ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران ⚖️【سال1402】

سرقفلی همان وجه و پولی است که مستاجر به مالک ملک تجاری می دهد تا مالکیت مکان را برای مدت مشخصی به دست بگیرد. در این شرایط باید قراردادی بین موجر و مستاجر منعقد گردد و اجاره بهای ملک تجاری به موجر یا مالک ملک پرداخت شود. در برخی شرایط ممکن است مشکلاتی در خصوص سرقفلی ایجاد شود که وکیل سرقفلی بهترین انتخاب برای بررسی و رسیدگی به این مسئله است. در ادامه مقاله سعی در معرفی 10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران داریم. در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران کیست؟

بهترین وکیل سرقفلی در تهران کیست؟

برای رعایت حقوق مستاجر، قانونگذار قوانینی را برای روابط مالک و مستاجر تصویب نموده است که بهترین وکیل ملکی در تهران به خوبی از این قوانین مطلع است و به موکل در این خصوص کمک می کند تا از حقوق خود دفاع کند. وکیل سرقفلی فردی است که در زمینه دعاوی ملکی دانش کافی و تخصص لازم را دارد. بدین ترتیب می تواند بهترین خدمات را به موکلین خود ارائه نماید.

همانطور که گفته شد، سرقفلی حقی است که قانونگذار برای مستاجر در نظر گرفته است تا از او حمایت کند. در واقع سرقفلی فقط برای اماکن تجاری است و شامل اماکن مسکونی نمی شود. بهترین وکیل سرقفلی در تهران به خوبی به این قوانین در خصوص حمایت از مستاجران اماکن تجاری آگاه است و تلاش می کند تا از حقوق مستاجران حمایت کند. در ادامه سعی داریم تا به معرفی وکیل سرقفلی خوب در تهران بپردازیم در وبسایت برترین وکیل همراه ما باشید.

سرکار خانم جمیله ستایش نهاد

سرکار خانم جمیله ستایش نهاد

خانم ستایش نهاد وکیل پایه یک دادگستری در تهران، مشاور حقوقی و عضو کانون وکلای مرکز تهران هستند. بیش از 20 سال در زمینه وکالت دعاوی مختلف از جمله کلیه دعاوی ایرانیان خارج از کشور، دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی، خانوادگی و … سابقه دارند.

از وکلای متخصص در دعاوی ملکی، سرقفلی، دعاوی راجع به اموال غیر منقول (خلع ید، تخلیه، تصرف عدوانی، اسناد مالکیت معارض، قرارداد مشارکت، الزام به انجام تعهدات، الزام به تنظیم سند رسمی انتقال، دستور فروش، افراز، تقسیم مال مشاع، اراضی موات، و … می باشند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان پاسداران، دشتستان پنجم پلاک 28، طبقه 3، واحد 12

شماره تماس: 02122844535

جناب آقای دکتر نصیر عبادی پور

آقای دکتر نصیر عبادی پور وکیل سرقفلی در تهران

آقای دکتر عبادپور وکیل پایه یک دادگستری، مدرس دانشگاه و مدیر موسسه حقوقی دادورزان معین در تهران هستند. متخصص در دعاوی سرقفلی می باشند و سایر فعالیت هایی که در حرفه وکالت دارند شامل مشاوره حقوقی، وکالت دعاوی در امور ملکی، خانواده، کیفری، ادارات و سازمان ها، شرکت ها، اسناد تجاری و وصول مطالبات، انحصار و وراثت و امور حقوقی داوری، تنظیم قرارداد، دعوی بیمه، امور مهاجرت و گذرنامه، تنظیم اوراق قضایی و موارد خاص است.

آدرس دفتر: تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک 210، طبقه 1

شماره تماس: 02188806889

جناب آقای مهدی محمودی راد

آقای عادل مهدی محمودی راد وکیل سرقفلی در تهران

آقای محمودی راد وکیل پایه یک دادگستری و متخصص امور اوقافی و اداره موقوفات و املاک وقفی در تهران هستند. فارغ التحصیل رشته حقوق و بیش از 11 سال در زمینه وکالت دعاوی ملکی و به ویژه سرقفلی سابقه دارند. دعاوی ملکی و وقفی جزء فعاليت حقوقی ایشان است.

باتوجه به آنکه بسیاری از املاک موقوفات تهران تجاری می باشد، موجب شد تا فعالیت ایشان در این زمینه اعم از محاکم بدوی، تجدیدنظر و دیوان عالی کشور از سوی ایشان اخذ گردد همینطور در خصوص حقوق صنفی و کسب و پیشه و سرقفلی صاحب نظر بوده و موفقیت های چشمگیری داشته اند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان نجات الهی، کوچه فرشته، پلاک 8، واحد 11

شماره تماس: 02188435612

جناب آقای سعید نظری

آقای سعید نظری وکیل سرقفلی در تهران

آقای نظری از وکلای خبره در حوزه دعاوی ملکی و سرقفلی هستند. ایشان در تهران و کرج قبول وکالت می کنند. همچنین پیگیری پرونده های مربوط دعاوی خانواده، دعاوی حقوقی و کیفری مختلف توسط ایشان انجام می شود.

آدرس دفتر: تهران، فلکه دوم صادقیه، اشرفی اصفهانی، بعد از خیابان سازمان آب، جنب ایستگاه تاکسیرانی، نرسیده به جلال ال احمد، ساختمان داروخانه دکتر زهرا غفور رشیدی، طبقه 3

شماره تماس: 09126627580

جناب آقای داوود چشمی

آقای داوود چشمی وکیل سرقفلی در تهران

آقای چشمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند. در زمینه دعاوی ملکی به خصوص سرقفلی و حق کسب و پیشه تخصص دارند و سال ها فعالیت داشته اند. بیش از 20 سال در پیگیری انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، ملکی، ثبتی و … سابقه دارند.

اما به صورت تخصصی به امور ملکی و ثبتی می پردازند. آقای چشمی دارنده گواهینامه قراردادنویسی از دانشکده کارآفرینی هستند. همینطور کتاب هایی چون مبایعه نامه، قوانین قراردادهای مشارکت در ساخت، قوانین سرقفلی و حق کسب و پیشه و کتاب قوانین چک را تالیف نموده اند.

آدرس دفتر: تهران، فلکه اول تهرانپارس، دور فلکه، جنب بستنی آیس پک، خیابان 142 شرقی، پلاک 39، واحد 5

شماره تماس: 09123439500

سرکار خانم مینا نیسی

وکیل سرقفلی در تهران

سرکار خانم مینا نیسی وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه تهران، مسلط به زبان انگلیسی، فعالیت در تولید محتوای صوتی و تصویری آموزشی حقوقی و انتشار دانش حقوقی براساس نیازهای مخاطبان و حقوقدانان، ارائه مقالات علمی و تخصصی متعدد در همایشهای تخصصی، وکیل دعاوی بخش حقوقی و امور قراردادها در امور اجرایی شرکت لیزینگ خودرو، سابقه تحقیق درخصوص تدوین و تنقیح قوانین و ارائه پیش نویس قوانین مربوط به ثبت احوال و شهرداری و فعالیت در امور ورشکستگی و جرایم مالی و جرایم رایانه ای می باشند.

آدرس دفتر: تهران، اشرفی اصفهانی، باهنر، پلاک ١٢ واحد ٦

شماره تماس: 09120574228

سرقفلی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

در واقع سرقفلی حقی است که براساس آن مستاجر می تواند با پرداخت مبلغی کم به عنوان اجاره بها از ملک تجاری تا زمان پایان قرارداد استفاده کند. در توضیحی دیگر می توانیم این گونه بگوییم که سرقفلی مبلغی است که مستاجر در قالب یک قرارداد به مالک می دهد تا از منافع ملک اجاره ای بهره ببرد. سرقفلی فقط به املاک تجاری ارتباط دارد و برای ملک مسکونی تعریف نشده است.

به عنوان مثال فردی که مغازه متروکه ای را اجاره می کند و با تلاش و استفاده از روش های نوین و پشتکار، مجموعه را بالا می برد و ملک اجاره شده را به شهرت می رساند، مطئنا بعد از پایان مهلت قرارداد اجاره ناگزیر است ملک تجاری اجاره شده را پس بدهد. در این جا تمامی زحمات او زایل می شود. قانونگذار برای دفاع از حقوق اینگونه مستاجران، قوانینی را برای املاک اجاره ای وضع نموده است که بهترین وکیل سرقفلی در تهران کاملا از این قوانین آگاه است.

سرقفلی چیست و انواع آن کدام است؟

تا پیش از سال 1376، حق کسب و پیشه و سرقفلی یکسان بود و مطابق قانون، چنانچه ملک به شخص دیگری واگذار می شد، با پایان یافتن زمان اجاره، مالک جدید حق نداشت قرارداد را فسخ نماید، مگر زمانی که مبلغی را به‌عنوان حق کسب و پیشه به‌ او بدهد. اما در قوانین سال 1376 به بعد، مالک با پایان یافتن قرارداد حق دارد تا مستاجر را مرخص کرده و حکم تخلیه را بگیرد. حق سرقفلی برخلاف کسب و پیشه به‌صورت خودکار صورت نمی‌ گیرد. بنابراین مستاجر باید زمان عقد قرارداد با مالک به توافق برسد و حق را از ابتدا دریافت کند.

  • «سرقفلی» بر خلاف حق کسب و پیشه یا مهارت به صورت خودکار قرارداد اجاره را تمدید نمی‌کند. بنابراین بعد از اتمام مدت قرارداد در صورتی که مستأجر با مالک به توافق نرسد، باید ملک را تخلیه کند.
  • حق «سرقفلی» بر خلاف حق کسب و پیشه یا مهارت به صورت خودکار ایجاد نمی‌شود، بلکه باید هنگام عقد قرارداد، مالک و مستاجر در این موضوع با هم توافق کنند. بنابراین در صورت عدم توافق در هنگام عقد قرارداد، عملا مستاجر هنگام تخلیه نمی‌تواند ادعایی داشته باشد.

انواع سرقفلی از نظر قانون

انواع سرقفلی شامل: سرقفلی مجازی و سرقفلی واقعی است که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

سرقفلی واقعی: حق سرقفلی واقعی ارتباطب به نوع کسب‌ و کار ندارد و به استعداد و امکانات محل کسب مرتبط است. مثلا فرض کنید پاساژ جدیدی ساخته می شود، مغازه‌ های آن پاساژ فقط حق سرقفلی خواهند داشت. به این تعریف از سرقفلی، “سرقفلی واقعی” نیز می گویند. مالک در قرارداد سرقفلی را به مستاجر می دهد و در ازای آن مبلغی را دریافت می کند.

دفاتر اسناد رسمی وظیفه دارند علاوه بر رعایت شرایط عمومی تنظیم اسناد، برای سند اجاره اماکن با کاربری تجاری مشخص کنند که عقد اجاره با سرقفلی است یا بدون سرقفلی می باشد. این حق زمانی صدق می کند که مالک، محل کسب را برای بار اول اجاره می‌ دهد.

چنانچه مالک، هنگام عقد قرارداد الکترونیک یا عادی، مبلغ سرقفلی را پرداخت کند، مالک در هنگام تخلیه باید ارزش حق سرقفلی را مطابق نرخ روز محاسبه و بپردازد. از طرفی مستاجر با دریافت مبلغی، می تواند این حق را به‌ دیگری منتقل کند. نکته ای در این بین وجود دارد، مستاجر زمانی این حق را در اختیار دارد که انتقال منافع زمان عقد قرارداد از او گرفته نشده باشد. مطابق ماده 474 قانون مدنی، مستاجر می‌تواند عین مستاجره را به‌ دیگری انتفال دهد مگر اینکه در قرارداد، برخلاف آن ذکر شده باشد. در قراردادهای پیش از سال 1376، به مستاجر حق انتقال داده نشده بود.

سرقفلی چیست و انواع آن کدام است؟

سرقفلی مجازی: حق کسب و پیشه، به تلاش، موفقیت کسبی و حسن شهرت مغازه‌ دار ارتباط دارد و میزان درآمد به‌ دست ‎آمده از کسب با توجه به میزان سرمایه‌ گذاری، در آن دخیل است. حق کسب و پیشه در کتب با نام حقوق تجاری یا سرقفلی مجازی تعریف می شود. حق کسب و پیشه و سرقفلی، موضوعات جدایی هستند که هدف مجزا دارند.

کلام آخر

دعاوی مرتبط با املاک، حساسیت هایی دارند که کمی بی توجه باعث می شود تا خسارت مالی زیادی به افراد و طرفین وارد شود. وکیل سرقفلی در زمینه دفاع از حقوق مستاجر در املاک تجاری فعالیت می کند. در این مقاله به معرفی بهترین وکیل سرقفلی در تهران پرداختیم تا انتخاب راحتی داشته و وکیل مورد نظرتان را به سرعت انتخاب کنید. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا