خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در اصفهان ⚖️【سال1403】

قانون مهریه از سال ها پیش در جامعه مقرر گشته است. از مهم ترین حقوق زن جهت عقد و تشکل خانواده، معین سازی مهریه می باشد. گاها با این که مطالبه مهریه از حقوق مسلم زوجه است اما در طی مسیر آن دچار مشکل می شود. اگر ساکن اصفهان هستید و قصد هموار کردن مسیر مطالبه خود را دارید، ما سعی کرده ایم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در اصفهان را در این مقاله معرفی کنیم. با ما در سایت برترین وکیل همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در اصفهان کیست؟

بهترین وکیل مهریه در اصفهان کیست؟

از اساسی ترین دغدغه های هر فرد در طی زندگی، گرفتن حق و حقوق خود می باشد که مهریه نیز از این قاعده مستثنی نیست. امروزه در دادگاه های اصفهان، همواره پرونده های ناموفق مطالبه مهریه به چشم می خورد، لذا برای تسریع کار و پیش بردن مطالبه آن به بهترین شکل ممکن، نیاز است از بهترین وکیل اصفهان کمک بگیرید.

این اشخاص در سابقه کاری خود دارای پرونده های موفق فراوانی می باشند که به سبب سوادکاری، پیگیری، ذکاوت و زبردست بودن آن هاست. خوشبختانه اصفهان دارای وکلای حاذق و خبره فراوانی می باشد که می توانند شما را یاری نمایند.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل خانواده در اصفهان

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

از آنجایی که تعدد وکیل موجب سردرگمی افراد می شود، به بررسی سوابق چند تا از بهترین وکیل مهریه در اصفهان می پردازیم تا بهترین انتخاب را در پیش بگیرید:

معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در اصفهان!

زهرا حق شناس

زهرا حق شناس بهترین وکیل مهریه در اصفهان

خانم زهرا حق‌شناس وکیل پایه یک دادگستری بنیانگذار و مدیر موسسه حقوقی بانوی عدالت آریا در اصفهان هستند ایشان به عنوان بهترین وکیل زن در اصفهان دارای تخصص علمی و کاربردی در حوزه‌ دعاوی خانوادگی از جمله طلاق مهریه نفقه اجرت المثل حضانت فرزندان فریب در ازدواج تجویز ازدواج مجدد اثبات نسب و غیره می‌باشد.

برخی از سوابق خانم حق شناس عبارتند از:

 • همکاری با شرکت‌ها و ارگان‌های خصوصی مختلف
 • دارای گواهینامه نحوه تنظیم قراردادهای تجاری بین المللی
 • دارنده مدرک سمپوزیوم بین المللی حقوق داوری با مشارکت انجام فرانسه
 • دارای بیش از ۱۰ سال سابقه کاری در امر وکالت

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره خانم زهرا حق شناس، با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09916592930
آدرس دفتر:
اصفهان، ملکشهر، خیابان رباط سوم، دفتر وکالت خانم حق شناس
مشاهده پروفایل وکیل


مهدی کشوری

جناب آقای مهدی کشوری

جناب آقای مهدی کشوری از وکلای پایه یک دادگستری در اصفهان می باشد. وی در حوزه وکالت دارای بیش از 18 سال سابقه کاری است. ایشان موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی، از دانشگاه تهران گردیده و دارای پرونده های موفق و سرنوشت سازی مانند دعاوی حقوق خانواده می باشد. ویژگی های آقای کشوری در زمینه کاری خود، پیگیری، امانت داری، بیان رسا و مهم تر از این تجربه های کسب شده، است.

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان نیکبخت، مجتمع ماکان، طبقه سوم، واحد 36

شماره تماس: 09133195335

آناهیتا شهریاری

آناهیتا شهریاری بهترین وکیل اصفهان

خانم آناهیتا شهریاری وکیل پایه یک دادگستری اصفهان، مشاور حقوقی کمیته امداد، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی و یکی از وکلای زن در اصفهان می باشند.

تخصص ایشان در زمینه های:

 • پرونده های خانواده (طلاق، مهریه، نفقه،حضانت فرزند و …)
 • پرونده های کیفری (قتل، کلاهبرداری، ذفروش مال غیر، مواد مخدر و …)
 • پرونده های حقوقی (ملکی، مطالبه وجه از جمله چک وسفته، اسناد تجاری و …)

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، نبش چهارراه وکلا، ساختمان وکلای دادمهر، طبقه اول

شماره تماس: 09133044177

فرامرز مفیدپور

فرامرز مفیدپور بهترین وکیل اصفهان

آقای فرامرز مفیدپور وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی و کیفری، مدیر سازمان حقوقی متشکل از تیمی مجرب از وکلا و مشاورین با سابقه و متخصص هستند. سالها تجربه در به ثمر رساندن موفقیت آمیز صدها پرونده در امور حقوقی، کیفری، خانواده، حقوق ملکی و بازرگانی (اسناد تجاری،چک و سفته) داشته اند. وکالت شرکت های بزرگ تجاری و هلدینگ های معتبر، تنظیم قراردادهای تخصصی حقوقی در امور تجاری، بیع، عقود اسلامی و … را بر عهده داشته اند.

دارای گواهی نامه های معتبر از سازمان ها و اندیشکده های حقوقی داخلی و خارجی:

 • I.C.S. group گواهی نامه معتبر داوری و میانجی گری
 • OXFORD حقوق جزا و جرم شناسی
 • T.U.V. در امور مالی و بانکی

اهم تخصص ها و بیشترین تجربیات (با بیش از ۹۰ درصد موفقیت )در امور ذیل:

 • امور خانواده: طلاق، مهریه و …
 • امور حقوقی و اختلافات ملکی: دعاوی مطالبه وجه، دعاوی تجاری (چک ،سفته و…) خلع ید از املاک ،فسخ قراردادها و بطلان عقود و اسناد، دعاوی تصرف عدوانی ،الزام به انتقال سند و انجام تعهدات به همراه کلیه خسارات درمراجع حقوقی سراسر کشور با هر صلاحیت ذاتی
 • امور کیفری: کلاهبرداری، خیانت در امانت، جعل و استفاده از اسناد مجعول، قصور پزشکی منجر به فوت و یا نقص عضو و… در همه مراجع ذی صلاح ذاتی در سراسر کشور، دادسرا، دادگاه های کیفری ۱ و ۲ و دیوان عالی کشور
 • امور مربوط به شهرداری ها: اخذ پروانه ساخت بنا، با کیفیت مورد نظر موکل در کمترین زمان ممکن ، حل اختلاف در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها و دیوان عدالت اداری
 • امور مالی و بانکی: کمک به اخذ تسهیلات و ضمانت نامه های بانکی منطبق با شرایط موکل ،دفاع در کمیسیون های حل اختلاف مالیاتی
 • وکالت در اعاده دادرسی و اعمال ماده ۴۷۷ ق.آ.ک. با استفاده از کلیه عوامل و ابزارهای قانونی
 • بهره مندی از تیمی حاذق، مجرب و با سابقه از وکلای خانم و آقا و اجرای کار گروهی برای حصول بهترین نتیجه

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان شهید نیکبخت، شهید صادقی، کوچه ۱۴، ساختمان پلاک ۹، طبقه 2

شماره تماس: 09133264586

نفیسه عرب زاده

نفیسه عرب زاده وکیل مهریه اصفهان

خانم نفیسه عرب زاده وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان، کارشناس حقوق قضائی و دارای بیش از یک دهه فعالیت در امر وکالت و مشاوره حقوقی می باشند. با موسسات حقوقی معتبر همکاری داشته اند و در تلاش اند تا اختلافات را از طریق سازش، حل و فصل کنند. خانم عرب زاده موفق شده اند در 90% پرونده ها نتیجه مطلوب را به دست آورند. ارائه مشاوره تلفنی از خدماتی دیگر ایشان می باشد.

پرونده های مرتبط با موضوعات مختلفی را می پذیرند از جمله:

 • خانواده از جمله: مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، ترک انفاق، الزام به تمکین، طلاق، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، فسخ نکاح، تدلیس در ازدواج، ملاقات فرزند، حضانت، اذن ازدواج مجدد و …
 • پرونده های مرتبط با موضوعات حقوقی از جمله: مطالبات، خلع ید، الزام به ایفای تعهدات قراردادی، الزام به انتقال، تخلیه، رفع تصرف عدوانی، اعتراض ثالث ( اصلی – اجرایی ) و …
 • فصل خصومت از طریق ارسال اظهارنامه و برگزاری جلسات سازشی و تنظیم توافقنامه
 • تنظیم قراردادهای کاری، مبایعه نامه، تعهد نامه، اقرارنامه، اجاره نامه، توافق نامه، اظهارنامه و …

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان پنج رمضان، ابتدای کوچه شماره 8، جنب ساختمان اسنوا، طبقه دوم

شماره تماس: 09130138072

علی اکبر خسروی

جناب آقای علی اکبر خسروی

آقای علی اکبر خسروی موفق به اخذ پروانه خود در سال 1377 شده است. ایشان با توجه به سابقه کاری بالا و تعدد پرونده طی سال های کاری خود، دارای تجربه چشمگیری در حوزه وکالت می باشد. جناب خسروی نیز در پرونده های مختلف حقوقی ورود داشته اند که یکی از آن ها پرونده های امور خانواده است. فن بیان خوب و اطلاعات و آگاهی ایشان نقش مهمی در موفقیت پرونده های حقوقی موکلین دارد.

آدرس دفتر: اصفهان، چهارباغ بالا، روبروی پمپ بنزین، خیابان کاخ سعادت آباد غربی، پلاک 11

شماره تماس: 09131192506

ثمین سالم

سرکارخانم ثمین سالم

خانم ثمین سالم وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 13 سال سابقه کاری در حوزه وکالت است. ایشان دارای پرونده های زیادی در زمینه امور حقوقی از جمله وکیل امور خانواده مانند مهریه می باشد. وی دارای 3 سال سابقه وکالت در شرکت بیمه رازی اصفهان بوده اند. سرکار خانم سالم موفق به اخذ پروانه وکالت در سال 1387 شده است. در پی فعالیت هایشان در حوزه تخصصی خود با اطلاعات بالا، رسایی گفتار و تبحر ایشان همواره مورد رضایت موکلین خود بوده اند.

آدرس دفتر: اصفهان، سه راه سیمین، جنب پمپ بنزین، ساختمان آرش، طبقه 4، واحد 402

شماره تماس: 09132944972

مهدی باباشاهی

جناب آقای مهدی باباشاهی

جناب باباشاهی وکیل پایه یک دادگستری درد اصفهان با بیش از 15 سال سابقه کاری در حوزه وکالت است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خانواده هستند. پرونده هایی که آقای باباشاهی در سوابق خود داشته اند، اعم از حقوقی و کیفری، توانسته اند به نتایج مورد قبولی برسند که همین موضوع باعث رضایت موکلین شده است. ایشان در سال 1386 موفق به اخذ پروانه وکالت گردیده.

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان مقداد (آتش سابق)، نهرفرشادی، ساختمان زیتون، طبقه اول

شماره تماس: 09133105270

حامد امیری

جناب آقای حامد امیری وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری اصفهان می باشند. وی با سابقه چند ساله خود و تاسیس یک موسسه و همینطور فعالیت به صورت تخصصی در زمینه هایی همچون، دعاوی خانواده، دعاوی قراردادها، دعاوی کیفری، دعاوی حقوقی، تعزیرات و مشاوره های تخصصی در زمینه های مختلف را به افراد ارائه می دهند.

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان قائم مقام فراهانی، مجتمع شیخ بهایی، طبقه اول، واحد ۱۱

شماره تماس: 09133028746

فاطمه کارگردوست حقیقی

سرکار حانم فاطمه کارگردوست حقیقی وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلا شهر اصفهان با شماره پروانه وکالت 2329 می باشد. ایشان به صورت تخصصی در حوزه خانواده و مهریه فعالیت میکند و همچنین در دعاوی دیگر نیز خوش درخشیده اند. خانم فاطمه کارگردوست دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرمشناسی می باشد و در حوزه های دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم پرونده قبول می کند.

آدرس: اصفهان خیابان سجاد-خیابان رحیم ارباب-ساختمان آریان واحد 403

شماره تماس: 09139243262

امیرحسین حبیب اللهی یان

آقای امیرحسین حبیب اللهی یان وکیل پایه یک دادگاه دادگستری دارای چندین سال سابقه در حوزه وکالت و از بهترین وکیل های مهریه در اصفهان می باشد. مشاوره های آقای حبیب اللهی یان در حوزه وکالت زبانزد فعالان این حوزه و مراجعه کنندگان می باشد. ایشان همچنین در تمامی زمینه های حقوقی پرونده قبول می کند و برای احقاق حقوق موکل خود از هیچ تلاشی فروگذار نمیکند. به همین دلیل اکثریت قریب به اتفاق موکلین جناب آقای حبیب اللهی یان از او رضایت کامل دارند.

آدرس: اصفهان خیابان شیخ بهایی خیابان آذرشمالی ساختمان وفا- طبقه 3- واحد 9

شماره تماس: 09131268609


طریقه ی توقیف سهم الارث زوج برای مهریه

یکی از راه هایی که باعث تسریع گرفتن حق قانونی شما یعنی مهریه می گردد توقیف سهم الارث است. اگر زوجه برای مطالبه مهریه خود بخواهد از طریق توقیف سهم الارث زوج اقدام کند، ابتدا باید تنظیم دادخواست مطالبه مهریه صورت گیرد و پس از آن شما می توانید درخواست توقیف سهم الارث زوج را به ثبت برسانید. برای انجام این کار می توانید به یکی از دفترهای خدمات قضایی مراجعه کنید.

دادگاه با بررسی دادخواست شما و همچنین در صورتی که سهم الارثی برای زوج وجود داشته باشد، امکان فروش و مزایده برای شما فراهم می گردد. توقیف ارث طبق قوانین، دارای شرایط خاصی می باشد. بر اساس ماده 1082 قانون مدنی پس از جاری شدن عقد، زوجه مالک مهریه خود می شود و به هر طریقی می تواند آن را تصرف کند.

همچنین طبق ماده 1 محکومیت های مالی اگر کسی طبق حکم، موظف به اعطای هر نوع مالی به شخص دیگر باشد، در صورتی که از انجام آن امتناع کند، عین آن مال گرفته شده و تقدیم شخص می شود اما اگر عین آن مال وجود نداشته باشد یا حکم اخذ عین مال صادر نشده باشد، چیزی معادل آن مال یا هم ارزش با آن، تقدیم شخص می شود.

لذا اگر زوج، از پرداخت مهریه که حق هر زوجه ای است، پرهیز کند می تواند از راه های دیگری مانند توقیف سهم الارث اقدام کند که از طریق اجرای ثبت امکان پذیر می باشد.

طریقه ی توقیف سهم الارث زوج برای مهریه

در چه شرایطی طلاق از سمت زوجه باشد، مهریه به او تعلق نمی گیرد؟

به طور کلی در 3 حالت مهریه تعلق نمی گیرد، بر اساس ماده 1089 قانون مدنی در صورتی عقد باطل بوده و نزدیکی صورت نگرفته باشد و یا عقد فسخ شده باشد، مهریه ای به زوجه پرداخت نمی شود، مگر این که مرد دچار بیماری ناتوانی جنسی باشد، در این صورت نصف مهریه به زوجه تعلق میگیرد.

در شرایطی که زن در خواست طلاق و مهریه را داشته باشد، حتی اگر زندگی مشترکی هم صورت نگرفته باشد، می تواند دلایل خود را به دادگاه ارائه دهد. اگر مورد قبول واقع گردد، نصف مهریه در صورت باکره بودن زوجه به او تعلق می گیرد اما اگر نزدیکی صورت گرفته باشد تمام مهریه باید پرداخت شود.

مورد دیگر شرایط تعلق نگرفتن مهریه فوت زوجه قبل از رابطه زناشویی است، یعنی اگر زن و مرد درمورد عقد و مهریه به توافق برسند اما قبل از تعیین مهریه، زن فوت کند و نزدیکی صورت نگرفته باشد مرد از پرداخت مهریه معاف است.

در چه شرایطی طلاق از سمت زوجه باشد، مهریه به او تعلق نمی گیرد؟

کلام آخر

از توجه شما تا آخر این مقاله، سپاس گزاریم. امید است اطلاعاتی که ذکر شد از جمله معرفی بهترین وکیل مهریه در اصفهان، طریقه ی توقیف سهم الارث برای مهریه و همچنین شرایط تعلق نگرفتن مهریه به زوجه، مفید واقع گردیده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =

دکمه بازگشت به بالا