ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران ⚖️【سال1402】

کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری مرجعی برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی از لحاظ ضوابط شهرسازی و ایمنی است. اگر شهروندانی که در ساخت و ساز دست دارند در زمینه ساختمان سازی مرتکب تخلفی شوند، این تخلف در کمیسیون ماده 100 مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. افزایش ساخت و سازهای ساختمان در تهران و در راستای آن افزایش مشکلات ساختمانی موجب نیاز مردم به وکیل متخصص شده است. در ادامه مقاله بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران به مهرفی وکلای متبحر و متخصص می پردازیم. در مجله برترین وکیل همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران کیست؟

ساخت و ساز در محدوده ی شهر یا حریم آنها در اغلب کشورها ضوابط خاصی دارد. ضوابطی که در کمیسیون ماده 100 شهرداری وجود دارد از یک سو برای تامین امنیت شهروندان و از طرف دیگر برای زیباسازی شهر است. این قانون نیز ممکن است توسط برخی از افراد عمدا و یا سهوا نادیده گرفته شود که در نتیجه آن مشکلاتی به وجود می آید که باید به صورت تخصصی به آن رسیدگی شود.

کمیسیون ماده 100 وظیفه رسیدگی به تخلفات ساختمانی را دارد. اگر ساختمانی بدون مجوز باشد و یا بعد از ساخت و ساز بخش های دیگری به آن اضافه شود. کمیسیون ماده 100 شهرداری به آن رسیدگی می کند. مطابق این ماده، مالکان املاک و اراضی موظف هستند پیش از ساخت و ساز، از شهرداری پروانه و مجوز ساختمانی دریافت کنند و همینطور ماموران شهرداری نیز موظف هستند از عملیات های ساختمانی نظارت کنند و درصورت تخلف به آنها رسیدگی نمایند.

بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران کیست؟

افرادی که به شغل ساخت و ساز و عمران می پردازند در اغلب موارد با مشکل کمیسیون ماده 100 برخورد می کنند و باتوجه به تخلفاتی که مرتکب شده اند احضار و یا جریمه می شوند و در اکثر موارد مبلغ جریمه بسیار بالا است. بنابراین به دنبال راهی هستند تا مبلغ جریمه را کمتر کنند. مراجعه به بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران کمک می کند تا حد امکان جریمه تصویب شده کاهش یابد.

وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری در تهران نقش بسیار مهمی را در جهت احقاق حقوق موکلین انجام می دهد، نحوه دفاع در کمیسیون ماده 100 پیچیدگی هایی دارد، چنانچه پیگیری این پرونده بدون وکیل انجام شود، ممکن است مجبور باشیم جریمه بسیار بالایی را بپردازیم.

در ادامه مقاله بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران قصد داریم به معرفی تعدادی از وکلای خبره و متبحر در این زمینه بپردازیم. برای اطلاع از آدرس و شماره تماس وکلای تهران در این حوزه در وبسایت حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

جناب آقای دکتر علیرضا توفیق

 دکتر علیرضا توفیق وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران

آقای دکتر توفیق وکل پایه یک دادگستری در تهران و مستشار سابق دادگاه تجدیدنظر هستند. مدرک دکترای حقوق دارند و مدیرعامل موسسه حقوقبان جوان در تهران می باشند. از وکلای متخصص در حوزه پرونده های کمیسیون ماده 100 شهرداری محسوب می شوند و بیش از 20 سال سابقه فعایت قضایی دارند.

آدرس دفتر: تهران، میدان شیخ بهائی، خیابان دانشور شرقی، نبش خیابان دانش دوست، پلاک 26، طبقه اول، واحد B1

شماره تماس: 09120525074

جناب آقای محمد حاصلی

جناب آقای محمد حاصلی

آقای حاصلی وکیل پایه یک دادگستری و حقوقدان برجسته کشور هستند. کلیه دعاوی مربوط به شهرداری، تمامی دعاوی کیفری، حقوقی، بین المللی و دعاوی بانکی توسط ایشان پذیرفته می شود. از جمله تخصص آقای حاصلی وکالت پرونده‌های مربوط به شهرداری شامل اخذ پایان کار و کمیسیون ماده 100 است. همینطور یشان از وکلای مجرب در دیوان عدالت اداری کشور هستند.

آدرس دفتر: تهران، شهریار، میدان فرمانداری، مجتمع آسمان، طبقه 4، واحد 26

شماره تماس: 09123590452

جناب آقای دکتر نصیر عبادی پور

دکتر نصیرعبادی پور وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران

آقای عبادی پور وکیل پایه یک دادگستری در تهران و وکیل متخصص در کمیسیون ماده 100 شهرداری هستند. ایشان مدرس دانشگاه و وکالت در انواع دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده، ثبتی، بیمه، تنظمی قراردادهای اخلی و بین المللی و … را می پذیرند. همینطور آقای دکتر عبادیپور مدیریت موسسه حقوقی دادورزان را برعهده دارند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک 210، طبقه 1، واحد 2

شماره تماس: 02188806889

جناب آقای محمدرضا کریمی

 محمدرضا کریمی وکسل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران

آقای کریمی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و از وکلای متخصص در زمینه پرونده های کمییون ماده 100 شهرداری هستند. دعاوی که توسط ایشان پذیرفته می شود شامل شکایت از آرای کمیسیون های ماده 100 شهرداری در مورد تخلفات ساختمانی، دعاوی الزام شهرداری به صدور مجوز ساخت، شکایت از عوارض شهرداری موضوع مصوبات شورای شهر و کمیسیون ماده 77 شهرداری، اعتراض به رای هیات های تخلفات اداری و … است.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ولیعصر، بین چهاراره ولیعصر و امیر اکرم، خیابان هاشمی فر، پلاک 26، طبقه 5، واحد 22 (زنگ وکالت و دندانپزشکی)

شماره تماس: 09125253824

جناب آقای محمود قائدی

 آقای محمود قائدی وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران

آقای قائدی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و یک از برترین وکلا در حوزه دعاوی شهرداری و کمیسیون ماده 100 هستند. دیگر تخصص ایشان رسیدگی به دعاوی کیفری، دعاوی ثبتی و دعاوی خانوادگی است. دعاوی حقوقی ازجمله: دعاوی ملکی، دعاوی ثبتی، املاک و اراضی، املاک و مستغلات، قراردادها، الزام به تنظیم سند، ابطال سند، ابطال مبایعه‌ نامه، ابطال اجراییه، اعتراض ثالث، دعاوی مشارکت در ساخت، دعاوی سرقفلی، دعاوی حق کسب و پیشه، خلع‌ید، اسناد تجاری، چک، و … است.

آدرس دفتر: تهران، سعادت‌آباد، بلوار دریا، تقاطع پاکنژاد

شماره تماس: 09122201537

پرونده چه تخلفاتی در کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران بررسی می شود؟

برای حفظ امنیت، هماهنگی در ساخت و ساز و همینطور حفظ قوانین کشوری، باید ساخت و سازها تحت قوانین از پیش تعیین شده انجام شود که به این منظور شهرداری ها وظیفه نظارت بر اجرای قوانین از سوی مالکان را دارند. در این راستا مالکان نیز موظف به رعایت این قوانین هستند، در غیر این صورت مشمول جریمه خواهند شد.

معرفی وکیل متخصص کمیسیون ماده صد شهرداری تهران

ماده 100 شهرداری به دلایل مختلفی اتفاق می افتد:

  • اگر فردی اقدام به بازسازی ساختمان خود کند و در این بازسازی، بخشی از معابر شهری را بگیرد، تخلفی که انجام داده از ماده 100 به حساب می آید.
  • اگر فردی اقدام به افزایش زیربنای ساختمان خود بیشتر از میزان درج شده در پروانه ساخت نماید، تخلفی که مرتکب شده، مربوط به ماده 100 شهرداری است.
  • اگر فردی در ساخت و ساز ساختمان پارکینگ حذف شود و یا پارکینگ غیرقابل استفاده باشد. تخلف از ماده 100 شهرداری محسوب می شود.
  • چنانچه تغییر کاربری در ملکی صورت بگیرد. بدین ترتیب اگر ملکی مسکونی برخلاف مندرجات پروانه ساخت به ملک تجاری تبدیل شود، تخلف صورت گرفته توسط شهرداری در کمیسیون ماده 100 مطرح می شود.
  • اگر شخصی که در کار ساخت و سز ساختمان است از مصالح ایمن و استاندارد برای این کار استفاده نکند و بنای او استحکام کافی را نداشته باشد، تخلف کرده و مطابق ماده 100 شهرداری، می توانند سازه او را تخریب کنند.
  • مهندسین ساختمانی نیز وظیفه دارند بر عملیات های ساختمانی نظارت کنند تا خارج از موارد درج شده در پروانه ساخت نباشد. در صورتی که سازه با مشخصات درج شده در پروانه ساخت مطابقت نداشته باشد، مهندس تخلف از ماده 100 شهرداری را مرتکب شده و جریمه می شود.

نحوه رسیدگی به پرونده در کمیسیون ماده 100 شهرداری

کمیسیون ماده در اصل شامل دو کمیسیون بدوی و تجدید نظر است. پرونده ها در ابتدا در کمیسیون بدوی مطرح می شوند و بررسی های لازم به عمل می آید. اعضای مختلفی کمیسیون بدوی را تشکیل داده اند که همه چیز به رای و نظر آنان بستگی دارد. افرادی که پرونده آنها به هر دلیلی وارد کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران شده است باید یک لایحه کتبی برای دفاع از خود ارائه دهند.

وکیل متخصص کمیسیون ماده صد شهرداری تهران

به تصمیمات و نتایجی که در کمیسیون بدوی اعلام می شود امکان اعتراض وجود دارد. کمیسیون تجدید نظر مرجعی است که مجددا پرونده مربوطه را بررسی می کند. درصورتی که به رای کمیسیون ماده 100 اعتراض وارد شود، شخص فقط 10 روز مهلت دارد تا این درخواست را به کمیسیون تجدیدنظر اعلام کند. رایی که در کمیسیون تجدیدنظر اعلام شود قطعی و غیرقابل تغییر است.

وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری فردی است که به تمامی قوانین و شرایط رسیدگی به پرونده در این کمیسیون آگاه است و بهتر از هر شخص دیگری می تواند ما را در این مسیر کمک کند. واگذاری و اعطای وکالت پرونده به بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران موجب می شود تا کارهای مربوطه در سریع ترین زمان و با حداقل جریمه ممکن انجام شود.

کلام آخر

شهرداری ها یکی از ارگان های رسیدگی به نحوه ساخت و ساز ساختمان در شهرها هستند. این نهاد به امنیت ساختمان ها و نوع کاربری آنها رسیدگی می کنند و هرگونه تخلفی که مشاهده نمایند به کمیسیون ماده 100 ارجاع می دهند. توجه به امنیت از مهم ترین عوامل در ساخت و سازها است و هرگونه تخلفی مجازات دارد. در این مقاله به معرفی بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران پرداختیم تا درصورت مواجه شدن با این مشکل، به وکیل متخصص دسترسی سریعی داشته باشید. امیدوارم مطالب گفته شده در این مقاله مورد توجه تان قرار گرفته باشد. لطفا سوالات، انتقادات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا