ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در کرج ⚖️【سال1402】

سرقفلی پولی است که مستاجر به مالک ملک تجاری می دهد تا از منافع آن ملک برخوردار گردد اما همچنان مالکیت ملک به موجر تعلق دارد. مستاجر با پرداخت حق سرقفلی می تواند تا پایان مدت اجاره که در قرارداد قید می شود از ملک تجاری استفاده کند. وکیل سرقفلی وکیلی است که در دعاوی ملکی متخصص است و انواع خدمات را به شما که درمورد سرقفلی با مشکل مواجه شده اید ارائه می دهد. در ادامه 10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در کرج را معرفی می کنیم در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل سرقفلی در تهران

بهترین وکیل سرقفلی در کرج کیست؟

بهترین وکیل سرقفلی در کرج کیست؟

مطمئنا اگر در در بازار فعالیت دارید یا بازرگان و تاجر هستید، بارها واژه سرقفلی را شنیده باشید و این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از سرقفلی مغازه و اماکن تجاری چیست؟ چه کسانی از این حق بهره مند می شوند؟ آیا مالک می تواند سرقفلی را بگیرد؟ سرقفلی ب ح

گاهی افرادی با موضوع سرقفلی روبه رو می شوند که هیچ اطلاعاتی درباره ی آن ندارند، در این صورت اولین کار مراجعه به بهترین وکیل ملکی در کرج و دریافت مشاوره است. پیچیدگی های مراحل دادرسی موجب می شود تا حضور وکیل در پرونده برخی افراد ضروری شود. رسیدگی به این دعاوی نیاز به مطالعه دقیق قوانین دارد بنابراین افراد عادی توانایی آن را ندارند و این وکیل است که به خوب از این قوانین مطلع می باشد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

دعاوی سرقفلی و حق کسب و پیشه در عرف تفکیک نشده اند اما در قانون از یکدیگر تفکیک شده اند به همین دلیل بهتر است بهترین وکیل کرج در کنار ما باشد تا مسیر درست را نشان دهد. وکیل سرقفلی خوب در کرج باید سابقه درخشانی در پیگیری دعاوی ملکی داشته باشد تا بتوانیم به او اعتماد کنیم.

لیست 10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در کرج را بشناسید! ⚖️

داوود روحی مهار

داوود روحی مهار وکیل سرقفلی در کرج

جناب آقای روحی مهار از وکلای متخصص سرقفلی و دعاوی ملکی در کرج هستند و دارای سوابق درخشانی در این حوزه می باشند. دارای مدرک دکترا و وکیل متخصص در دعاوی گوناگون همچون دعاوی اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، منابع طبیعی، زمین شهری و اوقاف، جهاد کشاورزی، حق کسب و پیشه و سرقفلی، تخلیه، دعاوی شهرداری و موجر و مستاجر هستند.

آدرس دفتر: کرج، آزادگان، پل آزادگان، برج ميلاد، طبقه ٧، واحد ٧/١

شماره تماس: 09126210339

محسن ابوفاضلی

محسن ابوفاضلی وکیل سرقفلی در کرج

جناب آقای ابوفاضلی دارای مدرک کارشناسی حقوق و وکیل پایه یک دادگستری کرج و بیش از 11 سال سابقه وکالت دارند. از وکلای متخصص در دعاوی ملکی، سرقفلی، تخلیه، اثبات مالکیت، دعاوی قاچاق، قصاص، مطالبه خسارت، مطالبه وجه، تعزیرات حکومتی و … هستند.

آدرس دفتر: کرج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان مطهری، نبش پارک لادن، ساختمان تکسا، طبقه 5، واحد14

شماره تماس: 09122643615

محمدرضا عطاری شادکهن

محمدرضا عطاری شادکهن وکیل سرقفلی در کرج

جناب آقای شادکهن وکیل پایه یک دادگستری، دارای مدرک کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی در کرج هستند که بیش از 6 سال سابقه دارند. از وکیل های متخصص در دعاوی ملکی، سرقفلی و …، دعاوی کیفری، دعاوی اقتصادی، شهرداری، موجر و مستاجر و … هستند.

آدرس دفتر: کرج، میدان مادر، بلوار دانش آموز، بین کوچه اول و دوم، مجتمع سارا، طبقه 3، واحد 9

شماره تماس: 09129410655

ابوالفضل یوسفی

ابوالفضل یوسفی وکیل سرقفلی در کرج

جناب آقای ابوالفضل یوسفی وکیل پایه یک دادگستری در کرج و عضو کانون وکلای دادگستری هستند. سابقه ای بیش از 9 سال در وکالت انواع دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی، خانوادگی و … دارند. انواع دعاوی ملکی همچون سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه، اثبات مالکیت و … توسط ایشان پذیرفته می شود.

آدرس دفتر: کرج، فلکه اول رجایی شهر، نبش کوچه دوم شرقی، مجتمع پارمیدا، طبقه 2، واحد 203

شماره تماس: 09121944177

فرهاد همتیان

فرهاد همتیان وکیل سرقفلی در کرج

جناب آقای همتیان از وکلای متخصص سرقفلی و دعاوی ملکی در کرج هستند و دارای سوابق درخشانی در این حوزه می باشند. دعاوی اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، منابع طبیعی، زمین شهری و اوقاف، جهاد کشاورزی، حق کسب و پیشه و سرقفلی، تخلیه، دعاوی شهرداری و موجر و مستاجر توسط ایشان پذیرفته می شود.

آدرس دفتر: کرج، میدان آزادگان، خیابان مطهری، روبروی اداره ثبت اسناد و املاک کرج، ساختمان ماهان، طبقه 1، واحد 3

شماره تماس: 09122626012

انواع سرقفلی کدام است؟

  • سرقفلی واقعی

منظور از سرقفلی واقعی میزان پولی است که موجر در زمان عقد قرارداد از مستاجر دریافت کرده تا سرقفلی را دریافت کند. موجر نیز موظف است زمان اتمام قرارداد و تخلیه مستاجر از ملک تجاری او، مقدار پول را به ارزش روز به مستاجر بپردازد. از طرف دیگر مستاجر نیز می تواند حق سرقفلی خود را به فرد دیگری بفروشد البته این در صورتی امکان پذیر است که در قرارداد اولیه حق انتقال منافع عین مستاجره از او سلب نگردیده باشد. نحوه انتقال سرقفلی مغازه به سه صورت اختیاری، قضایی و قهری است.

انواع سرقفلی کدام است؟
  • سرقفلی مجازی

سرقفلی مجازی نوع دیگری از سرقفلی است که با نام حق کسب و پیشه یا حقوق تجاری شناخته می شود و مربوط به کاسب شغل تجاری می شود. میزان سرقفلی مجازی مطابق قانون تعیین می شود و سرقفلی مجازی به مکان تجاری تعلق می گیرد که کاسب در آن فعالیت دارد.

هزینه پرداخت سرقفلی و نحوه تعیین آن

در مبحث قبل به تعریف انواع سرقفلی پرداختیم، حال در اینجا توضیح دهیم که هزینه پرداخت سرقفلی چقدر است و چگونه تعیین می شود. زمانی که قرارداد میان مستاجر و موجر پایان یابد، موجر باید هزینه سرقفلی را با در نظر گرفتن شراط ملک به مستاجر بپردازد.

هزینه پرداخت سرقفلی و نحوه تعیین آن

تعیین کردن این هزینه باتوجه به موارد زیر می باشد:

  • شهرت و محل قرارگیری ملک تجاری در نظر گرفته می شود.
  • شرایطی که در اجاره نامه برای مالک و یا مستاجر مشخص شده در نظر گرفته می شود.
  • شهرت مستاجر ملک تجاری و مدت زمانی که در آن ملک فعالیت کرده مهم است.
  • ظاهر بنا و محلی که اجاره داده شده در نظر گرفته می شود.
  • هزینه ای که مستاجر برای تزئینات داخلی ملک انجام داده است مهم است.
  • باتوجه به نوع کسب و کار مستاجر هزینه سرقفلی تعیین می شود.

کلام آخر

سرقفلی از جمله حقوق قانونی مستاجر است که می تواند زمان عقد قرارداد آن را قید نماید لذا هیچگونه اجبار قانونی برای داشتن آن وجود ندارد و کاملا به توافق موجر و مستاجر بستگی دارد. سرقفلی حقی است که قابل معامله و توارث و رهن است. ممنونم که تا این بخش از مقاله همراه ما بودید. در مقاله بهترین وکیل سرقفلی در کرج تلاش کردیم تا با جمع آوری مطالب حقوقی پاسخگوی سوالات شما باشیم و وکیلی متخصص برای حل مشکلات تان معرفی کنیم. خواهشندم نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا