ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران ⚖️【سال1403】

سرقفلی همان وجه و پولی است که مستاجر به مالک ملک تجاری می دهد تا مالکیت مکان را برای مدت مشخصی به دست بگیرد. در این شرایط باید قراردادی بین موجر و مستاجر منعقد گردد و اجاره بهای ملک تجاری به موجر یا مالک ملک پرداخت شود. در برخی شرایط ممکن است مشکلاتی در خصوص سرقفلی ایجاد شود که وکیل سرقفلی بهترین انتخاب برای بررسی و رسیدگی به این مسئله است. در ادامه مقاله سعی در معرفی 10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران داریم. در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران کیست؟

بهترین وکیل سرقفلی در تهران کیست؟

برای رعایت حقوق مستاجر، قانونگذار قوانینی را برای روابط مالک و مستاجر تصویب نموده است که بهترین وکیل ملکی در تهران به خوبی از این قوانین مطلع است و به موکل در این خصوص کمک می کند تا از حقوق خود دفاع کند. وکیل سرقفلی فردی است که در زمینه دعاوی ملکی دانش کافی و تخصص لازم را دارد. بدین ترتیب می تواند بهترین خدمات را به موکلین خود ارائه نماید. در صورتی که ملک شما در تصرف غیر قانونی شخصی دیگر باشد با مراجعه به بهترین وکیل خلع ید و تخلیه در تهران می توانید مشکل خود را رفع کنید.

همانطور که گفته شد، سرقفلی حقی است که قانونگذار برای مستاجر در نظر گرفته است تا از او حمایت کند. در واقع سرقفلی فقط برای اماکن تجاری است و شامل اماکن مسکونی نمی شود. بهترین وکیل سرقفلی در تهران به خوبی به این قوانین در خصوص حمایت از مستاجران اماکن تجاری آگاه است و تلاش می کند تا از حقوق مستاجران حمایت کند.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه سعی داریم تا به معرفی وکیل سرقفلی خوب در تهران بپردازیم در وبسایت برترین وکیل همراه ما باشید:

معرفی 10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران سال 1402!

موسسه حقوقی دادمهر عدالت

موسسه حقوقی دادمهر عدالت

موسسه حقوقی دادمهر عدالت با هدف انجام تخصصی امور حقوقی، مشاوره و وکالت به صورت تیمی از وکلای مجرب و منحصر به موسسه از اواخر دهه هشتاد در اداره ثبت شرکتهای تهران ثبت و شروع به فعالیت نموده است.

اعضای هیات مدیره موسسه حقوقی دادمهر عدالت از بهترین وکلای سرقفلی در تهران هستند و صرف نظر از سالها تخصص و تجربه در امر وکالت با تحصیلات عالی آکادمیک و تدریس در دانشگاههای معتبر کشور در هر زمینه به صورت تخصصی با برگزاری جلسات مشترک وکلا، بهترین خدمات حقوقی را در زمینه های مختلف به شما ارائه خواهند نمود.

همچنین این مجموعه با وکلای مشخص و محدود در تعامل بوده و در واقع تجربه قدرتمندترین تیم تخصصی وکلا را در اختیار شما قرار می دهد. ضمنا موسسه دادمهر عدالت به عنوان یکی از بهترین موسسات حقوقی در تهران کلیه امور حقوقی شما را از صفر تا صد بر عهده گرفته و گزارش جزییات روند کار پرونده را به طور مستمر در اختیار موکلین قرار می دهد.

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات موسسه حقوقی دادمهر عدالت، با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن ثابت: 02177762314
تلفن همراه:
 09128899146 – 09128308497
آدرس موسسه: فلکه اول تهرانپارس، خیابان امیری طائمه، نبش خیابان ملکی، پلاک ۶۱ واحد ۸


دکتر محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده وکیل سرقفلی در تهران

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند. تخصص ایشان در دعاوی سرقفلی و حق کسب و پیشه می باشد.

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

جالب آنکه اعضای خانواده دکتر محمد تقی زاده نیز حقوقدان بوده و برادر و پدر ایشان نیز از وکلای خوشنام پایه یک دادگستری می باشند. پدر دکتر محمد تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی) پیش از انقلاب می باشد و بیش از ۵۰ سال سابقه کار حقوقی دارد.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

تلفن همراه جهت اخذ مشاوره تلفنی09121722464
شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری02186127228 – 02186129690

آدرس دفتر: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک116، ساختمان خانه سبز، طبقه دوم، واحد 4


دکتر حسن افراسیابی کشکولی

دکتر حسن افراسیابی کشکولی بهترین وکیل سرقفلی در تهران

دکتر حسن افراسیابی کشکولی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای ۲۲ سال سابقه قضاوت و وکالت می باشند. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه علوم قضائی و دانشگاه تهران و متخصص در امور ملکی، سرقفلی، قراردادها، چک و سفته و … هستند.

سوابق قضایی آقای دکتر حسن افراسیابی کشکولی:

  • نه سال رئیس شعبه دادگاه
  • پنج سال رئیس شعبه دادگاه انقلاب
  • چهار سال رئیس شعبه حقوقی
  • عضو کانون وکلای دادگستری
  • ده سال وکالت در دادگاههای تهران با دهها پرونده موفق در زمینه های مختلف و سرپرستی تیم وکلای دادگستری
  • مدرس دانشگاههای مختلف

ایشان به لحاظ تجربه در صدها پرونده در امور حقوقی مانند املاک، اجاره، سرقفلی و امور کیفری مانند کلاهبرداری و امور اداری مانند مسائل شهرداری و خانواده مانند طلاق، موفقیت و خوشحالی موکل را در به نتیجه رسیدن پرونده خود شاهد بوده اند. اقای دکتر حسن افراسیابی کشکولی، حق الوکاله را هم متناسب با توان موکل در پرداخت و بصورت قسطی اخذ میکنند و با موکل همدلی کامل داریند.

جهت اعطای وکالت به آقای حسن افراسیابی کشکولی و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09120204144
آدرس دفتر: 
میدان شهر زیبا، پاساژ مسجد ، حجت، طبقه سوم


محبوبه حجتیان

محبوبه حجتیان بهترین وکیل سرقفلی در تهران

خانم محبوبه حجتیان وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی و یکی از بهترین وکلای زن در تهران هستند. ایشان کارشناس ارشد حقوق و دارای بیش از 12 سال سابقه وکالت در انواع دعاوی می باشند. ایشان مولف کتب مختلف حقوقی از جمله کاهش حبس تعزیری، امور اراضی و مباحث خانوادگی هستند و همینطور کارشناس حقوقی صدا و سیما و وکیل خصوصی افراد چهره و بازیگران می باشند و موفقیت های چشمگیری در این زمینه به دست آورده اند.

از جمله تخصصی ترین خدمات ایشان شامل اعاده دادرسی کیفری، امور اراضی و محکومیت های اعدام و مصادره اموال است که همواره تلاش می کنند بهترین خدمات را به موکلین ارائه می دهند.

  • وکالت در بیش‌از هزار پرونده حقوقی کیفری و ملکی و نیز وکالت موسسات حقوقی و مالی و بانک ها. وکالت شهرداری و…
  • مولف کتب حقوقی مختلف با موضوعات امور اراضی. کاهش حبس تعزیری و حقوق خانواده.
  • وکیل افراد چهره و تعدادی از بازیگران و فوتبالیست ها
  • فعال اجتماعی در زمینه های متعدد حقوقی و فعالیت در خبرگزاری های میزان، جوان. همشهری و…

اخذ سه گواهینامه آموزشی از آکادمی ICBایتالیا:

  • مدرس دوره ها و ورکشاپ های حقوقی ویژه دانشجویان حقوق و کارآموزان وکلا
  • اخذ مدارک بین الملی MBA و DBA
  • اخذ مدارک مختلف بین المللی و آموزش در دوره های کوتاه مدت آموزشی بین المللی

جهت اعطای وکالت به خانم محبوبه حجتیان و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09191490779 – 09121584013
آدرس دفتر: 
تهران، جردن، بعد از عاطفی شرقی، جنب بانک پاسارگاد، ساختمان دولتشاد، طبقه اول، واحد7
مشاهده پروفایل وکیل


بهاره فیض

بهاره فیض وکیل ملکی تهران

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

از جمله خدمات خانم بهاره فیض عبارتند از:

  • متخصص در دعاوی حقوقی در زمینه ملکی، تنظیم سند، ابطال قرارداد، فسخ قرارداد، دعاوی مربوط به قولنامه و مبایعه نامه، تخلیه ملک تجاری مسکونی اداری ، اختلافات پیمانکاری، خلع ید،رفع تصرف ،مطالبه خسارت، مطالبه وجه ، هبه، اجاره و ….
  • متخصص در دعاوی کیفری اعم از انتقال مال غیر، کلاهبرداری،اختلاس،ارتشا، خیانت در امانت، توهین، ضرب و جرح، دیه، قتل، سرقت، رابطه نامشروع ،پولشویی، قاچاق کالا و ارز،مطالبه دیه،جرایم رایانه ای، جرایم پزشکی …
  • متخصص در دعاوی خانواده اعم از طلاق از ناحیه زوج، طلاق از ناحیه زوجه، طلاق توافقی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه زوجه، مطالبه نفقه فرزند، حضانت، ملاقات، ارث و وصیت و فرزندخواندگی و سرپرستی و …
  • متخصص در تنظیم قرارداد ها اعم از قرارداد بیع، اجاره ، ارائه خدمات،شرکت، سرمایه گذاری، نمایندگی، پیمانکاری، توزیع، تولید، لایسنس و ..
  • متخصص در دعاوی تجاری اعم از دعاوی مرتبط با شرکت ها ، قراردادهای پیمانی،ورشکستگی، مطالبه چک و سفته و…

جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09124478815
آدرس:
 تهران، خیابان وحید دستگردی(ظفر)، خیابان مصدق شمالی(نفت شمالی)، خیابان دامغانی(یازدهم)، پلاک38، واحد 2


مسعود اسلامی مهر

آقای مسعود اسلامی مهر وکیل سرقفلی در تهران

آقای مسعود اسلامی مهر وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی از کانون وکلاء مرکز می باشند. با 22 سال سابقه کار وکالت و به عنوان رئیس هیأت مدیره مؤسسه حقوقی و داوری صلح صدرا افتخار دارند با اتکاء به تجربه طولانی در شرکت های متعدد دولتی و خصوصی و نیز انجام بسیاری از پرونده های قضایی خاص با ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی در دعاوی حقوقی و تجاری و پرونده های کیفری و به ویژه در امور ملکی همکاری نمایند. آقای اسلامی مهر، یکی از بهترین وکیل ملکی در تهران می باشند.

از جمله خدمات ایشان عبارتند از:

  • وکالت در کلیه دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، مصادره اموال، وصیت و ارث، دعاوی شهرداری، کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی
  • داوری در کلیه دعاوی ملکی و اختلافات قراردادی بین اشخاص حقیقی و نیز شرکت های تجاری و همچنین نظر به وجود داوری به عنوان یکی از مراجع رسیدگی کننده در زمینه حل و فصل اختلافات و ایجاد صلح و سازش فی مابین اشخاص در اختلافات ملکی و قراردادی و در جرائم قابل گذشت، خواه در دادگاه طرح شده یا نشده و در هر مرحله ای از رسیدگی که باشد.
  • وکالت و مشاوره در کلیه دعاوی شرکت های تجاری داخلی و خارجی و تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگان
  • وکالت در کلیه دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، مواد مخدر، سرقت، قتل، پولشویی، قاچاق کالا و ارز، جرائم رایانه ای، جرائم پزشکی، جعل اسناد و مشروبات الکلی
  • وکالت در کلیه مراجع قضایی اعم از دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور، کمیسیون های ماده صد شهرداری، کمیسیون های ماده 56 جنگل ها و مراتع و کمیسیون ماده 12 زمین شهری و وکالت در دادگاهای انقلاب اسلامی
  • وکالت در دعاوی خانواده: طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزندان

از مهمترین اهداف آقای اسلامی مهر به عنوان رییس موسسه حقوقی و داوری بین الملل صلح صدرا، ایجاد صلح و سازش بین اشخاص و انجام داوری در کلیه زمینه های حقوقی و تجاری می باشد.

برای اعطای وکالت به آقای مسعود اسلامی مهر، یکی از وکلای خوب تهران می توانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

تلفن همراه: 09121932428
تلفن تماس: 02126413766 – 02126413763 – 02126413112
نشانی: تهران، خیابان مصدق (نفت) شمالی، خیابان دامغانی (یازدهم)، پلاک 38، واحد 2


محمد حاجیلو

محمد حاجیلو وکیل سرقفلی در تهران

آقای محمد حاجیلو از بهترین وکلای پایه یک دادگستری ، مشاور حقوقی و کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند که با داشتن سابقه کافی و درخشان، به موکلین خود در زمینه حقوقی و کیفری خدمات ارائه می دهند و به صورت تخصصی در زمینه پرونده های تجاری و ملکی در حال فعالیت هستند.

سوابق ایشان عبارت اند از:

  • وکیل متخصص در امور ملکی
  • وکیل متخصص در امور سرقفلی و حق کسب و پیشه
  • تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قرادادهای تجاری و بازرگانی
  • متخصص در امور تجاری و ورشکستگی
  • داوری در تمام قراردادهای داخلی میان اشخاص و شرکت ها
  • تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی
  • متخصص در جرایم اقتصادی
  • وکالت و مشاوره تخصصی در پرونده های مربوط اسناد تجاری
  • همچنین ارائه خدمات تخصصی در سایر امور حقوقی و کیفری اعم از : خانواده ، کلاهبرداری و جعل اسناد ، انحصار وراثت،مصادره و….

برای اعطای وکالت به آقای محمد حاجیلو، یکی از وکلای خوب تهران میتوانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

شماره تماس: 09121275588
شماره تماس دفتر: 28425688-021

آدرس دفتر آقای محمد حاجیلو: ظفر، خیابان مصدق شمالی، کوچه یازدهم (دامغانی)، پلاک 38 ، واحد 2


سمیرا ملک محمدی

سمیرا ملک محمدی وکیل سرقفلی تهران

خانم سمیرا ملک محمدی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی، وکیل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و یکی از وکلای متخصص در تهران هستند.

برخی از سوابق ایشان:

  • وکیل اداره راه و شهرسازی به مدت ۳ سال
  • نماینده حقوقی ایثارگران و بسیجیان به مدت ۳ سال
  • نماینده حقوقی سپاه پاسداران به مدت ۳ سال
  • مدرس دانشگاه از سال ۹۲
  • وکیل اداره راهداری از سال ۹۶ تاکنون

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات خانم سمیرا ملک محمدی، با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن دفتر: 76226512
تلفن همراه: 09127399860 09127220928
آدرس دفتر:
رودهن، روبروی بانک ملی، مجتمع شکری، طبقه سوم


علی نیکجو

دکتر علی نیکجو بهترین وکیل سرقفلی در تهران

آقای علی نیکجو وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای 20 سال سابقه کار در حرفه وکالت، دوره دکترای حقوق بین الملل دارند و یکی از وکلای متخصص در زعفرانیه می باشند.

برخی از تخصص ایشان:

  • متخصص در پرونده های حقوقی (ملکی و پولی بانکی و سرقفلی)
  • متخصص در پرونده های کیفری (جرایم اقتصادی و کلاهبرداری و قتل)
  • انجام کلیه خدمات امور حقوق داخلی و بین المللی
  • تنظیم قراردادهای تجاری و پیمانکاری

تلفن دفتر: 02191098920
تلفن همراه: 09123644247
آدرس دفتر: زعفرانیه، مقدس اردبیلی، اول خیابان شاد آور، برج شاداور، طبقه ۲، واحد۵


سرقفلی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

در واقع سرقفلی حقی است که براساس آن مستاجر می تواند با پرداخت مبلغی کم به عنوان اجاره بها از ملک تجاری تا زمان پایان قرارداد استفاده کند. در توضیحی دیگر می توانیم این گونه بگوییم که سرقفلی مبلغی است که مستاجر در قالب یک قرارداد به مالک می دهد تا از منافع ملک اجاره ای بهره ببرد. سرقفلی فقط به املاک تجاری ارتباط دارد و برای ملک مسکونی تعریف نشده است.

به عنوان مثال فردی که مغازه متروکه ای را اجاره می کند و با تلاش و استفاده از روش های نوین و پشتکار، مجموعه را بالا می برد و ملک اجاره شده را به شهرت می رساند، مطئنا بعد از پایان مهلت قرارداد اجاره ناگزیر است ملک تجاری اجاره شده را پس بدهد. در این جا تمامی زحمات او زایل می شود. قانونگذار برای دفاع از حقوق اینگونه مستاجران، قوانینی را برای املاک اجاره ای وضع نموده است که بهترین وکیل سرقفلی در تهران کاملا از این قوانین آگاه است.

تا پیش از سال 1376، حق کسب و پیشه و سرقفلی یکسان بود و مطابق قانون، چنانچه ملک به شخص دیگری واگذار می شد، با پایان یافتن زمان اجاره، مالک جدید حق نداشت قرارداد را فسخ نماید، مگر زمانی که مبلغی را به‌عنوان حق کسب و پیشه به‌ او بدهد. اما در قوانین سال 1376 به بعد، مالک با پایان یافتن قرارداد حق دارد تا مستاجر را مرخص کرده و حکم تخلیه را بگیرد. حق سرقفلی برخلاف کسب و پیشه به‌صورت خودکار صورت نمی‌ گیرد. بنابراین مستاجر باید زمان عقد قرارداد با مالک به توافق برسد و حق را از ابتدا دریافت کند.

  • «سرقفلی» بر خلاف حق کسب و پیشه یا مهارت به صورت خودکار قرارداد اجاره را تمدید نمی‌کند. بنابراین بعد از اتمام مدت قرارداد در صورتی که مستأجر با مالک به توافق نرسد، باید ملک را تخلیه کند.
  • حق «سرقفلی» بر خلاف حق کسب و پیشه یا مهارت به صورت خودکار ایجاد نمی‌شود، بلکه باید هنگام عقد قرارداد، مالک و مستاجر در این موضوع با هم توافق کنند. بنابراین در صورت عدم توافق در هنگام عقد قرارداد، عملا مستاجر هنگام تخلیه نمی‌تواند ادعایی داشته باشد.
سرقفلی چیست و انواع آن کدام است؟

انواع سرقفلی از نظر قانون

انواع سرقفلی شامل: سرقفلی مجازی و سرقفلی واقعی است که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

سرقفلی واقعی: حق سرقفلی واقعی ارتباطب به نوع کسب‌ و کار ندارد و به استعداد و امکانات محل کسب مرتبط است. مثلا فرض کنید پاساژ جدیدی ساخته می شود، مغازه‌ های آن پاساژ فقط حق سرقفلی خواهند داشت. به این تعریف از سرقفلی، “سرقفلی واقعی” نیز می گویند. مالک در قرارداد سرقفلی را به مستاجر می دهد و در ازای آن مبلغی را دریافت می کند.

دفاتر اسناد رسمی وظیفه دارند علاوه بر رعایت شرایط عمومی تنظیم اسناد، برای سند اجاره اماکن با کاربری تجاری مشخص کنند که عقد اجاره با سرقفلی است یا بدون سرقفلی می باشد. این حق زمانی صدق می کند که مالک، محل کسب را برای بار اول اجاره می‌ دهد.

چنانچه مالک، هنگام عقد قرارداد الکترونیک یا عادی، مبلغ سرقفلی را پرداخت کند، مالک در هنگام تخلیه باید ارزش حق سرقفلی را مطابق نرخ روز محاسبه و بپردازد. از طرفی مستاجر با دریافت مبلغی، می تواند این حق را به‌ دیگری منتقل کند. نکته ای در این بین وجود دارد، مستاجر زمانی این حق را در اختیار دارد که انتقال منافع زمان عقد قرارداد از او گرفته نشده باشد. مطابق ماده 474 قانون مدنی، مستاجر می‌تواند عین مستاجره را به‌ دیگری انتفال دهد مگر اینکه در قرارداد، برخلاف آن ذکر شده باشد. در قراردادهای پیش از سال 1376، به مستاجر حق انتقال داده نشده بود.

سرقفلی مجازی: حق کسب و پیشه، به تلاش، موفقیت کسبی و حسن شهرت مغازه‌ دار ارتباط دارد و میزان درآمد به‌ دست ‎آمده از کسب با توجه به میزان سرمایه‌ گذاری، در آن دخیل است. حق کسب و پیشه در کتب با نام حقوق تجاری یا سرقفلی مجازی تعریف می شود. حق کسب و پیشه و سرقفلی، موضوعات جدایی هستند که هدف مجزا دارند.

سرقفلی چیست و انواع آن کدام است؟

کلام آخر

دعاوی مرتبط با املاک، حساسیت هایی دارند که کمی بی توجه باعث می شود تا خسارت مالی زیادی به افراد و طرفین وارد شود. وکیل سرقفلی در زمینه دفاع از حقوق مستاجر در املاک تجاری فعالیت می کند. در این مقاله به معرفی بهترین وکیل سرقفلی در تهران پرداختیم تا انتخاب راحتی داشته و بهترین وکیل تهران را به سرعت انتخاب کنید. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت بگذارید.

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 19 =

دکمه بازگشت به بالا