وکلا

10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران ⚖️【سال1403】

دیوان عدالت اداری مرجعی است که به شکایات مردم علیه ارگان های دولتی می پردازد. این مرجع نقش حیاتی در حمایت از حقوق مردم ایفا می کند. مطابق اصل 173 به جهت رسیدگی به اعتراضات و شکایات مردم علیه سازمان ها و نهادهای دولتی و اداری، دیوان عدالت اداری تاسیس شده است. وکیل دیوان عدالت اداری می بایست وکیل پایه یک دادگستری باشد. در ادامه سعی کرده ایم 10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران را معرفی کنیم. در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران کیست؟

بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران می تواند از جانب ما اقدام به طرح شکایت نماید. اما باید توجه داشته باشیم که وکیل توانایی صحبت حضوری با قاضی دیوان عدالت اداری را داشته باشد. وکیل دیوان عدالت اداری در ایران، پس از دریافت وکالت از موکل، اقدام به طرح شکایت می کند.

ممکن است برای افرادی که با سازمان ها یا ارگان هایی فعالیت می کنند، مشکلاتی پیش بیاید و نیاز به طرح شکایت از سازمان مربوطه داشته باشند. در واقع باید بدانیم که دیوان عدالت اداری عالی ترین مرجع اداری و مرجع تظلم خواهی اشخاص حقیق و حقوقی از تصمیمات واحدهای دولتی است. باتوجه به اهمیت دیوان عدالت اداری باید با وکیلی خبره مشاوره داشته و وکالت پرونده را به آنها اعطا کنیم.

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران باید صلاحیت های لازم و همینطور سابقه درخشانی در حل و بررسی پرونده ها در دیوان عدالت اداری داشته باشد. چنانچه به وکیل دیوان عدالت اداری نیاز دارید و زمان کافی برای انتخاب وکیل از میان تعداد زیاد وکلا را ندارید،

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

به همین سبب در این مقاله سعی کرده ایم بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران را معرفی کنیم تا آشنایی کاملی با آن ها داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد وکلای دیوان عدالت اداری ایران همراه ما باشید:

لیست 10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران ⚖️ + شماره تلفن ☎️️

ناصر صالحی

جناب آقای ناصر صالحی

آقای صالحی وکیل پایه یک دادگستری در تهران، قاضی بازنشسته دادگستری و وکیل متخصص دیوان عدالت اداری هستند. سابقه 30 ساله در قضاوت دارند و در وکالت بیش از 13 سال فعالیت داشته اند. دارای مدرک فوق لیسانس حقوق خصوصی و مشاور حقوقی می باشند. وکالت و مشاوره حقوقی در انجام تمامی امور قضایی و حقوقی، بازرسی، دادسرا، دادگستری، دادگاه تجدیدنظر، دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری را انجام می دهند.

آدرس دفتر: تهران، میرداماد، رودبار شرقی، پلاک 41

شماره تماس: 02122259218

مسعود فریدنی

آقای مسعود فریدنی

آقای فریدنی وکیل پایه یک دادگستری، عضو رسمی کانون وکلای دادگستری مرکز هستند. ایشان دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق اقتصادی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران می باشند. آقای فریدنی یکی از وکلای متخصص در دیوان عدالت اداری ایران هستند. دیگر تخصص های ایشان قبول وکالت و پیگیری پرونده های کیفری، حقوقی، ملکی و دعاوی مربوط به شهرداری است.

آدرس دفتر: تهران، میدان فردوسی، خیابان انقلاب اسلامی، روبروی خیابان استاد نجات اللهی(ویلا)، نبش کوچه براتی، پلاک 16(ساختمان 880)، طبقه 6، واحد 11

شماره تماس: 09123978117

محمدرضا کریمی

آقای محمدرضا کریمی

آقای کریمی وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص دیوان عدالت اداری هستند. آقای کریمی وکیل متخصص در دیوان عدالت اداری تهران، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری مرکز تهران هستند. همچنین ایشان دارای سوابق بالا در پیگیری پرونده های حوزه دیوان عدالت اداری می باشند. ایشان در پیگیری پرونده موکل خود، از تمام تجاربی که در دیوان عدالت اداری به دست آورده اند استفاده می کنند.

دعاوی که توسط ایشان پذیرفته می شود شامل شکایت از آرای کمیسیون های ماده 100 شهرداری در مورد تخلفات ساختمانی، دعاوی الزام شهرداری به صدور مجوز ساخت، شکایت از عوارض شهرداری موضوع مصوبات شورای شهر و کمیسیون ماده 77 شهرداری، اعتراض به رای هیات های تخلفات اداری و … است.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ولیعصر، بین چهاراره ولیعصر و امیر اکرم، خیابان هاشمی فر، پلاک 26، طبقه 5، واحد 22 (زنگ وکالت و دندانپزشکی)

شماره تماس: 09125253824

ناصر احمدی گرمابدشتی

جناب آقای ناصر احمدی گرمابدشتی

آقای گرمابدشتی وکیل پایه یک دادگستری در گیلان، قاضی بازنشسته و عضو کانون وکلای دادگستری هستند. ایشان یکی از وکلای متخصص دیوان عدالت اداری در گیلان می باشند که بیش از 30 سال سابقه وکالت و فعالیت در حرفه حقوق را دارند. خدماتی که توسط آقای احمدی گرمابدشتی ارائه می شود شامل مشاوره حقوقی و قبول وکالت تمامی پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی و ملکی است.

آدرس دفتر: رشت، خیابان 17 شهریور، روبروی ببل عصرجدید، ساختمان میمنت، طبقه 5، واحد 9

شماره تماس: 09118173566

حمید داوری

جناب آقای حمید داوری

آقای داوری وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان، وکیل متخصص دیوان عدالت اداری ایران و دارای سابقه ای بیش از 14 سال هستند. فعالیت آقای داوری در زمینه تعزیرات و مجازات های بازدارنده، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان است.

آدرس دفتر: اصفهان، بلوار کشاورز، بعداز سه راه سیمین بطرف دستگرد، روبروی مسجد الانبیا، ساختمان دی، طبقه 1

شماره تماس: 09133036708

دکتر حامد نجفی

جناب آقای حامد نجفی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز با بیش از 15 سال سابقه وکالت خود و مشاوره حقوقی تخصصی (دعوی کیفری، حقوقی،ملکی، خانواده، مالی و …) دارای دکتری حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس، دارای تأیدیه پژوهشی از سوی پروفسور مارک لملی، استاد بزرگ حقوق آمریکا در دانشگاه استنفورد، پژوهشگر موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران، پژوهشگر بین‌المللی حوزه حقوق مالکیت فکری می باشند.

آدرس دفتر: تهران، اشرفی اصفهانی شمال، بالاتر از نیایش، بین فلاح و دربندی، پلاک 491 طبقه سه

شماره تماس: 09125719013

داود کرمی

جناب آقای داود کرمی

دکتر داود کرمی عضو هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری، عضو کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری مرکز، تخصص اینجانب در دعاوی بیمه ای اعم از باربری، مهندسی، حمل و نقل، مسئولیت، تصادفات و غیرو می باشد. ویژگی بارز اینجانب داشتن تجربه کافی در سمت مدیر حقوقی شرکتهای بیمه، می باشد که این مهم کمک می نماید تا نسبت به ابعاد گوناگون پرونده های بیمه ای شناخت کامل داشته باشم؛ لذا این امکان را دارم در هر پرونده ای بهترین مسیر برای رسیدن به حقوق موکل را انتخاب دست یابد.

سوابق وی:

  • عضو کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری مرکز از سال 1399 تا کنون
  • عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، دانشکده حقوق و علوم سیاسی از سال 1395 تا کنون
  • مشاور حقوقی شرکت بیمه کوثر، از سال 1396
  • مشاور حقوقی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه
  • مشاور حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آدرس دفتر: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، گرمسار شرقی، کوچه کفایی پلاک 7، واحد 3

شماره تماس: 09122017863

زهرا صارمی

سرکار خانم زهرا صارمی وکیل پایه یک دادگستری فارغ التحصیل شده با مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه قم، دارای پروانه وکالت 32910 می باشد. ایشان با بیش از چندین سال سابقه وکالت بصورت تخصصی در دیوان عدالت اداری فعالیت دارد و از وکلای برجسته ی دیوان عدالت اداری به شمار می رود. خانم صارمی همچنین در تمامی حوزه ها پرونده قبول کرده و به ارائه ی تخصصی مشاوره میپردازد.

آدرس: تهران خیابان کارگر کوچه آقا بالازاده، پلاک ٣٨ واحد ٥

شماره تماس: 02155426824


رسیدگی به پرونده ها توسط وکیل دیوان عدالت اداری ایران

وکیلی که متخصص در پرونده های دیوان عدالت اداری است، می تواند پرونده ما را برعهده بگیرد و پرونده را به صورت حرفه ای و قانونی پیگیری نماید. دیوان عدالت اداری به گونه ای است که شهروندان حق حضور در آن را ندارند و فقط وکلای دیوان عدالت اداری می توانند هر زمان که خواستند وارد این مرجعه قضایی شوند.

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران می تواند تمام مراحل رسیدگی به پرونده در دیوان عدالت اداری را به صورت تخصصی پیش ببرد و بررسی های مورد نیاز برای پیشبرد بهتر آن را انجام دهد تا نتیجه و رای صادر شده به نفع موکل باشد. همینطور وکیلی که وکالت پرونده ما را پذیرفته است، گزارش اقداماتی که انجام داده را به ما گزارش می دهد تا اطلاع کاملی از روند پیگیری پرونده خودمان داشته باشیم.

وکیلی که پایه یک دادگستری بوده و سابقه ی درخشانی در دیوان عدالت اداری داشته باشد، یکی از بهترین انتخاب ها برای اعطای وکالت پرونده ما است. پرونده هایی که وارد دیوان عدالت اداری می شوند در رابطه با اختلافات و مشکلاتی است با سازمان ها و نهادهای دولتی جود دارد، بنابراین باید وکیلی خبره و متخصص بررسی های لازم را انجام دهد. ما در این مقاله سعی کردیم تعدادی از وکلای خبره در دیوان عدالت اداری ایران را معرفی کنیم تا انتخاب راحتی داشته باشید.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران

مراحل شکایت در دیوان عدالت اداری ایران

همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، مطابق اصل 173 قانون اساسی، دیوان عدالت اداری به منظور رسیدگی به شکایات و نارضایتی های اشخاص در مورد آیین نامه ها، عملکرد و تصمیمات مامورین دولتی، واحدهای دولتی ایجاد شده است. این مرجع از شعب دوی و تجدیدنظر تشکیل شده است و اختیارات معینی برای رسیدگی دارد.

برای ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری باید به روند و مراحل آن آشنا باشیم. معمولا افراد عادی از نحوه ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری اطلاعات کاملی ندارند بنابراین نیاز دارند تا وکالت پرونده را به وکیلی خبره بسپارند. وکلا دانش و آگاهی کاملی از روند ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری دارند. مراحل ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری باید به درستی طی شود و کمی کوتاهی در آن موجب بروز خسارت به موکل می شود.

شاکی در اولین مرحله باید برای طرح شکایت در دیوان عدالت اداری دارای اهلیت باشد و یکی از ذی نفعان دعوایی که طرح کرده است باشد. همینطور زمان ارائه دادخواست نیز مهم است و باید توجه کرد که شکایت مطرح شده از مهلت قانونی رد نشده باشد. مراحل طرح شکایت در دیوان عدالت اداری ایران باید به شرح ذیر تنظیم شود:

  • مشخصات کامل شاکی و طرف شکایت وارد شود از جمله نام و نام خانوادگی، محل اقامت و …
  • اگر شکایت از سمت وکیل دیوان عدالت اداری، نماینده قانونی و یا قائم مقام شاکی انجام شود باید نام و نام خانوادگی وی ذکر شود. همینطور نیاز است مدرکی که از نظر قانونی اثبات نماید که وی نماینده شاکی در طرح دعوی است همراه با دادخواست ارائه شود.
  • ذکر موضوع شکایت و توضیحات در خصوص دلایل شکایت مطرح شده
  • باید اسناد و مدارکی که با استناد آنها شاکی قصد شکایت دارد ضمیمه پرونده شود.
  • امضا یا اثر انگشت شاکی پرونده، وکیل، نماینده قانونی، قائم مقام و درصورتی که شاکی شخص حقوقی باشد مهر و امضای شخص حقوقی نیز لازم است.
معرفی 10 تا بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران

کلام آخر

تشکر می کنم که تا این بخش از مقاله همراه ما بودید. سعی کردیم تعدادی از وکلای خبره در دیوان عدالت اداری ایران را معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آنها انتخاب سریع و راحتی داشته باشید. بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران فردی است صلاحیت و آگاهی کامل از نحوه طرح شکایت و پیگیری پرونده در دیوان عدالت اداری را دارد. امیدوارم توانسته باشیم در این مقاله شما را در انتخاب وکیل مورد نظرتان یاری نماییم. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید لطفا برای ما کامنت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =

دکمه بازگشت به بالا