نکات حقوقی

حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم ⚖️【سال1403】

در جوامع کنونی هر فرد حقوق دانی دارای نرخ حق الوکاله مخصوص به خود می باشد. منظور از حق الوکاله در واقع به میزان پولی گفته می شود که یک وکیل بابت دفاع از موکل و پیشبرد پرونده از او دریافت می کند. با توجه به اینکه وکالت به عنوان شغلی آزاد محسوب می شود، لذا وکیل هیچ گونه محدودیتی در تعیین نمودن دستمزد خود ندارد. البته طبق عرف جامعه، حق الوکاله با توافق طرفین یعنی وکیل و موکل صورت می گیرد و بستگی به میزان زحمت و ساعات کار وکیل و نوع پرونده وکالت دارد. در ادامه مقاله توضیحات کاملی درباره حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم در اختیارتان قرار می دهیم، لذا خواهشمندم تا پایان مقاله در وبسایت برترین وکیل همراه ما باشید.

حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم

حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم

به صورت کلی در توضیح حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم اینگونه می توان شرح داد که جهت اقدام به طلاق از سوی زن یا مرد، باید هزینه دادرسی، هزینه دفاتر الکترونیک قضایی جهت ثبت درخواست، هزینه مشاوره یا هزینه داوری و هزینه ی ثبت طلاق در دفاتر رسمی ثبت ازدواج و طلاق، همچنین اگر برای طلاق به همراهی و کمک بهترین وکیل قم نیاز دارید، حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم نیز باید پرداخت شود.

حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم متناسب با وظایف یک وکیل طلاق تعیین می‌ گردد، اما وکلای بسیار زیادی نیز هستند که رقم‌ هایی بیشتر از تعرفه را به موکلین خود پیشنهاد می‌ دهند. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایلی برای کمک گرفتن از وکیل ندارند و همین مسئله می‌ تواند به ضرر خودشان تمام شود. موسسات حقوقی بسیاری هستند که متناسب با تعرفه قانونی خدمات را ارائه می دهند. این موسسات حقوقی خدمات مختلفی را از جمله مشاوره حقوقی طلاق را در اختیار کاربران خود قرار می‌ دهند. همچنین شما می‌توانید از خدمات رایگان این موسسات نیز استفاده کنید.

منظور از طلاق فوری چیست؟

طلاق به منزله رسیدن زندگی به آخرین ایستگاه است که در پی آن به هر یک از اعضای خانواده و همین طور اجتماع صدمات جبران ناپذیری وارد می گردد. هر روز افراد بسیار زیادی در راهروهای دادگاه خانواده، دادسراها و شوراهای حل اختلاف به دنبال حل نمودن مشکلات خود هستند و وجود قوانین دست و پا گیر و عدم تسلط افراد بر قوانین و گستردگی و پیچیدگی های قوانین در حوزه های مختلف، این مسیر را طولانی و طاقت فرسا نموده است و اعضای خانواده صدمات روحی و روانی بسیاری را متحمل می شوند.

منظور از طلاق فوری چیست؟

طلاق فوری می تواند بهترین راهکار جهت پایان دادن ازدواج های پر دردسر و طاقت فرسا باشد. کارشناسان حقوقی و بهترین وکیل طلاق در قم می تواند در قبال دریافت حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم، در طلاق فوری بهترین راه حل را ارائه کند تا زوجین بر سر تمامی موارد به توافقات لازم برسند و با ارائه این توافق به دادگاه مراجعه نمایند و خواستار طلاق فوری از سوی قاضی دادگاه شوند. طلاق فوری می تواند پیامدهایی مثبتی جهت اتمام زندگی زناشویی که به انتهای خط رسیده اند داشته باشد که برخی از آنها عبارت است از:

 • حفظ ارزش و احترام میان زوجین
 • کاهش استرس و دغدغه ناشی از طلاق
 • تبعات کم و وارد شدن آسیب کمتر به فرزندان
 • کاهش آسیب های اجتماعی نشات گرفته از طلاق
 • حفظ آرامش و امنیت بیشتر در دوران پس از طلاق
 • طی شدن مراحل طلاق در کوتاه ترین زمان ممکن

چه زمانی طلاق از سوی زن انجام می شود؟

از لحاظ قانون داشتن حق طلاق از سوی زن به چند طریق ممکن امکان پذیر است. زنان معمولا با پرداخت حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم، از بهترین وکیل زن در قم کمک می گیرند و خواهان این هستند که از حقوقشان در دادگاه دفاع شود. با توجه به پرونده های موجود در مراجع قضایی، درخواست طلاق از سوی زن از دسته پرونده هایی است که رسیدگی به آن علاوه بر نیاز به دلایل و ادله محکمه پسند، راهی سخت و پیچیده در پیش روی خواهان داشته که نیاز به حضور وکیل طلاق آگاه به قوانین حقوقی به خوبی حس می گردد. زنان در یک سری شرایط خاص مجبور به ارائه درخواست طلاق می شوند که عبارتند از:

عدم پرداخت نفقه از جانب شوهر: بر اساس قوانین کشور، در صورت استنکاف شوهر از پرداخت نفقه و عدم امکان اجراء حکم محکمه و الزام او بدادن نفقه، زن این اختیار را دارد که برای طلاق به قاضی رجوع کند و قاضی شوهر او را مجبور به طلاق می کند. همچنین در صورت عجز شوهر از پرداخت نفقه، اگر زن بتواند در دادگاه اثبات کند که شوهر از دادن نفقه امتناع می کند و توانایی پرداخت نفقه را ندارد، قاضی پرونده با توجه به دلایل و مستندات، حکم طلاق را صادر، و چنانچه شوهر حکم را اجرا نکند، دادگاه خود اقدام به به اجرای صیغه طلاق و امضای سند طلاق می کند.

چه زمانی طلاق از سوی زن انجام می شود؟

عسر و حرج زن: با توجه به قوانین مدنی، عسر و حرج عبارت از پدید آمدن وضعیتی که ادامه زندگی را برای زن با مشقت همراه ساخته طوری که تحمل آن بسیار سخت باشد. موارد زیر در صورت احراز توسط دادگاه صالح از نمونه های بارز عسر و حرج محسوب می شوند که عبارتند از:

 • ترک زندگی مشترک توسط مرد: حداقل به مدت 6 ماه متوالی و یا 9 ماه متناوب در مدت یک سال بدون هیچ گونه عذر موجه
 • اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر و یا ابتلای او به مشروبات الکلی که به اساس زندگی خانوادگی آسیب وارد کرده و زوج طی مدتی که دادگاه تعیین می کند ترک اعتیاد نکرده و یا به ترک اعتیاد پابند نباشد. در صورتی که زوج به تعهد خود عمل نکند و یا پس از ترک، مجددا به مصرف موارد مذکور روی بیاورد، بنا به درخواست زن، طلاق انجام می شود.
 • ضرب و شتم یا هر گونه سوء رفتار مداوم مرد که عرفا با توجه به وضعیت زوجه قابل تحمل نباشد.
 • ابتلای زوج به بیماری های صعب العلاج روانی یا مسری یا هر عارضه صعب العلاج دیگری که زندگی مشترک را مختل نماید.
 • در صورت تحقق هر یک از شروط دوازده گانه ضمن عقد مندرج در عقدنامه، زن قادر است دادخواست طلاق را ارائه دهد. تکیه بر این شروط جهت ارائه دادخواست طلاق و اثبات آنها در دادگاه می تواند بسیار چالش برانگیز و دشوار باشد. بهترین اقدام، برقراری ارتباط با بهترین وکیل مهریه در قم است. موسسات حقوقی بستری را فراهم می کنند تا موکل در چنین شرایط سخت و دشوار، راهنمایی و کمک لازم را دریافت کند.

مهمترین وظایف یک وکیل طلاق خوب

در حال حاضر اکثر مردم با مهمترین وظایف یک وکیل طلاق آشنا هستند، در نتیجه می‌ دانند که طلاق تنها یکی از تخصص‌ های بهترین وکیل خانواده در قم است. وکلای خانواده در حوزه‌ های حقوقی مختلفی اعم از نکاح، مهریه، حضانت فرزند و … نقش دارند و گرفتن حکم طلاق تنها یکی از وظایف این وکلا می باشد. عدم آشنایی با مسائل حقوقی می‌ تواند مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد کند. به همین علت بهتر است قبل از وارد شدن به این پرونده‌ ها از یک وکیل متخصص کمک بگیرید. 

مهمترین وظایف یک وکیل طلاق خوب

یکی از مهمترین و اصلی‌ ترین وظایف یک وکیل طلاق خوب، ارائه مشاوره حقوقی به زون یا مرد است. این مشاوره می‌ تواند در نحوه تصمیم‌ گیری طرفین نقش بسیار مهمی داشته باشد. دومین وظیفه یک وکیل طلاق، حضور یافتن در جلسات دادگاه است. در بسیاری از مواقع طرفین تمایلی برای شرکت در دادگاه ندارند، به همین علت با ارائه یک وکالتنامه به وکیل می‌ توانند از حضور وکیل در دادگاه استفاده کنند. سومین وظیفه یک وکیل و مشاوره حقوقی طلاق اخذ وکالت برای خرید و فروش اموال منقول و غیر منقول است. همچنین یک وکیل می‌ تواند با دریافت حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم، به عنوان نماینده اصلی در مزایده‌ ها نیز شرکت کند.

مزایای مشاوره با یک وکیل طلاق خوب

به صورت کلی از مزایای مشاوره با بهترین وکیل طلاق تواقفی در قم می توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارت است از:

 • در صورتی که هر طرف، دارای یک وکیل باشند، دیگر احتیاجی ندارند که در مراحل دادرسی دادگاه خود را به محل تشکیل جلسه دادگاه برسانند.
 • بیشتر مردم تا به حال در دادگاه ها  حضور نداشته اند و با مراحل قضایی آشنا نیستند. در نتیجه برای تمام آنان بهتر می باشد که برای پیگیری پرونده خود، از یک وکیل طلاق خبره و مجرب کمک بگیرند. این مسئله موجب آن می شود که درصد ضایع شدن حق انسان کاهش یابد.
 • ممکن است زوجینی که قصد جدایی دارند، با توجه به دلایل شغلی و موقعیت اجتماعی و سیاسی خود، صلاح نبینند که در مراجع قضایی و دادگاه های خانواده حضور پیدا کنند. راه حل این مشکل آن  است که  با کمک گرفتن از یک  وکیل طلاق و پرداخت حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم، تمامی مراحل پرونده شان، بدون آنکه نیاز به حضورشان در دادگاه باشد، با موفقیت طی گردد.
 • توجه داشته باشید که یک وکیل طلاق که سال ها در این زمینه فعالیت داشته است، بهتر از هرکس دیگری می تواند شما را از اولین مرحله یعنی اقامه دعوا و تا آخرین لحظه یعنی اعلام نتایج نهایی، یاری کند. لذا بهتر است از تخصص وکیل طلاقی که انتخاب کرده اید و سوابق کاری ایشان، اطلاعات دقیقی داشته باشید.
 • جهت شناخت بهتر یک وکیل طلاق، می توانید پیش از سپردن پرونده تان به او، چندین جلسه مشاوره حقوقی با ایشان، داشته باشید.

منظور از طلاق از سوی زن چیست؟

در گذشته مرد می توانست با اخذ تصمیم طلاق و مراجعه به دفترخانه با حضور دو شاهد، همسر خود را طلاق دهد که این امر موجب افزایش آمار و ارقام طلاق در جامعه شده بود. به دنبال این بی عدالتی، قانون گذاران با وضع قانون برای درخواست طلاق، مراحلی را تعیین نمودند تا اگر مرد از روی احساسات و یا عصبانیت تصمیم به طلاق گرفت، با در نظر گرفتن میسر طولانی طلاق و پرداخت حق و حقوقات زن به طور کامل و با تصمیمی عاقلانه و فکر نمودن به نتیجه کار اقدام به طلاق همسر خود کند.

منظور از طلاق از سوی زن چیست؟

ثبت طلاق پس از صدور حکم عدم سازش از طرف دادگاه امکان پذیر است و هیچ دفترخانه ای مجاز به ثبت طلاق بدون اجازه دادگاه صالح ندارد. در صورت عدم رعایت قوانین وضع شده، دفترخانه، مجازات سنگینی را متحمل خواهد شد. عمدتا مرد از نظر قانون این توانایی را دارد که بدون هیچ دلیلی و تنها با پرداخت تمام حق و حقوقات مالی به زن، او را طلاق دهد و عدم رضایت زن فقط می تواند مراحل طلاق را طولانی تر کند و در صدور حکم طلاق هیچ گونه تاثیری ندارد. مرد بعد از دریافت گواهی عدم سازش، 3 ماه فرصت دارد تا برای اجرای رای دادگاه و ثبت آن، به دفترخانه رسمی طلاق مراجعه کند و در غیر این صورت رای دیگر اعتبار نخواهد داشت.

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین بررسی کردیم که حق الوکاله وکیل برای طلاق در قم چگونه تعیین می گردد. اکنون از شما عزیزان خواهشمندم که اگر نظر یا تجربه ای در این خصوص دارید، آن را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان وب سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا