حقوقیوکیل

10 تا از بهترین وکیل بورس و اوراق بهادار ایران ⚖️【سال1403】

تورم اقتصادی و بی ارزش شدن پول در سال های اخیر، موجب شده تا مردم به جای نگه داشتن پول در بانک ها، آن را سرمایه گذاری کنند. بازار بورس یکی از موقعیت های سرمایه گذاری است که اگر آگاهی کاملی از روند آن نداشته بایم ضرر خواهیم کرد. متاسفانه افراد سودجویی نیز در این بازار وجود دارند که از ناآگاهی مردم سوء استفاده می کنند. در این شرایط به وکلایی خبره نیاز داریم که راه و چاه را به ما نشان دهند و از حقوق ما دفاع کنند. در ادامه مقاله بهترین وکیل بورس و اوراق بهادار ایران قصد داریم به معرفی وکلای خبره و حاذق در حوزه بورس و اوراق بهادار بپردازیم. لطفا در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل بورس و اوراق بهادار ایران کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل بانکی در تهران

بهترین وکیل بورس و اوراق بهادار ایران کیست؟

بازار بورس و یا بازرا سهام، بازاری قانونی است که انواع اوراق بهادار همچون اوراق مشارکت، سهام شرکت و … مطابق قانون و مقررات خاصی خرید و فروش می شوند. تمامی معاملات در این بازار تحت نظر سازمان بورس و اوراق بهادار تهران انجام می شود. یکی دیگر از مزیت های بازار بورس، سود بیشتر آن نسبت به دیگر روش های سرمایه گذاری است

مانند هر معامله دیگری، ممکن است در معاملات بازار بورس نیز مشکلاتی پیش بیاید و افرادی سرمایه خود را که با زحمت بسیار به دست آورده اند به دلیل تقلب دیگران از دست بدهند. در چنین شرایطی بهترین راهکار دریافت مشاوره و مراجعه به وکیل بورس و اوراق بهادار است.

یکی دیگر از مزیت های بازار بورس و اوراق بهادار، شفافیت، قانونی، دسترسی در تمام ساعات شبانه روز، خرید و فروش سریع و آسان است. همین مزایا سبب می شود تا مردم به سمت این بازار کشیده شوند، اما همواره کلاهبردارانی هستند که از افراد سوءاستفاده کنند. افرادی که در بازار بورس به مشکل برموی خورند برای حل آن باید به وکیل متخصص مراجعه کنند.

بهترین وکیل بورس و اوراق بهادار ایران فردی است که اطلاعات کاملی از بازار بورس و نحوه سرمایه گذاری در آن دارد. وکیل بورس با قوانین و مقررات سازمان بورس آشناست و با ارائه مراحل و راه حل ها قانونی، مشکلات به وجود آمده را برطرف می سازد.

در بازار بورس افراد بسیاری وجود دارند اعم از سبدساز، دلال، بازار ساز و … که در شکل قرارداد باهم همکاری می کنند. درچنین شرایطی بهتر است برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات بیشتر و سنگین تر و از دست دادن سرمایه، با وکیلی متخصص بورس و اوراق بهادار، شرکت ها و مالکیت فکری مشورت کنیم.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه مقاله بهترین وکیل بورس و اوراق بهادار ایران قصد داریم به معرفی وکلای کارکشته در این حوزه بپردازیم. برای اطلاع از آدرس و شماره تماس وکلای مسلط در زمینه بورس، شرکت ها و مالکیت فکری در ادامه مقاله نیز ما را همراهی بفرمایید:

معرفی 10 تا از بهترین وکیل اوراق بهادار ایران سال 1403!

دکتر علی حاجی زاده نداف

دکتر علی حاجی زاده نداف بهترین وکیل بورس و اوراق بهادار در ایران

آقای علی حاجی زاده نداف وکیل پایه یک دادگستری در شهر مشهد و وکیل متخصص در حوزه بورس و اوراق بهادار ایران هستند. بیش از 16 سال سابقه وکالت در پرونده های گوناگون را دارند. ایشان جزو وکلای اطمینان ریاست محترم قوه قضاییه و دارای مجوز وکالت در پرونده های امنیتی هستند. از سوابق آقای دکتر تدریس حقوق مالکیت فکری در دانشگاه است. دارای مدارک کارشناسی حقوق، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و دکترای حقوق خصوصی می باشند. رسیدگی به پرونده های کیفری، ملکی، خانوادگی از تخصص های شان است.

آدرس دفتر: مشهد، چهار طبقه، مدرس ۸، ساختمان 121، طبقه دوم، واحد سوم

تلفن همراه: 09155131865

مرتضی دستوری

مرتضی دستوری وکیل بورس و اوراق بهادار ایران

آقای دستوری وکیل پایه یک دادگستری، وکیل و مشاور حقوقی انواع شرکت بورسی، غیربورسی، عمومی و دولتی هستند. بیش از 19 سال سابقه فعالیت در حرفه وکالت دارند. ایشان عضو کانون وکلای مرکز تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل هستند.

پذیرش، قبول وکالت و ارائه خدمات حقوقی برای اشخاص حقیقی یا حقوقی در خصوص خرید سهام شرکت‌های دولتی و پذیرش دعاوی بازار سرمایه شامل اختلافات فی مابین سهامداران، شرکت‌های کارگزاری، سبدگردانان و اشخاص حقیقی یا حقوقی مرتبط با بازار اوراق بهادار توسط ایشان انجام می شود.

آدرس دفتر: فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، ایستگاه مهران ساختمان آرمیتا، پلاک77، طبقه اول، واحد 8

شماره تماس: 09122546782

دانیال کریمی

دانیال کریمی وکیل بورس و اوراق بهادار در ایران

آقای کریمی وکیل پایه یک دادگستری در تهران، دارای مدرک لیسانس حقوق از دانشگاه شهید چمران اهواز، دارای کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه شاهد تهران و دانشجوی حقوق حمل و نقل تجاری از دانشگاه تهران هستند.

جناب کریمی سوابق و تجارب بسیاری در زمینه دعاوی بورس و اوراق بهادار ایران دارند، پیگیری دعاوی ثبت احوال، دعاوی بانکی، اسناد تجاری، دعاوی ملکی و اجراییه های ثبتی از تخصص های ایشان است. از جمله سوابق آقای کریمی، وکالت در هیات داوری بورس، وکالت در پرونده های بانکی، بورس، وکالت در پرونده های ملکی، اجراییه های ثبتی و امور ارزی و … است.

آدرس دفتر: تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4، واحد 406

شماره تماس: 09127107714

مجید میرمعاف

مجید میرمعاف وکیل بورس و اوراق بهادار ایران

آقای میرمعاف وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند. کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دارند و متخصص در بازار سرمایه و بروس و اوراق بهادار و مسائل مربوط به آن هستند. وکالت در دعاوی متعدد اعم از حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی، انحصار وراثت، بورس، بیمه، دیوان عدالت اداری، قصاص، جرایم رایانه ای، دعاوی قاچاق و … هستند. وکیل چندین شرکت بیمه وکیل شرکت تجارت آوند شایگان وکیل بانک تجارت از سال 95 تا اکنون از سولابق کاری ایشان است.

آدرس دفتر: تهران، شهرک قدس، بلوار 45 متری انقلاب، روبروی آتش نشانی، نبش کوچه محمدی، پلاک 126

شماره تماس: 09121388578

وحید وارسته نیا

وحید وارسته نیا وکیل بورس و اوراق بهادار ایران

آقای وارسته وکیل پایه یک دادگستری و از وکلای خبره در حوزه بورس و بازار سرمایه هستند. با داشتن سابقه ای بیش از 13 سال در حرفه وکالت یکی از وکلای باتجربه محسوب می شوند. آقای وارسته نیا وکیل شرکت ساختمانی و آکام پارمیس و وکیل شرکت تولیدی لباس باغ سیب بوده اند و هچنین با شرکت های تجاری متعددی همکاری و مشاوره داشته اند.

از خدماتی که توسط آقای وارسته نیا ارائه می شود می توانیم به دعاوی ملکی، خانواده، جرایم رایانه ای و سایبری، چک و سفته، امور بین الملل، امور ثبتی، امور حسبی و ثبت احوال، آیین دادرسی، بازرگانی صادرات و واردات، بورس، بیمه، تعزیرات حکومتی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، ثبت شرکت ها و برند، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، حدود، حقوق مالکیت فکری، شهرداری عقود و معاملات و … اشاره کنیم.

آدرس دفتر: تهران، شریعتی، بالاتر از سیدخندان، کوچه خیرمندی، پلاک 9، واحد 4

شماره تماس: 09121454493


انواع بازار بورس

 • بازار بورس اوراق بهادار: این بازار در بهمن سال 1346 فعالیت خود را آغاز کرد. اوراق بهادار برگه هایی هستند که ارزش مالی دارند و همینطور امکان نقل و انتقال دارند و بدین ترتیب مالکیتِ دارندگان آنها را در شرکت های بورسی ثابت می کنند.
 • بازار بورس کالا: این بازار فعالیت خود را از سال 1382 آغاز نموده است. فروشندگان در این بازار کالای خود را که معمولا مواد خام و اولیه است، قیمت گذاری کرده و توسط کارشناسان مربوطه به خریداران بورس کالا ارائه می دهند.
 • بازار بورس انرژی: در این بازار انرژی هایی همچون برق، نفت، گاز، محصولات پتروشیمی و نیز اوراق بهادار مرتبط با این کالاها معامله می شود. در بازار بورس انرژی خبری از معاملات بورسی و فرابورسی شرکت های حمل و نقل، سیمان و یا مواد غذایی نیست. هدف از تشکیل این بازار بورس، کشف و شفاف شدن قیمت ها در معاملات بازارهای انرژی است.
 • بازار فرابورس: این بازار در سال 1387 فعالیت خود را شروع کرد. برای شرکت هایی که شرایط لازم برای ورود به بازار بورس را ندارند، محیطی تحت عنوان فرابورس فراهم شده تا وارد بازار بورس شوند. تنها تفاوت بازار بورس و فرابورس این است که فرابورس شرایط راحت تری برای پذیرش دارد. پذیرش سهام شرکت های سهامی عام یکی از مهم ترین خدماتی است که فرابورس ارائه می دهد.
وکیل بورس و اوراق بهادار ایران

مهمترین تخلفات کارگزاران بورس کدام است؟

تخلفات متعددی می تواند توسط کارگزارانی که در بازار بزرگ بورس و اوراق بهادار کار می کنند رخ بدهد. در ادامه به تعدادی ار مهمترین و رایج ترین تخلفات می پردازیم:

 • عدم رعایت حق تقدم مشتری
 • عدم ارائه صورتحساب به سرمایه گذار
 • عدم رعایت حق تقدم در تخصیص سهام
 • فروختن سهم سهماداران بدون اجازه آنها
 • فروش سهام، کمتر از میزان سفارش شده
 • ارائه مشاوره غلط و گمراه کننده به مشتریان
 • برخورد نامناسب اپراتورهای شرکت های کارگزاری
 • تاخبر کارگزار در اجرای دستور فروش سرمایه گذار
 • سوءاستفاده کارگزاری از کد سهامداری سرمایه گذار
 • خریداری سهامی جز سهم مورد دستور سرمایه گذار
 • سوءاستفاده و استفاده شخصی کارگزار از سرمایه مشتریان
 • تاخیر در پرداخت، امور مربوط به تسویه حساب و نقل و انتقالات وجوه بدون دریافت مجوز

کلاهبرداران از هر موقعیتی برای دستیابی به منافع خود استفاده می کنند. بورس نیز یکی از این موقعیت ها است. بی اطلاعی از نحوه سرمایه گذاری در بورس و اوراق بهادار موجب سوءاستفاده برخی افراد سودجو می شود. بهترین راهکار مراجعه به وکیل خبره و باتجربه در حوزه بورس است. وکلای فعال در زمینه بورس، دانش کاملی دارند و به ما در رسیدن به حقوق مان کمک می کنند.

بهترین وکیل بورس و اوراق بهادار ایران

کلام آخر

سپاس گزارم که تا انتهای مقاله بهترین وکیل بورس و اوراق بهادار ایران همراه ما بودید. در این مقاله به معرفی وکلای خبره و کارکشته در زمینه بورس سرمایه گذاری پرداختیم تا در صورت نیاز، دسترسی سریع و راحتی داشته باشید. امیدوارم که مطالب مورد توجه تان قرار گرفته باشد، درصورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 9 =

دکمه بازگشت به بالا