کیفریوکیل

10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد ⚖️【سال1403】

در جامعه کنونی تعداد مراجعه کنندگان به دیوان عدالت اداری جهت طرح شکایت علیه ارگان های دولتی رو به افزایش است. در نتیجه نیاز است از فردی کمک گرفته شود که شناخت و آگاهی لازم نسبت به قوانین دیوان عدالت اداری و پیچ و خم های طرح شکایت در این دیوان را در اختیار داشته باشد. بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد باید بتواند به قوانین و مقررات اشراف کامل داشته باشد و موکلین را در مسیر صحیح راهنمایی کند. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در این زمینه در اختیارتان قرار می دهیم. خواهشمندم تا پایان مقاله در برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد کیست؟

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد کیست؟

یکی از انواع مختلف وکالت، وکیل دیوان عدالت اداری است که مانند هر وکیل دیگری به پرونده موکل خود در حوزه کاری رسیدگی می کند. اما پروسه کاری در این دیوان کمی متفاوت است، چرا که نه فقط به شکایات مربوط به ادارات و ارگانهای دولتی رسیدگی می کند، بلکه به نهادهای مختلف دیگری مانند کمیسیون‌ ها، شهرداری ها و سازمان های دیگری رسیدگی می کند.

دفاتر مختلف دیوان عدالت اداری در شهر مشهد وجود دارند و عموم مردم می توانند در صورت هر گونه نارضایتی از مسئولان بالادست به بهترین وکیل مشهد مراجعه کنند و روش صحیح طرح شکایت را از او بپرسند و راهکار لازم را دریافت کنند.

ویژگی یک وکیل خوب:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی 10 مورد از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد بپردازیم، جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: وکیل حقوقی در مشهد

10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد را بشناسید! ⚖️

مرتضی رشیدیان یزد

مرتضی رشیدیان یزد وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد

جناب آقای مرتضی رشیدیان یزد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر مشهد هستند. ایشان بر تمامی قوانین حقوقی مربوط به دیوان عدالت اداری مسلط هستند و همچنین ایشان دارای 15 سال سابقه وکالت مستمر در محاکم قضایی می باشند. آقای رشیدیان یزد در حوزه های حقوقی مختلفی فعالیت کرده اند و به خوبی توانسته اند از تمام تجاربی که در دیوان عدالت اداری به دست آورده اند، استفاده کنند. برخی از مشخصات کاری و تحصیلی ایشان عبارت است از:

 • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلا
 • دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق
 • ارائه مشاوره حقوقی به صورت حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در حوزه دعاوی مالی، تجاری، قرارداد، چک، داوری، قراردادها، فاکتور، رسید عادی مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات و …
 • متخصص در دیوان عدالت اداری، دعاوی شهروند در برابر دولت اعم از حقوق شهروندی، رشوه، اختلاس، دعاوی علیه نهادهای دولتی، دعاوی علیه قضات، نیروهای مسلح، کارکنان دولت و …

آدرس دفتر: مشهد، خیابان احمدآباد، بین سه راه راهنمایی و میدان فلسطین، ساختمان مریم، طبقه سوم، واحد 302

شماره تماس: 09155044899

فاطمه غفرانی

فاطمه غفرانی وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد

سرکار خانم فاطمه غفرانی وکیل متخصص در حوزه دیوان عدالت اداری مشهد می باشند. ایشان دارای سوابق بسیاری در امورات حقوقی مختلفی نظیر دعاوی ملکی، تجاری، صنعتی، خانوادگی و … هستند و توانسته اند رزومه موفقی را بدست آورند. برخی از مشخصات کاری و تحصیلی ایشان عبارت است از:

 • اخذ پروانه وکالت از سوی قوه قضائیه
 • متخصص در دعاوی راهنمایی و رانندگی، دعاوی خانواده، ارث و وصیت، تقسیم و فروش ماترک، تقسیم ترکه، حصر وراثت، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، املاک، امور ثبتی، جعل و تزویر، دیوان عدالت اداری، افراز و تفکیک املاک مشاعی، ثبت ولادت، الزام به تهیه مسکن، تمکین، اراضی شهرسازی و عمران، امور اداری و استخدامی، تکمیل تحویل و یا استرداد ثمن و مثمن، تنظیم سند و …

آدرس دفتر: مشهد، خاتم آباد، بلوار حجاب، حجاب 71، بلوک 4، واحد 3

شماره تماس: 09157137376

علیرضا دوستی

علیرضا دوستی وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد

جناب آقای علیرضا دوستی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در مشهد هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی حقوق می باشند. از جمله خدمات وکالتی ایشان می توان به نوشتن قرارداد، اخذ پرونده و ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری اشاره نمود که مشاوره ایشان با تعیین نمودن وقت قبلی و همراه با هزینه است. برخی دیگر از مشخصات کاری ایشان عبارت است از:

 • دارای 10 سال سابقه وکالت
 • متخصص در دعاوی خانواده و هویت قانونی، دعاوی ارث و میراث، دیوان عدالت اداری، دعاوی ثبت احوال
 • متخصص در حوزه اعمال منافی عفت و اخلاق اعم از شرب خمر، زنا، جرایم ضد عفت و اخلاق عمومی، لواط، تجاوز، روابط نامشروع و …
 • متخصص در حوزه اختلاف کارگر و کارفرما، استنکاف از اجرای حکم، اعسار، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، حدود، دعاوی خانواده، دعاوی اقتصادی، دعاوی راهنمایی و رانندگی، دیات، دیوان عدالت اداری، قصاص، مطالبه خسارت، اجراییات، اسناد رسمی و تجاری، امور بین الملل، امور حسبی و ثبت احوال و …

آدرس دفتر: مشهد، بلوار کوثر، کوثر 15، پلاک 108، مقابل شورای حل اختلاف

شماره تماس: 09159115870

مجید مبارکی

مجید مبارکی وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد

جناب آقای مجید مبارکی یکی دیگر از وکلای شناخته شده در شهر مشهد می باشند. ایشان متخصص در حوزه دیوان عدالت اداری می باشند و تا به امروز توانسته اند پرونده های حقوقی مختلفی را با موفقیت به اتمام برسانند. برخی از مشخصات ایشان عبارت است از:

 • دارای مدرک کارشناسی حقوق
 • اخذ پروانه وکالت از سوی قوه قضائیه
 • متخصص در حوزه دعاوی خانواده و هویت قانونی، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم
 • متخصص در دعاوی شهروند در برابر دولت اعم از حقوق شهروندی، رشوه، اختلاس، دعاوی علیه نهادهای دولتی، دعاوی علیه قضات، نیروهای مسلح، کارکنان دولت
 • متخصص در حوزه دعاوی ملکی نظیر اختلاف در مالکیت، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، خرید و فروش اموال غیرمنقول، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه و …

آدرس دفتر: مشهد، قاسم آباد، امامیه ده، نبش چهارراه اول، پلاک چهل و دو

شماره تماس: 09155051605

محمدرضا یزدانی

محمدرضا یزدانی وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد

جناب آقای محمدرضا یزدانی وکیل متخصص در حوزه دیوان عدالت اداری مشهد می باشند. ایشان دارای سوابق بسیاری در امورات حقوقی مختلفی هستند و توانسته اند رزومه موفقی را بدست آورند. برخی از حوزه های تخصصی ایشان عبارت است از: دعاوی راهنمایی و رانندگی، دعاوی خانواده، ارث و وصیت، تقسیم و فروش ماترک، تقسیم ترکه، حصر وراثت، دعاوی ملکی، دیوان عدالت اداری و … .

آدرس دفتر: مشهد، بلوار ملک آباد، فرهاد 24، ساختمان ستاره، واحد 301

شماره تماس: 09151105990

دیوان عدالت اداری از چه شعباتی تشکیل شده است؟

کمک گرفتن از یک وکیل جهت پیگیری و رسیدگی به پرونده، یک مسئله کاملا اختیاری است و هیچ گونه اجباری در داشتن وکیل وجود ندارد. اما باید به این مسئله توجه نمود که یک وکیل با توجه به اینکه در رشته حقوق و وکالت تحصیل کرده است، به خوبی با قوانین آشنایی دارد. در حالی که مردم عادی از این قوانین مطلع نیستند، لذا انتظار می رود که پرونده آنها بیشتر طول بکشد و یا حتی ممکن است اشتباهاتی در این میان رخ دهد. در نتیجه کمک گرفتن از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد از واجبات است.

اگر در شهری مانند تهران با مشکلات حقوقی مرتبط با دیوان عدالت اداری مواجه شدید، می توانید به بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران مراجعه کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. مهمترین شعبات دیوان عدالت اداری عبارت است از:

دیوان عدالت اداری از چه شعباتی تشکیل شده است؟

مطلب پیشنهادی: مشاور حقوقی در مشهد

شعب بدوی: در شعب بدوی دیوان عدالت اداری با توجه به اسناد و مدارکی که طرفین دعوا ارائه می کنند و همچنین بر طبق دادخواست موجود، رای پایانی صادر می گردد. هر نوع بی عدالتی که در حق افراد در سازمان های دولتی من جمله سازمان تامین اجتماعی، شهرداری، کمیسیون و … رخ می دهد، در شعب بدوی قابل پیگیری است که در راس این شعب یک رئیس یا یک نایب رئیس وجود دارد که رای نهایی را صادر می کند.

شعب تجدید نظر: بررسی های اولیه پرونده ها در شعب بدوی صورت می گیرد و شعب تجدید نظر در دیوان برای وقتی است که افراد به رای صادر شده از شعب بدوی در دیوان، اعتراض داشته باشند و خواستار بررسی مجدد رای صادر شده و تجدید نظر می باشند. در شعب تجدید نظر، یک رئیس و دو مستشار حاضر هستند که جلسه با حضور دو عضو نیز رسمیت خواهد داشت. مدیریت شعبه تجدید نظر بر عهده رئیس شعبه می باشد، اما اگر شرایطی رخ دهد که در یک پرونده رای دو مستشار مخالف ریاست شعبه تجدید نظر باشد، رای نهایی رای اکثریت قضات خواهد بود.

اصلی ترین وظایف دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری در احقاق حقوق از افراد در ادارات و دستگاه های دولتی فعالیت می کند. به عنوان مثال ممکن است شخصی در یک سازمان دولتی فعالیت داشته باشد، اما نهاد مربوطه در پرداخت بیمه شخص سهل انگاری کرده باشد یا امکان دارد ماموران دولت در ارتباط با شخص حقی را از او ضایع کرده باشند و یا مخالف قوانین دولتی عمل کنند.

به عنوان مثال از دادن مجوز خروج کالای افراد در گمرک خودداری کنند یا ممکن است یک سازمان دولتی بخشنامه ای صادر کند که حقی از افرادی که با توجه به قانون دارای حقوقی بوده اند، ضایع کند. در تمامی موارد ذکر شده افراد می توانند از اقدامات صورت گرفته توسط نهادها و ارگان های دولتی به دیوان عدالت اداری کشور شکایت کنند و از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران در سرتاسر کشور کمک بگیرند. به طور کلی وظایف دیوان عدالت اداری به شرح موارد زیر می باشند که عبارتند از:

اصلی ترین وظایف دیوان عدالت اداری

رسیدگی به اعتراضات مردم نسبت به آراء مراجع شبه قضایی: مراجع شبه قضایی به مراجعی اطلاق می گردد که زیر نظر قوه مجریه تشکیل شده و در یک سری موارد حکم صادر می نمایند. یکی از اصلی ترین وظایف دیوان عدالت اداری رسیدگی به شکایاتی است که مردم علیه آرای صادر شده از این مراجع دارند.

رسیدگی به شکایات از مقررات دولتی: در شرایطی که ارگان های دولتی تصمیمی اخذ کنند که با شرع یا قانون مغایرت داشته باشد. همچنین اگر مرجع مربوطه به علت عدم صلاحیت و یا سوء استفاده از اختیاراتی که دارد، تصمیمی را بگیرد و در شرایطی که سازمانی از انجام بعضی وظایف خودداری کند و همین مسئله موجب ضایع شدن حقی از اشخاص شود. در همه این موارد اشخاص حقیقی و حقوقی قادر هستند با توجه به ماده 12 قانون دیوان عدالت اداری از این نهادها شکایت کنند. در این صورت رسیدگی به شکایات مذکور بر عهده دیوان عدالت اداری خواهد بود.

رسیدگی به شکایات علیه تصمیمات و اقدامات دولت و ماموران دولتی: با توجه به قانون دیوان عدالت اداری، یکی از وظایف دیوان عدالت اداری این است که به شکایات و اعتراضات اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی ( به عنوان مثال شرکت های خصوصی) علیه تصمیمات و اقدامات دولت رسیدگی کند. این بخش های دولتی شامل سازمان های تامین اجتماعی، وزارت خانه ها، شرکت های دولتی، شهرداری ها و نهادهای انقلابی می باشند. همچنین دیوان عدالت اداری وظیفه رسیدگی به تصمیمات و اقدامات ماموران این سازمان ها را نیز بر عهده دارد و در صورت شکایت از آن ها، موظف است این شکایات را مورد پیگیری قرار دهد.

کلام آخر

قوانین و مقررات دیوان عدالت اداری بسیار سخت و پیچیده می باشد و جهت کسب شناخت و آگاهی نسبت به آنها، نیاز به کمک گرفتن از یک وکیل دیوان عدالت اداری مجرب و کاربلد می باشد. وکلایی که در مقاله بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد معرفی کردیم، از سابقه و تخصص بالا در پیگیری پرونده های دیوان عدالت اداری برخوردار هستند و نیاز است در صورت طرح شکایت به آنها مراجعه کنیم. ممنون از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید، اگر سوال و یا انتقادی دارید خوشحال می شوم با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا