وکیل

10 تا از بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران ⚖️【سال1402】

تنظیم قرارداد یکی از موضوعات مهمی است که امروزه اهمیت بالایی دارد. تنظیم آن به صورت نادرست و غیر تخصصی موجب ایجاد مشکلات و خسارت های جبران ناپذیر می شود. توصیه می کنیم برای تنظیم انواع قراردادهای خود در تهران، از وکیلی خبره در امور تنظیم قرارداد کمک بگیرید. به همین منظور تلاش کردیم 10 تا از بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران را معرفی کنیم. برای اطلاع از آدرس و مشخصات وکلا در مجله برترین وکیل همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران کیست؟

بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران کیست؟

انواع مختلفی از قراردادها وجود دارد از جمله، قرارداد مشارکت در ساخت، قرارداد استخدام، قرارداد پیمانکاری، قرارداد پیش فروش آپارتمان، قرارداد مشارکت مدنی، قرارداد خرید و فروش، قراداد اجاره و … که بهتر است برای کاهش ضرر و زیان و مشکلات دیگر، از وکیلی خبره در امور تنظیم قراردادها کمک بگیریم. اگر قصد تنظیم قرارداد به صورت حرفه ای و کاملا صحیح را داریم، باید با بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران مشاوره ای داشته و راهنمایی های لازم را از او دریافت کنیم.

تنظیم قرارداد حرفه ای، اصولی دارد که وکیل و مشاور امور قراردادها کاملا به آن آگاه است. ما در ادامه قصد معرفی 10 وکیل برای تنظیم قرارداد را داریم. جهت آشنایی با وکلا و آدرس و شماره تماس شان ما را در وبسایت حقوقی برترین وکیل همراهی بفرمایید.

سرکار خانم اعظم شفائی

سرکار خانم اعظم شفائی

خانم شفائی از وکلای پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در امور تنظیم قراردادها هستند. دارای مدرک کارشناسی حقوق ارشد مدیریت مالی و اقتصادی، محقق و مدیر دفتر موسسه حقوقی در شهر تهران می باشند. در حرفه وکالت و پذیرش انواع دعاوی، سابقه ای بیش از 25 سال دارند و با گردآوری جمعی از بهترین وکلا در دفتر حقوقی خود، بهترین خدمات را به موکلین در مینه های مختلف اعم از تنظیم قراردادها ارائه می دهند.

دیگر تخصص و فعالیت ایشان در پیگیری پرونده های مربوط به دعاوی کیفری، حقوقی، ملکی، خانواده، دعاوی شرکت های تجاری، چک و سفته و موجر و مستاجر است.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، خیابان اصلی سعادت آباد، خیابان 32، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 02122924799

سرکار خانم سمانه مزارعی قرابائی

سرکار خانم سمانه مزارعی قرابائی

خانم مزارعی قرابانی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در امور تنظیم قراردادها می باشند. سابقه ای بیش از 18 سال در حرفه وکالت کسب نموده اند. مدرک کارشناسی حقوق قضایی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد حقوق بین الملل عمومی از دانشگاه مفید قم دارند. عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو انجمن مطالعات ایرانی سازمان ملل متحد و همینطور عضو در معاضدت قضایی دادگاه خانواده دو ولنجک می باشند.

آدرس دفتر: تهران، میدان فردوسی، خیابان نجات الهی، خیابان محمدی، پلاک 44، واحد 23

شماره تماس: 09125364925

جناب آقای خسرو صالحی

جناب آقای خسرو صالحی

آقای صالحی از وکلای برتر تهران هستند که در امور تنظیم قراردادها تخصص دارند. دارای 14 سال سابقه وکالت در زمینه دعاوی حقوقی، تجاری و تنظیم قرارداد می باشند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و دارای مدرک کارشناس حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تهران هستند.

خدمات تخصصی ایشان در امور حقوقی قراردادها با هدف پیشگیری از اختلافات و دعاوی ارائه می شود. از موفقیت های آقای صالحی می توانیم به کسب رتبه 10 آزمون کانون وکلای دادگستری و کسب رتبه 20 کشوری آزمون کارشناسی ارشد اشاره کنیم.

سایر سوابق آقای صالحی را در زیر لیست کرده ایم:

 • تنظیم انواع قراردادهای ملکی، ساختمانی، مشارکتی، علمی، فناوری، پزشکی، صنعتی، تجاری، هنری و …
 • مدرس کارگاه آموزشی اصول تنظیم قرادادها در جهاد دانشگاهی صنعتی امیرکبیر
 • مدرس کارگاه آموزشی نحوه تنظیم قرارداد در پژوهشکده حقوق شهر دانش
 • مدرس کارگاه آموزشی تنظیم دادخواست و لوایح حقوقی در موسسه آموزش عالی شفق تنکابن
 • مدرس کارگاه آموزشی نحوه تنظیم قرارداد در پژوهشکده حقوق شهر دانش
 • و …

آدرس دفتر: تهران، بلوار کشاورز، خیابان فلسطین جنوبی، نبش کوچه حجت دوست، پلاک 410، طبقه 4، واحد 18

شماره تماس: 02188979571

جناب آقای داوود چشمی

جناب آقای داوود چشمی

آقای چشمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند. در زمینه تنظیم قرارداد تخصص و سابقه دارند. سابقه ای بیش از 20 سال در پیگیری انواع مختلف دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، ملکی، ثبتی و … دارند. اما به صورت تخصصی به امور ملکی و ثبتی می پردازند. آقای چشمی دارنده گواهینامه قراردادنویسی از دانشکده کارآفرینی هستند. همینطور کتاب هایی چون مبایعه نامه، قوانین قراردادهای مشارکت در ساخت، قوانین سرقفلی و حق کسب و پیشه و کتاب قوانین چک را تالیف نموده اند.

آدرس دفتر: تهران، فلکه اول تهرانپارس، دور فلکه، جنب بستنی آیس پک، خیابان 142 شرقی، پلاک 39، واحد 5

شماره تماس: 09123439500

جناب آقای محمد حاجیلو

جناب آقای محمد حاجیلو

آقای حاجیلو وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در تنظیم قراردادها می باشند. ایشان در دفتر حقوقی خود از بهترین خدمات و راهکارها برای حل مشکلات موکلین خود استفاده می کنند. در دفتر حقوقی آقای حاجیلو به صورت تخصصی خدماتی در زمینه های دعاوی خانوادگی، ملکی، کیفری، خانوادگی، طلاق، تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی، وصول مطالبات، امور قانونی ثبت شرکت ها، امور ورشکستگی و … ارائه می شود.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ظفر، مصدق شمالی، کوچه دامغانی یازدهم، پلاک 38، واحد 2

شماره تماس: 02128425688

جناب آقای امید شاه مرادی

جناب آقای امید شاه مرادی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز، اخذ رتبه 81 از کانون وکلای مرکز در سال 1392، دارای گواهینامه پایان دوره بررسی قوانین شرکت های تجاری از دانشگاه تهران، دارای گواهینامه پایان دوره مذاکره بازرگانی و دیپلماسی از مرکز آموزش بازرگانی، دارای گواهینامه پایان دوره داوری از مرکز آموزش بازرگانی می باشند.

آدرس دفتر: تهران، آریاشهر، بین فلکه اول و دوم صادقیه، ابتدای شهدای صادقیه جنوبی، جنب رستوران پاییز، پلاک ۴۱، طبقه ۴

شماره تماس: 09123939759

جناب آقای صمد زاهد پاشا

جناب آقای صمد زاهد پاشا، وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای مرکز، دانشجوى دوره دكترى حقوق خصوصى در مرحله دفاع از رساله می‌ باشد. از سوابق کاری وی می‌ توان به وکیل و مشاور حقوقی بسیاری از شرکت‌ ها، عضو هیئت مدیره انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران، مسئول دایره، رییس اداره و مدیریت حقوقی دستگاه‌های اجرایی و نهادها از سال 1370 تا 1382، مدیر داخلی کانون وکلای دادگستری مرکز از سال 1392 تا 1396، عضو سی امین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز از سال 1397 تا اکنون اشاره کرد.

زاهد پاشا در موارد ملکی دارای تخصص و سابقه زیادی می باشد چونکه در این زمینه داشتن تجربه از علم حقوق بسیار پراهمیت می‌باشد چون دعاوی مربوط به املاک از جمله دعاوی پرهزینه و مهم است بنابراین آقای زاهد پاشا به عنوان یک وکیل ملکی متخصص، در این زمینه دارای تجربه و آگاهی زیادی بوده و نحوه دفاع دقیق و کامل وی پرونده را به سوی نتیجه مثبت سوق می‌دهد.

آدرس دفتر: تهران، بلوار میرداماد، خیابان حصاری (رازان جنوبی)، ساختمان راز، طبقه اول، واحد ٤

شماره تماس: 09123802549

قرارداد چیست + 14 نکته مهم برای تنظیم آن

قرارداد همان برگه ای است که برای اجرای تعهدات طرفین در یک پیمان به صورت کتبی تنظیم می شود. زمانی که در انواع قراردادهای ملکی، ساختمانی، مشارکتی، علمی، فناوری، پزشکی، صنعتی، تجاری، هنری و … برگه ای با عنوان قرارداد میان طرفین تنظیم می شود باید پیش از امضا به صورت کامل مطالعه شود. در صورتی که بدون مطالعه برگه قراردادی امضا شود، عواقب جبران ناپذیری می تواند داشته باشد.

معرفی وکیل تنظیم قرارداد در تهران

توصیه وکلا و کارشناسان تنظیم قرارداد این است که پیش از امضای هر نوع قرارداد و نوشته کتبی، حتما مطالعه شود. در صورتی که دانش و آگاهی از مراحل تنظیم قرارداد نداریم راهکار مناسب کمک گرفتن از بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران است. نکات مهمی در تنظیم قرارداد وجود دارد که در ادامه به چند مورد مهم اشاره می کنیم:

 • در صورتی که قلم خوردگی در متن قرارداد وجود دارد، حتما علت و اصلاحیه آن قید و طرفین امضا نمایند.
 • نسخه های قرارداد تنظیم شده باید به تعداد افراد ذینفع در قرارداد باشد.
 • پیش از تنظیم قرارداد در مورد مفاد و مندرجات آن توافق حاصل شود.
 • حداقل 2 شاهد در زمان تنظیم قرارداد وجود داشته باشد، زیرا شهود بیشتر موجب استحکام و قوت آن می شود.
 • در قرارداد نمونه و یا چاپی، بندهایی که مورد نظر طرفین نمی باشد اصلاح گردد.
 • هرگز قراردادی بدون حضور طرف دیگر و پیش از احراز سمت و هویت او امضا نشود.
 • در صورتی که فروشنده مالک رسمی نباشد، لازم است که سمت وی در قرارداد آشکار شود.
 • چنانچه میزان سهم طرفین قرارداد متفاوت است، حتما زمان تنظیم قرارداد قید شود.
 • چنانچه یکی از طرفین قرارداد ورثه است، حتما انحصار گواهی حصر وراثت را ارائه دهد.
 • قراردادهای تنظیم شده در بنگاه معاملات حتی با وجود مهر و آرم بنگاه، سند عادی محسوب می شوند.
 • زمان تنظیم قرارداد اگر تعداد خریداران زیاد است، حتما میزان مشارکت آنها مشخص شود.
 • در تنظیم قراردادهایی که مربوط به معاملات ملکی است به میزان شش دانگ یا سه دانگ دقت کنید.
 • مساحت ملک مورد نظر مطابق سند مالکیت قید شود و اگر مورد معامله اصلاحی دارد حتما مراتب آن قید شود.
 • حتما توابع و لواحق مورد معامله در تنظیم قرارداد قید شود.

نکات مهمی که برای تنظیم قرارداد باید توجه شود را در لیست بالا توضیح دادیم. مطمئنا تمامی افراد توانایی تنظیم قرارداد صحیحی را ندارند. توصیه ما این است که از وکلایی که در این مقاله معرفی شد مشاوره دریافت کنید و از تجارب و دانش آنها برای تنظیم انواع قراردادها استفاده کنید.

ضرورت استخدام وکیل تنظیم قرارداد چیست؟

قراردادها از مهم ترین مدارکی هستند که برای ایجاد هر نوع روابطی تنظیم می شود، بنابراین اهمیت بسیاری دارد. در برخی مواقع مشاده می شود که برخی از قراردادها به دلیل عدم دانش حقوقی در تنظیم قرارداد با مشکلاتی مواجه می شوند. اینجاست که ضرورت وجود وکیل در زمان تنظیم قرارداد اهمیت می یابد، چرا که وکیل با دانش و آگاهی که دارد، با پیش بینی شرایط مختلف از بروز مشکلات جلوگیری می کند.

گاهی حتی با تنظیم قرارداد، افرادی به تعهدات خود عمل نمی کنند و مشکلاتی را به وجود می آورند و موجب می شوند تا ادامه قرارداد به نفع طرف دیگر نباشد. در این شرایط باید قرارداد فسخ شود. همینطور در صورتی که یکی از طرفین قرارداد فوت کند، باید قرارداد فسخ شود، شرایط مختلفی برای فسخ قرارداد وجود دارد که وکیل متخصص در امور تنظیم قرارداد کاملا به آنها آگاه است.

ضرورت استخدام وکیل تنظیم قرارداد درعقد قرارداد

در صورتی که قرارداد به صورت قانونی تری تنظیم شود، جای نگرانی برای هیچکدام از طرفین ندارد. زمانی که وکیلی برای تنظیم قرارداد داشته باشیم، قراردادها به صورت کاملا اصولی و صحیح تنظیم می شوند که در آینده نیز هیچ مشکلی برای طرفین به وجود نمی آید. اصولا در تنظیم قراردادها از اصطلاحات و مفادی استفاده می شود که مردم عادی دانش و معلومات آن را ندارند. حتی اگر فردی بارها قرارداد تنظیم کرده باشد، باز هم برای تنظیم قرارداد کامل و اصولی به وکیل تنظیم قرارداد نیاز است.

بهتر است فرآیند تنظیم انواع قراردادها را از همان ابتدا به وکیل امور تنظیم قرارداد واگذار کنیم. اما در غیر این صورت اگر در مراحل دیگری دچار مشکلاتی شدیم، برای رفع اختلافات به وجود آمده می توانیم به وکیل تنظیم قرارداد در تهران مراجعه کنیم.

کلام آخر

تنظیم قرارداد حساسیت های خاص خود را دارد که نیاز است زمان عقد آن به چند نکته مهم توجه شود. در این مقاله به معرفی بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران پرداختیم تا انتخاب راحتی داشته باشید و اگر با مشکلی در زمینه تنظیم قرارداد مواجه شده اید، بتوانید سریعا با وکیلی ارتباط بگیرید. ممنونم که تا این بخش از مقاله همراه ما بودید. امیدوارم مطالب برای شما مفید باشد. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا