نکات حقوقی

اقامت دبی با ثبت شرکت + مدارک مورد نیاز ⚖️【سال1403】

در صورتی که قصد دارید به روشی اصولی و درست برای مهاجرت به دبی اقدام نمایید می توانید از طریق ثبت شرکت در این مسیر قدم بردارید. در واقع مالیات در دبی صفر است و شما بدون نیاز به شریک اماراتی می توانید کسب و کار خودتان را داشته باشید و این تنها بخشی از مزایای مهم اقامت در امارات از طریق ثبت شرکت است. دقت داشته باشید که روش های زیادی برای مهاجرت به امارات و اخذ اقامت این کشور عربی وجود دارد که اقدام از طریق ثبت شرکت را می توان یکی از سریع ترین آن ها به شمار آورد. همچنین باید در نظر داشته باشید که از طریق ثبت شرکت می تواند تجارتی آزاد را تجربه نمود و برای اعضای خانواده نیز ویزا دریافت کرد. در ادامه قصد داریم شما را با چند و چون اقامت دبی با ثبت شرکت آشنا کنیم و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

در خصوص اقامت دبی با ثبت شرکت باید این موضوع را در نظر داشته باشید که ایرانیان نیز به مانند سایر مردم جهان می توانند در کشور امارات شرکت ثبت نمایند. در واقع بسیاری از ایرانیان تمایل دارند با ثبت شرکت در کشور امارات به اقامت این کشور دست پیدا کنند. در واقع اگر به دنبال اقامت امارات هستید اما توسعه کسب و کار و فعالیت های اقتصادی برای شما اهمیتی ندارد، پیشنهاد می شود نوع شرکت و مجوزهای لازم را با یک وکیل مجرب و متخصص هماهنگ کنید تا دچار هزینه های اضافه نشوید.

در واقع می توان گفت که بهترین نوع ثبت شرکت برای ایران در دبی شرکت هایی با مسئولیت های محدود هستند. در واقع این نوع از شرکت ها مسئولیت های کمی را برای مدیرعامل به همراه دارد و از این رو، در بین ایرانیان با محبوبیت بالایی همراه است و همواره در سال های اخیر شاهد ثبت این نوع از شرکت ها نزد ایرانیان بوده ایم. البته لازم است پیش از هر گونه اقدام برای ثبت شرکت در امارات و کسب اقامت دبی با یک وکیل متخصص و کاربلد در این زمینه مشورت کرده تا از بروز صدمات احتمالی جلوگیری کنید.

اشاره داشتیم که برای ثبت شرکت در امارات نیاز به دریافت مجوزهای لازم است. به طور معمول ایرانیان مجوزهای تجاری را برای ثبت شرکت در دبی انتخاب می کنند. دقت داشته باشید که با دریافت این نوع مجوز می توانید مالکیت صد در صدی شرکت خود در امارات را در اختیار داشته باشید و دیگر برای مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت نیاز به کفیل یا شریک اماراتی نخواهید داشت. در واقع می توان گفت که لایسنس تجاری محبوب ترین و مطلوب ترین نوع مجوز برای ایرانیان به شمار می آید.

اقامت به دبی با ثبت شرکت

مراحل اقامت دبی با ثبت شرکت

در خصوص اقامت دبی با ثبت شرکت باید این موضوع را در نظر داشته باشید که لازم است فرد متقاضی سه مرحله مهم را به انجام برساند. این مراحل در گام نخست در ایران به انجام می رسد. در گام دوم آن لازم است فرد به مدت یک هفته در کشور امارات حضور پیدا کرده و اقدامات لازم را به انجام برساند و در گام سوم کارت اقامت تمامی اعضای خانواده و فرد متقاضی صادر می شود و پس از پرداخت هزینه ثبت شرکت در دبی حضور آن ها در امارات بلا مانع خواهد بود. در ادامه هر یک از این مراحل را به صورت جداگانه تشریح خواهیم نمود:

 • مرحله اول: اخذ مشاوره از وکلای مجرب، بررسی پرونده و تنظیم مدارک مورد نیاز

در ابتدا لازم است جلسه ای را با وکلای مجرب و متخصص در زمینه مهاجرت برقرار کنید تا به این شکل بتوانید به شیوه ای اصولی تر برای اقامت در امارات اقدام نمایید. در این جلسات مشاوره، پرونده و اهداف شما برای ثبت شرکت در امارات مورد بررسی قرار می گیرد و مطلوب ترین راهکار برای ثبت شرکت در دبی در اختیار شما قرار می گیرد تا به این شکل بتوانید آینده درخشان تری را تجربه کرده و از بروز خسارت های احتمالی در مسیر مهاجرتی جلوگیری کرده و آن ها را به حداقل برسانید.

دقت داشته باشید که در این مرحله هزینه های لازم برای ثبت شرکت در امارات به شما ارائه خواهد شد و شما با دیدی جامع تر می توانید در این مسیر قدم بردارید. علاوه بر این وکلای مجرب و خبره در زمینه ثبت شرکت به شما این امکان را خواهند داد تا مدارک را با دقت بیشتری جمع آوری کنید و از بروز خسارات جلوگیری کنید. برخی از این مدارک توسط شخص متقاضی و برخی دیگر توسط وکلای مربوطه تکمیل می شود. در صورت وجود نقص در مدارک وکیل برای اصلاح آن اقدامات لازم را به انجام می رساند.

اقامت به دبی با ثبت شرکت
 • مرحله دوم: انجام امورات مربوط به ثبت شرکت در کشور امارات

زمانی که مرحله نخست از ثبت شرکت به انجام رسید، لازم است با حضور در دبی مراحل لازم برای اقامت را تکمیل نمایید. در این مرحله وکلای مجرب و متخصص تلاش می کنند تا با دریافت ویزای توریستی در کشور امارات حضور پیدا کنید. دقت داشته باشید که در بسیاری از موارد تنها به حضور فیزیکی شما در دبی نیاز است و خود وکیل امورات حقوقی مربوط به ثبت شرکت را بر عهده می گیرد؛ بنابراین اگر دانش حقوقی لازم در این زمینه را ندارید می توانید انجام کارها را به وکیل سپرده و از صحت انجام کارها اطمینان داشته باشید.

دقت داشته باشید که امورات مربوط به ثبت شرکت در کشور امارات به مدت یک هفته و حتی قدری بیشتر از آن به طول خواهد انجامید. پس از آن پرونده ثبت انواع شرکت در دبی توسط سازمان توسعه اقتصادی کشور امارات مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت وجود نداشتن نقصی در پرونده، مجوز لازم برای ثبت آن صادر می گردد. دقت داشته باشید که در این مرحله تجربیات وکیل در زمینه اخذ مجوزهای لازم می تواند بسیار موثر باشد و لازم است در این خصوص مشاوره های دقیقی را از وکیل مورد نظر دریافت کنید.

 • مرحله سوم: اخذ کارت اقامت دبی

پس از اینکه مجوزهای لازم توسط اداره توسعه اقتصادی کشور امارات صادر شد می توانید اقدامات لازم برای دریافت اقامت دبی با ثبت شرکت را به انجام برسانید. دقت داشته باشید که در این مرحله می توانید در بانک های اماراتی حساب داشته باشید و فعالیت های اقتصادی خود را در آن شروع نمایید. علاوه بر این با دریافت کارت اقامت امارات می توانید با اعضای خانواده خود در این کشور زندگی کرده و کسب و کار خود را نیز توسعه دهید.

اقامت به دبی با ثبت شرکت

مهم ترین مزایای اقامت دبی با ثبت شرکت

باید در نظر داشته باشید که اقامت دبی با ثبت شرکت در سال های اخیر تبدیل به یکی از محبوب ترین روش ها برای مهاجرت به کشور امارات شده است که هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان با استفاده از این روش، شانس خود را برای داشتن موقعیت شغلی و زندگی متفاوت امتحان می کنند. باید در نظر داشته باشید که مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت دارای مزایای ویژه ای است که در ادامه قصد داریم بخشی از مهم ترین آن ها را تشریح نموده و مورد بررسی قرار دهیم:

 • با ثبت شرکت در دبی می توانید اقامت این کشور را در کمترین زمان ممکن به دست آورید و در پایان مهلت به صورت نامحدود ویزای خود را تمدید نمایید.
 • دقت داشته باشید که یکی از مزایای ثبت شرکت در دبی، دریافت اقامت امارات برای تمامی اعضای واجد الشرایط خانواده است.
 • در بسیاری از کشورها شما برای ثبت شرکت نیاز به شریکی دارای تابعیت کشور مقصد هستید؛ اما در امارات چنین نیست و شما می توانید حتی بدون شریک اماراتی نیز نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایید و مالکیت صد در صدی شرکت ثبت شما را در اختیار داشته باشید.
 • نرخ مالیات برای شرکت ثبت شده در امارات نزدیک به صفر درصد است و این یک چشم انداز بزرگ برای افراد متقاضی کسب اقامت در دبی است.
 • با ثبت شرکت در امارات می توانید در بانک های این کشور حساب باز کنید و تراکنش های مالی خود را بدون مشکل به انجام برسانید.
 • پس از پایان یافتن مهلت در نظر گرفته شده برای اقامت، لازم نیست برای تمدید سود ده بودن شرکت را به اثبات برسانید.
 • یکی دیگر از مزایای مهم اقامت دبی با ثبت شرکت این است که شما دیگر نیازی به اجاره یا خرید دفتر شرکت ندارید و این امر از طریق دفتر مجازی نیز امکان پذیر است.
 • شما هیچ گونه نیازی به استخدام منشی و یا مدیر اماراتی برای دتفر شرکت خود نخواهید داشت.
 • از طریق ثبت شرکت این امکان در اختیار شما قرار می گیرد تا در مناقصه های برگزار شده توسط دولت شرکت کرده و پروژه های عظیمی را در اختیار بگیرید.
 • امکان خرید املاک و مستقلات در دبی با ثبت شرکت به وجود خواهد آمد.
 • با ثبت شرکت در امارات می توانید تجارت آزاد بین المللی را تجربه کنید.
 • کشور امارات فاصله کمی تا ایران دارد و می توانید از طریق پروازهای مداومی که بین دو کشور در جریان است در کمترین زمان ممکن خود را به امارات یا ایران برسانید.
اقامت به دبی با ثبت شرکت

مهم ترین معایب اقامت دبی با ثبت شرکت

در قسمت های قبل در خصوص مزایای اقامت دبی از طریق ثبت شرکت سخن به میان آوردیم و اکنون زمان آن رسیده است که معایب ثبت شرکت در امارات را نیز تشریح نماییم. در نظر گرفتن مزایا و معایب ثبت شرکت در امارات به شما این امکان را می دهد تا با دیدی بازتر در این خصوص تصمیم گیری نموده و اجازه ندهید که تصمیمات غلط در این خصوص آینده شما را با عواقبی جدی رو به رو کند. در ادامه برخی از مهم ترین معایب اقامت امارات با ثبت شرکت را بررسی خواهیم کرد:

 • در صورتی که تمایل دارید شرکتی تولیدی و یا خدماتی در امارات ثبت کنید نیاز به کفیل اماراتی خواهید داشت و این یک عیب برای شما محسوب می شود.
 • در صورتی می توانید اقامت خود را حفظ نمایید که هر شش ماه یکبار به امارات سفر داشته باشید.
 • به علت ارزش پول امارات، هزینه هایی که لازم است برای ثبت شرکت پرداخت نمایید تقریبا بالا می باشد.
 • یکی دیگر از معایب ثبت شرکت در امارات این است که چنانچه تمایل داشته باشید از نام های غیر عربی برای شرکت خود استفاده کنید باید پول زیادی را به دولت این کشور پرداخت نمایید.
 • آب و هوای امارات بسیار گرم و کویری است و این مسئله اقامت افرادی که با این شرایط سازگاری ندارند را با مشکلاتی جدی مواجه می کند.
 • از طریق ثبت شرکت نمی توان به پاسپورت این کشور دست پیدا کرد.
اقامت به دبی با ثبت شرکت

شرایط اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

باید در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت لازم است شرایطی را در اختیار داشته باشید که در ادامه قصد داریم برخی از مهم ترین آن ها را مورد بررسی قرار دهیم تا اطلاعات شما در این زمینه به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند:

 • یکی از شرایط مهم برای ثبت شرکت در امارات محدودیت های سنی است که در این خصوص وجود دارد. در واقع برای ثبت شرکت در امارات لازم است شما سنی بین 18 تا 60 سال داشته باشید.
 • در سال های اخیر قوانین مهاجرتی کشور امارات با تغییراتی جدی رو به رو شده است. در واقع در حال حاضر شما نیازی به کفیل یا شریک اماراتی برای ثبت شرکت ندارید و می توانید به تنهایی برای ثبت شرکت در دبی اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که این امکان برای شما فراهم شده است که خودتان به تنهایی صد در صد مالکیت شرکت مورد نظر را در اختیار داشته باشید.
 • یکی دیگر از شرایط مهم برای ثبت شرکت در امارات و کسب اقامت دبی این است که شما لازم است تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های مورد نیاز را در اختیار داشته باشید. دقت کنید که هزینه های لازم برای ثبت شرکت در امارات قدری بالا است.

لازم به ذکر است که شرایط یاد شده در بالا شرایط عمومی برای اقامت دبی با ثبت شرکت هستند. ممکن است شما برای ثبت شرکت در این کشور عربی به شرایط مخصوص نیاز داشته باشید. برای مثال می توان گفت چنانچه تمایل به ثبت شرکتی تولیدی دارید، باید انباری را برای نگه داری محصولاتتان اجاره یا خریداری نمایید که این موضوع یکی از شرایط مهم برای شما به شمار می آید. برای به دست آوردن اطلاعات کامل در خصوص ثبت شرکت در امارات با وکیل متخصص در این زمینه مشورت کنید.

اقامت به دبی با ثبت شرکت

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی

برای دریافت ویزای دبی از طریق ثبت شرکت لازم است مدارکی را در اختیار داشته باشید تا با تکمیل آن ها قدم مهمی را برای انجام روند قانونی بردارید. در واقع ناقص بودن مدارک و یا معتبر نبودن آن ها می تواند تمام برنامه ریزی های شما در این زمینه را با مخاطراتی جدی رو به رو کند. برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اقامت دبی با ثبت شرکت به شرح زیر است:

 • کپی مدارک هویتی تمامی افراد دخیل در شرکت اعم از مدیر عامل و…
 • کپی ویزای توریستی دبی برای شخص متقاضی مهاجرت
 • تکمیل فرم های مربوط به ثبت شرکت در کشور امارات که لازم است به طور قطع با نظر مستقیم وکیل و کارشناسان مربوطه تکمیل شده و به مقامات مسئول تحویل داده شود.
 • ارائه اساسنامه شرکت که لازم است به زبان عربی ترجمه شود.
 • ارائه طرح کسب و کار که از آن با عنوان بیزینس پلن نیز یاد می شود
 • گواهی بانک سپرده سرمایه اولیه
 • گواهی تمکن مالی برای تضمین تامین سرمایه های مورد نیاز
 • چند قطعه عکس با پشت زمینه سفید و استانداردهای اعلام شده

دقت داشته باشید مدارکی که در بالا از آن ها یاد شد، تنها مدارک عمومی برای ثبت شرکت در کشور امارات به شمار می آیند و در صورتی که قصد ثبت شرکت در امارات را دارید باید با این موضوع آشنا باشید که بسته به نوع شرکت ممکن است این مدارک گاهی دچار تغییراتی شده و یا مدارک دیگری از شما مطالبه شود. برای تکمیل مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات لازم است با وکیل مجرب و متخصص در این زمینه در ارتباط باشید.

اقامت به دبی با ثبت شرکت

لزوم مراجعه به وکیل برای اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کشور امارات در سال های اخیر در بین ایرانیان محبوبیت بالایی پیدا کرده است. باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که در صورتی می توانیم یک مهاجرت امن و بدون دردسر را تجربه کنیم که از قوانین کشور امارات و کشور ایران در این خصوص اطلاعات کافی در اختیار داشته باشیم. لازم به ذکر است که معمولا تمامی کشورها قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجرین در اختیار دارند و کسب اطلاع و شناخت از تمامی این قوانین مهاجرتی برای افراد عادی مقدور نیست.

علاوه بر این، ثبت شرکت در دبی با هزینه های بالایی همراه است. از این رو، هر اقدام غلطی در این خصوص می تواند خسارت های مالی جدی را به همراه داشته باشد. در واقع زمانی می توانیم در این مسیر اقدامات درستی را انجام دهیم که به بهترین وکیل مهاجرت در تهران مراجعه کرده و از تجربیات و دانش حقوقی وی در این زمینه استفاده کنیم. وکیل متخصص در زمینه مهاجرت از پیچ و خم های مسیر به طور کامل آشنا است و می تواند سریع ترین و امن ترین راه برای ثبت شرکت و دریافت اقامت را به شما معرفی کند.

اقامت به دبی با ثبت شرکت

کلام آخر

متشکریم که تا پایان مقاله صبوری به خرج داده و ما را همراهی کردید. در این مقاله تلاش کردیم اقامت به دبی با ثبت شرکت را مورد بررسی قرار دهیم تا به این شکل اطلاعات شما در این زمینه را افزایش داده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ گفته باشیم. در ابتدا ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان را مورد بررسی قرار داده و در ادامه نیز مراحل سه گانه ثبت شرکت در امارات را ارزیابی کردیم. علاوه بر این شما را با مهم ترین معایب و مزایای ثبت شرکت در دبی آشنا کردیم و شرایط مربوط به آن را بررسی نمودیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که تجربیات خود را در قسمت دیدگاه با ما در سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید.

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا