ملکیوکلا

10 تا از بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری تهران ⚖️【سال1403】

منظور از پیمانکاری این است و دعاوی مربوطه این است که یک سازمان با سازمان یا شخصی دیگر قراردادی مبنی بر تکمیل پروژه ای امضا کند. این قرار دا می تواند در تمامی زمینه ها منعقد گردد و صرفا برای ساخت و ساز نیست. در چنین قراردادهایی یک سمت پیمانکار و طرف دیگر کارفرما قرار دارد. هرگونه اختلاف و عمل نکردن به مفاد قرارداد موجب ایجاد اختلافاتی می شود که پیگیری آن از عهده ی وکیل متخصص دعاوی پیمانکاری برمی آید. در ادامه مقاله بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری تهران به معرفی وکلای خبره و متبحر در این زمینه می پردازیم. لطفا تا انتها در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری تهران کیست؟

بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری تهران کیست؟

شاید با شنیدن دعاوی پیمانکاری فکر کنیم که منظور همان مسائل و مشکلات مربوط به ساختمان سازی و مهندس های پیمانکاری ساختمانی است. درصورتی که این طور نیست و قرارداهای پیمانکاری که امروزه منعقد می شوند بسیار گسترده می باشند و شامل تمامی مسائل می شوند. گستردگی قراردادهای پیمانکاری و پیچیدگی های آنها موجب می شود تا برای پیگیری های هرچه بهتر به وکیلی متخصص نیاز داشته باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره آسان از بهترین وکیل تهران  کلیک کنید!

افزایش قراردادهای متعدد پیمانکاری در تهران موجب افزایش نیاز مردم به وکیل دعاوی پیمانکاری شده است. بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری تهران فردی متخصص است که موکلان خود را در جریان این دعاوی همراهی می کند. وکیل متخصص امور پیمانکاری به موارد تعلیق پیمان، فسخ پیمان، تعدیل قراردادهای پیمانکاری، ادعا و کلیم، تضمین تعهدات پیمانکار و حل و فصل اختلافات و درگیری های قراردادهای پیمانکاری مسلط است.

قراردادهای پیمانکاری می تواند در زمینه های مختلف همچون برق، ساختمان و … بسته شوند که هرکدام قوانین مخصوص خود را دارد. به همین جهت نیاز است که برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در حین قرارداد و همینطور به جهت رفع مشکلات به وجود آمده در نتیجه این قراردادها، آگاهی کاملی داشته باشیم. طبیعتا تمام مردم در شهر تهران دانش کافی در زمینه انواع قراردادهای پیمانکاری ندارند از این رو نیاز است که به وکیل دعاوی پیمانکاری خوب در تهران مراجعه کنند.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه مقاله بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری تهران به معرفی وکلای حرفه ای می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری در تهران در پرونده های مرتبط با دعاوی پیمانکاری در تهران، در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید:

معرفی 10 تا از بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری سال 1403

محمدرضا طلیعه تبریزی

 آقای محمدرضا طلیعه تبریزی وکیل دعاوی پیمانکاری تهران

آقای طلیعه وکیل پایه یک دادگستری، دانش آموخته دکترای رشته حقوق جزا و جرم شناسی هستند. ایشان پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری مرکز تهران دارند و با سابقه ولانی که در حرفه وکالت کسب نموده اند بهترین خدمات را در زمینه دعاوی مختلف به ویژه پیمانکاری به موکلین خود ارائه می کنند. آقای طلیعه عضو انجمن متخصصان ایران و وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری را برعهده می گیرند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به چهارراه اسدی، مجتمع اداری تجاری پردیسان، طبقه سوم، واحد 12

شماره تماس: 09121982599

بهنوش حسنی خواه

سرکار خانم بهنوش حسنی خواه وکیل دعاوی پیمانکاری

خانم حسنی خواه وکیل پایه یک دادگستری در تهران و وکیل متخصص در دعاوی پیمانکاری هستند. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از وکلای حرفه ای تهران در دعاوی حقوقی، قرارداهای پیمانکاری، قرارداهای شرکت ها و … ، دعاوی خانوادگی، دعاوی کیفری، ثبتی و … هستند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان میرزای شیرازی، نرسیده به خیابان شهید بهشتی، کوچه میرزا حسنی، پلاک 23، طبقه 3، واحد 5

شماره تماس: 02188720876

علی طومارخانی

علی طومارخانی

آقای علی طومارخانی وکیل پایه یک دادگستری، مهندسی فوق لیسانس از دانشگاه سراسری زنجان با بیش از 16 سال سابقه کارشناسی رسمی دادگستری، بیش از 20 سال سابقه در تنظیم قراردادهای شرکت های تجاری و پیمانکاری، از وکلای حرفه ای در کلیه دعاوی حقوقی؛ مختص شرکت های تجاری، تعاونی های مسکن، ملکی و ثبتی، اثبات مالکیت، الزام به تنظیم سند رسمی، ارث، تقسیم ترکه، سرقفلی، حق کسب و پیشه و بالاخص دعاوی جامعه مهندسی ساختمان، پیمانکاری عمرانی و سازندگان مسکن، معدن و شرکت های مشاور شهرداری و دیوان عدالت اداری و دعاوی کیفری، انتقال مال غیر، قاچاق کالا و ارز، جرم مواد مخدر، پولشویی، تصادفات رانندگی منجر به فوت

برخی سوابق و تخصص ایشان:

 • قبول وکالت در کلیه دعاوی بالاخص دعاوی ملکی و اثبات مالکیت ( به جهت تخصص در امور کارشناسی و ثبتی)
 • دعاوی معدنی (به جهت فعالیت در امور معدنی)
 • دعاوی شرکت های تجاری و تعاونی های مسکن (به جهت سابقه در فعالیت در شرکت های تجاری و تعاونی های مسکن
 • دعاوی مطالبات پیمانکاران عملیات عمرانی و سایر
 • دعاوی قاچاق کالا و ارز و مواد مخدر و تصادفات رانندگی و مطالبه دیه (به جهت سابقه فعالیت تخصصی در ناجا)
 • تنظیم قراردادهای داخلی و خارجی شرکت ها و پیمانکاران و مهندسین مشاور (به جهت تخصص و فعالیت حرفه ای با شرکت های تجاری، عمرانی و مهندسین مشاور و 2 سال سابقه تدریس دانشگاهی”شرایط عمومی پیمان”
 • دارای تیم مجرب و زبده و قضات سابق دادگستری

تلفن دفتر: 02433420986
تلفن همراه: 09125410418

جهت اعطای وکالت به آقای علی طومارخانی با شماره های بالا تماس بگیرید.

مرتضی دستوری

آقای مرتضی دستوری وکیل دعاوی پیمانکاری

آقای دستوری وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز تهران و وکیل متخصص در دعاوی پیمانکاری هستند. مدرک کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل دارند و در انواع پرونده ها قبول وکالت می کنند. از جمله تخصص ایشان در زمینه پرونده های:

 • بازار سرمایه (بورس اوراق بهادار)
 • هیئت داوری سازمان بورس اوراق بهادار
 • وکالت راجع به امور ملکی و شهرداری
 • انعقاد قراردادهای پیمانکاری
 • وکالت راجع به امور داوری
 • انعقاد قراردادهای داخلی و بین المللی فی مابین تجار
 • وکالت در امور دعاوی مربوط به املاک، شهرداری ها و دیوان عدالت اداری و اخذ دستور موقت
 • وکالت در اسناد تجاری اعم از چک، سفته، ضمانت نامه بانکی
 • و …

آدرس دفتر: فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، ایستگاه مهران ساختمان آرمیتا، پلاک77، طبقه اول، واحد 8

شماره تماس: 09122546782

رضا شریفی اردانی

 آقای رضا شریفی اردانی وکیل دعاوی پیمانکاری در تهران

آقای شریفی اردانی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و وکیل متخصص حقوقی و دعاوی پیمانکاری هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی می باشند. بیش از 6 سال سابقه وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری را دارند. از سوابق کاری ایشان می توان به سابقه فعالیت در شرکت های پیمانکاری و امور پیمان ها و اختلافات قراردادی به عنوان وکیل، وکیل سازمان هواپیمایی کشوری، نائب رئیس کار گروهی حقوقی اتاق بازرگانی اشاره کنیم.

آقای شریفی اردانی در زمینه پرونده های حقوقی، امور قراردادهای داخلی و بین المللی، وکالت در امور مهاجرت و اقامت، دعاوی خانوادگی، بیمه، مالیات، دعاوی کیفری و … قبول وکالت می نمایند.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، جنب پلیس دیپلمات، پلاک 26، طبقه چهارم، واحد 11

شماره تماس: 09129724226

شیما زندجو

خانم شیما زندجو وکیل دعاوی پیمانکاری تهران

خانم زندجو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند. بیش از 10 سال سابقه کار حرفه ای در وکالت دارند و تلاش می کنند تا بهترین نتیجه را برای پرونده موکلین رقم بزنند. انواع مشاوره حقوقی و تخصصی به افراد حقیقی و حقوقی ارائه می دهند. خانم زندجو در زمینه دعاوی پیمانکاری، ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی، اسناد شرکت های تجاری، حقوقی و … فعالیت می کنند.

سوابق خانم زندجو را در زیر لیست کرده ایم:

 • پیگیری دعاوی پیمانکاری، معاملات تجاری، بازرگانی
 • پیگیری و قبول دعاوی مربوط یه موجر و مستاجر
 • پیگیری دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه
 • پیگیری دعاوی مربوط به امور بانکی و شهرداری ها، تعزیرات و گمرک و …
 • پیگیری دعاوی کیفری و جزایی، جعل و کلاهبرداری، فروش و انتقال مال غیر، قتل و …
 • و …

آدرس دفتر: تهران، نارمک، خیابان آیت، پایین تر از میدان نبوت، بین خیابان چمن غربی و خیابان شهید قاسم زاده، پلاک 350، ساختمان اسپیدار، طبقه 5، واحد 14

شماره تماس: 09122088738

مرتضی احمد پور

 آقای مرتضی احمد پور وکیل دعاوی پیمانکاری تهران

آقای احمدپور وکیل پایه یک دادگستری و یکی از موفق ترین وکلای ایران متخصص دعاوی پیمانکاری، ملکی، شرکت ها و دعاوی حقوقی و کیفری می باشد. از سوابق حرفه ای آقای احمد پور می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وکیل و مدیر حقوقی شرکت های بزرگ پیمانکاری گرید 1 کشوری (شرکت ساختمانی ارکان سازان مهر آریا)
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت ساختمانی سازه پردازان سدید کویر
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت ساختمانی سازه پردازان سمنان
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت تجهیزات پزشکی آرسین افرا طب
 • وکیل شرکت مهندسین توزین دقت
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت هلیکوپتری بالگرد افق کیش
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • قبول دعاوی در تمام زمینه های حقوقی، کیفری، ثبتی دیوان عالی کشور
 • دیوان عدالت اداری
 • قبول دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور

آدرس دفتر: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوسی شرق، مابین خیابان وفا آذر و علی حسینی، پلاک 308، واحد 20 طبقه 4

شماره تماس: 02144061092


علل اصلی شکایت پیمانکار از کارفرما

در هر قرارداد پیمانکاری، طرفین قرارداد وظایفی دارند که باید به طور صحیح به آن عمل کنند. مفاد موجود در هر قرارداد پیمانکاری نوعی تعهد محسوب می شود و طرفین باید در حیطه شغلی خود مناسب ترین عملکرد را ارائه دهند. در هر صورت اگر یکی از طرفین بنابه دلایلی از اجرای وطایف خود کوتاهی و سرپیچی نماید، اختلافاتی ایجاد می شود که نیازمند بررسی های دقیق است.

بیشتر بخوانید: بهترین وکیل پایه یک بیمه در تهران

چنانچه در قرراداهای پیمانکاری، کارفرما به تعهدات و مفاد قرارداد عمل نکند، پیمانکار می تواند از او شکایت نماید. پیمانکار در صورتی که متوجه شود کارفرما قصد سوءاستفاده از او را دارد، می تواند به وکیل متخصص مراجعه نموده و اقدام به شکایت از کارفرما کند. اکثر دعاوی پیمانکاری در مورد مشکلات مالی است. در قانون نیز برای کارفرمایان وظایف و مسئولیت هایی تعیین شده است. آنها وظیفه دارند به صورت ویژه به مفاد درج شده در قرارداد پیمانکاری عمل کنند.

علل اصلی شکایت پیمانکار از کارفرما

یکی از متداول ترین دعاوی پیمانکاری، مربوط به دعاوی ساختمانی است. در پروژه های ساختمانی پیمانکار مسئول حفظ و نگهداری و تحویل پروژه ساختمانی در زمان تعیین شده می باشد. پیمانکار برای حفظ مصالح در انبار به نیروی انسانی نیاز دارد و هرگونه خسارتی که در این حال به شخص ثالث وارد شود برعهده ی پیمانکار است. بنابراین مطابق قانون کارفرما هیچ مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ها ندارد.

اصلی ترین عوامل شکایت پیمانکار از کارفرما عبارتند از:

 • عدم پرداخت دستمزد کارفرما در زمان تعیین شده
 • پرداخت دستمزد او کمتر از میزان قانونی
 • بیمه نکردن پیمانکار از سوی کارفرما
 • عدم پرداخت پاداش مربوط به پایان کار
 • اخراج پیمانکار بدون ارائه دلایل قانونی و موجه
 • خطای کارفرما در اجرای مفاد موجود در قرارداد
 • سوءاستفاده کارفرما از اسناد ارائه شده بابت ضمانت کار
 • سوءاستفاده کارفرما از قرارداد سفید امضا شده توسط پیمانکار

اهمیت قراردادهای پیمانکاری چیست؟

قراردادهای پیمانکاری اهمیت بسیار بالایی دارند و هرگونه مفادی که در آن تنظیم شود باید انجام گردد، در غیر این صورت اختلافات پیمانکاری ایجاد می شود. کمک گرفتن و حضور بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری تهران در زمان تنظیم قراردادها موجب می شود تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری شده و قراردادهای تنظیم شده هیچ گونه مشکلی نداشته باشند.

کسب اطلاعات بیشتر از: بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران

حساسیت تنظیم قرارداد به حدی است که همواره توصیه می شود اگر اطلاعات و دانشی درخصوص آن نداریم از وکیلی متخصص کمک بگیریم. بنابراین در تنطیم قراردادهای پیمانکاری در تهران هم برای پیمانکاران و هم کارفرمایان بهترین راهکار برای تنظیم قرارداهای اصولی این است که به وکیل تنطیم قراردادهای پیمانکاری مراجعه شود.در صورت داشتن مشکل بیمه می توانید به بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری در تهران مراجعه نمایید.

اهمیت قراردادهای پیمانکاری چیست؟

نکات مهم برای تنظیم قراردادهای پیمانکاری در تهران:

 • کارفرما باید پیمانکار را به عنوان نماینده خود در مدیریت و اجرای پروژه معرفی کند.
 • کارفرما باید با پیمانکارانی قرارداد ببندد که صلاحیت انجام کار را دارد.
 • چنانچه شرایط ضروری و یا قوه قهریه موجب عدم اجرای تعهدات شود، مسئولیتی برای متعهد ایجاد نمی کند.
 • پیمانکار اصلی شخصی است که به صورت مستقیم با کارفرما قرارداد بسته است و درصورتی که پیمانکار برای نظارت و اجرای برخی مسئولیت های پروژه با شخص دیگری قرارداد ببندد به او پیمانکار فرعی گفته می شود. پیمانکاران در قبال کارفرمای خود وظایف دارند و باید آن را به بهترین شکل انجام دهند.
 • قراردادهای فیدیک امروزه استفاده زیادی دارند که برای دریافت اطلاعات بیشتر می توان به وکیل دعاوی پیمانکاری خوب در تهران مراجعه کرده و شرایط انعقاد قراردادهای فیدیک را از ایشان سوال کنیم.

کلام آخر

باتوجه به گستردگی دعاوی پیمانکاری و نحوه دفاع از آنها، بهتر است پیگیری آن را وکیلی متخصص بر عهده بگیرد. اختلافاتی که در نتیجه یک قرارداد اشتباه به وجود آمده و یا یکی از طرفین در انجام تعهدات خود کوتاهی کرده از عهده ی افرادی که اطلاعاتی از مفاد قانونی و موارد حقوقی ندارند خارج است. ما در این مقاله به معرفی بهترین وکیل دعاوی پیمانکاری تهران پرداختیم تا افرادی که به نوعی با این مسائل درگیرند به وکلای متخصص دسترسی داشته باشند. امیدوارم که در این مقاله شما را در انتخاب وکیل مورد نظرتان یاری کرده باشیم. لطفا جهت بهبود مطالب نظراتتان را برای ما کامنت کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =

دکمه بازگشت به بالا