ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در بندرعباس ⚖️【سال1402】

با توجه به افزایش معامله های ملکی و به دنبال آن، چالش هایی همچون فسخ قرارداد، تخلیه، خلع ید، اجرت المثل و …، همواره وجود وکیل متخصص در این حوزه حس می شود. به علت حساسیت دعاوی ملکی و زیان های احتمالی آن، نمی توان مسئولیت وکالت را به هر شخصی سپرد، لذا بهتر است در پی فردی ماهر، مسلط به قوانین ملکی و کارکشته بود. اگر ساکن بندرعباس و به دنبال فردی خبره هستید، سعی کردیم به معرفی 10 تا از بهترین وکیل ملکی در بندرعباس بپردازیم. با ما در سایت برترین وکیل همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل بندرعباس

بهترین وکیل ملکی در بندرعباس کیست؟

پرونده های ملکی، به عنوان گروهی از دعاوی حقوقی، کیفری یا ثبتی هستند که در راستای مسائل اموال غیر منقول می باشند. از آنجایی که متضرر شدن در چنین معاملات و پرونده هایی به طور مالی صورت می گیرد و ممکن است خسارت سنگینی وارد نماید، باید در انتخاب مشاور حقوقی جهت حل مشکلات، دقت بسیاری را بکار گرفت. در ادامه به شرح برخی از ویژگی های بهترین وکیل ملکی در بندرعباس می پردازیم.

بهترین وکیل ملکی در بندرعباس

از معیارهای مهم در انتخاب وکیل، وقت شناسی و نظم در امور است چرا که وی قادر می باشد طبق برنامه ریزی ها و مدیریت زمان در روند کارها، موجب تسریع حل پرونده گشته و مانع از افزایش خسارت در معاملات ملکی می گردد. وکیل خبره دارای مهارت ارتباطی و شنیداری قوی می باشد و بدین سبب می تواند در دادگاه حاضر گشته و از حقوق شما دفاع کند.

از دیگر صفات مشاور حقوقی خوب، سطح آگاهی و دانش به روز وی است؛ می دانیم که قوانین و تبصره ها در گذر زمان قابل تغییر هستند در نتیجه وی همواره درپی کسب اطلاعات جهت افزایش آن می باشد. تخصص و وجدان کاری نیز موضوع بسیار مهمی است که باید در برگزیدن وکیل، مورد بررسی قرار بگیرد. داشتن پرونده های موفق وی، در حوزه ملکی نقش بسزایی در نتیجه مطلوب حاصل از جلسات دادگاه را دارد.

اکنون اهتمام ورزیده ایم، جهت سهولت کار شما در مورد یافتن وکیل به معرفی 10 تا از بهترین وکیل ملکی در بندرعباس به همراه آدرس دفتر و شماره تماس بپردازیم. ادامه مطلب را در سایت برترین وکیل بخوانید.

جناب آقای علی محمدی

جناب آقای علی محمدی

آقای علی محمدی وکیل پایه یک دادگستری در بندرعباس است. ایشان با اخذ کارشناسی حقوق و دارای چندین سال فعالیت مستمر در عرصه وکالت پرونده های مختلف از جمله مسائل ملکی همراه تجربیات ارزنده ای هستند.

آقای محمدی، دارای علم و اطلاعات به روزی می باشند، از این رو می توانند موکلین خود را در مسیر پیچیده و حساس پرونده های ملکی، یاری کنند. از ویژگی های دیگر وکیل محمدی، می توان به صداقت، امانت داری، پایبندی به زمان، فن بیان بالا و شکیبایی نیز اشاره کرد. لذا جناب آقای علی محمدی را می توان به عنوان وکیل ملکی ماهر در بندرعباس معرفی کرد.

آدرس دفتر: بندرعباس، چهارراه مرادی، پل سید جمال الدین اسدآبادی، کوچه شهید توسلی

شماره تماس: 09179378634

جناب آقای امید بیستونی

جناب آقای امید بیستونی

آقای امید بیستونی وکیل پایه یک دادگستری در بندرعباس هستند. ایشان با مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، همراه 6 سال تحت عنوان مشاور حقوقی و وکیل، دارای تجربه های ارزنده ای در عرصه مسائل حقوقی، از جمله پرونده های معاملات ملکی هستند.

با توجه به این که آقای بیستونی امور خود را با اطلاعات و آگاهی بالا پیگیری می کنند، پرونده های موفقی را به ثمر رسانده اند. وکیل بیستونی همواره با ویژگی هایی همچون درک بالا، نکته سنجی، فن بیان و تسلط خوب، شکیبایی و امانت داری به عنوان وکیل ملکی خوب در بندرعباس میان موکلین شناخته می شوند.

آدرس دفتر: بندرعباس، بستک، خیابان امام، ساختمان کریمیان، طبقه1، واحد 1

شماره تماس: 09127745006

جناب آقای هادی میرزایی

جناب آقای هادی میرزایی

جناب آقای هادی میرزایی وکیل پایه یک دادگستری در بندرعباس هستند. ایشان با مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و بیش از 14 سال سابقه مستمر در زمینه های مختلف حقوقی از جمله پرونده های ملکی، توانسته اند تجربه های ارزشمندی کسب کنند، همین امر موجب رضایت موکلین گشته است.

آقای هادی میرزایی کلامی شیوا و شخصیتی مدبر دارند، همچنین آگاهی و سواد به روز و بهره بردن از آن ها با مهارت کافی در انجام امور پرونده ها، سبب گشته تا نتیجه مطلوب را برای افراد به ارمغان بیاورند، از این رو ایشان را می توان جزو وکیل ملکی حاذق در بندرعباس دانست.

آدرس دفتر: بندرعباس، چهارراه فاطمیه، روبروی شیرینکده، ساختمان پزشک، طبقه 4، واحد 408

شماره تماس: 09121268556

جناب آقای سام اسحاقی

جناب آقای سام اسحاقی

آقای سام اسحاقی وکیل پایه یک دادگستری در بندرعباس است. ایشان با اخذ کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، همراه چندین سال فعالیت مستمر در عرصه وکالت پرونده های مختلف از جمله مسائل ملکی، دارای سوابق و تجربیات خوبی هستند.

جناب سام اسحاقی با توجه به سواد بالا و علم به روزی که دارند، می توانند موکلین خود را در مسیر ناهموار پرونده های ملکی، یاری کنند. از ویژگی های دیگر ایشان، می توان به صداقت، امانت داری، پیگیری دلسوزانه، فن بیان بالا و شکیبایی نیز اشاره کرد. لذا جناب آقای سام اسحاقی را می توان به عنوان وکیل ملکی خبره در بندرعباس به شمار آورد.

آدرس دفتر: بندرعباس، خیابان دانشگاه، کوچه 13، جنب بانک ملت، ساختمان کوروش کبیر، طبقه 3، واحد 301

شماره تماس: 09127745006

جناب آقای مسعود نیکویی

جناب آقای مسعود نیکویی

آقای مسعود نیکویی وکیل پایه یک دادگستری در بندرعباس است. ایشان با مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دارای 13 سال وکالت موسسه و شرکت های معتبر و 9 سال فعالیت مستمر در عرصه وکالت پرونده های تخصصی مختلف از جمله مسائل ملکی، جزو وکلای با سوابق و تجربیات خوب هستند. آقای نیکویی با توجه به سطح آگاهی و مطالعه پیوسته، دارای علم و اطلاعات به روزی می باشند، از این رو می توانند موکلین خود را در مسیر ناهموار پرونده های ملکی، یاری کنند.

از ویژگی های دیگر وکیل نیکویی، می توان به ذکاوت، امانت داری، مسئولیت پذیری، مهارت ارتباطی بالا و صبر نیز اشاره کرد. لذا جناب آقای مسعود نیکویی را می توان به عنوان وکیل ملکی شایسته در بندرعباس معرفی کرد.

آدرس دفتر: بندرعباس، چهارراه فاطمیه، کوچه قوام 5، ساختمان جهان نما، طبقه7، واحد 20

شماره تماس: 0917656100

شرایط خلع ید در ملک مشاع، چیست؟

در پرونده های ملکی هرگاه که مالک ملکی از دادگاه تقاضای دعوی رفع تصرف شخصی را از ملکش کند، خلع ید صورت می گیرد. لذا اگر ملکی اعم از خانه، زمین، آپارتمان، مغازه و … سند رسمی داشته باشد اما به شکل غیر قانونی در تصرف فرد دیگر واقع گردد، در نهایت شخصی که سند مالکیت به نام اوست می تواند برای خارج شدن متصرف از آن ملک دعوای خلع ید را مطرح کند.

بهترین وکیل ملکی در بندرعباس

اگر آن ملک مشاع و در تملک برخی از مالکین بوده ولی بقیه افراد در این مورد رضایت نداشته باشند، این شرکا می توانند برای رفع تصرف دیگر افراد دادخواست خلع ید را به میان بکشند؛ لیکن باید در نظر داشت که این نوع از خلع ید برای یک ملک مشاعی است و با ملکی که 6 دانگ آن در اختیار یک نفر می باشد، تفاوت دارد. اثر این موضوع بیشتر حین رسیدگی، موفقیت رای دادگاه و اجرای آن قابل مشاهده می گردد.

در همین راستا باید به ماده 43 قانون مدنی احکام توجه داشت؛ طبق این ماده، در موردی که حکم خلع ید به نفع مالک یک ملک مشاعی بر علیه متصرف آن صادر شده باشد؛ در زمان اجرای آن رای، از تمام ملک این امر صورت می گیرد. در واقع اموال مشاعی اموالی هستند که 2 یا چند تا مالک دارند و در این املاک وقتی یکی از مالکین می تواند از 100 درصد مال استفاده کند که رضایت بقیه ی شرکا خود را هم داشته باشد.

پس در حالتی که دادگاه رای را به نفع شریک ناراضی ارائه دهد، ملک مجددا در جریان مقررات املاک مشاعی قرار می گیرد و اشخاص برنده در این حکم نیز از قاعده مسثتنی نیستند. دعوای خلع ید یکی از دعاوی پرکاربرد در زمینه دعاوی ملکی است که برای تشکیل پرونده و قدم نهادن در مسیر آن، توصیه می شود از بهترین وکیل ملکی در بندرعباس راهنمایی بگیرید.

دعوای تخلیه ملک شامل چه نکاتی می گردد؟

یکی از پرونده های متداول در دادگاه ها، مربوط به دعاوی تخلیه ملک است که به علت نقض قوانین توسط مستاجر به وجود می آید. درنتیجه هرگاه تخلفی توسط مستاجر صورت بگیرد، موجر این حق را دارد که علیه او اقدام قانونی بجا آورد. از مهم ترین دلایلی که باعث دعاوی تخلیه ملک شده، به پایان رسیدن مدت اجاره و تخلیه نکردن توسط مستاجر است. بر اساس قانون برای اجاره یا خرید ملک باید مقدار دو سوم از مبلغ، پرداخت شود و مابقی حین گرفتن کلید ملک، دریافت می شود.

بهترین وکیل ملکی در بندرعباس

گاهی شخص فروشنده یا مستاجر توجهی به این گونه مسائل ندارد، به همین دلیل شاکی می تواند اظهارنامه تخلیه ملک خریداری شده را تقدیم دادگاه کند. برای گرفتن حکم تخلیه، دو راه پیش روی افراد قرار می گیرد: راه اول این است که مبیع ملزم به تنظیم سند رسمی شده و سپس ملک را تخلیه کند.

راه دوم این که، فرد شاکی در ابتدا اظهارنامه ای برای شخصی که ملک را تخلیه نمی کند بفرستد و از او تقاضای تخلیه ملک در زمان تعیین شده را داشته باشد، دادگاه حدود 10 روز به شخص مهلت می دهد که منزل را تخلیه کند در غیر این صورت حکم تخلیه صادر می شود، در نظر داشته باشید که حتی اگر فروشنده ملک تنظیم سند را به تعویق انداخته باشد، خریدار می تواند تقاضای خسارت تاخیر کند.

نکته دیگر این که، قرارداد می تواند رسمی و غیر رسمی باشد که همین امر مشخص کننده حکم دادگاه است. اگر قرداد رسمی باشد، زمانی که موجر قصد گرفتن حکم تخلیه را داشته باشد حتما باید به اداره ثبت اسناد مراجعه کند و درخواست حکم تخلیه کند، سپس در خواست صدور و اجرای آن را به دفتر اسناد رسمی بپردازد. برای پیگیری بهتر امور، می توانید از بهترین وکیل ملکی در بندرعباس مشاوره بگیرید.

کلام آخر

از توجه شما عزیزان تا آخر این مقاله، سپاس گزاریم. امید است مطالب ذکر شده، از جمله معرفی 10 تا از بهترین وکیل ملکی در بندرعباس، شرایط خلع ید در ملک مشاع و نکات مربوط به دعوای تخلیه ملک، مفید واقع گردیده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید، مطالب مربوطه را در سایت برترین وکیل بخوانید. انتقادات و پیشنهادات خود را در کامنت ها با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا