قضات عالی رتبه در کشور فرانسه

شماره تماس: 09138180578

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره و وکالت خانم حق شناس، با شماره بالا با ایشان در ارتباط باشید.

محمد مهدی رضیان

جناب آقای محمد مهدی رضیان وکیل مهریه در اصفهان

آقای محمد‌مهدی رضیان، وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی و مدرس دانشگاه در شهر اصفهان هستند. ایشان دارای مدرک حقوق خصوصی و بالاترین پایه وکالت در استان اصفهان بوده و با توجه به سال ها وکالت و مشاوره حقوقی شناخت کامل بر رویه دادگاه ها و مراجع قضایی دارند.

وکالت در دادگاه ها و پرونده های حقوقی ملکی، کیفری و جزایی، خانواده، دادگاه های انقلاب و تعزیرات از سوابق درخشان ایشان می باشد. بیش از 2000 مشاوره و ارشاد قضایی موفق حقوقی، کیفری، مواد مخدر، ثبتی، معاملات و قراردادها، دعاوی تجاری، مالی و غیرمالی، خانواده، مسائل مربوط به زوجین و … در استان اصفهان از سوابق کاری وی محسوب می‌شود.

برخی از سوابق و خدمات آقای محمد مهدی رضیان:

 • عضو مجمع داوری و میانجیگری
 • عضو اتحادیه وکلای بین المللی (iBA)
 • عضو اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران
 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری، بنیاد ملی نخبگان حقوقی
 • وکالت و مشاوره حقوقی سازمان و ارگان های متعدد
 • نگارش اوراق قضایی و قراردادهای تخصصی حقوقی
 • داوری پیشرفته بین المللی و داخلی

جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره حضوری و غیرحضوری با ایشان می‌توانید با تعیین وقت قبلی با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09132000186
آدرس دفتر: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، حدفاصل ایستگاه مترو شریعتی، مجتمع سعادت، طبقه 2، واحد 4

مهدی کشوری

جناب آقای مهدی کشوری

جناب آقای مهدی کشوری از وکلای پایه یک دادگستری در اصفهان می باشد. وی در حوزه وکالت دارای بیش از 18 سال سابقه کاری است. ایشان موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی، از دانشگاه تهران گردیده و دارای پرونده های موفق و سرنوشت سازی مانند دعاوی حقوق خانواده می باشد. ویژگی های آقای کشوری در زمینه کاری خود، پیگیری، امانت داری، بیان رسا و مهم تر از این تجربه های کسب شده، است.

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان نیکبخت، مجتمع ماکان، طبقه سوم، واحد 36

شماره تماس: 09133195335

علی اکبر خسروی

جناب آقای علی اکبر خسروی

آقای علی اکبر خسروی موفق به اخذ پروانه خود در سال 1377 شده است. ایشان با توجه به سابقه کاری بالا و تعدد پرونده طی سال های کاری خود، دارای تجربه چشمگیری در حوزه وکالت می باشد. جناب خسروی نیز در پرونده های مختلف حقوقی ورود داشته اند که یکی از آن ها پرونده های امور خانواده است. فن بیان خوب و اطلاعات و آگاهی ایشان نقش مهمی در موفقیت پرونده های حقوقی موکلین دارد.

آدرس دفتر: اصفهان، چهارباغ بالا، روبروی پمپ بنزین، خیابان کاخ سعادت آباد غربی، پلاک 11

شماره تماس: 09131192506

ثمین سالم

سرکارخانم ثمین سالم

خانم ثمین سالم وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 13 سال سابقه کاری در حوزه وکالت است. ایشان دارای پرونده های زیادی در زمینه امور حقوقی از جمله وکیل امور خانواده مانند مهریه می باشد. وی دارای 3 سال سابقه وکالت در شرکت بیمه رازی اصفهان بوده اند. سرکار خانم سالم موفق به اخذ پروانه وکالت در سال 1387 شده است. در پی فعالیت هایشان در حوزه تخصصی خود با اطلاعات بالا، رسایی گفتار و تبحر ایشان همواره مورد رضایت موکلین خود بوده اند.

آدرس دفتر: اصفهان، سه راه سیمین، جنب پمپ بنزین، ساختمان آرش، طبقه 4، واحد 402

شماره تماس: 09132944972

مهدی باباشاهی

جناب آقای مهدی باباشاهی

جناب باباشاهی وکیل پایه یک دادگستری درد اصفهان با بیش از 15 سال سابقه کاری در حوزه وکالت است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خانواده هستند. پرونده هایی که آقای باباشاهی در سوابق خود داشته اند، اعم از حقوقی و کیفری، توانسته اند به نتایج مورد قبولی برسند که همین موضوع باعث رضایت موکلین شده است. ایشان در سال 1386 موفق به اخذ پروانه وکالت گردیده.

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان مقداد (آتش سابق)، نهرفرشادی، ساختمان زیتون، طبقه اول

شماره تماس: 09133105270

حامد امیری

جناب آقای حامد امیری وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری اصفهان می باشند. وی با سابقه چند ساله خود و تاسیس یک موسسه و همینطور فعالیت به صورت تخصصی در زمینه هایی همچون، دعاوی خانواده، دعاوی قراردادها، دعاوی کیفری، دعاوی حقوقی، تعزیرات و مشاوره های تخصصی در زمینه های مختلف را به افراد ارائه می دهند.

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان قائم مقام فراهانی، مجتمع شیخ بهایی، طبقه اول، واحد ۱۱

شماره تماس: 09133028746

طریقه ی توقیف سهم الارث زوج برای مهریه

یکی از راه هایی که باعث تسریع گرفتن حق قانونی شما یعنی مهریه می گردد توقیف سهم الارث است. اگر زوجه برای مطالبه مهریه خود بخواهد از طریق توقیف سهم الارث زوج اقدام کند، ابتدا باید تنظیم دادخواست مطالبه مهریه صورت گیرد و پس از آن شما می توانید درخواست توقیف سهم الارث زوج را به ثبت برسانید. برای انجام این کار می توانید به یکی از دفترهای خدمات قضایی مراجعه کنید.

دادگاه با بررسی دادخواست شما و همچنین در صورتی که سهم الارثی برای زوج وجود داشته باشد، امکان فروش و مزایده برای شما فراهم می گردد. توقیف ارث طبق قوانین، دارای شرایط خاصی می باشد. بر اساس ماده 1082 قانون مدنی پس از جاری شدن عقد، زوجه مالک مهریه خود می شود و به هر طریقی می تواند آن را تصرف کند.

همچنین طبق ماده 1 محکومیت های مالی اگر کسی طبق حکم، موظف به اعطای هر نوع مالی به شخص دیگر باشد، در صورتی که از انجام آن امتناع کند، عین آن مال گرفته شده و تقدیم شخص می شود اما اگر عین آن مال وجود نداشته باشد یا حکم اخذ عین مال صادر نشده باشد، چیزی معادل آن مال یا هم ارزش با آن، تقدیم شخص می شود.

لذا اگر زوج، از پرداخت مهریه که حق هر زوجه ای است، پرهیز کند می تواند از راه های دیگری مانند توقیف سهم الارث اقدام کند که از طریق اجرای ثبت امکان پذیر می باشد.

طریقه ی توقیف سهم الارث زوج برای مهریه

در چه شرایطی طلاق از سمت زوجه باشد، مهریه به او تعلق نمی گیرد؟

به طور کلی در 3 حالت مهریه تعلق نمی گیرد، بر اساس ماده 1089 قانون مدنی در صورتی عقد باطل بوده و نزدیکی صورت نگرفته باشد و یا عقد فسخ شده باشد، مهریه ای به زوجه پرداخت نمی شود، مگر این که مرد دچار بیماری ناتوانی جنسی باشد، در این صورت نصف مهریه به زوجه تعلق میگیرد.

در شرایطی که زن در خواست طلاق و مهریه را داشته باشد، حتی اگر زندگی مشترکی هم صورت نگرفته باشد، می تواند دلایل خود را به دادگاه ارائه دهد. اگر مورد قبول واقع گردد، نصف مهریه در صورت باکره بودن زوجه به او تعلق می گیرد اما اگر نزدیکی صورت گرفته باشد تمام مهریه باید پرداخت شود.

مورد دیگر شرایط تعلق نگرفتن مهریه فوت زوجه قبل از رابطه زناشویی است، یعنی اگر زن و مرد درمورد عقد و مهریه به توافق برسند اما قبل از تعیین مهریه، زن فوت کند و نزدیکی صورت نگرفته باشد مرد از پرداخت مهریه معاف است.

در چه شرایطی طلاق از سمت زوجه باشد، مهریه به او تعلق نمی گیرد؟

کلام آخر

از توجه شما تا آخر این مقاله، سپاس گزاریم. امید است اطلاعاتی که ذکر شد از جمله معرفی بهترین وکیل مهریه در اصفهان، طریقه ی توقیف سهم الارث برای مهریه و همچنین شرایط تعلق نگرفتن مهریه به زوجه، مفید واقع گردیده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا