وکیل

10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران ⚖️【سال1402】

دیوان عدالت اداری نهادی قضایی است که آیین دادرسی مختص به خود را دارد و افراد عادی توانایی دفاع از پرونده خود را در این نهاد ندارند، بنابراین برای کسب نتیجه مطلوب، به وکیل متخصص دیوان عدالت اداری نیاز دارند. برای انتخاب بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران باید توجه کنیم که وکیل توانایی های لازم برای حل پرونده را داشته باشد. در ادامه تعدادی از وکلای کارکشته دیوان عدالت اداری در شهر تهران را معرفی می کنیم. همراه ما در مجله برترین وکیل باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران کیست؟

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران کیست؟

در دیوان عدالت اداری، نحوه رسیدگی به دادخواست ها کاملا متفاوت با دادگاه های عمومی و انقلاب است. همینطور دیوان عدالت اداری، یک نهاد قضایی است که آیین دادرسی مختص به خود را دارد. از این رو انتخاب بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران، نیاز به تحقیق و بررسی های بسیاری دارد، وکیل دیوان عدالت اداری، توانایی های لازم در خصوص حل تمامی پرونده ها را دارد اما بر حسب سلیقه خود، ترجیح می دهد تا در دیوان عدالت اداری فعالیت کند.

در حقیقت وکلای دیوان عدالت اداری به شکایات مردم علیه تصمیمات و اقدامات سازمان های دولتی می پردازند. بنابراین باید صلاحیت های لازم و همینطور سابقه درخشانی در حل و بررسی پرونده ها در دیوان عدالت اداری را داشته باشند. چنان چه به وکیل دیوان عدالت اداری نیاز دارید و زمان کافی برای انتخاب وکیل از میان تعداد زیاد وکلای فعال در شهر تهران را ندارید، همراه ما در مجله برترین وکیل باشید تا 10 تا از وکلای دیوان عدالت اداری در شهر تهران را معرفی کنیم.

جناب آقای دکتر احمد زهره وند

جناب آقای دکتر احمد زهره وند وکیل دیوان عدالت اداری تهران

دفتر وکالت دکتر احمد زهره وند با تیمی مجرب سالیان سال در شمیرانات تهران نیاوران اقدام به فعالیت در زمینه پرونده های حقوقی و کیفری و خانواده و قبول و انجام انواع پرونده در زمینه املاک، جرایم و دعاوی کیفری، دعاوی ملکی، حقوقی، خانواده و انجام مشکلات و امور ایرانیان خارج کشور می باشد.

از سوابق ایشان می توان به وکالت در پرونده های شرکت های دولتی و خصوصی و تدریس حقوق ثبت اسناد و املاک و تالیف کتب مختلف حقوقی و وکالت و مشاوره تخصصی در پرونده های مختلف اشاره نمود.

اقداماتی که در دفتر وکالت ایشان انجام می گردد:

 • وکالت تخصصی در پرونده های ملکی
 • وکالت تخصصی در پرونده های کیفری
 • وکالت تخصصی در پرونده های خانواده
 • وکالت تخصصی در پزونده شرکت های تجاری
 • وکالت در پرونده های کارگر و کارفرمایی و قراردادکار
 • وکالت در قراردادهای پیمانکاری
 • مشاوره و تنظیم انواع دادخواست های حقوقی و کیفری
 • تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی
 • تنظیم دادخواست تحویل مبیع
 • تنظیم شکوائیه کلاهبرداری
 • تنطیم شکواییه انتقال مال غیر
 • مشاوره حقوقی و کیفری آنلاین
 • مشاوره حقوقی و کیفری
 • وکیل ایرانیان خارج از کشور

ویژگی های دفتر وکالت دکتر احمد زهره وند:

 • سالیان سال فعالیان در عرصه های وکالتی و سوابق و نتایج درخشان
 • دارای تیم مجرب و زبده و قضات سابق دادگستری و وکلای نخبه در عرصه های حقوقی
 • اعتماد کامل موکلین به جهت سوابق درخشان و حسن سوابق این دفتر
 • پیگیری مداوم و مستمر پرونده ها و ارائه گزارش به موکل
 • اکثر موکلین معرفی شده توسط موکل های سابق بوده که همین امر نشان از اعتماد و توانایی بالای این مجموعه دارد
 • دلسوز و پیگیر بودن پرونده های موکل
 • صداقت در بیان و رفتار سالیان سال فعالیان در عرصه های وکالتی
 • مسلط به قوانین و مقررات روز کشور

شماره تماس09121305919
آدرس دفتر: تهران، نیاوران، سه راه یاسر، ابتدای خیابان عمار، بن بست راز، پلاک ۳۵ واحد ۲۰

جناب آقای دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده وکیل دیوان عدالت اداری تهران

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در خصوص دعاوی مربوط به دیوان عدالت اداری است و در ساختمان مرکزی دیوان عدالت اداری به نشانی تهران، بزرگراه ستاری، بلوار شهید مخبری، نبش خیابان ایران زمین دارای پرونده های متعدد در شعبات بدوی، تجدیدنظر و اجرای احکام می باشد.  

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

نشانی دفتر وکالت: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک116، ساختمان خانه سبز، طبقه دوم، واحد4

تلفن همراه جهت اخذ مشاوره تلفنی: 09121722464
شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری: 02186127228 02186129690

جناب آقای محمدرضا کریمی

جناب آقای محمدرضا کریمی

آقای کریمی وکیل متخصص در دیوان عدالت اداری تهران، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری مرکز تهران هستند. همچنین ایشان دارای سوابق بالا در پیگیری پرونده های حوزه دیوان عدالت اداری می باشند. ایشان در پیگیری پرونده موکل خود، از تمام تجاربی که در دیوان عدالت اداری به دست آورده اند استفاده می کنند.

دعاوی که توسط ایشان پذیرفته می شود شامل شکایت از آرای کمیسیون های ماده 100 شهرداری در مورد تخلفات ساختمانی، دعاوی الزام شهرداری به صدور مجوز ساخت، شکایت از عوارض شهرداری موضوع مصوبات شورای شهر و کمیسیون ماده 77 شهرداری، اعتراض به رای هیات های تخلفات اداری و … است.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ولیعصر، بین چهاراره ولیعصر و امیر اکرم، خیابان هاشمی فر، پلاک 26، طبقه 5، واحد 22 (زنگ وکالت و دندانپزشکی)

شماره تماس: 09125253824

جناب آقای مسعود فریدونی

جناب آقای مسعود فریدونی

آقای فریدونی از وکلای دیوان عدالت اداری در تهران هستند. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری و دارای مدرک کارشناسی ارش حقوق اقتصادی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستند. دارنده گواهینامه شرکت در دوره های تخصصی آموزشی حقوق اراضی شهرسازی کانون وکلای دادگستری می باشند.

آقای مسعود فریدونی متخصص در رسیدگی به پرونده های مربوط به دیوان عدالت اداری، دعاوی مربوط به شهرداری ها و دعاوی ملکی هستند.

آدرس دفتر: تهران، میدان فردوسی، خیابان انقلاب، روبروی خیابان نجات اللهی، نبش کوچه براتی، پلاک 16، ساختمان 880، طبقه 6، واحد 11

شماره تماس: 09123978117

جناب آقای دکتر محمد امیر نجات

جناب آقای دکتر محمد امیر نجات

آقای دکتر نجات وکیل خبره در دیوان عدالت اداری تهران هستند. ایشان سابقه ای بیش از 10 سال در حرفه وکالت دارند و به تمامی دعاوی مربوط به دیوان عدالت اداری رسیدگی می کنند. آقای دکتر امیر نجات آشنایی کاملی به مقررات دولتی و آرا صادره در دیوان عدالت اداری دارند. ایشان به موضوعات دیوان عدالت اداری و تامین اجتماعی آگاه هستند.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، ضلع جنو شرقی چهارراه سرو، ساختمان مینیاتور، طبقه 5، واحد 13

شماره تماس: 09122888366

جناب آقای مهرداد نادعلی

مهرداد نادعلی وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری متخصص حقوقی،کیفری،ملکی،دادگاه انقلاب دیوان عالی،دیوان عدالت اداری وشهرداری ها با 4 سال سابقه مدیریت حقوقی و 8 سال سابقه وکالت، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی رتبه ۳ کارشناسی ارشد دارند. وی مشاور حقوقی، چک، وصول مطالبات، تخلیه، خلع ید، الزام به تنظیم سند، تنظیم قراردادها، توقیف اموال، اثبات مالکیت و … می باشد.

آدرس دفتر: تهران، اشرفی اصفهانی شمال بالاتر از نیایش بین فلاح و دربندی پلاک۴۹۱ طبقه 2

شماره تماس: 09126233591

جناب آقای مسعود اسلامی مهر

جناب آقای مسعود اسلامی مهر

آقای اسلامی مهر، وکیل دیوان عدالت اداری و اداره کار و همچنین دارای سابقه کار در دستگاه قضایی هستند. ایشان در حرفه وکالت سابقه ای بیش از 20 سال دارند و در این سال ها خدمات حقوقی، تجاری و جزایی را به متقاضیان ارائه می دهند. آقای اسلامی مهر سابقه وکالت در دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری را دارند و وکالت در تمامی حوزه های خانوادگی، ملکی، کیفری، حقوقی، سرقفلی و … را می پذیرند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق شمالی، خیابان شهید دامغانی، شماره 38، واحد 2

شماره تماس: 02126413766

جناب آقای محمدرضا مهری

محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با داشتن سابقه قضاوت دادگستری و همچنین مشاوره حقوقی در موسسات مالی و کارگزاری های بورس و شرکتهای لیزینگ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، موسس گروه وکلای مهر می‌باشد. محمدرضا مهری، از سال ۱۳۸۷، عضو کانون بین‌المللی وکلا و از سال ۱۳۹۵، عضو انجمن وکلای جوان بین‌المللی می‌باشد.

آدرس دفتر: تهران، میرداماد، خیابان شاه نظری، خیابان ١0 پلاک ٧ واحد ١٥

شماره تماس: 09121281014

جناب آقای محسن قائمی

جناب آقای محسن قائمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور سابق دیوان عدالت اداری و متخصص پرونده های دیوان عدالت اداری و بهترین وکیل دیوان عدالت اداری که تخصص وی در امور دیوان عدالت اداری بوده و به گواهی موکلین فعال و و کوشا در خدمت هموطنان گرامی کشور می باشد وی قبولی پرونده های حقوقی را قوبل کرده و به صورت تخصصی فعالیت می کند.

آدرس دفتر: تهران، میدان فردوسی،نرسیده به استاد نجات الهی، کوچه نیایی، پلاک 2.1

شماره تماس: 09122302302

جناب آقای امیر سعیدی افضل

جناب آقای امیر سعیدی افضل وکیل دیوان عدالت

جناب آقای امیر سعیدی افضل وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشند که از تخصص های وی می توان به پذیرش پرونده‌ های دعاوی کیفری، حقوقی، خانوادگی، ثبتی و ملکی، تنظیم لوایح و تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگانی اشاره کرد. وی با سابقه چند ساله خود توانسته است سابقه درخشانی از خود به جای بگذارد.

آدرس دفتر: تهران، خیابان مطهری، ترکمنستان، خیابان جعفرزاده، پلاک 9، طبقه 4، واحد 8

شماره تماس: 09120185753

با بهترین وکیل ایران بیشتر آشنا شویم.

شکایت در دیوان عدالت اداری چگونه است؟

مطابق اصل 173 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، کلیه سازمان ها و ادارات دولتی، تمامی افراد حقیقی و حقوقی و یا وکلای قانونی آن ها که در دیوان عدالت اداری تخصص دارند، می توانند در دیوان عدالت اداری شکایت کنند. در واقع دیوان عدالت اداری به جهت رسیدگی به شکایات مردم نسبت به افراد دولتی و آیین نامه های مربوط به مراکز و سازمان های دولتی ایجاد شده است.

شکایت در دیوان عدالت اداری چگونه است؟

کارمندان دولت و یا افرادی که می خواهند از ارگان ها و نهادهای دولتی شکایت کنند، لازم است به دیوان عدالت اداری مراجعه کنند. در دیوان عدالت اداری باید شکایت خود را مطرح کنند، اما باید توجه داشته باشیم که دیوان عدالت اداری با دادگاه متفاوت است، در این جا طرف مقابل دعوی، یک نهاد دولتی است که حتما وکیل کارکشته دارد. پس اگر از خواسته خود به خوبی دفاع نکنیم، محکوم خواهیم شد.

برای جلوگیری از این اتفاق لازم است با وکیلی باسابقه در دیوان عدالت اداری مشورت کنیم و وکالت پرونده را به او واگذار نماییم. وکیل پس از اخذ وکالت، اقدام به طرح شکایت از جانب ما می کند و مراحل بعدی رسیدگی های پرونده را انجام می دهد. وکیلی که در دیوان عدالت اداری به وکالت می پردازد، باید فردی توانا در صحبت کردن حضوری با قاضی و قضات دیوان عدالت باشد.

چرا به وکیل دیوان عدالت اداری نیاز داریم؟

وکیل متخصص در دیوان عدالت اداری برای احقاق حقوق ما از تخصص کافی برخوردار است. از این رو به درستی از ما دفاع می کند. همچنین قوانین دیوان عدالت اداری با دیگر قوانین متفاوت است و پیچیدگی های خاصی دارد که وکیل فعال در این حوزه از آن ها آگاه است. بنابراین ما به دلیل آگاهی کم در این زمینه، نمی توانیم در دیوان عدالت اداری به نتیجه مطلوب برسیم.

چرا به وکیل دیوان عدالت اداری نیاز داریم؟

وکلای مجرب دیوان عدالت اداری در شهر تهران با توجه به دانشی که در این حوزه دارند، احتمال موفقیت پرونده ما را تا حد زیادی بالا می برند. آن ها با تسلط بر قوانین و جزئیات پرونده، موجب پیگیری سریع روند پرونده می شوند.

اگر با دانش کمی که در زمینه دیوان عدالت اداری و قوانین آن داریم، به تنهایی و بدون مشورت با وکیل به دیوان عدالت اداری برویم با دشواری های زیادی مواجه خواهیم شد. با در نظر گرفتن این موضوعات، ما برای حل بهتر و کسب نتیجه مطلوب در پرونده خود، به وکیل خبره دیوان عدالت اداری تهران نیاز داریم.

کلام آخر

موضوع رسیدگی به پرونده ها در دیوان عدالت اداری بسیار حساس است و کمی کوتاهی در این پروسه موجب محکومیت خودمان می شود. وکلایی که در این مقاله معرفی کردیم، سابقه و تخصص در پیگیری پرونده های دیوان عدالت اداری را دارند پس بهتر از ما پرونده ها را بررسی می کنند. ممنونم از شما که تا این بخش از مقاله بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران همراه ما بودید. اگر سوال و یا انتقادی دارید خوشحال می شوم با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا